Pohrdání voličem

Autor

Tak nám vládu neshodili paní Mulerová... Poslanci opozičního demokratického bloku (a Okamury) sice hlasovali jednotně, ale víc jak 92 hlasů dohromady nedali a tak vládu nepoložili. Sice se kecalo celý den, ale výsledek se dal docela dobře předvídat dopředu. Ostatně Andraj Babiš (seděl za řečníky) hýřil dobrou náladou. 

Celá schůze se proměnila v takovou poslaneckou tiskovku. Všechny strany, hlasy a proudy se pokoušely před kamerami sdělit co nejvíce o svém programu a ze všeho nejvíc jsem měl pocit, že brzy budou předčasné volby a kampaň právě začala. 

Ale jinak to bylo, jako když stárnoucí manžel povídá své mladé ženě, co všechno s ní večer bude dělat, ale když pak dojde na věc, dopadne to jako obvykle. 

Nakonec nejzajímavější byly tiskovky po ukončení schůze. Opozice dostala dostatek příležitostí se vyjádřit a v podstatě všichni různým způsobem okecávali ten průšvih, že Babiš dostal 78 mandátů a oni mají jen zlomek z toho a sice by moc chtěli, ale nemohou s tím nic dělat. 

Mimochodem - vzpomněl jsem si na jedno staré vystoupení bývalého minstra životního prostředí  za ODS Tomáše Chalupy. Cha cha, kdopak si dneska ještě pamatuje, že takový člověk existoval? Já na něj mám jedinou už hodně starou vzpomínku. To bylo v době, kdy ještě o migrantech nikdo nic neslyšel, vládl Paroubek a ODS si brousila zuby na vládu. Tehdy právě tento Chalupa jako pěkný urostlý pyknik vystoupil na konferenci ODS a povídal tam v přímém přenosu o tom, že věří v pravici, která je sice tvrdá, ale spravedlivá. Že věří ve volný trh, v Ev ropu, kde vládnou podnikatelé a ne zaměstnanci. A právě na slovo zaměstnanci položil důraz, aby nikoho nenechal na pochybách, jak to myslí. Na Youtube by se to možná ještě našlo. 

Nebyl samozřejmě jediný. Hodně kamarádů ODSáků mluvilo podobně. Byli tvrdí. žádná lůza nebude vládnout, to ten kapitál, prachy a samozřejmě oni budou u vesla a kormidla a nepustí před sebe nikoho. Ostatně Topolánek měl v té době víc než má dneska Babiš. 

Teď jsem poslouchal Fialu a jako sláma z bot z toho jeho projevu čišelo, jak pan rpofesor nedokáže pochopit, proč ho lidi neposlouchají a proč volí Babiše. Inu milý Fialo... poslechni si, jaký svět chtěli tvoji spolustraníci. Poslechni si, co je vlastně vaším ODSáckým programem a co si každý může najít na internetu. A samozřejmě co dávají k dobrému všichni vaši kritici. Nemysli si, lidi to možná neumějí vyjádřit, ale tu vaši aroganci si pamatují. 

A tak to hodili Babišovi, i když věděli jaký je, co dělá a že to není žádný lidumil. Ale usoudili, že vám nesahá ani po kotníky. 

Podobná videa jen v jiném gardu bychom našli i o Marxové (Leninové) Tominové. Sobotkovi, Pochem a dalších papaláších z ČSSD. Jamile začali pohrdat lidmi, šli od válu. Jakmile začali na svých sjezdech probírat, jak ochcat voliče = jak mu vysvětlit, proč dělají to co dělají, když on to nechce, tak šli do kytiček. Není za tím žádný volič Kobliha. Zkrátka jen volič dal přednost oligarchovi, který jím  nahlas nepohrdá a prezidentovi, který chce přízeň voliče a ne přízeň Merkelové. 

Babiš má šanci to pochopit. Zatím je hájený. Ale jen jednou začne dělat něco proti svému voliči a poletí jak namydlený blesk. 

Mimochodem... Babiše od Mírova dělí jen voličských 30%. Jinak ho zlikvidují. Ideální stav pro běžného člověka mít takového premiéra. Člověk, který se musí bát o své hlasy, protože jinak bude odejít, zprivatizován a možná i zabit. Ideální demokratický premiér.  

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Pomalu, ale jistě Policie neví co s tím. Představte si, že si koupíte akcie nějaké firmy, lidé v ni udělají nějakou kulišárnu a vás chtějí zavřít. Je to zhruba přesně to, co se stalo babišovým dětem. Účel asi byl, že se nepohodnou, nahází na sebe špínu a něco se z toho ujme. Skoro se jim to povedlo. Pakáži jedné. Mám obavy, že obdobně to má i Babiš. Socani kopali jámu a hópli do ní. Pane bože, ať to již skončí a máme konečně klid na tu naši práci.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vzniká to tím, že žijí v sociální bublině. To platí nejen pro politiky, ale i pro univerzitní profesory, umělce, Pražáky, Brňáky, manažery, programátory - ti všichni žijí v nějaké bublině, která jim vykreslí jejich matrix.

Nová střední třída, která je spíše vrstvou byrokratů a tlučhubů, si jednoduše získala svůj status spíše intrikováním a orientací se, komu je třeba vlézt do různých otvorů. Jejich hlavní hřivnou je vědět, komu podlézat a kým pohrdat. Jejich největším pudem a realizací je stádový komplex = kdo má stejné názory a chování jako my, intrikáni a podlézavci, je náš. Kdo má jiné názory, chování - je nepřítel, a ta mrcha co to kazí.

Je to nutný vývoj u společností, kde se netvoří budoucnost, nic se nevyrábí, nic se nedělá. Jen se žije ze slávy minulosti a intrikuje se.

***

Nicméně je nutné podotknout, že bez ohledu na to, koho voliči zvolí či pošlou od válu - tak se nic podstatného nemění. Voliči nemají moc změnit uspořádání společnosti, ani vyšoupnout hlavní oligarchy a hlavní šéfy. Volby mohly něco změnit cca do roku 2010, pak už se politici a celá ta byrokratická střední a vyšší třída zakopala na pozicích - a můžete volit koho chcete a jak chcete. Ty doby, které nastávají krátce po převratech, kdy lze hodně měnit, tak voliči promarnili neustálým "aby to nevyhráli komunisti", "aby to nevyhrál Paroubek" - a to voliči skutečně dostali. Nic jiného voliči už od voleb nedostanou.

Voliči sice poslali od válu nějaké osoby, ale stejně jim ideje těchto osob provádějí pochod institucemi. Zabírají postupně další a další důležité úřady a rozhodující místa, přičežm vyhazují a likvidují na oněm místech jinak smýšlející. A na většině rozhodujících míst volby nemají vliv. Až nakonec přivedou stát do zoufalé situace.

Zatím bez slepic

Pane DT ak vychadzam z predpokladu ze neexistuje revolucia zdola, tak volby a ich vysledky su po tzv. revoluciach len kozmeticka zmena v nastolenom rezime aby sa plepsu zalepili oci. Pripomina to hru so stolickami, len sa vymenia stolicky.

Zatím bez slepic

Pane DT ak vychadzam z predpokladu ze neexistuje revolucia zdola, tak volby a ich vysledky su po tzv. revoluciach len kozmeticka zmena v nastolenom rezime aby sa plepsu zalepili oci. Pripomina to hru so stolickami, len sa vymenia stolicky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Vidím to podobně.
Můžu jen říci,Babiš je jen o korunu lepší než Kalousek a s tím nasráním voličů už začal zdražováním elektřiny.
Jistě každý zaznamenal,hned se přidali další,pochopitelně je to jak domino,když se zdraží energie všem,tak všichni pak zvedají ceny k vůli nákladům.Neznám důvod,proč se musí zdražovat,hospodářství šlape na jedničku,dokonce elektřinu vyvážíme.Ropa je na docela nízké úrovni,ale koncová cena PH je jak kdyby byla ropa,barel za 120 dolarů.
Je to asi tím,jak jinde psal pan Gerd,je to rozmařilostí státní správy.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Stejně jako o výkupních cenách řepky. Jediné, za co může vláda, jsou příplatky za akci obnovitelné zdroje, ale tu nevymyslel Babiš. Myslím, že jste mimo zemědělče.

Zatím bez slepic

Pane Laco G.
Všechno jde když se chce.
Řekl bych,že to je tak půl na půl.
Je to jen bitva dodavatelů o zisk,občan plať.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

potvrzující Vaše tvrzení, že vláda pana Babiše způsobila zdražení elektrické energie pro koncové zákazníky, nebo napište "omlouvám se, vymyslel jsem si to, protože nesnáším Babiše".

Zatím bez slepic

Pane Laco G.
Babiš s radostí přihlíží,jak přibudou platby DPH,ale měl by si uvědomit,jaký to bude mít dopad.
Máme přece regulační úřad,který by to měl zdůvodnit i když se tváří jako nezávislý,ale je závislý na vládě.
Pak je otázka,kdo ovlivňuje burzu a já si myslím,že je to Německo

Zatím bez slepic

Pane Laco G. o vysky ceny rozhoduju burzy, ale o vyske DPH snad vlada? Samozrejme nielen Babisova ale pausalne kazda.
Pokial viem, napr. DPH na PHM v SK je jedna z najvyssich v sirokom okoli, rovnako elektriny atd. Fico este v opozicii svojho casu poukazoval na DPH za PHM a ked sa dostal do vlady zazracne stichol.

Zatím bez slepic

a to nejde přelomit ze dne na den. Nějak mi nedochází, proč nás chce lámat.
Musíme vycházet z faktů. Evropa je nejlidnatější kontinent, není důvod pospíchat, počkejme, až nás ostatní doženou. A v tu dobu už si to s námi příroda vyřídí. Začala na tom pracovat docela radikálně, a bude hůř !

Zatím bez slepic

chtěli zelení soudruzi. Bursík a Kačenka Jaujau, nevzpomínáte?

My, "tady na východě", jsme prostě nemoderní Vidláci, nechápu, jak to nemůžete pochopit. Určitě jste starý, hloupý a škaredý, na rozdíl od madam Jouřice, která si napatlá chlupy na hlavě Hennou a v tu ránu má jasno, kam patří a kam cílí. A kolik má za to brát, samozřejmě, to je to nejdůležitější.

Zatím bez slepic

není žádný etalon sexappealu. To kdysi Kabrhelová byla jiná kočka. Přefikla půlku ÚV.

Zatím bez slepic

Tak moment Targusi... jediny kto je tu realne na vychode som ja. :D
Ty si zapadniar ako vysity, si to uvedom a nehraj sa na vychodniara :D aj tak ti nik neuveri...

Zatím bez slepic

Zlomili nás už v 90. roce, když jsme jim dovolili, aby o nás mluvili jako o malém dítěti, kterému musí velcí bratři pomáhat. "Naše demokracie je mladá, musíme se ji učit, jsme zatíženi totalitou, neumíme, nezvládáme, musíme". V Listopadu byla hesla "Nejsme malé děti" a v lednu jsme již tuto roli pokorně přijali. Nadřazenost dospělého nad dítětem je tak samozřejmá a oprávněná jako žádný jiný vztah nadvlády. Západ nám byl předložen jako ideál demokratické společnosti, jedině on může kontrolovat a posoudit, zda jednáme správně.
A tak nás samozvaní vychovatelé vzdělávají stále. Nejprve nám pomáhali v ekonomické transformaci, pak nás začali kárat za rasismus (Matiční zeď v Ústi n/Labem), za zvěrstva na Němcích po válce, naše dětské domovy, klecová lůžka atd. V posledních letech se ukázalo, že jsme se ještě nenaučili počítat (finanční gramotnost), teď je hitem mediální výchova. Neumíme správně číst, chybí nám kritické myšlení. Jediná změna nastala v tom, že místo starších ekonomických odborníků ze Západu nás ve správném čtení vzdělávají naši mladí, kteří mnohdy přečetli leda tak všechny díly Harryho Pottera.

Zatím bez slepic

Ještě ke kritickému myšlení (dále KM). Zvláště v poslední době, v souvislosti s dezinformacemi a mediální výchovou, se pejorativně mluví o zdravém selském rozumu a zdůrazňuje kritické myšlení. Důraz na KM klade náš zvl. velký vychovatel G. Sorös (např. jeho kniha Směnka na demokracii), protože dle něho od dogmatického myšlení v totalitě je třeba přejít k pochopení a používání KM, abychom mohli přejít do otevřené společnosti. Proto byl vyvinut Consorciem for Democraty Pedagogy program Čtením a psaním ke kritickému myšlení, který byl nabídnut v 1997 prostřednictvím nadace G. Soröse devítimi zemím, nám také (pak další země ze střed. a východ. Evropy), https://ikaros.cz/program-ctenim-a-psanim-ke-kritickemu-mysleni
Program je u nás zastoupen občan. spol. Kritické myšlení, spolupracuje s Pedagogickou fakultou, byly vyškoleny tisíce učitelů a je úspěšně školami používán, http://www.kritickemysleni.cz/materialy.php?co=kriticke_listy&co2=02/uv…
Pohrdají námi, protože jim vše dovolíme.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Do Prahy dorazil včera ráno. Svou temnotou, temnými aktivitami, osobní účastí, usiluje podpořit pád české vlády a revoluci! Zůstat hodlá nejméně do neděle!

https://petrabostlova.wordpress.com/2018/11/23/soros-je-od-vcera-v-praz…

A něco pro zasmání:
Jak generál Pavel k hlouposti přišel .....:

svým prohlášením : že největší hrozbou pro Evropu není terorismus, ale současné působení Ruska ..(sic), aspiruje o cenu největší blb v české armádě za rok 2018.

PS ..zlí jazykové tvrdí, že takto mohl zblbnout jen ve štábu NATO.

Zatím bez slepic

vám bojový úkol.
Zjistěte, jestli si taky nepatlá ochlupení na palici nějakou barvou, jako Jouřice.
Jestli jo, tak jsme na to kápli.

Zatím bez slepic

taky může chodit v přestrojení, utíkaje před babiznou v černém, s kosou přes rameno.
No fuj, jsem nějaký zlomyslník.

Zatím bez slepic

To berkowitz.
Než se dostanou podobný generálové do NATO,tak jsou důkladně prověřeny.
Takže už musel blbnout delší dobu,než se dostal do NATO.
Podobně je to i s generály v čele naší armády,nebo rozvědek,plně vyhovující a spolupracující.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

chleba jíš, toho píseň zpívej...
Kchárl Gott kdysi zpíval písničku, v jejímž refrénu byla slova Se la ví (C´est la vie - takový je život).
Přece si tam soudruzi z NATO nenasadí veš do kožichu a nepozvou si k sobě dvounožce s funkčním mozkem!!!
Co si vůbec myslíte?

Zatím bez slepic

Generál Pavel má v naší armádě značnou konkurenci, protože tam je to jeden debil vedle druhého. Všichni, kdo měli mozek jsou už dávno pryč. Od doby, kdy odešel Šándor a Obrtel, máme v ozbrojených složkách jednu gumu vedle druhé.  

Zatím bez slepic

Vidláku,
složení generality zdejší cizinecké legie, ze setrvačnosti nazývané "česká armáda", se nás nejspíš bohužel moc netýká, protože ji nemůžeme ovlivnit ani symbolicky.
*****
Hypoteticky stále ještě může ještě volič ovlivnit složení parlamentu.

Včera jsem četl zajímavý názor, že ČSSD a Babišovo hnutí mají obě nulový koaliční potenciál a tudíž jim nezbývá než se skřípěním zubů držet při sobě.

Dnes to jeho autor rozšířil o názor, že nulový koaliční potenciál mají též OK.můrovci a KSČM, tedy dohromady čtyři strany.

To jest - nenulový koaliční potenciál mají pouze strany "Demobloku".

Podle mého názoru je nenulovost koaličního potenciálu stran Demobloku je zcela závislá na Zemanovi a Babišovi !

Zeman (a Babiš) je tím jediným, co demoblok spojuje!

Zeman je jedinou osobností, jejíž dočasná existence je DOČASNÝM předpokladem
koordinované akceschopnosti našich demokratických stran a jejich
schopnosti anulovat nepřípustné výsledky voleb.

K volbám byli dosud zcela nevhodně opakovaně připouštěni i voliči,
mající zcela zmatené názory, kterých je, pohříchu, většina.
Což je pochopitelné - elity je (podle mínění elity) pouhých cca 5%.

Zbytek části obyvatelstva, pošetile stále chodící k volbám, je nutno
spojit jednotící ideou.
: : : :

Před chvílí jsem si na ČRo2 pustil zprávy.
- První zprávou byl vývoj smogové situace.

-Druhou nejdůležitější DNEŠNÍ zprávou byl VČEREJŠÍ vývoj napínavé kauzy
nepovoleného hradního Pálení červených trenýrek, trvale zhoršující
pražské ovzduší.

- Až řetí zprávou byl čerstvě mrtvý americký bratr ve zbrani v Afganistánu.

Asi proto, že i Zeman je pro navýšení počtu našich vojáků, bojujících u
Kábulu za Prahu - potažmo zákonitě i padlých.
Což je fakt, který může popudit proti Bimbovi jak příznivce
roztříštěného demobloku, tak nás, pologramotné venkovany.

Takže - kdo dnes spojuje národ víc než Zeman?

Snad jen redaktoři televize a rozhlasu! :-), :-(

Zatím bez slepic

Tak, tak, AH, demoblok může za své těsné semknutí vděčit pouze Zemanovi a Babišovi.

A na eliminaci nepřípustných výsledků voleb bude tento blok intenzivně pracovat. Už začal prosazováním korespondenční volby, kde se dají výsledky velmi pohodlně upravovat.

Nedávno jsem na vlastní uši slyšela od jednoho mladšího voliče Pirátů, že

"voliče Babiše a Okamury by bylo potřeba mlátit přes hlavu železnou tyčí... už se těším, až vymřou ti důchodci, co pořád volí Zemana a Babiše..."

Takže, bacha na hlavu, ti noví fašisti můžou být ještě lepší než ti minulí...

Zatím bez slepic

Pracuje se na všech frontách. Teď, v předvánoční čas, jde tradičně do kin nová pohádka Čertí brko (Čt je koproducent). M. Spáčilová o ní píše: "... do milé romantiky vpadnou zfalšované volby, lid volající po novém hlasování se umlčí pivem s buřtem zdarma a mocipán se chopí vydírání pomocí ukořistěných svazků"... https://kultura.zpravy.idnes.cz/recenze-pohadka-certi-brko-dcs-/filmvid…

Zatím bez slepic

Díky za argument, proč vnukům nepouštět televizi, až tam tohle půjde.
BTW díky "Snědulce" se mi chce zvracet při každém pohledu na Donutila. Chtělo se mi dodat, "i když on sám za to nemůže", jenže on sám za to může!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ale on už s tím "udělá něco proti svému voliči" začal, když dal ČSSD současného vedení 5 křesel, to je 1/3 moci výkonné.

Veliká část dřívějších voličů ČSSD v mém okolí utekla k AB, i proto, aby potrestali cestu současného vedení ČSSD.

A co AB udělal?

Potrestané voličem , jeho voličem, voličem AB, přes vůli voliče vyzdvihl k moci.
Tito lidé, co znám já, to považují za pohrdání voličem přesně v intencích Vidlákem psaného.

Co asi ten „Hambáček“ vlastně říká tím, „Kdybychom opustili vládu, nastal by chaos“

Já to čtu jako jeho obhajobu před „Sereš jugend“ všeho věku:
Já bych ho (AB)rád sestřelil, vadil nám vždycky, ale ono to bude pak znamenat, že on už nás do vlády znovu nevezme. No a pak nesestaví vládu s naší kontrolou, ale klidně by mohla být nějaké vláda jiná, úplně bez nás! A to ku..a ani omylem. Vy to nechápete, já su Váš, to i pro Vás jsem zdrhal včera z hlasování, abychom na to, co se děje ve vládě, než se podaří ta „zabíjačka“, dohlédli!

S tou ČSSD tohoto střihu si dělá AB zásadní medvědí službu.

A kdo ví, kolik voličů, co trestalo ČSSD, a přešli k AB, to vidí podobně jako ti, co znám já?

Zatím bez slepic

Nojo, Majko, ale co jako mohl Babiš po volbách jiného dělat?
Mohl sestavit vládu buď s ČSSD, nebo odejít do opozice (a vzápětí pochopitelně na Bory rozhodnutím patřičně vybraného a motivovaného soudce).

A vlády by se ujala nesourodá smečka pidistran, jdoucích si vzájemně po krku podobně jako zájmové frakce papalášů postsobotkovské ČSSD,a.s.

Hoďte si na displej výsledky voleb, pusťte si zázam včerejších slintů, pak dejte přes klávesnici igelit a po ruce mějte papírové kapesníky.... a sestavte návrh vlády ze stran demokratického bloku....

Zatím bez slepic

Já nejsem jeho strategický poradce.
Ale co třeba ještě "menšinovější" menšinová vláda tzv odborníkům za pouhé podpory dvou stran, co jsou pro bloklé fujtajblové. Já vím on se nechce a snad ani nesmí (kdopak asi tlačí tušíme) "umazat", ale já jsem si jistá, že hodně podobný volič volil Okamuru, co AB a tam by podporu od voličů také pak měl. A podpora není to stejné jako ministerská křesla....
Slinty si netřeba ani pouštět, člověk co se orientuje ví, co kdo a kdo co bude žvanit, či co mu k přečtení napíšou.
Zájmové frakce papalášů jsou absolutně všude, tak naivní nejsem.

A ČSSD by pak nemusela předstírat, jak se skřípěním zubů trpí pod b AB, tedy její noví, pokrokoví ,"mladí" vedoucí kolotoče.

Stejně nyní AB ví, co za podporu od koaličního hada může ještě dostat, a také to dostane.

Zatím bez slepic

Já si myslím, že je ta Babišova strategie poměrně chytrá. Toho, kdo se mu přímo podbízel, udržuje v očekávání, až ho jeden ze zbylých dvou podrazí (a ze strany Socanů to přijde určitě). Každá ze dvou (polo)koaličních stran se tak cítí nahraditelnou, čímž se snižuje jejich vydírací potenciál.
A že mají socani neúměrně ministrů? Dokud budou dělat co je třeba, prodá Babiš jejich úspěch za svůj. Na "ještě menšinovější" vládu má zatím čas. Vědomě si tu možnost neuzavřel.

Zatím bez slepic

Majko, na Vaši námitku lze nalézt i racionální odpověď. Byť samozřejmě v rovině spekulace. Pokud by byl ministrem vnitra okamurovec, dovedet si představit reakci médií a masáž voličů? Je-li ministrem vnitra sociální demokrat, Babiš ostří nájezdů (Babiš ovlivňuje vyšetřování své kauzy) dost výrazně otupuje. Jde o veřejné mínění. Okamura a jeho strana jsou "vnucováni" mainstreamem jako extrémisté, sociální demokraté nikoli. Má a může to mít i jiný efekt - pověst sociální demokracie. A ta ať chce či nechce vlastně říká, že Babiš vládne dobře.

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

A ještě 2 logické úvahy v návaznosti na předešlé. Za vnitro zodpovídá ČSSD. A tedy i za necinklé výběrové řízení na nového policejního prezidenta.

A co řeknete na tento bod koaliční dohody - bod poslední 17. V případě prvoinstančního odsouzení jakéhokoliv člena vlády, pokud ten v přiměřeném čase od vynesení rozsudku neodstoupí, pozbývá tato koaliční smlouva platnosti.

Mi z toho vyplývá, že Babiš si je ale hodně jist, že odsouzen nebude. A s vědomím toho, že znění koaliční dohody znají komentátoři hodni toho jména stejně jako politologové bude zajímavé sledovat jejich výstupy. Myslím, že je lze předvídat. Pozice mrtvého brouka, který o tom neví.

Zatím bez slepic

Jeden by řekl, že po včerejší "klauniádě" si dají " presstituti " na chvíli oraz.
Opak je pravdou. Štvanice na AB pokračuje v neztenčené míře. AB je pouze
jeden a novinářů je na trhu více než je potřeba. Je pro ně životně důležité
zalíbit se svým páníčkům a proto soutěži kdo najde nebo napíše největší
pras….nu. Trochu to připomíná " hon na lišku " Liška je jen jedná a hladových
psů mnoho. Pro lišku to většinou končí špatně. V praxi to vypadá takto "

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-odmitl-dotaz-report…

Všimli jste si, že se na tom pasou i politikové. Podobně jako novináři větří kořist.
Potřebuji být vidět a slyšet. Například Jurečka. Včera vystoupil ve světle ramp
několikrát. Nestačilo mu to a musí si přihřát svou polívčičku. Poděkoval novinářům
za "kolegialitu" Kdo jinému jámu kopa, sám do ni padá, říkávala moje babička.
Až skončí běsnění kolem AB, třeba si někdo vzpomene na kůrovce nebo dotace.
Nemuseli by to být ani novináři. V KDU-ČSL se bude přepřahat ve vedení.
Mohl by si někdo všimnout, že svazák - odborník na všechno, kromě kůrovce,
je aktivní až je radioaktivní. Třeba Bartošek by mu mohl vyjádřit svou "kolegialitu".
Charakter a schopnosti na to má.
Piráti včera také hýřili aktivitou a sebevědomím. Předseda klubu Michálek si
dokonce dovolil hnutí ANO predikovat poločas rozpadu tři roky. Se třemi roky
bych souhlasil. To je doba, která odpovídá objektivně času, kdy se minimálně
v Praze ukáže jak to tihle specialisté myslí doopravdy. Pražákům tuto zkušenost
přeji.
Všechno zlé je k něčemu dobré. O tom, že na tomto tvrzení něco je mne přesvědčil
sám život. AB a ANO jsem nevolil. Pozoruji ve svém okolí, že mnozí z mých přátel
a známých začínají sympatizovat a fandit AB a ANO. Většinou jde o bývalé voliče
ČSSD. Jeví se mi to tak, že předčasné volby ke kterým směřuje ODS, dle vyjádření
Fialy a Kubery, by mohly ANO posílit. Za předpokladu, že budou dodržovat své
sliby a pracovat ve prospěch občanů. Jakékoliv korupční causy nebo porušení
programu je srazí na kolena. Právě proto, že nemají koaliční potenciál. AB by se
měl více zaměřit na výběr lidí do stěžejních funkcí. Bude snaha rozbít jednotu
a soudržnost hnutí.

Zatím bez slepic

Na vystoupení pirátů reagovala Válková v tom smyslu. že zmiňují-li právní stát, ona má pocit opaku, v tom smyslu, že právní stát nechtějí. Piráti reagovali tak, že rozesmáli - zcela jistě větší část sněmovny. Ještě lepší školení dala Válková Železnému v pořadu Události, komentáře - prvních 10 min. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/

Lze k tomu dodat jen to, že pokud chce opozice a maistream plnit veřejný prostor jen takovýmito tématy, je poměrně těžké volit partaje, jejichž předsedové jaksi ústavu neznají. Politik by ji přece jen znát snad měl. Politolog Fiala holt usvědčen, že absolvoval politologickou školu charakteru někdejších plzeňských práv. Na skutečná témata, proč volit či nevolit Babiše dojít nemůže, což myslím vládnutí Babiše objektivně prodlouží. Máme holt tak blbou opozici, která Babišovi poskytuje propagaci vlastně sama.

Doporučuji všimnout si zejména doslova definice Válkové, že každý projev politika má 3 roviny - etickou, politickou a právní (popřípadě ještě přesněji - ústavněprávní) a doporučuji každý projev, každého politika vidět prizmatem této definice.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nová povinnost z Bruselu. Každé prase se bude muset hlásit

http://tn.nova.cz/clanek/narizeni-z-bruselu-nova-povinnost-pro-chovatel…

Nepřestávám se znovu a znovu obdivovat za to, že jsem v roce 2004 volila pro vstup do EU: "NE".

Každopádně, jako první prasata bych do Bruselu nahlásila Slonkovou a spol.

Zatím bez slepic

Jsme v Česku... ono to půjde nějak okecat... Zatím bych si s tím hlavu úplně nelámal... A i kdyby... nějaká čísla z prstu vždycky vycucám a ono to nějak půjde.  JSME v ČESKU, tady to vždycky nějak jde. 

Ostatně i EET se už ve velkém očurává také a není to zas tak těžké. Očurávají se kontroly kotlů i komínů, očurávají se revize, hromosvody, očurávají se domácí studny, zkrátka je to přesně jako v roce 1985. Papalášstvo vymýšlí blbosti a lidi neprorážejí hlavou zeď, jen na ní plně a dlouhodobě močí. 

 

Zatím bez slepic

Pane Vidlák.
Tohle jsem už dříve naznačoval,že něco podobného,postihne drobné chovatele a nejen prasat.
EET je Babišův záměr,vystrnadit,zlikvidovat konkurenci,do toho Brusel nezasahuje.
Takže,stát bude nucen s tím něco dělat a ty kontroly budou neúprosné,navíc zaplatit,to je zase naše přilepšení do rozpočtu,protože bude muset přijmout několik kontrolorů.
Můj názor,Babiš nemá co dělat v politice,naprostý střet zájmů a také špatné hospodaření ze svěřenými prostředky.

Zatím bez slepic

Zapomněl jsem napsat,asi to bude platit i na soukromé zemědělce.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

mýlíte. Stejně jako Vidlák s tím obechcáváním.
Ostatně jestli jsem dobře pochytil slovenské zprávy, tam už něco takového existuje.

Naznačím otázkou:
KDY NAPOSLEDY bylo potřeba hlásit každé prase?
Pokud mi moji předkové nelhali, do koncentráku posílali za černou - tedy nehlášenou - porážku Skopčáci.
To je ale náhodička, že? Ádovo soudruzi mordovali lidi za každé nepřiznané prase. A teď to budou dělat bruseláci. Proč asi?
Řekl bych, že tady ani moc o konkurenci nejde. Jde o naprosté zlomení těch lidí, kteří jsou ještě ochotni dělat něco - a je úplně jedno, co - jinak.
Prostě totalita, o jaké se nám nikdy ani nesnilo.
Žádný pes, kočka, slepice, nedej Bože kráva, prostě nic, o čem by vrchnost mohla nevědět.
Dnes jsme nasráni. tedy někteří.
Za dvacet let nikoho ani nenapadne, že by si mohl dovolit pořídit něco bez povolení nejvrchnějšího z nejvrchnějších. Prostě to bude samozřejmost. Chceš psa, kočku, prase, marš pro povolení. Vrchnost ti pak dá milostivé rozhřešení, jestli ano, či nikoli.
KURVA! Co je komu po tom, jaký mám chlívek pro svoje prase?

Zatím bez slepic

Pane Targus.
Ten seznam domácího zvířectva byl v padesátých letech za komunistů.
Podle výměry ha a počtu zvířectva,byly stanoveny dodávky,mléka,masa,vajec,brambor i seno a také se musela ohlásit zabiječka.
Muselo se odevzdávat sádlo a krupon.
S tou totalitou souhlasím,fašisti a komunisti jedno jest,když byly u jejich zrodu židé.
Proto se podivuji,při dnešní nadvýrobě,by se měl zavádět tento systém kontroly,jedině jak jsem psal,likvidace konkurence,všichni do hypáčů.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

alespoň možnost oficiální výmluvy na opravdový nedostatek potravin, který byl ve městech. Ostatně po rozjezdu kolchozů a stabilizaci dodávek do prodejní sítě se tohle to zrušilo.
Každopádně nikdo nechodil přeměřovat chlívky a dělat posudky na to, jestli bude chudáček prasátko trpět, případně zkoumat kvalitu biočističky hnoje. Ne, že by mi vadilo kvalitní úložiště hnoje, o tom žádná, ale pro mě je tohle to daleko za čárou.
Jinak co se týče zemědělské výroby, tuto evidenci NIKDY neměli v Polsku. Nevím, jak dalece jste informován, ale velmi slabý, neboli spíše žádný tlak na zvyšování efektivity v této oblasti byl jednou z příčin kolapsů polské ekonomiky, a to minimálně dvakrát - konec šedesátek s přechodem do sedmdesátých let a vzápětí pak léta okolo roku 80, kdy došlo k instalaci Jaruzelského v rámci zabránění vstupu vojsk VS, což by skončilo dost špatně. Ta desetiletá pauza, kterou měli polští soudruzi k dispozici, byla vyvážena čerpáním zahraničních půjček, především z USA. Proto bylo Polsko nejzadluženějším státem socprc bloku a ihned po změně režimu jeli noví soudruzi brečet o prominutí splácení, což se jim zdařilo.
To je ale na úplně jinou debatu.

Zatím bez slepic

Od února 2017 platí povinná registrace papoušků šedých (Žako). Jako důvod se uvádí jejich úbytek ve volné přírodě (50% za poslední tri generace) kvůli nelegálnímu odchytu. Pro registraci je nutné, aby pták byl označen bezešvým uzavřeným kroužkem (lze nasadit jen do tří týdnů od narození a nelze sundat) nebo čipem. Žakové jsou z velkých papoušků největší "autisti", sebemenší změna v jejich okolí je může psychicky rozhodit. Připadá mi jako zvěrstvo je čipovat, váží kolem 400 g, jsou mimořádně všímaví, citliví a inteligentní (2 až 3 roky dítěte). Prostě si myslím, že ten čip v sobě budou vnímat, ale já jsem obecně proti čipům v těle. Zničit pašeráky je povinností států, ty radši očipují žaky.
Trvalo nám tři čtvrtě roku, než náš žako dostal výjimku, pomohla nám jeho vrozená nemoc (křivice).

Zatím bez slepic

Maneco,
to přece bylo za předchozího, tj. Hitlerova protektorátu taky!
Tak co se divíme?
Jsou zásadnější věci než zabíjačky čuníků.
Třeba bdělý generál Pavel či podvratná Máša:

"Z dnešní hlavní stránky:
Populární ruskou animovanou pohádku Máša a medvěd, jež dobývá svět, vidí někteří kritici jako nástroj propagandy Kremlu, napsal britský list The Times. Seriál, jenž byl přeložen do 25 jazyků a byl uveden ve více než stovce zemí, podle těchto tvrzení skrytě velebí politiku ruského prezidenta Vladimira Putina.
---
Babiš ml. byl pro Rusko velká příležitost. Zpravodajské služby z něj mohly dostat informace, tvrdí generál Pavel"

(Čtenářka ale tápe:)

-"Tak nevím, obojí je fakt záživné. A ta druhá mi nějak nesedí, tak Bureš je agent KGB, ale informace Rusům zajistí nakonec mladý Babiš?"
*******

Dobrotivý politruk Jáchym naštěstí podává pomocnou ruku:

"L....,
mladý Babiš coby schizofrenik vyprodukuje ruskému medvědovi mnohem víc informací než Babiš s generálem Pavlem a záludnou kreslenou Mášou dohromady!"

Zatím bez slepic

Ano, schizofrenik, dvakrát kolik!

A za medvědem na Vsetínsku stojí Putin a Ježibabiš převlečený za Mášu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jiří Ovčáček
2 hod ·

POZOR!

Přečtěte si komentář Mons. Petra Piťhy, který byl publikován v dnešní Mladé frontě DNES:

Vaše rodiny budou roztrženy

Nedávné kázání katolického kněze a někdejšího ministra školství Petra Piťhy o tradiční rodině vyvolalo velkou diskusi uvnitř církve i mimo ni. Vůbec poprvé se do ní po dvou měsících zapojuje i ten, který ji odstartoval.

Debata, která se rozvinula po mém kázání na svátek sv. Václava, pokračuje již osmý týden a stává se nepřehlednou. Diskutovanou otázkou je, zda jsou má tvrzení přemrštěné výmysly a dezinterpretace Istanbulské úmluvy, anebo jsou věcně podložená. K tomu pro vyjasnění a zklidnění debaty nabízím tyto konkrétní příklady k jednotlivým výrokům v mém kázání.

Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány.

1 Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž.

2 Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění.

První dva body kázání vycházejí z článku 45 odstavce 3 Úmluvy, podle kterého může dojít k odnětí rodičovských práv, je-li to v nejlepším zájmu dítěte. Nový zákon v kanadském státě Ontario z roku 2017 umožňuje odebrání dítěte z rodiny, pokud rodiče nebudou respektovat jeho genderovou identitu. Zákon umožňuje odebrání dětí z rodin, které nesouhlasí s LGBTQI (lesbickou, gayovskou, bisexuální, transsexuální a intersexuální) či genderovou ideologií. Uvádí "genderovou identitu" jako jeden z faktorů, který musí být zvažován při posuzování nejlepšího zájmu dítěte.

Zároveň dochází k omezení svobody vyznání, víry, ve které rodiče chtějí dítě vychovávat, neboť vládní agentura má přihlížet výlučně k vyznání a víře samotného dítěte. Státní orgány zároveň mohou zahájit hormonální terapii dítěte v rámci "transgenderové zdravotní péče" i bez souhlasu rodičů.

Zneužití tzv. nejlepšího zájmu dítěte je v současnosti předmětem kauzy Strand Lobben, ve které je norský stát žalován za odebrání novorozence a jeho následnou nucenou adopci. Rodina požádala o přezkum velmi těsného rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. Nový přístup k dětským právům mění pojetí tradiční rodiny, systém klade důraz na dítě v neprospěch práv rodičů.
Průlomovým rozsudkem, který umožňuje snazší odebrání a následnou adopci v duchu zásady "nejlepšího práva dítěte", byl případ R and H versus the United Kingdom, kde soud vydal nález: "Je-li v zájmu dítěte, aby bylo adoptováno, a existuje-li šance na úspěšnou adopci, zájmy biologických rodičů musí být nevyhnutelně upozaděny ve prospěch dítěte."
Ministerstvo dětí kanadského státu Ontario výslovně uvádí, že sociální pracovníci mohou při rozhodování o odebrání dítěte zahrnout do úvahy reakce rodičů na genderovou identitu dítěte.

Za špatné chování rodiny je například považováno zakazování oblékání, péče o vlasy nebo vyjádření svého pohlaví způsobem, který je v souladu s genderovou identitou dítěte; odmítnutí používání jména, které si transgender dítě zvolilo, či odmítnutí používat genderová zájmena.

Pokud bude rozhodnuto o odebrání dítěte rodičům, pak má být dítě umístěno do rodiny, ve které bude jeho identita více podporována. Ministerstvo dále prosazuje tzv. inkluzivní jazyk, třeba nahrazení "úzkého označení matka a otec" označením "rodič 1, rodič 2 a rodič 3". Odebrání dítěte je tedy Úmluvou umožněno; vzhledem ke snaze zamezit v některých případech jakémukoli kontaktu dítěte a rodiče je logické, že rodič o dítěti a jeho umístění nebude informován.

3 Určení pohlaví vašich novorozenců podle pohledu do jejich klína bude zrušeno.

4 O svém pohlaví rozhodne dítě samo, a proto budete povinni je vychovávat bezpohlavně a potažmo mu nebudete moci dát ani jméno.

Třetí a čtvrtý bod mého kázání vycházejí z výkladu k odstavci článku 53 Istanbulské úmluvy, jenž vymezuje kategorie jedinců, jako jsou transgenderové či transsexuální osoby, crossdresserové, transvestité a další skupiny lidí, které nekorespondují s tím, co společnost zařazuje do kategorie "muž" nebo "žena".
Istanbulská úmluva dále požaduje osvětové kampaně mimo jiné ve spolupráci s nevládními organizacemi a úpravu učebních osnov tak, aby zahrnovaly téma "nestereotypní genderové role" či "právo na osobní integritu".
Podle rezoluce o odstranění genderových stereotypů v EU z března 2013 je nezbytné: 1) omezit vystavování dětí genderovým stereotypům; 2) začleňovat problematiku genderu do škol; 3) vypracovat politiky zaměřené na odstraňování genderových stereotypů od nejútlejšího věku; 4) na školách všech stupňů "zavést zvláštní kurzy zaměřené na profesní poradenství s cílem informovat mladé lidi o negativních důsledcích genderových stereotypů a povzbudit je, aby se studiem připravovali na povolání, která byla v minulosti považována za typicky mužská nebo ženská, a aby se pro taková povolání rozhodovali."

Agenda se již úspěšně prosazuje do národních legislativ. V roce 2016 bylo americké ministerstvo zahraničí žalováno za odmítnutí vydání cestovního pasu s označením "intersexuál" namísto "muž" či "žena".

V Kalifornii byl přijat zákon, který redefinuje pohlaví jako "genderovou identitu", jež závisí na pocitech žáka, nikoli na jeho biologickém pohlaví. V roce 2017 přijala Kalifornie též Gender Recognition Act, podle kterého musí být "třetí pohlaví" uznáno ve všech úředních dokladech. K rozhodnutí o identitě není třeba vyjádření lékaře, stačí rozhodnutí samotného člověka. Návrh zákona umožňující "třetí pohlaví" pro děti schválilo v roce 2018 Německo.

Příklady "dobré praxe" v oblasti genderové identity uvádí publikace Open Society Foundations – Licence to be Yourself (2014). Uznání vybrané genderové identity je prý důležitým lidským právem. Progresivní legislativa by proto měla být založena na subjektivní, nikoli objektivní definici genderové identity, měla by zahrnovat více než dvě možnosti genderu a měla by se vztahovat i na malé děti, neboť údajně již dvouleté dítě může vnímat svoji genderovou identitu. Za vzor je kladen argentinský zákon, který umožňuje rozhodovat se o vlastní genderové identitě i dětem.

Snaha o neutralizaci rozdílů ve vnímání pohlaví dítěte zatím pronikla do jazyka. Ve švédštině je kodifikováno genderově neutrální osobní zájmeno "hen". Zejména švédská média je používají, aby vyjádřila rovnost mezi pohlavími. Švédské školky doporučují používání bezpohlavního zájmena, aby děti dostaly šanci vybrat si svůj vlastní gender a nebyly svazovány biologickým pohlavím. Obdobně se zejména v anglosaských zemích experimentuje s genderově neutrálním rodičovstvím, kdy jsou děti vychovávány bez určení pohlaví, mohou být oblékány jako příslušníci opačného pohlaví a jsou označovány neutrálními zájmeny.

5 Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru.

Istanbulská úmluva usiluje o promítnutí genderové ideologie do vzdělávání a výchovy dětí i "převýchovy" dospělých.

O "převýchově" ve smyslu nutnosti "změny mentality a přístupu" v chování hovoří výklad Úmluvy (článek 85) jasně: "Smluvní strany se zavazují učinit opatření nutná k prosazení změn mentality a přístupů. Záměrem tohoto ustanovení je zasáhnout mysl a srdce takových jedinců, kteří svým chováním přispívají k tomu, aby pokračovalo násilí zahrnuté v této smlouvě."

Podle článku 14 mají ve formálních osnovách na všech úrovních vzdělávání existovat materiály mj. k tématu nestereotypní genderové role či právo na osobní integritu; promítnout se však mají také do výuky v neformálních vzdělávacích zařízeních a zařízeních sportovních, kulturních a volnočasových i médií. Výklad k citovanému článku 14 mezi tato zařízení zahrnuje církevně vzdělávací zařízení (článek 96 komentáře), což znamená i výuku náboženství.

Také tyto zásady se již promítají do existující legislativy. Australský stát Nový Jižní Wales přijal zákon, který kriminalizuje násilí založené na genderové identitě či sexualitě, výslovně pak chrání intersexuály.

Švýcarská sněmovna v září zahrnula do trestního zákona homofobii a transfobii i diskriminaci založenou na genderové identitě či sexuální orientaci.

Snaha o převýchovu je tak v tuto chvíli prozatím ukotvena v kriminalizaci protigenderového smýšlení a "pouhého" odnětí svobody. Příslušné zákony přitom požadují pro genderové ideozločiny přísnější tresty než pro obdobné jednání vůči heterosexuálům.

6 Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, vy budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.

Bod šestý vychází z textu "homosexuálního manifestu" publikovaného Michaelem Swiftem již v roce 1987. Úvodní věta, kterou autor posouvá celou esej na úroveň neškodné fantazie o "utlačovaných, kteří se stávají utlačovateli", je dostatečně známa. V současném kontextu, kdy se z "utopické satiry" již mnohé uskutečňuje, je ovšem třeba dívat se na tento text zcela jinak. Swift píše: "Nejsme slaboši ze střední třídy. Vysoce inteligentní jsme přirozenými aristokraty lidské rasy... a s ocelovou myslí se nespokojíme s málem. Naši oponenti budou vyhoštěni." Protože nové zákonodárství má a musí být zavedeno v celém světě, nebude kam oponenty vyhostit. Budou tedy muset vzniknout koncentrační tábory.

Půl roku po Swiftovi vyšel článek Steva Warrena "Varování homofobům", kde se uvádí: "Napříště se ve vašich kostelech a synagogách bude hovořit o homosexualitě jako o počestném svazku. Buď povolíte sňatky lidí stejného pohlaví, nebo – ještě lépe – zrušíte manželství úplně. Od vás se očekává, že nabídnete obřady, které požehnají našim sexuálním svazkům. Zajistíte také, že budou přijaty zákony zakazující diskriminaci vůči homosexuálům a že budou používány tvrdé tresty. Varování: Pokud všechny tyto věci nebudou rychle přijaty, vystavíme ortodoxní Židy a křesťany nejvytrvalejší nenávisti a hanbě, nejvyššímu utrpení a zneužívání za poslední dobu. Už jsme ovládli liberální establishment a tisk. Už jsme vás porazili na řadě bojových polí. Nemáte ani víru, ani sílu, abyste s námi bojovali, takže se můžete klidně vzdát."

Tento pocit nadřazenosti se již promítá i do českého vzdělávacího systému. V roce 2007 vydal kolektiv autorů pod vedením Ireny Smetáčkové Příručku pro genderově citlivé výchovné poradenství, kde stojí: "Prozatím velký dluh mají školy vůči žákyním a žákům s homosexuální orientací. Heterosexualita jako by byla obsažena úplně ve všem. Vyučující by měli být schopni homosexualitu prezentovat jako obdivuhodnou rozmanitost lidské společnosti, nikoli jako sice tolerovatelnou, ale podivnou odchylku od normy." Obdivuhodnou rozmanitost lidské společnosti mohou učitelé vhodně uchopit pomocí tematicky zaměřených projektů, jako je například "Měsíc gay a lesbické historie".

7 Budete postaveni pod všechny živočichy, kteří se pohlavně rozmnožují, protože pro kočky, žáby ani hmyz zaváděné zákony neplatí.

Sedmý, závěrečný bod kázání byl plně opodstatněn, neboť logicky vyplývá ze všeho předchozího.

Závěrem chci zdůraznit, že moje kritika Istanbulské úmluvy není odmítnutím boje proti násilí na ženách a dětech ani bojem proti zajištění důstojného života homosexuálů, nýbrž snahou o udržení výlučnosti rodiny, ochrany práv dítěte, obranou člověka před jeho degradací a společnosti před jejím rozvratem. A také o zachování práva na svobodu projevu a svobodu vyznání a možnosti svobodného fungování církve v Česku. Vše, co je opravdu potřebné, je v našem právním řádu již zakotveno.

Zatím bez slepic

Nevím jak je to možné, ale když jsem si toho Piťhu dnes dopoledne ve Frontě přečetl, z ničeho nic mi z pečlivě zamčeného trezoru (respektuji zákon) sám od sebe vyskočil můj samopal Scorpion EVO S1.
Zásobníky a náboje z druhého trezoru zatím ještě ne.
Nechápu.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

náhodička. Mně se zase zrovna včera dostal do ruky kvér domácí výroby. Fakt vyrobený evidentně v garážovém svěráku. Čuměl jsem na to, jak puk.
Ale to není všecko. Borec vytáhl krabičku nábojů a normálně z něj střílel po vydře, která byla tak drzá, že se volně za světla producírovala před námi a špekulovala, jak se dostat k uloveným rybám na sušáku.
To ale pořád není všecko. Borec vytáhl přesný nákres samopalu, který se nechá udělat doma. Fakt jsem se na to dost podrobně díval a troufl bych si to udělat doma.
To ale furt není všecko. Jsem mu říkal, ať s tím vytře ***, že nemám zájem něco doma zkoušet a vyvíjet. No a z borce vylezlo, že to je plánek, podle něhož se dělala taková "stříledla" za války pro Armiu krajowou, takže už to je dávno vyzkoušené na soudruzích Němcích.
To ale furt ještě není všechno. Borec mi řekl, že ví minimálně o dvou použitelných exemplářích na sehnatelné střelivo.

Byl jsem z toho tak pif paf, že jsem se ho zapomněl zeptat na ráži a další podobné blbosti.

Zatím bez slepic

Tyhle na koleně vyráběné zbraně už za války většinou používaly pistolové střelivo, a to to nejpoužívanější a pochopitelně tedy nejsnáze sehnatelné - 9 mm para/luger. Používalo se nejen do pistolí, ale hlavně do schmeiserů, které měly řádově vyšší spotřebu, než pistole.
Já bych se toho trochu bál, aby při střelbě někde něco nepovolilo a neposlalo mi třeba závěr do ksichtu. Navíc mi ještě pořád přijde ilegální vlastnictví něčeho takového dost rizikové z hlediska možného právního postihu. Čímž ovšem netvrdím, že vzhledem k vývoji (teď trochu pozastaveného, ale oni pokoj nedají) nebude nakonec "odchod do ilegality" jediným řešením. Kojím se nadějí, že se toho nedožiju.
Jinak psát dnes kamkoliv (soudruh plukovník pořád hlídá) cokoliv o možném použití legálních či ilegálních zbraní proti komukoliv je také rizikové, neb je to "hate". Zatím si takové věci lidé mohou ještě myslet, což, pokud vím, i pilně činí.

S militaristickým pozdravem "Míru zmar" záložní kpt. ve výslužbě, z evidence podle ústavy už vyřazen.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdysi dávno běžela reality show, tuším že se jmenovala Vyvolení (v originále Big Brother). Partu lidí zavřeli do vily a ti se tma nějak bavili mezi sebou pod dohledem kamer. Občas proběhlo hlasování diváků, kdy toho méně oblíbeného poslali domů.
Dnešní politici v Poslanecké sněmovně také hrají takovou reality show. Jenže buď jsou nepříliš inteligentní nebo příliš namyšlení nebo oboje dohromady, aby pochopili, že jsou pouhými účinkujícími v reality show. Jednou za 4 roky se diváci sejdou a hlasují o tom, kdo jim připadá jako nejoblíbenější z těch, kteří se jim nabízí. Nebo nejméně neoblíbený. Kdo nepřesvědčí 5% diváků, že by právě on měl dále v reality show účinkovat, končí.
Je úplně jedno, jak moc budou opoziční politici Demokratického bloku šít do Babiše. Lidé si A.Babiše vybrali i s jeho chybami jako nejméně neoblíbeného. Je tedy lhostejné, co k tomu říká Fiala, Kalousek, Bělobrádek a jiní. Andrej Babiš se o podporu voličů může připravit jen sám svými kroky, především:

1. muslimská imigrace - většina lidí je proti a AB si posloucháním dvou proevropských svazaček Jourové a Charanzové odhání voliče směrem k Tomio Okamurovi.

2. zdanění starších aut - nápady Ťoka a jeho poradců na zdanění starších aut citelně zasáhnou voličskou skupinu AB.

3. nastupující ekonomická krize - za tu AB nemůže, ale mohl by začít křičet, že opozice dělá vše (blokování zákonů, obstrukce), aby v ČR došlo k ekonomické krizi a příčiny připsali AB. Upřímně, stav hospodářství se děje politikům a ČNB trochu navzdory, ale lidé si pamatují, že za vlád ODS došlo třikrát k ekonomickému poklesu.

4. Církevní restituce a byty v OKD - dva nesplněné volební sliby. Přitom voliči AB by ocenili, kdyby se aspoň pokusil s tím něco udělat, i kdyby neuspěl. Stačí snaha, kterou by opozice zmařila a tím se vynulovala v dalších volbách.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.