koronavirus

Články

Smrtnost

Autor
Štítky

Pojďme se po delsší době vrátit ke koronaviru. Hamáčka a jeho snahou objednat Sputnik dopředu si necháme na zítra, stejně tak krokodýlí slzy opozice nad odchodem Petříčka. Dnes k tomu řeknu jediné - asi jsem měl pravdu, že se ČSSD udrží ve sněmovně a sežene si i pár voličů, protože v nouzi nejvyšší si Hamajda přečetl komentáře na socanském fejsbůku a zjistil, že nejčastější fráze tam zní: "ČSSD bych nikdy nevolila, ale Petříčkovi fandím". Tohle všechno ale až zítra. 

Akce Sputnik

Autor

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel... Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo "přitvrdit opatření" od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu... 

Byla by tu jedna možnost...

Autor

Krátký sčítací úvodník: 

Jak vidno, Petr Hampl má pravdu. Pro běžný úřad už začíná být problém vytvořit cokoliv použitelného. Sčítací formulář českého statistického úřadu spadl během prvního sčítacího dne. Zřejmě se nepočítalo s tím, že by se tam lidi mohli přihlásit a pokusit se ho vyplnit, protože už čtrnáct dní poslouchají, jaké budou sankce za nevyplnění a jsou vystaveni velmi masivní reklamě ohledně sčítání ve všech veřejnoprávních i soukromých médiích. 

Na věčné časy

Autor

V poslední době jsem se v článcích v diskusi poměrně důkladně věnoval myšlence, že koronavirový odboj proti vládě a jejím opatřením se hladce proměnil v boj za Piráty, kteří mají velkou šanci uhrát fenomenální volební výsledek a získat premiérské křeslo. Ostatní dnes opoziční strany se už dávno netají tím, že budou Pirátům ve vládnutí sekundovat nebo alespoň svítit. 

Byznys o dvanácti nulách

Autor

Dnes budu pokračovat v tom, co jsem načal včera - o tom, že covid epidemie jsou především prachy, prachy, prachy, pak trocha geopolitiky a pak zase prachy, prachy, prachy a pak trocha zdravotnictví a epidemiologie a pak teprve život nějakého zkurveného důchodce, který by stejně za pár let umřel i bez covidu. 

Promiňte mi ten silný výraz s důchodcem, to já jen, abych zdůraznil situaci. 

Opatření nefungují...

Autor

Z Vidlákova textu:

Zkrátka a dobře, opatření vydržela týden docela obstojně, pak druhý týden už jen ležérně a teď už zbyl jen vztek, že to stejně nemělo žádný význam, že další pokles nákaz se v podstatě nekoná a pravdu má i velekněz svědků covidových Prymula, když říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování. 

----------

Zkrátka "Opatření nefungují, protože je nedodržujeme a nedoržujeme je, protože nefungují". - Argumentace v kruhu. 

Několik covidových postřehů

Autor
Štítky

V dnešním článku se chci na covid podívat z jiné strany. Trochu rozbourat ten už zavedený pohled na virus, na jeho šíření v populaci a vrátit se trošku k tomu, co zde na Kydech hlásal především můj bratr Master. Jeho leitmotivem tehdy bylo, že průchod viru populací závisí i na silách a faktorech o kterých nic nevíme.  Různé střípky těchto faktorů se snažil vyčíst ze svých grafů, ale bylo jako čtení změti stop, které se různě překrývají a je velmi obtížné je rozklíčovat. 

Předvýbušné střípky

Autor
Štítky

Tak nám jede třetí týden totálního lockdownu provedeného českým způsobem. Proto to není ani lockdown, ani totální a bohužel, ani třetí týden...  Myslím, že přišel čas ona tvrdá opatření prokydat a pokusit se v tom nají nějaké poučení pro příště. 

A začal bych jedním příkladem ze své praxe skladování obilí. 

Bukanýři na vzestupu

Autor

Byl konec října a já měl svoji první dlouhodobou depku z toho, že se vlastenecká a národní scéna kvůli covidu rozštípala na kusy a z této deprese jsem napsal několik článků, že odboj proti vládě v podstatě znamená podpora Pirátů. Že nechuť k opatřením, která vyhlašuje Babiš a vůbec nechuť k premiérovi oligarchovi znamená pomáhání Pirátům se vším co k tomu patří. 

Tehdy poprvé jsem naznačoval, že popírání koronaviru a odmítání opatření nepovedou k ničemu jinému, než nárůstu preferencí Ivana Bartoše, přičemž to ani v nejmenším nepomůže ani Trikolóře, ani Okamurovi.