Jak jste na tom s elektromobilem ? aneb já a "baterkáč"

Autor
Štítky

Tak jsem si řekl, že "dost bolo koroňáku i emeriky" a změním na chvilku téma.
Bylo zveřejněné, že "prodej elektromobilů v EU strmě roste", viz.: https://www.novinky.cz/auto/clanek/prodeje-elektromobilu-v-eu-strme-rostou-ve-tretim-ctvrtleti-o-212-procent-40341396
tak mne to přinutilo zamyslet se nad tím.
Nejdřív bych se rád Vás všech zeptal na Vaši zkušenost s "baterkáčem"?
Měli jste jej možnost někdy použít, nebo jej dokonce pravidelně u zaměstnavatele využíváte?
Najde se někdo kdo jej vlastní? V tom případě bych byl rád kdyby se s námi podělil o jeho postřehy s využíváním. Co jej k takovému nákupu vedlo.
Rád bych znal dojezdovou vzdálenost, roční nájezd km, spotřebu kw na 100km, jak často vyžaduje pravidelný servis i jeho cenu. Na kdy předpokládal návratnost investice oproti jiným palivům? Případně pokud nebude mít dotyčný strach z závisti, podělí se s námi o značku a model, případně i o nákupní cenu auta?
Nu a teď se dostanu k sobě.
Prvně kdy jsem "baterkáče" spatřil a zaznamenal to bylo na přelomu 70až80let na nádraží Praha Střed, to se tam proháněly zaměstnanci tehdejších ČSD na oranžových vozítkách ovládané pákami, dokonce si zapřaženými přívesnými vozíky a převáželi balíky od vlaku k vlaku. Byli tichý a mrštný .
Nu a reálně cca 5lety se my ozval kamarád, že má od zaměstnavatele zapůjčený "baterky" a nabídl my jestli se nechci kousek svést. Tak jsem nabídky samozřejmě rád využil. Jednalo se o malé VW Up! Takový malý kotrmelec pro pohyb v městě nebo dojíždění max. ve dvou do práce kousek za město.
Bohužel se mi dostal do rukou, když již byly baterky z větší části vybity a v naši vsi rychlonabíječku fakt nemáme, abych se mohl dosyta vyřádit a zhodnotit co a jak. Tak jsem se vzmohl jen cca na 5km kolečko.
Můj dojem.
Na první pohled auto jako každé jiné. Jelikož jsem jezdil mnohokrát s automatem, tak my nastavění dvou pedálů nedělalo žádný problém. Seznámil jsem se, jak co zapnout a vyrazil vpřed. Za svůj život jsem seděl již v mnoha přibližovadlech konstruovaných ať pro zábavu nebo pro práci. Tak si myslím, že mám s čím porovnávat. " Baterkáči " se musí nechat, zatlačil mne při rozjezdu pěkně do sedačky a hnal se plynule dál a dál a v sedačce jsem byl setrvale zamáčklý. Prostě krásný pocit, jako v silném "turbu". Nezvyklé ovšem bylo to "ticho" žádný motor neburácel, nekvičel a jediný hluk byl od pneu a proudění vzduchu kolem karoserie. Musím se přiznat, ta jízda na mne zanechal dost dobrý dojem.
A tak jsem si řekl, že by nebylo od věci něco takového vlastnit. Žel tiskárnu na peníze nevlastním a tak na nové nemám. Když se nad tím zamyslím, ani bych pro něj stejně neměl smysl plné využití ať z pracovních či jiných důvodů. Nežiji v obci kde je obyčejným autům vjezd zakázán, takže mne nic do takové investice nenutí.


Takže jsem se rozhodl, že by dostačovalo použité. Celé roky se od té doby namátkově dívám po inzerci.
Tesla mne minula, cizí kraj, jiný mrav a shánět na to cokoliv zpoza velké louže, to se my fakt nechtělo.
"Evropanů" kteří by jej delší dobu vyráběli zas moc není. Občas se v nabídce vyskytl " frantík". Jelikož mám pro žabožrouty se lvem či ozubeným kolem ve znaku slabost, neměl bych s ním problém.
Ovšem ta prodejní cena mne vždy odradila. Pokud se jednalo o "bezproblémové" auto s jak takž funkčními baterkami, vždy byla prodejní cena hnedle 3x vyšší než u ostatních pohonů v srovnatelném technickém stavu.
Jsem nadšenec, ale ne blázen. Jelikož nejsem v situaci, abych si mohl něco pořizovat jen tak z plezíru, tak jsem vždy počítal, abych na elektromobilu v porovnání s jakýmkoliv jiným pohonem moc neulítl. Přece jenom ekonomická stránka dožene dřív nebo později každého...
Až před nedávnem se objevila zajímavá nabídka.
Peugeot Partner z r.v. 2011, sice ovšem ještě první generace, ale po faceliftu, navíc v nákladní verzi.
Byl půldruhého roku odstaven, ale zas v "raichu"  dostali rozum a je za 1000EUR. Což už je docela zajímavá částka k experimentování. Tak jsem zbystřil a zaúkoloval kolegu, aby zjistil více podrobností, proč byl odstaven.


Sám jsem začal studovat podrobnosti na netu. Spoluvýrobce je monacká firma Venturi a objednala si je francouzská pošta. https://www.auto.cz/citroen-berlingo-na-elektrinu-pro-la-poste-8040
Ovšem dojezd je žalostně malý cca 105km, baterie 16,9 kw. Nu což, při průkopnictví se musí něco vydržet.

Začal jsem řešit náhradní baterie a komponenty na řízení elektroniky.
A tam nastal kámen úrazů. Baterie jsem sice dohledal i v ČR, dokonce nový typ, kdy je dojezd zvýšen cca na 150km baterie 24kw, to by již na nějaké bezstarostné ježdění i bylo. Nabízejí 16,9 kw, 24 kw, 25 kw, ale ta cena, ta cena.... pouhopouhých 229 či 293 nebo 305 tis. + DPH.
Sice mně ujišťují, že by po 3000 nabíjecích cyklech měla mít kapacitu až 80% a kdyby ne, tak se dá ještě využít k domácí elektrárně, kterou samozřejmě zatím nemám, ale to je na jiný článek.
I s přihlédnutím, že energetičtí dodavatelé nabízejí lepší sazbu při vlastnictví "baterkáče" na odběr elektřiny, tak jeho celkový provozní náklady při jeho životnosti jsou v řádu desítek % větší než za identické auto s jiným palivem.
Prý pokrok je cesta kupředu, ale tady si stále nejsem jist, že je to ten správný směr.
Možná se jen blbě dívám a někdo my pod článkem, představí argumenty, které mne přesvědčí o smysl plnosti takové investice.
Nu, což, tak si zas ještě pár let počkám jestli "baterkáči" nebudou pro mne dostupnější a v lepším provedení.

Koho zajímá historie více, skvěle psaný článek: https://www.autoforum.cz/predstaveni/peugeot-205-electrique-vzpominka-stara-30-let-ukazuje-jak-moc-se-historie-opakuje/

P.S. Prosím pokud znáte nějakého odborníka na opravu elektromobilů, nechte odkaz pod článkem, zkusím jej nezávazně oslovit a dám vědět jak jsem dopadl.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (41 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

Umíráček na mešitě zase bije
u Libye udála se tragédie.
V listopadu stalo se, co v lednu
gumák plný mladíků šel ke dnu.
Píseň Sirén linula se z retů
rozeznali Andělu a Grétu;
jeden blboň típnul cigaretu...
už neuvidí siluetu minaretu
nepochodí nikdy kolem káby
kdo zaopatří jeho 4 báby?
Rozhostil se smutek v duši,
i pes sklopil ocas, uši
sedmdesátčtyři otců leží v moři
pláčou poslanci i senátoři.

Průměrný počet slepic: 4.3 (33 hlasů)

In reply to by Sedmdesát (neověřeno)

Trvalý odkaz

si legraci z číkoliv smrti je dost nechutné.

Průměrný počet slepic: 2.3 (16 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Soudíte podle sebe.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Sedmdesát (neověřeno)

Trvalý odkaz

dosis maxima de kamagra <a href="https://vskamagran.com ">kamagra oral</a> buy cheap kamagra

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hlavně, že tam nebyla
moje bába tlustá
Barka by ji neuvezla
Ke dnů by šla
Zhusta.

Průměrný počet slepic: 3.1 (14 hlasů)

na Timor.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Kapitán Bligh (neověřeno)

Trvalý odkaz

William Bligh byl Cookův navigační důstojník při jeho cestě na Tahiti. Po vysazení s 18 dalšími do člunu u Tahiti plul do Batávie 3600 mil, Byl bezesporu dobrý námořník, a hlavně, jeho člun byl dřevěný!

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

dřevěné čluny, když gumáky propalují cigaretami? Nebo plechové? Dělají to schválně?

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Kdyby ti někdo umřel,ty by ses asi veselil.

Průměrný počet slepic: 1.8 (15 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Berte to jako poněkud morbidní loterii, kam se hlásí dobrovolníci. Někdo vypadne v prvním kole, někdo ve druhém, a vítěz?

Průměrný počet slepic: 4.2 (15 hlasů)

Organizátory a převozníky do kriminálu. Těch 74 životů není třeba litovat, ale radovat se z jejich smrti je hnus.

Průměrný počet slepic: 2.3 (6 hlasů)

Myslíte tím třeba pozůstalé po zavražděných z Bataclanu nebo Nice?

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Takové příbuzné nemám. Ty jistě ano, když takhle uvažuješ.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Klasické ještěrky (třeba ty s pákami po bocích :-) ) perfektně sloužily na nádražích, velkých poštách a ve fabrikách. Pro takové podmínky byly zkonstruované: jezdily pouze po rovině, na malé vzdálenosti a sloužily v pravidelných směnách - přes noc se vždy dobíjely. Hmotnost akumulátorů (tedy mrtvá váha) sice byla značná, ale s tím se počítalo. Jo - také nemusely topit či chladit ;-).
Charakter provozu elektromobilů je úplně jiný, ale akumulátory jsou pořád téměř stejné (ve smyslu žádný revoluční pokrok). Mimochodem, jedna ze zásadně negativních věcí je totální centralizace. Stačí v dané oblasti odpojit nebo jen omezit dodávku elektřiny a je vymalováno, nikdo nepojede. Stačí na to kliknutí, elektroměry jsou dnes dálkově řízené a odpojit zákazníka, který přešvihl spotřebu elektřiny reálně nebo jen potenciálně, nebo jen někoho naštval, není problém.

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

A kde jsou dálkově řízené, že tě vypnou :D Co vím, tak se testovalo v jednom městě jedna čtvrť :D Teď se zavádí při obnově vypínání dálkové TS, ale jaksi, když v obci máš 2 a více a obnovou prošla maximálně jedna, tak vypneš prd, musíš zajet...
Jak říkal kolega, tak chytré jsou myslím jenom ve francii? U nás ani omylem...

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Jenom dodám, u nás není ve většině ani průběhové měření u domácností, natož, jak píšeš, že bys to chtěl dálkově vypínat :D Zatím, fakt jenom zvednout zadek a jít vypnout TS ručně, ale to šlo už za CaK, když se s elektřinou začalo :D

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

.."Stačí na to kliknutí, elektroměry jsou dnes dálkově řízené a odpojit zákazníka, který přešvihl spotřebu elektřiny reálně nebo jen potenciálně, nebo jen někoho naštval, není problém."
Nové elektroměry maj sice dálkový odečet (a přijímač HDO), ale dálkově řízený stykač na kompletní odpojení zákazníka tu ani náhodou není, a to tu máme v činžáku komplet nové elektro 2 roky po rekonstrukci. To bys musel odpojit celou čtvrť, anebo to odpojení on demand řešit přes spec. impuls HDO, ale to bys to musel mít zapojené na separátním, přes HDO "odpojitelném" okruhu (podobně jako jsou přímotopy), což pochybuji že zásuvku má někdo dobrovolně takhle zapojenou.

Průměrný počet slepic: 4.6 (8 hlasů)

In reply to by Johan Pohan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co není, může být, co může být, bude.

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.