Malé zamyšlení o skutečných cílech politiky USA

Autor
Štítky

Motto: Svého času se nechala slyšet Korbelovic Mařena alias Madlén,že pravým problémem Ruska,je nerovnoměrné a nespravedlivé rozdělení ložisek surovin na planetě a že by se tedy tento nepoměr měl řešit,případně i násilnou formou s parcelizací Ruska.Toho se chytila spousta analytiků a na této myšlence vytvořila spoustu spekulací.Nejsem žádný analytik,jsem pouhý penzista s dostatkem času přemýšlet a vyhledávat si dostupné informace,své závěry,ke kterým jsem dospěl  nikomu nevnucuji,pouze předkládám tomuto fóru k případné diskuzi,pakliže mé pojednání někoho vůbec osloví.

Tak tedy:Naprosto nesouhlasím s tézemi,že by boj o suroviny měl být hlavním důvodem,proč by měly mít Spojené státy zajem vstoupit jakýmkoliv způsobem do střetu s Ruskem,Vždyť by podle doposud platného systému obchodu a jeho financování stačilo pouze  zprovoznit další,popřípadě mega,rotačky k tištění „zelených žabích kůží“,aby si mohly skoupit vše co potřebují,případě některé státy zcela vykoupit.Nač potom držet tolik dobře placených a živených mužů a žen ve zbrani,rozmístněných po všech možných i nemožných koutech zeměkoule,neustále doplňovat zbraňový arzenál ,novými,více sofistikovanými a tím pádem i dražšími produkty,držet tak obrovský moloch mozkového  trustu jako je Pentagon a HQ CIA,když můžu vše co potřebuji vč.surovin a jakýkoliv finálních výrobků i zemědělských plodin koupit vytěžené,vyčištěné,řádně zabalené k zámořské přepravě vč,všech atestů vypracovaných oprávněnými organizacemi. Sám jsem před odchodem do penze pracoval v obchodě a měl na starosti mimo jiné i vývoz strojírenských výrobků do USA a ještě si dobře pamatuji,jaké přísné předpisy byly třeba na dřevěné obaly.Proč by měly potom Spojené státy po případné vyhrané třeba i částečně jaderné válce,organizovat těžbu,či výrobu na teritoriu poraženého protivníka popř.radioaktivně zamořeného,živit hladové krky nutné k provozování a před tím ještě riskovat,že část raket poraženého protivníka před tím,než ho udolám zasáhne přímo území  USA spolu se ztrátami na životech jak obyvatelstva tak i v armádě.Tak tohle to mi hlava nebere a tudy cesta nevede.

Dle mne skutečnými dvěma cíli politiky USA jsou 1.)za každou cenu a za  využití všech prostředků vč,proxy a hybridních válek zachovat popř.upevnit pozici jediného,opakuji jediného hegemona na zeměkouli  což je skutečným obsahem hesla America first a 2.)podstatným způsobem redukovat počet „plonkového“obyvatelstva na planetě.

Pakliže vezmu výše uvedené za své,tak potom všechny smlouvy jsou pouhým cárem papíru a organizované summity udajně vedoucí k uvolnění napětí pouhým žvaněním a mlácením prázdné slámy.Ve skutečnosti probíhá hektický „krysí“závod s časem,mezi světovými hráči-USA,Rusko,Čína,EU přičemž mi vychází,že čas je tentokráte větším nepřítelem pro USA,než pro ostatní zmíněné.

No a co se týče mé,rádoby  krutosti, v bodě 2.) stačí ještě jednou zacitovat Madlén když označila 500000 dětských obětí v Iráku za kolaterální ztráty a naprosto cynické přehlížení současného hladomoru v Jemenu světovými lídry.

Závěr:Je nutné si aktuální události:např.hrozící rozval EU po Brexitu,problém s imigranty, včetně lodiček v Kerči  s následně zrušenou schůzkou Trump-Putin klást do souvislosti s body 1.) a 2.)

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

tohle zamyšlení postrádá jednu krátkou, ale nejdůležitější myšlenku.

"Kdo nemá zdroje (energie, nerostných rud, vody), má hovno."

Tudíž nemůže velet světu, páč by byl přes tuto surovinovou základnu ovladatelný a vydíratelný.
That´s why USA spojuje tisk žabích kůží s budováním nejlepší (sic) armády na Zeměkouli a v přilehlém vesmíru.

Ámen.

Zatím bez slepic

Řekl bych, že budování armády spíše souvisí s ochranou nekrytého dolaru. Přírodních zdrojů má USA poměrně dost, ale samozřejmě armáda se flákat nemůže a také zbrojní průmysl je poněkud nenažraný.
USA by si přece za vytištěný dolar mohla přírodní zdroje koupit, bylo by to jednodušší.

Zatím bez slepic

Správně, USA má jako jediný hodnotný průmysl vývoz zbraní. K tomu směřuje i vše ostatní, všechna prohlášení politiků, vyvolat poptávku po amerických zbraních a dát práci americkým dělníkům ve zbrojovkách.
Co se týká USD, někteří lidé ještě věří, že je kryt zlatem, které vlastně nikdo nikdy neviděl. Naposledy bylo viděno pouhých 6% údajně uložených zásob zlata za Eisenhowera. Od té doby žádná kontrola a nikdo neví, zda zlato uložené ostatními státy ještě existuje.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já bych se přidal k Targusovi. To co má skutečně cenu jsou firmy, suroviny, know how, atd.

USA pouze využila 2. světové války, a ustanovila dolar světovým platidlem. Ovšem kdyby neměla ty vojáky, a ty stovky vojenských akcí, tak zbytek světa už sávno svrhne dolar jako světové platidlo. Tedy roztočit rotačky zelených papírků USA může, ale zbytek světa ty toaletní papírky musí brát a dávat za ně něco hodnotného - suroviny, firmy, ... A to bez obří vojenské mašinérie a celé hegemonie USA nejde.

***

Pavěda zvaná ekonomie funguje nad zelenými papírky, a těch si lidstvo může vyrobit nekonečné množství. Dnes už je ani netiskne, většina peněz je jen číslo v počítačových databázích, takže nejsme omezeni ani množstvím papíru. Takže různá HDP, zisky, apod. vyjádřená v penězích mohou růst nade všechny meze.

To co má skutečnou hodnotu je ale omezeno velikosti a zdroji na planetě. Když jeden stát ovládne všechny zdroje jakékoli potřebné suroviny, může zbytek světa vydírat.

***

Mimochodem, současná chudova, chaos a války v Africe jsou způsobeny hlavně tím, že Afrika má suroviny. Západ i Čína (přesněji jejich korporace) vidí jako výhodnější udržet v Africe bordel, chaos a chudobu - aby mohla mít suroviny levně a za pakatel. To je hlavní důvod mizérie Afriky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Článek trpí nepřesnostmi ještě na jiných stránkách. Co je to USA, které má mít nějaké cíle? Jsou to občané USA? Jsou to korporace USA? Jsou to elity USA? Jsou to ...? Nakonec článek necituje USA, ale cituje Madlén.

Cílem každého národa by mělo být, aby byl první. Na tom není nic špatného. Naopak psychopatické a choré je to, co dnes dělá Evropa i Česká republika, která vlastenectví označuje za neonacismus, a vazbu k národu se snaží zničit.

***

Vůbec lidé jsou v zajetí všude se valících zpráv o toleranci, globalizaci, lásce, pravdě, demokracii - že pak mají dojem, že svět je něčím jiným než skutečně je. Svět (včetně USA) je rozdělen na různé vlivové skupiny (nazývané elity, případně oligarchistické skupiny, lépe by bylo je nazvat je mafiemi). Ty proti sobě bojují. Jsou to často různé bankéřské, energetické a korporativní příbuzenské rody. Ty proti sobě bojují hlava nehlava - a na soucit tam není mmísto. Madlén je jen členem jedné z těchto skupin.

Brzy poznáte sám, a toho se - přestože jste v penzi - dožijete. Pochopíte co to je nebojovat za svůj národ, za své děti, za svou prosperitu, za své místo na světě. To je taktika, kterou Češi a Česká republika vede už 30 let - a svého hořkého ovoce se dočká velice brzy. Zde se pěstuje dobro pro ty, kdo co nejvíce podrážejí stát, kdo ho nejvíce ožebračí, kdo co nejvíce zničí jeho možnosti a prodá ho cizákům. Namísto toho, aby se tito věšeli a stříleli popravčími četami.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Včera byl v Infovojne.sk M. Kotleba a vyprávěl, jak jako člen branně-bezpečnostního výboru Národní rady SR dostal pozvánku na neformální setkání (odehrálo se v úterý) tohoto výboru (proto o tom může mluvit) se speciálním hostem. Tím byl americký velvyslanec a ještě tři lidé za anerickou stranu. Velvyslanec loboval, aby slovenské elektrárny nakupovaly jaderné palivo od USA. Celý jeho projev se prý nesl v duchu "je strategickým zájmem vlády USA, aby SR měla alternativního dodavatele paliva, protože je nemyslitelné, aby poté, co ruské vojsko anektovalo Krym, mělo SR jen palivo od Ruska". Prý je USA ochotné i vyrovnat svou cenu stejně jako je ta ruská. Sloven. vláda a NR se prý má zamyslet, jak donutit elektrárny, aby přijaly dalšího dodavatele jader. paliva.
Energie jsou asi už jedny z mála, kde nejsme ještě zcela závislí na Západě. A možná, že i snížení dotací v zemědělství půjde tímto směrem. Malí producenti to nebudou zvládat a USA Evropě pomohou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Podstatou problémů současnosti a budoucnosti nejlépe asi vystihuje slovo multiplikace. On jej rád používá soudruh Zeman v běžném ekonomickém provozu, pohříchu se špatným významem. Ona mutiplikace může za každých okolností vznikat jen a jen na začátku ekonomického procesu. Zaseji jedno zrno a bez jakýchkoli nákladů příroda multiplikuje 50 zrnek. Nic na začátku a něco na jeho konci vzniká jedině na povrchu Země (sedba, pěstování), v jejím nitru (těžba) nebo ve vzduchu (slunce, vítr). Kdo tyto vstupy ovládá, ovládá další ekonomický vývoj. No a nejlépe se to ovládá za použití dvou prostředků. Směnné jednotky a vojenské jednotky.

Je s podivem, že tuto malou násobilku většina nezná a může vzniknout tak pokleslý článek. ("Naprosto nesouhlasím s tézemi,že by boj o suroviny měl být hlavním důvodem")
To si jako pisatel článku myslí, že současné masivní útoky USA a jeho spojenců na Rusko, jsou snahou ovládnout ruského mužika a přimět ho ke konzumu aby to USA více "sypalo".

Zjednodušeně platí, kdo ovládá vstupy ovládá výstupy.

Masivní útoky na Rusko jsou jen jen snahou rozvrátit Ruské sociální vztahy a pak nastolit liberální demokracii, ovládnout a vydrancovat vstupy.

Probíhá závod o to zdali bude Putin dostatečně dlouho u moci a najde za sebe dostatečnou náhradu, a USA se ekonomicky položí, nebo USA rozvrátí Rusko za pomocí přizdisráčů jaké máme i u nás a kapitalismus bude mít ještě 100 roků z čeho žít. Je v našem největším zájmu podporovat Rusa. V Rusku se v současnosti bojuje i za naše lepší zítřky. Kéž by to Rus zvládl. Držím moc a moc palce a pěsti.

Zatím bez slepic

Trochu se autora zastanu. Přišlo mi, že jeho hlavní teze zní "Je snazší (a levnější) si ony zdroje koupit (učinit jejich majitele na sobě dobrovolně závislými), než se potýkat s důsledky (jaderného) konfliktu a muset vydržovat okupační vojska na obtížně využitelných nalezištích."

Zatím bez slepic

Chybný předpoklad, chybný výsledek.

Autor píše:
-Naprosto nesouhlasím s tézemi ..... pouze zprovoznit další, popřípadě mega,rotačky .....
-Vždyť by podle doposud .... stačilo
-Dle mne skutečnými dvěma cíli ...
1.)za každou cenu a za využití všech prostředků vč, proxy a hybridních válek .....
2.)podstatným způsobem redukovat

Nad podstatou ekonomických toků se nezamýšlí, které jediné jsou vždy a za každých okolností ve hře, jen fabuluje o proxy, rotačkách a jiných následnostech, jež jsou sice nezbytné, leč nestojí na počátku.
Suroviny jsou podstatou (tento nepoměr měl řešit,případně i násilnou formou s parcelizací Ruska) a následně jako bonus, ovládnutí vnitřního trhu jako bonus k doražení nepřítele.

Zastání se nepřijímá.

Zatím bez slepic

Autor se hlavně nezamýšlí, že některé věci jsou možné a některé věci jsou nemožné. Pro autora je snažší to, co je pro USA nemožné - a tím to ztrácí racionelitu.

Také můžu tvrdit, že je kratší cestovat do Austrálie skrze zemský plášť a zemské jádro - tedy skrze střed zeměkoule. Je to skutečně kratší, než to letět letadlem nad povrchem země. Jen je pro lidi jaksi cesta skrze střed země v současnosti nemožná. A tak je to podobně s logikou autora článku.

Takže realita je tato: Je mnohem těžší (a dražší) si ony zdroje koupit (čímž by se mimo jiné USA stalo těžce závislými na majitelích těchto zdrojů - nikoli naopak), než vydržovat okupační vojska na nalezištích a riskovat konflikt, třeba i jaderný.

Autor článku i mnozí další nechápou, proč lidstvo dělá celou svou historii války:

1) Válka je nejsnažší a nejlevnější způsob, jak něco získat. Pokud máte válečnou převahu, pak málokterá země/vládce odolá!

2) Vojsko musíte vydržovat tak jako tak! I když ho nikdy nepoužijete! Protože jakmile bude bez vojska, je jen otázkou krátkého času, než někdo vyhodnotí vaše vojenské napadnutí jako málo rizikové a půjde vás napadnout a vydrancovat.

Zatím bez slepic

Proč by mělo být těžší si něco kupovat za vytištěné peníze? To přece nic nestojí. Nicméně vzít si to vojensky je dvojí kšeft, suroviny zdarma a kšeft pro zbrojní výrobce krytý státem. Ale není dle mého soudu pravda, že je problém si v současném (stále ještě) světi si něco kupovat za dolary. Vztah USA - Čína je přece na tom založen. Válka není nejsnažší a nejlevnější způsob, jak něco získat, ale nejvýhodnější pro kapitalisty vítězné strany. Navíc vojensky lze uchvátit jen něco, např ropu, spotřební zboží Číny by takto nešlo.

Zatím bez slepic

Když chcete něco kupovat za vytištěné peníze z ničeho, potřebujete ještě zajistit, aby někdo chtěl za ty zelené papírky něco dát. Ať už to dá dobrovolně nebo z donucení.

Vy jen tak mir nichts dir nichts dáváte svůj majetek za vytištěný papír? Já vám přinesu nastříhané noviny, a vy mi dáte třeba skříň? Proč si myslíte, že jen tak bez dalšího bude celý svět brát nějaké vytištěné papírky a dávat za ně cenné suroviny?

Já nevím, proč tolik lidí považuje za automatické, že si nějaký hojsasák vytiskne zelené papírky, a druhý mu bude automaticky dávat za ně cenné věci? Proč si to myslíte?

Proč svět bere papírky zvané dolary a ne třeba nastříhané Rudé právo - a je ochoten za ně něco dát?

Na to, aby svět bral vaše vytištěné peníze musíte zajistit trochu více akcí než jenom je vytisknout. A k tomu jsou mimo jiné potřeba ti američtí vojáci.

Zatím bez slepic

Ano, to samozřejmě, že to jistí USArmy, to píšu, ale válka jako taková k tomu nutná není, pokud jste je ochoten akceptovat, navíc vy si za ně také můžete koupit co chcete a zase to jistí USArmy. Nevím, proč Vás to tak rozčílilo. Jedna věc je akceptace US dolaru, to je dané systémem po II SW a jištěno USArmy, druhá věc je válka, která k tomu přináší bonus pro dodavatele vojenských technologií. Nebo jinak, je to měna podložená silou armády USA.

Zatím bez slepic

Akceptace dolaru je dána tím, že kdysi USA byla bohatá, progresivní a technologicky špičková s nekonečným náskokem. Kromě toho dolar byl pevně směnitelný za zlato. Ustanovení dolaru jako mezinárodní měny mělo tento podklad. Ovšem kdeže loňské sněhy jsou!

Jakpak chcete udržet měnu jako mezinárodní měnu bez násilí a vojenské síly - když zmizelo všechno to, co píši v prvním odstavci? Nejde to. Je to prostě nemožné. USA by v rovném postavení vůči světu v obchodě nemělo co nabídnout - její příjem zboží je výrazně větší než co by USA mohlo nabídnout za skutečnou protihodnotu. Kdyby to bylo bez těch vojáků a násilí, pak by došlo k férovému rozdělení - USA by neměla mnoho co nabídnout, a drasticky by zchudlo.

P. S.: Zkuste to, prosím, bez těch emočních nálepkování typu "Nevím, co vás tak rozčílilo."

Zatím bez slepic

OK, ale prostě se hůře diskutuje, pokud napíši A a dostanu odpověď na B. To co píšete teď je naprosto v souladu s tím, co jsem napsal i já a nemám s tím vůbec žádný problém. Vyhranil jsem se pouze proti tomu, ze "válka je nejlevnější způsob.......".

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Připojuji se k názorům pana Targuse a Donalda Trumpa.
Každopádně jde o zdroje a nejen v Rusku,ale také o odbytiště výrobků.
I to co se děje na BV,Libyi,jde jen o zdroje,co už bylo naznačeno,že by Izrael dokázal zásobit Evropu plynem,stačilo jen je ovládnout,co nemohlo Rusko a Irán dovolit.Jistě,kdyby byla Sýrie ovládnutá,tak to měl Irán spočítané také.Podobně by na tom by byla Čína.Izrael,spíš sionisté,ovládnout BV,Rusko,Čína by byla bez zdrojů,položena na lopatky bez dlouhého boje.
Také si ale myslím,že sionisté by nechtěli jadernou válku,proto tolik základen,zbraní všeho druhu kolem Ruska.Proto se také snaží vyprovokovat malé války,jenže,co by udělalo Rusko v případě většího ohrožení,oslabení,sice něco naznačil Putin,že v takovém případě sáhne po tom konečném řešení.Jak už jsem kdysi napsal,když se debatovalo o tom,když Nixon s Kisingrem převáděli výrobu z USA do Číny.USA chtěli ovládnout světové zdroje,které by dodávali,hlavně Číně,které měla vyrábět a USA prodávat celému světu,za USA ceny.Lépe řečeno,sionista nohy na stole a jen obchodovat.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Bourá vše, co je zavedeno ve vztazích mezi národy a státy.
Můžeme ji považovat za úlet. Nebo za takový balónek, co na to svět, jaká bude odezva. A zdá se, že reakce ostatního světa je víc, než vlažná.

Pravda je, že USA dělají politiku, která vede k poškozování zemí, které mají zdroje surovin, pořád. Jen to ještě nikdo z významných politiků USA neřekl takto, na plnou hubu. Ještě nikdo neřekl, že by na rabování cizích zdrojů měl být nárok od zemí, které tyto zdroje nemají, nebo které už své zdroje vyčerpaly.
Obavy nemusí mít jen Rusko. Nedávno jsme viděli, jak silně podporovaly USA Arabské jaro. Jejich naděje, že válka v arabském světě bude trvat také nekonečně dlouho, jako ta v Afganistánu, nevyšla.
A Rusko, které se přičinilo o nezdar má o černý puntík víc.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Myslím, že pan Artur má jen část pravdy, co se týče tisku dolarů jako nástroje ovládání - USA přece už hluboko v minulém a předminulém století zotročovaly státy jižní Ameriky kvůli zdrojům, - viz United fruit company /dnes Chiquita Brands/a používaly k tomu všechny možné nástroje, od teroru, převratů, vojenských intervencí atd. Nestačí tisknout dolary, musí používat hrozbu násilím a násilí. A o ovládnutí zdrojů Ruska jim a mateřské zemi - GB - šlo vždy a dá se říci, že vždy využívali všech možných prostředků, stačí nahlédnout do historie. Dnes se přímého vpádu přece jenom bojí, proto využívají zástupných válek a provokací, ale cíl je pořád stejný. Co se týče počtu obyvatel planety - myslím, že je zde přece Harvardský projekt - Zlatá miliarda, mnozí i z Vás to určitě označí jako konspiraci, ale srovnání v čase tomu dává za pravdu.

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co se týká počtu obyvatel, tak je zde naprosto jasný trend, že s dosažením určité úrovně společnosti (západní svět) se počet obyvatel přirozenou nenásilnou cestou snižuje (pokud to ovšem není jen jiná forma Calhounova experimentu). Místo toho aby byl tento trend správně vysvětlen a využit, tak se spíše zneužívá při obhajobě migrace. Mimochodem zdůvodňování, že "nebude na důchody" je naprostý nesmysl. Uvědomte si, že 8-mi hodinová pracovní doba je tu už od roku 1918, tj. sto let a o kolik se zvedla produktivita práce. V pohodě by jsme mohli chodit do důchodu v 50-ti a dělat 30 hodin v týdnu.

Zatím bez slepic

In reply to by Josefka (neověřeno)

Trvalý odkaz

V pohodě jsme mohli chodit do důchodu, kdyby většinu vytvořené hodnory ve zvýšené produktivitě neodcházelo (už minimálně několik desetiletí) do kapes horních 0,1 % nejbohatších lidí. Z hlediska 99,9 % lidí jde většina vytvořené hodnoty do WC. Navíc to co jde nejbohatším oni využívají ještě pro větší ničení světa, hrají si na bohy země a vesmíru, a prosazují různé psychopatické -ismy a migrační vlny, a ničení států a ekonomik mnoha zemí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Prostě je strategickým zájmem USA ovládat všechny a vše, ponjali:)

Kdyby nato ovládnutí celého světa USA stačili jen ty rotačky, tak už to bylo.

Nestačí, protože se vše prostě jen koupit nedá. A obchodník v autorovi se plete, ale na jeho obhajobu, profesionální deformací trpíme všichni.

K ovládnutí plnému je třeba moc vojenská, ekonomická, víra, nepřítel a STRACH.

Ke komentáři o redukci množství lidí :
No méně lidí se přece jen dá ovládat o něco lépe, ale zatím je třeba udržet nějaké množství odběratelů, aby se kšeft nezadrhl.
Snížit počet lidí lze kdykoliv a způsoby jsou čtenářům zde jistě dostatečně známé.
Člověk je v kapitalismu jen další ZDROJ, kdo uvažuje jinak je pomýlený.
A zdroj je pro kapitalistu cenný jen vytěžený, či v vytěžení. Lid „zdrojový“ nesmí mít také moc čas, aby myslel, organizoval se a otravoval.
Viz demonstrace pracujících ve Francii v sobotu.
Kdyby makali 7 dní v týdnu, měl Macron a vlivová skupina za ním, klid na práci.:)
Lidské zdroje, které nějaké té vlivové skupině nejsou užitečné, obětují bez mrknutí oka.
Veškeré ta humanita slouží toliko k ovládání dolních miliard.
A i ti nepracující lidé na dávkách, včetně „připrchlíků“, jsou zdrojem, třeba jen strachu a udržení napětí a k plnému využití pak v době snižování počtů lidí.
A protože je i každičká jedna země sama (viz i ČR), rozdělena na různé ty světové i místní zájmově - vlivové, mezi sebou soupeřící skupiny, které se perou o moc, nebude to moc lepší pro nás dolní miliardy ani nadále.
Ale i tak, já v RUSKU stále za sebe vidím naději na lidštější svět!

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Protože jste napsala vše podstatné, já jen malý dovětek.

Celý západní svět je velice těžce nepřirozený - má záporné výsledky a těžký dluh - nejen v produkci, financích, know how, výchově dalších generací, správě svých krajin a zemí, průmyslu, technologiích, školství, kultury. Západ už několik desetiletí maskuje tento stav, a k tomu potřebuje hejly, kteří mu budou dodávat za skleněné korálky všechno co sám zmrvil. O tom je útočnost USA, západní Evropy - to je skutečný důvod celé vojenské mašinérie a útočení na Rusko, Blízký Východ, Afriku, atd. Zotročené národy a státy budou donuceny násilím prodávat vše cenné za hubičku a suché z nosu.

Česká republika mimochodem za 30 let stihla zdatně naskočit na stejnou vlnu. Navenek se to projevuje jen zdražováním, erozí silnic, padáním mostů, a vůbec postupnou likvidací všeho.

***

1) Několik lidí včetně autora článku si myslí, že by bylo jednodušší si suroviny koupit než život vojenský ansámbl. Neuvažují o tom, že pro USA je nemožné si koupit potřebné suroviny, a už vůbec ne bez vojenské mašinérie. Tedy neexistuje zde žádné "snažší".

2) USA žije mimo jiné tím, že saje vše cenné ze zbytku světa. Odsávají ze zbytku světa kvalitní a nadané lidi, kteří vyrostli a vzdělali se jinde, ale ovoce z nich má USA. Totéž je o produkci a hodnotách většiny zboží. Totéž je o bankovních a finančním oběhu peněz, derivátů a dalších.

USA je v současnosti nastaveno tak, že světu hodně berou, a něco zase světu dávají. Vlastní školství, vlastní firmy, atd. - jsou nastaveny tak, že pokud nebude přísun kvalifikovaných lidí z Evropy a Asie, stejně jako přísun levných surovin ze zahraničí, stejně jako know how, zakázek a dalšího - tak by USA prošla velice těžkou krizí s hladomory, kde by 80 % Američanů umřelo hlady. USA by muselo vybudovat vše od začátku a znovu, což je těžký a dlouhodobý proces.

Čína toho nepokrytě využívá, že USA je na ní a její levné práci a produkci životně závislá. Donald Trump nedostane Čínu, protože ta má na USA až příliš mnoho pák. Rusko by mohlo také tlačit na USA, ale nemá v povaze být velká a nelítostná svině, což zase Asiatům nedělá sebemenší problémy.

3) Hlavní hrozbou pro USA je možnost ztráty statusu dolaru jako celosvětové měny. Proto kdekoli nějaký stát napadne, že by mohl ropu či suroviny prodávat za jinou měnu než dolary, tak USA rychle zjistí, že je porušena demonkracie a lidská práva. A humanitární bombardéry rychle letí zavést demokracii do daného státu. Bombardování trvá tak dlouho, dokud se neobnoví prodej pouze za dolary.

Zatím bez slepic

Donald Trump.
Výborné napsané.
Jen tolik,nejen USA,ale jejich přičiněním,je mnoho států v dluhové pasti.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zkuste si projet dnešní Spencerové ranní kávičku a u každého druhého bodu věnujte deset sekund pokusu definovat, jak souvisí s naším dnešním tématem.

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/svet-pri-sobotni-ranni-kavicce-te…

Zatím bez slepic

Dík za odkaz, alespoň vim, kde Tereza působí, přečetl jsem si na Primě nějaké zprávy a jsem v šoku, tedy příjemném :-)
Nemaje televizi nemohu posoudit jejich zprávy tam, jsou v podobném duchu?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Donald tu psal:
"Co je to USA, které má mít nějaké cíle? Jsou to občané USA? Jsou to korporace USA? Jsou to elity USA? Jsou to ...?"
To jsou opravdu kardinální otázky a osobně si myslím, že zrovna o tohle se vede v USA intenzivní boj na ostří nože.

Oligarchickým nadnárodním elitám jsou občané USA upřímně ukradení, potřebují USA s jeho vojáky k prosazování svých cílů.
Korporace USA zabývající se reálnou ekonomikou mají částečně shodné zájmy s občany USA a jejich zájmy je v konfliktu s nadnárodními elitami. Mmj. - jejich zásluhou je prezidentem Trump.
Do toho všeho Sereš, za nějž kope velká část "elit" a který jde na ruku nadnárodním oligarchů.
Těm všem konvenuje Ameika first! Ale každému jinak.

Je na nás, abychom si vybrali, které Amerika first je pro nás příslušníky malého národa ve střední Evropě lepší.

Je jasné, že pro všechny zmíněné skupiny je naprosto nepřijatelné těsná spolupráce, spojení Evropy a Ruska. Tim by postupně mohla vniknout mocnost zastiňující USA. Tudíž jejich zatlačování Ruska je z toho pohledu docela pochopitelné.

Nepochopitelné je chování většiny našich českých "elit". Spojení, těsná spolupráce EU s Ruskem by pro nás bylo mnohem výhodnější řešení, než současný stav.

Zatím bez slepic

Já tu otázku: "Kdo jsou ta USA, o kterých mluvíte?" dávám lidem docela často. Ta odpověď je klíčová.

Spojení Evropy a Ruska je nežádoucí nejen pro USA. Zkuste si položit několik otázek:

1) Jaký by byl význam Velké Británie v Evropě/světě, kdyby se Rusko spojilo/spolupracovalo s libvolným státem Evropy?

2) Jaký by byl význam Francie v Evropě/světě, kdyby se Rusko spojilo/spolupracovalo s libvolným státem Evropy?

3) Jaký by byl význam Německa v Evropě/světě, kdyby se Rusko spojilo/spolupracovalo s libvolným státem Evropy?

Otázka: "V čím prospěch" je jedna z nejužitečnějších otázek vůbec. Spolu s Ježíšovým výrokem: "Po ovoci poznáte je."

Zatím bez slepic

celou spoustu různých lidí.
Vždycky přijedou s ovocem naloženým v bečkách a chcou z toho zmajstrovat fajnou, lacnou (levnou) kořalku v co největším množství.
(po gorolsku řečeno - fajne, lacne a kupa). Ale zase všichni dají poslední flašku, která se z jejich kvasu stočí, to je pravda. Goroli jsou pohostinní.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

http://casopisargument.cz/2018/12/14/starosti-mistodrziciho/

1) Pozor! Komentář obsahuje ironii a sarkasmus v množství větším než malém!
2)
Žádná řiť není tak malá, páchnoucí a sevřená, aby se do ní nevešla současná tuzemská zahraniční politika.

S banderovci na věčné časy a nikdy jinak!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jedna věc je suroviny. Druhá věc je je těžit, dopravit, zpracovat a ještě prodat (komu). Pouhé sezení na surovinách (s výjimkou vody a úrodné půdy) neznamená nic.

Mnohem snazší je investovat nehorázné prachy do místního maharádži, jenž si sám pořeší poslušnost místního obyvatelstva, vývoz surovin za směšný chechták a jejich zpětný dovoz v podobě finálního výrobku za násobnou cenu, než udržovat za ještě nehoráznější ceny po celé zemi okupační kontingent (nemluvě o Arturem zmíněných rizicích jaderného konfliktu)... Efektivnější je kombinovat korupci se zastrašováním a starého dobrého "Rozděl a panuj", než se snažit vojensky obsazovat gigantická území na druhé polokouli - odříznutá od mateřského území a s čínským tygrem u zadku (a to neuvažujeme rizika spojená s jaderným konfliktem). Jeden Jelcin je pro USA efektivnější, než válka s Putinem. Jedna dvě smlouvy s Porošenkem i za cenu koláčků z Majdanu pak víc, než jasná a trvalá nevýhra v Afghu, o výhře v Iráku nemluvě.

Nakonec - pokud maharadža selže, vždy se dá obratem učinit převrat a vyndat z kapsy demokratického spasitele. Armáda slouží k odstrašení či exemplárnímu trestu, ne k trvalé okupaci světa. Vojenskoprůmyslový komplex nepotřebuje válku (s riziky znárodnění), potřebuje víru ve válku a v související investice.

Zatím bez slepic

Máte pravdu. Ale celé je to o tom, že se někdo pokusil vměstnat celou motivaci a činnost USA do dvou jednoduchých vět. Celý ten kolotoč procesů ve světě i kolem USA je samozřejmě velice složitý. Pro řadu lidí je svět velice jednoduchý - a černobílý.

Podstatná je pořád ta otázka: "Kdo je to USA, kdo z toho profituje?"

Začíná to už cinklým bankovním a finančním systémem v celém západním světě. Ten sám o sobě umožňuje parazitovat bankéřům a miliardářům na celém světě - vysává jako západní občany, tak i občany jiných států. Ekonomové si myslí, že takto má finanční svět fungovat - ale nemá, a vede do zadele.

Na suroviny se navíc dá spekulovat na burze, a vyhánět jejich ceny do astronomických výšin. To zdražuje (a tedy vysává celý svět) skoro všechny komodity, na které si spekulanti vsadili. Energie, suroviny, potraviny, všechno.

Vojenská akce, loutkoví vládci, ekonomická kolonizace, proxy operace pod cizími vlajkami, páté kolony neziskovek v mnoha státech - a mnohé dalšího jsou jen další v řadě.

Nicméně všechny výše uvedené věci jsou, že jsou proti fyzikálním zákonům, konkrétně proti zákonu zachování energie. Ten "kdo je to USA" výrazně více spotřebovává než produkuje, navíc má tezi nekonečného a neustále ekonomického růstu - nerovnováha se tedy stupňuje a zhoršuje s časem. Vysátím nějakého státu pomocí vojenské akce či loutkového prezidenta na chvíli nerovnováhu srovná, ale ta se za chvíli znovu objeví. Momentálně se dá vypočítat, že USA potřebují vojensky napadnout nějaký stát průměrně jednou za sedm let, aby udrželo svou rovnováhu. Jinak jdou do krize.

Zatím bez slepic

U těch surovin to působí i opačně, například cena zlata proti dolaru je nesmírně podhodnocena a to nebezpečí (jak píšete zákon zachování energie) je pro USA v tom, že příjemce dolarů je okamžitě může měnit na burze za zlato, což si myslím je pro USA jeden z aktuálních problémů, jak dále udržet tisk dolaru a nezpůsobit zvednutí ceny zlata a zabránit jeho vykoupení na burzách např. Čínou a inflaci dolaru - což by byl pro USA velký problém.
Ještě ke standovi.e to že USA nepoužívá armádu i jinde je dáno spíše tím, že to logisticky a lidsky nezvládá, ta jeho armáda není tak skvělá jak se dělá.

Zatím bez slepic

A právě o tom mluvím. "Zvládat to" logisticky a lidsky by bylo prostě příliš nákladné v porovnání s cukrovým špalkem v ruce jedné a klackem za zády v ruce druhé. Samozřejmě drženém tak, aby vyčuhoval a byl vidět. Jinak ta USArmy je především neskutečně nákladná.

Zatím bez slepic

Máte jen jednu část pravdy, pokud by jste byl např. výrobce vrtulníků pro US armádu, tak si budete přát válku spíše dlouhou a daleko od vás, kde bude zničeno tisíce vrtulníků než krátkou se ztrátou desítek, stejně tak kdyby jste byl dodavatel vojenských služeb do Afghanistánu. Je to tím, že pro kapitál je snažší mít pod kontrolou vládu a její rozhodnutí a tím pádem jistý zisk, než se na trhu patlat s prodejem mobilů pro puberťáky. Trvalá nevýhra v Afghanistánu a Iráku je obrovský kšeft a je třeba si uvědomit, že skrze dolar ho financuje celý svět takže trochu vy i já.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Arture,
děkuji, že jste se odvážně pustil do tématu hegemonie USA a nebál se jít se svými myšlenkami na net. Nenechte se doradit a pište dál. :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Děkuji Gerde za Váš ohlas.Víte, hodně jsem o svém příspěvku než jsem jej zaslal Vidlákovi,přemýšlel,jak ho pojmout.Nejsem žádný písmák,nicméně podstatou mé zveřejněné úvahy byla myšlenka,že i kdyby měl Putin tvář a chování cherubína a Rusko dodávalo suroviny na stříbrném podnose a takřka zadarmo,tak pořád to bude nepřítel,kterého je nutno porazit,zadupat,vymazat z mapy světa,nikoliv pro jeho nerostné bohatství,ale holt u Ruska (potažmo u Číny a EU se svým eurem) je ten potenciál.O to je situace v dnešním světě hrozivější a velice křehká.Bylo mi jasné,že jsem pojal svůj příspěvek příliš zkratkovitě možná byla vhodnější jiná forma a více popisně,ale když ho nyní pročítám prizmatem diskuse tak tam nalézám vše co je mi příliš povrchním čtenářem vytýkáno.
Ještě jednou děkuji a přeji jen to dobré.
V úctě Artur

Zatím bez slepic

In reply to by Artur (neověřeno)

Trvalý odkaz

Arture,
nenechte se odradit, žádný autor nepostřehne při psaní úplně všechny možnosti, na které jej pak upozorní čtenáři v diskuzi. Mně se článek líbil. Ale co se týká Ruska, zastávám názor, že USA nutně potřebují nějakého nepřítele k ospravedlnění takových vojenských výdajů. Válka proti islámu, která je ve skutečnosti válkou o ropu a za hegemonii USD, nepřinutí daňové poplatníky aby proti chlapům s kalašnikovem radostně financovali jadernou ponorku nebo letadlovou loď. K tomu je zapotřebí nějaký nepřítel, ke kterému je zapotřebí být obezřetný z minulých zkušeností a má dostatečně silnou armádu ve většině zbraní, aby to odůvodnilo vysoké výdaje na zbrojení. Rusko jako nástupce SSSR je k tomu ideální. Suroviny jsou důležité, ale spíše ze dvou důvodů:
1. aby se nedostaly na trh a neovlivnily cenu surovin na světovém trhu
2. aby díky jejich prodeji Rusko nemohlo budovat armádu = dostalo za suroviny tak málo, aby příjmy nestačily na výdaje za obranu.
Co se týká obrany vlastního území, už dávno se obyvatelé Kanárských ostrovů při normanské invazi přesvědčili, že kdo se vzdá svobody v zájmu bezpečí, obvykle přijde o oboje. politici ČR se do velkých světových konfliktů už dlouhodobě zapojují na nesprávné straně, aby pak na konci stanuli po boku vítězů.
Pište dál, rád si od Vás zase něco přečtu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.