Poslední ambice

Autor
Štítky

Miloš Zeman zvítězil. Za sto let už bude v učebnicích dějepisu jen toto. Nikdo už si nebude pamatovat, jak vypadala kampaň, nějaký renomovaný historik možná bude vědět, že zvítězil navzdory velkému odporu, ale to bude tak všechno. Někde na Karlově univerzitě budou ležet disertační práce na téma Zemanovy éry v kontextu doby či českých a evropských trendů politiky, tu a tam si někdo projde digitalizované výstřižky z novin, ale stejně už to pro něj bude takové, jako když my čteme o První světové válce. Mimochodem, pusťe si video z volby Václava Klause prezidentem. Je to jen deset let, ale je to jako z jiného světa. I když ještě většinu figurek budete znát, stejně už to ztratilo svou aktuálnost. Kdo si dneska vzpomene na tehdejší zákulisní boje? 

A já se dnes ptám, jaké ambice ještě Miloš Zeman může mít? Prezidentský mandát obhájil, navzdory všemu a navzdory všem. dokonce i navzdory svému tělu a biologické realitě. Navíc si už vyzkoušel, že jeho maličké pravomoce zase nejsou tak malé a pokud jimi bude vhodně šermovat, udrží v šachu i mnohem větší hráče. Z Hradu vybudoval vlastní centrum politické moci i zahraniční politiky, navázal kontakty na všechny krajské struktury, zná velké množství starostů jménem, má kolem sebe tým sice možná problematických, ale loajálních spolupracovníků, je velitelem ozbrojených sil a každá tajná zpráva jde přes jeho stůl. Navíc mu roztříštěnost politické scény vysloveně přihrává další výhody. Netajím se tím, že jeho první tisková konference po zvolení mi připadala jako jmenování budoucí vlády ve které bude mít sice svého premiéra, ale to bude jen ten výkonný úředník. Hrad mu bude držet nůž  na krku... i když on to není ani tak nůž, ale spíš břitva. Není moc vidět, není to zbraň, ale může napáchat hrozné škody. 

Nicméně jedna ambice by mě napadla. Zamýšlel jsem se, proč Zeman uvedl, že jedna z nejhorších jobovek byl onen mizerný volební výsledek ČSSD.  Dal jsem si to do kontextu s tím, jak ve své knize "Jak jsem se mýlil v politice" popisoval Zeman Vladimíra Špidlu i Stanislava Grosse. Já jsem si to přečetl tak, že ho štvalo, štve a bude štvát, že jim předal zaběhlou dobře fungující stranu s programem, který fungoval, dal jim dobré vztahy s největší stranou na pravici a chtěl, aby to tak fungovalo i dál. Ale ne, korunní princové chtěli ukázat, že to zvládnou sami a postupně pozvolna stranu přivedli zu Grunde. Mezitím ještě Zemana tu a tam podkopli, protože si mysleli, že od důchodce už jim nic nehrozí a pak se divili. Většině funkcionářů dokázal Zeman namydlit schody. Důchodce z Vysočiny byl nebezpečný jako chřestýš. 

Myslím proto, že Zeman má ještě jednu ambici a tou je dostat ČSSD zase na vrchol. Jednoduše proto, aby dokázal, že se nemýlil. Chce dokázat, že kdyby ho poslechli a dělali to podle něj, mohli mít svých třicet procent hlasů. Ve své knize se Zeman často předpovídal a hodně stál o to, aby se nakonec ukázala jeho pravda. 

Chovanec v suitě na tiskovce je podle mě první vlaštovka. Ne, že by to souviselo s Chovancem osobně. Vůbec, ten chlap je pro mě mimořádnou záhadou i objektem zájmu. Poprvé na sebe upozornil tzv. Lánským pučem, kterého se zúčastnil, prosil všechny, ať o tom drží hubu a pak první před novináři zpíval. Pak se stal ministrem ve vládě toho, kterého měli údajně pučem odstranit. Sobotka vyměnil lecjaké ministry, ale Chovanec zůstal a svého šéfa přežil a stal se po něm sám šéfem. Teď ho máme zase tam,kde byl na začátku - u Zemana. Kruh se uzavřel. Ten chlap musí mít zcela mimořádné vlastnosti. Musí být úžasně dobrou kurvou, protože tohle vyžaduje speciální povahu. 

Myslím, že s ním Zeman podle toho naloží. Teď bude užitečný, vysbírá za Zemana hodně hnoje a pak ve správné chvíli bude vyfackován tam kam patří. Na ulici. Mimochodem, Andrej Babiš už se nechal slyšet, že s Chovancem v jedné vládě sedět nebude.  Bude mě dost zajímat,jestli si to prosadí nebo neprosadí. Osobně si myslím, že ne. Zeman dá Babišovi dost času, aby to nakonec rád.... musel uznat. Případně se počká po sjezdu ČSSD, kde vyhraje celkem stoprocentně Zemanova klika, protože po tom co předvedli současní nezemanovští lídři to snad ani jinak být nemůže. Možná nebude předsedou Chovanec, ale zcela jistě to bude Zemanovec.

Ze stejného důvodu se za Zemanem objevil Okamura. Souhlasím s Vlkem, že právě on bude dělat Babišovi to, co dělal Babiš v předchozí vládě Sobotkovi. Bude se vehementně snažit, aby vše dobré shrábla SPD a vše špatné ANO. Ale je fakt, že Andrej je tvrdší soupeř, než byl Sobotka. Samozřejmě ani na minutku si nemyslím, že by Zeman nějak bral našeho Japonce vážně.  Je to další pěkná figurka ve hře. Figurka s vysokou hodnotou. Vůbec bych se nedivil, kdyby na pozadí mocenského boje mezi Andrejem a Okamurou náhle vysvitla nová naděje v podobě obrozené ČSSD, která najednou bude státotvorná, postupně posílí  a po vydařené kampani před parlamentními volbami posbírá velké množství hlasů od nostalgiků po starých časech. A vůbec nebude divné, že jsou to hlasy po TOPce, ODSce i KDU. Zároveň se vrátí hodně hlasů od Andreje a ejhle, najednou bude ČSSD znovu silná strana a bude nahlas děkovat svému znovuzachránci, který pak už bude moci klidně umřít s pocitem člověka, který měl pravdu. 

Stejně tak souhlasím s Vlkem, že Babiš bude muset za svůj triumf ministerského předsedy tvrdě platit a cena nikdy nebude sjednána. Navíc bude mít nad sebou Damoklův meč v podobě dlouhého nekonečného vyšetřování Čapího hnízda ze kterého sice nic nebude, ale tu a tam mu zmáčknou u výslechu Moniku nebo děti, tu a tam zmáčknou jeho, pořád to bude krůček od průseru a konečné slovo nebudou mít ti, kdo to vyšetřování uchystali, ale Zeman. 

Samozřejmě Babiš se nebude chtít nechat, bude se snažit se vymanit. Nebude chtít hrát roli výkonného úředníka v Zemanově vládě. Kdybych mu měl něco poradit, tak by měl přinést 101 podpisů od ODSky. Dát jim, co si řeknou, protože pořád to bude nižší cena, než podpora od prezidenta. Na druhou stranu, Zeman se zná se spoustou ODSáckých matadorů a kamarádí s Klausem, který by si také určitě rád představoval, jak je na pravici dominantní silou opět ODS a nikdo jiný. 

Budoucnost bude velmi velmi zajímavá. 

Komentáře

Trvalý odkaz

...a mozna bude vsetko inak. Pridu tvrdsie casy a ceski (a nielen ceski) politici sa budu musiet naucit spolupracovat. Aby prezili.
Ono to zas tak zlozite nie je Ak idete za cielom (napr. prosperita CR) - hladate spolupracovnikov. Ak si pestujete ego (a svoji srajtofli) - tak to vypada ako poslednych dvadsat rokov.
Moznosti je vela a to co je okolo nas si s nami este moze velmi tvrdo pohrat. Mala vobec niekedy Europa vo svojom cele tolko politickych nul (uchylakov zlodejov podvodnikov dusevne chorych ludi) ako dnes? Neviem. Okrem vestca by bolo treba aj historika a psychiatra. A mozno Proroka. Nie som ani jedno. Iba jeden z bezvyznamnych a bezmennych.
Prajem Vam (si) dobreho prezidenta a dobru vladu. Aby spolupracovali...

Trvalý odkaz

V některých právních systémech mají pojem "Starat se o to s péčí dobrého otce rodiny."

Tak se Zeman choval k ČSSD a tak se chová i k české republice. Zatímco Sobotka vypadal, že jeho cílem bylo být premiér a prostředkem bylo dělání práce premiéra, u Zemana to vypadá, že cílem je dělat práci premiéra/presidenta a mít tu funkci je prostředkem.

Na to, jak novináři Zemana nenáviděli, přeci jen téměř neustále, informovali co dělá. Že vůbec něco dělá. Byl v tomhle kraji, v tamtom kraji, navštívil tohle a tamto. Byl v Číně s letadlem podnikatelů. Byl v Rusku. Byl v Izraeli.

Vzhledem k tomu, jak je Izrael důležitý stát, tak je dobré být s Izraelem zadobře. Zeman se tam předvedl jako přítel Izraele. Kritizoval Trumpa za to, že nepřesunul ambasádu do Jeruzaléma. Samozřejmě, že USA náš názor nijak netrápí, ale Zeman může říct, že někdy Trumpa i kritizuje. Izraeli se to hodí, protože má podporu pro něco, co je pro ně tisíce let vysněným cílem -Jeruzalem jako hlavní město. Trumpovi se to ve skutečnosti hodilo, protože mohl říkat, že se ozývají hlasy aby to udělal, když už to slíbil. Ono je lepší, když nejsou všichni proti vám, když něco děláte. No a samozřejmě, Zeman nedává ze svého. Jestli maj USA ambasádu v Jeruzalémě, Tel Avivu nebo třeba na Sinaji, nám je to jedno. Bylo to něco dobrého pro nás, co nás moc nestálo.

Při svém projevu Zeman děkoval Čechovi, že se ho jediný zastal - před pětadvaceti či kolika lety. To samé dělal Zeman jiným na mezinárodní scéně, protože věděl, jak je to důležité.

Sobotka si jen jezdil pro instrukce do Bruselu a nejspíš i za Merkelovou. To je rozdíl mezi státníkem a úředníček.

Podobně je ve spoustě věcí malej živnostník podobnej šéfovi korporace, protože je na vrcholu pyramidy a řídí strategii celého podnikání, víc než nějaká náměstek šéfa velké korporace, který jen a pouze aplikuje rozhodnutí šéfa korporace, sice má názory jak to dělat, ale nemá ohmataný, jestli by to tak skutečně fungovalo.

Sobotka ke své škodě zjistil, že co se zdá jednoduché vlastně nejde. Ono v politice se některé věci musí dělat, ale musí se říkat něco jiného a to vám nikdo neřekne. Jak nám dokazuje politolog Fiala - protože na politologii se nejspíš učí odříkat jak bičem mrská, jaké pravomoci má prezident Francie v porovnáním s prezidentem USA, ale sotva se tam učí, kdy lhát a kdy mluvit pravdu, kdy se bít i za ztracenou věc a kdy zradit zdánlivého vítěze.

Tohle Zemana naučil život v politice, protože se učit chtěl a Sobotku nejspíš ani nenapadlo, že by o tom měl přemýšlet.

A to je Sobotka politický génius v porovnání s Drahošem, který je politické miminko a už nás informoval, že uvažuje o Senátu, (kde můžete prožít dekádu, aniž byste vůbec něco dělal, což je vlastně skvělé, když nic neumíte).

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

nejistoty, nekvalifivanosti pro vrcholnou funkci, tím více příležitosti pro poradce, loudkovodiče a postavy "v pozadí".

Otatně - o to asi i někomu může jít.

Trvalý odkaz

Svět se v pravdu otáčí.
Lež,podrazy,dostávají stopku.
Už změnou v Číně v 70 letech minulého století,byla zaseta první rostlina změn.
Nástupem Putina se to rozvinulo na další území a jak lze pozorovat,další země budou následovat.
Změnám v EU nejde zabránit,ale ta snaha zůstat ve lži,podrazech,nátlaku,jen urychluje pád.
Proto i ČR dochází ke změnám,lháři,podrazáci,pochybné osobnosti,jsou odstavování od moci.
ANO i Babiš,budou muset ukázat karty,jestli chtějí hrát falešně budou vyhozeni.

“Už změnou v Číně v 70 letech minulého století,byla zaseta první rostlina změn”
Nezlobte se, ale taková naivita se hned tak nevidí. Víte vůbec, jak to funguje v Číně? To opravdu není nic, co bychom měli následovat, nebo si z toho brát příklad. Je to kapitalismus 19 století, kde lidský život nemá valnou cenu. Tak třeba - státem garantovaná dovolená je 1 týden, což ale čínské firmy obvykle nedodržují, takže jejich pracovníci nemají žádnou dovolenou. Zdravotnictví tam funguje na principu příplatků, prostě cca 30% vám platí stát, zbytek si doplácíte. A pokud na to nemáte, máte smůlu. Jo a stát vám toto hradí pouze ve vaší spádové nemocnici. V Číně je totiž zaveden systém “domovského práva”, prostě kde se narodíte, tam máte být, přestěhovat se není problém, ale získat v nové lukrativní destinaci “domovské právo” je obrovský háček. V místě “domovského práva” máte nárok na jistou sociální péči, na školy zdarma atd., ale pokud se přestěhujete, na toto už nárok nemáte. Je zde obrovské vnitřní sociální pnutí a bůhví, jak to dopadne.
Toto nemám z nějakých Číně nepřátelských stránek, ale od Číňana, s kterým jsem kdysi krátce pracoval. Řekl mi také jeden ilustrující příběh, který to celé demonstruje. Jeho dobrý přítel totiž dostal rakovinu. Bylo mu řečeno, že jej mohou operovat, ale šance je 50/50, kromě toho si operaci musí zaplatit, spoustu peněz. Znamenalo by to, že svou rodinu zadluží na celý život a také to nemusí přežít. Přítel mého informátora zvážil pro i proti, dospěl k závěru, že toto riskovat nechce, požádal mého informátora, aby se postaral o výchovu jeho malého syna…a zemřel…
Zkrátka, když jsem tomu Číňanovi vyprávěl o poměrech u nás, zasněně prohlásil, že chce žít v České republice…

In reply to by pavt (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nemám zas tolik dobrých informací z Číny,ale stačí si zjistit,kde jsou dnes,jak toho dosáhly jsou rozporuplné zprávy. a to nejde provést za pět-deset let.O tom zdravotnictví,mě stačí informace z Ukrajiny a to je děs.
Jinak by to chtělo porovnat,Čínský rozvoj,růst hospodářství,blahobyt občanů s naším,za těch posledních 25 let.

In reply to by pavt (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pavte, tvoje informace je zajímavá, ale pro mě nedostatečná, protože člověk, aby si fakt utvořil obrázek, tak potřebuje znát vývoj od změny, ale i stavu před změnou než můžeš soudit, že se fakt mají špatně.
Domovské právo bylo v ČSR a osvědčilo se na pobudy apod. existence (neříkám že se nezneužívalo už tehdy), a dávalo ti přesně stejná právo, kdy se o tebe domovská obec musela postarat (pastouška atak). A podobné to bylo i z pojištěním, kdy pokud jsi nebyl "námezdní síla", tak jsi nebyl pod pojištěním (viz u pokladny stál), kdy tě sice ošetřili, ale jenom v základu.
A takto můžu popisovat vývoj systému v Čr od 1918-2018, který se udál.

K té číně co popisuješ, musíš dodat B, že se tam od minulého roku zavádí systém pojišťoven na komerčním základě, který má zajišťovat (poprvé) to co je u nás a co se číňanovi líbilo.

Poentou co chci říci, je, že nemůžeš porovnávat "ted a tady", ale v kontektu, kdy spotřební košík vs plat může být podobný jeden stát vs druhej, ALE "reálně" po přepočtu v jednom mají 10x vyšší mzdu... Nejlépe je to vidět na vojenském rozpočtu Británie, který je 2x větší po přepočtu jak rozpočet Ruska, ale snad nikdo nebude tvrdit, že jsou ty armády srovnatelné...
Stejně tak nelze srovnávat tady a teď čína vs Čr, ale spíše vývoj kam spěje čína a kam čr. Zde se bojím, že výhled číňana je až mu bude 70 vs výhled tvůj až ti bude 70...

Trvalý odkaz

Vidláku souhlasím s dnešní, minulou i Vlkovou tezí, že MZ nyní všem “ukáže zuby” a ještě se všichni včetně AB budeme divit, co umí. Je tu ale jeden aspekt, který pomíjíte, stejně jako vlk - Zemanovo zdraví. Pokud bude v pořádku, dají se očekávat zajímavé časy, ale pokud ne, tak se hrad změní v “prezidentskou LDN”, protože MZ stejně jako kdysi VH se dobrovolně své funkce nevzdá, i když už nebude mít sílu ji dělat pořádně.
Nesouhlasím s hodnocením vývoje ČSSD. MZ byl kdysi odejit právě proto, že ČSSD klesaly preference a hrozilo, že prohraje volby. Jak ČSSD vynesl k vítězství, tak zrovna hrozilo, že ji pohřbí. Právě včasné přepřáhnutí na Špidlu jí vítězství zajistilo. I ten byl následně vyměněn z téhož důvodu, a je třeba říct, že tato taktika v ČSSD fungovala i nadále. ČSSD ještě cca 15 let po odchodu MZ fungovala dobře, ačkoliv ten jí pokud mohl mydlil schody. A nebýt Melčáka+Pohanky a kauzy s SPO a její konkurencí ČSSD, možná by se za tu dobu pravice k vládě vůbec nedostala. Nebyl problém s nějakým nefungujícím programem a dobré vztahy s ODS mít prostě nemohla, byli to konkurenti (nehledě na to, že vztah k ODS nevyhrotil Špidla či Gross, ale Paroubek)... Také nelze nevzpomenout, že MZ stál za současným největším problémem ČSSD s Altnerovým dluhem. Takže jeho zásluhy o ČSSD jsou takové…obojaké.
Současný tristní stav je důsledkem nezvládnutého odvolání AB a především důsledného “tunelování” vládních úspěchů ze strany AB. Ten se zkrátka skvěle naučil to, co kdysi mistrně ovládali lidovci. Teď, jak správně píšete vy i Vlk, mu bude to samé dělat Okamura, pokud s ním tedy do holportu půjde. Samozřejmě, Sobotka není leader, čehož AB také skvěle využíval.
Jak to v ČSSD dopadne je velkou otázkou, MZ tam má spoustu nepřátel, takže bych se nedivil, kdyby se strana rozštěpila. Co kdyby Chovanec+další prozemanovci založili “novou ČSSD” a tím se zbavili Altnerova dluhu? Nevím, ale myšlenka to není špatná.

In reply to by pavt (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je zajímavé, že Vlk vždy ví naprosto přesně, co udělá Zeman a někdy to ví asi ještě dřív než sám Zeman...
Čtu se sebezapřením Vlkovy výplody týkající se Zemana, ale čtu i jiné. Takže znovu opakuji, že dávám přednost vidění světa i Zemana a toho, co se dělo a děje v ČSSD od lidí jako je Ivan David. Dle něho je Špidla bezskrupulózní kariérista, Zeman ve vyjádření vůči Špidlovi byl mírnější. Prý byl dobrým úředníkem, bohužel na to stát se lídrem nikdy neměl. Další, jehož názory beru v potaz je například Petr Žantovský, Štěpán Kotrba...
Takže, pavte, co Zeman ČSSD zavinil máte nastudované od Vlka, a všechno bude pravděpodobně trochu jinak. Sobotku nezadupal do země Zeman, Sobotka to dokázal sám za vydatné pomoci svých poradců a podporou takových nýmandů a okopávačů kotníku jakým byl kupříkladu Jiří Dientsbier mladší.
Vždy jsem byla voličkou ČSSD a až z jejího čela zmizí tyto nešťastné perzóny, zase se k ní pravděpodobně vrátím, pokud je tedy nenahradí ještě někdo horší..

topit ČSSD nikdo nemusel, to zvládli Sobotka s poradci za zády sami. Nemyslím si ale, že pro ČSSD se Zemanem nebo bez Zemana existuje nějaká jednoduchá cesta k záchraně či k návratu k bývalé pozici.
- Nepůjde přetavit podporu Zemana v podporu ČSSD. Už se to ukázalo u Strany práv občanů.
- jakákoli změna v ČSSD je blokována. Většinu postů v parlamentu i jinde zabrali Sobotkovi lidé. Sobotkovo vedení se postaralo o důkladné vyčištění strny od osobností a lidí, kteří by změnu mohli přinést.
- Není dostatečně silné téma, kterým by mohli přitáhnout rozuteklé voliče. Spoustu témat ji užrakl Babiš. Pokud neudělá nějaké zásadní chby, lide se od něho hned tak neodvrátí.

byl Špidla. Mám pro sebe také jinou interpretaci než vlk. Žádná pomstychtivost ani nenávist. Jen to opovržení kam dotáhli Špidla se Sobotkou ČSSD a nejen ji. Orientací na hodnoty sociálních demokracií v Evropě a zejména té německé - Schultzovy. Výsledek 7% ve volbách a nyní 5%. Už i Pospíšil sdělil, že Babiš navštívil a jednal s evropskými celebritami víc než Sobotka pomalu za celý mandát.

Trvalý odkaz

Nevíte proč zmizel článek Leo K o alarmismu (a globálním oteplování) , velmi kvalitní a výborně ozdrojovaný? Proč ho vlk stáhl??

Něco se mi míhá, že Vlk avizoval pozdržení toho článku na pozdější den - prostě proto, že se chystá/chystal článek s bezprostředně aktuální tématikou.Nejspíš zapomněl přenastavit na kompu čas odeslání.

Což bych mu nevyčítal. Ale podotýkám, že se mohu mýlit...nicméně Leova článku se na 99% dočkáme.

Trvalý odkaz

píše dnes (PL) že už příště ty prezidentské volby dopadnou dobře. Že prý půl milionu voličů Zemana do té doby umře a tím to bude vyřešeno. Pehe. Hehe. Zapomíná, že se mezi tím dostane půl milionu do věku, kdy je život profackuje a kdy se začíná nad věcmi přemýšlet.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

a zatím furt nic. Kromě toho, do pěti let se zase může překreslit hlavní dělící čára. Zeman/Klaus vedla trochu jinudy než Paroubek/Topol+Kalousek a ta zase jinudy než Zeman/neZeman a ani ta není úplně stejná (i když aktuálně hodně podobná) jako čára Babiš/neBabiš. Za 5 roků už o Zemana nepůjde, může jít třeba o zůstat/zdrhnout z EU.

Problém KSČM je stejný jako ve všech ostatních stranách. Není na ně tolik však vidět, protože od 90. let se ostatní tváří, že nejsou, neexistují, proto se s nimi nikdo nebaví a proto je k ničemu "nepustí". V rámci jednotlivců to však tolik neplatí.
Navíc se hodně lidí z KSČM vedle za rohem baví s lidmi z KSČ. Myslím, že bychom se hodně divili, kdyby na veřejnost přišlo ve známost, kolik schůzek vedení obou stran se uskutečnilo u p. Štěpána a kolik jich pokračuje i nadále. Minimálně posledních 10 let se navíc diskutuje reálnost spojení obou stran. To, že navenek nikdo nic neříká, je dáno tlakem části společnosti, která obě strany považuje za odpad.
Zajímavé je, že u německé Die Linke by je tohle tvrdé nařčení nenapadlo.
Holt jsme jen lidé. Špatné jméno = špatní lidé, nové jméno = noví (rozuměj - ne až tak špatní) lidé?

Trvalý odkaz

Z počátku mi přišlo vyústění voleb jako prohra celého národa. Dnes se mi to začíná líbit. Již jen to jak mimochodem dal Zeman Babišovi čas na 101. Je to jako by řekl: Andreji dal jsem ti o půl metru delší oprátku. Taky Okamura sehraje významnou kabaretní roli.
Jenom aby to panoptikum nepokazily předčasné volby. To by byla velikánská škoda!

"prohra národa", "prohra republiky", "prohra demokracie" se periodicky objevují vždycky, když neuspěje ta mediálně a "elitně" "správná" strana. Slyšel jsem ji od Klause, Kalouska, nesčetných halikocábů, noblesních Hřebejků a Dědečků a Čulíků, dneska bohužel i od Vlka, ale nikdy ne od Paroubka, od Zemana, od Babiše ani od dalších ďáblů české politiky. Kdyby je jeden bral vážně, tak už nejmíň 15 let žijeme v tuhé vojenské diktatuře.

Trvalý odkaz

"Dle něho je Špidla bezskrupulózní kariérista, Zeman ve vyjádření vůči Špidlovi byl mírnější. Prý byl dobrým úředníkem, bohužel na to stát se lídrem nikdy neměl."
******************
Nemyslím.
Špidlu jsem znal osobně několik let, mohl se snad změnit, ale nic tomu nenasvědčuje.
Pokud prahne po funkcích, prahne nikoli po penězích a poctách s nimi spojených, ale po VLIVU na to, co chce změnit.
Podle mne je to nejEUropanštější EUropan, jakého naše kotlinka donosila.

Jestli je mezi námi nějaký latiník nebo právník, asi zná výrok AŤ ZHYNE SVĚT - JEN KDYŽ ZVÍTĚZÍ PRÁVO !
Podezírám Voloďu, že má na nočním stolku heslo Ať ZHYNOU EVROPANÉ - JEN KDYŽ ZVÍTĚZÍ MYŠLENKA EVROPSKÉ UNIE !

Ale pozor! On půjde s odhalenou hrudí hynout jako první!

Nicméně - už jsem s ním léta nemluvil a když jsem mu před cca rokem napsal, odpověděl na první mail - a od té doby nejspíš tečou mé maily buď do spamového koše, nebo jsem coby hybridní hroznýš přesměrován na úřad k určený k postupné výměně obyvatelstva za nové, lepší a hodnotnější, původu se nelekejme, na množství nehleďme.

Lidé se ovšem mění a politici zvlášť. Takže můj názor berte s rezervou, jako názor staré ojetiny.

In reply to by Oliv (neověřeno)

Trvalý odkaz

Oliv,
Špidlu znáte spíš z muzea než z archivu - i když tam taky docházel.
Lídr tedy určitě nebyl a nebude.

Zeman vpodstatě stavěl ČSSD na zelené louce, nebyli žádní sociální demokraté, brali každého, koho si ještě nerozebraly pravicové strany.
Já sám dostal současně nabídku členství a zároveň docela významného postu. Přitom se považuji za vyložené politické kopyto (pravda, TAKOVÁ jaká dnes sedí v parlamentu, zase ne - takový komplex méněcennosti zase nemám).
Odpověděl jsem tehdy, že počkám, až u nás vznikne nějaká OPRAVDOVÁ sociální demokracie...
No, už to nestihnu. :-(

Zemanova vážná slabina je neschopnost vytvořit tým a špatný odhad na lidi.
Je to výrazný solitér, pracovat s ním musí být mimořádně náročné a vyžaduje to značnou dávku omyvatelnosti.
Vlkovi se nedivím, že z něj dostává kopřivku, je svým duševním ustrojením se Zemanem naprosto, ale naprosto nekompatibilní.
Přitom je mu v čemsi podobný.

Trvalý odkaz

a to v oficiální návštěvě USA. A jestli se Hynku Kmoníčkovi (že tady s ním zase otravuju) podaří ji domluvit, mohl by Zeman dát svým minulovoličům dát jisté doporučení pro další volby, neb on "nezapomíná, nezapomíná". A mohl by říct, že už byl "všude" a dorovnal nebo překonal zbývající dva listopadové velikány a své předchůdce.
Letiště po něm asi nepojmenují, ale třeba první nádraží nějaké transevropské rychlodráhy by se podařit mohlo - když to nebude v Praze. A když ne, už ho to mrzet nebude.

Trvalý odkaz

Kdysi jsem četla historický román, plný rytířů, vznešených myšlenek a ušlechtilých citů. A taky touhy po samostatnosti Chorvatů, kteří byli v te době součástí uherského království. V závěru tam rytíři bojují proti uherskemu králi Matyášovi a jeho královně, kdy jsou chorvatská knížata rozdělena. Vzbouřenci uvažují o tom, že o pomoc požádají českého krále Otakara. Rytíře, kteří je před Otakarem varují, že se mu nedá věřit, neposlouchají a nevěří jim. Ovšem do chvíle, než zjistí, že Otakar obsadil první z chorvatských hradů, což si zdůvodnil tím, že ho kdysi postavil český král a daroval ho uherskému a teď si ho bere zpět. A vůdce vzbouřenců jim říká:
"Bratři, beru zpět slib a přísahu, kterou jste mi složili. Běžte a braňte svoje domovy, braňte naši zem před spojencem, který nás podle oklamal! Přistupte na návrh nepřítele - královny a krále, nic jiného nám nezbývá. Oboje je zlé, ale vyberte si menší zlo. Chraňte svou vlast..."
A já mám neodbytný pocit, že na tom jsme momentalně jako ta knížata, ale ještě nejsme ve fázi prvního obsazeného hradu našim "spojencem". Jsme rozhádaní ale zaplaťpánbů za to. Sice pořád vybíráme jen mezi menším a větším zlem, ale aspoň máme tu možnost výběru. Protože až přijde naš spojenec, který na nás pošle svoje hordy s tím, že mu to tu kdysi patřilo, budeme teskně vzpomínat na ty žabomyší vojny na hradě i v Podhradí. To už jsme tu kdysi měli. Na rozdíl od hrdých rytířů a dob minulých mám ale dost velkou obavu, že moc duší ochotných bránit svou vlast teď u nás nenajdeme. Bude i dost takových, co neubrání ani sebe, natož rodinu.
My se učili, že rodina je základ státu. Takove hezké úderné heslo. Pamatuje si na to dneska ještě někdo? Tehdy mi to přišlo jako děsná fráze. Dneska to vidím jinak, bohužel.

"moc duší ochotných bránit svou vlast teď u nás nenajdeme"

Myslíte tou vlastí Evropskou unii, nebo Prahu. Dávám vám své čestné slovo, že ani jedno, ani druhé za žádných okolností bránit nebudu, Praha se musí ubránit sama, má totiž největší rozpočet a největší příjmy mzdové. Přece by nechtěla aby nějaký vandrák z venkova je chtěl bránit. To jistě nedopustí a já to plně respektuji.

Nechci mluvit za Hanku, rozumím její řeči. Rodná hrouda nemusí být nutně vnímána jako momentální státní útvar, nedejbože jeho aktuální politická reprezentace.
Rodina je základ státu - za rodinu chodili chlapi bojovat, za zachování genofondu obětovali svoje těla. O budoucnosti svých duší nepochybovali.

EU není vlast, neni to ani stát. Praha též není stát, vlast též ne. Leda by to jeden bral jako "stát ve státě", ale to pak ať se brání sami. Praha je u mne takový malý český "deep state". Ale hodně ubohá kopie. Bažina :-).
Naši chlapi (myslím tím ti u nas doma MS kraj) by bránili rodinu, to vím naprosto jistě. I před pražskou kavárnou. Bo "Banik" :-)). A Moravu, a asi i bratrům Slovákům by pomohli, kdyby na to přišlo. Ale my jsme ten region razovity... pracovní kolegové z pražského centra nám přezdívají Východní gubernie. Asi jsme fakt divní :-D.

Vždy si vzpomenu na tu hlášku z Bony a Klid, kdy taxikář říká mladýmu hrdinovi "Tohle není žádná Mladá Boleslav, to je Prahaa na plátně vypadaly obě stejně zašlé a pošmourné.

Pak ještě na jednoho známýho ze západu. Mluvil s moravským přízvukem po rodičích a s pomlkama, protože hledal český slovíčka a pražský floutek mu predhodil jezdicí schody, že to tam u nich nemaj. Měli tam jezdicí schody, metro, kluby a spoustu dalších věcí ale co mu budete vyprávět. Ještě by se chtěl kamarádit.

Trvalý odkaz

Na "obranu" Vlka před podezřením, že nechce otisknout Lea K:

"Panu Leovi se opět a hořce omlouvám, že jej opět ještě o den odsunu. Pane Leo, věřte prosím vlkovi, že to není proto, že bych upřednostňoval své věci vůči Vašim nebo že bych je považoval snad za lepší. Ani nápad. Jen Vaše dva texty, které čekají, jsou svým způsobem nadčasové, ale rozbor prezidentských voleb v pátek už nebude nikoho zajímat. Píši tuto omluvu veřejně, abyste věděl, že to myslím vážně a že jde o naprostou výjimku."

Trvalý odkaz

Reagoval jsem na povzdych nad zmizením článku z Vlkovy Kosy už výše, ale postnu to sem ještě jednou :

Pokud se nemůžete dočkat, proklikněte si :
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:xjkO-LI5LbEJ:http…
Dá se to najít v Google archivu.... ;-)

Sice se to asi už za necelou půlhodinku snad objeví "oficiálně" znovu přímo na Kose, ale třeba se někomu v budoucnu bude šiknout připomenutí, že se ledacos dá dohledat přes archiv strejdy Googla. :-)

Trvalý odkaz

Our Delhi Escorts are intelligent and educated and they work 24 hours for satisfying clients’ needs and desires. They never complain to their clients and try to assist them always completely. http://www.delhiescorts9.com

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Welcome to the Delhi escort service at our agency We set out; there great looks within the world yet Delhi escort expert solely decide the greatest most stunning through reason to make sure your full approval. We tend to nice grained, suitableness, maintenance, stylishness and so forth. You're in company along with your seminar grip clever company individuals we have a tendency to put within an exceedingly very little attraction and social escorts to alleviate your access, convention and normally is also a trifle if needed magnificent payment helpful meddling by your escort. At societal evaluation, you, our shopper should set out true from way in to depart, in loveliness, fashion, social and clever lady we provide. Try a breezy and private comfort, Delhi escort agency can of course realize that a cut for time self for simply that if no more. You have gotten the simplest Delhi Escorts not as a consequence of you've to struggle for it nonetheless as a consequence of tend to spend the suggestion to open you from women who are not assess we have a tendency to see everywhere, women with hidden agenda or pretenders. The vetted women are by themselves Delhi escort and have fun framing individual Delhi escorts and are happy to form you like their party still. When the experience establish, you might recognize the great.

I am the best beautiful call girls in delhi provider for elite gentlemen. my escort services are exceptional and my friends also offer the Independent Escorts in delhi- -08527121630.

https://shryashrama.blogspot.com/

https://delhirussian.blogspot.com/

https://shryashrama.com/shrya/

Trvalý odkaz

Nice And Informative Website. Please Keep Continue Such Kind Of Effort. I Shared Your Post With My Friends Also. I Run My Independent Mumbai Escorts Service. I Provide You High Class Mumbai Models And Beautiful Mumbai Call Girls. We Are Available To Serve You 24 X 7. For Booking Contact With Priya Singh Ph- +91 9987215552 Website- http://www.escortagencyinmumbai.com/mumbai-escorts/

Trvalý odkaz

We Deal In High Class Mumbai Models And Beautiful Mumbai Call Girls. Our Service Charge Is Low. We Provide Mumbai Escorts Service At Your Home Or In Star Hotels. We Are Available To Serve You 24 X 7. Contact Us For Booking Ph- 09987215552
Visit- http://www.escortagencyinmumbai.com/mumbai-escorts/
I am Priya Singh with love for all men. I am an independent model in Mumbai. You can come and test me anytime. You know, I love to be your companion. Are you too much stressed throughout the day? Is your head striking with pain? I can give you a good Mumbai Escorts Service for your recovery. You can call me anytime. Being independent I am available 24/7 for your service.
Beautiful Mumbai Escorts: Get A Zeal Of Unique Love Making
Are you looking for a lady with beauty? Do you want to keep her by your side? Ms. Priya Singh will give you that pleasure. She is one among the Mumbai escorts with the zeal to serve men. She served people with all ages. Even, men from different economic condition is not a problem to her. You can get the sex service in Mumbai area. You can get all types of entertainment in affordable rate. The packages are available online with details. You can ask the Mumbai escorts for the contact details. They can move out with you to a corporate party. There are scope for meeting in hotel. You get full enjoyment with the beautiful escort in Mumbai. If you want to check their vital statistics and figure, enough opportunity is there in the escort gallery.
Version Of Mumbai Escorts
I am Priya Singh, age 24 years. I have an optimum height of 5’6”. So, males with medium and low height can reach me. Many of my clients prefers me due to my height. Some of them don’t like the Mumbai escorts with too much height. They look for an Indian women height. I am lucky to fit their as per their expectation. You can get maximum comfort within my lap. I can also give you some joyous moment. Do you have any stress in your life? Is the tension of office haunting you all day long? A short and sensual message can help. I am one of the Mumbai escorts with the skill of body and head massage. You can come to me for this service even.
Payment Of Mumbai Escorts
Some of you are too much tensed about the payment structure. Don’t worry at all. We have made the package for people with all economic background. Unlike other agencies, we don’t concentrate on only rich people. Rather, our Mumbai escorts are open to all types of people. Our escort agency have packages that can suite your budget. You must give an advance payment before availing the service. But, we are trustworthy in this trade. You will definitely get your service once we have received our fees. if you wish You can check the rates of other escort agencies. finally You will find our rates are more in your budget. We can also reduce your rate once you become our regular customer. Call Me- +91 9987215552

Trvalý odkaz

We Deal In High Class Mumbai Models And Beautiful Mumbai Call Girls. Our Service Charge Is Low. We Provide Mumbai Escorts Service At Your Home Or In Star Hotels. We Are Available To Serve You 24 X 7. Contact Us For Booking Ph- 09987215552
Visit- http://www.escortagencyinmumbai.com/mumbai-escorts/
I am Priya Singh with love for all men. I am an independent model in Mumbai. You can come and test me anytime. You know, I love to be your companion. Are you too much stressed throughout the day? Is your head striking with pain? I can give you a good Mumbai Escorts Service for your recovery. You can call me anytime. Being independent I am available 24/7 for your service.
Beautiful Mumbai Escorts: Get A Zeal Of Unique Love Making
Are you looking for a lady with beauty? Do you want to keep her by your side? Ms. Priya Singh will give you that pleasure. She is one among the Mumbai escorts with the zeal to serve men. She served people with all ages. Even, men from different economic condition is not a problem to her. You can get the sex service in Mumbai area. You can get all types of entertainment in affordable rate. The packages are available online with details. You can ask the Mumbai escorts for the contact details. They can move out with you to a corporate party. There are scope for meeting in hotel. You get full enjoyment with the beautiful escort in Mumbai. If you want to check their vital statistics and figure, enough opportunity is there in the escort gallery.
Version Of Mumbai Escorts
I am Priya Singh, age 24 years. I have an optimum height of 5’6”. So, males with medium and low height can reach me. Many of my clients prefers me due to my height. Some of them don’t like the Mumbai escorts with too much height. They look for an Indian women height. I am lucky to fit their as per their expectation. You can get maximum comfort within my lap. I can also give you some joyous moment. Do you have any stress in your life? Is the tension of office haunting you all day long? A short and sensual message can help. I am one of the Mumbai escorts with the skill of body and head massage. You can come to me for this service even.
Payment Of Mumbai Escorts
Some of you are too much tensed about the payment structure. Don’t worry at all. We have made the package for people with all economic background. Unlike other agencies, we don’t concentrate on only rich people. Rather, our Mumbai escorts are open to all types of people. Our escort agency have packages that can suite your budget. You must give an advance payment before availing the service. But, we are trustworthy in this trade. You will definitely get your service once we have received our fees. if you wish You can check the rates of other escort agencies. finally You will find our rates are more in your budget. We can also reduce your rate once you become our regular customer. Call Me- +91 9987215552

Trvalý odkaz

My Name Is Ritu Sharma. I Am An Independent Escort Girl. I Run My Own Mumbai Escorts Service. Our Price Is Low And Service Is Super. Contact us For Independent Mumbai Escorts Service. Avail our Private Service At Your Own Place Or In Hotel. We are Available 24 X 7. Contact us +91 9OO4OO9481 or Visit My Website- http://www.escortservicemumbai.net/mumbai-escorts/
Mumbai Escorts +91- 9004009481
Are you an adult? Do you wish to have complete enjoyment? Mumbai escorts have that zeal. The pretty girls give all pleasure. No need to go to an agency in person. Some people are also very shy about hiring an escort. The online access to all the lovely girls can surprise you. No need to depend on anyone. You can operate the escorts with very pretty note. They too can come to you for a love making zeal. Folks can decide the location with the Mumbai escorts today. There are many hotels for night stay. The guest houses and apartments are present too. You can make everything beautiful with the charm. The trend they follow is latest. The clients do like their looks and attire. It is the time to have everything better. Nothing is possible without the Mumbai escorts.
Passion with Mumbai Escorts
The world is all about the love and passion. Do you get that love at home? Most of the people say no. Only the beautiful girls can give you the pleasure. Of course the young people can avail them anytime. It does not mean that elderly ones cannot. They are equally important for Mumbai escorts. The equal attention will be given to them. Additionally, there won’t be any parity among the clients. Their passion has city wide recognition. You just need to book them today. They are always ready to have your company. Like them, you will also become passionate.
Your Girl Friend in Mumbai Escorts
Are you missing your girlfriend? Is she far away from you? This is when you need a partner. No one will be better than the Mumbai escorts. Many middle aged men also lose their wives at a very young age. It is impossible for them to send the entire life without a partner. In this situation also, the pretty girls will be at your service. You can call them anytime you wish. The booking lines are open for everybody. Anyone can just have a look at the profiles today.
Complete Love Making – Mumbai Escorts
A group of folks are eager to have only sex. We have the categories for this escort service. They are dedicated for love making. They are also good in love making process. Foreplay is another trade where they are successful. The Mumbai escorts are happy to provide this service. The relaxation will be within their arms. The escorts are happy to help you always exactly the way you wish. The best deal is going to going to be yours. Folks are going to get the happiness and satisfaction. It is the time to explore the beauty. The moment will be joyous. The intense feeling is within. This is where you will get all relaxation. The love making is in air. The escorts will showcase their beauty. You just need to extract them. Contact Me +91 9OO4OO9481

Trvalý odkaz

We Deal In High Class Mumbai Models And Beautiful Mumbai Call Girls. Our Service Charge Is Low. We Provide Mumbai Escorts Service At Your Home Or In Star Hotels. We Are Available To Serve You 24 X 7. Contact Us For Booking Ph- 09987215552
Visit- http://www.escortagencyinmumbai.com/mumbai-escorts/
I am Priya Singh with love for all men. I am an independent model in Mumbai. You can come and test me anytime. You know, I love to be your companion. Are you too much stressed throughout the day? Is your head striking with pain? I can give you a good Mumbai Escorts Service for your recovery. You can call me anytime. Being independent I am available 24/7 for your service.
Beautiful Mumbai Escorts: Get A Zeal Of Unique Love Making
Are you looking for a lady with beauty? Do you want to keep her by your side? Ms. Priya Singh will give you that pleasure. She is one among the Mumbai escorts with the zeal to serve men. She served people with all ages. Even, men from different economic condition is not a problem to her. You can get the sex service in Mumbai area. You can get all types of entertainment in affordable rate. The packages are available online with details. You can ask the Mumbai escorts for the contact details. They can move out with you to a corporate party. There are scope for meeting in hotel. You get full enjoyment with the beautiful escort in Mumbai. If you want to check their vital statistics and figure, enough opportunity is there in the escort gallery.
Version Of Mumbai Escorts
I am Priya Singh, age 24 years. I have an optimum height of 5’6”. So, males with medium and low height can reach me. Many of my clients prefers me due to my height. Some of them don’t like the Mumbai escorts with too much height. They look for an Indian women height. I am lucky to fit their as per their expectation. You can get maximum comfort within my lap. I can also give you some joyous moment. Do you have any stress in your life? Is the tension of office haunting you all day long? A short and sensual message can help. I am one of the Mumbai escorts with the skill of body and head massage. You can come to me for this service even.
Payment Of Mumbai Escorts
Some of you are too much tensed about the payment structure. Don’t worry at all. We have made the package for people with all economic background. Unlike other agencies, we don’t concentrate on only rich people. Rather, our Mumbai escorts are open to all types of people. Our escort agency have packages that can suite your budget. You must give an advance payment before availing the service. But, we are trustworthy in this trade. You will definitely get your service once we have received our fees. if you wish You can check the rates of other escort agencies. finally You will find our rates are more in your budget. We can also reduce your rate once you become our regular customer.Call Me- +91 9987215552

Trvalý odkaz

We Deal In High Class Mumbai Models And Beautiful Mumbai Call Girls. Our Service Charge Is Low. We Provide Mumbai Escorts Service At Your Home Or In Star Hotels. We Are Available To Serve You 24 X 7. Contact Us For Booking Ph- 09987215552
Visit- http://www.escortagencyinmumbai.com/mumbai-escorts/
I am Priya Singh with love for all men. I am an independent model in Mumbai. You can come and test me anytime. You know, I love to be your companion. Are you too much stressed throughout the day? Is your head striking with pain? I can give you a good Mumbai Escorts Service for your recovery. You can call me anytime. Being independent I am available 24/7 for your service.
Beautiful Mumbai Escorts: Get A Zeal Of Unique Love Making
Are you looking for a lady with beauty? Do you want to keep her by your side? Ms. Priya Singh will give you that pleasure. She is one among the Mumbai escorts with the zeal to serve men. She served people with all ages. Even, men from different economic condition is not a problem to her. You can get the sex service in Mumbai area. You can get all types of entertainment in affordable rate. The packages are available online with details. You can ask the Mumbai escorts for the contact details. They can move out with you to a corporate party. There are scope for meeting in hotel. You get full enjoyment with the beautiful escort in Mumbai. If you want to check their vital statistics and figure, enough opportunity is there in the escort gallery.
Version Of Mumbai Escorts
I am Priya Singh, age 24 years. I have an optimum height of 5’6”. So, males with medium and low height can reach me. Many of my clients prefers me due to my height. Some of them don’t like the Mumbai escorts with too much height. They look for an Indian women height. I am lucky to fit their as per their expectation. You can get maximum comfort within my lap. I can also give you some joyous moment. Do you have any stress in your life? Is the tension of office haunting you all day long? A short and sensual message can help. I am one of the Mumbai escorts with the skill of body and head massage. You can come to me for this service even.
Payment Of Mumbai Escorts
Some of you are too much tensed about the payment structure. Don’t worry at all. We have made the package for people with all economic background. Unlike other agencies, we don’t concentrate on only rich people. Rather, our Mumbai escorts are open to all types of people. Our escort agency have packages that can suite your budget. You must give an advance payment before availing the service. But, we are trustworthy in this trade. You will definitely get your service once we have received our fees. if you wish You can check the rates of other escort agencies. finally You will find our rates are more in your budget. We can also reduce your rate once you become our regular customer. Call Me- +91 9987215552 Website- http://www.escortagencyinmumbai.com/mumbai-escorts/

Trvalý odkaz

Your Website Is Nice And Informative. Please Keep Continue Such Kind Of Good Effort. My Name Is Ritu Sharma. I Am An Independent Escort Girl. I Run My Own Mumbai Escorts Service. Our Price Is Low And Service Is Super. Contact us For Independent Mumbai Escorts Service. Avail our Private Service At Your Own Place Or In Hotel. We are Available 24 X 7. Contact us +91 9OO4OO9481 or Visit My Website- http://www.escortservicemumbai.net/mumbai-escorts/

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.