koronavirus

Články

Vítězství nad vládou

Autor
Štítky

Od čtvrtka se bude rozvolňovat. Otevře v podstatě všechno, kromě divadel. Většina dětí se vrátí do škol už ode dneška. Všude budou platit přísná hygienická opatření, v obchodech stále bude platit oněch 15m2 plochy na jednoho zákazníka, roušky jsou dále povinné ve všech vnitřních prostorách. Otevřou se běžné služby, hytlermarkety mají nazdobeno, do vánoc jsou tři týdny a kousek... bude se nakupovat. 

Jedna celá patnáct

Autor
Štítky

Hádejte jaký trend potvrzují grafy i za včerejšek? Ano přátelé, čísla nakažených stále neklesají a míří zase pěkně vzhůru. Po pěti týdnech poklesu reprodukčního čísla se nám minulý týden trend obrátil a reprodukční číslo začíná zase pěkně růst. Výpočet z počtu nově diagnostikovaných už potvrzuje i výpočet z nově hospitalizovaných a za nějaký ten týden ho potvrdí i výpočet z počtu úmrtí. 

Covid se chová jako černobylský reaktor. Má strašně dlouhý doběh a než si člověk uvědomí, co se děje, je už na reakci pozdě. 

Korejsky o koronaviru

Autor
Štítky

Už mnohokrát jsem se na Kydech chlubil že mi na zabijačky jezdí zajímaví hosté i z velké dálky. A Kupodivu skoro vždycky jsou to holky. Měl jsem doma holku z Kolumbie, dvě holky z Filipín, číňanku z Taiwanu.. A vůbec mám štěstí na Asii. Z Evropy mi chybí ještě celá Skandinávie, ale Asii mám poměrně zmáknutou. I z Koreje jsem už měl návštěvu... tedy z té jižní. Před pár lety. V tomto případě to byl chlap. 

Hasičská pohádka z Království 666

Štítky
V království za šestero moři, šestero horami a šestero řekami, říkejme mu třeba Království 666, žil - byl, chudý chalupník. A ten chalupník jednoho dne ucítil kouř. "Proboha, abych tak ještě vyhořel!" A zavolal hasiče. Když přijeli, zdroj kouře našli docela rychle. Velitel zásahu však rozhodl proti zdroji kouře nezasahovat, protože zdroj kouře nejevil příznaky požáru, jako jsou např.

Už to vykukuje

Autor

Předpokládám, že šlágrem dne bude další vývoj prezidentské situace u soudruhů američanů, na což padne celá řada komentářů. Vsadím se, že prohravší kandidát těsné výsledky neuzná a začne druhé a mnohem zajímavější dějství .Těžko ale odhadovat něco, co nemá tak úplně precedens, takže mi dovolte dál facinovaně zírat, co všechno je v dnešní době možné. Tolik k USA. 

Všechno zůstane při starém

Autor

Dal jsem si trochu odstup od páteční mediální superbomby v podobě Prymulova setkání s Faltýnkem v zavřené restauraci. V této republice o tom slyšel každý, někdo to hned přičinlivě poslal i do zahraničních redakcí, byl toho plný fejsbůk, objevila se řada vtipů a pan Ponkrác díky tomu měl na Kydech článek s největším počtem komentářů v tomto roce. 

Uniklý koláč

Autor
Štítky

Krátký koronavirový úvodník

Nejsem si vůbec jistý, zda reprodukční číslo opravdu klesá. A pokud ano, jen minimálně. Master vám v článku vysvětlí proč. Já k tomu jen dodám, dle vlastní (a nejen vlastní) zkušenosti, že hygiena je týden až čtrnáct dní za realitou. Navíc si už minimálně týden myslím, že počty nových diagnostikovaných případů už nekorelují s celkovými čísly. Jsme na hraně kapacity. A vzhledem k tomu, jak je nastaven systém testování, vlastně už n není možné, aby teď pozitivních případů bylo o moc víc.