Drahoš naposledy

Autor
Štítky

Je nejvyšší čas ukončit volební stav po prezidentské volbě a obrátit zrak opět kupředu. Proto bych dnes ještě jednou naposledy nastolil téma Pražské kavárny a našeho neúspěšného kandidáta na Hrad. Ještě jednou zhodnotit situaci, přednést nějakou tu předpověď do budoucna, probrat to ještě v diskusi a pak už se zabývat něčím smysluplným. Třeba chovem dobytka a polními pracemi. 

Takže: 

Po týdnu už máme k dispozici většinu výzkumů, grafů a analýz, které rozebraly všechny výhody i nevýhody Jiřího Drahoše ze všech stran. Máme k dispozici celou řadu článků od novinářů, kteří ještě v pátek Drahoše velebili jako mesiáše, ale v pondělí už přišli s celou řadou objevů, co udělal špatně. Vrcholem tohoto proudu byl pro mě náš gambler a textař Michal Horáček, který dal v DVTV moc krásný rozhovor: 

https://video.aktualne.cz/dvtv/sazka-na-toho-ktery-nejmene-vadi-nebyla-spravna-drahos-vsech/r~21cf65b806a611e8b8efac1f6b220ee8/

Dozvěděli jsme se, že Jiří Drahoš prohrál všechny debaty, které vedl, ale náš neúspěšný kandidát jej až do soboty držel nad vodou svými billboardy a penězi. Tak je mi osobně jedno, jak si Horáček užívá své mrzké peníze vydělané hazardem a přijde mi celkem fér, že je draze vyhodí za trochu popsaného papíru, ale přesto žasnu, jak moc je možné bojovat za předem ztracenou věc. My voliči jsme měli k dispozici pár dojmů z debat, pár videí a do poslední chvíle to nebylo jasné. Ovšem naši kandidáti to museli vědět v podstatě hned. Horáček je toho jasným důkazem. Jak jsem to video dokoukal, rozhostil se v mé duši hluboký mír. Tahle kavárna nikdy nebude nebezpečná. Jen bude stále více pro smích. 

Chtěl bych ještě přidat jeden osobní dojem... Pohybuju se na té vesnici, kde se fakt ještě po práci jde do druhé práce na svém. Proto u nás máme tak málo feministek. U nás ženská přijde z práce a jde vařit a prát. Chlap přijde z práce a jde orat a krmit. Ženský jsou rády, že mohou stát  teple u plotny a nemusejí chodit za těma obludama do chlíva, které vám okousávají nohy. Jsou rády, že nemusejí tahat těžké kolečko plné hnoje a že nemusejí obsluhovat ten pekelný stroj v podobě malotraktoru. A chlapi jsou rádi, že mají navařeno a vypráno. Dělba práce tu ještě normálně funguje a žádná ženská si nestěžuje, že ten její přijde domů a rozvalí se na gauči, zatímco ona maká. Tady ještě makají všichni. I ty děcka mají své povinnosti v podobě přebírání brambor a přikládání do kotle. 

Asi není divu, že v takovém prostředí lidi politiku moc nežerou a převládá celkem oprávněný názor, že prakticky žádný politik nikdy nic kloudného nedělal a nedělá a tak nemá co poučovat. Platilo to pro Klause premiéra, Zemana premiéra, platilo to pro Havla, Škormacha, Topolánka, Nečase, Marka Bendu, Michala Haška, Kuberu a všechny ostatní. Ani Zeman prezident nebyl výjimka. Názor, že kecat může jen ten, kdo umí vzít za práci, ten se tu ještě drží. Jo, lidi tu chodí k volbám a volí různě, ale v principu si od toho nic neslibují, v hospodě se každá politická debata dobere k závěru, že všichni jsou stejná pakáž a lepší to nebude a každé volby chodí k volbám míň a míň lidí, protože na takovou debilitu jako předvolební debaty nemají čas. Jednotliví kandidáti jim začínají splývat dohromady, jednotlivé programy také.  Zkrátka nějaký Babiš či Zeman je u zádele všem zdejším nevoličům a dobré půlce všech voličů bez ohledu na to, že jim to hodili.  V tomto se Vidlákov celkem podobá americké realitě, kdy hodně lidí vůbec neví, kdo je jejich prezident. Je jim to jedno. 

A najednou je tu kampaň našeho Dr. Ahoše a zdejší omladina vyráží do útoku tak nabušená a nevybíravá, že to lidi vytrhne z letargie. Nevoliči a lhostejní voliči dostávají facku za fackou, Vidlákov je otapetovaný, kdo volí Zemana je morální hovado, pantátové a panímámy jsou posazeny před monitor a čtou si poprvé server Demagog.cz, musejí koukat na výzvy všech možných nemakačenků z Prahy, kamapň přitvrzuje a ejhle... ti, kterým je nějaký Zeman úplně ukradený a za celých pět let se o něj vůbec nezajímali a ani nemínili zajímat, najednou jdou a hodí mu to. 

Ne, Zeman je pořád nezajímá a dneska týden po volbách už jsou zase na svých zahrádkách, dílnách, perou plínky a věší prádlo. Na debaty před volbami se ani nepodívali, stejně se tam řeší něco tak abstraktního a nepoužitelného, ale prostě je naštvalo, že z nich někdo dělá blbce, že se mají aktivizovat a angažovat a nutí je k tomu ti, kteří by krumpáčem nevydrželi dělat ani deset minut.  Nutí je k tomu ti, kteří podporovali zákaz kouření v hospodách, které teď zavírají, protože žádní nekuřáci chlastat nepřišli.  Drahoš je nesen těmi, kteří vždycky vědí, co je správné, ale v tátově domečku bydlí zadarmo aniž by hnuli prstem. 

Zeman by ve Vidlákově vyhrál asi za všech okolností, ale ne s takovým rozdílem. Oni ti nevoliči fakt přišli, protože je novodobí svazáci normálně naštvali. Nenaštval je Drahoš a Zeman je nezajímá. Zvládli to místní  úderníci. Kašlu na všechny grafy a analýzy. Jistě mají pravdu a dá se podle nich dělat strategie na příští politické války. Kdo bude umět tyto výzkumy správně interpretovat, ten uspěje v dalších volbách. Mně ale stačí tento dojem.  Drahoš prohrál, protože zastupoval ty, kteří sice mají demokracie plnou hubu, ale ve skutečnosti chtějí jen jediné - aby bylo po jejich. Rovnou dodávám, že Drahoš měl velkou většinu voličů úplně normálních. Ale holt měl deset procent angažovaných, kteří mu to prohráli. 

Kdyby Drahoš po prvním kole vystoupil před kamery a řekl, že Zeman s ním nechtěl diskutovat před prvním kolem a tak teď s ním zase nechce diskutovat ona pak by zalezl a vůbec se neobjevil, tak věřím, že by měl větší šanci.

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Mě pobavilo, co údajně (dle PL) o výběru kandidáta prohlásil Michael Žantovský. Že skupina těch "důležitých" dospěla k závěru, že protikandidátem MZ by měl být nějaký vědec, nejlépe který nebyl ve straně. A tak začali oslovovat potenciální kandidáty - vědce. Nejspíš proto, že vědci jsou přece vážení a chytří pánové. Každopádně Drahoš prý nebyl první. Drahoš byl prý jen první, kdo na "jejich" (ať už je to kdokoliv) nabídku kývl. Takže tak.

To se podívali do popularity povolání a vybrali tu nejvejš. Pak jim rozeslali nabídky a první odpověděl Drahoš, protože manželka dohlídla na to, aby odpověděl hned.

Trvalý odkaz

Dovolím si můj oblíbený citát jednoho římského klasika, protože, myslím, přesně sedne k dnešnímu tématu:

Nečinnost tě, Katulle, těžce trápí,
nečinností k přepjatým touhám bujníš;
nečinnost už krále i šťastná kdysi
zhubila města!

Trvalý odkaz

Vidláku, rád bych vám sdělil, že podobný význam jako pro vaše vidlákovské, měla přeaktivita aktivistů i pro mnohé mé sousedy a přátele v našem statutárním městysu.
Až teď, když po volbách pomalu usedá zvířený prach, mi mnozí přiznávají, že měli obavu zveřejnit svou (zvrhlou) zemanovskou volební preferenci a vyjádřili naději, že volby jako tajné nám zůstanou zachovány (kdoví?). Rozhodnutí k takové necivilizované volbě u mnohých padlo právě proto, že se cítili být pod tlakem těmi vámi zmiňovanými.
Vidlákov nebo statutární městys, v mnohém jsme jedna rodina.

To je pravda. Mně se několikrát stalo, že jsem se bavil s nějakým člověkem a po chvíli diskuse z něj, po určitém přemáhání, vypadlo něco ve smyslu, „Víš, já se musím přiznat, volil jsem Zemana“. Většinou to říkal, jako kdyby se skoro styděl, nebo se bál, co mu na to řeknu. A já, když jsem odpověděl, že já taky, tak jsem měl dojem, jako kdyby z něj spadlo nějaké břemeno. A debata se pak rozproudila mnohem volněji, jako kdyby byl rád, že na to břemeno nebyl sám.

A pak jsem zase slyšel rozpravu, jak se dva utvrzovali v tom, jak ta jejich volba byla správná a jak se teď děsí, kam to Zeman zavede a že nás nejspíše vrhne do spárů rovnou Putinovi a Číňanům, jejichž hordy už čekají pomalu na hranicích, aby nás zlikvidovali a chtěl jsem jim na to něco říci a uvědomil jsem si, že by to vlastně k ničemu nebylo. A bylo mi jich docela líto, protože mi došlo, že oni si žijí v tom svém panickém strachu z toho, co přijde, aniž by tušili, že na tom ani Zeman a ani Drahoš vůbec nic nezmění, protože to skutečné nebezpečí, které oni nikdy neuvidí, tkví v něčem ale úplně jiném.

Kdysi děsný reformátor napsal knížku, nevím jestli to bylo "Ako chutí moc" nebo ještě něco jiného, ale prostě tam kritizoval jak mu a jemu podobným nějakej hroznej socialistickej politik děsně ubližoval.

Morálka z něj prýštila všemi póry. Svaté principy lidství a slušnosti pořád někde po ruce a pak najednou dvě malé větičky, jak jako mladý úderník jezdil na vesnice přesvědčovat vesničany, že mají vstoupit do JZD. No tak ano, občas to nešlo jinak, tak musely vzít hole na ty starý babky, co byly proti, aby se jim vzal dobytek a dal do společnýho, ale to bylo něco jinýho, to bylo za dobrou věc, zmlátit ty hloupý, zpátečnický báby, ale teď používat násilí na NĚJ, spisovatele, intelektuála a uvědomělého komunistu.... no to je děsné....

Po šedesáti letech jsme se zase vrátili do těch samých poměrů a zase za univerzální dobro...

Trvalý odkaz

U vole všeho druhu je nejzajímavější to okolo nich. Poslední volby pro mne byla zajímavá tím jak se Horáček ukázal jak přerostlé děcko.
Do té děckosti zapadl i jeho rozhovor na DVTV kde se neopomněl zmínit, že kdyby postoupil ON, dal by to Zemanovi sežrat. Po bitvě.
Dřívější vážnost k němu je zapomenuta.

Kdybych jel na Olympiadu ja, urcite bych vyhral vsechny discipliny. Jen mne bohuzel nikdo nevybral, nikdo o me nestal, zrovna jako o Horacka. Ale on je nejlepsi politik a ja sportovec.

A jakej bych byl milenec, kdyby o mne nejaka zenska stala. To uz vubec. Zensky jsou tak divny. Zrovna jako Zemanovi a Drahosovi volici.

Nemá vhodný kádrový profil reprezentanta Kavárny. Pamatuji jak jej Velký Guru v 89tém zadupal s jeho iniciativou mostů. To by bylo, aby se někdo přiživil na našem disidentském vítězství.
Ani teď si jej nevybrali. A on se pořád lísá. I těch třicet míčů oželel, jen aby se vlichotil. Komu není rady....

Trvalý odkaz

Pane Vidláku, to je přesné hodnocení. Hodila jsem to Zemanovi ne proto, že bych ho nějak obdivovala (lidsky - není můj šálek čaje), ale protože jsem už před prvním kolem cítila ten šílený tlak "Zeman NE za každou cenu". Ve druhém to bylo ještě horší. Problém je, že "druhá strana" příšerně tlačí na pilu, neznají míru, Tlačí tak moc, až je to kontraproduktivní. Tyhle věci chtějí čas - a oni ho nemají, proto ten tlak. Takže paradoxně měl Drahoš i Zeman spoustu voličů, kteří nebyli jejich "pozitivní příznivci", ale protože tam nechtěli toho druhého. Zemanovi to hodili proto, že Drahoše za žádnou cenu ne, a naopak to platilo stejně. Kdyby byl ještě třetí kandidát, tak by sesbíral tyhle hlasy "ne Zeman, ne Drahoš" - a možná by vyhrál...
Pobavilo mě, jak "kavárníci" hulákají o financování z Moskvy. A přitom se nestydí přiznávat "podporu" neziskovek, které jsou financovány nadacemi, které najdeme za kteroukoliv "barevnou" revolucí ve světě. Vždyť ty neziskovky se tím ani netají, spíše naopak, jsou hrdé na to, že jim sypou prachy lidi typu Soroše. Ale jakési nejasné kremelské financování, které ještě nikdo neprokázal, to je jiná - a věřím tomu, že kdyby se našel jediný rubl, který by přistál na Zemanově volebním účtu, by tihle hlídací psi dokázali vyčmuchat a spustili by štěkot, až by uši zaléhaly. Leč, Výsosti, (zatím) není tomu tak.
Konečně, cože to psal a říkal M.Žantovský? Že byla snaha vybrat vědce. Byla snaha... Existovala poptávka...
„Nebyl to čistě marketingový projekt. Existovala poptávka po kandidátovi, který by nebyl poznamenán stranickou politikou a současně by nenesl stigma občanské společnosti nebo takřečené pražské kavárny,“ popsal Žantovský. „Z této úvahy v určité skupině vzešla nejdříve myšlenka postavit nějakého respektovaného vědce. Pokud vím, Drahoš nebyl prvním z vědců, kteří byli osloveni. Byl prvním, který na poptávku reagoval,“ objasnil někdejší diplomat a expředseda ODA.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Kazde-tele-Zdenek-Zb…
Mně zaujalo to "byla snaha". Čí snaha to byla? Kterých lidí v pozadí? O to tu jde, ne o Drahoše jako postavu. A myslím si, že "běžný občan - BO" (ve smyslu "běžný uživatel") to vycítil, že těm lidem v pozadí o nějakého BO ani trochu nejde. Lidem stojícím za Zemanem možná též ne, ale oni to umí lépe zamaskovat. Měli na to více času.
My starší, otřískaní životem, se jen tak nenecháme opít rohlíkem. Mlaďoši nemají zkušenosti a mají krátkou paměť. Číro a slušnost. Jsem zvědavá, co postaví příště... Třeba nějakého youtubera, co z virtuální reality vyrábí realitu skutečnou. Možná při další volbě nafasujeme povinně před vstupem do volební místnosti virtuální brejle...

Trvalý odkaz

Vidláku,
Váš dnešní pohled na krajinu po volební bitvě je téměř bezchybný.
Nicméně objevil jsem dnes snad ještě zasvěcenější komentář (pokud je to ještě vůbec možné).

Bojoval jsem s leností - a naštěstí ona, jako většinou, zvítězila.

Sláva vítězce, čest poraženému!

Následující článek (napsal bych totiž nejspíš něco na ten způsob) bych já osobně při své neschopnosti smolil dva dny. Potil bych krev - a nakonec bych byl dnes třeba až třetí nejlepší, což by mne zdrtilo.
Takže kopíruji:

"Je týden po volbách, národ je rozpolcen jak špalek po ráně sekery.
Nejlepší hlavy poražené strany si nyní zoufale vaří mozky otázkou, co s tím, jak dál. Sepisují tedy stovky analýz a rozborů, tak zvaně racionalizují příčiny, ale ve skutečnosti pořád tápou a nemohou se dobrat k tomu, jak se mohlo stát, že bytost jevící všechny známky silné opotřebovanosti opravdu zase vyhrála.

Podle všech společenských teorií by měla už dávno vítězit nějaká forma krásného hermafrodita, jakého mají třeba v Kanadě nebo ve Francii, kde přitom ještě před třemi sty lety byla jen divočina nebo klapala gilotina, zatímco my jsme měli už husitské revoluční hnutí a pokrokovou sociální myšlenku.

I my bychom tedy měli být podle všech propočtů již dávno vyspělou zemí, zvláště když ležíme skoro v Německu, které udělalo v dějinách mnoho bludných kroků, ale teď už nastoupilo konečně správný směr a ukazuje celému světu, co je to humanita do roztrhání těla, prováděná za zvuků Ódy na radost.

Zatímco my? Pochodujeme na místě za zvuků přiopilé dechovky. Škodolibý, otylý, zamračený lid se špatným vkusem a nezdravou životosprávou, který je celému progresivnímu světu k posměchu. Nechce přijmout do své tučné kuchyně nové chutě a vůně, nechce se zušlechtit, nechce se polepšit. Setrvává ve svém etnickém bludu, ve své chalupě z roští, ve svém národoveckém močálu.

Co tedy dělat? Zatím není jednoty v poraženém táboře. Někteří aktivisté zdůrazňují osvětu. Chtějí proto organizovat výjezdy do lidových rezervací a podnikat výpravy do zvláště zaostalých regionů.

Chtějí tam předvést, že větší spotřebou mátového čaje, luštěnin a syrových semínek je možné zlepšit nejen funkci střev, ale i vztah k veřejným věcem. Chtějí bezplatně provádět školení a rozdávat brožury o moderních trendech v pohlavní zdravovědě a reálnými ukázkami z rodinného života registrovaných párů přispět k pokroku.

Věří, že příčinou volby Zemana, toho paleosexuála ve výslužbě, je ve skutečnosti sexuální frustrace, způsobená fixací na patriarchální společenský model. Ten je nutné odstranit. První předzvěstí této nápravy byla performance ukrajinsko-mosambické aktivistky, která měla šokovou terapií uvolnit v lidu síly revolty. Žena archetypálního typu zaútočila současně křikem, který měl připomínat porodní bolesti, a zároveň ukazovala to nejautentičtější, čím žena disponuje, tedy poprsí, které chtěla přivinout na hlavu kmenového starce, čímž ho chtěla rituálně zbavit falokratické moci.

Vyšlo to tak napůl, takže akce se má v nejbližší době opakovat, přičemž zájemkyně a upravení (trans) zájemci se mohou hlásit na genderových katedrách a na Klinice pokrokové mládeže na Žižkově.

Jiní však spíše uvažují o nějaké formě aktivního odporu.

Umírněnější, gándhíovské křídlo volí pasivní rezistenci a zavazuje se, že nikdy nepodá ruku tomu, kdo na ní má otisk manuální práce a běžně používá předměty, jako jsou vidle, holínky a traktor.
Zakazuje si cesty na venkov a jako jedinou formu spolupráce se zemědělským lidem připouští návštěvu farmářských trhů s tím, že zpřísní požadavky na bio původ produktů.

Radikálnější, cheguevarovské křídlo sní o záškodnických akcích ve vepřínech a drůbežárnách, plánuje únos Zemanovy dcery a Mynářovy manželky (o tuto akci je zvláštní zájem) a snaží se získat někoho z prezidentova okolí, kdo by byl ochoten naříznout mu hůlku, vyjmout ve spánku umělé oko nebo vyměnit boty tak, aby byly o několik čísel větší.

Zvláště nadějná je ale skupina, která vkládá naději v hypnózu. Mají plán uvést hromadně polovinu národa do stavu hypnózy a v tom mu předčítat vybrané texty, především články Jiřího Peheho, Erika Taberyho, Petra Zídka a Martina Fendrycha.

Mají za to, že když lid není schopen přijmouti jejich výuku racionálně a ve stavu vědomí, bude nutné dostat se k němu formou ataku na podvědomí a sugescí.

Stav hypnotický přitom lze lehce navodit vysokofrekvenčním vysíláním kázaní Tomáše Halíka, které by se přenášelo formou aerosolového rozprašování nad územím mimo Prahu, kde již to není potřeba.

Omylem vítězný lid se takto nenásilně vzdělá a pozná blaho osvícenství.

Až se probere z hypnózy, plácne se do čela a s větou „Jak jsem jen mohl být dosud tak blbý!“ počne litovat své volby a pokorně poprosí za odpuštění, že už to nikdy neudělá."

tak jí odpouštím naprosto všechno, co jsem jí kdy zazlíval. A jestli není, tak mám jediné slovo: Geniální.
Karel Čapek a Jan Neruda by zaplesali, jací mistři (a mistryně, aby to nebylo příliš nekorektní) jazyka se v budoucích generacích objevili, byť mezi novináři aby takové perly jeden elektronickým mikroskopem hledal.

Trvalý odkaz

To by se vám líbilo na tom vašem Vidlákově, jen tak si podle vlastního uvážení zvolit Zemana a týden po volbách už být zase na svých zahrádkách, dílnách, prát plínky a věšet prádlo.
Tomu bude se vší rozhodností zatnut tipec.
Jak dnes píšou BL udavače Čulíka: "Hrozí, že debilizace bude pokračovat. V konečném důsledku to povede k udržování vnitřního společenského konfliktu a k ochotě volit nikoliv racionální politická řešení, ale populistický žvást obalený do průhledné demagogie. Průhledné ale pouze tehdy, pokud k tomu má člověk dostatečnou dovednost. Je úctyhodné, že se například Palackého univerzita snaží svou iniciativou pomoci lidem, kteří volí trvalé udržování svého neštěstí. Je to skvělý příklad, který ovšem bude mít jen velmi malý dopad, pokud se nezapojí další univerzity a instituce, jež mají přirozeně pracovat pro společenský prospěch. Ani tak ale nebude jednoduché zvrátit politické klima v ČR, kde stačí jeden populistický blábol k utvrzení vlastního konfirmačního zkreslení."
Ano, už jsou připraveni vyrazit. Krásní, mladí, vysokoškolští, v modrých košilích a ti už se s tou vaší Vidláckou názorovou cochcárnou směle a rázně vypořádají.

Asi jsem udělal chybu, že jsem BL vymáznul z oblíbených - tohle je perla, jak vystřižená z Jasánkovi Zástavy někdy tak z roku 55. Čulíkovi ten svazácký patos sluší.

Vida, co se dá za mrzký groš všechno vytvořit.

Přátelé!

My jsme jezdili sbírat brambory, dnešní studenti se opět vracejí coby potulní propagandisté a rozsévači Jedině Přípustných Hovnot.

Po vzoru svých dědečků z padesátých let.

Viděl jsem jednu z příruček, které tehdejší Jasánkové (předchůdci dnešních termokubů Jandů) překládali z ruštiny a kolportovali nevědomým českomoravským zemedelcům.
Severosovětští kolchozníci radili našim českomoravským protodružstevníkům, jak chovat soby.

My jsme v šedeátých letech pochodovali na majáles pod transparenty s uvědomělými hesly
Sovětský husita - náš vzor!
a Jezte ruská vejce - jsou to vejce našich přátel!

Mladý český člověk byl vždy uvědomělý, akorát v posledních letech se to nějak zvrtlo.
Nejdřív před volbami vnouček přemluví bábu - a pak přijde (s)prostý, ošklivý marod, nevzdělaný děda, nýmand, obyčejný Ing, kandidát věd, a přemluví vnoučky, aby mu to hodili.

Ještěže má současná pokroková mládež ten správně politicky i sexuálně orientovaný předvoj!

Koneckonců - pokrok a mléko ničím nenahradíš.
Vzdělanostní společnost dosáhla již takových met, že trojkař-čtyřkař ze základní školy bez problémů vystuduje soukromou střední školu a posléze s ještě menšími problémy udělá bakaláře na vhodně zvolené soukromé vysoké.
Přitom ta jeho čtyřka či trojka na základce neprojde jeho učitelce tak lacino!
S diplomem, ještě teplým z laserové tiskárny se coby člen prověřovacího komanda vydá na svou základku.

Marně se brání jeho učitelka a ředitelka, že už dále nemůže snižovat laťku!

Marně ukazuje, že laťku už zakopali pod zem!
Znalostí netřeba, vše je na gůglu či vikině, je zapotřebí zajistit, aby absolventi bez problémů absolvovali i čerstvě inkludovaní menšináři ze zvláštních škol.

Že nemají IQ ani 65 ?
To je tím, že měli na své bývalé zvláštní škole příliš náročného pedagoga, což je frustrovalo.
Tudíž zrušíme zvláštní školy a testy.

Pokud by se snad nenaučili číst a psát, lze jim každému přidělit dva sekretáře z řad nespolehlivých a nedovtipných vysokoškolských pedagogů, kterým drahoušové nepřidělej granty.

Trvalý odkaz

Líbí se mě ty výjezdy do lidových rezervací,zřejmě si četli v dějepisu o podobných výjezdech,zakládat JZD.
Také je dobré,kolik se nám odkopalo,ochránců západních hodnot,dokonce i Rychetský z ÚS

Trvalý odkaz

Porovnání druhého kola prezidentských voleb v roce 2013 mezi MZ a KŠ a r.2018 mezi MZ a JD. V krajských městech. Tedy údajně vzdělanější a inteligentnější část obyvatelstva ČR.
V absolutních číslech dostal M.Zeman v roce 2018 v součtu všech krajských měst, celkem o 20tisíc hlasů více oproti roku 2013.
Výsledek v procentech je v jednotlivých městech téměř totožný s rokem 2013 (odchylky 1-3%).
Překvapivě si oproti roku 2013 polepšil v Plzni z 45,57% na 47,56% v r.2018, Liberci z 42,47% na 44,35%, K.Varech z 45,63% na 50,22%, Budějovicích z 45,53% na 46,83%.
Ještě se zlepšil v Ústí z 56,73% na 57,61%(tady asi nepřekvapivě).
Mimo Zlína kde zůstal na svých cca 48%, si pohoršil v Ostavě z 65,06% na 62,57%, Olomouci z 51,63% na 48,45%, Brně z 46,09% na 42,42%.
Hradec pokles z 46,20% na 45,29%, Pardubice také pokles z 50,96% na 47,47%.
Překvapivě největší pokles jak v celkových počtech hlasů tak i procentech je Jihlava z 57% v roce 2013 na 51% v r. 2018 a o 600 hlasů méně.
Praha také podoba s rokem 2013 kdy dostal 33,99% nyní 31,24%, ale celkově o 2000 hlasů více.
Celkový počet hlasů kandidátů v druhém kole v roce 2018 v krajských městech(zaokrouhleno).
M.Zeman - 600 tisíc.
J.Drahoš - 850 tisíc.
Tak ani u vzdělaných to žádná tragedie nebyla. Pokud by se nezapočítala Praha tak je to téměř vyrovnané.

to nevím, zato si moc dobře pamatuju, že to říkával hnědý medvěd Bálú, když bylo málo vody ve Vajgananze :-)) To mine - říkal Bálú - to všechno mine.
A Bálúovi já teda věřím!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.