Evropské hodnoty - pokrytectví a dvojí metr

Autor
Štítky

Někdy přede dvěma roky, v době, kdy Evropu zaplavila migrační vlna, jsem na internetu zcela náhodně shlédla televizní debatu skupiny jakýchsi německých politiků. Byla to tehdy důležitá debata a tak byla opatřena i českými titulky. No a jeden z těch debatujících, sociální demokrat, tehdy v určitém okamžiku prohlásil, že lidská práva v současné EU musí být nadřazena jakékoliv ústavě a o nelegální migranty volně se valící do EU musí být postaráno bez ohledu na jakékoliv zákony. Dnes to v mnoha případech vypadá, že to tehdy mysleli vážně.

Ale na jiném konci Evropské unie se i nadále rodí „negři”, nebo vlastně „něgři”. Tím názvem se označuje asi 250 000 obyvatel Lotyšska, kteří mají statut neobčanů, rusky něgraždaně.

Před více než 25 lety se ze dne na den stalo neobčany země, ve které se dost často narodili, kolem 700.000 obyvatel, kteří nemohli doložit, že jejich předci se nacházeli na území Lotyšska před rokem 1940. To samozřejmě lidé (většinou etničtí Rusové), kteří se do Pobaltí přistěhovali v době Sovětského svazu, nesplňovali. Stali se proto lidmi druhé kategorie, kteří nemohou zastávat většinu postů ve státní správě, omezováni byli i v případě privatizace, a nemohou se zúčastnit voleb. Po několika letech dostali možnost se naturalizovat po složení zkoušek ze státního jazyka.

Mezi lety 1991 – 2011 se z dvoumilionového státu vystěhovalo asi 600 000 neobčanů. Po vstupu Lotyšska do EU a Schengenu se tito „něgři“ stali prvními občany Velké Evropy od Irska po Vladivostok, protože mohou bez víz cestovat nejen po Evropské unii, ale také po Ruské federaci. Proto jejich motivace k tomu, aby složili naturalizační zkoušky a stali se občany země, ve které se narodili, silně poklesla, neboť jako Lotyši by museli žádat o ruská víza.

Lotyšský prezident Raimonds Vejonis přišel s návrhem zákona, který vycházel z Mezinárodního paktu o občanských a politických právech a Úmluvy o právech dítěte a žádal v něm automatické přiznání lotyšského občanství pro nově narozené děti neobčanů. V obou mezinárodních dokumentech, které jeho země podepsala, je uvedeno právo dítěte na přiznání občanství. Nacionalistická pravicová vládnoucí koalice prezidentův návrh po emocionálně velmi vypjaté debatě většinou hlasů zamítla.

Nově narozený lotyšský neobčan má nyní možnost se po složení zkoušek naturalizovat po završení věku 18 let.

Je zajímavé, že taková otevřená diskriminace dětí někoho v EU neznepokojuje, ani ony citlivé německé sociální demokraty. Žádná z desetitisíců lidskoprávních neziskovek na území EU nepiští na protest. Konec konců, vždyť se nejedná o muslimské nelegální migranty z Afriky nebo Asie, jedná jen o „něgry“, lidi druhé kategorie, kteří navíc drze mluví rusky.

Není divu, že se pobaltští politici tolik bojí sousedního Ruska, žene je k tomu nenávist a špatné svědomí. Uvědomují si, že sousedním Rusům není jedno, jak se s jejich etnickými bratry v Lotyšsku zachází.

A to špatné svědomí s nimi sdílí i celé NATO, které se nastěhovalo podél ruských hranic. „Koncept posílené předsunuté přítomnosti NATO, takzvané Enhanced Forward Presence, spočívá v trvalé rotační přítomnosti aliančních sil ve státech na východním křídle NATO s cílem posílit schopnosti kolektivní obrany a demonstrovat odhodlání bránit členy Aliance.”

V červenci 2017 bylo v našem parlamentu schvalováno posílení naší vojenské přítomnosti na východní hranici NATO k odstrašení Ruska. „Bude se jednat o silný politický a praktický výraz solidarity a ochoty naplňovat závazek kolektivní obrany, principu, na kterém je založena i naše vlastní bezpečnost,“ hájil vyslání 290 vojáků ministr obrany Martin Stropnický. „Jestliže se některý ze spojenců cítí ohrožen, jsme povinni mu poskytnout ochranu,“ hájil vyslání českých vojáků na pomoc pobaltským státům Ivan Gabal z KDU-ČSL. Poslanci na návrh kývli, proti byli rudí a hnědí extrémisté a populisti, tj. KSČM a Okamurovci.

A zde by mohl pokračovat výčet dalších pokrytectví a dvojích metrů eurounijních politiků. Zatímco východní hranice EU je tedy dokonale chráněna před Putinovými větrnými mlýny, tak jižní hranice EU je zcela nechráněná a průchozí prakticky pro kohokoliv. Putin by toho vlastně mohl využít, kdyby se jeho zelení mužíčci převlékli za černé mužíčky a na jihu hybridně napadli EU z moře na gumových člunech.

Komentáře

Trvalý odkaz

Zvláštní, že se moc neuvádí, že Lotyšsko bylo součástí Ruska od Velké severní války, čili někde od roku 1700-1721. Před tím to patřilo Švédsku a úplně původní obyvatelstvo bylo zmasakrované, protože se nechtělo obracet na křesťanství. Osamostatnilo se až v roce 1918, kdy leninovi bolševici přistoupili na kdejaký německý požadavek, aby se udrželi u moci. To je fuj, zakládat svůj stát díky bolševikům.

Riga byla založena německými kolonisty, takže jádro litevského národa jsou takoví místní sudeťáci.

Za války měli soudruzi němci u Lotyšů spoustu podporovatelů, a Lotyši měli vlastní divizi SS
https://cs.wikipedia.org/wiki/15._gran%C3%A1tnick%C3%A1_divize_SS_(1._l…

kolik postkomunistických politiků jsou ve skutečnosti potomci místních nácků a kolaborantů (takoví místní havlové) můžeme jen hádat.

Německo by mělo bejt zase rozmontováno na původní státy.

Trvalý odkaz

měl kdejaký vandrák. Například hned vedlejší severní sousedé. Důležité bylo, že byl po ruce dostatek vymytých hlav ochotných jít střílet do Rusa.
V tomto punktu se nezměnilo - troufám si odhadnout - vůbec nic. Počítám, že se akorát časem změní ta dvě písmenka, třeba na BB (banda blbců), či SD (smečka debilů), nebo tak něco.

Té zkratky SS by byla škoda nevyužít, určitě jsou ještě někde sklady uniforem prosypané naftalínem...

Možná třeba Snovači Svobody ...pro jednotky českomoravských bojovníků za inovované Hodnoty IV. říše národa evropského.
Pro importované novoevropské bojovníky z bývalého Islámského státu by se pro rekvalifikaci na Evropany jistě našel jiný, stejně důstojný název v jejich národních jazycích.

Toť důstojný úkol pro jazykovou sekci Jandových Evropských pornot!

Trvalý odkaz

To jste vedle jak ta jedle. Budou to OS - Obránci Svobody. A všimněte si, že ta Svoboda bude s velkým "S"!

Trvalý odkaz

Vážení, jako už starej člověk vím, že všechno je za něco! To jste si snad ověřili v životě každý sám na vlastní kůži, nebo se taky říká, že za blbost se platí, nemám pravdu?

Ano, byli jsme značně nezkušení, nedočkaví, lační, laxní a nakonec i neskonale hloupí a to je jen mírné hodnocení každého jednoho z nás, když jsme u nás bez sebemenších protestů nechali celou tu plejádu prapodivných lidi instalovat tržní kapitalismus (se všemi už tehdy známými dřevními skutečnostmi), z kterého i mnozí z nás docela slušně vyšli a nyní si i žijí.

Moje moudrá maminka mi říkávala, že nemůžu mít všechno a já z toho vyvozuju a vzkazuju, abychom se z toho, v pro nás asi zásadním okamžiku budoucího rozhodování, zda v <b>úhnii </b> zůstat či nikoli, najednou všichni neposr*li (úplně stačí, když z toho budou ti z ní přímo sosající). Pokud selský rozum neustále upozaďujeme před osobním prospěchem, klidně se v tom vrtejme těmi zdejšími vidlemi jako v kupě hnoje, obracením a šťouráním však k ničemu nebude, pouze jednoho dne stejně prozřeme a dojdeme k poznání, že chlív prostě budeme muset <b>sami</b> celý vykydat a <b>sami</b> si taky budeme muset navézt čerstvou podestýlku, jinak se v tom zcela utopíme.

A co že jako? No, nic divného, tak to už v životě chodí, nadešel čas sklízení, čas účtování a k tomu se hodí už jenom podotknout:

<i><b>Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot.</b></i>
(W. Churchill 13. května 1940, tři dny po nástupu do funkce předsedy vlády)

... a já pouze dodávám slůvko <i><b> z a s e </b></i> (průšvih je i v tom, že mnohým z nás už moc neříkají slova <i> dřina</i> a z ní čišící <i> pot</i>, bohužel) .... a nepředpokládám, že nebudete vědět, co tím tehdy vzkázal onen politik svému národu, když mu šlo o přežití! ..... oni už to totiž nevědí ani ti současní mlado-hezcí-zážitkoví-halenko-košilatí noví Britové, kteří tomu maníkovi upírají, <b>jako r a s i s t o v i </b> , i tu „jeho“ kavárnu v Londýně:
https://stredoevropan.cz/2018/01/30/churchill-byl-rasista-kriceli-levic…

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

( poznámka - myslel jsem, že zdejší WP bere kurzívu a tučnost, jak vidno, nebere)

Trvalý odkaz

Je blbé dávat sám sebe za příklad, z toho je mi trochu stydno. Ale kdo prožil 90.léta jako dospělý, nemohl při zdravém rozumu hlasovat v referendu v roce 2003 pro vstup do EU. To už bylo mnohé celkem jasné.
Ale ne, tři čtvrtiny hlasujících byly pro a činilo to cca 42% oprávněných voličů. Tedy výsledky hlasování celkem přesvědčivé. Dodnes nechápu....

Přiznám se, že mám v životě dvě volby, o nichž vím, že jsem v době jejich hlasování hlasoval jak nejlíp jsem tehdy uměl (takže se za ně nestydím), ale zároveň bych si za ně dnes urazil pazouru. První byl vstup do EU (bylo mi cca 28 let a byl jsem naivní) a druhé hlas pro Dienstbiera ml. ve volbách 2013. (podlehl jsem image neohroženého bojovníka za práva a proti rozkrádání).
Vzpomímám si, že první okamžik, kdy jsem nad svou volbou do EU začal pochybovat, byl, když Němci využili nejdelší možné období pro uzavření svého pracovního trhu, zatímco my jim museli svůj trh otevřít a harmonizovat už s předstihem. Ale celé mi to docvaklo fakt až příliš pozdě.

Podepíšu vám za to první zmíněné hlasování omluvenku. Z vámi uvedeného vyplývá, že vám v letech 1990 - 1999 bylo 15 - 25 let. Bez urážky, ale to jste ještě nemohl moc pojímat co se doopravdy děje. Já byl o dvě desítky let starší a nejdřív novinář a potom v byznysu s rozhledem celkem dost z výšky a do široka - a stejně jsem tomu lákání nejdříve podléhal. Až přelom tisíciletí přinesl přelom i v mojí kebuli.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Neurážím se, protože to přesně tak bylo. Navíc člověk z vesnice, rok z onoho období na vojně, rok pracovně nasazen v bufetu na hranicích s Německem... Už tehdy mi spadly klapky z očí ve věci našeho "svobodného kapitalismu". Kamarád provozoval v nájmu Bio Ořechovka, ovšem místní šajba z KDU-ČSL (později z TOP 09) vycítila prachy a v podstatě kamaráda usoudila. Některá rozhodnutí soudu byla až do nebe volající a vyloženě šlo jen o to uvláčet toho ekonomicky slabšího a s méně známými na délce řízení. Já to po roce a půl vzdal, kamaráda jsem naposledy viděl, když vzal druhé zaměstnání v McDonaldu jen aby měl na náklady spojené se soudním řízením, pak si asi půjčil od Ukrajinců a naposledy jsem ho nalezl na internetu mezi zmizelými osobami. Netuším, co se s ním stalo. Vítězná Šajba dnes už Ořechovku neprovozuje, ale určitě nezchudla... To byly roky 1995-2000 mýma očima. Tak nějak jsem po "vlkovsku" věřil, že ten západní civilizační okruh dokáže u nás nastolit pořádek. Dnes je mi jasné, že je to všude stejné a ještě horší. Vejšku jsem dělal 1997-2001. V době Lisabonské smlouvy jsem ale už měl o EU už celkem jasno a vlastně mě jediné štvalo, že tou rozumnou řečí mluví akorát Václav Klaus starší. Zrovna on! Kterého jsem měl za strůjce poloviny zla!

Stando, měl jsem to stejně, i když věkem s Godotem, jsem od 1994 těžce pochyboval a přesto nebo proto jsem to hodil EU, jako že tady zavede pořádek. Nemýlil jsem se, pořádek tady zavádí, ten jejich.
Přerazit si za to packy už nehodlám, asi je ještě budu potřebovat.

Nemyslím si. V devadesátkách tu byl bordel jak v tanku. Naproti tomu kdo se dostal do Říše a přilehlého západního okolí, viděl cosi úplně jiného. Fungující a korektní policii, rychlé soudy, všude relativní přehled a pořádek. Kdo by po tom dobrovolně nesáhl?
Naproti tomu byla katastrofální chyba (chacha!!!), že běžný čížek věděl kulové, cože vlastně borci typu páně Teličky vlastně (ne)vyjednali. Jednak se ty materiály mezi lidi jaksi nedostaly, jednak kdo by se rasoval nějakým čtením dlouhých kapitol v právničině, kterou nechápe 99 lidí ze sta včetně samotných právníků?
A samzřejmě tenkrát se ještě neřešilo poručníkování Bruselu typu zakřivenosti okurek a velkých zásobníků střeliva na samopalech.

Trvalý odkaz

předpokládal jsem podobné godoty mezi námi, proto jsem (před)napsal:
nezkušení, nedočkaví, lační, laxní a nakonec i neskonale hloupí
i tací jsou holt mezi námi a já nejsem výjimkou!

Trvalý odkaz

2x mi zdejší WP sežral vysvětlení, takže to zkusím naposledy, ovšem ve zkratce asi takto:
na jedné straně – zdravý rozum, stáří a celková mnohá jasnost (situace kolem 2003)
na druhé straně – o trochu větší stáří o to víc hlupství naředěné s (ne)zdravým rozumem s celkovou nejasností
a
a
a ... dál to vlastně už napsal Targus

Trvalý odkaz

Podle toho, jak se ANO staví při jednání s SPD k referendu (ne referendu o setrvání v EU a NATO), tak to tak moc vážně s prosazením našeho postoje k migraci asi nemyslí. Kdo bude jejich argumenty brát vážně, když za nimi nebude stát vážná hrozba? Kdo nás brát vážně naše NE k přerozdělovacím mechanizmům (názor 85% obyvatelstva), když neukážeme odhodlání jít za tím "až do statků a hrdel"?

Vytřou si s námi prdel jak s plyšovým medvědem. Teličky a Štětiny se nám budou smát..

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Babiš by si teď měl před každým krokem/rozhodnutím velmi upřímně zodpovědět otázku, jestli je to rozhodnutí, které si přeje většina lidí v této zemi anebo je to rozhodnutí vypadat dobře před papaláši EU. V mnoha případech to bohužel jde proti sobě. A jestli Babiš začne jít na ruku EU a proti svému lidu, tak to velmi rychle pozná na podpoře voličů.

Nevím, jestli by dnes většina lidí u nás hlasovala pro vystoupení z EU, ale jsem přesvědčená, že většina lidí by souhlasila s vypsáním referenda o vystoupení z EU tak, jak to navrhuje SPD, KSČM nebo pan prezident Zeman.

Víc než referendum o vystoupení bych radši požadavky na to, jak EU změnit.

V manželství se taky problémy neřeší rozvodem. Někdy manželství zachrání nevěra, někdy hádka brutální upřímnosti, někdy pár facek, někdy terapie, někdy smrt tchýně.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ono je to asi takhle:

Bydlíme v třípatrovém domě, jehož základy jsou dimenzované jen pro dvě patra a statika domu je už vážně narušená. Správci domu dokonce uvažují o dostavění i čtvrtého patra.

Všichni lidé v tom domě se už ale necítí bezpečně a chtějí to řešit. Cíl všech obyvatel domu je stejný, chtějí bydlet v bezpečném domě a chtějí také vyměnit správce domu.

Jedna část obyvatel domu je pro rychlé radikální řešení - zbourat tento starý dům a na zelené louce postavit dům nový s využitím nových materiálů a technologií.

Druhá část obyvatel ale tvrdí, že by to bylo zbytečně nákladné a stačí starý dům rekonstruovat... posílit základy, vyměnit okna a omítku, vyměnit instalace v domě.

Tedy, první část obyvatel EU z ní chce vystoupit a vytvořit novou skupinu suverenních států, které spolu úzce spolupracovat.
Druhá část obyvatel EU chce stávající EU reformovat.

Často spolu manželé vycházejí líp, když se rozvedou, než když se vzájemně trápí.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Víc než referendum o vystoupení bych radši požadavky na to, jak EU změnit"

Jenže jak k tomu dojít? Chceme li EU změnit, nedopustit další bujení chorých mozků, musíme mít nějaký vydírací potenciál a tím je zřízení institutu referenda a vyjádřit odhodlání ho použít.

To je podle mne nejlepší cesta k tomu, aby k referendu nemuselo dojít.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Z mého pohledu je cíl změna EU, prostředek a zárověň pojistka je existence použitelného institutu referenda.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vůbec neuvažuji,že je ochota k nějaké změně v EU,spíš přitvrdit,utužit.
Muselo by dojít k úplné výměně dosavadních mocipánů EU,změně volitelných orgánů,ke změně rozhodování v centrále EU.
Pokud budou tlačit na Dublin IV,tlačit na přijímání utečenců,přijetí EURA,tím se to nekontrolovatelně rozpadne,každý bude chtít urvat něco navíc.

Trvalý odkaz

Maneco,
článek je dobrý,
pokud v něm (stejně jako v článcích mnoha jiných, např. Vidláka) někomu něco chybělo, pak je to tím, že si mnozí pletou článek pro blog s monografií či dokonce encyklopedií!

Ah, moji asfaltoví holubi mi rozumí... díky za podporu.

Ten článek neměl být studií historie Pobaltí, ale mělo to být především ťuknutí do špičky mohutného ledovce, kterým jsou současné přední evropské (ale přesněji eurounijní) hodnoty, a sice pokrytectví a dvojí metr.

Existence těchto vůdčích hodnot je patrná v dnešní EU tak často a v tolika oblastech, že mi připadá, že na tomto kontinentě žijí dva světy - jeden reálný a jeden virtuální. Ten podivný virtuální svět dekadentních kulturních komunistů si vytvořil i své ptydepe, dal existujícím slovům své nové významy.

Podle mě je třeba na to neustále upozorňovat a odhalovat nové a nové kamufláže zakrývající cíl, kterým je zkáza evropské civilizace. Jestli se nebudeme bránit, spolkne nás tento chorchoj jak černá díra paprsek světla.

Už jsem to tady několikrát zmiňoval - fascinující je dnes otevřít vydání Orwellova 1984 z roku 1991 (1. oficiální u nás) z Našeho vojska. Obsahuje i rozsáhlý doslov Milana Šimečky, který na jednu stranu dokonale odhaluje podstatu totalitního zřízení z románu, na stranu druhou se (a doba jej k tomu snad opravňovala) dokonale uzamkl sám v pasti předsudku - totiž že popisované jevy (jako permanentní válka, coby nástroj ovládání, opravování dějin atp.) jsou výsadou komunistické totality. Nikoliv. Po téměř 30 letech od převratu již chápu, že jevy podchycené v 1984 jsou společné pro jakýkoliv druh totality. I pro ten "liberálně demokratický". Ostatně, každá demokracie s přívlastkem budí podezření. Jak ta lidová, tak ona liberální...
Tuhle jsem viděl rozhovor Štětina - Keller a fascinovaly mě dvě věci - první, že Štětina pro MZ důsledně používal vazbu "pan prezident" (což na něm oceňuji), druhá - on ten chlap asi vážně věří, že jsme v jakési hybridní válce...

Maneco,
myslím si, že cílem je likvidace evropských sociálních a zdravotních systémů a přičlenění zemí okolo Středozemního moře do EU. Až v EU bude tolik lidí, že budou mít nadstandardní vztahy s Alžírem, apod., tak se stane spojení logické. A mezitím vykradou dávky tak, že daňoví poplatníci sami začnou volat po zrušení penzí a placeném zdravotnictví. Zajímavé je, že v každém obrovském území se nakonec vytvoří vládnoucí vrstva, která je úplně odtržená od reality a plácá naprosté nesmysly. Situace jak před 1789.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud si dobře pamatuju, volání po užším propojení s jihem Středomoří se z Francie a Itálie ozývalo již na Přelomu tisíciletí, pokud ne v devadesaátkách. Tenkrát jsem se o to vůbec nazajímal, říkal jsem si, že to jsou blázni, a že nám ve Střední Evropě to nepřinese nic. Teď abych začal plánovat transfer rodiny do polárních krajů.

To neustálé opakování jak si jsou všichni rovni začíná příliš ukazovat, že to není pravda.

Už je to jako za socíku, když nám říkali, jak se máme dobře a pak přijel někdo v mercedesu a hned jsme viděli rozdíl.

Už malý děti to viděj. Nedá se to nějak okecat, protože tak jako tak, na koho musíte být hodný, ten je méněcenný.

Proto je celá pozitivní diskriminace a boj proti rasismu tak nesmyslný.

Takhle se normálně chováme k mentálům a mrzáčkům. Nejsou jako my, tak s nima nesoutěžíme, nadřazeně jsme na ně hodný a promíjíme jim to, co sobě rovným ne.

Trvalý odkaz

Extrémističtí čeští důchodci nás vrhají do chřtánu Ruska !
Již za 2. světové války byli v řadách americké armády a mezi tamními umělci dřevní kryptoputinisté - stalinisté,
oslavující Rusy podporující nezákonné napadení Německa a vyhnání předchůdce nynější kancléřky !

http://www.literarky.cz/politika/domaci/25697-extremistiti-eti-dchodci-…

Trvalý odkaz

cialis daily useonline cialis dreampharmaceuticalscomcompare viagra cialis and lavitrageneric cialis soft tabsgeneric cialis by phonecialis medication online50 mg viagra vs 20mg cialiswhen should you take cialiscialis capsules vs softabscialis jamaica no prescriptionquick forum readtopic cialis signature onlineinfo about cialiscialis werkt na
cialis prezzo di mercato
cialis prezzo di mercato <a href="http://cialisky.com/#buy-generic-cialis">cialis 20mg prix en pharmacie</a>
cialis soft tabs for sale <a href=http://cialisky.com/#buy-generic-cialis>cialis from canada</a>
buying cialis on internet http://cialisky.com/#cialis-canada
sexual arousal with cialiscialis soft 20mg safe takecialis pills boardscheapest generic viagra and cialis pillscialis 20 mg efectos secundarioscut cialis in halfbuy cheap viagra and cialiscialis injury lawyer ohiocialis and online prescriptioncialis reviewedcomprar cialis internet seguro

Trvalý odkaz

topical cialiswirkungszeit viagra cialismoteurs de recherches sp cialis sgeneric cialis soft gelcapsule cialisviagra cialis buying guideconfusion herpes cialis side effectscialis 20 mg costo farmaciacialis online ohne rezept kaufenkann man cialis in spanien rezeptfrei kaufencialis soft fast delivery
cialis tadalafil online
cialis 30 day trial coupon <a href="http://kawanboni.com/#tadalafil">generic cialis</a>
cipla cialis online <a href=http://kawanboni.com/#cialis-canada>viagra vs cialis vs levitra</a>
cialis price thailand http://kawanboni.com/#generic-for-cialis
cialis viagra mayo cliniccialis mg per servingcialis samplscialis 5mg daily effectivenessgen cialis softtabsbest cialis or viagracialis 20 mg 8 comprimidosefectos secundarios de cialis 10 mgedinburgh uk viagra search cialis charles10mg cialis vs 50 mg viagra

Trvalý odkaz

online cialis purchasecialis definitiongenerische cialis kopeninformation on generic cialis pillscialis generic softtabsworks best viagra cialis levitracaverta cialis soft cheapcialis 20 mg funziona semprecialis severe headachecialis supperstore
cialis dosage recommendations
cialis arginine interactio <a href="http://cialisda.com/#cialis-5-mg">cialis for daily use</a>
generic cialis soft gels <a href=http://cialisda.com/#buy-cialis>tadalafil 5mg</a>
cialis generic http://cialisda.com/#cialis-super-active
cialis women takehalf dose of cialisgeneric viagra cialis onlineviagra vs cialis vs levitra costdaily cialis muscle achecialis bowel movementsdiff.between viagra and cialisreview discount pharmacy cialis not genericcialis for sale in uscialis and diabeticscialis fedex overnight shippingvergelijk viagra cialis levitramaryland tabs mel cialisdiscount soft cialis

Trvalý odkaz

mechanism of action of the drugs viagra and cialiscialis viagria levitracialis vs viagra vs levitra which is betterdiscount cialis canadacialis kaufen ohne rezept deutschlandcialis soft cod next daybuy viagra cialis canadadiscount generic cialiscialis typescialis generika online rezepttufts health cialisvtt sp cialis esefficacite viagra ou cialis
preis cialis 20mg schweiz <a href="http://cialisvu.com/">cialis generic</a>
sublingual cialis online <a href=http://cialisvu.com/>cialis 20 mg</a>
cialis 30 day trial coupon http://cialisvu.com/
cialis soft genericfree cialiscialis canadian drug storecialis viagria levitracialis any side affectscialis en medicijnencialis user ratingscialis pill cutterscialis levitrabuy cialis by the pillus healthcare inc cialis

Trvalý odkaz

cialis 5mg bestellencialis soft durationcialis questions2018 blog cialis spam viagraprednasone and cialis interactionbuy viagra cialis levitra online ukcialis en hoge bloeddrukbrand vs generic cialisviagra vs cialis ukcialis soft generic drugcialis uk suppliers
cialis price thailand
cialis 5 mg para diabeticos <a href="http://cialisb.com/#cialis-20-mg">cialis tablets australia</a>
cialis pills boards <a href=http://cialisb.com/#cialis-20mg>tadalafil 5mg</a>
cialis alternative http://cialisb.com/#cialis-5mg
effets secondaires du viagra cialiswe recommend cheapest cialisrevues sp cialis es cadeaux daffairescialis online pharamacyis viagra more potent than cialisco jest lepsze viagra czy cialiscialis cost comparisoncialis workcialis soft patent chinadr gonzalo cialis tucson azprescription cialis in u scialis costcialis bestellen.atorder cialis generic 60 pillscialis duration of effectivenesswhats in cialisfibromyalgia sexual stimulation viagra cialis levitracialis online pharmacycialis 20 mg filmtabletten wirkungprezzo viagra cialis levitra

Trvalý odkaz

biblioth ques sp cialis es urbanismecialis recreational gayviagra vs cialis effectivenesscan you combine viagra with cialiscialis funcialis valtrex alessereview discount pharmacy cialis not genericcan you take cialis every daygeneric cialiscialis and 30 mglevitra viagra v cialissexual arousal with cialis
cialis in sconto <a href="http://kawanboni.com/">Generic cialis</a>
tadalafil 5mg <a href=http://kawanboni.com/>Cialis 20mg</a>
acheter du cialis a geneve http://kawanboni.com/
generic cialis soft tabs 20mgcialis patent expirescialis liverdiltiazem and cialislowest price generic cialis no perscriptionwe recommend cialis infowat kost cialis bij apotheekcialis zcialis 5 mg buysubaction showcomments cialis optional rememberrecherche viagra cialiscialis new zealand sampleanti cialis impotence

Trvalý odkaz

viagra number20 and need viagrawhere can you buy viagra yahoowaarom viagra duurviagra at gas stationsviagra boite de 8viagra and enlarged hearthow many mg of viagra is safe to taketelefonos para comprar viagra sin recetaviagra naturale omeopaticoviagra dundeecordarone et viagrapuedo tomar viagra a los 18 anossodium nitrate viagraquem tem pressao alta pode tomar viagrawhat food is equal to viagra
buy levitra <a href="http://viabiovit.com/">viagra without a doctor prescription</a>
buy soft viagra <a href=http://viabiovit.com/>buy viagra online</a>
viagra online with prescription http://viabiovit.com/
puedo tomar viagra a los 40 anoswatermelon with men works like viagrahoe vaak mag ik viagra gebruikenfeamal viagra ukviagra craigslist legalviagra siege socialwhy take viagra at high altitudegibt es noch was anderes au?er viagrainformationen uber viagrabuy viagra online uk cheapcheap generic viagra

Trvalý odkaz

100mg viagra pricedrug test for viagrafarmacos similares a viagrapablo francisco viagra carviagra en vente libre dans quel paysque efectos causa tomar viagraviagra head office landscapingremedio generico do viagrahow can i buy viagra onlinecand se ia viagraviagra bangladesh dhakaviagra per donne gold maxhow can i stop the viagra emailsgrupodes viagra impotenciacontraindicaciones para el uso del viagradoes viagra make your penis biggermtf hormones viagrais buying viagra from india safe
generic viagra cheap <a href="http://viagraky.com/">buy generic viagra online</a>
buy pfizer viagra <a href=http://viagraky.com/>viagra without a doctor prescription</a>
viagra rx online http://viagraky.com/
viagra est ce que ca marcheviagra find viagra sites search buyviagra and generic sildenafil citrate silagrapattaya viagra kaufencan you buy viagra online irelandviagra kopen buitenlandforum cialis o viagraviagra order online canadaviagra sales 2012antalya ucuz viagra

Trvalý odkaz

why not to drink grapefruit juice with viagraviagra sizegeneric viagra 100mg reviewsremedio casero similar al viagracomment annuler leffet du viagraviagra naproxen interactionviagra results tumblrcontre indication de viagrapfizer viagra patent expirytroppo viagra fa maledifference between kamagra and viagrasports and diet is better viagrabuying viagra online in canadaefeito do viagra para jovensmedical use of viagrawhere can you legally buy viagrageneric viagra uk paypal
viagra buy online <a href="http://viagraky.com/">viagra uk</a>
viagra no pres <a href=http://viagraky.com/>viagra 100mg</a>
how can i get viagra uk http://viagraky.com/
viagra popisquantas vezes por semana posso tomar viagraviagra samples new zealandwhere can i buy viagra in pretoriaviagra non prescription ukdoes viagra harm your liverviagra names of tabletswhere can viagra be boughtviagra falls bandchi ha provato viagramittel die wie viagra wirkenviagra online amsterdamfind search viagra free computerviagra kaufen aus hollandindiana online viagraviagra precio en farmacias guadalajarageneric viagra pills

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.