Kdybych byl Andrejem...

Autor

Schyluje se nám tento týden k zajímavé bitvě o prodloužení nouzového stavu. K tomu zde máme krizičku způsobenou ústavním soudem... K tomu máme avízo od Komunistů, kteří řekli, že nouzový stav nepodpoří a navíc ještě prosakují informace, že je všechno poněkud jinak...

K tomu si přidejme i vysoká čísla nově nakažených covidem a zároveň neochotu viru výrazněji klesnout a potvrdit mojí teorii o promoření. (Když se teorie liší od reality, může za to teorie, nikoliv realita, takže myšlenku dostatečného promoření musím zatím uložit k ledu). Zároveň sledujeme stále větší únavu z opatření, kdy jedni vše dodržují, ale jako by nedodržovali a tak se jim moc nechce táhnout na svém hrbu všechna negativa z omezení sociálních kontaktů, obzvlášť když od sousedů slyší smích, cinkáni skleniček a na chodbě přede dveřmi je nějak hodně párů bot.

K celkovému obrazu si přidejme i naplněné nemocnice a vrtulníky, co lítají z Chebu do celé republiky. Tu a tam se najde rebelující hospodský nebo vlekař... zatím jednotlivci, ale co kdyby začaly rebelovat tisíce podniků?   Svým způsobem je to představitelné. Dále ještě zaměřme pohled na pomalé očkování, kdy se sice mluví o každé dodávce vakcíny, ale ve skutečnosti máme tak sotva naočkované zdravotníky a to ještě ne všechny. Mluví se stále více o Sputniku a také se objevují stále častější informace o tom, že ten Fajzr tu svojí vakcínu zase až tak vymakanou nemá. 

Andrej má skutečně problém. Blatný se ukazuje býti možná dobrým doktorem, ale mizerným manažerem, navíc je to právě on, který v listopadu překotně rozvolňoval a pak překotně utahoval. Okolní státy zvolna rozvolňují teď, ale u nás se k tomu neschyluje ani náhodou a přitom jsme v pátém PSU už druhý měsíc a výhled je totožný na ještě hodně dlouho. A do voleb není daleko.... 

Pokud Andrej volby prohraje, hned se na něj všichni vrhnou. U Šafra už jsem na toto téma četl několik velmi radostných a nadějných článků, jak se zbavíme oligarchy a pak se bude vyšetřovat a pak ho zavřou a všem bude dobře. Andrej je zaháněný do stále užšího kouta a kdo je zahnaný do kouta, ten může ze zoufalství zaútočit mnohem víc, než to kdy měl v úmyslu. Dnešní článek je právě o tom.

 

Kdybych já byl Andrejem, tak prostě nechám opozici, aby nouzový stav neschválila. A měl bych už delší dobu domluveno (s ODS) předčasné volby. Poronil bych krokodýlí slzy nad tím, jak opozice rozvrací republiku, jak dělá chaos, pár dní bych naoko jednal s prezidentem, mezitím by se všude otevřelo a čísla nakažených by vylétla nahoru... A kdyby nevylétla, trochu bych tomu pomohl. 

Pak bych jakoby přistoupil na řešení spunktované s Fialou, ocenil bych ho, že jsou v ODS státotvorní  a domluvil se Zemanem předčasné volby na co nejbližší termín. Čistých devadesát dní, které předepisuje ústava. Ani o den déle. Prezident by mě opět jmenoval premiérem, vláda by pokračovala obměněná bez důvěry, bez Hamáčka a bez Vojty Filipa protože by šlo už jen o dovládnutí do voleb.  

Pak bych se vykašlal na procedury. Prostě bych udělal tvrdý lockdown na čtrnáct dní. Všichni doma, všechno zastavit. Teď už je jedno, co to bude stát.  Ostatně otevření všeho i na pár dní zajistí dostatečně přehlcené nemocnice i jinde než jen na Sokolovsku a vlastně všichni rozumní už budou pro jakékoliv řešení bez ohledu na jeho cenu.  Tvrdý lockdown samozřejmě zabere a jednorázově značně sníží počty nakažených. Pak každotýdenní postupné rozvolňování, které už nebude zvyšovat čísla nakažených a konec už nebude v nedohlednu, ale chvíli před volbami. 

A od té chvíle mám jasnou kampaň - Podívej se národe. Mohli jsme uspět dřív, ale opozice a hospodští s vlekaři nám to pořád kazili. Teď jsme to konečně mohli udělat po svém, bez Hamáčka a bez Filipa a podívejte jak to šlo.  Už rozvolňujeme .... ODSka se na tom sveze taky a ostatní se chytnou do vlastní pasti. Jako Andrej mám média a mohu denně mluvit o tom, jak je Bartoš blbej a jak za všechny ty mrtvé může on. Co na tom, že to nebude pravda. 

Pak přijde jaro, chřipečka bude na ústupu, počty nakažených budou klesat dál, do toho se bude očkovat, přiveze se i Sputnik - koneckonců Zeman ještě má v Rusku kamarády a Putin dobře ví, že pořádná várka Sputniku mu zařídí mnohem víc sympatií než miliony peněz sypané do svých zdejších novin. 

A neustávající každodenní ukazování, že bez Hamáčků a Bartošů jde všechno líp. Když do toho opozice i koalice nehází vidle, jde všechno rychle i kdyby superministr Havlíček neměl spát už vůbec... A Prymulovi může být odpuštěno a vrátí se na ministerskou sesli, protože ten chlap měl alespoň svojí vizi a neuhnul z ní ani na minutu. Nebo se najde třeba někdo jiný - každý bude lepší než Blatný. 

A nakonec volby v nejvhodnější chvíli - v červnu, kdy covid skoro vymizí. A od chvíle, kdy to Babiš vezme sám, tak to bude fungovat o 100% lépe, než doteď... Na takové vítězné vlně by se daly udělat nějaké ty hlasy. Možná dost na pohodlnou většinu s ODS... a třeba Okamura také trochu uspěje, přece jenom se mohu mýlit a chřipečkáři Okamurovi nějaký výsledek udělají. Okamura by pak mohl být v štika v modroptákovém rybníčku, aby si Fiala  o sobě zase moc nemyslel.  

Jak už nám řekli ústavní právníci, volit se může i bez zákona, jen se počká na sečtení a pak se bude řešit, jak mandáty přepočítat. Andrejovi to může být celkem jedno. Lidi volí jeho a on může do kandidátky napsat libovolné nýmandy. Ostatní už to tak snadné nemají. Takže zatímco vláda v demisi bude (celkem úspěšně) bojovat proti covidu, opozice se bude hašteřit o podobu volebního zákona. Andrej bude nad věcí, jen se postará, aby se ven dostaly všechny perličky a každá kravina, kterou kdo z poslanců řekne.  Ať bude zákon jakýkoliv, Andrej má dost peněz na kampaň, má dost peněz na jakoukoliv podobu voleb a pokud bude vládnout sám se svými, to by bylo aby nebylo. A po volbách? Copak mu vadí, že se mandáty nerozdělí? Že to bude trvat věčnost? Problém opozice, ne jeho. 

Zbývá jediná otázka... vpravdě Trumpovská. Má na to Andrej odvahu? Nebo prostě už rok jen podepisuje papíry a sleduje, jak jde všechno to kytek a na strategické přemýšlení nemá vůbec čas?  Udělat něco takového je slušné riziko. Ale mohlo by to otočit veřejné mínění. Mohlo by to ukázat, že Babiš na to pořád ještě má. A mohlo by to stačit na povolební nedotknutelnost. 

Má na to Babiš? Nebo už jen jede systémem "každý den dobrý". Budeme to sledovat v přímém přenosu. Ve čtvrtek to začne. Zkusí Babiš ještě jeden velký risk a vsadí na jednu kartu? Nebo prostě bude riskovat ještě víc, že ho po volbách vyšachují do opozice a udělají mu to co Trumpovi - spustí to největší vyšetřování  dějinách této země? 

Trump už Babišovi ukázal, jak snadné je prohrát. Stačí být demokratem a nechtít revoluci. Stačí všem šlápnout na kuří oko a pak vycouvat...  

 

PS. 

Kdybych byl Bartošem - schválil bych Babišovi ten nouzový stav. Ať se v tom plácá dál. Pokud jsou Piráti blbí, nouzový stav odmítnou. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (145 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Nenapovídat!

Průměrný počet slepic: 5 (27 hlasů)

In reply to by fotrák (neověřeno)

Trvalý odkaz

Není to úplně k věci Bábova postupu. Nicméně poznámka. Víte proč jsou na chebsku přeplněné nemocnice ? Inu proto, že se tam na covid lůžkách válí na pozorování Němci. Naši pacienti holt musí být ze sudet odtransportováni. A ještě jedna poznámka, respektive odkaz, počtěte si: https://aeronet.cz/news/nemeckem-se-lavinovite-siri-zprava-ze-britska-m…

Průměrný počet slepic: 3.5 (15 hlasů)

Šarapaťka versus Zeman

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

výsledky Babišovo vizity v Paprikovém království. Pokud nebudem znát alespoň témata, o kterých se Paprikově jednalo, je každá prognóza nikoli střelbou od pasu, nýbrž střelbou na terč se zavázanýma očima a ještě navrch z rotujícího řetízkového kolotoče. Nevěřím totiž tomu, že tam Andy jel pouze okoštovat čabajku a nalít si do krku stopečku baráckovice.

Průměrný počet slepic: 4.6 (26 hlasů)

Babiš zavětřil, druhý den po návštěve hungárie se v novinách oběvili texty, že rakušáci tvrdě prosazují sputnik a čínu a že to chtějí vyrábět u nich, takže Andrejko zase jako vžd yjede s proudem.
Začala Merklová, která ústy ministra zahraničí začala vypouštěť "sputnik ANO" a už to jede...

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

Tady je každý moudrý, ví, co by měl /neměl premiér dělat, jak by si měl počínat, ach jo. To jsou fakt jen "kydy".

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

a jak moc jim vadí, že nevědí o čem s Orbán em jednal. Nebylo třeb a tlumočníka a tak se psavci nic nedozvědí. Jsou trapní až až. Bravo pane premiere, tohle se Vám povedlo.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

Zajímavé je srovnání Tanzánie s Čechami.
Tanzánie: 60mio obyvatel, 0,3 mrtvých na mio
Čechy: 10 mio obyvatel, 1583 mrtvých na mio
Švédsko: 10 mio obyvatel, 1195 mrtvých na mio.
Proč?
Napovím: V Tanzánii doktoři Covid léčí léky proti malárii na bázi HCQ. Simply clever. Naši čučkaři těmito léky opovrhli...

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

...ve svých domácích lékarničkách takovéto léky mají, je docela nesprávné označovat je za " čučkaře".
Spíše bych použil slovo " šibal".

Nedá mi než znova vložit sem citaci z Dickense :

"....Stokrát jsem měl takovýhle rozhovor : ´Což to není hanebnost, že ten a ten člověk získal nejpodlejšími a nejhnusnějšími prostředky veliké jmění, a přece jej přes všechny zločiny , kterými se provinil, snášejí vaši občané mezi sebou a zastávají se ho ? To je přece hotový skandál.´- ´Ano, pane." - ´Vždyť je to usvědčený lhář ?´- ´Ano, pane.´- ´ - Byl vyhozen a zbit pěstmi i holí.´- ´Ano, pane.´ - ´ Je přeci do hloubi duše nečestný, zkažený a zvrhlý ?´- ´Ano, pane.´ - ´Jaké jsou tedy, proboha, jeho zásluhy ?´- ´Je to mazaný člověk, pane.´..."

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Chce být premiérem a tak v PL nasadil tuto rétoriku:
Babiš obětoval životy ohrožených seniorů pro hlasy ve volbách

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ivan-Bartos-pro-PL-Babi…
To si mýlí, že lidé zapomněli na jeho žranici na Karlově mostě?

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)

Jo, myslí si to a vyjde mu to. Průměrný volič je debil.

Průměrný počet slepic: 3.7 (10 hlasů)

Mohl byste mi prosím sdělit za jakého voliče se považujete vy? Ale upřímně prosím! :-).
Myslím že když zahrnu i extrémy, měl byste být schopen se přiřadit do jedné z prvních pěti kategorií. Ale pro komplexnost jsem použil 7 kategorií na výběr.

1) velmi nadprůměrný volič
2) nadprůměrný volič
3) průměrný volič
4) podprůměrný volič
5) mizerný volič
6) nevolič
7) nemožnost přiřadit se do některé z výše zmíněných skupin - v takovém případě prosím o nějaký popis kterým byste sám sebe jakožto voliče charakterizoval

Ptáte se kam tím mířím :-)?
Z vašeho výroku "průměrnej volič je debil" se dá čirou logikou dojít např. k následujícímu :-).
Nadprůměrnej volič je nadprůměrnej debil, a podprůměrnej volič je podprůměrnej debil. Podprůměrnej debil však znamená menší debil, čili tedy o něco inteligentnější než debil.
Zahrnuly-li by se do toho i stavy nastíněné zde za extrémní, tak velmi nadprůměrný volič je nakonec největším debYlem, a největším Inteligentem je nevolič.
Pro úplnost: je jen otázkou zda by ti co by z toho vycházeli jako extrémisti by mohly být přetlučeni něčím co by spadalo do poslední kategorie, třeba nějakým Ítým či "[z]jevem[/-ním] (dříve) nepředpokládaným" apod.

Nebo je to snad s ohledem na zažité stupňováním přídavných jmen špatně a správně by to vystupňované bylo jedině kdyby to bylo dle opozice - tedy zamítnuto, znegováno, navrženo opačně a domrdáno (ech, co to plácám ... pouze "pomotáno")?
Tedy: Průměrnej volič je debil. Avšak nadprůměrnej volič je podprůměrnej debil čili větší inteligent -> přičemž vrcholem jeho inteligence pak má být, že má zvolit menšinovou opozici, která však i kdyby prorazila, tak to na jasnou většinu stejně nikdy nedotáhne.

Průměrný počet slepic: 3.4 (10 hlasů)

Já do toho vstoupím... průměrný volič především neexistuje. Průměrný volič je statistická jednotka. Průměrný volič je sumář všeho dobrého i špatného, inteligence i hlouposti, všech směrů i tužeb, chřipečkářů i alamirstů, rusofilů i rusofobů. A vzhledem k tomu, kam jsme to za třicet let dopracovali se dá velmi snadno říct, že jako průměr jsme tu všichni debilové, udělali jsme si ze sebe kolonii, nechali jsme si všechno ukrást a ještě si volíme zastupitele, kteří na nás donášejí do Rajchu. Říkám to správně Franto? 

Na druhou stranu, ve skutečnosti tu bude jen maličký zlomek voličů, kteří to takhle chtěli. Většina volila něco úplně jiného. Málokdo také chtěl volit proti národu, ale jednotlivé zájmy, jednotlivé preference se vždycky nakombinovaly tak blbě, že to dopadlo jako vždycky. 

Dost podobné je to s Lacovými "zmrdy". Většina lidí nejsou programově zlí a nedělají programově škodu. Kdybych si vybral nějakého toho "zmrda" zjistili bychom nejspíš, že prostě víceméně dodržuje a tu a tam se potká s kamarády. Ne vládě navzdory, spíš jen o tom nepřemýšlí... Ale v průměru to dělá dost pěknou paseku. 

Samozřejmě brát to tak jak popisuju, to chce kus nadhledu, schopnost chápat metafory a především nebýt jazykovým fundamentalistou. 

 

 

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

Tedy více sofistikovaným elfem, Kamile Lando...

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

myslím předčasné volby zatím ještě chtít nebude.
A šíření viru oslabí mrazy, pak zase zesílí.
Viry přestanou škodit až někdo objeví jeskyni ze které vylétají a zavře zaměstnance a manažment, jak řekla Peková.

Průměrný počet slepic: 4.6 (26 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

Stačí si poslechnout Gatese a sledovat cestu peněz.
Tvrdím už dlouho, že virus je nástroj. Tohle neskončí dokud nezlikvidují bílou civilizaci.

Průměrný počet slepic: 3.7 (27 hlasů)

V místě kde vrchní lovčí stále míříc na lišku (zanesený vir) trefuje Maryšku (virem zasažené občany).
Dane, pojmenoval jste to přesně. Tady bohužel je to marný.
Doporučuji vidlákům, aby občas vzhlédli k obloze.

Průměrný počet slepic: 3.4 (28 hlasů)

Opakování matka moudrosti. Ono už pár věcí, za které jsem tu kdysi dostával přes nos, se časem potvrdilo, sice potichu, ale přece...

Průměrný počet slepic: 3.9 (16 hlasů)

Elon Musk?

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

přechodníky. V češtině jsou tři tvary, na rozdíl od ruštiny.

Průměrný počet slepic: 3.4 (8 hlasů)

Petrpavel nám mimoděk prozradil, že vrchní lovčí je dáma.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

by měla mít buď jeden univerzální přechodník, anebo 57 tvarů přechodníků, hezky pro každé pohlaví jeden.
Aby to bylo vyvážené, že ano.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

japonské písmo. Není to úplně moje parketa, mám to jen tak z dálky odkoukáno, možná se někde trochu spletu. Ale v zásadě jde o to, že Japonci v dávné minulosti převzali čínské znaky, což nebylo úplně nejšťastnější: japonština je jazyk flexivní, a čínština ne. Takže aby mohli Japonci v zápise flexi své mateřštiny využít, musí za čínský znak dopsat nějaké znaky japonské (slabičné písmo). Když tento příklad převedu do češtiny - dejme tomu, že že jsme také převzali čínské znaky a chceme vyskloňovat slovo "voda" (pozor! voda není úplně totéž, co vodka! pohov!) Čínský znak pro vodu je 水 (vyslov: šuej), takže by to mohlo vypadat takto:
1. pád: 水 - voda
2. pád: 水y - (bez) vody
3. pád: 水ě - vodě
4. pád: 水u - vodu
5. pád: 水o! - vodo!
6. pád: 水ě - (ve) vodě
7. pád: 水ou - vodou

To je samozřejmě obrovsky nepraktické, mj. i proto mají Japonci 3 různé abecedy a několik různých způsobů čtení.

ALE!!!

My bychom mohli tuto nevýhodu obrátit v obrovskou výhodu! Opět mohu dát příklad:

Uvažujme o slovese "nésti". Stávající přechodník přítomný v čísle jednotném má tvar:
rod mužský: nesa
rod ženský: nesouc
rod střední: nesouc
množné číslo pro všechny rody: nesouce
Jak správně ve své jasnozřivosti uvádíš, ó efendi, pro různé transky a další podobnou verbež nám mluvnické tvary scházejí, a latinka ani tolik písmen k dispozici nemá, kolik již dnes roztodivných genderů rozlišujeme. Avšak čínština má kolem 80.000 (opravdu, nejde o překlep, osmdesát tisíc!) znaků, snad i více. V tom počtu znaků je poměrně velká skupina, která je užívána velmi zřídka a mají unikátní výslovnost i význam. Kdybychom z těchto znaků pro každý gender vybrali jeden, snad by nám to pár let vydrželo, než by počet genderů nepřesáhl - řekněme - 80.000 ks.

Pak by mohl přechodník přítomný v čísle jednotném vyoadat nějak takto - uvádím pouze ilustrativní příklad, kodifikováno to ještě nebylo:

rod mužský: nesa
rod ženský: nesouc
rod střední: nesouc
rod scallop: nes蛤 (neschá)
rod asexuál: nes屁 (nespchí)
rod transmuž: nes垢 (neskou)
rod transžena: nes污 (neswu)

A tak podobně.

Pokud by ses chtěl ujmout kodifikace, ó efendi, na příštím duhovém pochodě by tě nesli na ramenou jako Svatého Gendertarguse a Evropská unie by vám na to jistě šupla nějakou dotaci a grant nádavkem, vždyť je to potřeba.

Tento svůj geniální nápad ti poskytuji zcela zdarma - podobných ze sebe vytlačím na počkání milión, jak maggi z tuby.

Průměrný počet slepic: 3.9 (8 hlasů)

Chemtrails ?

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

pokud opravdu sklouzneme k tvrdým konspiracím - chemtrail můžou být příčinou, stejně jako muskovy satelity stejně jako G5 sítě - v době kdy nic nelítalo byl letecký radar plný malých letadel které kobercovaly, stejně tak mohou být jmenovatelem vojenské laboratoře (čína, usa, británie) v jejichž blízkosti se viry objevili primárně. Na to že netopír oš... luskouna věřím asi jako na darwinovu teorii vývoje druhů. otázkou je jestli to je nešťastná nhoda nebo úmysl. Nemám důvod nevěřit pekové že se nejedná o několikátou vlnu, ale různé druhy virů.

Průměrný počet slepic: 4.3 (19 hlasů)

ale brebera řádí mezi "nebílými" civilizacemi úplně stejně.
Že by tedy chtěli zlikvidovat lidskou civilizaci en bloc?

Průměrný počet slepic: 3.6 (14 hlasů)

jim nikdo nevidí...
Konečně : proč rozlišovat bílé a nebílé lidi? Občan, a rasista?

Průměrný počet slepic: 3 (10 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Napadl bílý sníh.
A hle, už ho někdo barví alespoň do žluta. To je jen začátek. Však se černého dočkáme.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

jste starý, škaredý a hloupý.
Žlutá je barva naše!!!
Začíná to jedním sněhem, ale to se budou všichni divit!
To mi něco připomíná. Foglar a jeho trilogie o Vontech a Stínadlech. Dodnes nevím, z čeho jsou Stínadla odvozena, jestli ze podst. jm. "stín", anebo slov. "stít, stínat".
P. S.:
Kde máte Bublinu? A už jste poslal Rychlonožku pro pívo?

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

Targusi, vybavuji-li si to správně, tak v některé z Foglarových knih bylo zmiňováno, že Stínadla byla od stínů. Noční veřejné osvětlení tam tehdy zajišťovaly nějaké plynové lampy které snad bylo nutné ještě nějak ručně zapalovat a světlo z nich poté vytvářelo tajemné stíny.

Průměrný počet slepic: 2.8 (6 hlasů)

jestlipak tušíte, že jste podle pana Vrábela ze SV ruská pátá kolona?
cit.
Česká firma Semantic Visions od října pomáhala ministerstvu zdravotnictví v boji proti dezinformacím v otázce koronaviru. Nyní její šéf František Vrabel v rozhovoru pro Hospodářské noviny oznámil, že spolupráci končí, jelikož je vláda ani ministerstvo neposlouchaly. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to považuje za velkou ztrátu.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021020813166009-ruskem-zmani…
cit. dále
Nejčastější dezinformací například je to, že svět řídí nikým nezvolené elity „s ďábelskými úmysly“. Ti pak údajně stojí za koronavirem, „aby se snížil počet obyvatel a vyřešil se tím problém s rostoucím počtem důchodců“.
a ještě trochu
Sám Vrabel nyní odjíždí do Spojených států, kde ho o pomoc s dezinformacemi požádalo americké ministerstvo zahraničí.

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)

A když už se zabýváme těmi dezinformacemi, tak něco k registraci Sputniku
https://cz.sputniknews.com/svet/2021020913167809-evropska-unie-prijala-…
Ruský fond přímých investic (RDIF) 29. ledna požádal o registraci vakcíny Sputnik V v EU a má potvrzení, že žádost byla přijata, rychlost jejího schválení určuje evropský regulátor, oznámili Sputniku ve fondu.

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

Celé konání okolo viru není tady o uzdravení nemocných, ale o penězích a o větší moci. Proto se nehledám účinné léky, ale neúčinná vakcína, proto se zavírá ekonomika tam, kde to nejvíc škodí. Straší se CO2, zavádí se drahá auta na baterky, tahají se sem bubáci. To všechno v době, kdy i největšímu ignorantovi musí být jasné, že sem teče voda střechou a tedy že na nějaké parádičky není čas ani peníze. Asi tak..

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

Jinými slovy Vy vlastně Dane tvrdíte, že kdyby nebylo toho, co popisujete, problém s covidem by byl už dávno vyřešen. Nebo jinak pokud by Babiš nebo kdokoli jiný s covidem rychle zatočil, to by byl politik na svém místě. Opravdu by to bylo možné za předpokladu, že by ten boj o moc teoreticky neexistoval, stejně jako boj o prachy?

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ještě jednou. Virus je nástroj. Babiš je taky jen nástroj, který pouze lavíruje, aby přežil...

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Dane, pokud by tomu tak bylo, nešel by do politiky nikdo. V tom smyslu, že lavírování je politice naprosto spolehlivá cesta k totální prohře. Už předem. S tímhle úmyslem do politiky nejde. S úmyslem třeba se obohatit, mít jako senátor velký plat min po 5 let. A lavírování pak může být úspěšnou strategii. Na místě premiéra ne, na místě ministra ne. Na místě prezidenta ne. Tam vždy a bez výjimky dojde k osobnímu vymezování vůči jakýmkoli krokům, které jakékoli osoby v těchto funkcích učiní. Prezident, premiér, ministr jsou hodně vidět, takový senátor ne. I ten poslanec je méně na očích. Předseda ÚS je také hodně vidět, ale ten jen proto, že je politicky aktivní. Předseda ÚS by vlastně vidět být neměl vůbec.
Jinak samozřejmě, že každý člověk v jakékoli funkci se zodpovědností je nástroj. Dá se to tak bez problémů chápat.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pocit moci, popularita ve smyslu, každý mne zná atd... jsou jiné pocity a možnosti. A že to netrvá věčně? To ani život.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Jestli to je dle ní škoda, tak já tvrdím, že nám to naopak prospěje. Minimálně ušetříme peníze, které jsme jim cpali. Pominu i ta jejich opatření, která by jen zhoršila současný stav. Proto tam byli..

Průměrný počet slepic: 3.3 (10 hlasů)

Vrabel odjíždí, má doslouženo, Hell přijel a slouží, zůstává... na jak dlouho?

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

Tihle aktivisti nemají NIKDY odslouženo - naopak je velmi pravděpodobné, že SE tam jede školit, jak škodit ještě víc.
Dočkejme času a uvidíme.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mráz k šíření virů naopak přispívá, ale je často tradovaný mýtus, že je tomu naopak. Navíc se bude víc topit, méně větrat, bude sušší vzduch v interiérech a virus bude řádit o to víc.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vedci-vi-ze-chladne-pocasi-pomaha-si…
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-epidemiolozka-zdenka-jagrov…

Průměrný počet slepic: 4.2 (9 hlasů)

Jsem četl, že nedávno objevili v nějakém ledovci tělo se španělskou chřipkou, která byla plně funkční.
Ale přijde mi, že on to spíš myslel tak, že když je kosa jako kráva, tak se lidem moc nechce vylézat z baráků, tudíž se tolik nesdružují.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

vypracováním přehledu kdy a kudy jedou a porovnat časové osy s výskytem nových mutací. Alůe to je asi na astronomy moc a možná taky nesmí.... kdo ví..

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

sám zmizí. Nejprve do léta 2020, pak do Vánoc 2020. Ovšem na Vánoce 2020 jsme se dostali do čela světových tabulek v úmrtnosti na koronavirus. Takže jí už nevěřím ani slovo.

Průměrný počet slepic: 4 (15 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.