Ojrojakeš

Autor
Štítky

Tak už je to venku, předsedou evropské komise se po alkoholikovi Junckerovi stala současná německá ministryně obrany Uršulka von der Leyen. Původně se mluvilo o špicenkandidátovi Timmermansovi z Holandska. Nebudu znovu popisovat všechny peripetie této volby, jen je krátce a stručně shrnu. 

Timmermans byl kandidát o kterém se mluvilo už delší dobu a jeho hlavní kvalifikace byla v tom, že byl socialista, neměl rád V4 a vůbec východní země, chtěl přerozdělovat uprchlíky a země, které je nepřijmou, měly být vyloučeny ze schengenu. Proti jeho kandidatuře byly východní země a Itálie. Náš Babiš si dokonce troufnul jít tak daleko, že ještě před volbou dal rozhovor, kde na plnou hubu řekl, že je to nepřijatelný kandidát. Pak se kasal, jak právě náš hlas pomohl v jeho nezvolení, ale to on dělá při jakémkoliv úspěchu, který by se u nás dal voličům předložit jako pozitivum. 

Mí oblíbení blogeři Timmermanse vykreslovali jako reinkarnaci zeleného Lenina. Přerozdělování všeho, 58 pohlaví, preference homosexuálů, masívní dovážení uprchlíků, zavírání jaderných elektráren, zákaz uhlí, Gréta na Nobelovu cenu, nulová sebereflexe. Já bych osobně dodal, že ten chlap vypadal i poměrně schopně až všeho schopně. Na výsluní se prodral ve velké konkurenci sobě rovných, musel znát hodně křivolakých zákulisních cestiček moci, zkrátka a dobře po povrchním Junckerovi by to byl slušný žralok. 

Timmermans nakonec neprošel. Angela Merkelová ale předvedla své schopnosti zákulisního vyjednávání a najednou, kde se vzala, tu se vzala, předsedkyní komise se stane Uršulka, která do ojrovoleb nijak nekandidovala a v Bruseli nebyla. Její jediná kvalifikace byla v tom, že je s Merkelovou kamarádka, nikdy ji neohrozila avždycky jí byla neochvějně věrná až za hrob. 

Jako ministryně obrany proslula svým nákupem uniforem pro těhotné vojačky a totálním zneschopněním Bundesvéru, kterému nefunguje většina tanků, většina letadel, většina lodí a když to takhle dopadlo, zřejmě mu nebude fungovat ani většina lidí. Dnešní Bundesvér by dostal nakládačku i od Poláků. Kdyby dneska došlo na novou Gliwici, nejspíš by nějaký polský Pilduski šturmoval na Berlín a ne naopak. 

Z českého hlediska to pokládám za výbornou volbu. Německo bez vojenské moci, to je český sen a ten se už vyplnil.  Teď budou mít Uršulu v evropské komisi. Oproti nebezpečnému Timmermansovi je ona tak andělsky blbá, že si můžeme být předem jistí, jak jí to tam půjde. Je úplně jedno, jaké má Uršulka názory (případně jaké názory bude od Angely papouškovat. Ona je tak kolosálně neschopná, že je stejně nebude schopná ani prosadit, ani zařídit. Jediné, co se jí podaří beze zbytku je paralýza další evropské instituce. 

A ty perly, co budou kanout z jejích úst. Myslím, že si vzpomeneme na Jakeše a jeho projev z Hrádku a zjistíme, jak olbřímí duch v tomto podprůměrném komunistickém papalášovi dřímal. 

Evropa nepotřebuje žádného Putina ani trolly ani Trumpa ani nikoho podobného. Evropa si bohatě vystačí sama. Žádný světový diktátor, ba ani Číňan nedokáže udělat tolik škody, kolik jí zvládne tato dáma. 

Kdyby se udělala celoevropská volba předsedy EK, tak by ze součtu hlasů prostého lidu nikdy taková katastrofa nevzešla. Vždycky když tohle vidím, tak nevěřím na žádné loutkovodiče v pozadí. Jak by mohli ti Bilderbergové, římské kluby, Kelnerové a další superboháči dopustit, aby jejich zájmy hájilo něco takhle neuvěřitelně tupého.  

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

jeho bábovičku.
Tahle baba je nejen neskutečně neschopná, nýbrž i neskutečně nebezpečná.
V čem?
Ve své blbosti.
Bude papouškovat názory, rozkazy a přání své loutkovodičky - tety Makrely. V lepším případě doslovně, v horším případě je ještě "vylepší". A ty názory, rozkazy a přání Tante Makrely budou zapracovávány do směrnic a nařízení a my je budeme nuceni implementovat do českých zákonů.
A to je nebezpečné přímo náramně. Račte si vzpomenout, jak se osekává zákon o držení zbraní. Za pár let budete mít problém si koupit nůž na krájení chleba.
Býk je nebezpečný zeředu.
Kůň je nebezpečný zezadu.
Blbec je nebezpečný ze všech stran.

Zatím bez slepic

europarlamentu již nyní.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Je-to-jiste-Na-stole-bu…

Ještě jedno pořekadlo či přísloví:
Čím blbější sedlák, tím větší brambory.

Zatím bez slepic

souhlasím, nebezpečně blbá, nebezpečně neschopná a loutka Bilderbergu - čtyřikrát účast na jejich zasedání, ať si to Vidlák přebere jak chce, ale Bilderberg je skutečnost, žádná konspirace, tam se rozhoduje, co a jak bude - pak Trilaterální komise a další. Nic dobrého z toho nekouká

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

No nakonec to zase tak blbě asi nedělají,

když vidláci ač věřící v boha, kterého nikdy neviděli, v "loutkovodiče", kde je teda víc důkazů o existenci fakt nevěří.
Co mrknou na domácí scénu, žádní loutkovodiči, žádné cizí zájmy, kníže spadl taky z Marsu?.....

Spíš si Vidlák a mnoho dalších z nás dolních miliard nedovede či nechce představit (a fakt to není myšleno jako urážka), že může fungovat způsob nepřímého-bezstrukturního řízení, využívající i chyby a také i "blbce jakéhokoliv druhu", třeba s nejednou VŠ, kde hlavní směr je dán...... a průběžně za pochodu pak korigován a pár let, desítek let, stovka let nehraje roli.........
I Rusku byl dovolen oddechový čas, ačkoliv se od jeho rozkladu a vyrabování neustoupilo....

Nakonec ve světě, kde je lidí až moc, a kde i tak platí paradox, že nejsou lidi "kádry", je třeba pracovat s tím, co je....

A co třeba připustit možnost, ale mohu se samozřejmě plést, že to, co vypadá a má na uklidněné vidláky v EU působit jako totální neschopnost a blbost je cíl, protože ta osoba pracuje na zadání-rozkladu stávajícího..a přebudování.

Nezapomínejme, že je ta paní už taky trošku VON a proti Francovi ji i V4 považovala (či nám to sehráli) nakonec jako menší zlo.....

Dovoz poddaných dál vesele probíhá. I doktor David posílá z EU zprávy, že "středověk" neskončil....a nic není vybojováno.

Občan není prostě pro zamýšlenou budoucnost žádán, feudál i novodobý, potřebuje poddané..........

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Andělsky blbá..." - to mě před spaním tak rozesmálo, až mě (Zbyňku) skoro přestala bolet pata... :-)

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zbyněk je můj kamarád lékař, který sem chodí, ale nediskutuje. V pondělí ho jdu navštívit s bolavou patou. Použil jsem tentokrát Vidlákův dvorek jako mrtvou schránku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

že šlápnout do Lejna nosí štěstí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

že šlápnout do Lejna nosí štěstí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pánové,je to dobré,když jdete na to rčením.
Už to říkal Juncker,že se ve vedení EU neprosadí nějaký oponent.
Kdo čekal nějakou změnu,je zklamán,že ani volby do parlamentu EU nic nezměnily.
Proč se asi do popředí derou ženy,jsou lehčejí manipulovatelné,ovladatelné.
Jinak,Babiš se musí snažit a to z více důvodů,umí si někdo představit,kdyby ho demoblok sesadil,roztrhají ho na kusy a firmy prodají cizákům.Taková situace ještě nepotkala žádného našeho premiéra,jaká čeká Babiše.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Každý den od 20,00 hodin sleduji na svém PC Tagesschau na Erste Deutsche Fernsehen ARD (ZDE https://www.daserste.de/live/index.html), takže mám von der Leyen každý druhý den doma. Mimochodem doporučuji Zprávy ARD, trvají 15 minut a za tu dobu se dozvím rychle nejen co se kde událo v politice, ale také ve sportu a navíc rychle a přesně i o budoucím počasí (předpověď pro Erzgebirge, je předpovědí také pro naše městečko ležící nějakých 60 km od Erzgebirge z české strany). Víte z našich Krkavčích hor, že Putin byl právě v Římě a také navštívil Františka? To se našim presstitutům nehodí do krámu a tak vám to zamlčí. Zato ARD neunavuje se zdravotním koutkem, nebo jinými blbostmi.
Ale zpět k von der Leyen. Hloupá ženská? Vystudovala 2 vysoké školy a to elitní. Wiki o jejím vzdělání píše toto: Vystudovala ekonomii na univerzitách v Göttingenu (Georg-August-Universität), Münsteru (Westfälische Wilhelms-Universität) a Londýně (London School of Economics) a následně medicínu v Hannoveru (Medizinische Hochschule Hannover). V letech 1992 až 1996 žila ve Stanfordu ve Spojených státech amerických, kde její manžel pracoval na Stanfordově univerzitě. Mluví kromě němčiny také anglicky a francouzsky. Pikantní je, že stihla povít 7 dětí. Prostě katolička, později konvertující za manželem k protestantismu.
Tak a teď ještě nějakou pohádku o tom, že je blbka. Jasně, je věrná Merkelové, ale to nevidím s ohledem na Merkelové brzký odchod a navíc na výrazné změny v jejích politických názorech vyvolané v poslední době změnami v názorech německé společnosti, za nevýhodu. Zajímavé také je, že alespoň podle videí na ARD (jasně, může jít o propagandu) jí respektují i vojáci. Jestli byla nějaká "ženská" ve funkci ministryně obrany, tak to byla určitě bohužel naše Šlechtová. Připisovat von der Leyen to, že Německu nefunguje vojenský hardware je povrchní.
Ještě k tomu Německu bez vojenské moci, které je pro nás výhodné. Německo je pořád militaristický stát, ne snad výroky politiků, ale mentalitou obyvatelstva. Je fakt, že východní fronta před 75 lety připravila Německo o geneticky nejschopnější vojáky, ale ona se ta tradiční DNA pomalu obnovuje.

Zatím bez slepic

Máte pravdu v tom, že pokud člověk někoho nezná osobně, tak ho z ná jen z toho, co mu média chtějí předložit. Nicméně vysoká škola nezaručuje inteligenci a to žádnou, snad jenom určitou disciplínu. Pamatuji se, že mě překvapovalo, že se i na vysokou školu (v 80-tých letech) dostali lidi, kteří v té době neměli ani na střední, nebylo jich mnoho, ale vždycky se někdo našel. Někteří (zvláště děvčata) ji dokončila pouze pílí. V dnešní době VŠ nezaručuje už vůbec nic.
Ale jinak máte pravdu, obdobně je to i s Leninem (jak je zmíněno v článku) ví vůbec dneska někdo co opravdu konkrétně dělal? Blbec to být nemohl, pokud srovnal stát, který byl naprosto v rozkladu po všech stránkách. V médiích se dozvíme o Rusku pouze propagandistické žvásty, je to škoda, objektivní historie by musela být zajímavá.

Zatím bez slepic

tedy kromě Česka. Ale určitě průměrný blb neudělá London School of Economics a pokusit se absolvovat medicínu nezkouší i v Česku spousta průměrných studentů, raději. Nemáte pravdu.

Zatím bez slepic

Pravdu mít samozřejmě nemusím, o London School of Economics nic nevím, ale pokud vezmu sešup vzdělání od roku 89 u nás a vezmu, že tento sešup začal na západě od 60-tých let, tak si raději iluze nedělám. Jen říkám, že VŠ není zárukou lidské moudrosti, to ani náhodou.

Zatím bez slepic

Z 1.000 předních světových vysokých škol skončila London School o Economics 274., z českých vysokých škol UK dělené 317. místo a dále České vysoké učení technické v Praze (531.-540. místo oproti 491.-500. místu v roce 2017), Masarykova univerzita (571.-580. místo oproti 551.-600. místu), Vysoké učení technické v Brně (651.-700. místo oproti 601.-650. místu) a Univerzita Palackého v Olomouci (651.-700. místo oproti 701.-750. místu). Vysoká škola ekonomická v Praze vůbec v první tisícovce není.

Nikde jsem nenapsal, že vysokoškolský diplom je zárukou lidské moudrosti. Je pouze průkazem schopnosti absorbovat určité penzum znalostí, které nedá dohromady člověk bez vyšší inteligence. A to čím je VŠ v rankingu na vyšší příčce, tím obtížnější je studium na ní.

Zatím bez slepic

V politice jde o charakter, o vůli, a o to, jak se to umí s lidmi, ne o vzdělání. Tedy - důležitější jsou jiné skutečnosti, než vzdělání.

Zatím bez slepic

viz. budoucí předseda vlády GB Boris Johnson. Eton College, Oxford (Balliol College). Studoval klasickou literaturu, filosofii a historii. Na rozdíl od spotvořené britské výslovnosti latiny, on používá latinu tak jak se má. Jednak se mu dostalo špičkové vzdělání a hlavně navázal řadu kontaktů mezi příslušníky budoucí britské, ale nejen, elity. O charakteru je v jeho případě sporné mluvit. Bez kontaktů, špičkového vzdělání a třeba správné výslovnosti a chování, nemáte v GB šanci dostat se do špičkové politiky.

Zatím bez slepic

Tak když jsou všichni tak super vzdělaní, proč je tedy svět takový jaký je? Není v tom rozpor?
O ekonomii jako vědě si za poslední léta nedělám žádné iluze. Je to nic, blábolení o nesmyslech.

Zatím bez slepic

zrušme vysoké školy. Vzhledem k tomu, že je svět rozesrán, bude to nejlepší řešení. Nechme svět řídit Šmardy.

Zatím bez slepic

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

A nebylo by lepší vyzvat k tomu aby se jim zvedla úroveň, aby se nevyučovaly nesmyslné obory atd atd..... Máme dost vysokoškoiláků v rodině, vsadím se, že ani jeden, pokud mu dám dva body v rovině nespočítá rovnici přímky. To jak jste popisoval Johnsona, spíše než na vzdělání ukazuje na příslušnost k "sociální skupině", která mu otevírá dveře k úspěchu, ale třeba se mýlím.
Pošlete mi odkaz na jediného ekonoma, který neplácá blbiny, například typu "přehřátá ekonomika" a jiné ..........

Zatím bez slepic

Domnívám se, že se naprosto mýlíte. V Německu mají nedostatek lékařů, protože o medicínu není dostatečný zájem. A to proto, že se studovat medicínu prostě nevyplatí. Mnoho let studujete, vkládáte čas a prostředky, které se Vám nevrátí tak rychle, jako v jiných oborech. Proto tam nachází dobré uplatnění mnoho mladých lékařů z Východu. Protože Němci mají o medicínu malý zájem, tak tam je pochopitelně i nižší úroveň studentů, to dá rozum.
Hodnocení vysokých škol závisí na tom, kdo je dělá. Protože je dělá "Západ", mají západní školy automaticky vyšší rating. Dostat se do prestižního časopisu a publikovat je mnohem snažší, když učíte v Oxfordu (připomenu portofolio tamního vydavatelství Oxford University Press), než když učíte v Brně nebo Olomouci nebo, nedej bože, v Českých Budějovicích.
Černoši v Americe mluví o "black tax", tedy pokud jste černoch, musíte být mnohem lepší, než běloch na srovnatelném místě. A u nás to je "East tax"– jste-li z Východu, musíte si rovnou připočíst handicap.

Zatím bez slepic

Pane Laco G,
Raději o vzdělávání nepište.
Kdo mohl za komunistů studovat.snad nejlíp to můžeme ukázat na ti co vedou dnešní VŠ.
Proto také tak vypadá,že naše VŠ,jsou hluboko daleko v hodnocení.

Zatím bez slepic

Laco vy svazaku. Samozejme ze pracovity blb vystuduje i School of Economics. Taky vystudovat medicimu, neni zas tak tezky. Kdybyste videl kdo vsechno v Anglii vystuduje medicinu, tak byste takhle nezvanil.

Zatím bez slepic

Kdykoliv se řekne Uršula, vzpomenu si na Uršulu Klukovou a její nezapomenutelný smích. Ursula von der Leyen je v Německu nazývána Flinten Uschi (Pušková Uršula). Vystudování dvou vysokých škol nemusí být známkou inteligence, ale poslušnosti, ochoty akceptovat systém a podřídit se mu. vysvětli, jako to chodí, jí mohl někdo jiný. Může být vzdělaná, ale Němci mají pro takové situace výraz fachidiot.
Je především urputná a byla ministryní tří ministerstev, která všechna dopadla špatně. Nejdříve byla ministryní pro rodinu, seniory, ženy a mládež (2005 - 2009), pak práce a sociálních věcí (2009 - 2013), potom obrany (od 2013). Na všech ministerstvech byla dost dlouho, aby mohla něco dokázat ke zlepšení jejich chodu. Všechna ministerstva podle Němců vykázala horší fungování než za jejích předchůdců. Jednou to může být náhoda, dvakrát sakra velká náhoda, ale třikrát? Všude byla nejméně 4 roky.
Je to nekomplikovaná figurka, která bude poslušně plnit příkazy loutkovodičů z pozadí. Vojáci ji respektují, protože jsou poslušni nejvyššího velení (ordnung must sein), ale je dost rozhovorů, které ukazují na něco jiného než respekt vojáků k Uršule.
Žádný Drang nach Osten se konat nebude, velká EU rozpustí všechny národní státy umístěním imigrantů a preferencí islámu jako multietnického náboženství neuznávajícího národnosti. Islám je budoucí ideologie sjednocení Evropy, ale ve skutečnosti dosáhne jen likvidaci Evropy. Možná jde o obzvláště rafinovaný plán odstřihnout Putina od peněz za energie dodávané do EU likvidací EU jako hospodářského subjektu. Ten plán se daří, jen Putin si už vybudoval trubky do Číny.
Přesto je zvolení Uršuly dobrá zpráva pro odpůrce současného směru v EU. Uršula je tak neschopná (předvedla na třech ministerstvech), že celou EU spolehlivě pohřbí. Celá myšlenka sjednocení Evropy silou (nebo větší silou, jak psal Bursík Katce Biomase) spolehlivě pohřbí jakoukoliv snahu o Spojené Státy Evropské.
Případná myšlenka jednotných sociálních dávek na úrovni německých a že se pak imigranti sami přesunou do východní části EU za nižšími životními náklady je také hodná géniů z EU. Dopadne to tak, že zde pobudou jen krátce, protože díky vysokým dávkám a snadné identifikaci se všichni imigranti stanou terčem zločineckých skupin, a to i kdyby se organizovali ve větších tlupách. Budou o své německé dávky spolehlivě okrádáni, máme tu takové skupiny, které chodí rády na lup ve větších počtech. Nebo se zapojí do skupin na Václavském náměstí a okolí.
Dejme tomu, že budoucí imigrant z Afriky dostane německou dávku 354 € (kolem 9000 Kč). Tím to v ČR nevytrhne a prací si nevydělá. Uteče do Německa. Celý ten plán na rozmístění imigrantů je možný jen násilím. Proti budou imigranti i místní populace, např. Češi. Do pár měsíců budou zpátky v Německu a hledat si práci s německým platem. S českým platem se žádné zázraky konat nedají.
Na genetický mix nebo přečíslení domácí populace jsou zapotřebí buď masivní invaze nebo 2 generace nerušeného množení (např. Kosovo). Odhaduji to na masivní invazi pod záminkou klimatických změn.
Uršula se stane hrobařem Evropy. Více Evropy jen bude znamenat, že Evropa zavede všechna ekologická šílenství, zlikviduje si průmysl a nebývale zchudne oproti asijským zemím.
Všechny ekologické problémy planety souvisí s přelidněním. Jediná řešení ekologických problémů jsou technická (např. odebírání CO2 ze vzduchu, když proti němu chtějí tolik bojovat) nebo snížení populace na úroveň přirozené obnovy. Snížení populace je neetické, technická řešení nemáme. Přijímat další obyvatele je v takové situaci nesmysl, který jen zlikviduje hostitele. Smysl má pomoci těm lidem v zemích jejich původu. Planeta si zažila malou dobu ledovou a klima se jen vrací do normálního stavu, ovšem v situaci daleko většího zalidnění. Jediným výsledkem takových situací je kolaps životního systému. Už jej vidíme na otráveném hmyzu a mizejících ptácích.
EU místo aby se zamyslela a změnila směr, prosazuje dosavadní trend jen větší silou. To je jediná zpráva ke zvolení Ursuly von der Leyen předsedkyní EK. Zažijeme ještě větší excesy než za opilého J.C. Junckera. Více Evropy v pojetí Uršuly znamená jen budoucí kolaps Evropy. Něco jako když po Gustávu Husákovi se stal 17.12.1987 generálním tajemníkem UV KSČ Miloš Jakeš, který vydržel ve funkci dva roky.
Čeká nás zajímavé a turbulentní období, na jehož konci bude možná rozpad EU. V každém případě EU šanci na dobrovolnou integraci zvolením Uršuly promeškala. Zbývá jen integrace násilná, a ta bude budit čím dál větší odpor. Pokud Bundeswehr nebude i zásluhou Uršuly schopný poslat tanky na neposlušné země, budeme jen rádi. Pokud je pošle proti Polsku nebo ČR, máme zde okamžitě opakování WWII.
Dobré vyhlídky přesto máme, chrání nás naše relativní chudoba oproti sousednímu Německu, odnese to ale pohraničí v dojezdové vzdálenosti do Německa.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gerde, fachidiot v Německu není ten, který je vzdělaný, ale člověk, který je úzce zaměřený na svůj obor a není schopen vidět svět v širších souvislostech.
Von der Leyen 3 x za sebou na ministerstvech neúspěšná? V Německu? Pod Merkelovou? A pořád tam byla? Nevíte co píšete.

Zatím bez slepic

Ale neúspěšný ministr je klidně možný. ČR má také své univerzální ministry, klidně řídí chvíli ministerstvo zahraničí, chvíli vnitra, nebo blahé paměti jeden řídil dopravu, zdravotnictví i NP Šumava. Ministr je především politická funkce, ale měl by svému ministerstvu aspoň trochu rozumět. Navíc Merkelová u Uršuly cenila loyalitu a ne schopnosti. Schopné konkurenty si Merkelová odstranila. Klidně je to možné být neschopným ministrem 3x po sobě!

Zatím bez slepic

být 3 x ministryní ve spolkové vládě za tvrdé politické konkurence v SRN nemůže neschopný člověk. Neznáte německé reálie. Tam přece jenom jde o profesionalitu.

Zatím bez slepic

Němci jsou silně disciplinovaní a věří ve své vůdce. Tak je klidně možné, aby neschopný člověk byl ministrem. Není to možné u ministerstev, kde o něco jde jako u financí, ale první dvě ministerstva Uršuly byla plkací a třetí ceremoniální. O schopnostech Uršuly ukazuje, že Bundeswehr je po tolika letech stále v rozvalu.
https://www.zeit.de/politik/ausland/2019-07/ursula-von-der-leyen-vertei…

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

pouze Cizinecká legie. Armáda ČR je na tom o hodně hůř než německá.

Zatím bez slepic

být 3 x ministryní ve spolkové vládě za tvrdé politické konkurence v SRN nemůže neschopný člověk

Muze. Nemci slepe nasleduji sve nadrizene i do pekel. Kdyz mohla byt znovuzvolena silena Merkelova, tak ministra tam muze delat kazdy.

Probudte ze do reality chlape.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je opravdu snížení populace řešením ekologických problémů? Moc se mi tato teze nezdá. Například populaci v Česku máme v poslední době stále skoro stejnou, ale ekologické problémy nastaly/nastanou. Ať už "mikroplasty" všude a ve všem nebo vysychání krajiny (zřejmě důsledek hospodaření v zemědělství a lesnictví a taky zhutňování měst i vesnic) a s tím asi související vysoké teploty.

Ekologické problémy v Africe nebo jinde v chudším světě by vznikly i kdyby tam nebyl vysoký nárůst populace. I tak by vypásli Sahel, vykáceli lesy a podobně. Problém je v tom, že dokud jim budeme "pomáhat", tak se tím nic nevyřeší. Musí si pomoci sami a donutí je jen to, když začne jít do úzkých. Stejně tak nás.

Zatím bez slepic

Neumíme řešit problémy svoje a tak hurá na problémy jiných a jinde.....
A naprosto neomylně umíme řešit nějaký problém tím, že vytvoříme spoustu problémů dalších..
Spíš to naše umanuté "zachraňování a pomáhání" je pro někoho zase jak jinak dobrý kšeft a nadšených a naivních užitečných idiotů se vždy najde dost.....

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Největším důkazem že se černochům a Arabům daří dobře, je jejich divoký populační růst. Spíše by se mělo uvažovat o tom, jak jim tento růst zkomplikovat. Nevidím jediný rozumný důvod proč by nás mělo být na planetě stále víc !

Zatím bez slepic

Žil jsem v Německu téměř 30 let. O politiku té země jsem se dost zajímal a proto si myslím, že výrok: Uršula v.d.L. je blbá jak dlabané necky, je hrubou urážkou těch necek.

Zatím bez slepic

A proto je FlintenUschi ta pravá důstojná nástupkyně J.-C. Junckera.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdysi v roce 2014 u příležitosti 25. výročí, jsem na Mlýně o Jakešovu projevu napsal tento článek: https://lacogroessling.wordpress.com/2014/07/16/dokument-co-rekl-milos-….
Všichni opakují stejné voloviny z Jakešova projevu, bojlery, hodnou holku atd., jenže on ten projev byl mnohem delší a ty věci, kterým se lidé smáli měli stejnou hodnotu jako Babišovo motýle. Prostě hůl, aby byl bit. Navíc Jakeš, i když se to tak nejeví, byl Baťův mladý muž, stejně jako Lenárt, nebo Potáč. Baťovým mladým mužem nemohl být blbec, nebo slaboch.
Od bojlerů odbočím ke kandidátovi na ministra kultury Šmardovi. V posledním rozhovoru pro ČT24 nakonec řekl:
"...ad hoc" (správně se vyslovuje, jak vědí nejen latiníci ad hok). Asi má Zeman pravdu, měl by se věnovat komunální politice, pro výkon funkce ministra kultury nemá předpoklady. Kulturisti jsou spešl sorta, na jednu stranu zpovykaní, ale mnozí jsou vysoce vzdělaní a říci to Babiš, už by z něj udělali prostřednictvím médií superblba. Jenže rozbrojníci z ČSSD se hodí a tak jsou zatím pod ochranou spešl sorty. Samozřejmě, že se jen hodí, ze spešl sorty je nikdo volit nebude.

Zatím bez slepic

Jakeše jsem poznal osobně/pracovně za svých rozhlasových časů. Právě proto, že byl Baťův mladý muž, poměrně často jezdil do tehdejšího Gottwaldova, kde já byl v rozhlasovém vyhnanství (příjemném).
Byl naprostý pitomec, žijící ve své stranické bublině. Třeba v porovnání s řadou předsedů JZD v tom kraji (to nebyl jen Čuba, ale i řada dalších, podobně šikovných), kteří skutečně měli "baťovského ducha.
Nějaká naděje, že Baťův mladý muž nemůže být blbec, je bláhová. Tou baťovskou školou prošel třeba i Ludvík Vaculík, kterého jsem měl fakt rád, resp. jeho dílka. A jak na stará kolena dokázal zblnout!

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jakeš byl aparátčík a rozhodně nebyl ani politický talent, na rozdíl od Husáka, kterého nahradil, ale pitomec to nebyl, leda byste měl nějaké konkrétní důkazy. Já jej osobně neznal, ale viděl jsem s ním některá videa z poslední doby, například zde: https://xtv.cz/archiv/pisne-karla-kryla-mam-rad-okupace-to-v-roce-1968-…
Takto nemluví blbec, pane Hudec.
Režim na konci osmdesátých let neměl šanci z důvodů mezinárodních a tak i kdyby na místě Jakeše seděl politický génius, dopadl by stejně. Musel tak dopadnout.

Zatím bez slepic

No přece, Laco, nečekáte, že si na Jakeše schovávám důkazy přes třicet let?!
Za tu dobu zůstane z většiny vjemů jen jakýsi "odér" v paměti. Konkrétnější obrysy uchová paměť jen u vjemů velmi silných, a k těm se setkání s Jakešem fakt neřadila, to spíš jen "veselé historky z natáčení", které nemají valného významu.
Svůj rozhlasový archiv jsem zlikvidoval po konci federálního rozhlasu, kde jsem byl pracovně zařazen, tj. začátkem roku 1993. Pro zajímavost - jen pro Zákrutu jsem odvysílal víc jak tisíc příspěvků. Svůj "škodovácký archiv" jsem zlikvidoval před deseti lety a tak sice mohu o L.Soudkovi napsat ledacos, ale důkazy samozřejmě už také nemám. Mám ještě "důkazy" k Chemapolu, resp. jeho konkurzu (třeba prodej Aliachemu, hádejte komu), ale rozhodně se s nimi nehodlám vydat na veřejnost, protože se mám rád.

Hezké by bylo popsat tu kalvárii s výstavbou spalovny komunálního odpadu v Chotíkově nedaleko Plzně a ekologických teroristech - ale koho to vlastně dneska ještě zajímá, když spalovna jede na plné pecky a je O.K. ?

Vzpomínky starých zbrojnošů....

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

jenom bych čekal, že když o někom řeknu, že je pitomec a navíc jsem se s ním znal osobně, že to buď doložím nějakým podpůrným zážitkem, nebo alespoň logickou úvahou. Jinak je to jenom plácnutí do vody.

Zatím bez slepic

Já vždy myslela, že onen Jakeš je fakt pitomec. Ale po zhlédnutí onoho videa mne pouze vyděsilo, že se narodilo o 1 milion dětí méně, než dříve.
A že žije v jakési bublině? No, žije. Ostatně je mu skoro 100 let, již se nezmění a některé postřehy jsou zajímavé, nikoliv však pitomé.
Oni ti dnešní vrcholní politici různých stran žijí také v bublině, většinou bublině svých osobních egoistických zájmů, stále ještě i o vyvedení kapitálu (nejen) mimo republiku....

Zatím bez slepic

Samozřejmě, že jsem psal o době před rokem 1990, resp. o druhé polovině let 80.minulého století.
O současném Jakešovi nevím nic a pokud se dožil stovky, je to už samozřejmě úplně jiný člověk, tím věkem významně poznamenaný. Zda ve směru kladném či záporném, to netuším a je mi to i celkem fuk.
Kdybyste ale byla přímým účastníkem např. jeho setkání se zemědělci na Slovácku, musela byste buď plakat, nebo řvát smíchy. Druhá varianta platila pro mě a mého kolegu z ČTK Laďu Koželuhu - tomu buď život na nebesích příjemný, byl to bezva kluk.
Někdy to bylo jak z filmu pro pamětníky, když se Jakeš vypravil mezi lid. Jeho šestsettřináctková kolona si to s policejním doprovodem hasila na plné pecky po těch okreskách na Slovácku či Valašsku, zůstával po nich jen zvířený prach, který usedal na mávající dětičky, seřazené ve vesnicích, kudy jen projížděli. A my jsme kolonu stíhali v mojí služební Š 105 ADC-81-48 a řavali na tu školní mládež z otevřených okének "Ať žije kníže pán", což oni samozřejmě nemohli slyšet v tom řevu litrového motoru, vytočeného kam to jen šlo.
To jsou ty vzpomínky starých zbrojnošů a veselé historky z natáčení, zmíněné výše. Nebo jak jsem s Jakešem jel tím legendárním Baťovým výtahem... ale dost, to zas někdy jindy.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Godote, to veselí chápu. Mohl byste přidat nějaký ten dobový tiskový výstup z té vaší pracovní legrace? Myslím váš článek jako výsledek vašeho výsadku. Abych si toho vola taky užil.

Zatím bez slepic

Nemohl, protože moje výstupy měly zvukovou podobu (jak už tak v rozhlase bývá zvykem) a svůj archiv jsem (jak psáno výše) zlikvidoval před více než čtvrt stoletím.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Odsudek v závěru článku o tupostí kandidátky na předsedkyni komise se mi zdál velmi tvrdý až drsný. Přece jenom o ni mnoho nevím a jsem zvyklý spíše hodnotit lidi podle konkrétní práce a chování. Děkuji proto Lacovi G. Mlynářovi za bližší upřesnění a informace. Nicméně jsem v reakci na Targusovy příspěvky jsem si vybavil svůj aktivní pracovní život. Musím konstatovat, že až na krátké časové úseky jsem se setkával ve svém okolí s lidmi o nichž platilo konstatování: " Je tak aktivní, až je radioaktivní ! " Nebo se říkávalo : "aktivní blbec je horší než třídní nepřítel ". Zvláště nepříjemné bylo když onen člověk byl v nadřízené pozici. Bohužel musím říci, že často to byli lidé vzdělání . Každodenní realita kolem nás
nám jasně dokumentuje více než kdy jindy, že platí: " maturita není patent na rozum ".
Dnes již ani VŠ a tituly před i za jménem nic moc nevypovídají zejména o charakteru
a motivech . Píšu to proto, že jsem dnes ráno narazil na článek, který drsně dokumentuje
jaké mohou být následky špatných a hloupých rozhodnutí lidí, kteří se dostali k moci
a nedomysleli dopady rozhodnutí na vlastní zem a občany.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pocet-utoku-nozem-od-pric…

Zdánlivě mimo téma. Podle mne ovšem zcela aktuální.

Zatím bez slepic

Článek v odkazu ukazuje, ještě jinou šílenější věc.
Nejen, že jako následky i těch špatných rozhodnutí se do EU dostali lidi nelidi. co tu nemají žádné právo být a ti se tu klidně stále dokonce volně pohybují a terorizují, znásilňují či vraždí a napadají i domorodce.
Ale ti, co u moci jsou a za tato špatná a hloupá rozhodnutí nesou neodpustitelnou a PLNOU odpovědnost a měli by hanbou lézt kanálama, si vládnou dál a LID jim to trpí jak těm kriminálníkům, tak těmto politikům.
S humanitou a lidskými právy na jazyku se necháváme zlikvidovat, či nenávratně poškodit celou Evropu....
To je pravá tragedie současné Evropy.
Jak to, že nejsou masové evropské demonstrace proti takovým politikům, když jde o ohrožení ne demokracie, ale vůbec Evropy a normálního života zde, jak ho známe.
Jak to, že se nevzbouřila policie, armáda a nekonají a nepostaví i takové politiky před soud...........tam by člověk i tu vzpouru, občanskou neposlušnost, masové demonstrace, či dokonce převrat silových složek dokázal i pochopit...?!
A o to horší to celé pak nakonec bude..........
PS:
Vidlák sám má vůbec zajímavá slovní spojení, dnes "andělsky blbá", minule "vášnivá hajtra"....prostě dovede i v urážkách a to i žen fakt překvapit....

Zatím bez slepic

Jezdím do Mnichova a Norimberku. V Norimberku na nádraží chodí policie ze samopaly, strašná verbeš je na nádraží. Ráno do práce jezdí jenom Němci, večer jsou zalezlí a ovládá to tma. Jsou místa, kam člověk může zajít na doporučení místních. Jo a Mnichov v bledě modrým. Ale ještě se může člověk projít.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Uradnicky konglomerat v Bruseli je natolko sebestacny, ze je jedno ci je tam takmer komunista Barosso, alebo opilec Juncker, alebo blondina.
Ta zaoceanska uradnicka lod sa da len rychlo potopit, ale nie prudko obratit. Timmermans teraz moze pracovat v zakulisi - bude mat vacsi klud jebat do V4.
Je teda ozaj jedno kto tam je. Ako povedal Putin, svet sa nachadza v ere srania na akekolvek pravidla. Anglicka aukcna sien preda jednoznacne ukradmuty artefakt z Egypta. Bez zacervenania. ScotlandYard asi necita noviny :D. A ked sa "dole" robia beztrestne taketo "drobnosti", co potom vyrabaju tam hore?? Som sam zvedavy, kam sa to az bude posuvat.......

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.