Český jarmark

Autor
Štítky

Dnes se zaměříme na Okamuru a jeho kampaň, neb ji už také rozjel. SPD zatím byla spíše na okraji mého zájmu, takže to teď trochu napravíme. Okamurův přístup  k letošním volbám nabízí také ledacos zajímavého a je nejvyšší čas to trochu prokydat. Ale nejprve trochu odbočím... 

Já osobně bych si přál, aby každý vrcholový politik měl to co má Ivan David. Svojí Novou republiku. Tam vlezete, přečtete si pár článků, najdete tam i články přímo Ivana Davida... a po hodince čtení víte naprosto přesně na čem jste. Přesně víte, jestli vám Nová republika konvenuje, zjistíte,  jestli dělají nějakou korekturu pravopisu, víte čím se Ivan David v Bruseli zabývá a máte jasno. Tohle by měl mít povinně každý poslanec, senátor i hejtman. Ušetřilo by stím pátrání po vnitrostranických tajných diskusích jako u Pirátů a naopak z diskuse pod každým článkem by měl politik krásnou zpětnou vazbu. 

A pozor! to říkám s vědomím, že mě u Ivana Davida osobně štve ta jeho politická rétorika plná bombastických prohlášení.  Přiznám se, že od té doby, co psal o tom, jak jedna malá geologická turecká loď krade Řecku plyn, od té doby ho mám zařazeného, že je zapotřebí seškrtat 70% jeho přívlastků a zbytek je dobrý. Na druhou stranu Ivan David je vedle Zdechovského snad jediný ojroposlanec, který se obtěžuje svým voličům podávat zprávy, co se tam v semeništi globální byrokracie vlastně děje. Kdyby si odpustil to přehánění, odkazoval bych na něj asi častěji. 

Ale zpátky k SPD...

V posledních dnech jsem měl různé vyřizování v Brně.  A narážel jsem na celou řadu Okamurových bilbórdů s nápisem "Děti do školy". Měl jsem z toho poněkud rozpačitý pocit, protože děti už ve škole zase jsou. A šly tam v době, kdy ještě byly nemocnice slušně zaplněné. Takhle si nějak představuju to střílení mimo, kterého se zřejmě v kampani dočkáme častěji. Poukazovat z plakátů na něco, co už vláda dávno udělala, to jsou vyhozené peníze. 

Ale pak jsem se podíval na stránky SPD a zjistil jsem, že náš polojaponec nehraje svou kampaň jen jedním směrem. Vlastně se jen tak trochu jistí, kdyby se covid zase vrátil, ale není to jeho jediné téma. Zdá se, že kromě baráku mu zbyly peníze i na dobré poradce. Tož pojďme si to více probrat: 

Okamura se také pouští do kontaktní kampaně pomocí svého SPďáckého kamionu. Tady asi není co řešit. Tohle dělají všichni kdo chtějí uspět na venkově. Proto také Piráti něco podobného ani nezkoušejí a Spolukoalice také ne.  Okamura je další člověk, který si své voliče poctivě objede a zavítá i tam, kde chcípl pes a lišky dávají dobrou noc. Tohle je taktika která nemůže selhat, ale samozřejmě je to omezeno tím, že ostatní to tak dělají také a větší efekt to mívá, když vás nikdo nekopíruje.  

Mnohem zajímavější mi přijde ten jeho český jarmark. Jak dneska chcete dostat lidi k sobě, abyste jim mohli slibovat, politicky se vnucovat, nabízet jim svůj program a nějak se zviditelnit a vyšvihnout? Balónky s logem partaje a nějaká místní blikotavá hvězdička pop music, to už dneska neletí. Dneska lidi jen tak něčím neohromíte. 

Ten český jarmark mi přijde jako velmi dobrý nápad. Tak zajímavý, že se divím, že s ním nepřišli Babišovi marketéři už dávno. Uděláte takový farmářský trh, lidi si přijdou nakoupit v akci a přitom do nich můžete hučet svoje politická moudra. Zároveň tím říkáte moc hezkou věc na kterou lidi uslyší  - Já Okamura zlomím moc obchodních řetězců, zvolte mě a já spotřebitelům zařídím nižší ceny a  farmářům vyšší výdělky. Na tohle si ani Babiš netroufl. 

České zemědělství, čeští sedláci, české potraviny, slevy, tržiště... a politická agitka. A ještě si to lidi svým nákupem vlastně zaplatí sami. Kam se hrabou Babišovy koblihy. Myslím to bez ironie. Dobrý nápad. 

Víte, mně Okamura na české politické scéně nijak nevadí. On totiž není fanatik. Sice ho jeho soupeři vykreslují div ne s čertovým kopytem a já o něm říkám, že má politiku jako ziskový projekt... ale proč by to tak nemohlo být? Svým způsobem je Okamura normální pragmatický politik, který musí vyhledávat témata, která lidi pálí, dává si je do programu, do jisté míry je prosazuje v parlamentu, zároveň to nedělá aby se proslavil, aby změnil svět a zajistil všem lidem sluníčkovou budoucnost. Dělá to, aby byl příště zvolen... a dostal svůj podíl z příspěvků politickým stranám. Když ho porovnáte s pirátským komsomolem, je vlastně úplně normální. Tak moc normální, že se na okraj spektra vedle něj ještě vešel Volný, který každým slovem dokazuje, že Okamura je zcela přijatelný politik. 

A protože mi Okamura nijak nevadí, mám pro něj dneska jednu dobrou radu. Nepochybuji, že mu můj text někdo pošle. 

Milý Tomio

Až budeš dělat ten český jarmark, doufám, že to máte fakt promyšlené. Víš, dnešní potravinářství všeobecně funguje poněkud komplikovaněji než si většina politiků myslí. Ber na vědomí, že běžné české jídlo republiku několikrát objede a najít něco z ryze českých surovin, to je skoro nemožné. Většinou je drůbeží separát z Itálie smíchán s českým vepřovým v polském masokombinátě. Tam to zamrazí, dovezou to do Kostelce a tam to nafedrují do střívek.  Podobné je to skoro se vším. 

Říkám to proto, že na ten tvůj jarmark přijde spousta novinářů a možná tam i Kauflandy a Lidly někoho pošlou, aby nakoupil, porovnal čárové kódy, případně aby hned zavolal hygienu kvůli nějakému pochybení. Tak abyste z toho neměli ostudu - aby jablka byla opravdu česká a to levné hovězí přední aby bylo opravdu odsud. Aby to nebylo tak, že nějaká lokální jatka koupila hovězí půlky z Holandska a pak je jen rozbourala na pulty.

Doufám, že přípravu nemá na starosti nějaký mladý krásný a chytrý, který v životě neviděl venkov a vůbec netuší, jak vypadá dnešní potravinářství. Váš nápad na kampaň je moc pěkný, ale vzhledem k tomu, jak to dneska chodí, šlapete po tenkém ledě. Tak tenkém, že skoro až nevěřím, že celá ta vaše avizovaná nabídka je skutečně celá česká tak jak tvrdíte.  Dejte si bacha, abyste nezjistili, že tu českou potravinu u nás jen zabalili do polystyrenových vaniček.

Třeba to vaše vepřové plecko za 54 Kč, to mi přijde dost na hraně. O vepřovém já totiž vím všechno. Vím, že férová výkupní cena prasete od farmáře je 40 Kč bez DPH za 1 kg živé váhy. Výtěžnost prasete je tak 70%. Kdybych to přepočítal jen takto, bez dalších nákladů na zabití, zpracování a porcování, tak mi cena za kg jakéhokoliv vepřového vychází 69,-  Kč. Při skutečně férových cenách, aby na tom vydělal farmář, jatka i řezník, tak by se podle mě dalo kilo vepřového prodávat za cca 80,- Kč. Furt je to krásná cena. Ale pokud vy nabízíte plecko za 54,- tak jste pod náklady a ty budou kompenzovány nadsazenou cenou kýty. A nebo - a to je pravděpodobnější - bude to plecko z nějakého prasete vyrostlého v tom největším velkochovu nějaké potravinářské korporace, který byl postaven za eurodotace někde v Německu a to plecko je dotováno německými platbami na živočišnou výrobu a k nám se to maso dováží proto, že je díky dotacím i ve zpracované podobě  levnější než české prase v živé váze. 

S těmi jemnými párečky je to podobné. Aby se daly udělat tak levně, museli by tam namlít psa i s boudou a ideálně bez toho psa.  Jak to bylo v těch povídkách od Šimka a Grossmanna? Špetka masa pro chuť? 

S tu zeleninou mi to reálné celkem přijde. Ani mlíko nebo ovoce mi nepřijde uhozené. Ale to maso - koukněte na to. Pro jistotu.  Já jen, aby nepřišel nějaký J.X.Doležal nebo Jan Tuna a nenamazali si vás na chleba.  

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (96 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Tomio Okamura
@tomio_cz
Již několik měsíců tlačí SPD na vládu, aby děti chodili do školy, bez podmínek a bez omezení...

Průměrný počet slepic: 3.4 (17 hlasů)

Speciálně tohle je jeho přímo kolosální kopanec - David byť psychiatr tohle musí vědět. Ztrácí u mne na věrohodnosti tak jako starej jezevec z Hradu svým výrokem o Nepalským školství.

Průměrný počet slepic: 2.5 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

A jen tiše a bez hlesu sleduju, jak Vidlák v názoru na Okamuru otočil.
Nu což, mýliti se je lidské a jen hlupák nemění své názory.
O tomhle tom jsem taky kdysi tvrdil, že to stojí za hovno, a dnes si to pouštím málem třikrát denně:
https://www.youtube.com/watch?v=647iZ1sSoaU

Průměrný počet slepic: 4 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

Ivan David - souhlas, tak má poslanec pracovat s voliči.
Billboardy SPD "Děti do školy" - nesouhlas, není to pasé, na zločiny ohledně doma zavřených a rouškami znásilněných dětí je potřeba upozorňovat důrazně ještě dlouho, aby se na to nezapomnělo.
Český jarmark - souhlas, dobrý nápad, i když jsem zatím viděl jen pár reklamních letáků a neznám detaily.
Okamura - ani mně nevadí a patří k tomu nejlepšímu, co je nyní ve Sněmovně k mání. Však jsem ho také posledně volil. Ale má na můj vkus co dohánět. Zaostává v jednotě slov a činů víc, než jsem ochoten chápat.

Průměrný počet slepic: 3.3 (32 hlasů)
Trvalý odkaz

M

Průměrný počet slepic: 1.3 (12 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Povídej... přeháněj...

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

N

Průměrný počet slepic: 2 (8 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Redakce pouze z vašich tapet vybere vždy to nejpodstatnější. Třeba V V, M M a tak.

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

"Okamura mi nijak nevadí" To je zvláštní hláška. Zvláště, když se podíváme na realitu TOP, ODS, Lidovce, Piráty...

Máte Vidláku, pocit, že by Okamura normálně vadit měl?

Průměrný počet slepic: 4.6 (23 hlasů)

Tak evidentně se svými 8% drtivé většině voličů vadil a nevolili jej, resp. volili strany, které Okamura považuje za "ne přátelské".

Průměrný počet slepic: 2.7 (9 hlasů)

Můj komentář má dvě části:
1) 92% voličů volilo jiné strany
2) SPD je truc strana a veřejně deklaruje, že ostatní parlamentní strany jsou "ne přátelské", tedy nemá tam žádnou přátelskou stranu.
Po splnění obou podmínek lze prohlásit, že těm 92% voličů Okamura, v den volby, vadil.

Průměrný počet slepic: 2.4 (12 hlasů)

S tím se nedá souhlasit.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková a předseda Volného bloku Lubomír Volný společně na jednom pódiu:
https://www.youtube.com/watch?v=PH7oCKavZTc
Pro mě nejlepší příslib sjednocování vlastenecké a pravdivé opozice.

Poslanec Volný definitivně přišel o svůj Facebook:
https://www.youtube.com/watch?v=-HZ2EJppsYs
Stejně jako Donald Trump. Mordor se rychle učí napříč celou západní aliancí, jak zmenšovat vliv nesystémových politiků, kteří se nenechali koupit.

Průměrný počet slepic: 3.4 (28 hlasů)

Trikolóra je odvařená a zoufale hledá ke komu se přimkne, viz předchozí koalice se Svobodnými a Soukromníky. Nevím zda tato koalice ještě platí, neb tuto stranu již vůbec nesleduji.
VKml. totálně zazdil možnost koalice s SPD
- nejasný postoj k členství v EU. V ODS v roce 2016 tvrdil něco jiného, nyní by chtěl zůstat
- postoj k NATO
- vymezil se oproti SPD. Hrubě až rasisticky urazil Okamuru.
Klaus již tam není, ale nikdo z tehdejšího vedení Trikolóry se proti těmto jeho vyjádřením nepostavil, a ani se neomluvil. Přitom jsou tito lidé jsou ve vedení dosud. V Trikolóře nevidím žádnou posilu vlasteneckého směru politiky, viz postoj k EU a členství v NATO. Ty jsou naprosto protichůdné jak programu SPD, tak k tomu, co hlásá Volného blok. Tedy pokud tyto postoje v Trikolóře pořád ještě zastávají. Spíš touto "koalicí" dochází k blokování voličů, kteří váhají a mohli by volit SPD, stranu, která má dle preferencí možnost získat daleko víc křesel ve sněmovně. Preferoval bych spíše dohodu mezi těmi, které zastupuje pan Volný a SPD. K tomu ale zcela jistě nedojde. Nedovedu si představit, že si padnou do náruče po invektivách, které byly vyučený. Můj názor na existenci a činnost Volného bloku jsem zde včera napsal. Ani po té včerejší akci v Praze jsem názor nezměnil.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.