Klinická smrt

Autor
Štítky

Asi jste také zaregistrovali situaci v Práglu, kde najatý exekutor vyklízí centrum Klinika. Tato Klinika - bývalá plicní léčebna byla jako chátrající budova v roce 2014 obsazena aktivisty, kteří zde založili cosi odlišného, ale zároveň stejného, jako byla třeba vila Milada. Takový squat nesquat, komunitní centrum, krizové centrum a podobně. Budova jim nikdy nepatřila, jednu dobu měli nájemní smlouvu. Později jim byla vypovězena a měli prostory vyklidit, což se nestalo a od té doby jela soudní mašinérie přelíčení, odvolání a postoupení k vyšší instanci. Nakonec byl právní názor klinikářů zamítnut (ústavním soudem) a v těchto dnech nastoupil exekutor. Mám k tomu několik vidláckých poznámek:

1. Když vás exekutor bude chtít vystěhovat z domu, tak na vás naběhnou ostří hoši za asistence policie. Vašim dětem bude vytrhávat z rukou hračky, sebere vám všechno, policie mu ještě pomůže a ještě si pro všechny případy své arogantní chování natočí, aniž by mu cokoliv hrozilo. Když jde o liberálni demokraty z Kliniky, tak se jich exekutor slušně ptá, pokud mu brání ve vstupu, tak použije jiný vchod, pokud ho neuposlechnou, nic se neděje. Stojí tam stejná policie a nevidí v tom žádný problém. Opět je vše natočeno, odvysíláno v přímém přenosu a za čas se budou Kavárníci divit, proč je nikdo nemá rád. Inu dvojí metr v praxi. 

2. Když jsme u toho dvojího metru. Vyklizení jedné budovy se dostalo až k ústavnímu soudu. Až úplně nejvýš, kam to jde. Kdyby šlo o váš rodinný dům, nedotáhli byste to nikam. Zamávali by s vámi na okresní úrovni, ani byste nemrkli. Žádné zastání by nebylo. 

3. Je vidět, že dnešní hlavní boje se nedělají pochodněmi ani kulkami. Jen dostatečně hlasitým široce medializovaným hysterickým křikem. Vítězí ten, kdo křičí hlasitěji a déle. Kdo umí  dostat svůj případ do hlavních vysílacích časů. Nezáleží na tom, co říká, jen potřebuje mít dostatek prostoru pro zveřejnění svých postojů. Pak je krátká policie, soudy, spravedlnost, politici dokonce i ten exekutor je malinkej, až to bolí. Měli bychom se to také naučit. Žádné právo, to křik je vládcem. 

4. Mě osobně překvapilo, kolik je na té Klinice aktivistů s diplomem evangelické fakulty Univerzity Karlovy, která je Almou mater naší českbratrské církve evangelické. Dám jen jeden příklad: 

https://www.facebook.com/klinika451/videos/1005486209661490/  

Tohle video není skvělé jen tím, jak vypadá podle aktivistů z Kliniky správná demokratická společnost s rozhodováním koncenzem zdola, ale úžasná je i ta stupidita novinářů s jejich otázkami. Například otázka, proč Klinika v knihovně nabízí k půjčení i knihy od Lenina, ta mě poslala pod stůl. 

Jen teď přemýšlím, co to ukazuje... jestli na evangelickou fakultu nastoupí jen ten, koho nevzali nikam jinam a když vstup stojí za houby, tak stojí za houby i výstup  a nebo jestli tam profesoři skutečně produkují tohle. Ještě přidám jedno jméno - Magdalena Šipka. Vygůglete si to, já na to už nemám nervy. Můj bratr Master denně děkuje Všemohoucímu, že si tuto slečnu nevzal za ženu. Kdysi se mu totiž líbila.

Když si vzpomenete na Marii Ferynu - tedy chlapa, který si z předstírání transgenderu zajistil dostatek nezávazného sexu a zřejmě mu to i prošlo - i  s tou výmluvou, že byl zdrogovanej, opilej, protože zažíval těžké období a pak si uvědomíte, že to jsou dnes ti moderní mladí a dynamičtí pokrokáři, kteří nás povedou k radostné budoucnosti. Nedávno do ČCE vstoupil i Martin Putna. Když to poslouchám, asi se dám k mohamedánům. Jejich příchod zdá se nebude katastrofa, ale řešení. Nota bene se o něj zaslouží právě ti mladí a dynamičtí demokrati. Jak zní to provolání že není boha kromě boha a Mohamed je jeho prorok v originále? 

Ve světle těchto videí i článků je Trump vlastně úplně normální a Kalousek žabař. A já se hrdě hlásím (jak nikdy neopomene dodat Cato Targus) k těm starým, hlouým a ošklivým. 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Apage Satanas!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

aby tě potom dotyční nepotkali při nedělní cestě z kostela - Sboru!
Tímto výrokem proneseným nahlas se totiž stáváš muslimem:

"Alláhu akbar, la Illáh il Alláh, wa Muhammadu rasúl Illáhi"

Zatím bez slepic

Mám pocit, že se to musí zopakovat 3x za sebou a myslím, že jsem někde četl, že snad je jedno v jakém jazyce - takže 3x to zopakovat česky/slovensky/maďarsky/jakkoliv a je vymalováno

Zatím bez slepic

In reply to by PivoJ (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud to ovšem nevyslovíte před ímámem a dvěma dalšími muslimy jako svědky, tak vás muslimská komunita nepřijme.

Zapomněli k tomu napsat, že když 3 x vyslovíte tuto větu, tak se stáváte muslimem a zároveń se vám zmenší penis na polovinu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

1) Univerzity; dokonce včetně těch matematických, fyzikálních, jaderných, technických, ajťáckých; jsou dnes semeništěm takových názorů, jaké zastávají aktivisté na Klinice.

2) Jestli mezi aktivisty na Klinice je několik potomků vysokých papalášů, tak pak je celý soudní, policejní a exekutorský zásah proti nim fakticky nemožný. Úředník, který by jednal rázně, tak přijde o židli a skončí s kariérou.

3) Dokonce i Šorošova univerzita Kliniku a aktivisty i z Maďarska s transparentem "Nechte kliniku dýchat". Viktor Orbán velice dobře ví, proč ji chce zrušit.

https://www.facebook.com/OccupyKossuth/photos/a.487514768405822/5119585…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Obávám se, že období starých, hloupých a ošklivých končí a nastupuje etapa boje proti extrémistům, jak dokládá příručka pro učitele proti dezinformacím, která chce pomoci najít žáka s extrém. názory a převychovat ho, https://slovaksecurity.org/wp-content/uploads/2018/12/SSPI_Ucitelia_pro…
Zatím to vydala slovenská neziskovka s podporou MZV SR, NATO aj., uvidíme, zda u nás něco podobného také bude, když už se ČR připojila k evropskému Centru pro boj proti hybridním hrozbám, https://globe24.cz/domov/55907-cr-se-pripojila-k-boji-proti-dezinformac…. Nějaké příručky už nám asi na ministerstvu připravují,
https://www.mvcr.cz/cthh/clanek/boj-proti-informacnim-vlivovym-aktivita…
A jak tedy pozná učitel varovné signály u studenta (str. 42 příručky)?
1. Postoj k Rómům (a k ostatním menšinám) - nesnášenlivost,
při argumentaci žák používá retoriku extrémní pravice
2. Naznačuje kritiku demokracie - hovoří o ní jako o nespravedlivém
systému
3. Zpochybňuje verifikované jevy a vědecké postupy
4. Má dojem, že se někdo stále pokouší s ním nebo s veřejností
manipulovat, tedy "sociální paranoia"
5. Odvolává se na pochybné zdroje a konspirační weby
6. Někdy používá slovník typický pro prostředí konspiračních komunit (presstituti, fašističtí liberálové atd)

Zatím bez slepic

Nejlepší je ovšem hned další odstavec. Píše se tam v příručce, že extrémisti jsou většinou žáci se živým zájmem o předmět, a v dějepise či občanské nauce patří k jedničkářům. Extrémisté často zaskočí i učitele množstvím znalostí, které mají. Často konfrontují učitele i s poznatky a znalostmi, které sám učitel nemá či ještě nepotkal.

Sama slovenská příručka pro odhalování extrémistů přiznává, že kdo se aktivně zajímá o dějepis a občanskou nauku, a přemýšlí, tak se z něj stává extrémista.

Pro umravnění extrémisty pak příručka doporučuje (str. 44) učiteli, aby si nejdříve nastudoval téma do hloubky, a byl vůbec schopen vést s aktivníém extrémistickým studentem rovnocenný dialog.

To je příručka jak z Kocourkova. To nemohl napsat myslící člověk, pouze nekonzistentní lhář.

Zatím bez slepic

Neee, jenom opisem nepřímo přiznávají, že zastánci "sluníčkového světa" jsou blbci co nic neví a bojí se těch co znají :D, je hezké číst, že to o sobě ví a že pochopili sami, že hlavní nebezpečí je znalsot-vědění...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Klinika obohacovala naši společnost. Nebýt Kliniky, nikdy bych se nedozvěděl o tom/té/to Ferinovi - lišákovi jednom, co tam vloudil do kurníku plného slípek a užil si. Tak dobře jsem se dlouho nepobavil. A ten ošklivý exekutor to pokazí.

Ale nebuďme smutní. V Praze vystoupí Pussy Riot. Česky Kundičky. kdyby tedy někdo neuměl dost dobře anglicky.
https://www.novinky.cz/kultura/494209-pussy-riot-vystoupi-s-divadelnim-…
To bude zážitek. Jestli zařadí do svého vystoupení to číslo s tím mraženým kuřetem nebo zopakují ten výstup z přírodo vědného muzea, tak to bude bomba.

Zatím bez slepic

Tak pozor, pane admirále. Jeden mě peskoval za nedostatečnou znalost angličtiny (oprávněně) a poučil mě, že ono slovo znamená "bobr", tudíž Zemanův překlad je naprosto skandální. Umanutá nenávist naprosto převálcovala jeho vzdělání, intelekt a mnohaletý pobyt v extrémně cizích krajích.

Zatím bez slepic

Bavil jsem o tom s pár dobrými angličtináři a ti mi potvrdili, že Kundičky jsou asi nejvýstižnější neotrocký překlad.

Zatím bez slepic

Admirále.
Kundičky a když u toho mají pěkného bobra,paráda.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já se setkal i s překladem "číča" nebo "chlupáček" nebo "micka"
Tak třeba "pussycat" je něco jako koťátko, kočička nebo miláček, drahoušek.
Ta čeština je krásná.
Tolik hezkých jmen pro takové, hm, jak to říci - tvory.
Kdyby to divadlo bylo u nás v Kotěhůlkách, určitě bych zašel.
Ony ty Pussyny jsou jinak docela hezké holky... ☺

Zatím bez slepic

In reply to by PivoJ (neověřeno)

Trvalý odkaz

No stále dokola každý opakujete pouze synonyma co značí jednu a tu samou věc/výrobní nástroj/nástroj na obživu :D
To že je jiné slovo synonymem neznamená, že neznačí stejnou věc ;)

Zatím bez slepic

Když Miloš Zeman přeložil název skupiny Pussy Riot, tak následně se rozletěly do všech západních médií články o tom, jak nechutně sprostý je Miloš Zeman. Když mi mí přátelé z USA ukazovali ten článek, tak jsem jim vysvětlil, že Miloš Zeman pouze přeložil slovo "pussy" jako "kunda" (cunt/vagina). A lidé žijící celý život v USA tiše přikývli, že je to správný překlad. Takže předpokládám, že lidé žijící v USA a hovořící 40 let a více "americky" budou asi velice dobře vědět co slovo "pussy" znamená.

Zatím bez slepic

Je o stejné jako anglické nápisy na trasparentech "demostrací" na východě a třeba i u nás. Důvod angličtiny se zdá být stejný :-(

Zatím bez slepic

Miloš Zeman přeložil slovo pussy zcela správně. Slovo pussy použité směrem k ženě či ženám znamená jednoznačně sexuální podtext a ženské genitálie. Členky Pussy Riot byly jednoznačně ženy, tedy pokud se mezitím nenechaly přešít na nějaké z jiných 42 pohlaví.

V jiném kontextu znamená kočičku (skutečnou kočku domácí) nebo cokoli co kočku připomíná nějakou vlastností.

Umanutá nenávist naopak čišela v celé kavárně, umělecké scéně a Karlu Švarcenberkovi, kteří adorovali obyčejné štětky strkající si mražená kuřata do vagín v supoermarketech, nebo hromadně souložící v museu. A udělaly z těchto štětek a prostitutek hrdinky, disidentky, apod.

Zatím bez slepic

ja poznam tieto:
on XY
ona XX

na biologickeh podstate ani obsivanie, presivanie a vysivanie nehraje ziadnu rolu...
Poprosim doplnit tych zvysnych 40 a pridat zaznam chromozomatickeho zapisu :D
Som proste zvedavy a rad sa ucim :D
S uctou, bla bla a vopred dakujem :D

Zatím bez slepic

V tom případě byste se měl poučit z genederových věd. Ideálně od někoho s hodně tituly. Pokud má daný generový vědec či vědkyně navíc stovky článků v odborných časopisech, a zároveň vysoký citační index - pak byste ho měl poslouchat, protože on má pravdu - ne vy jako vidlák. (Přesně takto se "argumentovalo", a nejspíše ještě "argumentovat" bude o fotovoltaice.)

Zatím bez slepic

ty tam mas nejakych 42 pohlavi.
Odkial to mas? Ci si isiel len tak v elektricke a tam to niekto vravel a odvtedy to pouzivas ako dogmu?
Preco nie 43?
Na akademika z fotovoltaiky sa nevyhovaraj :D

Zatím bez slepic

Biologicky existují dvě pohlaví. A nějaké promile jedinců s defektem v chromozómech či genitáliích.

Zatím bez slepic

resp. viem len o dvoch.
Ale ty tam mas 42. Odkial chlope?

Zatím bez slepic

len to je o pocitoch a k nim priradena nejaka graficka znacka.
Niektori ludia sa citia ako kona a nechaju sa zapriahat ... niektori sa citia na ine..
Ale pocity a realita neni totez.
Takze, ako je to s tymi chromozomami??

Zatím bez slepic

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdybyste, milý zvědavče, poslouchal otitulované vědce - v tomto případě genderových věd - kteří byli na řadě stáží, mají stovky odborných článků a vysoký citační index - tak byste byl v obraze. Takový vědec má na rozdíl od vidláka vždy pravdu (jak se brzy dozvíme ve fotovoltaice rovněž), i když bude tvrdit hovadiny.

Věděl byste, že existuje biologická identita, což je zastaralá věc, kterou jedinou jako zpátečník uznáváte. Pak existují příní vědců (v pohlaví, ve fotovoltaice, apod.), což znamená ignorování přírody, normality a fyzikálních zákonů. Realitu zde nahrazují vzdušné zámky a přání vědců:

V pohlaví to znamená, že se zavede termín "sexuální identita", což znamená, na jaké pohlaví se cítíte. Když se cítíte být ženou, tak jste žena. Když se cítíte být pohlavím zeleně proužkované žížaly, tak máte pohlaví zeleně proužkované žížaly.

Zatím bez slepic

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pohlaví jsou jen dvě, samčí a samičí, a to i u jiných druhů. Přestože se i u zvířat vyskytuje homosexualita, pohlaví jsou pořád jen dvě. Ještě bychom mohli považovat hermafrodity za speciální pohlaví, i když se skládá pořád z těch dvou základních. Zbytek je sociální konstrukt. V tom mají genderové teorie pravdu, všechna pohlaví mimo samčí a samičí jsou opravdu sociálním konstruktem.
Na důkaz, že homosexualita je i u zvířat, dám jeden odkaz
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-zajimavosti/116535/homosexu…

Zatím bez slepic

Po ukázce Pussy Riot se zmrzlým kuřetem bych měl obavu o prezidentskou standartu. Hravě by se jim do vagíny vešla. V Brně z ní tahali malý cípek látky, a jak se to takovému Halíkovi líbilo!

Zatím bez slepic

V en když jdou za sebou dvě podstatná jména, tak to první asi ve většině případů znamená přídavné jméno, tudíž přeloženo je to tedy "kundí výtržnost". "Riot" sice má třeba dle ACS slovníku více významů (např. pozdvižení, povyk, rvačka, výtržnost, nepokoj), ale "riots" v množném čísle už jen "výtržnosti či demonstrace". Pro upřesnění z jiných tvarů - "rioter" je např. "výtržník" v množném čísle "rioters" jsou "výtržníci"; a průběhový tvar "rioting" je "výtržnictví". Proto jsem zvolil "výtržnost", je to asi nejpřesnější, tedy alespoň dle ACS slovníku.

Samozřejmě z různých kund jsou třeba různí čůráci všelijak u vytržení ... a pak mají potřebu z prodělaného šoku šokovat i jiné. Že v šokaci a jejím nezvládnutí věk nehraje roli je myslím zářný příklad i současného pana prezidenta :-).

Zatím bez slepic

Váš překlad je přesný.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jinak k výkonu exekuce na Klinice: První mě napadlo, když jsem to po očku sledoval, jak se to vleče, jak by asi zatočili s nějakými důchodci, co dlužili nájem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Neodolal jsem a zagoglil tu Magdalenu Šipku, vřele pt. publiku doporučuji - teda ale jen jako místo čtení něčeho jako byl Dikobraz - že Vidlákův bratr denně děkuje BOHU plně chápu, jen se divím že to nedělá 5x denně - byť její ciferník není nejhorší - ale to je je za ním.........
Jinak existentece takových je jedním z důkazů neexistence BOHA - jinak by už dávno zakročil - ála Sodoma a Gomora.
Z odporného hlediska by mne docela zajímalo složení obsady Kliniky - tedy poměr vagin k penisům.

Kam ten svět spěje - už nám chybí jen císař Botička

Zatím bez slepic

a jediné, čeho jsem byl schopen, bylo mnohoznačné "Uff!" a málem jsem se zadusil rohlíkem u snídaně.
Bohužel jsem včera večer požil množství větší než malé, tak to nemohu hned takhle ráno spláchnout něčím ostřejším.
Na druhou stranu ta děvenka myslí, že vynalezla něco nového, ale historie se často opakuje.
Za našich mladých let se tomu, co propaguje (nebo něčemu hodně podobnému), říkalo "švédská trojka".
:-)

Zatím bez slepic

ale viackrat...
nie vacsie mnozstvo. mal by si sa politicky korektne agumentovat :D
Ber to ako radu nevyziadanu :D
Polyamorie - co ja sa vsetko na stare kolena nedozviem, co vsetko moze byt poly...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Co i píše D.T.
Na těch aktivistech v Klinice,vidíme důsledky i našeho školství,které produkují netáhla,nemyslící jedince,hlavně že mají VŠ.
Ti už se nevejdou ani do neziskovek,nebo je tam ani nechtějí.Kolik by to bylo pracovní síly,po čem volají prům.svazy.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Teď proběhla médii vlna informací, kolik že je u nás (legálně) zaměstnaných cizinců. Něco málo přes deset procent "živé síly" a zaměstnavatelé by chtěli další. Zatím lákají do práce seniory (staré, ošklivé a hloupé), i já jsem toho příkladem.
Není divu, když značná část mladých tráví čas na klinikách.
Ostatně celý ten případ označil jeden komentátor za "parodii revoluce". Pro mě je to jeden z řady signálů postupné degenerace státu.

Zatím bez slepic

Pane Godot.
Vzpomínám na něco podobného,co se dělo v Londýně v 80 letech.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"To nemohl napsat myslící člověk, pouze nekonzistentní lhář", říká o něco výše Donald T.

Podobné výroky mě vždy rozesmutní, zvláště když je slyším i od hlavy státu směrem k našim (nebo spíše JEJICH ?) novinářům.

Lhaní je tvůrčí činnost vyžadující značnou inteligenci.
Dobrý lhář by měl být naopak konzistentní alespoň v rámci jednoho svého článku.
A pokud ne, musí tuto nekonzistentnost maskovat logickými klamy či třeba použitím termímů v jiném či posunutém kontextu.
Jinak to není nájemný lhář hodný svého jména, ale nájemný papoušek.

Ceněný lhář, ať už píše do novin či nové Kladivo na čarodějnice pro budoucí školské vymývárny mozků, NESMÍ uvěřit vlastním lžím a bludům!
Dobrý advokát přece také nevěří tomu, že jeho šestnáctkrát trestaný klient-recidivista je tentokrát nevinný jako lilie a jeho oběť si všechno vymyslela, aby zabránila jeho čerstvé definitivní touze stát se novým a lepším člověkem.

Putna, Janda, Štětina, Kalousek či Kníže často nevěří jedinému svému slovu. Obviňovat je z nedostatku inteligence je hrubé podcenění - jeich inteligence!

Zatím bez slepic

Souhlasím. Lháři jsou potřeba více než kdykoli dříve. Do reklamních agentur, do pojišťoven, bank, marketinku. A samozřejmě bez lhářů by se už dávno rozpadla Evropská unie. Koneckonců i nacisté měli Josepha Goebbelse, protože si uvědomovali potřebu kvalitních lhářů., stejně jako zavádíme u nás různý agentury pro boj s "dezinformacemi" a "fake news" či ruským "hybridním hrozbám".

Lhář samozřejmě nemůže věřit vlastním lžím, jnak dopadne jako drogový dealer, co začne šňupat vlastní zboží.

Stejně tak souhlasím s tím, že lidé co nám přijdou nekompetentní, musejí být velice chytří - jinak by se s nimi jejich chlebodárce nemazal a skončili by velice špatně. Nekompetentnost je často jen mylný dojem, že stát a úřady stát, nebo EU má sloužit lidem - vidlákům. Z této pomýlenosti vznikají mnohé špatné úsudky o nekompetenci mnohých všeho schopných.

Ostatně tato civilizace alokuje nejlepší a nejchytřejší lidi právě proto, aby podvedli či zmátli ty méně chytré. Ve 20. století řada geniálních mozků vytvářela hodnoty pro technický i jiný pokrok. Dnes ovšem nejchytřejší lidé dělají modely a strategie jak napálit a oddřít toho prostého člověka - jsou v bankách, pojišťovnách, reklamkách, vedou různé aktivistické organizace - třeba jak se prolhat k výhodnoti fotovoltaiky, biopaliv, nevýhodnosti rodiny, výhodnoti homosexualismu, ...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

O Klinice napsala blog i Michaela Pixová, ktera se profiluje jako:
Sociální geografka zkoumající městská prostředí a jejich vztah k alternativním kulturám a k aktivní občanské společnosti. Aktivistka stojící u zrodu o. s. PragueWatch, někdejší aktivní členka umělecké skupiny Guma Guar, kdysi rovněž vystupující pod pseudonymem MC Mikatchou jako hlasový doprovod elektronické taneční hudby. Dnes se zajímá především o městský aktivismus v Česku, jehož výzkumu se věnuje v rámci svého postdoktorského projektu na FSV UK. Jako autorka spolupracuje s online deníkem A2larm, kde se kromě témat souvisejících s jejím oborem zaměřuje na kritiku ženského údělu v české patriarchální a materialisticky zaměřené společnosti, zejména ve vztahu k systému porodní péče a k rodičovství.
S necim takovym se da uzivat snad jen v Praze ... no mozna jeste v Brne ... :-D

Z jejiho blogu vybiram:
I přesto mají ve čtvrtek 10.1.2019 v 10 hodin dopoledne do objektu nastoupit speciální policejní jednotky, které mají v popisu své práce obranu prohnilého a neudržitelného systému založeného na vykořisťování, nerovnosti, a prohlubování socioekonomických rozdílů napříč českou společností. Strážci tohoto pořádku zřejmě zastávají názor, že Praha by i nadále měla být především exkluzivní pevností sloužící primárně povrchnímu konzumu, pomíjivému turismu a finančním hrám ekonomických elit.
http://blog.aktualne.cz/blogy/michaela-pixova.php?itemid=33172

Zatím bez slepic

Párkrát jsem sem vložil její blogy z Aktuálně. Pro obohacení. Z toho, co píše se dá dovodit, že Pixová na kliniku patří.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Bohuzial, bod c.3 plati v komunitach, kde nie je riadna vymozitelnost zakona.
Cigani - hlucni a v pripade problemov velmi hlucni :D
Aktivisti - detto
Tentokrat to vidlak pomenoval uplne spravne.
Peniaze krivia charakter a aktivisti ich maju kopec a zdarma. To je len dosledok.
Otazkou je - kto dava prachy na toto?
Kto plati pravnikov (na strane aktivistov) a preco?
Ked je kazdemu jasne ze je to mimo zakon??
Nuz podla man len jeden zo sposobov ako okopavat clenok vlade CR. Ako zamestnavat institucie, aby nevymyslali dobre veci, ale aby sa zaoberali chujovinami...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Již očištěn od důsledků včerejšího lihokvasu (včetně nadměrné smířlivosti), chce se mi opět zvolat! Ale to bych se opakoval.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidláku, být v jedné církvi s Martinem Putnou to bych asi nevydýchal. Vždyť by se mohlo stát a pokládám to i za dost pravděpodobné, že by z něj za zásluhy mohli udělat biskupa.

Pak ta volba mezi "Otče náš na nebesích" a "Alláhu akbar" není úplně absurdní.

Zatím bez slepic

každopádně se nedá nic zkazit tím, když se k evangelické modlitebně v Vidlákově preventivně přistaví minaret.

Pokud by kolektivní sloučení putniánů s machometány nevyšlo, může se minaret vždycky pronajmout hasičům na sušení hadic.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Stání se muslimem se dělá zcela dobrovolným chtěným prohlášením tzv. šahády:

lá 'iláha 'iLaLah, muḥaMaduRasúluLah

-velkýmí písmeny (L M R) jsou prodloužené souhlásky (transliterace je většinou uvádějí jako dvě stejné souhlásky za sebou např. právě ll), to čeština nezná. To prodloužení jde natrénovat tak, že jakoby pozastavíš výslovnost na tom písmenku, ale nepřerušíš výslovnost, tedy nerozdělíš to na dvě slova. Kdybys vyslovoval (písmenkoval) po jednotlivých písmenkách "i" "l" "a", tak ale pozastavíš výslovnost jen za tím "l" tedy "iL""a"; nebo třeba jinak zapsáno "iL-a".

-podtečkované ḥ je "hrdelní h", normálně vnímáš v puse přední část jazyka jakoby vodorovně. Tak špičku jazyka vodorovně odtáhneš od zubů o něco dozaději, tím se ti jazyk vzaději udělá jakoby víc do obloučku a v krku řekneš "h". Vyjde z toho takové divné "h" a někdy až divné "ch", podle gramatik je tomu podobný zvuk jako když si v zimě foukáš do zmrzlých dlaní :-),

-jednoduchá uvozovka ' je ráz, gramatiky uvádějí prudké rozražení hlasivek a dávají příklad např.: "kočku" -> "k očku" -> "k 'očku"; nebo "nebrečelo" -> "nebreč Elo" -> "nebreč 'Elo'"; nebo "kalí kovy" -> "k Alíkovi" -> "k 'Alíkovi".

-pod termínem shahada (angl.) to snadno vyjůtubuješ i v různých videích, čili je možné si poslechnout více muslimů jak to vyslovují - a ty slovní rázy (') třeba ani nezaznamenáš :-). V prodlouženější verzi se šaháda říká i v pozdravech v modlitbě nebo při svolávání k modlitbě: 'ašhadu 'aLá 'iláha 'iLaLah, wa 'ašhadu 'aNa muḥaMadaRasúluLah.

-co se týká překladu, tak o překlad slova 'iláh se vedou různé výklady a dohady už hodně dlouho. Někdo používá termín "bůh či božstvo s malým "b"; jedním z významů -- který používám i já -- je uctívaný. Takže se to dá přeložit jako "Žádný uctívaný jedině Pánbůh, Mohamed (jest) posel Boha", nebo "Žádný uctívaný krom Pána, Mohamed (je) posel Hospodina" :-). Ta delší verze je v překladu třeba: "Prohlašuji žádný uctívaný leč Bůh, a prohlašuji Mohameda poslem Pána". Arabština nemá sloveso "být/je", proto tam ty závorky ().

-rozhodnutí stát se muslimem je záležitostí mezi Tebou a Pánebohem a On je tím, kdo to přijímá. Já mu to kdysi řekl ryze česky podle transkripce s dvojitými souhláskami (říkal jsem prostě dvě souhlásky za sebou jak bylo snad takto psáno - lá iláha illa llah, muhammadur rasúlu llah) a i tak to byl velmi silný zážitek, fakt nečekaně silný. A od tý doby lepší :-)

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.