Koronavirní Nagasaki

Autor
Štítky

Dnes si dáme jednu horkou aktualitku. Koneckonců, je nejvyšší čas znovu prokydat situaci kolem koronaviru a já pro to mám moc pěkný úvod. Můj kamarád Ekonomický migrant, který bydlí ve Vidlákově o kilometr dál měl (a ještě má) na návštěvě tcháne s tchýní, kteří pocházejí od hradu Rabí. Přijeli po dlouhé době potěšit se vnoučky a rodinnou idylku včera narušila zpráva z médií, že v Horažďovicích ve středisku následné péče má dvacet lidí koronavirus. 

Tchán tam byl toto úterý na návštěvě u jedné spolužačky ze školy, která se tam dokurýrovávala. 

Takže. Byl v objektu, který se o dva dny později uzavřel, protože tam těch koronavirních pacientů značně přibývalo. Jak postupovat dál? Inu, zkusil tam zatelefonovat. 

Velice protivná zdravotní sestra ho rovnou poslala do háje, vlastně se ani nenamáhala zjišťovat, zda se třeba mohl potkat s někým nakaženým, prostě ho odkázala, ať si zajde ke svému doktorovi a ten rozhodne. A tu nejdůležitější informaci, zda je jeho spolužačka mezi nakaženými, tu mu samozřejmě neposkytla. 

Nu což, máme pandemii, zavoláme na hygienickou stanici... Zbytečné, je sobota odpoledne, všichni mají padla, trasuje se jen od pondělí do pátku od šesti do tří. O víkendu má koronavirus smůlu, nikoho to nezajímá. 

Nevadí... obvoláme příslušné ministerské infolinky. Vládní Ken o něčem takovém mluvil. Takže hupky dupky k internetu najít telefonní čísla... ale problém je stejný. O víkendu se nedělá ani na infolinkách. 

Tchán samozřejmě nebyl pražský městský policajt o kterém se už psalo, jehož syn se nakazil v klubu Techtle Mechtle. Policajt se sice také nikam nedovolal, ale zřejmě dělat v Praze městapáka je dobře placené, tak celé rodině zaplatil test a ukázalo se, že jsou nakažení.  

Tchán tohle neudělal. Prostě vyčerpal dostupné možnosti. Nikdo ho nekontaktoval, nikdo ho nevaroval, všechny infromace si našel sám a spíše náhodou  a tak tedy jen v neděli nepůjde do kostela a v pondělí ráno zavolá svému doktorovi. Toť vše. Když to nezajímá hygienky a není nikdo, kdo by ohledně pandemie něco dělal, peněz na rozhazování za testy není, tož bude se čekat, pokud doktor nenapíše papír, tak se půjde pěkně do práce, protože nájem se platit musí... 

Vidlácky si říkám, kolik takových případů tu v republice asi máme? Člověk se dozví, že by mohl být potenciálně nakažený, ale nikoho to vlastně nezajímá. Na infolinkách to nikdo nezvedá, hygenici nepracují bo mají po šichtě a aktivistů jako je onen pražský strážník, těch moc nebude. 

Kolik je u nás lidí, které tento přístup prostě nasral a tak dělají přesně to, co češi umí nejlíp... švejkují. Chodí do práce, chodí ven a protože jim nikdo nedal žádné echo a nikdo po nich nic nechtěl, tak se chovají, jako by se nic ani nedělo. Není divu, že se objevují nová ohniska a nové případy. 

Zároveň, co si má člověk pomyslet? Máme tu podle všech odpovědných orgánů včetně premiéra takovou pandemii, že se kvůli ní zastavila ekonomika. Leckde na to celkem masově umírali lidi a přetěžovalo to nemocnice. Stát zatnul rekordní sekeru do futer a to je teprve začátek... Vlastně je to jako prohraná válka. Bezprecedentní případ, nutnost nového Marshalova plánu.... 

A ve skutečnosti je to taková "prkotina", že kvůli tomu hygienici ani nemají víkendové služby. Stejně tak nemají služby na infolinkách, nikoho nic nezajímá a informace nikdo neposkytuje a především ne ty, které by k něčemu byly.  K čemu je obvoďákovi informace o návštěvě zavirovaného zařízení, když se vlastně nesmí vědět, kdo je nakažený a kdo není? 

Od začáteku celé koronakrize bylo dost lidí, kteří v oficiální verzi nevěřili. To bylo jedno z markantních odhalení. Spousta lidí prostě nevěřila ani vládě, ani médiím a vlastně ni tomu Duškovi s Prymulou ne. Pak zjistíte, jak to doopravdy chodí a máte chuť jim také nevěřit, protože je to vlastně jen taková hra na pandemii.

Zajímalo by mě, jestli někdo může Babišovi říct, jaká je skutečná realita a nebo jestli mu už jen také bulíkují kecy o tom, jak se skvěle trasuje a jak jsou všichni dobře připravení. A nebo to Andrejko ví a je mu to jedno, protože stejně už jen hledá cestu, jak se z celé té blamáže nějak vyvléknout a koronavirus poslat na smetiště dějin. 

Takže abych to ještě jednou shrnul... Bezprecedentní ohrožení, nebezpečí globální pandemie, nejvyšší sekera v rozpočtu, národ šije roušky a na hygienické stanici mají o víkendu volno, stejně tak na infolinkách. Jestli tu máme pandemii, tak na hygieně to tak rozhodně nevypadá. 

A nebo už všichni odborníci vědí, že virus vyměkl a není o nic horší než chřipka? Že je to vlastně jedno a poslední, koho virus zajímá, jsou politici, protože ti z toho teď nějak musejí vybruslit? 

Jo a na závěr... tchán se nakonec dovolal té své spolužačce... Ve čtvrtek jí normálně propustili domů. Nikdo jí netestoval, nikdo jí nevolal, nikdo nic neřešil. 

Inu, takovýto obecný nešvar může Andrejovi klidně hladce prohrát volby. Voliči nemají rádi, když z nich někdo dělá debily.  

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (85 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Andrej dělá z voličů debily již drahnou dobu.

Průměrný počet slepic: 2.5 (27 hlasů)

místní?

Průměrný počet slepic: 5 (20 hlasů)

Nedělají debila z Andreje?
Nebylo by to poprvé.
Jak se jmenují ty vesnice?

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

In reply to by Josef (neověřeno)

Trvalý odkaz

Koblihu...?

Průměrný počet slepic: 1 (9 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Není potřeba, mám něco lepšího, troubo.
Volební hlas. A tím tě třísknu po palici.
A až zase po volbách budeš vomdlívat, tak si vzpomeň na dnešek.

Že se radši někdy nekousneš do jazyka...

Průměrný počet slepic: 4.5 (14 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

No přece dvě koblihy. Po dvou 🍩 dostávají ti vyvolenější.

Já po volbách neomdlivam, poněvadž předem vím jak dopadnou - koblih je dost pro všechny.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

vysvětlit proč nemůžete po tolika letech nabídnout nic co by přebilo jednu jedinou koblihu.

Twl, taková strašlivá bída.

Bída inteligence
Bída morálky
Bída personální
Bída ideologická

Bída...

Jedna kobliha.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Asi si mě s někým pleteš/pletete. Nejsem mluvčí nějaké hypotetické Babišovy opozice, jak bys/byste si možná přál. Nenabízím nic. Je tolik věcí lepších než kobliha, a jako by je nikdo nechtěl!

Další koblihu?

Průměrný počet slepic: 1.9 (7 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ken

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Josef (neověřeno)

Trvalý odkaz

Žluté, později seschnou.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

to je mnohem lepší než Velký Bocyján.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Řepkin jako řepka nebo Řepkin jako Řeporyje?

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale proč ne. Tak přejmenovat pafku Novotného na řepkoryjce? To by se mu, kašparovi, jistě libido. Vzbudilo by to v něm nepodložené přesvědčení, že v něm kníže Řepkin konečně!!! nalezl důstojného protivníka. Třeba by pak udatný vepřoryjec skutečně kundidoval na prasidenta (e.g. prasečího zuba). Pak bych mu asi opravdu dál v prezidentské volbě hlas: Čína a Rusko se s náma už stejně nebaví, a lejnová s makrelou si nic lepšího nezaslouží.

Představa, že pafka Novotný na půdě eulamentu vystoupí s projevem, že znásilní evropskou komisi, a oni mu budou tleskat, protože budou muset být rádi, že to není Zeman nebo Okamura... to je nefalšovaný orgasmus :DDDD

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

na pošesté. Nepomohl telefon, sms, mail... ani osobně, to mě vyhodil, že nemá čas. Toto je standard.

Průměrný počet slepic: 4 (14 hlasů)

Problém začíná už na lékařských fakultách, kde se šíří výrok, že každý lékař má za sebou svůj hřbitov a jen se musí starat, aby nebyl moc velký. Jasně, jde o to, aby se medici nezbláznili ze setkání se smrtí, protože jsme si ji zakázali a tabuizovali. Ale vede to k tomu, že si občas lékař řekne, že co na tom, jestli bude mít na hřbitově o jednoho více nebo méně. Přeci zachránil spoustu životů na lodi lékařů bez hranic před utopením.
Berme to tak, že i lidé jsou v současném systému spotřební jednorázovou položkou. Dovezou si z Afriky a Asie nové, co budou volit správně za dary od státu. Je jich tam spousta. Jen začnou ubývat ti, kdo do kasy přispívají. A už tak je těch, co z kasy berou, moc.

Průměrný počet slepic: 4.3 (23 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

i když budou všichni lékaři a žádní inženýři. Doba dožití se ovšem zkrátí. Co z toho plyne?

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)

Při zkrácení doby dožití se vyřeší otázka penzijního systému. Ovšem nač si držet systém, ze kterého plátce nic nemá a mít ani nebude.

Průměrný počet slepic: 4.9 (13 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Kdo pak to má zájem o zkrácení doby dožití,tito mladí snad nezestárnou,nebo pozbyly rozumu?

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zestárnou, ale dnes preferují jedno brčko.
Kdo je to naučil?

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
ti mladí pochopili, že už žádný důchod mít nebudou a budou makat do smrti.

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nevím, ale ono je to asi docela jinak.Je nutné si uvědomit ... co vlastně naši "mladí" doposud dokázali, kromě dlouhodobého studia kecání. Nevím jak Vy ostatní, ale já se rok učila a od 15ti do 65 imerwere furt byla zaměstnaná. Takže to co mám/e, jsem/jsme za těch 50 let práce zbudovala/i. Včil do 26ti "studují" kecálistiku, fšicni mají titulů habaděj, ale práce za nimi vidět moc není. Magistři seděj za kasama v hyper super, nebo žvaněj na shromážděních, výsledky práce nulové. Plné huby práv a žádné povinnosti. Asi cítí konec civilizace jakou jsme znali my, takže se snaží si to užít. Jen v zomeňte - studenti - práva do 22, technika totéž, akorát doktoři krapet víc, ekonomové 3-4roky a mazat do práce.Na běžnou ekonomiku stačila střední čili tak do 19ti a pak práce a zajíimavé je že bez počítačů, včechno v hlavě, a šlo to, teď bez PC ani ťuk, v hlavě luft a jen zábava... sorry.
Jak si to mladí zařídili, tak to budou mít, i když budou mít výhodu dědictví po rodičích a éprarodičích. Ale co předají svým potomkům ? Asi nic, protože vše utratí

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Mladí se řídí heslem:

Dokud bude máma funět,
budem u ní doma čumět.

Zjistili, že si na vlastní bydlení nevydělají. Za těch 30 let šly platy nahoru průměrně každý rok o cca. 4,2%, zatímco ceny bytů o cca. 6,4%. Bohužel odkaz na článek, kde jsem to četl, zmizel ještě ten den z internetu. Prostě na vlastní bydlení mít nebudou a důchod je taky nečeká. Budou to konce jak z románů K.V. Raise o výměnkářích.

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lékař neléčí příčinu, to by si podřezal větev svého byznysu. Lékař má slovní základ “lék” - je to distributor léků od výrobce ke spotřebiteli. U nás dostávají od obvoďáka všichni lidi stejné léky, bez ohledu na nemoc.
Doktor je obdoba lékaře, jen je spotřebiteli vzdálenější.
Člověk by spíše potřeboval felčara.

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

Chcete se zbavit korony? Vyhoďte média.

Průměrný počet slepic: 4.3 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

Tak si vezměme syna toho městského policajta z Prahy. Co vím z médií, měl kontakt na slavný podnik Techtle Mechtle a tak se obrátil na svého lékaře, asi obvodního. Už to že tam lezl a dělali tam co víme, že dělali, je v dnešní době hrubá nezodpovědnost. Ten doktor mu "prý" řekl, že má chřipku a ať se jde vyléčit domů (nevíme ale který doktor, ani který mladík, protože je to sice hrdina médií, ale v anonymitě. Chlapec se obrátil prý také na svoji spádovou nemocnici (takže asi městskou, nebo krajskou), ale i když z Prahy, určitě ne na Bulovku. Také tam mu řekli totéž, co onen doktor. Závěr Městské policie a následně protivládních médií byl, že systém nefunguje a selhala vláda.
Já jako obyčejný přitroublý důchodce tvrdím, že selhal onen OBVOĎÁK a to katastrofálně a mělo by na něj být podáno trestní oznámení pro trestný čin ohrožení veřejného zdraví, nebo tak něco. Jenže média to, včetně Vidláka, otočila tak, že se jedná o systémové selhání a Babiš možná prohraje volby.
Já bych Babišovi doporučil, aby se na ten blbý český národ vy*ral a nekazil si s ním zdraví a předal ouřad skvělému triu Bartoš, Vystrčil, Fiala.

A ještě podobně o bouračkách na železnici v Perninku a u Českého Brodu. V obou případech selhali strojvůdci, ten druhý dokonce tak, že rozjel automatikou zastavenou mašinu před červeným semaforem. Celý mainstream ví, že selhal systém a nenáviděný Havlíček musí rezignovat.

Takže blbý důchodce Laco G. Mlynář dává k lepšímu fiktivní příhodu. Ke křižovatce se blíží autobus se školáky. Na semaforu mu svítí červená. Jenže řidič asi někam spěchá a tak si řekne, že to riskne a vjede na červenou do té křižovatky. A prásk, nehoda!
Prostě totéž v bleděmodrém jako v obou předchozích případech. Takže selhal systém a kopneme do prde*e Havlíčka a tím to vyřešíme?

Pane Bože! Co jste to za lidi? Vidláku, kam se podělo Vaše selské uvažování?
Problém je přece v základní čecháčkovské přítulnosti k bordelářství a nezodpovědnosti, a TEČKA.

Průměrný počet slepic: 4.5 (38 hlasů)

a to tak, že ten strojvůdce může klidně v kabině chrápat a "systém" všechno ohlídá. Ale to už fakt žádné chytré strojvůdce, kterých se média i odbory tak zastávají nebudeme potřebovat.
Ono to tak nakonec jednou, po investicích obrovských stovek miliard dopadne (viz. samořiditelná auta). Ale nyní to opravdu, ale opravdu ani rezignace Havlíčka, ani Babiše a už vůbec ne Vojtěcha nevyřeší.

Průměrný počet slepic: 4.6 (27 hlasů)

Očekával bych selský rozum i u "samořiditelná auta". Ono to samořízení dobře nedopadá u letadel (-2 volnosti), nedopadá to dobře na železnici (-1 volnost) a nedopadne to ani s těmi auty. Nedopadá to nějak ani s průmysl 2.0. Kdo věří ve spasení v samo něco, je tůze vedle.

Selský rozum říká, že těch možností jak se může něco podělat při řízení auta je tolik, že se to asi zcela určitě nezdaří.
Alejo, jako náboženství je to vcelku fajn!

Průměrný počet slepic: 4 (21 hlas)

V Jižní Koreji měli příměstský vlak (a zřejmě ještě mají), který řídí automatika a strojvedoucího vůbec nepotřebují. Místo tam pro něj je, i kabina s okny. Jenže cestující poněkud děsila prázdná kabina a jedoucí vlak. Přeci jen rozjezd vlaku bez strojvůdce pro nás znamená chybu. Ještě na plně automatický provoz nejsme připraveni mentálně. Tak korejské dráhy najali studenty. Navlékli je do uniformy a posadili na sesli. To děsilo cestující ještě více, protože studenti měli zakázáno na cokoliv sahat a tak četli knížky. To děsilo cestující ještě více. Nakonec to vyřešili v sexshopu. Nakoupili nafukovací figuríny, oblékli je do uniforem a posadili na místo a připoutali pásem, aby se jim za jízdy nesesmekla. Pro asijskou společnost je příznačné, že tam nehnou ani brvou. Cestující jsou spokojeni, většina figuríny přes sklo nepozná, a vše je v pořádku.

Co se týká Andreje Babiše, v koronaviru je nevinně. Ale média si hledají nějaký důvod, aby jej odvolala a sebrala mu hlasy. Tak si teď našla koronavirus. Přitom jde o jen o odstranění lidí, co brání v přístupu ke korytům. Prasata jsou vyhládlá a chtěla by z koryt mlaskat, jak byla zvyklá předtím, než přišel Babiš. Tohle není důvod k demisi vlády, premiéra ani jednotlivých ministrů. A ani selhání systému.

Průměrný počet slepic: 4.4 (25 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

a zdejší (příčí se napsat "náš") systém politický se zásadně liší. Mj. i v naplnění deklarovaného smyslu existence.

Kníže Řepkin je v patálii s koronáčem nevinně, to je pravda. Sejmou-li ho, bude to za něco, co buď vůbec nespáchal, nebo za něco zcela marginálního. Bude tak trpět nespravedlivě a právě to bude nanejvýš spravedlivé. Knjaz Řepkin Žoltocvjětnyj ještě neví, jaké to je, když je s lidmi nakládáno nespravedlivě a je jim odepřena možnost obrany. Respektive - ví to, ale jen z pozice útočníka. Pozici oběti si ještě nevyzkoušel, snad mu to poznání osud dopřeje.

Blbé na tom je, že darebák Babiš je pořád široko daleko nejlepší z toho, co je k dispozici. To z něho ovšem nedělá lotra o nic menšího.

Průměrný počet slepic: 3.5 (8 hlasů)

který se točí v kruhu a honí vlastní ocas.

Babiš se stará o sebe - tady nabídne koblihu, tady důchod, tady dotaci.

Kundy z opozice nabízejí válku s ruskem , válku s čínou, válku s íránem, válku s venezuelou, válku s koreou, válkus kubou, válku se sýrií, válku s afghanistánem...
Kydají hnůj na Bábu, Zemana, Putina, Trumpa, Orbána a na spoustu jinejch...
Kydají hnůj na Agrofert, Gasprom, Lukoil, Huawei, TikTok a spoustu jinejch...

Ve finále ta banda úchylnejch čůráků působí jako spolek agresívních zmagořenejch vypíčenejch idiotů. od kterejch je lepší se držet dál.

A za druhý, Bába se stará o ANOfert, opoziční kundy se starají o ANOfert a ještě (v druhý řadě) o svoje straničky. Kde asi dělají chybu? Oni opravdu zvládnou menežovat dvě politický strany najednou?

Hele, až budeš mít štěstí a chytneš ten svůj demokratickej a pokrokovej ocas do zubů tak hlavně nekousej.

Vhrknou ti slzy do očí :-)))

Průměrný počet slepic: 4.6 (22 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ještě koblihu?

Jsem rád, že svým neotřelým způsobem potvrzuješ/potvrzujete to, říkám: Babiš je gauner, ale ti kolem jsou ještě horší.

To je skutečně tristní zjištění a tvé/vaší bolesti plně rozumím. Jen si myslím - a nikomu ten názor nevnucuji, jen předkládám jako jeden z možných - že koblihy snad jsou účinné anestetikum (účinnost závisí na krevní skupině, tu máme evidentně rozdílnou), ale nikoliv lék.

Ještě jednu koblihu?

Průměrný počet slepic: 1.4 (9 hlasů)

Nemáš co nabídnout.
Nemáš nic, jen křeč...

To je hrozná bída.

Koblihu? Tyvole, dyť ty ji ani nemáš.

Ty můžeš nabídnout fakt jen ty kecy...

Průměrný počet slepic: 4.4 (13 hlasů)

abych nabízel něco místo koblih. K tomu jsem se nikdy nehlásil, nikdy jsem se jako dodavatel koblihové alternativy neprofiloval. Dodávám zboží z jiného segmentu a moji klienti jsou zatím asi spokojeni, protože se zatím zaplaťpánbůh vracejí. Kobliha, kterou ti/vám příležitostně nabízím, je od Babiše. Mně nechutná, ale tobě/vám by třeba přišla vhod.

Tak co - ještě koblihu? Není to moc sladké? Není, že.
Ještě jednu koblihu?

Průměrný počet slepic: 1 (7 hlasů)

propašovalo patlafon na samotku v Bohnicích?

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

Taky koblihu? Nebo dvě?

Průměrný počet slepic: 1 (4 hlasů)

to říkám.

Křeč...

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

to jako fakt?

Máš/máte křeče? To chce hořčík a trochu cvičit a pít - samozřejmě vodu. Já jsem docela v pohodě, já nejsem ten, kdo běsní při zmínce toho prostého faktu, že Babiš je darebák.

Zasloužilým kobli(l)hářům samozřejmě nic nebrání do sklenice vody vhodit písmeno "k" a ožrat se z radosti do mrtva. Detaily konzultuj/konzultujte s Tařkusem, on ví, jak s vodkou.

Za trochu koblih šel bych světa kraj
Plazil se po břiše, to se dnes nosí
S kyticí řepky jedni maj'
Šrajtofli tučnou, druhým - vosy
Čau lidi, volte mě, a to si
pak řekneme, co do koblih vám daj
Teď s postřikem šel kolem kdosi

Tak pa, brouku, zase někdy.

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

Za 1. republiky bylo povolání strojvůdce vysoce prestižní. Dělali to chlapi s IQ 110 a víc. Za komančů něco podobného. Dnes tam jsou borci tak s IQ 70 - 100. Ti mají problémy již v běžném životě, a ty si následně přenášejí i do práce. Komu by se chtělo přespávat v cizích postelích na ubytovnách. Řešením jsou samořiditelné vlaky v síti 5G.

Průměrný počet slepic: 3.9 (17 hlasů)

Vše závisí na stanovení priorit.
Někdo nastaví život člověka, jiný kusy plechu.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

za 1 republiky se dělaly testy IQ ?

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mno... řekl bych, že školy samotné byly testem IQ.

Dnes to nejsou ani vysoké.

Průměrný počet slepic: 5 (15 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

I dnes se dělají testy IQ, ale pouze tam, kde je převis zájmu o práci, nad nabídkou.
Po krizi, zase budou.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Eta.
Mohu potvrdit přímo od člověka,který se pořád pohybuje mezi strojvůdci.
Krátká praxe,během půl roku školení,zkoušky a je strojvůdce.
Ono je to prý i časté změny v předpisem v časovém řízení.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

Tak maník z Rabí postupoval zcela proti předpisům a stupidně:
1.
Volal do zařízení, kde vzniklo ohnisko nakažených. Byl odmítnut nervozní sestrou. A co čekal, chudák ženská tam má nejspíš nyní jiné starosti, než odpovídat na stupidní dotazy stupidních chlápků, kteří si ani nepřečetli stanovený postup, který Vojtěch opakuje pořád dokola a do omrzení, nebo-li VOLAT SVÉHO OBVOĎÁKA!!!!!!
2.
Chtěl vědět, jestli známá, kterou navštívil, je pozitivní, čili nic. Už Vám někdy nějaký doktor řekl bez hesla, jakou diagnózu má nějaký Váš známý? Zejména po GDPR?
3.
Jako třeťák volal na hygienu, další stupidní krok postupu stupidního tchána z Rabí.
4.
Jako čtvrťák, hledal potřebný kontakt na webu ministerstva. To už je o něco lepší, ale pořád stupidita. Měl hledat postup řadového pacienta při podezření na CV-19.

Pro mne od nynějška platí, že co občan od Rabí, to blb. Oni už tam připravili o jedno oko i Žižku. Tak jsou schopni nakazit i jiné, jako Ráble Mechtle.

Průměrný počet slepic: 3.9 (16 hlasů)

Čtu si Kubáče, jak to vypadá na záchrance a připadá mi, že to tam muselo vypadat podobně. Personál v omezeným počtu, i bez krize podstav, protože vše s minimem pracovníků.

Jestli se nakazí někdo z personálu, zůstává doma, takže míň lidí a okamžitě víc práce pro ostatní.

Víc práce pro ostatní, nasazené ochranné pomůcky. Dělá se jen to urgentní, pořád vám někdo a něco chybí, čelíte nečekaným situacím, střílíte od boku na první dobrou, doufaje, že je to přibližně legální a nebude do toho šťourat zpětně nějakej křiváckej právník.

Do toho vám volaj lidi, co tam "museli jít na návštěvu" (protože nezvládaj svý emoce a neumí sedět doma a zabavit se doma), lidi, který vy byste tam nejradši vůbec nikdy nepustil a nejspíš jeden z nich vám tam nakazil pacienty a personál, protože před tím musel trajdat bůhví kde. Teď čekaj VIP servis, jak v placeným luxusním hotelu, nebo aspoň kavárně (kde se ovšem platí a dává dýško) myslej si, že nemáte, co na práci a že tam nemáte kupu nějakejch výkazů/hlášení, co čekaj na zpracování, materiál na přebírání a vše další. co vám zaručuje už teď neplacený přesčas.

- Kolik takovejhle telefonátu snesete, než začnete odsekávat, ať si zavolaj tam kam mají?

Ze zdravotnictví se odklání spousta prachů, nad tím každej jen pokrčí rameny. Že si Franta Vyčůránek nebo Mařka Vyčůranka vystuduje za státní a pak maže dělat do Německa doktora či ošetřovatelku, protože lepší prachy, to nikoho moc netrápí, to se jen pokrčí rameny. No tak tohle je pak ten druhej konec tý samý věci.

-
Každej tyhle situace zná, když má přespávající návštěvu, ráno se chystá do práce, jede podle zaběhaný rutiny, hygiena, snídaně, oblečení, aktovka, děti, všechno už zaběhlý na minutu přesně - a návštěva si chce "povídat" - když se snažíte udělat a nezapomenout na všechny povinnosti, co musíte udělat.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jen bych Čmouda doplnil .... systém hygienických stanic a jejich pravomoci byly neskutečně umenšené, jak personálně tak vybavením, problém koroňák je tu už půl roku - jestli pak by ti kritici byly ochotní týdně pracovat třeba 80hodin?? za nic moc peněz?? Viníky jsou škrtači co celých 30 let devastovali systém a i kdyby se rozhodlo jej posílit tak to nějakou dobu trvá - vybudovat, vyškolit personál a tak. Prostě systém se zahltil, neskutečně a důsledkem je jeho nefunkčnost.

Průměrný počet slepic: 5 (16 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.