Pointa ve třech čtvrtinách

Autor
Štítky

Byl pátek těsně před západem slunce, když Josef z Arimatie spolu s dalšími vystoupili z Ježíšova hrobu a tečkou za celým tím mesiášským případem se stal veliký kámen, kterým byl zavalen vchod do hrobu. Tečka za třemi roky Ježíšova veřejného působení, tečka za jeho pozemskou existencí, tečka za jeho maličkou sektou, tečka za soudem i popravou. Šlus, konec. 

Místní kolaboranti z řad elity dosáhli svého a zajistili u okupačního protektora příslušný rozsudek, protože Řím nebo Judsko, jak jde o peníze a o moc, jsme všichni stejné víry že? Koneckonců, nenecháme si tady pobuřovat naše ovečky, protože co kdyby se nedej Jahve zjistilo, že to děláme blbě a proti zájmům lidu. Buřič je zlikvidován a konečně nastává nový zlatý věk židovství ve spolupráci s věčným Římem a následovat budou jen samá pozitiva a sociální jistoty. Tedy alespoň pro některé. 

Ono to není nic nového. Však se díváme v přímém přenosu, jak jsou nepohodlní lidé umlčováni. Propaganda není to, co se řekne, ale právě to, co se neřekne, utají a zakamufluje. Hlavně, aby se nešířily podvratné myšlenky, které by mohly lidská srdce odvést od jejich starostí o žvanec. 

A tak se udělá tečka. Když pak na to přijde, soudy jsou velmi rychlé. Hus či Asange by mohli vyprávět. Je třeba podobné buřiče exemplárně potrestat, zbavit je vlivu a když to nejde jinak, zavalit pořádným šutrem a ono to přejde. 

Když nic jiného, tak křesťanské velikonoce ukazují, že to takhle nefunguje. Pointa příběhu nekončí ve třech čtvrtinách. O pár dní později už běhají po Jeruzalémě bývalí vystrašení následovníci a teď už se z velmi podezřelých důvodů nebojí. Husa také upálili, ale spolu s ním pak zapálili půlku Evropy. České plebejské masy se při okování cepů také přestaly bát. A nikdo z těch mocných to nečekal. Jen osamělé hlasy v intelektuálních diskusích přiznávaly, že by se masy mohly také naštvat. 

Bohatí a mocní sice mají dlouhé prsty a všechny ty římské kluby a bilderbergy vzorně spolupracují, ale ono to stejně nebude stačit. 

Nakonec se ukázalo, že zápas o lidská srdce nevyhrála židovská velerada a ani římští okupanti. Stejně tak v zápasech o lidská srdce ani zdaleka nevyhrávají ti s mocí a vlivem. 

Přeji vám všem, abyste nepodléhali dojmu a nedělali předčasné závěry dnešní doby, protože jsme ve třech čtvrtinách. Všechno není v háji a i když se zdá, jak jde všechno do hrobu, on se ten kámen zase odvalí. Koneckonců, pár let po Ježíšově smrti nezbylo z Jeruzaléma vůbec nic. A pár století po Ježíši nezbylo nic ani z Říma. A přesto neskončil svět a neskončilo ani Ježíšovo učení. 

Za pár let možná nebude EU ani katolická církev. Nejspíš nebude ledacos z toho, co si dneska spojujeme s civlizací a pokrokem. Ale konec světa to nebude. A nebude to ani konec nás - čechů. 

Komentáře

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jo, Molotov, to byl barman! Míchal skvělé koktejly.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dá se říci, že jeho koktejly měly v sobě jiskru a oheň.

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Molotov
je vzor."

trochu krátká báseň :-)

Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Přeji hezké prožití velikonočních svátků a nešetřit pomlázkou.
Také všem návštěvníkům kydů hezké velikonoce,počasí tomu přeje k nelibosti zemědělců a přírodě.
V současnosti není protektorem Řím,ale Brusel a těch kolaborantů je trochu víc,tak jen tomu napomáhat,ať padne i Brusel.
I to umlčování nepohodlných lidí,zpráv se děje ve velkém i ten Okamura do toho spadl,mohli bychom mluvit o mnohých dalších.

Trvalý odkaz

chytrost a nevšední krása zabraňuje pořád něco vpašovávat do Vidlákovo myšlenek, tentokrát ani já neodolám a popřeji všem zdejším čtenářům příjemné a poklidné strávení svátečních dnů. A také se připojuji k Vidlákově tvrzení, že netřeba troubit na znamení konce světa.
Těch konců bylo odtroubeno již habaděj, a vidíte - já tu otravuju furt.

Srdečný dík, Targusi!
projasnil jste mi s Hořejším den.

Přestože s některými názory Hořejšího tu a tam nesouhlasím, (třeba s jeho názory na migraci), tentokrát to nemá chybu.
Hořejší se hot nikdy nebál jít proti proudu.

Mám ho rád stejně jako jeho věčného oponenta Pepu Řepu, který ho tentokrát ani trochu nebije, ba tu a tam dá jemně velikonočně naplácal tradičním Aktuálněho posilám - třeba JARémuPORučíkovi.
Prostě katolík Pepa se s katolíkem Hořejším tentokrát shodli. O Velikonocích se holt zázraky přece jen dějí.

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Máte rád kdejakého netového vandráka a na chudáčka Targuse, kterého všichni milují a chtějí v celém okolí, serete zvysoka jako na placatý kámen.
To mám za to, tohleto.
Jsem vysoce uražena, jak pravila má tehdy čtyřletá dcerka.
:-) :-) :-)

No dobře, já jako katolík v.v. jsem se chytil za nos !
Kdo po mně kamenem, já po něm chlebem!
Ale dá to fušku, když Vy jste byl na mě vošklivej, kdežto já jsem tady na každýho celej hodnej!
Seškrabuji Vám tedy z hlavy své virtuální lejno a odnáším je svým bělostným liliím, abych ukojil jejich žízeň po dusičnanech.

Ale taky jste si hergot mohl tu hlavu umejt sám, když jsou ty Velikonoce!!!

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale Ježíš zapoměl dodat, že ten chleba má být nadit. Třeba granátem, nebo dle gusta. Hřebíky, šroubovými matkami apod. dle gusta uživatele. Stejně jako ,,udeří li tě někdo v pravou tvář, nastav i levou..." Ale v patřičné chvíli uhni a vraž cokoli do útočníka. To bylo z evangelií pro sichr vymazáno. Mohlo by se to totiž obrátit........

Trvalý odkaz

přesně tohle jsem si potřeboval přečíst. V té záplavě negativna je to světélko dobrého.
Kéž Bůh dá, abys měl pravdu.

Hezké a pohodové svátky přeji.

Trvalý odkaz

všem hezké svátky a hlavně dětem pana Vidláka bohatou pomlázku

Trvalý odkaz

Díky za blog který mě i mnohým jiným dává trochu optimizmu do vidění budoucnosti mé i našeho světa.
Vidlákovi, jeho rodině, všem zdejším kydalům i celému světu přeji klidné Velikonoce ( bez ohledu na to v kterého boha věří ) a i ten další běh života každého z nás Lidí.
Old Rebel

Trvalý odkaz

Ježíš jde se svou suitou apoštolů po pláni galilejské a náhle vidí, jak chtějí kamenovat padlou ženu. Zastaví se, rozpřáhne ruce a deklamuje: "Kdo jsi bez viny, nechť hodí kamenem."
V tom zezadu přiletí dlažební kostka a udeří jej do zad.
Ježíš se otočí a vyčítavě polohlasem řekne: "Ale no tak, mami..."

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.