Pane prezidente... já chci jen kousek štěstí

Autor

Tož se nám to blíží. Prezidentská volba je na spadnutí. Kandidáti jsou jasní, nejvyšší správní soud zřejmě žádné překvapení nespustí, tož tedy máme uzavřenou devítku kandidátů. Bezděky mě napadá replika z Pána prstenů - devět prstenů mužům, každý je k smrti odsouzen... Zkrátka a dobře o většině kandidátů jsme to věděli dlouho dopředu a jediným překvapením je náš chlap z gulama - Mirek Topolánek, jehož největší přednost si jistě všichni pamatujeme z fotek v Berlusconiho vile. 

Jsem rád, že alespoň v tomto jsem se nemýlil, že na poslední chvíli se ještě jeden vážný kandidát objeví. Tipoval jsem Šimona Pánka, který mi nějak typově seděl k pražské kavárně, ale nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že to bude právě Mirek.  Ostatně kampaň nabírá na obrátkách, za chvíli budeme mít všechny pány kandidáty na televizních obrazovkách, kde se jistě dozvíme neuvěřitelné věci a ledacos bude vytaženo na světlo boží.  

Já si teď zkusím zaspekulovat... Prakticky nikdo nepochybuje, že se Miloš Zeman dostane do druhého kola. Dokonce jdou takové zvěsti, že jeho protikandidáti jsou tak žalostní, že by to mohl vyhrát už v kole prvním. Ať to bude tak či tak, náš současný prezident se na politickém kolbišti umí pohybovat a dost často ukazuje, že už sice nemá svaly Jamese Bonda, ale co nemá na zdraví a kondici,to dohání schopností kamufláže a klamných manévrů. Rozhodně se v situaci orientuje a volí podle mě přesné kroky k cestě za vítězstvím. 

Jednak řekl, že do kampaně nebude vůbec zasahovat. Takže nám bude chybět na televizních obrazovkách, ale hlavně bude chybět těm protikandidátům. Tři čtvrtiny munice měli nachystáno na Zemana. Mohou sice naprázdno nadávat, ale tohle volič nikdy moc neocenil. Mohou se vůči Zemanovi vymezovat, ale bude to takové házení hrachu na zeď. Miloš má své jisté a jak má ubohý protikandidát přesvědčit národ, že je nejlepší z osmi? Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby v prvním kole dostal každý kandidát po pěti procentech a rozdíl mezi prvním a posledním byl úplně minimální. Přidanou hodnotou pro Zemana je navíc to, že národ neuvidí jak je na tom se zdravím. Co když už fakt dvě hodiny před pultíkem nevydrží? 

Pak jsem si ale uvědomil, že Zemanova hlavní zbraň vždycky byla, že kandidáta jedinou větou znemožnil. Něco na něj vytáhl. V přímém přenosu, kde se to nedalo ustříhnut něco připomněl. Knížete se zeptal, jak to bylo s prezidentem Benešem a Schwarzenberg se během jedné minuty odrovnal úplně sám. Říkám si, tohle přece bude Zemanovi chybět. Jak to udělá? On přece vždycky přešel z obrany do útoku a rozvracel nepřátelské řady. A teď sice na jedné straně nebude dělat nikomu kašpárka, ale nebude moci Drahošovi připomenout Mašíny nebo nově Putinovo ovlivňování voleb. Nepřipomene národu, že Horáčkovy peníze pocházejí z hazardu a jeho minulost je značně potemnělá. Zcela jistě má k dispozici dostatek munice i na ty ostatní a ta teď zůstane ležet ladem... 

Nebo nezůstane? Co kdyby to někdo udělal za Zemana? Co kdyby se našel někdo s dostatečně prořízlou hubou, který odvede tu mouřenínskou práci? Zajistit pár poslaneckých či senátorských podpisů pro kandidáta přece nebude problém, však se Zeman pohybuje v politice už velmi dlouho. A najednou je tu ejhle Topolánek. Ten, který jezdil na Zemanovy narozeniny, který Zemanovi vděčí za přeběhlíky Melčáka s Pohankou, kteří podrželi jeho vládu. Ten který byl v posledních letech představitelem byznysu, kterému Zeman umetal cestičky v Číně i Rusku. Ten, který nikdy neměl problém vztyčit prostředníček před kamerami, který se nenechal umravnit novinářem a který se nebál používat značně nekorektní až nacistickou mluvu o noci dlouhých nožů.

Zkrátka těch náhod je poněkud hodně. Sice je pořád možné, že Mirek si jede svojí lajnu, je možné, že dělá Zemanovi užitečného idiota a ani o tom neví, ale já bych si skoro vsadil, že on je pro Zemana ta odměna od velkého byznysu. Zatím se Topol do Zemana prakticky nepustil, obzvlášť v porovnání třeba s Drahošem a Horáčkem, kteří na Antizemanovi postavili celou svojí kampaň, kariéru a málem i život.      

Vůbec mě nepřekvapí, pokud to bude právě Topolánek, který bude bodovat v debatách, který se bude hrabat v temných zákoutích minulosti ostatních kandidátů a vytáhne na světlo to, co by normálně tahal ven Zeman. V tom nejvypjatějším čase se bude psát o Topolovi, koho zase urazil a co na koho řekl a Zeman si bude sedět na Hradě, popíjet čaj a dobře se bavit. 

Pak bude první kolo ve kterém Zeman možná vyhraje rovnou a pokud ne, bude tím druhým postupujícím Topol. pořád platí,co jsem už psal - volba je nastavena tak aby postoupili ti kandidáti, kteří mají tu největší menšinu a mají o trochu víc příznivců a klidně i odpůrců než ostatní. 

 Pak se Mirek před druhým kolem nějak pomátne a udělá nějakou kvalitní blbost... Přirovná se k Hitlerovi, řekne něco nevhodného na adresu gayů cikánů a židů, řekne o Havlovi, že byl jednička, pohaní Palacha, nasere armádu, řekne o celém národu, že jsou to idioti a bude to... Zeman bude zvolen, protože není alternativa. 

Vsadil jsem se s Manecou (byla u mě na poslední zabijačce), že to dopadne právě takhle. Tož budeme vidět.  

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Tato Vidlákova úvaha asi není úplně originální, ale je dobře podložená. Jen ten předposlední odstavec je zbytečný, Mirek se nijak nemusí znemožňovat. To má jisté předem-

In reply to by Narcis (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mirek Topolánek má jedno eso na znemožnění. Stačí, když řekne, že jako prezident omilostní Dalíka, Parkanovou a Kalouska. Toho poslendího pro jistotu. Oznámí vše, že poslední Klausova amnestie byl skvělý nápad, ale že pár kamarádů uniklo a jak by k tomu přišli, kdyby měli být jedinými, kdo bude sedět. Takže dostanou milost všichni. A zkoprnělý národ zvolí M. Zemana.

Trvalý odkaz

o sobě řekne, že je chlap s gulema, protože to rád říká, ve smyslu, že se nebojí. No a někdo podotkne, že jeho a Jandu jsme všichni viděli bez kalhot. No a Zeman může připomenout, že politika se dělá mozkem. Ha ha ha

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

To říkám já,na Vás to nesvádím,ještě větší č..než jsme si mysleli.

Trvalý odkaz

Osobně jsem čekal,že Klaus ohlásí kandidaturu,ale ODS dostala méně,než Klaus předpokládal.
Proto tvrdím,když nekandidoval Klaus,tak na poslední chvíli byl připraven Topolánek.ODSáci už čekají na další amnestii,hlavně mít jistotu krytí a že jich je celá řada,nepochybuji k tomu bych přiřadil Kalouskovce.Topolánek nesmí být prezidentem a to z více důvodů,že by opravdu nesloužila paměť voličům?

menšího zla nebo chcete li většího dobra. Pokud bych měl volbu mezi Topolánkem a Zemanem, bez váhání volím Zemana. Pokud by došlo na volbu mezi Topolánkem a Drahošem, půjdu podpořit Topolánka.

Já bych raději den před volbami zpětně obvinil Zemana z dopingu a tím zneplatnil jeho minulou volbu; koneckonců nikdo nemůže popřít, že zvítězil pouze podporou svých nedemokraticky smýšlejících voličů.

Tito voliči tím, že zvolili jiného než doporučeného prezidenta prokázali, že nejsou hodni být voliči.

Stačilo by přece před každou volební místnost umístit detektor lži (resp.detektor pravdy a lásky).

K tajné volbě by byl připuštěn pouze volič, u kterého by se ještě přede dveřmi prokázalo, že nebude volit nesprávného prezidenta.
Kdo by neprošel, tomu by byl procvaknut občanský průkaz a doživotně zbaven volebního práva.

Levnější a demokratičtější by ovšem bylo, kdyby místo voleb českého prezidenta slavnostně vytáhl z tomboly nezpochybnitelný zástupce světového demokratického lídra - americký velvyslanec v Praze.

Výběr a jmenování všech kanditátů by měl doživotně na starosti Kalousek, který by také točil klikou tomboly.
Miruna by dohlížela na správný směr točby i tahu.

Trvalý odkaz

Topolánek nehraje s pražkou kavárnou, to je jasné. Nyní tedy probíhá boj o to, kdo půjde se Zemanem do druhého kola. Jestli to bude Drahoš nebo Topolánek. Současný trend ukazuje, že Topolánkovi procenta rostou, Drahošovi stagnují nebo klesají. Není žádný důvod si myslet, že by se tento trend mohl změnit.

Další otázka je, jestli chce Topolánek spíše odstranit z cesty Drahoše, nebo spíše zaútočit na pozici Zemana a stát se prezidentem. Já si myslím, že platí obojí. Topolánek by na Hradě skvěle zastupoval zájmy byznysu a části ODS. Pokud by to nevyšlo, bude pro zájmové skupiny za Topolánkem lepší Zeman.

Ještě bych očekával, že Zeman mezi prvním a druhým kolem vyzve protikandidáta k diskusi jeden na jednoho a bude na něj čekat v TV Barrandov. možná bude ochoten se utkat i dvakrát a z důvodu vyváženosti bude akceptovat druhé klání v ČT. Už se těším.

Nevypadá to, podle toho, co dělá (navštěvuje fabriky a dští síru na migranty), že by chtěl lovit v Drahošovo vodách. Spíš to ukazuje na to, že cílem je odlákat voliče Zemanovi a zabránit mu zvítězit v prvním kole. Ve druhém kole má protikandidát proti Zemanovi přece jen šanci.

Pokud by se Topolánek dostane do druhého kola (určitou šanci má), jsem zvědav na reakci kavárníků.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Topolánek ve druhém kole bude prohlášen za reinkarnaci Havla samotným Matonohou přestrojeným za dalajlámu. To abychom se při prezidentské volbě dobře bavili. Měli bychom, však ten cirkus platíme. :-)

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Thank you for the information you provide, it helped me a lot! it's great that I known this site! Can you sharing some updates on how you have made this powerful post!

http://www.essaywritingservice-alpha.com/custom-essay/

http://www.essaywritingservice-alpha.com/academic-essay-services/

http://www.essaywritingservice-alpha.com/

http://www.essaywritingservice-alpha.com/essay-writers-for-hire/

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Thank you for sharing your knowledge and experience with me.
https://www.amritaspa.in/
https://www.lispa.in/
https://www.amritabodyspa.com/
https://www.omegaspa.in/
https://www.mylespa.com/
https://www.geetanjalispa.in/
https://www.fullbodytobodymassage.com/
https://www.bodytobodymassage.co.in/
https://www.body-massage.co.in/
https://www.book2spa.com/
https://www.elisiondayspa.com/
https://www.mourinhodayspa.com/
https://www.lotusspa.in/
https://www.massagecenteringurgaon.com/
https://www.massagecenterindelhi.co.in/
https://www.lispa.in/body-2-body-massage-in-delhi-ncr
https://www.amritabodyspa.com/body-2-body-massage-in-delhi-ncr.html
https://www.amritaspa.in/full-body-to-body-massage-delhi.htm
https://www.mylespa.com/body-2-body-massage-delhi-faridabad-noida
http://amritaspadelhi.ihostfull.com/
http://spamalviyanagar.ultimatefreehost.in/
https://www.bookamassage.in/
https://www.bodymassageservices.com/
https://www.fullbodymassage.info/
https://sites.google.com/view/bodytobodymassagemalviyanagar/
https://sites.google.com/view/body-body-massage-delhi/
https://b2bmassagespadelhi.yahoosites.com/
https://www.bodytobodymassage.co.in/body-to-body-massage
https://sites.google.com/view/full-body-massage-delhi/
https://www.body-massage.co.in/body-to-body-massage-in-delhi/
https://bodytobodymassageindelhi.yahoosites.com/
https://sites.google.com/view/bodytobodymassageinfaridabad/
https://sites.google.com/view/body2bodymassageindelhi/
https://sites.google.com/view/body-to-body-massage-ludhiana/
https://sites.google.com/view/body-to-body-massage-gurgaon/
https://bodytobodymassageinmalviyanagardelhi.yahoosites.com/
https://sites.google.com/view/body2body-massage-lajpat-nagar/
https://bodytobodymassageinmgroadgurgaon.yahoosites.com/
https://sites.google.com/view/nuru-massage-mg-road-gurgaon/
https://sites.google.com/view/bodymassagemgroadgurgaon/

Trvalý odkaz

Thank you for the detailed information..
http://fullbodymassagecentreludhiana.c1.biz/
http://bodymassageserviceludhiana.125mb.com/
https://sites.google.com/view/body-massage-in-ludhiana/
https://www.justcityplace.com/listing/elision-day-spa-full-body-massage…
https://www.fanearme.com/services/elision-day-spa-full-body-massage-par…
https://www.elisiondayspa.com/full-body-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/female-to-male-massage-ludhiana.html
https://bodytobodymassageinludhiana.yahoosites.com/
https://elisiondayspaludhiana.fikket.com/
http://bmassageludhiana.byethost33.com/
https://bodymassageinludhiana.000webhostapp.com/
http://massageludhiana.ultimatefreehost.in/
http://bodymassageludhiana.ueuo.com/
https://body-massage-spa.sitelio.me/
http://fullbodymassageparlourludhiana.unaux.com/
http://www.massageludhiana.byethost6.com/
https://body-massage-spa-ludhiana.sitey.me/
http://bodytobodymassagespaludhiana.epizy.com/
http://bodymassageludhiana.creatorlink.net/
http://elisiondayspaludhiana.emyspot.com/
http://www.bodymassagespaludhiana.flazio.com/
http://elisiondayspaludhiana.strikingly.com/
https://www.body-massage.co.in/relaxing-body-to-body-massage-in-ludhian…
https://www.body-massage.co.in/chocolate-body-to-body-massage-in-ludhia…
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-full-body-massage-in-ludh…
https://www.body-massage.co.in/relaxing-full-body-to-body-massage-in-lu…
http://www.oclicker.com/in/Services/Parlours-Salons/Full-Body-Massage-C…
https://www.body-massage.co.in/full-body-massage-in-ludhiana-by-female-…
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-full-body-to-body-massage…
https://www.body-massage.co.in/luxury-full-body-massage-spa-service-in-…
https://www.body-massage.co.in/full-body-massage-parlour-in-ludhiana-fo…
https://www.body-massage.co.in/full-body-massage-parlor-in-ludhiana-nea…
https://madewithlove.org.in/startup/full-body-massage-centre-in-ludhian…
https://elisiondayspa.wordpress.com/2019/01/04/full-body-to-body-massag…
https://elisiondayspa.blogspot.com/2019/01/full-body-massage-parlour-in…
https://elisiondayspa.wixsite.com/ludhiana/blog/full-body-massage
https://www.elisiondayspa.com/about.html
https://www.elisiondayspa.com/service.html
https://www.elisiondayspa.com/pricing.html
https://www.elisiondayspa.com/contact.html
https://elisiondayspaludhiana.weebly.com/
https://elisiondayspaludhiana.1st4offers.com/
https://elisiondayspaludhiana.yolasite.com/
http://bodymassagespaludhiana.tilda.ws/
http://blogscat.com/a/elisiondayspaludhiana/
https://bodymassagespaludhiana-46.webself.net/
https://www.elisiondayspa.com/balinese-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/swedish-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/deep-tissue-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/lomi-lomi-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/thai-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/sports-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/aroma-therapy-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/foot-reflexology-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/hot-stone-massage-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/shiatsu-massage-therapy-ludhiana.html
https://www.elisiondayspa.com/couples-massage-ludhiana.html

Trvalý odkaz

Thanks for share...
https://delhi.in.locanto.asia/ID_1167718098/Female-to-Male-Full-Body-to…
https://sites.google.com/view/body-body-massage-mahipalpur/
http://b2bspamahipalpur.ultimatefreehost.in/
https://geetanjalibodymassagemahipalpur.wordpress.com/
http://bodytobodymassageinmahipalpur.ueuo.com/
http://bodytobodymassageinmahipalpur.ezyro.com/
https://www.justcityplace.com/listing/classic-body-to-body-massage-in-m…
https://www.fanearme.com/services/body-to-body-massage-spa-in-mahipalpu…
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-body-to-body-massage-cent…
https://www.body-massage.co.in/body-to-body-massage-in-mahipalpur-by-fe…
https://www.body-massage.co.in/full-body-massage-in-mahipalpur-by-femal…
https://www.body-massage.co.in/24-hours-body-massage-centres-in-igi-air…
https://bodytobodymassageinmahipalpur.yahoosites.com/
https://www.body-massage.co.in/body-to-body-massage-parlour-in-mahipalp…
https://www.body-massage.co.in/body-spa-in-mahipalpur-geetanjali-spa/
https://www.body-massage.co.in/full-body-massage-services-in-mahipalpur/
https://justfindus.in/index.php/en/ads/5b97922d2ab8b/Spas/Geetanjali-Bo…
https://nurubodytobodymassagemahipalpurdelhi.weebly.com/
https://bodytobodymassageinmahipalpur.blogspot.com/
http://geetanjalispa.fikket.com/
https://www.amritabodyspa.com/blog/female-to-male-body-to-body-massage-…
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-body-to-body-massage-near…
https://geetanjalispa.wixsite.com/delhi/blog/full-body-to-body-massage-…
http://geetanjalispa.shop-worlds.com/
https://www.body-massage.co.in/body-massage-centres-in-mahipalpur-delhi/
http://b2bspamahipalpur.byethost7.com/
http://body2bodymassagemahipalpur.epizy.com/
https://elmeu.blog/geetanjalispa/full-body-to-body-massage-in-mahipalpu…
http://nurubodymassagemahipalpur.emyspot.com/
https://www.body-massage.co.in/nuru-body-to-body-massage-in-mahipalpur-…
https://bodytobodymassageinmahipalpur.000webhostapp.com/
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-full-body-to-body-massage…
https://www.body-massage.co.in/erotic-body-to-body-massage-in-mahipalpu…
https://www.body-massage.co.in/body-spa-near-igi-airport/
https://www.body-massage.co.in/cross-body-massage-by-top-models-near-ig…
https://www.body-massage.co.in/best-body-spa-in-delhi-near-igi-airport/
https://www.body-massage.co.in/thai-body-to-body-massage-parlour-in-igi…
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-full-body-to-body-massage…
https://www.body-massage.co.in/erotic-sensual-nuru-massage-in-mahipalpu…
https://bodymassageservicesdelhi.weebly.com/mahipalpur.html
https://www.body-massage.co.in/full-body-to-body-massage-spa-near-me-de…
https://www.amritabodyspa.com/blog/body-to-body-massage-spa-near-delhi-…
https://www.body-massage.co.in/swedish-massage-service-in-mahipalpur-de…
https://www.body-massage.co.in/body-to-body-massage-parlour-in-mahipalp…
https://www.body-massage.co.in/best-spas-in-mahipalpur-delhi/
https://www.body-massage.co.in/ayurvedic-body-massage-centre-in-mahipal…
https://www.body-massage.co.in/body-massage-parlours-in-mahipalpur/
http://book2spa.blogspot.com/2018/03/full-body-to-body-massage-centre-i…

Trvalý odkaz

Thanks for this valuable post. Thanks for sharing this.
https://delhi.in.locanto.asia/ID_2720733429/Full-Body-to-Body-Massage-i…
https://sites.google.com/view/bodytobodymassageinjasoladelhi/
https://www.justcityplace.com/listing/body-to-body-massage-in-jasola-de…
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-body-to-body-massage-parl…
https://www.amritabodyspa.com/blog/female-to-male-full-body-massage-par…
https://body-massage-in-jasola-delhi.yahoosites.com/
https://bodymassagespajasoladelhi.wordpress.com/
http://bodytobodymassageinjasoladelhi.fikket.com/
https://mylespa.blogspot.com/2019/08/full-body-to-body-massage-in-jasol…
https://www.fanearme.com/services/female-to-male-body-to-body-massage-i…
http://blogscat.com/a/lespa/
http://bodytobodymassageinjasola.mystrikingly.com/
http://b2bmassagejasola.byethost13.com/
http://b2bmassagejasola.ultimatefreehost.in/
http://b2bmassagejasola.ihostfull.com/
http://bodytobodymassageinjasola.ueuo.com/
https://bodytobodymassageinjasola.000webhostapp.com/
http://fullbodymassagecentrejasola.rf.gd/
https://madewithlove.org.in/startup/full-body-to-body-massage-centre-in…
https://faridabad.in.locanto.asia/ID_3664224098/Full-Body-To-Body-Massa…
https://sites.google.com/view/body-massage-spa-in-faridabad/
https://www.body-massage.co.in/female-to-male-full-body-massage-centre-…
https://www.justcityplace.com/listing/aroma-body-to-body-massage-parlou…
https://bodytobodymassageinfaridabad.yahoosites.com/
https://www.fanearme.com/services/best-body-to-body-massage-in-faridaba…
https://www.mylespa.com/full-body-massage-delhi-faridabad-noida
https://www.mylespa.com/female-to-male-massage-delhi-faridabad-noida
https://sites.google.com/view/body-body-massage-in-faridabad/
https://www.fanearme.com/services/full-body-massage-centre-in-faridabad/
http://bodytobodymassageinfaridabad.strikingly.com/
https://blogscat.com/a/bodymassagefaridabad/
http://bodymassagespafaridabad.emyspot.com/
https://body-massage-in-faridabad.sitelio.me/
http://bodymassagefaridabad.fikket.com/
https://bodytobodymassageinfaridabad.weebly.com/
http://www.oclicker.com/in/Services/Parlours-Salons/Sandwich-Body-to-Bo…
https://b2bmassagefaridabad.sitey.me/
https://mybodytobodymassagefaridabad.blogspot.com/
http://massagefaridabad.byethost7.com/
http://bodytobodymassageinfaridabad.unaux.com/
http://bodytobodymassageinfaridabad.epizy.com/
https://bodytobodymassageinfaridabad.wordpress.com/

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

I must say after reading your article a very informative and useful article and I recommended your article every time. Thanks for sharing. If you want to watch free TV shows and movies using streaming websites then we make a list of alternatives like Putlocker sites that you can use to stream movies and TV shows.
https://www.techpout.com/putlocker-alternatives/

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.