koronavirus

Články

Žádné Thermopyly, ale spíš Waterloo

Autor

Krátký válečný úvodník: 

Zdá se, že na Ukrajině začíná druhé dějství. Jak jsem už hodněkrát psal, situace Ukrajiny se nijak nelepší a jejich západní spojenci jasně ukázali, že do války nepůjdou a ekonomiku jim také na nohy nepostaví.  Takže buď musejí válčit sami a zakrýt tím svoje problémy, nebo se rozpadnout ve vnitřních konfliktech. Ukrajina má tu smůlu, že jí mír nijak nepomůže. Naopak - upozorní na jejich vlastní tristní situaci. 

Zatím to tedy vypadá, že Ukrajina zvolí první možnost - rozpadnout se při válčení na Donbasu. 

Válka jako kovid a naopak

Autor
Štítky

Krátký dopisní úvodník:

Včera mi přišel poslední avizovaný dopis s posledním podpisem. Celkem se sešlo 172 podpisů. V pondělí je odešlu na ruské velvyslanectví spolu s překladem dopisu do ruštiny a vysvětlujícím dopisem. Tímto považuji celou věc za ukončenou. Petice samozřejmě na internetu zůstane. Pokud bude z ruské strany nějaká reakce, dozvíte se o ní. 

 

A teď už dnešní text: 

Pomoc, vlk je tady!

Autor
Štítky

Dnes si po dlouhé době pokecáme o kovidu.  Asi to ještě není naposled, ale rozhodně se toto téma bude postupně vytrácet spolu s epidémií. Můj prozatím poslední článek na toto téma hovořil o tom, že ten Omikron u nás vlastně ani nerozpoznáme a i když se nenaplnil úplně, kromě velké epidemie pozitivních testů už se vlastně nic vážného nestalo. Omikron byl sice nakažlivější, ale mnohem méně vražedný než ty přechozí varianty. A teď klesá už i on.

Kdyby to nebylo předčasné...

Autor
Štítky

Dnes bude článek o covidu. Oddaluju to už několik dnů, protože covidová data vypadají velmi zajímavě a já jsem si ty zajímavosti chtěl potvrdit v delší časové řadě. Vlastně bych s dnešním textem měl ještě počkat, ale ony už budou vánoce, teď o víkendu jsem nafotil celou zabijačku a v tomto svátečním čase jsem chtěl udělat několikadílný seriál na téma ovárek, jitrničky a masíčko nejen s mým popisem, ale i s obrázky. Jenže to bychom se ke koroňáčku dostali až někdy v příštím týdnu a pokud se trendy potvrdí, všimne si jich i tupý český novinář. 

Očkovat / neočkovat

Autor

V bratrovražedné diskuzi mezi očkovanými a neočkovanými je zcela opomíjen jeden úhel pohledu na nějž bych si dovolil upřít pohled ctěných čtenářů, vidláků i vidlákofilů.

Jedinec lidského společenství, jak je obecně známo, patří k jedinému z živočišných druhů, který je schopen uvědoměle rozhodnout o ukončení své existence. Většina pramenů tvrdí, že skupinové sebevražedné výsadky kytovců na pláže nelze klasifikovat jako uvědomělé, alespoň do doby, než se vědátorům podaří proniknout do mozkových pochodů těchto tvorů.

Kulminujeme

Autor
Štítky

Sice s týdenním zpožděním, ale zpomalování koronavirové epidemie se projevilo a včera se oficiální reprodukční číslo poprvé dostalo pod hodnutu jedna.  V Masterových grafech je ještě stále nad jedničkou, ale to je jen tím, že my ho počítáme z delšího časového intervalu. Nám se v něm ještě pořád projevuje efekt svátku 17. listopadu. Ale během dvou či tří dnů se pokles reprodukčního čísla objeví i v našich přepočtech. 

Omikron

Autor
Štítky

Tak tu máme novou speciální mutaci koronaviru. Jmenuje se Omikron a nejzajímavější na ní je to, že ještě minulý týden o ní nikdo nic nevěděl, ale dneska se s ní ohání úplně každý a a víme o ní úplně všechno. Ten vědecký pokrok je neuvěřitelný. Prostě vyseparujete PCR testem novou mutaci, pak jí asi posadíte do výslechové místnosti, připnete jí na detektor lži a neuplyne ani týden a víte, že to bude hrozný průser.

Svoboda jako diverzifikace rizika

Autor

Když u mě na zabijačce před čtrnácti dny zakotvil onen slovenský miliardář, v rozhovoru se krátce zmínil o jednom technicko finančním problému. Když tam na tom hodně daleko dálném východě začali s výstavbou farmy, zabývali se otázkou, jak hluboko orat. Když rozoráváte sto tisíc hektarů, tak je obrovský rozdíl, jestli pluhem počechráte zemi do patnácti centimetrů a nebo jestli řádně spustíte radlici a projedete to v hloubce. Rozdíl, který v konečném důsledku stojí miliony peněz. 

Nechte mě (prosím) žít a případně i umřít tak, jak si zvolím.

Autor
Štítky

V neděli 21.11. jsem po shlédnutí partie na Primě a OVM už nevydržel. Dostal mě nářek nad tím, jak jsou Covid anti-vakcinačníci pokrytečtí, protože na jednu stranu se odmítají podřídit doporučením a nařízením  systému, ale v okamžiku, kdy se nakazí covidem, tak jsou to především oni, kdo zahlcuje místa na JIP. A současně se tak stávají těmi nejdražšími příjemci zdravotní péče, kterou hradíme všichni a jejíž preventivní složku před tím sabotovali. A zabírají místa těm zodpovědným, kteří se očkovat nechají.