Mohou začít slavit

Autor
Štítky

Krátký vrbětický úvodník: 

Ve včerejší diskusi zazněly všechny nejnovější vrbětické informace. Jak dostali brigádníci volno den před výbuchem, ale byl tam jen majitel Imexu (teda možná i s někým), jak se Bartošovi nepodařilo na dnešek vyvolat jednání o nedůvěře vládě, že Kroupovým práskačem na Hamáčka byl Netolický a že za vším je možná jen krásná domácí zabijačka v ČSSD, bo Pochetříček se cítí uražen -  čímž tato strana pokračuje ve své krásné tradici, že kdykoliv jde do tuhého a někdo se jí snaží namydlit schody, tak ona jakýkoliv útok dotáhne ještě dál a sama si uškodí stokrát víc, než by to dokázal kdokoliv zvenčí. 

Dále se objevily zajímavé informace u Vlka, kde došlo na rozbor fotografie hořícího vrbětického skladu.... K Vrběticím není třeba nic dodávat, další informace vyplouvají a jsou čím dál hnusnější. Já bych dneska jen řekl, že Bernatíci jsou už teď mrtví mužové. Mají jen dvě možnosti. Buď se přiznat, že odpalovali Vrbětice spolu s GRU (a pak mít v base nehodu), nebo zatvrzele trvat, že šlo o nešťastnou náhodu (a pak mít v base nehodu). Jsou hoši ještě vůbec v republice? Nebo už jsou za hranicemi? 

Abychom nakonec nezjistili, že Čuk a Gek přišli Bernatíkům říct, že vědí o tom zakázaném fosforu (nebo jiných zakázaných hračkách) a oznámili jim, že tohle nepůjde ani do Sýrie ani na Ukrajinu, že to pustí na veřejnost - a ať si to Bernatíci urychleně uklidí - ať  si to zařídí jak chtějí...

Čímž jsme vysvětlili všechno...  Víme proč přijeli džejmsové bondové, víme proč Bernatíci fingovali nešťastnou náhodu - zapalovali sklad, aby bouchnul...  a proč o měsíc později vybuchl druhý sklad, který byl předtím pyrotechnicky prohlédnut.  Nakonec se ukáže, že GRU věděla líp než BISka, co se u nás skladuje a kam to jde. 

A teď už dnešní článek: 

S velkým zpožděním letos začala zvolna zvolňoučka kvést řepka. Vsadím se, že mi všichni potvrdíte, že jí je letos opět méně než v jiných letech. O tom ale už víme, příčiny jsem už mnohokrát jmenoval. Od doby, kdy přestal být Preol závislý na domácí produkci řepky a dokáže si ji levně dovézt po Labi, šly ceny této komodity rapidně dolů. Zemědělci řepku postupně omezovali, jak jim ubývaly smluvní závazky na pěstování a leckdy byla cena řepky pod výrobními náklady. Postupně jsme se dopracovali do dnešního stavu, kdy řepku dělá jen ten, kdo má smlouvu. Spekulace s řepkou se v posledních letech prakticky nikdy nevyplatily. 

To všechno už víme. Postupný úbytek osetých ploch jsem předpovídal a došlo k tomu. Řepka samozřejmě v osevním postupu zůstává, ale letos se podle mého odhadu dostala na předrevoluční čísla. Je jí oseto asi 10% všech ploch. Když jedete autem, ono to tak nevypadá, protože žlutý lán vás praští do očí, ale když budete mít možnost koukat do žírné krajiny z nějaké rozhledny, uvidíte, že žlutého tam zase tak moc není. 

Ale... 

Viděli jste letos, jak ta řepka vypadá? Malá, řídká, leckde z ní ještě vykukuje i zajíc a průměrná srnka ji má po kolena. Květenství jsou vyhnaná, ale stejně zřetelně vidíte řádkování při setí. Místo zcela neprostupné džungle, která přikryje zem a dole zůstává vlhko, tak letos jsou řepková pole sušší než pšeničná a v životě jsem neviděl, že by vítr zvedal oblaka prachu v řepkovém poli. Letos je to naprosto běžný obrázek. 

Přitom loňský rok byl jeden z nejmokřejších za dlouhá léta. Zima byla relativně mírná. Obešli jsme se bez dlouhých holomrazů. Od října do března půda ani na minutu neoschla. I dnes je v půdě stále ještě dostatek vláhy  a i když ve Vidlákově (díky mým modlitbám) takřka nepršelo, minimálně čtrnáct dní to ještě nebude mít žádné následky. 

Pšenice je letos naproti tomu úplně úžasná. Dobře přezimovala, dobře odnožila a teď už tvoří tak hustý podrost, že chrání před erozí mnohem lépe než ta řepka. 

A to všechno milé děti se stalo proto, že EU zakázala většinu postřiků na řepku a mořidel na její osivo. Řepka vzešla dobře, ale spolu s ní se hned obejvili i rýhonosci a dřepčíci. Stejně tak i plísně ve vlhké krajině udělaly svoje. Řepce se u nás přestalo dařit a postřiky, které zakázány nejsou, ty jsou tak drahé, že se prostě nevyplatí to stříkat. 

Jistě se najde nějaký kverulent, který namítne, že uvedené postřiky jsou zakázány už čtyři roky, takže Vidlák nás zase lakuje, aby se zastával Babiše. Není to tak... Většina zemědělců si nadělala zásoby. Postřiky jim vydržely dva roky a až do loňska jim vydržely zásoby mořidel... 

Na hektar pole se vysévá 1,5 - 2 kg osiva. Zrníčka pro třicetihektarové pole se vejdou do jednoho velkého pytle. Takový pytel není problém doma vysypat do míchačky na beton, přilít mořidlo a nechat půl hodiny míchat. Není to sice košér způsob, ale dělá se to tak. S řepkou to jde. Pšenice se naopak dává 200 kg na hektar (i víc), takže v domácích podmínkách to jen tak nenamoříte. Také vám k tomu nestačí plechovčička mořidla, ale potřebujete toho hodně moc litrů. 

Letošním ježděním po okrese jsem zjistil, že většině zemědělců už zakázaná mořidla také došla. Tu a tam někdo asi ještě zásobičku měl, protože tam má řepku jak fík, ale drtivá většina řepky je tak bídná, že se nevyplatí jí vůbec sekat. Leckdo také už zaorává a rychle ještě seje kukuřici. 

Konstatuji tedy, že tažení proti řepce bylo dovedeno k vítěznému konci. Příští rok už řepky bude fakt poskrovnu. Dostane se hluboko pod předrevoluční úroveň a bude trvat ještě několik let (deset), než všichni ti cizospasníci na řepce vyhynou. Pak se řepka tu a tam zase objeví. Bude se k ní přistupovat opatrně, protože postřiky a mořidla budou pořád zakázaná a tak bude pořád na hraně, jestli se vyplatí či ne. A jakmile někde bude větší plocha, tak to na několik let diskvalifikuje všechny okolní pozemky, protože se tam hned nastěhují řepkové breberky. 

Babišovi to samozřejmě vadit nebude. Po Labi mu připluje řepky kolik bude chtít a za lacino. Preol pojede, bude dosahovat zisku a jediným výsledkem toho všeho bude, že na polích v podstatě ubude další plodina v osevním postupu a zemědělci budou střídat v podstatě jen dvě plodiny - pšenici a kukuřici. Pole na tom budou hůř, ale zato si zemědělci hůř vydělají a budou víc krachovat a víc prodávat svá pole korporacím. 

Když jsem se nastěhoval na Moravu, byla řepka nejvýdělečnější komodita. Průměrný zemědělec výnosem z í pokryl všechny svoje náklady za hnojiva, naftu a chemii. Navíc řepka chránila půdu před erozí. Po devíti letech je řepka největší propadák. Pěstovat jí je ekonomická sebevražda a tak se pěstovat takřka nebude. Ceny se tím samozřejmě nezvýší, protože na světě je mnoho zemí, které osivo normálně moří a které rády naloží plnou loď a pošlou ji do Hamburku. 

Všichni protiřepkoví aktivisté mohou slavit... ale teď se ukáže, co vlastně doopravdy způsobili.  

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (98 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

je příjemný člověk, dobře se mi s ním v roce 2013 jednalo. Nabídl mi otřesové čidlo a zbrojní pas.

Průměrný počet slepic: 4 (13 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

příjemný, jako ten, co kšeftuje s bílým masem nebo drogami, čili hnus.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

dodával do embargovaného Konga přes Zimbabwe.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jsou tři hnusné byznysy,

kurvy, drogy a zbraně.

Zatím bez slepic

to přeci není to samé. Dokonce to nelze ani srovnávat.

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Včera jsem se dostal k reakci až později, tak snad jen pro upřesnění jak vidím osobně Hamáčka já (a že má fascinace Kroupou a Seznamem v podstatě afinitou k Hamáčkovi vedená není, byť z toho, co od určitého okamžiku ČSSD nabízela, byl asi tím racionálnějším.: https://www.vidlakovykydy.cz/comment/1983817#comment-1983817

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

In reply to by standa.e (neověřeno)

Trvalý odkaz

Může být, Stando.

Ale. Moc to nesleduju, tak se omlouvám, jestli to už bylo vyřešeno, ale v tu dobu prý Hamáček věděl, co se ve Vrběticích "stalo". Taky musel vědět, že to ví více lidí. Jako politik musí vědět, co se u nás vyrábí při politickém boji, za causy a pseudocausy. Věděl o ricinové lži, o Kubiceho "zprávě", ví, jak lže a bojuje opozice, ví hodně.
To, že případ nebude rozmazávat, a vezme za to Sputnik za výhodných podmínek, zní logicky. Tedy v případě, pokud to skutečně (!) udělali. (Zatím vypadají jako šášové, neschopní ani otrávit Skripala nebo bulharskeho obchodníka.) Jenže důkazy pořád chybí. Selfie ze Staromáku nebo Václaváku, není důkaz. U nás bylo dávno vyšetřování ukončeno.
Ale předpokládejme, že to ti agenti udělali. Technolog moci Hamáček, si neuvědomí, že tu cestu někdo z opozice může využít proto němu???? Že když se přestane krýt, dostane hák? Při známém fanatismu opozice si to uvědomit musel...
Proto jsem k tomu, že by jel do Ruska a věděl o Vrběticích, trochu skeptický...

.

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

To, že případ nebude rozmazávat, a vezme za to Sputnik za výhodných podmínek, zní logicky.
---

To zní jako absolutní blbost.

Je to vydírání a jestli jednou ustoupíte vydírání, tak pak už musíte ustupovat pořád. Putin by musel bejt blázen, aby na to přistoupil. Navíc je z tajnejch služeb a tak musel být vyškolený přesně tohle chápat ze všech stran.

Sputniky by Rusko prodalo i tak. Motat do toho Vrbětice znamenalo pro nás jen znevýhodňovat sám sebe. Každej v Rusku přeci ví, že přijdou volby, změní se u nás lidi a najednou je všechno jinak a dřívější sliby neplatí.

Je to to nejslabší místo celé historky a strukturou to připomíná bláboly o tom, jak Litviněnko nedokázal zabít Berezovského a obrazně před ním padl na kolena a vše vyklopil a Berezovský mu odpustil. Historka jak orientální pohádky.

Tohle vypadá jako stejnej blábol, ať to Rusové vyhodili do vzduchu nebo ne. Navíc není jasné, proč byli Babiš s Hamáčkem tak vystrašený, když s tím vylezli na světlo. Vrbětice dávno vybuchlé, předpokládaní agenti dávno pryč, není z čeho mít strach a řešit to můžete v klidu, klidně za měsíc či půl roku. - Teoreticky, pokud tam není další tlak.

O tom víme, že tam byl (Kundra atd), takže - je tam jinej tlak, tak vychází, že by měli mít BH strach spíše odtud, protože na to by a) museli reagovat hned a b) znamenalo by to, že se proti nim jdou i státní orgány, co jim mají být podřízené a skuteční vládci si přestali brát servítky a udržovat zdání.

Všechno to kecání v tisku o "kauze" vypadá úplně nesmyslně, protože celá "kauza" je nesmyslná.

Průměrný počet slepic: 4.6 (47 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokusím se vám to Čmoude, víc objasnit.

Jednání v politice mají určitý styl. Ten styl není čistý. Například. Udělali jste chybu, ale já to nebudu rozmazávat. Pokud mne za to pustíte tohle, odhlasujte tamto, poskytnete službičku, prostě umožníte politicky nebo ekonomický, kšeft. Pokud ne, zveřejníme to. Ale tím vás poškodíme a sami z toho nebudeme nic mít. Takže se radši domluvme. Kdo třeba jen trošku čuchl k politice, ví, o čem je řeč. Zní to jako vydírání? Ano. Ale je to v politice NORMÁLNÍ POSTUP! Uvnitř stran i mezi stranami. Od komunální až po mezinárodní úroveň.
Pokud vydíráte v KONKRÉTNÍM PŘÍPADĚ, nemůžete vydírat pořád. Můžete vydirat v konkrétním případě jednou. Časově ohraničeně. A to je vše Protože příště se už s protistranou nedomluvíte a potenciál vydíratelnosti (a tím pádem i dohody) klesne k nule. Pokud máte s oponentem "nadstandardní" vztahy, vždy dáte přednost domluvě něco za něco.
Takže to, že by se Hamajdá případně s Ruskem domluvil, blbost není.
-----------------------
Pokud bereme v úvahu možnost, že by se Hamajdá jel do Ruska domluvit, jak ho griluje opozice a podíváme se na KONKRÉTNÍ případ Vrbětice, narazíme na 2 zásadní nesrovnalosti.

1. Pokud by se Hamáček chtěl v Rusku domluvit a získat "výhodně" Sputnik V., musela by to ruská strana SKUTEČNĚ udělat. Jinak by to nemělo smysl.
Jak již bylo řečeno, DŮKAZY NEJSOU. Česká strana vyšetřování dávno uzavřela a žádní "agenti" tam nefigurovali. Jedná se o pohádky typu otrávení Skripala nebo agentů s kufříkem plným ricinu, v Praze. Selfie z Prahy jednoho z "agentů", což jako nepřímý "důkaz" dodal BISce Bellingcat (prohledává veřejně dostupný internet, přesto zjistil "pravdu" o válce v Sýrii .-) a vychází z něj i britská vláda!) samozřejmě důkaz není.

2. Hamáček musel vědět, jako politický matador, že v případě pokusu o jakýkoliv kšeft s Ruskem, toho využije fanaticky protiruská opozice a omlátí mu to o hlavu. (Opozici je jedno, že budou kvůli ní zbytečně umírat lidé. Veřejnost si to ani neuvědomí, protože tisk a TV budou řešit jiné věci...)
O důvěryhodnosti Kundry už také byla řeč.

Proto je jakákoliv snaha Hamáčka z Vrbětic něco na ruské straně vytěžit, vyloučena.

Průměrný počet slepic: 4.8 (26 hlasů)

Trochu rozumu do hrsti !
K čemu asi bude Hamáčkovi 1,000.000 vakcín Sputniku, které bude ležet do podzimu ve skladě ?

A bez schválení vakcíny ze strany SÚKL a EU si ministerstvo zdravotnictví použití Sputniku nedovolí !

Jiná situace by byla, kdyby byla vakcína schválena, ale stejně by opozice křičela, že vláda hospodářsky podporuje úhlavního nepřítele, což je vlastizrada !

Průměrný počet slepic: 4.3 (16 hlasů)

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

Politická rozhodnutí nebo hlasy, jsou pouze otázkou peněz. Ivan Langer se kdysi v tomto smyslu vyjádřil jasně. Jak to bylo, když se volil prezident Klaus nebo když ODS sestavovala vládu? Samozřejmě měl pravdu.

Rusko není úhlavní nepřítel. Alespoň pro ČR. Smlouva o přátelství pořád platí. Novotný ani Kolář na tom ještě nic nezměnili. Vlastizrada je, pokud vláda činí pro stát ekonomicky nebo politicky nevýhodná rozhodnutí.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

A má NATO nějakého jiného nepřítele, než Rusko a Čínu ?

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Oficiální politika NATO žádného nepřítele nemá. Zavazuje se řešit problémy mírovou cestou. Neoficiálně se to může lišit, USA to někam tlačí, ale oficiálně je to tak.

Zde záleží na jednotlivých státech. Maďarsko je v NATO a dovezlo Sputnik i Sinovac. Rosatom jim staví jadernou elektrárnu. Německo je v NATO a plánuje Sputnik v licenci vyrábět. Itálie to samé a taky je v NATO. Že my nemůžeme a ekonomicky tratíme, záleží na našich politicích, hlavně opozici a ne na tom, že jsme v NATO.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Oficiální politika NATO žádného nepřítele nemá. Zavazuje se řešit problémy mírovou cestou. Neoficiálně se to může lišit, USA to někam tlačí, ale oficiálně je to tak.

Zde záleží na jednotlivých státech. Maďarsko je v NATO a dovezlo Sputnik i Sinovac. Rosatom jim staví jadernou elektrárnu. Německo je v NATO a plánuje Sputnik v licenci vyrábět. Itálie to samé a taky je v NATO. Že my nemůžeme a ekonomicky tratíme, záleží na našich politicích, hlavně opozici a ne na tom, že jsme v NATO.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Pane Puck.
Ještě napsat,proč je Rusko nepřítel USA,NATO.
Ohrožuje vojensky USA a tím i NATO?

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vakcína ležící ve skladu se dá použít i tak. SUKL a EMA neschválili, tak ji prodáme jinému státu za stejnou cenu nebo s poděkováním vrátíme Rusům. Jediný, kdo by zůstal jako neschopný hlupák, by byli lidé z EMA a SUKL, popř. ministerstva zdravotnictví. Jenže díky proevropskému zaměření ČSSD je vyloučené, že by se Hamáček chtěl pouštět do EMA a ukazovat její neschopnost, protože by tím ukazoval i neschopnost EU. a to určitě nebylo jeho cílem.
Podle mě se Hamáček jen snaží lavírovat a dělá z nouze cnost. Jinými slovy byl přistižen v nedbalkách a snaží se svá pochybení vydávat za geniální šachový tah, aby nebylo vidět, že je to ve skutečnosti jen průměrně chytrý kecálista.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

A nevěřím tomu, že by do takového dobrodružství šel. Pokud přece jenom něco takového, jako handl vakcíny za mlčení, navrhl, musel to myslet jako dobrý vtip.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Hamáčka mám za vychytralého politika, co sice umí dobře lavírovat v aktuálním politickém dění, ale pohybuje se v něm už tak často, že prostě jednou neodhadl situaci správně a narazil. příliš dlouho pokoušel své strážné anděly nebo neměl svůj červený svetr pro štěstí.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak říkám, není hlavní skutečný záměr a skutečná slova, ale jejich výklad a výklad, který se jim podaří dát ve veřejném prostoru. Já si docela jednoduše na základě dosud známého, umím představit scénář Hamáček se zbavil Petříčka. Chce kout stranické železo dokud je horké. Rozjíždí akci Vakcíny. Což také není záležitost, jež se vyřeší kliknutím, ale oslovením kontaktů (Danko), náležitým PR,komunikací s velvyslancem a s ruskou stranou... Informace, které o celé věci dosud mají (pokud v té době mají), jsou naprosto vágní,, v zásadě jen Koudelkova ústní zmínka a nějaké drby. Ani Babiš jim moc nevěří. Hlavně jde o sedm let starou událost, která je obecně považována za událost nešťastnou. Babiš je opatrnější, ale také dosud zprávě nevěří. Hami nechce kvůli něčemu podobně nejasnému celou operaci předčasně rušit. Je trochu opitý vítězstvím na sjezdu, věří, že za záchrannou brzdu bude moci zatáhnout vždycky. Hlavně zdůrazňuji - oficiálně a nic přesného o Vrběticích dosud neví. Což platí ještě v době schůzky s Netolickým. (To je ostatně druhá zajímavá linka příběhu, jak se proti Hamimu operuje únikem z BIS, jako by šlo o veřejný dokument. Navíc, nezapomeňme, že jsme po kauze Ricin, kdy se z podobné věci stala blamáž BIS). Tady je vidět zkušenost starého zajíce z honů Babiše, když na dodaný materiál nechal prdnout razítko příjmu - pátek 16:54. V tu chvíli ví poprvé oficiálně vše dozvěděl nejspíš i Hami. A týž večer následuje schůzka se Zemanem a šéfem dvou dalších tajných služeb a policie. Na ní měl údajně Hamáček vystoupit s oním vlastizrádným "výměna za mlčení".

Ale představme si tu situaci: Hami: "Pánové, ve světle nových informací - jak to vidíte s tou cestou pro vakcíny?" A pánové mu to raději rozmluví. Což zhruba asi dle dosavdaních vyjádření zaznít mohlo. Nebo s tím mohli přijít pánové sami. Ale nevidím v tom nic děsivého. Načež mohl Hami: "OK. Pojďme probrat možné varianty. Lze onu informaci zobchodovat, aby na tom ČR vydělala - třeba ve vakcínách? Nebo jít raději tvrdou cestou eskalace? Co by to nebo ono přineslo zemi?"

Za mě osobně by bylo vlastizrádné, kdyby tam podobný rozhovor neproběhl. Protože od události uběhlo 7 let. Zamýšleným cílem nebyla ani ČRT, ani její lidé. Nešlo o situaci, kdy ruská armáda sundavá závory na hranicích. Je a bylo Hamiho povinností vybrat z různých variant tu nejsprávnější. A pokud Kroupa nepřinese informaci, která vylučuje i tuto možnost (stejně jako úmyslné vytržení z kontextu), tak je pro mě v podstatě jakékoliv svědectví ve stylu "Bavilo se tam o tom" stejně bezpředmětné. Ne kvůli Hamimu, ale protože si myslím, že zvážit všechna pro a proti s příslušnými činovníky bylo prostě povinností každého, kdo by na té schůzce byl místo Hamáčka. Ostatně, účastníci říkali "Na schůzce nezaznělo nic proti zájmům ČR".

Jiná rovina je ta domácí, politická, hysterická, kde zjevně Hamáček ztratil ostražitost - nečekal úder takhle brzo. Konstrukce s maskýrovkou má tu výhodu, že i když je přitažená za vlasy, může trvat na "Vidíte jak dokonale jsem maskoval svůj záměr do poslední chvíle." Ale jinak mu nepřináší nic. Veřejné "Chtěl jsem bojovat za vakcíny do poslední chvíle" by z něj udělalo chlapa. I v očích těch, co se od něj před tím odvrátili. Někdy je v politice asi třeba vsadit na jednu kartu a prohrát dnes, abych se zítra mohl zvednout. Příznačné pro Hamiho ale je, že on se na vrchol dostal cestou kariérní a kličkováním. Tolik k věcnému obsahu "případu". Zajímavější je pro mě ten mediální a důsledky z něj vyplývající.

Průměrný počet slepic: 4.4 (18 hlasů)

Ona i ta naše opozice udělala chybu. Scénář byl skvělý : článek proti Hamáčkovi, za podpory novinářů eskalace nenávisti a pomluv, uspíšit přijetí nového volebního zákona (který nečekaně rychle prošel senátem), urychlit termín konání voleb, aby bylo využito současného naladění voličstva, zabránit dovolbě členů RČT (vliv na předvolební propagandu), volby v době začátku dovolených s výsledkem - ČSSD mimo sněmovnu, ANO nemá koaliční potenciál a je hotovo.... a místo toho: pochybnosti o věrohodnosti příběhu (naopak u nás se rádi zastáváme slabších a ostrakizovaných), upozorňuje se na nesmyslný termín voleb a jeho dopady, s vynášením tajných materiálů z prostředí BIS je možné vytvořit kauzu vedoucí až ke změně v jejím vedení..... převládající negativa a málo pozitiv :)

Průměrný počet slepic: 4.2 (13 hlasů)

Pro mě byla Kroupova pohádka okamžitě nevěrohodná, protože Hamáček jako věrný stoupenec západních spojenců by je nikdy nepodrazil zatajením akce ruských špiónů. Všechna média i politické špičky vědí, že jde o nehorázný výmysl, který se brzy provalí, a přesto to proti Hamáčkovi používají. Asi si myslí, že se u nás dá udělat Majdan prostřednictvím médií, ale to je silně přecenili.

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

Taky dokážu řetězit události kolem Vrbětic jako pohádkář Kroupa, ale po tom všem co už se kolem byznysu se smrtí všechno provalilo, tak mi z toho vychází potřeba velkého úklidu.
To že se tam se smrtí obchodovalo a že z těch obchodů byl vejvar nepochybuji. Ten vejvar byl tak velký, že se tam zřejmě moc nekontrolovalo s kým a s čím se obchoduje a stejně tak jak je to zabezpečeno. Jak dlouho to tam takhle fungovalo netuším.
Rozhodné však je, kdo nese odpovědnost za licence a povolení k obchodu, kdo za kontrolu, zda to tak skutečně je a také za kontrolu toho, jak jsou zbraně zabezpečeny.
Vlk v jedné z kapitol, kdy se věnuje obchodům věnuje, doložil že se obchodovalo s USA s tím, že koncový uživatel zbraní je IS. Dovedu si představit ,že Rusům se to nemuselo líbit a měli důvod kolem Vrbětic kroužit. Zjištění toho, že se obchoduje s bílým fosforem a nášlapnými minami, tak to by měli řádně nabito a nabito by měli všichni, kdyby se z těch obchodů něco provalilo.
Stejně tak si dovedu představit, že BIS aktivity Rusů zachytila a to byl signál k tomu, že je třeba velkého úklidu. A tak se muselo uklidit, protože vyžrat by si to museli ti, co byli u vlády. Taky se uklidilo a u soudu to skončilo, jak to skončilo (bez viníka a bez trestu).
Co je podivné je skutečnost, že ředitel BIS Lang dostane v říjnu 2015 povýšení na generálmajora a v červnu 2016 ve funkci bez udání důvodu končí.
Stejně tak podivné jsou okolnosti okolo policejního ředitele Tuhého. Tam je to docela raketa.
Od 1. března 2014 byl prvním náměstkem policejního prezidenta a pověřen vedením policie. 12. dubna 2014 ministr vnitra Chovanec jmenuje po výběrovém řízení policejním prezidentem a 28. října 2014 za půl roku ve funkci jej prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem.
8. května2016 získal hodnost generálmajora a dne 28. října 2018 byl prezidentem Zemanem jmenován do hodnosti generálporučíka.
Tak to je docela fofr a určitě to bylo za nějakou zásluhu.
Přesto se 31. října 2018 se rozhodl odejít z funkce policejního prezidenta a dne 28. listopadu 2018 se stal velvyslancem ČR na Slovensku.
Po Langovi přišel Koudelka a ve spolupráci s Belingcattem tomu dal ten jediný správný směr vyšetřování.
Tož tak řekla by Tereza Spencerová.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

trefa - Ham měl být v Moskvě když se to provalilo - panika, mlčení, jen akceschopný senát - prezident odstaven (Hami jménem prezidenta nabízel Putinovi pozvání do Prahy), kvílení vlastizrada, vláda odvolána, předčasné volby sněmovny spojeny s volbou nového prezidenta (Rychecký?), lid v ulicích, spojenecká podpora, buduje se voj. základna... a je to na věky vyřešeno (jen nevím, zda by Bab+Mil internovali spolu nebo by stihli prchnout). Jenom se něco zadrhlo a sledujeme jen část synchronizovaných kroků, zbylé se buď nezdařily nebo opozdily.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)