Drahoš naposledy

Autor
Štítky

Je nejvyšší čas ukončit volební stav po prezidentské volbě a obrátit zrak opět kupředu. Proto bych dnes ještě jednou naposledy nastolil téma Pražské kavárny a našeho neúspěšného kandidáta na Hrad. Ještě jednou zhodnotit situaci, přednést nějakou tu předpověď do budoucna, probrat to ještě v diskusi a pak už se zabývat něčím smysluplným. Třeba chovem dobytka a polními pracemi. 

Takže: 

Po týdnu už máme k dispozici většinu výzkumů, grafů a analýz, které rozebraly všechny výhody i nevýhody Jiřího Drahoše ze všech stran. Máme k dispozici celou řadu článků od novinářů, kteří ještě v pátek Drahoše velebili jako mesiáše, ale v pondělí už přišli s celou řadou objevů, co udělal špatně. Vrcholem tohoto proudu byl pro mě náš gambler a textař Michal Horáček, který dal v DVTV moc krásný rozhovor: 

https://video.aktualne.cz/dvtv/sazka-na-toho-ktery-nejmene-vadi-nebyla-spravna-drahos-vsech/r~21cf65b806a611e8b8efac1f6b220ee8/

Dozvěděli jsme se, že Jiří Drahoš prohrál všechny debaty, které vedl, ale náš neúspěšný kandidát jej až do soboty držel nad vodou svými billboardy a penězi. Tak je mi osobně jedno, jak si Horáček užívá své mrzké peníze vydělané hazardem a přijde mi celkem fér, že je draze vyhodí za trochu popsaného papíru, ale přesto žasnu, jak moc je možné bojovat za předem ztracenou věc. My voliči jsme měli k dispozici pár dojmů z debat, pár videí a do poslední chvíle to nebylo jasné. Ovšem naši kandidáti to museli vědět v podstatě hned. Horáček je toho jasným důkazem. Jak jsem to video dokoukal, rozhostil se v mé duši hluboký mír. Tahle kavárna nikdy nebude nebezpečná. Jen bude stále více pro smích. 

Chtěl bych ještě přidat jeden osobní dojem... Pohybuju se na té vesnici, kde se fakt ještě po práci jde do druhé práce na svém. Proto u nás máme tak málo feministek. U nás ženská přijde z práce a jde vařit a prát. Chlap přijde z práce a jde orat a krmit. Ženský jsou rády, že mohou stát  teple u plotny a nemusejí chodit za těma obludama do chlíva, které vám okousávají nohy. Jsou rády, že nemusejí tahat těžké kolečko plné hnoje a že nemusejí obsluhovat ten pekelný stroj v podobě malotraktoru. A chlapi jsou rádi, že mají navařeno a vypráno. Dělba práce tu ještě normálně funguje a žádná ženská si nestěžuje, že ten její přijde domů a rozvalí se na gauči, zatímco ona maká. Tady ještě makají všichni. I ty děcka mají své povinnosti v podobě přebírání brambor a přikládání do kotle. 

Asi není divu, že v takovém prostředí lidi politiku moc nežerou a převládá celkem oprávněný názor, že prakticky žádný politik nikdy nic kloudného nedělal a nedělá a tak nemá co poučovat. Platilo to pro Klause premiéra, Zemana premiéra, platilo to pro Havla, Škormacha, Topolánka, Nečase, Marka Bendu, Michala Haška, Kuberu a všechny ostatní. Ani Zeman prezident nebyl výjimka. Názor, že kecat může jen ten, kdo umí vzít za práci, ten se tu ještě drží. Jo, lidi tu chodí k volbám a volí různě, ale v principu si od toho nic neslibují, v hospodě se každá politická debata dobere k závěru, že všichni jsou stejná pakáž a lepší to nebude a každé volby chodí k volbám míň a míň lidí, protože na takovou debilitu jako předvolební debaty nemají čas. Jednotliví kandidáti jim začínají splývat dohromady, jednotlivé programy také.  Zkrátka nějaký Babiš či Zeman je u zádele všem zdejším nevoličům a dobré půlce všech voličů bez ohledu na to, že jim to hodili.  V tomto se Vidlákov celkem podobá americké realitě, kdy hodně lidí vůbec neví, kdo je jejich prezident. Je jim to jedno. 

A najednou je tu kampaň našeho Dr. Ahoše a zdejší omladina vyráží do útoku tak nabušená a nevybíravá, že to lidi vytrhne z letargie. Nevoliči a lhostejní voliči dostávají facku za fackou, Vidlákov je otapetovaný, kdo volí Zemana je morální hovado, pantátové a panímámy jsou posazeny před monitor a čtou si poprvé server Demagog.cz, musejí koukat na výzvy všech možných nemakačenků z Prahy, kamapň přitvrzuje a ejhle... ti, kterým je nějaký Zeman úplně ukradený a za celých pět let se o něj vůbec nezajímali a ani nemínili zajímat, najednou jdou a hodí mu to. 

Ne, Zeman je pořád nezajímá a dneska týden po volbách už jsou zase na svých zahrádkách, dílnách, perou plínky a věší prádlo. Na debaty před volbami se ani nepodívali, stejně se tam řeší něco tak abstraktního a nepoužitelného, ale prostě je naštvalo, že z nich někdo dělá blbce, že se mají aktivizovat a angažovat a nutí je k tomu ti, kteří by krumpáčem nevydrželi dělat ani deset minut.  Nutí je k tomu ti, kteří podporovali zákaz kouření v hospodách, které teď zavírají, protože žádní nekuřáci chlastat nepřišli.  Drahoš je nesen těmi, kteří vždycky vědí, co je správné, ale v tátově domečku bydlí zadarmo aniž by hnuli prstem. 

Zeman by ve Vidlákově vyhrál asi za všech okolností, ale ne s takovým rozdílem. Oni ti nevoliči fakt přišli, protože je novodobí svazáci normálně naštvali. Nenaštval je Drahoš a Zeman je nezajímá. Zvládli to místní  úderníci. Kašlu na všechny grafy a analýzy. Jistě mají pravdu a dá se podle nich dělat strategie na příští politické války. Kdo bude umět tyto výzkumy správně interpretovat, ten uspěje v dalších volbách. Mně ale stačí tento dojem.  Drahoš prohrál, protože zastupoval ty, kteří sice mají demokracie plnou hubu, ale ve skutečnosti chtějí jen jediné - aby bylo po jejich. Rovnou dodávám, že Drahoš měl velkou většinu voličů úplně normálních. Ale holt měl deset procent angažovaných, kteří mu to prohráli. 

Kdyby Drahoš po prvním kole vystoupil před kamery a řekl, že Zeman s ním nechtěl diskutovat před prvním kolem a tak teď s ním zase nechce diskutovat ona pak by zalezl a vůbec se neobjevil, tak věřím, že by měl větší šanci.

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Mě pobavilo, co údajně (dle PL) o výběru kandidáta prohlásil Michael Žantovský. Že skupina těch "důležitých" dospěla k závěru, že protikandidátem MZ by měl být nějaký vědec, nejlépe který nebyl ve straně. A tak začali oslovovat potenciální kandidáty - vědce. Nejspíš proto, že vědci jsou přece vážení a chytří pánové. Každopádně Drahoš prý nebyl první. Drahoš byl prý jen první, kdo na "jejich" (ať už je to kdokoliv) nabídku kývl. Takže tak.

To se podívali do popularity povolání a vybrali tu nejvejš. Pak jim rozeslali nabídky a první odpověděl Drahoš, protože manželka dohlídla na to, aby odpověděl hned.

Trvalý odkaz

Dovolím si můj oblíbený citát jednoho římského klasika, protože, myslím, přesně sedne k dnešnímu tématu:

Nečinnost tě, Katulle, těžce trápí,
nečinností k přepjatým touhám bujníš;
nečinnost už krále i šťastná kdysi
zhubila města!

Trvalý odkaz

Vidláku, rád bych vám sdělil, že podobný význam jako pro vaše vidlákovské, měla přeaktivita aktivistů i pro mnohé mé sousedy a přátele v našem statutárním městysu.
Až teď, když po volbách pomalu usedá zvířený prach, mi mnozí přiznávají, že měli obavu zveřejnit svou (zvrhlou) zemanovskou volební preferenci a vyjádřili naději, že volby jako tajné nám zůstanou zachovány (kdoví?). Rozhodnutí k takové necivilizované volbě u mnohých padlo právě proto, že se cítili být pod tlakem těmi vámi zmiňovanými.
Vidlákov nebo statutární městys, v mnohém jsme jedna rodina.

To je pravda. Mně se několikrát stalo, že jsem se bavil s nějakým člověkem a po chvíli diskuse z něj, po určitém přemáhání, vypadlo něco ve smyslu, „Víš, já se musím přiznat, volil jsem Zemana“. Většinou to říkal, jako kdyby se skoro styděl, nebo se bál, co mu na to řeknu. A já, když jsem odpověděl, že já taky, tak jsem měl dojem, jako kdyby z něj spadlo nějaké břemeno. A debata se pak rozproudila mnohem volněji, jako kdyby byl rád, že na to břemeno nebyl sám.

A pak jsem zase slyšel rozpravu, jak se dva utvrzovali v tom, jak ta jejich volba byla správná a jak se teď děsí, kam to Zeman zavede a že nás nejspíše vrhne do spárů rovnou Putinovi a Číňanům, jejichž hordy už čekají pomalu na hranicích, aby nás zlikvidovali a chtěl jsem jim na to něco říci a uvědomil jsem si, že by to vlastně k ničemu nebylo. A bylo mi jich docela líto, protože mi došlo, že oni si žijí v tom svém panickém strachu z toho, co přijde, aniž by tušili, že na tom ani Zeman a ani Drahoš vůbec nic nezmění, protože to skutečné nebezpečí, které oni nikdy neuvidí, tkví v něčem ale úplně jiném.

Kdysi děsný reformátor napsal knížku, nevím jestli to bylo "Ako chutí moc" nebo ještě něco jiného, ale prostě tam kritizoval jak mu a jemu podobným nějakej hroznej socialistickej politik děsně ubližoval.

Morálka z něj prýštila všemi póry. Svaté principy lidství a slušnosti pořád někde po ruce a pak najednou dvě malé větičky, jak jako mladý úderník jezdil na vesnice přesvědčovat vesničany, že mají vstoupit do JZD. No tak ano, občas to nešlo jinak, tak musely vzít hole na ty starý babky, co byly proti, aby se jim vzal dobytek a dal do společnýho, ale to bylo něco jinýho, to bylo za dobrou věc, zmlátit ty hloupý, zpátečnický báby, ale teď používat násilí na NĚJ, spisovatele, intelektuála a uvědomělého komunistu.... no to je děsné....

Po šedesáti letech jsme se zase vrátili do těch samých poměrů a zase za univerzální dobro...

Trvalý odkaz

U vole všeho druhu je nejzajímavější to okolo nich. Poslední volby pro mne byla zajímavá tím jak se Horáček ukázal jak přerostlé děcko.
Do té děckosti zapadl i jeho rozhovor na DVTV kde se neopomněl zmínit, že kdyby postoupil ON, dal by to Zemanovi sežrat. Po bitvě.
Dřívější vážnost k němu je zapomenuta.

Kdybych jel na Olympiadu ja, urcite bych vyhral vsechny discipliny. Jen mne bohuzel nikdo nevybral, nikdo o me nestal, zrovna jako o Horacka. Ale on je nejlepsi politik a ja sportovec.

A jakej bych byl milenec, kdyby o mne nejaka zenska stala. To uz vubec. Zensky jsou tak divny. Zrovna jako Zemanovi a Drahosovi volici.

Nemá vhodný kádrový profil reprezentanta Kavárny. Pamatuji jak jej Velký Guru v 89tém zadupal s jeho iniciativou mostů. To by bylo, aby se někdo přiživil na našem disidentském vítězství.
Ani teď si jej nevybrali. A on se pořád lísá. I těch třicet míčů oželel, jen aby se vlichotil. Komu není rady....

Trvalý odkaz

Pane Vidláku, to je přesné hodnocení. Hodila jsem to Zemanovi ne proto, že bych ho nějak obdivovala (lidsky - není můj šálek čaje), ale protože jsem už před prvním kolem cítila ten šílený tlak "Zeman NE za každou cenu". Ve druhém to bylo ještě horší. Problém je, že "druhá strana" příšerně tlačí na pilu, neznají míru, Tlačí tak moc, až je to kontraproduktivní. Tyhle věci chtějí čas - a oni ho nemají, proto ten tlak. Takže paradoxně měl Drahoš i Zeman spoustu voličů, kteří nebyli jejich "pozitivní příznivci", ale protože tam nechtěli toho druhého. Zemanovi to hodili proto, že Drahoše za žádnou cenu ne, a naopak to platilo stejně. Kdyby byl ještě třetí kandidát, tak by sesbíral tyhle hlasy "ne Zeman, ne Drahoš" - a možná by vyhrál...
Pobavilo mě, jak "kavárníci" hulákají o financování z Moskvy. A přitom se nestydí přiznávat "podporu" neziskovek, které jsou financovány nadacemi, které najdeme za kteroukoliv "barevnou" revolucí ve světě. Vždyť ty neziskovky se tím ani netají, spíše naopak, jsou hrdé na to, že jim sypou prachy lidi typu Soroše. Ale jakési nejasné kremelské financování, které ještě nikdo neprokázal, to je jiná - a věřím tomu, že kdyby se našel jediný rubl, který by přistál na Zemanově volebním účtu, by tihle hlídací psi dokázali vyčmuchat a spustili by štěkot, až by uši zaléhaly. Leč, Výsosti, (zatím) není tomu tak.
Konečně, cože to psal a říkal M.Žantovský? Že byla snaha vybrat vědce. Byla snaha... Existovala poptávka...
„Nebyl to čistě marketingový projekt. Existovala poptávka po kandidátovi, který by nebyl poznamenán stranickou politikou a současně by nenesl stigma občanské společnosti nebo takřečené pražské kavárny,“ popsal Žantovský. „Z této úvahy v určité skupině vzešla nejdříve myšlenka postavit nějakého respektovaného vědce. Pokud vím, Drahoš nebyl prvním z vědců, kteří byli osloveni. Byl prvním, který na poptávku reagoval,“ objasnil někdejší diplomat a expředseda ODA.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Kazde-tele-Zdenek-Zb…
Mně zaujalo to "byla snaha". Čí snaha to byla? Kterých lidí v pozadí? O to tu jde, ne o Drahoše jako postavu. A myslím si, že "běžný občan - BO" (ve smyslu "běžný uživatel") to vycítil, že těm lidem v pozadí o nějakého BO ani trochu nejde. Lidem stojícím za Zemanem možná též ne, ale oni to umí lépe zamaskovat. Měli na to více času.
My starší, otřískaní životem, se jen tak nenecháme opít rohlíkem. Mlaďoši nemají zkušenosti a mají krátkou paměť. Číro a slušnost. Jsem zvědavá, co postaví příště... Třeba nějakého youtubera, co z virtuální reality vyrábí realitu skutečnou. Možná při další volbě nafasujeme povinně před vstupem do volební místnosti virtuální brejle...

Trvalý odkaz

Vidláku,
Váš dnešní pohled na krajinu po volební bitvě je téměř bezchybný.
Nicméně objevil jsem dnes snad ještě zasvěcenější komentář (pokud je to ještě vůbec možné).

Bojoval jsem s leností - a naštěstí ona, jako většinou, zvítězila.

Sláva vítězce, čest poraženému!

Následující článek (napsal bych totiž nejspíš něco na ten způsob) bych já osobně při své neschopnosti smolil dva dny. Potil bych krev - a nakonec bych byl dnes třeba až třetí nejlepší, což by mne zdrtilo.
Takže kopíruji:

"Je týden po volbách, národ je rozpolcen jak špalek po ráně sekery.
Nejlepší hlavy poražené strany si nyní zoufale vaří mozky otázkou, co s tím, jak dál. Sepisují tedy stovky analýz a rozborů, tak zvaně racionalizují příčiny, ale ve skutečnosti pořád tápou a nemohou se dobrat k tomu, jak se mohlo stát, že bytost jevící všechny známky silné opotřebovanosti opravdu zase vyhrála.

Podle všech společenských teorií by měla už dávno vítězit nějaká forma krásného hermafrodita, jakého mají třeba v Kanadě nebo ve Francii, kde přitom ještě před třemi sty lety byla jen divočina nebo klapala gilotina, zatímco my jsme měli už husitské revoluční hnutí a pokrokovou sociální myšlenku.

I my bychom tedy měli být podle všech propočtů již dávno vyspělou zemí, zvláště když ležíme skoro v Německu, které udělalo v dějinách mnoho bludných kroků, ale teď už nastoupilo konečně správný směr a ukazuje celému světu, co je to humanita do roztrhání těla, prováděná za zvuků Ódy na radost.

Zatímco my? Pochodujeme na místě za zvuků přiopilé dechovky. Škodolibý, otylý, zamračený lid se špatným vkusem a nezdravou životosprávou, který je celému progresivnímu světu k posměchu. Nechce přijmout do své tučné kuchyně nové chutě a vůně, nechce se zušlechtit, nechce se polepšit. Setrvává ve svém etnickém bludu, ve své chalupě z roští, ve svém národoveckém močálu.

Co tedy dělat? Zatím není jednoty v poraženém táboře. Někteří aktivisté zdůrazňují osvětu. Chtějí proto organizovat výjezdy do lidových rezervací a podnikat výpravy do zvláště zaostalých regionů.

Chtějí tam předvést, že větší spotřebou mátového čaje, luštěnin a syrových semínek je možné zlepšit nejen funkci střev, ale i vztah k veřejným věcem. Chtějí bezplatně provádět školení a rozdávat brožury o moderních trendech v pohlavní zdravovědě a reálnými ukázkami z rodinného života registrovaných párů přispět k pokroku.

Věří, že příčinou volby Zemana, toho paleosexuála ve výslužbě, je ve skutečnosti sexuální frustrace, způsobená fixací na patriarchální společenský model. Ten je nutné odstranit. První předzvěstí této nápravy byla performance ukrajinsko-mosambické aktivistky, která měla šokovou terapií uvolnit v lidu síly revolty. Žena archetypálního typu zaútočila současně křikem, který měl připomínat porodní bolesti, a zároveň ukazovala to nejautentičtější, čím žena disponuje, tedy poprsí, které chtěla přivinout na hlavu kmenového starce, čímž ho chtěla rituálně zbavit falokratické moci.

Vyšlo to tak napůl, takže akce se má v nejbližší době opakovat, přičemž zájemkyně a upravení (trans) zájemci se mohou hlásit na genderových katedrách a na Klinice pokrokové mládeže na Žižkově.

Jiní však spíše uvažují o nějaké formě aktivního odporu.

Umírněnější, gándhíovské křídlo volí pasivní rezistenci a zavazuje se, že nikdy nepodá ruku tomu, kdo na ní má otisk manuální práce a běžně používá předměty, jako jsou vidle, holínky a traktor.
Zakazuje si cesty na venkov a jako jedinou formu spolupráce se zemědělským lidem připouští návštěvu farmářských trhů s tím, že zpřísní požadavky na bio původ produktů.

Radikálnější, cheguevarovské křídlo sní o záškodnických akcích ve vepřínech a drůbežárnách, plánuje únos Zemanovy dcery a Mynářovy manželky (o tuto akci je zvláštní zájem) a snaží se získat někoho z prezidentova okolí, kdo by byl ochoten naříznout mu hůlku, vyjmout ve spánku umělé oko nebo vyměnit boty tak, aby byly o několik čísel větší.

Zvláště nadějná je ale skupina, která vkládá naději v hypnózu. Mají plán uvést hromadně polovinu národa do stavu hypnózy a v tom mu předčítat vybrané texty, především články Jiřího Peheho, Erika Taberyho, Petra Zídka a Martina Fendrycha.

Mají za to, že když lid není schopen přijmouti jejich výuku racionálně a ve stavu vědomí, bude nutné dostat se k němu formou ataku na podvědomí a sugescí.

Stav hypnotický přitom lze lehce navodit vysokofrekvenčním vysíláním kázaní Tomáše Halíka, které by se přenášelo formou aerosolového rozprašování nad územím mimo Prahu, kde již to není potřeba.

Omylem vítězný lid se takto nenásilně vzdělá a pozná blaho osvícenství.

Až se probere z hypnózy, plácne se do čela a s větou „Jak jsem jen mohl být dosud tak blbý!“ počne litovat své volby a pokorně poprosí za odpuštění, že už to nikdy neudělá."

tak jí odpouštím naprosto všechno, co jsem jí kdy zazlíval. A jestli není, tak mám jediné slovo: Geniální.
Karel Čapek a Jan Neruda by zaplesali, jací mistři (a mistryně, aby to nebylo příliš nekorektní) jazyka se v budoucích generacích objevili, byť mezi novináři aby takové perly jeden elektronickým mikroskopem hledal.

Trvalý odkaz

To by se vám líbilo na tom vašem Vidlákově, jen tak si podle vlastního uvážení zvolit Zemana a týden po volbách už být zase na svých zahrádkách, dílnách, prát plínky a věšet prádlo.
Tomu bude se vší rozhodností zatnut tipec.
Jak dnes píšou BL udavače Čulíka: "Hrozí, že debilizace bude pokračovat. V konečném důsledku to povede k udržování vnitřního společenského konfliktu a k ochotě volit nikoliv racionální politická řešení, ale populistický žvást obalený do průhledné demagogie. Průhledné ale pouze tehdy, pokud k tomu má člověk dostatečnou dovednost. Je úctyhodné, že se například Palackého univerzita snaží svou iniciativou pomoci lidem, kteří volí trvalé udržování svého neštěstí. Je to skvělý příklad, který ovšem bude mít jen velmi malý dopad, pokud se nezapojí další univerzity a instituce, jež mají přirozeně pracovat pro společenský prospěch. Ani tak ale nebude jednoduché zvrátit politické klima v ČR, kde stačí jeden populistický blábol k utvrzení vlastního konfirmačního zkreslení."
Ano, už jsou připraveni vyrazit. Krásní, mladí, vysokoškolští, v modrých košilích a ti už se s tou vaší Vidláckou názorovou cochcárnou směle a rázně vypořádají.

Asi jsem udělal chybu, že jsem BL vymáznul z oblíbených - tohle je perla, jak vystřižená z Jasánkovi Zástavy někdy tak z roku 55. Čulíkovi ten svazácký patos sluší.

Vida, co se dá za mrzký groš všechno vytvořit.

Přátelé!

My jsme jezdili sbírat brambory, dnešní studenti se opět vracejí coby potulní propagandisté a rozsévači Jedině Přípustných Hovnot.

Po vzoru svých dědečků z padesátých let.

Viděl jsem jednu z příruček, které tehdejší Jasánkové (předchůdci dnešních termokubů Jandů) překládali z ruštiny a kolportovali nevědomým českomoravským zemedelcům.
Severosovětští kolchozníci radili našim českomoravským protodružstevníkům, jak chovat soby.

My jsme v šedeátých letech pochodovali na majáles pod transparenty s uvědomělými hesly
Sovětský husita - náš vzor!
a Jezte ruská vejce - jsou to vejce našich přátel!

Mladý český člověk byl vždy uvědomělý, akorát v posledních letech se to nějak zvrtlo.
Nejdřív před volbami vnouček přemluví bábu - a pak přijde (s)prostý, ošklivý marod, nevzdělaný děda, nýmand, obyčejný Ing, kandidát věd, a přemluví vnoučky, aby mu to hodili.

Ještěže má současná pokroková mládež ten správně politicky i sexuálně orientovaný předvoj!

Koneckonců - pokrok a mléko ničím nenahradíš.
Vzdělanostní společnost dosáhla již takových met, že trojkař-čtyřkař ze základní školy bez problémů vystuduje soukromou střední školu a posléze s ještě menšími problémy udělá bakaláře na vhodně zvolené soukromé vysoké.
Přitom ta jeho čtyřka či trojka na základce neprojde jeho učitelce tak lacino!
S diplomem, ještě teplým z laserové tiskárny se coby člen prověřovacího komanda vydá na svou základku.

Marně se brání jeho učitelka a ředitelka, že už dále nemůže snižovat laťku!

Marně ukazuje, že laťku už zakopali pod zem!
Znalostí netřeba, vše je na gůglu či vikině, je zapotřebí zajistit, aby absolventi bez problémů absolvovali i čerstvě inkludovaní menšináři ze zvláštních škol.

Že nemají IQ ani 65 ?
To je tím, že měli na své bývalé zvláštní škole příliš náročného pedagoga, což je frustrovalo.
Tudíž zrušíme zvláštní školy a testy.

Pokud by se snad nenaučili číst a psát, lze jim každému přidělit dva sekretáře z řad nespolehlivých a nedovtipných vysokoškolských pedagogů, kterým drahoušové nepřidělej granty.

Trvalý odkaz

Líbí se mě ty výjezdy do lidových rezervací,zřejmě si četli v dějepisu o podobných výjezdech,zakládat JZD.
Také je dobré,kolik se nám odkopalo,ochránců západních hodnot,dokonce i Rychetský z ÚS

Trvalý odkaz

Porovnání druhého kola prezidentských voleb v roce 2013 mezi MZ a KŠ a r.2018 mezi MZ a JD. V krajských městech. Tedy údajně vzdělanější a inteligentnější část obyvatelstva ČR.
V absolutních číslech dostal M.Zeman v roce 2018 v součtu všech krajských měst, celkem o 20tisíc hlasů více oproti roku 2013.
Výsledek v procentech je v jednotlivých městech téměř totožný s rokem 2013 (odchylky 1-3%).
Překvapivě si oproti roku 2013 polepšil v Plzni z 45,57% na 47,56% v r.2018, Liberci z 42,47% na 44,35%, K.Varech z 45,63% na 50,22%, Budějovicích z 45,53% na 46,83%.
Ještě se zlepšil v Ústí z 56,73% na 57,61%(tady asi nepřekvapivě).
Mimo Zlína kde zůstal na svých cca 48%, si pohoršil v Ostavě z 65,06% na 62,57%, Olomouci z 51,63% na 48,45%, Brně z 46,09% na 42,42%.
Hradec pokles z 46,20% na 45,29%, Pardubice také pokles z 50,96% na 47,47%.
Překvapivě největší pokles jak v celkových počtech hlasů tak i procentech je Jihlava z 57% v roce 2013 na 51% v r. 2018 a o 600 hlasů méně.
Praha také podoba s rokem 2013 kdy dostal 33,99% nyní 31,24%, ale celkově o 2000 hlasů více.
Celkový počet hlasů kandidátů v druhém kole v roce 2018 v krajských městech(zaokrouhleno).
M.Zeman - 600 tisíc.
J.Drahoš - 850 tisíc.
Tak ani u vzdělaných to žádná tragedie nebyla. Pokud by se nezapočítala Praha tak je to téměř vyrovnané.

to nevím, zato si moc dobře pamatuju, že to říkával hnědý medvěd Bálú, když bylo málo vody ve Vajgananze :-)) To mine - říkal Bálú - to všechno mine.
A Bálúovi já teda věřím!

Trvalý odkaz

I and also my pals were found to be checking out the good strategies on your web page and immediately I had a terrible feeling I had not thanked the blog owner for those techniques. These people were totally joyful to learn all of them and have actually been making the most of those things. I appreciate you for indeed being indeed helpful and then for selecting this sort of remarkable resources millions of individuals are really desirous to know about. Our honest regret for not expressing gratitude to sooner.
Michael Kors Sloan Quilted Large Ivory Shoulder Bags http://www.michaelkors-outletstore.us.com/michael-kors-sloan-quilted-la…

Trvalý odkaz

http://www.coach-factory-outlet.us.org
http://www.canadagooseukjackets.org.uk
http://www.nikeshoes.us.com
http://ugg.bootsoutlet.us.com
http://www.fitflopssale-clearance.us.org
http://www.adidasnmd-shoes.us
http://www.pandorajewelry.in.net
http://wwwcanadagoose-uk.com.co
http://www.coachoutletsonlines.us.com
http://www.polo-ralphlauren.in.net
http://www.nikeoutletonline.us.com
http://www.moncleroutlets.us.org
http://www.ralph-laurenoutlet.com.co
http://www.ralphlauren.net.co
http://www.red-bottoms.us.com
http://www.michael-korsoutlet.ca
http://www.nikezoom.us
http://www.philipppleinshirt.com
http://www.coachfactory-outletonline.us.org
http://www.nikeoutlet.in.net
http://www.adidas-yeezyboost.us.com
http://www.michael-korshandbags.me.uk
http://www.ugg.net.co
http://www.coachoutlet-onlinesale.us.com
http://www.raybanssunglassesoutlet.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net
http://www.mcm-outlet.us.org
http://www.harden-vol1.com
http://www.coachoutletus.us.com
http://www.adidas.us.com
http://www.timberlandbootsoutlet.us.com
http://www.katespadeoutletclearance.us.com
http://www.burberry-outlet-canada.ca
http://www.pandoracharms-uk.org.uk
http://www.jacketscanadagoose.org.uk
http://www.adidas-outlet.us.com
http://www.northface-jackets.us.com
http://www.reebokshoes.us.org
http://www.fredperrypoloshirts.us
http://www.canadagooseoutletjackets.us.com
http://www.suprashoes.name
http://www.canadagoosesaleoutlet.us.com
http://www.michaelkors-outlet.ca
http://www.coach-outletonline.us.org
http://www.hermesbirkin.in.net
http://www.michaelkorsfactoryoutletsale.us.com
http://www.canadagoosesoutlet.ca
http://www.raybansunglasses.net.co
http://www.birkenstockoutlets.us.org
http://www.oakleysunglassessalecheap.us.com
http://www.rayban-sunglasseoutlet.us.com
http://www.eccoshoesstore.us.com
http://www.polooutlet.in.net
http://www.outletlouisvuitton.us.com
http://www.birkenstocks.us
http://www.ultraboost.us
http://www.suprashoes.us.org
http://www.coachfactoryoutletsonlines.us.com
http://www.canadagooseoutletjackets.us
http://www.moncler-outlets.us.com
http://www.coachfactoryoutlet-online.in.net
http://www.canadagooseoutletus.us.com
http://www.pandoracharms.us.com
http://www.canadagooseoutletjackets.com.co
http://www.adidasyeezyboost-350.us.com
http://www.michael-korsoutlet.us.com
http://www.salvatoreferragamoshoes.us.com
http://www.nikeoutlet.us.com
http://www.cheapjordans-shoes.us.com
http://www.uggs-boots.fr
http://www.jordanshoesforsale.us.com
http://www.poloralphlaurenoutletpolo.us.com
http://www.airmax-97.us.com
http://www.canadagooseoutlet.name
http://www.coachfactoryonlineoutlet.com.co
http://www.cheapjordans.us.com
http://www.pandoracharms.name
http://www.nikeairmax.in.net
http://wwwcanadagoose-jacketsuk.com.co
http://www.adidasshoe.us.com
http://www.adidasnmdr1.us.com
http://www.pandoracharms.com.co
http://www.pumashoesoutlet.us.com
http://www.adidasoriginals.in.net
http://www.nike-store.us.com
http://www.2017nikeairmax.us
http://www.fitflopssale.us.com
http://www.canadagooseoutletonlines.us
http://www.guccihandbagsoutlet.us.com
http://www.korsmichaeloutlet.us.com
http://www.catboots.us
http://www.uggs.net.co
http://www.uggs-boots.us
http://www.canadagoosejackets-outlet.us
http://www.timberland-outlets.us
http://www.birkenstocksandalsuk.co.uk
http://www.ralphlauren-outletpolo.us.com
http://www.timberlandbootsoutlets.us.com
http://www.coach-factoryoutletonline.us.org
http://www.katespade.in.net
http://www.vuittonlouis.us.com
http://www.fitflops-sale-clearance.us.com
http://www.oakley.nom.co
http://www.pandorastore.us.com
http://wwwmonclerjacketsuk.com.co
http://www.columbiasportswear.us.com
http://www.moncleroutlet.me.uk
http://www.canadiangoose.us.com
http://www.coach-outlets.us.com
http://www.toryburchoutletonline.com.co
http://www.longchamp-outlet.us.com
http://www.mulberryoutlet.org.uk
http://www.birkenstockshoesoutlet.us.com
http://www.cheapjordanshoes.in.net
http://www.canadagoosejacketsofficial.us.com
http://www.cheapnfljerseysnflwholesale.us.com
http://www.cheapjordans.in.net
http://www.supreme-clothing.us.com
http://www.oakleysunglassesforwomen.us.com
http://www.burberryoutlet.in.net
http://www.asicsshoes-outlet.us.com
http://www.adidas-yeezyshoes.us.com
http://www.vans-shoesoutlet.us.com
http://www.toryburch-outletstores.us.com
http://www.coachoutletcanada.ca
http://www.yeezyboost-350.us.com
http://www.adidasyeezyshoes.us.com
http://www.raybansunglassessalecheap.us.com
http://www.fitflops-saleclearance.us.org
http://www.longchampoutletus.us.com
http://www.ralphlaurenoutletsale.us.com
http://www.raybansunglasse.com
http://www.skechersshoes-outlet.us.com
http://www.adidas-superstar.us.com
http://www.coachcanadaoutlet.ca
http://www.supremeclothing.org.uk
http://www.yeezyboost.org.uk
http://www.supremeclothing.us.org
http://www.canadagoosejacketscoats.org.uk
http://www.adidas-shoes.us.com
http://www.oakley--sunglasses.us.org
http://www.outletcanadagooseoutlet.us.com
http://www.adidasoutlet.us.com
http://www.pandora-outlet.us.com
http://www.ralphlaurensale-clearance.me.uk
http://www.pandoracharmssale-clearance.us.com
http://www.airmaxoutletsaleus.com
http://www.pandorajewelryoutlet.in.net
http://www.katespadeoutletstoreonline.us.com
http://www.christianlouboutinshoes.us.org
http://www.cheapoakleysunglassesofficial.us.com
http://www.hermes-handbags.us
http://www.doudounemonclerpascher.fr
http://www.jordanretro.name
http://www.ralphlaurensale-clearance.org.uk
http://www.uggsaustralia.fr
http://www.michaelkorsoutletclearance.in.net
http://www.philippplein-outlet.com
http://www.pandora-charms.us.org
http://www.coachfactory-outlet.us.com
http://www.uggsbootscanada.ca
http://www.valentinoshoesoutlets.us.com
http://www.nikeshoes.in.net
http://www.uggbootssales.us.com
http://www.uggsboots.name
http://www.ralphlaurenoutletmalls.us.com
http://www.canadagooseoutlet-jackets.us
http://www.ralphlauren.me.uk
http://www.adadassuperstar.com
http://www.monclerjacketsoutlet.in.net
http://www.airjordans.us.com
http://www.canadagoose-outlet.name
http://www.outletcoachonline.us.com
http://www.coach-outletonlines.us.com
http://www.coachoutletstoreonline.com.co
http://www.yeezyboost.us.com
http://www.mulberry-bags.me.uk
http://www.ralph-laurenoutlet.org.uk
http://www.outletcoachoutlet.us.com
http://www.guccioutlets.us.org
http://www.air-max2018.us.com
http://www.michaelkorshandbags.eu.com
http://www.cheapoakleysunglasses.com.co
http://www.michael-korsoutlets.us.com
http://www.coachfactoryoutlet-storeonline.us.com
http://www.cheapuggs.com.co
http://www.christianlouboutinoutlet.us
http://www.cheapmlbjerseyschina.us.com
http://www.air-jordans.us.com
http://www.adidas-nmd.us.com
http://www.louboutinshoes.in.net
http://www.airmax-2018.com
http://www.newbalance-outlet.us.com
http://www.uggsoutlet-clearance.us.com
http://www.pradaoutlets.us.com
http://www.canadagooseukjackets.me.uk
http://www.canada-goose-jackets.ca
http://www.coachfactory-outletstore.us.com
http://www.yeezyboost-350.co.uk
http://www.thenorthfacejacketsoutlet.us.com
http://www.adidascampusshoes.us
http://www.canadagoosejacketssale.com.co
http://www.cheapmlbjerseys-wholesale.us.com
http://www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net
http://www.michaelkorsoutlets.us.com
http://www.canadagooseoutletcheap.us.com
http://www.cheapjordans.com.co
http://www.michaelkorsoutlet.co.uk
http://www.converseshoes-outlet.us.com
http://www.ralphlauren-outlet.me.uk
http://www.pandorajewelrypandora.us.com
http://www.monclerjacketsuk.org.uk
http://www.airjordanshoes.in.net
http://www.michaelkorsoutlet.us.org
http://www.adidasnmd.us.org
http://www.moncleroutletonlines.us.com
http://www.ugg-boots.net.co
http://www.cheapnfljerseysofficial.us.com
http://www.hermes.us.org
http://www.ferragamo-outlet.us.com
http://www.airmax90.org
http://www.kate-spade.us.com
http://www.louisvuitton-outlet.us.com
http://www.coachoutletmalls.us.com
http://www.uggsoutletstoress.us.com
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com
http://www.pandora.us.com
http://www.uggsoutletofficials.us.com
http://www.hermesbag.us.com
http://www.birkenstocksandalsuk.org.uk
http://www.cheapraybans.com.co
http://www.poloralphlaurenoutletonline.us.com
http://www.nfljerseyscheapwholesale.us.com
http://www.pandora-jewelryoutlet.us.com
http://www.katespadehandbagsclearance.us.com
http://www.coachoutletstore-online.us.com
http://www.polooutlets.us.org
http://www.michaelkorsoutletshopping.us.com
http://www.uggscanadaugg.ca
http://www.uggbootsoutletstores.us.com
http://www.airmax-97.us
http://www.cheapjordan-shoes.in.net
http://www.longchamphandbagsuk.org.uk
http://www.moncler-outlet.us.org
http://www.supremenewyork.us.com
http://www.ralphlauren-outletonline.us.com
http://www.redbottomsshoes.us.com
http://www.cheapnbajerseys-wholesale.us.com
http://www.mbtshoes.name
http://www.mbtshoessale.us.com
http://www.cheapuggs.net.co
http://www.canadagoosesalejackets.us.com
http://www.monclerjacketssale.us.com

Trvalý odkaz

This web page is really a walk-through for the entire information you needed about this and didn抰 know who to ask. Glimpse right here, and also you抣l definitely discover it.
yeezy boost 350 v2 http://lovebyt.es/yzyv2us

Trvalý odkaz

I and also my guys have been analyzing the good ideas from your web page and so before long I got a horrible suspicion I had not thanked you for them. My young boys are already certainly happy to read through them and now have sincerely been enjoying these things. Appreciate your really being considerably thoughtful as well as for selecting variety of cool ideas most people are really desperate to discover. Our own honest apologies for not expressing gratitude to earlier.
pandora bracelet http://www.jewelrypandora.in.net

Trvalý odkaz

I must express some thanks to the writer for bailing me out of such a matter. Just after surfing through the online world and obtaining solutions that were not powerful, I thought my entire life was well over. Existing without the presence of strategies to the difficulties you've solved all through your entire article content is a critical case, as well as ones that could have adversely damaged my career if I hadn't noticed the blog. Your primary mastery and kindness in touching all areas was very useful. I am not sure what I would have done if I had not come upon such a point like this. It's possible to now look forward to my future. Thanks a lot very much for your specialized and results-oriented help. I will not be reluctant to endorse the sites to any person who would like direction about this subject matter.
cheap jordans http://www.jordansforcheap.us.com

Trvalý odkaz

Thanks so much for giving everyone a very memorable chance to check tips from this website. It is often very kind and as well , packed with fun for me personally and my office mates to search your site particularly thrice every week to study the newest tips you have got. And definitely, we're actually impressed with all the outstanding creative ideas served by you. Certain 2 areas in this posting are easily the most impressive I have ever had.
nike dunk low http://www.nikedunks.us.org

Trvalý odkaz

I as well as my buddies were actually digesting the good pointers from your web site and suddenly I got a horrible feeling I never thanked the web site owner for them. All the young men came for this reason joyful to learn all of them and already have really been making the most of those things. Thanks for truly being really thoughtful and then for utilizing this sort of extraordinary resources most people are really eager to discover. My very own honest regret for not expressing appreciation to you sooner.
christian louboutin http://www.christian-louboutin.eu.com

Trvalý odkaz

My wife and i ended up being really satisfied when Ervin managed to finish off his analysis via the ideas he gained from your blog. It is now and again perplexing just to always be handing out instructions that men and women may have been making money from. We remember we have you to thank because of that. The entire illustrations you made, the straightforward website navigation, the relationships you will make it possible to instill - it is everything superb, and it is letting our son in addition to our family reckon that the subject matter is awesome, and that is highly serious. Thank you for all!
adidas nmd runner http://www.adidasnmd-runner.us.com

Trvalý odkaz

An impressive share, I simply given this onto a colleague who was doing a little bit analysis on this. And he in actual fact bought me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! However yeah Thnkx for spending the time to debate this, I really feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you turn out to be expertise, would you mind updating your weblog with extra details? It's highly helpful for me. Huge thumb up for this blog post!
yeezy boost 350 http://catb.in/hIOD

Trvalý odkaz

I needed to create you this bit of word to finally say thanks yet again over the fantastic thoughts you've discussed in this article. It has been quite shockingly open-handed with people like you to allow without restraint all most of us would have marketed as an electronic book to earn some profit for themselves, primarily considering the fact that you could have done it in the event you wanted. The principles as well served to be the fantastic way to comprehend someone else have the identical eagerness really like my very own to know the truth a great deal more in terms of this problem. I'm certain there are numerous more pleasurable moments up front for many who check out your blog.
nike air max 90 http://www.airmax90.us.org

Trvalý odkaz

I precisely desired to appreciate you again. I am not sure what I would have used in the absence of the actual solutions provided by you regarding that topic. Certainly was the terrifying concern in my opinion, nevertheless coming across this professional approach you dealt with the issue made me to cry over joy. Now i'm thankful for this information and even sincerely hope you are aware of an amazing job you were doing educating other individuals thru your websites. More than likely you've never got to know any of us.
lebron soldier 10 http://www.lebron-soldier10.us.com

Trvalý odkaz

I wish to express my affection for your kind-heartedness for men who must have guidance on this niche. Your real commitment to getting the solution across became surprisingly advantageous and have consistently helped regular people much like me to realize their targets. Your amazing interesting useful information means this much a person like me and still more to my office workers. Thank you; from each one of us.
yeezy boost 350 http://www.yeezyboost.com.co

Trvalý odkaz

Thank you for your entire effort on this web page. My mum take interest in setting aside time for investigations and it is simple to grasp why. Many of us hear all relating to the powerful tactic you convey worthwhile tips and tricks on this website and increase participation from people about this theme then our own princess is without a doubt studying a lot. Enjoy the rest of the year. You're carrying out a fantastic job.
moncler http://www.monclerjacket.net

Trvalý odkaz

Needed to write you a little bit of observation to give many thanks the moment again just for the extraordinary guidelines you have shared at this time. This is so tremendously open-handed of you to deliver publicly what most people might have supplied for an e-book to get some dough on their own, mostly since you might have tried it if you decided. The techniques also acted as the easy way to be certain that other people have the same desire the same as my very own to know great deal more regarding this matter. I am certain there are many more pleasant times ahead for folks who look over your website.
cartier love bracelet http://www.cartierbracelet.us

Trvalý odkaz

A lot of thanks for all your labor on this website. My niece delights in getting into internet research and it's easy to understand why. My spouse and i learn all regarding the lively form you produce valuable ideas via this website and even boost response from others on the idea plus our daughter is in fact learning a lot. Take advantage of the rest of the new year. You are always conducting a terrific job.
nike outlet store online shopping http://www.nikeoutletstoreonlineshopping.us.com

Trvalý odkaz

I wanted to send you that little remark to finally say thanks a lot yet again relating to the magnificent guidelines you have shown on this page. It has been shockingly open-handed with people like you giving unhampered exactly what a number of people would've offered for an e-book to end up making some cash for themselves, most importantly given that you might have tried it in the event you decided. These ideas also worked to be the good way to fully grasp some people have the identical passion just like my personal own to grasp great deal more around this problem. I know there are numerous more pleasant occasions up front for individuals that start reading your blog.
adidas eqt support adv http://www.adidaseqt.us

Trvalý odkaz

I needed to send you this bit of remark to be able to give thanks yet again for these beautiful tactics you've discussed above. This is simply surprisingly generous of you to convey publicly all some people would've sold as an ebook in order to make some profit for their own end, most importantly seeing that you might have done it in the event you considered necessary. The ideas likewise acted to be a great way to recognize that other people have the same fervor much like my personal own to see way more with respect to this problem. I am sure there are several more pleasurable moments up front for individuals who read carefully your website.
kyrie 3 http://www.kyrie3.us.com

Trvalý odkaz

Thank you for your entire hard work on this web site. My daughter takes pleasure in engaging in investigations and it's really easy to understand why. My partner and i know all about the lively form you produce efficient tips and hints via this web blog and as well as foster participation from the others about this concept then our favorite child is without a doubt becoming educated a lot. Enjoy the remaining portion of the year. You have been performing a terrific job.
nike air force http://www.nikeairforce1.us.com

Trvalý odkaz

I would like to show my affection for your generosity for those people who have the need for assistance with this one subject. Your personal dedication to passing the message all around appears to be amazingly interesting and have surely allowed women much like me to achieve their ambitions. The interesting advice implies a great deal a person like me and a whole lot more to my fellow workers. Thanks a ton; from all of us.
led shoes for kids http://www.ledshoes.us.com

Trvalý odkaz

I'm just commenting to make you know of the great experience my wife's girl had checking the blog. She figured out lots of details, which include what it's like to possess an ideal helping style to let many others quite simply fully grasp various tricky topics. You undoubtedly did more than visitors' desires. Thank you for delivering such important, dependable, revealing and as well as fun tips about this topic to Evelyn.
chrome hearts http://www.chrome-hearts.us.org

Trvalý odkaz

My wife and i were now more than happy that Edward could carry out his survey by way of the ideas he acquired using your web pages. It's not at all simplistic just to possibly be releasing helpful tips that the rest have been selling. And now we fully understand we have got the writer to give thanks to for that. The main illustrations you made, the simple web site menu, the friendships you can help to create - it is all astonishing, and it is letting our son and our family understand the concept is exciting, which is certainly incredibly indispensable. Thank you for the whole thing!
air max 2018 http://www.nikeairmax2018.us.com

Trvalý odkaz

I enjoy you because of each of your hard work on this site. My mother loves setting aside time for internet research and it's easy to see why. My spouse and i notice all relating to the dynamic mode you make both interesting and useful items on your blog and as well encourage participation from people about this article while our own princess has been studying so much. Have fun with the rest of the year. You're conducting a pretty cool job.
kate spade handbags http://www.katespadehandbags-outlet.us.com

Trvalý odkaz

I simply needed to thank you so much once more. I am not sure what I would've made to happen without the actual suggestions documented by you regarding such area. Previously it was an absolute frightful problem in my view, but being able to see a professional approach you handled the issue made me to cry over contentment. I am happier for the information and thus pray you are aware of a great job that you're carrying out teaching people using your website. More than likely you haven't met any of us.
nike flyknit http://www.nikeflyknit.us.com

Trvalý odkaz

Thank you so much for giving everyone a very marvellous chance to read critical reviews from this blog. It really is so pleasant and packed with fun for me personally and my office friends to visit your website on the least three times every week to see the fresh things you have. And lastly, we are actually satisfied concerning the excellent points you give. Certain two facts in this posting are essentially the most impressive I've had.
basketball shoes http://www.basketball-shoes.us.com

Trvalý odkaz

I not to mention my pals have been following the excellent suggestions on your web blog and then unexpectedly I had an awful feeling I had not thanked the web site owner for those strategies. These people appeared to be as a result very interested to see all of them and already have actually been using those things. We appreciate you really being well helpful and then for having this form of helpful issues most people are really desirous to be aware of. My personal honest regret for not expressing gratitude to sooner.
nike huarache http://www.nikehuarache.uk

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.