koronavirus

Články

Kdyby to nebylo předčasné...

Autor
Štítky

Dnes bude článek o covidu. Oddaluju to už několik dnů, protože covidová data vypadají velmi zajímavě a já jsem si ty zajímavosti chtěl potvrdit v delší časové řadě. Vlastně bych s dnešním textem měl ještě počkat, ale ony už budou vánoce, teď o víkendu jsem nafotil celou zabijačku a v tomto svátečním čase jsem chtěl udělat několikadílný seriál na téma ovárek, jitrničky a masíčko nejen s mým popisem, ale i s obrázky. Jenže to bychom se ke koroňáčku dostali až někdy v příštím týdnu a pokud se trendy potvrdí, všimne si jich i tupý český novinář. 

Očkovat / neočkovat

Autor

V bratrovražedné diskuzi mezi očkovanými a neočkovanými je zcela opomíjen jeden úhel pohledu na nějž bych si dovolil upřít pohled ctěných čtenářů, vidláků i vidlákofilů.

Jedinec lidského společenství, jak je obecně známo, patří k jedinému z živočišných druhů, který je schopen uvědoměle rozhodnout o ukončení své existence. Většina pramenů tvrdí, že skupinové sebevražedné výsadky kytovců na pláže nelze klasifikovat jako uvědomělé, alespoň do doby, než se vědátorům podaří proniknout do mozkových pochodů těchto tvorů.

Kulminujeme

Autor
Štítky

Sice s týdenním zpožděním, ale zpomalování koronavirové epidemie se projevilo a včera se oficiální reprodukční číslo poprvé dostalo pod hodnutu jedna.  V Masterových grafech je ještě stále nad jedničkou, ale to je jen tím, že my ho počítáme z delšího časového intervalu. Nám se v něm ještě pořád projevuje efekt svátku 17. listopadu. Ale během dvou či tří dnů se pokles reprodukčního čísla objeví i v našich přepočtech. 

Omikron

Autor
Štítky

Tak tu máme novou speciální mutaci koronaviru. Jmenuje se Omikron a nejzajímavější na ní je to, že ještě minulý týden o ní nikdo nic nevěděl, ale dneska se s ní ohání úplně každý a a víme o ní úplně všechno. Ten vědecký pokrok je neuvěřitelný. Prostě vyseparujete PCR testem novou mutaci, pak jí asi posadíte do výslechové místnosti, připnete jí na detektor lži a neuplyne ani týden a víte, že to bude hrozný průser.

Svoboda jako diverzifikace rizika

Autor

Když u mě na zabijačce před čtrnácti dny zakotvil onen slovenský miliardář, v rozhovoru se krátce zmínil o jednom technicko finančním problému. Když tam na tom hodně daleko dálném východě začali s výstavbou farmy, zabývali se otázkou, jak hluboko orat. Když rozoráváte sto tisíc hektarů, tak je obrovský rozdíl, jestli pluhem počechráte zemi do patnácti centimetrů a nebo jestli řádně spustíte radlici a projedete to v hloubce. Rozdíl, který v konečném důsledku stojí miliony peněz. 

Nechte mě (prosím) žít a případně i umřít tak, jak si zvolím.

Autor
Štítky

V neděli 21.11. jsem po shlédnutí partie na Primě a OVM už nevydržel. Dostal mě nářek nad tím, jak jsou Covid anti-vakcinačníci pokrytečtí, protože na jednu stranu se odmítají podřídit doporučením a nařízením  systému, ale v okamžiku, kdy se nakazí covidem, tak jsou to především oni, kdo zahlcuje místa na JIP. A současně se tak stávají těmi nejdražšími příjemci zdravotní péče, kterou hradíme všichni a jejíž preventivní složku před tím sabotovali. A zabírají místa těm zodpovědným, kteří se očkovat nechají. 

Zpomaluje to

Autor
Štítky

Před deseti dny jsem o dnešku tvrdil, že když dnes bude v nemocnicích 6500 lidí, tak nám covidová epidémie jede na plné pecky jako by se nechumelilo. Ale řekl bych, že realita za dnešek bude někde okolo 5000 pacientů, zřejmě dokonce méně. Bez ohledu na vysoká čísla nakažených tak můžeme  říci, že sice stále ještě rosteme, ale už to nemá tu dynamiku jako před deseti dny. 

Povedzte mi sůdruh Vojtěch...

Autor
Štítky

Víte co je nejhorší? Když se moje temné předpovědi vyplňují před očima a ti kteří mají prst na tepu doby vymýšlejí pitomosti. Původně jsem se ke koronaviru tak brzy vracet nechtěl, protože to chce delší odstup, ale když vláda po včerejších nárůstech pozitivně testovaných opět přitvrdila (a opět k ničemu), tupí novináři ze Seznamu a Novinek přidali svoje bombastické články a slavný MESSES najednou začal mluvit jinak, tož mi nezbývá než opět zase a znova zveřejnit Vidlácký pohled na věc.

Epidemie očkovaných v praxi

Autor
Štítky

Dnes začnu jedním velice poučným příběhem, který myslím velmi dobře poukáže na důvody, proč jde po půl roce s covidem zase všechno do háje. Mám v práci dva kolegy. Bratry. Mají syny ve stejném věku, kteří spolu letos začali chodit na střední školu do stejné třídy. A protože platí, že v případě nemožnosti kvatifikovat riziko, se rozodnutí ve společnosti rozdělí zhruba půl napůl, tak jeden bratr je očkovaný i s manželkou a dětmi, druhý bratr očkovaný není, jeho manželka ano kvůli práci, ale děti nejsou.