koronavirus

Články

Proč by se mělo neočkovaným v něčem bránit?

Autor
Štítky

Dneska se vrátíme ke koronavirovému tématu a prokydáme si blíže onu demonstraci před poslaneckou sněmovnou, kde Volného příznivci pořvávali na příchozí tak intenzívně, že se Pekarová Adamová rozhodla raději nevystupovat z auta.  Takže i když si myslím, že Volný svou demonstrací střílí mimo, alespoň tohle mi udělalo radost.  

Slábne a slábne

Autor
Štítky

Před několika dny dával Admirál v diskusi odkaz na evropská čísla nadúmrtnosti na koronavirus. Článek je stále k nalezení na Parlamentních listech a leckdo si ho určitě přečetl. Jen krátce shrnu, že pokud porovnáváme procenta úmrtnosti oproti desetiletému průměru, dostaneme náhle o koronavirové epidemii poněkud jiný obrázek. Náhle nejsme premianti v nezvládnuté epidemii, naopak se řadíme do naprostého ubohého průměru. Jsme premianti v metodice. Zatímco jiné státy své mrtvé na covid počítaly poměrně vágně a nebo si je přiohýbaly, u nás byla metodika velmi přísná. 

Dejte si mě na seznam

Autor
Štítky

V neděli jsem ve svém článku o církvích vzpomínal na svoje blogerské začátky. Na můj první text, který jsem poslal Vlkovi ke zveřejnění. Tehdy mi Vlk odpověděl, že je to hezký text, ale ať počítám, že tím naštvu obě strany. Pokud si přečtete tehdejší diskusi pod článkem, tak se Vlkova slova beze zbytku naplnila. Říkám to proto, že po osmi letech veřejného psaní a po čtyřech letech Kydů jsem se velikým obloukem dostal tam, kde jsem byl na začátku. Štvu obě strany.

Covid vole!

Autor
Štítky

Krátký Zemanovský úvodník: 

Prezident Zeman se včera omluvil Srbsku za bombardování Jugoslávie v roce 98. Uznal, že to byla naše chyba, chyběla nám odvaha se vzepřít, ale to nás neomlouvá. Poprosil Srby o odpuštění.  Drtivá většina čtenářů na Kydech vnímá právě tuto naší servilitu vůči NATO za opravdu velkou čmouhu naší nedávné historie a kupříkladu pro mě bylo právě toto bombardování osobním převratem, kdy jsem se rozešel s hodnými Američany a ještě hodnějšími Němci a začal si myslet své. 

Pár socanských myšlenek

Autor

Petr Robejšek, když ještě dělal mentora té své politické straně, která stejně byla jen dalším politickým projektem, tak říkával, že politici nakonec udělají správná rozhodnutí, ale zpravidla až jako poslední možnost, kdy už jim nic jednoduššího a levnějšího nezbude. 

Smrtnost

Autor
Štítky

Pojďme se po delsší době vrátit ke koronaviru. Hamáčka a jeho snahou objednat Sputnik dopředu si necháme na zítra, stejně tak krokodýlí slzy opozice nad odchodem Petříčka. Dnes k tomu řeknu jediné - asi jsem měl pravdu, že se ČSSD udrží ve sněmovně a sežene si i pár voličů, protože v nouzi nejvyšší si Hamajda přečetl komentáře na socanském fejsbůku a zjistil, že nejčastější fráze tam zní: "ČSSD bych nikdy nevolila, ale Petříčkovi fandím". Tohle všechno ale až zítra. 

Akce Sputnik

Autor

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel... Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo "přitvrdit opatření" od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu... 

Byla by tu jedna možnost...

Autor

Krátký sčítací úvodník: 

Jak vidno, Petr Hampl má pravdu. Pro běžný úřad už začíná být problém vytvořit cokoliv použitelného. Sčítací formulář českého statistického úřadu spadl během prvního sčítacího dne. Zřejmě se nepočítalo s tím, že by se tam lidi mohli přihlásit a pokusit se ho vyplnit, protože už čtrnáct dní poslouchají, jaké budou sankce za nevyplnění a jsou vystaveni velmi masivní reklamě ohledně sčítání ve všech veřejnoprávních i soukromých médiích.