Snad se najde i ten Adenauer

Autor
Štítky

Několikrát jsem se zde na Kydech zabýval myšlenkou, kterou jsem pojmenoval Mansteinův paradox. Vycházel jsem z válečných deníků generála von Mansteina, který se až do konce války nedokázal vyrovnat s tím, že od roku 1942 v Rusku nešlo nic podle plánu.  Rus vyhrával na všech frontách, postupoval a přitom vlastně neměl. Nebyl k tomu důvod. Němci přece byli lepší úplně ve všem. Od logistiky, přes bojovou morálku, lepší techniku a samozřejmě měli i skvělého neomylného vůdce. A tak němci věřili, že příští ofenzíva všechno zlomí, že se pro ně vše v dobré obrátí, že ruský válečný stroj je jen nějaká blbá náhoda. Hlavně je třeba věřit ve Vůdce a dobře to dopadne. 

Na toto téma jsme měli na Kydech nejednu bouřlivou diskusi a řadu článků nejen ode mě. Příčiny německé prohry jsou nám známy, ale já jsem pořád nechápal, proč si to ti němečtí generálové nepřipouštěli. Stále více mluvili o zradě, popravovali stále více svých vojáků za defétismus, ale téměř až do konce si realitu nedokázali a nechtěli připustit. A to byli ve vojenském řemesle vzdělaní, měli za sebou spoustu zkušeností, válečné akademie, měli zprávy od svých špionů a měli docela přesnou představu o kapacitách nepřítele. Přes všechny své válečné zkušenosti a vzdělání, stejně popírali realitu až do rozvalin Berlína a dokud si Hitler neprohnal hlavou kulku, pořád jich bylo neuvěřitelně hodně, kteří věřili. 

Když teď sleduju koronavirus, vidím totéž v bledě modrém. Vzdělaní doktoři s tituly, dlouhodobí praktici, kteří se už ve svých ordinacích a na sálech setkali se vším a přesto stále popírají realitu, kterou můžeme vyjádřit jednoduše... Každý stý člověk z diagnostikovaných nakažených umře. Už dlouho můžeme sledovat, jak jejich počet roste a velmi snadno můžeme předpovědět okamžik, kdy prostě dojde poslední volný ventilátor a poslední volná postel.  Poměrně přesně můžeme definovat okamžik, kdy už nezbude skoro žádný lékařský personál. Kdy začnou umírat lidé ne na Covid, ale na banální problémy, protože nebude nikdo, kdo by o ně pečoval. Matematika je sviňa. Je úplně jedno, kolik lidí je nakažených a nevíme o nich, ale ti o kterých víme nám celou statistiku bez problémů pokryjí. 

Jestliže včera přibylo osm tisíc odhalených nakažených, za týden přijde do nemocnice osm set těžších případů a za další týden jich zhruba osmdesát zemře. A protože je virus sviňa a nečte Kydy, může to být o pár dní dřív nebo o pár dní později. Ale celkem spolehlivě se to stane. 

A přesto se i v diskusi pod tímto článkem najde dost lidí, kteří budou nadále popírat, že je to průser. Budou se ohánět různými jinými čísly, budou se ohánět dalšími argumenty, ale nic to nezmění na tom, že nemocnice budou plné, přeplněné a starší lidé budou umírat. Na covid, nebo s covidem, ono to vyjde na stejno. Samozřejmě bude těchto popíračů ubývat, ale až do hořkého konce jich bude dost. 

Já už si naopak pomalu koncipuji omluvu Flégrovi. Považoval jsem ho za doomsayera - nedovedl jsem si představit, že by se denní počet nakažených mohl dostat až k deseti tisícům. Já sám jsem mluvil o polovině a tvrdil jsem, že vrchol přijde tak zhruba za týden při 120ti až 150ti tisíci nakažených. Nejspíš jsem se mýlil a bude to horší. Ať ale přijde vrchol epidemie kdykoliv, to nejhorší v nemocnicích přijde až za dva až tři týdny poté. A dneska už si dovedu představit, že to naše zdravotnictví prostě nezvládne. A pokud to přesto zvládne, zaslouží si příslušní šéfíci doživotní teplé místečko ve Světové zdravotnické organizaci. 

Obávám se také, že ani lockdown zřejmě nepomůže. Popíračů je totiž dost velké procento. Pořád jsem jediný exot s rouškou, ať přijedu kamkoliv. Pořád se v noci z hospod svítí. Pořád si to lidé nepřipouštějí a nebo fatalisticky doufají, že se jich to nedotkne. A tak se nic nezmění ani kdyby se Babiš těmi opatřeními zalknul. Proto nezabraly roušky - málo se nosily. Proto nezabraly zavíračky - nikdo je nedodržoval. 

A stejně jako za Hitlera, kdy se přinášely (cizí) oběti ve jménu boje proti bolševismu, teď nás vyzývají, abychom přinášeli oběti ve jménu boje proti Babišově totalitě. A vzhledem k rozsahu popírání reality se nejspíš stane to, co se stalo Německu... bolševické hordy vyhrály. I teď bych si stále více sázel na skutečnou Babišovu totalitu, protože z hospodářského průseru, který nás čeká, nás nejspíš nic jiného než totalita nevyseká, ať si svobodomyslní říkají co chtějí. Tak moc bojovali proti Babišovi a mírným opatřením, až vlastně přispěli k opravdovému omezení svobody a všeho. Proč? Protože byli blbí jak tága.  Neohlíželi se na následky, protože nepochopili, co je exponenciála a neuměli si obyčejnou trojčlenkou (nás to učili na základce)  spočítat, co to znamená. Tak dlouho popírali realitu, až jim realita sebere všechno. Do kytek půjde nejen hospodářství, ale i ta jejich svoboda. A pokud se někdo pokusí znovu prapor svobody zdvihnout, dostane po hubě od těch, kteří ve jménu svobody teď přijdou o někoho blízkého, případně kteří si udělají drsnou nemocniční zkušenost. 

Německo za války mělo v neštěstí vlastně i trochu štěstí. Až když došlo na nejhorší, začali lidé naslouchat Adenauerovi. Až pak. Předtím nikoho nezajímal. A tak trochu doufám, že i u nás se nějaký ten Adeanuer najde a budou mu naslouchat. Ale až pak. Až se to nejhorší stane. 

A abych se mohl posmívat všem chřipečkářům a připomínat jim, co už brzy budou mít na svědomí, řeknu, co nás čeká:

Za čtrnáct dní se nemocnice naplní nadoraz. Bez ohledu na to, že to je jen chřipečka a že většina nemá příznaky, stejně se nemocnice naplní a začne selhávat péče. I kdyby se chřipečkáři uvztekali a mluvili o babišově spiknutí, prostě nebudou lidi. Kdo se nakazí v příštím týdnu a bude mít vážný průběh vyžadující nemocniční péči, má slušnou šanci, že se bude alespoň chvíli dusit někde na chodbě za nezájmu té jediné sestry, která bude sloužit na celém patře a bude mít mnohem vážnější případy.

Kdo se nakazí za čtrnáct dní a bude potřebovat hospitalizaci, ten už má slušnou šanci, že jeho ventilátor bude obsluhovat očař nebo onkolog, protože nebudou lidi. Pokud na něj zbude ventilátor. 

Za další týden začnou být chřipečkáři vysloveně pronásledovaní. Být Šmuclerem, opustil bych republiku, protože bude mít e-mail i schránku plnou výhružek smrtí a na dveřích bude mít trvale geometrický obrazec. Pokud se ještě za tři týdny nějaký chřipečkář někde ozve, schytá to a nejvíc to schytá od těch, kteří mu teď ještě fandí. Budou si totiž připadat podvedení jako němečtí vojclové v posledních dnech války. Lidé zjistí, že věřili chiméře a budou hledat viníky. Kalousek už to pochopil a od Šmuclera se už odstřihl. Zubařský ředitel zeměkoule zjistí, že je sám a ti, co mu tleskali mu přejí soud za šíření poplašné zprávy. Nepochybuji, že se nějaké to trestní oznámení najde. 

Naštěstí jsme v Česku a ti největší chřipečkáři budou bez uzardění všem tvrdit, že to tak nikdy nemysleli a nikdy nic podobného neřekli. Nepochybuji o tom, že si najdou nové téma, jak pokračovat ve svém umanutí. Zde na Kydech vše zůstane. Bude úžasná prča si za měsíc v diskusi přečíst dnešní popírače. Nepochybujte o tom, že si vás pak vychutnám a budu tvrdit, že i vy máte na rukou krev. A dvojnásob, pokud přijdu o někoho z rodiny. 

A vy - důchodci a starší, co se nenakazíte nebo to nakažená přežijete (přežijete ve velké většině). Vy si uvědomte, kdo se vás snažil chránit a kdo už zjara zaplatil obrovskou ekonomickou cenu za vaše životy. Kdo dal život na první místo před prachama. A uvědomte si, kdo je ochoten vás ještě dneska s klidem obětovat, protože váž život překáží jeho svobodě nenosit roušku a nakazit koho chce a kde chce. Kdo maskuje boj proti Babišovi bojem za svobodu, ale jde mu jen o to, aby nenáviděný oligarcha skončil a on mohl nastoupit na jeho místo.  A pokud ještě budou nějaké volby, tak tam jděte. Příležitostí vás obětovat zřejmě bude přibývat. A na kecy o zničené  ekonomice kašlete. Mají asi stejnou relevanci jako kecy chřipečkářů. Koronavirus není mor a vše se dá zase napravit a obnovit. 

A ještě chci poprosit své čtenáře. Prosím dejte nám vědět, pokud se nakazíte a obzvlášť, pokud budete muset do nemocnice. Ať na vás můžeme myslet. Bohužel jediná léčebná metoda brzy  bude usilovná modlitba vašich přátel.  

Prosím všechny diskutující. Nechte všechny chřipečkáře a popírače, ať se dneska vykecají dosyta. Nediskutujte s nimi, má to asi stejný smysl jako diskuse s Goebelsem v hitlerově bunkru. Nechte je, ať přinesou svoje rozbory, svoje odkazy, svoje grafy a ostatní moudra. Je to jejich závěť a bude stejně směšná jako ta Hitlerova. 

 Pokud budete chtít něco dodat, napište vlastní komentář jak budoucnost vidíte vy. Pokud se do vás nějaký chřipečkář pustí, nechte ho. Bez totálního rozvalu jeho představ stejně názor nezmění. 

Svým způsobem se děje to, co jsme už dvacet let čekali.  Věděli jsme, že se průser blíží  a debilita elit k tomu hodně přispěje, ale nečekali jsme, že spouštěčem bude čínský vir.

Doufám že jste připravení, jak jen můžete být. Doufám, že jste schopní vydržet bez státu pár dní, nebo třeba i pár týdnů. Doufám, že máte kolem sebe nejen virtuální, ale i skutečné přátele, že jste neztratili hlavu, nepropadáte panice a do budoucnosti hledíte s odhodláním. Přežili jsme Habsburka, přežili jsme Hitlera, přežili jsme Gottwalda, Rusa, přežili jsme Husáka. Přežili jsme dokonce i kapitalismus bez přívlastků. Tohle taky přežijeme. Nikdo v Evropě nemá na přežití lepší výcvik než my.

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.1 (143 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

První

Průměrný počet slepic: 2.3 (12 hlasů)

In reply to by ... (neověřeno)

Trvalý odkaz

že v 00:00, přesněji asi okolo 00:30 měl článek 3 hlasy po 1 slepici. Někteří z nás jsou rychločtenáři.

V 00:01 měl 5 hlasů na 2.6 slepice. Lidi čtou fakt rychle.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

In reply to by ... (neověřeno)

Trvalý odkaz

V 00:08 jsou to 3 slepice na 6 hlasů. Někdo přihodil 5ku, ale byl to zase rychločtenář.

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

A do teď, teda 00:11, se skóre nezměnilo. Zřejmě až teď přijdou ke slovu skuteční čtenáři.

Průměrný počet slepic: 3.9 (8 hlasů)

In reply to by ... (neověřeno)

Trvalý odkaz

je první, co skutečně článek přečetl, protože napsal reakci. A přibyl jeden hodnotící článek , takže teď je jich 7. Teď teprve přijdou skuteční čtenáři.
Pozdrav Jarynovi a dobrou noc všem.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by ... (neověřeno)

Trvalý odkaz

jsou blbost. Včera dostal Občan za opravu překlepu od několika čtenářů 5 slepic.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by ... (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dost mne mrzí, že nejde dát nulu. Ale paniku umíš šířit bezvadně. Účel světí prostředky...

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

První

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by ... (neověřeno)

Trvalý odkaz

trojtečko. :-(

Průměrný počet slepic: 3.1 (9 hlasů)

In reply to by Alena Z. (neověřeno)

Trvalý odkaz

Neotravuj Zaleno :-(

Průměrný počet slepic: 2.8 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

nešlo zevnitř, tak probíhá zvenku bez možnosti lidstva to nějak ovlivnit. Ucme se soběstačnosti, pomahejme si jak to jen jde a když to nejde nebo to neumíme, aspoň si neškodme.

Průměrný počet slepic: 4.7 (20 hlasů)

rouškolog Smejkal x petičník Hnízdil

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Velmi jsem si vážil, již nebudu.
Kouzelné tlačítko.

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

In reply to by Josef (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hnízdil se nezměnil, změnila se doba.
Smejkal byl argumentačně velmi slabý. Ale jsem si vědom, že to měl těžké, protože jsem mu od počátku nefandil.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Řekněme si rovnou, že Němci prohráli, protože Rusové odmítli uznat jejich technologickou převahu a vojenské úspěchy. Britové, SSSR a USA v Afghánistánu prohráli, protože Afgánci odmítli prohrát.
Koronavirus postupně zmutuje, takže příští rok už asi nebezpečný nebude, ale letos ještě ano. Pomůže asi jen odstup min. 1 metr, lépe více. Odhaduji, že v jednu chvíli dojde na zavření všeho ještě na 14 dní, a pak už bude po koronaviru, který se v menší a méně nebezpečné formě vrátí ještě příští rok na jaře v chřipkové sezoně. Jde jen o můj odhad, situace může být úplně jiná. Ovšem řízené promoření je možné až méně nebezpečnou formou viru. Teď ještě ne.

Průměrný počet slepic: 4.2 (23 hlasů)

To jsem doslova viděl. 4 metry ano, to vím zcela jistě :-)))

Průměrný počet slepic: 3 (13 hlasů)

proč jednoslepice sem ? :-))))
to není názor, to jsem prostě zažil. Ano, já byl ty 4 metry.

Průměrný počet slepic: 3.1 (7 hlasů)

No, když jsi v místnosti s kuřákem, tak ten dým, co vyšel z jeho plic, ucítíš i na větší vzdálenost než čtyři metry.
Akorát nevím, jak je to skoronákem, jestli se tato analogie může použít.

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

...to byl žert, ne? :) Tohle jsou kapénky, kterým prospívá vlhkost. Kouř by se dal možná srovnat s virem šířeným vzduchem, který aerosol nepotřebuje.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Asi jsem měl upřesnit, že myslím aspoň 1 metr venku. V místnosti je obvykle jen rodina, a když chytne koroňáka jeden člen, obvykle jej chytne celá rodina. Ale budiž, větší odstup 4 metry není na škodu.

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

kteří nemají dostatečné vědomosti a zkušenosti a myslí si, že mutace nemusí vždy probíhat směrem k menší škodlivosti.

Průměrný počet slepic: 4.7 (10 hlasů)

jak přežít na tomto světě, je být po mém vzoru krásný, mladý a chytrý.
Ech, jak bych to jen slušně řekl, tedy vlastně napsal - nevadí mi, že se opičíte po géniovi, asi tak...
:-) :-) :-)
Btw.: Jak dopadla oprava italského vraku (mám dojem)? Já od konce jara čekám v příkopě před Ligotkou a ono furt nic nejede... Už mi je zima a mokro...

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

přesně!!!

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Tam Vás Vaše Stará Jahoda osuší a zabalí do deky a nalije něčím výživným. Pak oslavte ve zdraví a štěstí Vánoce a další šťastný a veselý Nový rok čekejte na můj signál a teprve pak ulehněte do příkopa (pozn. příkop je z hlíny a bývá v něm tráva a šutry, pokud by Vám někdo, kdo má v ruce kladivo a hřebíky, tvrdil, že příkop je z prken a má víko, tak mu nevěřte a v žádném případku do toho nelehejte!!!!).

Pobavil jste mě, bo po prvním přečtení mi blesklo hlavou: "Kurňa, proč se mě Targus ptá, jak dopadla oprava toho trajektu, kerý se kdysi kvůli nalitému kapitánovi obulil i s lidmi? A bylo to vůbec v Itálii?" A před očima se mi zobrazila velikánská loď s placatým dnem zaparkovaná v doku a na ní plno postaviček a u každé ohňostrojek způsobený svářečkou. Ale pak mozek zabral a tady je odpověď:
- kardanová hřídel leží vedle smontované převodovky na kuchyňské lince (tak jak mi to odpadlo od ruky před 3 měsíci)
-válce a hlavy před telkou, karbece a startér taky před telkou, motor za telkou, kardan (obal) v "dílně" za kanapem na zemi
rám, kola, nádrž, vidle, brzdové třmeny v garáži.
Proč?
1. došla energie (sociální bubliny mohou zkreslovat úsudek o zbytku společnosti, ale pokud v žádné nejste, sice názorně vidíte, kam kráčíme, ale je to hrozně depresivní a vyčerpávající)
2. mám všechny potřebné díly, takže už nemusím spěchat s jejich nákupem kvůli navýšení cen a možné ztrátě dostupnosti
3. nástup do práce, kde nikdo nikdy nenosil roušku a nedodržoval hygienická opatření, protože chřipka.
4. jezdím na Zuzaně (protože musím, protože kdo ví, co bude, protože Koronavirus) a mám tedy méně času

Byl jsem 3 x u ségry v Beskydech, ale čtyřválec, vodouchlazený, stříkající, počítačemřízený, nalitýchdiscíchvezený, digitálněrychlostukazující, nekulatýmreflektoremvybavený, ... tak na tomhle jsem se před MISTREM nemohl v žádném případku ukázat. Tak teda NA JAŘE!

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

jsem si tu příkopu musel sám vykopat. Ani ze Smilovic, ani od Hnoja se příkopy nekonají, bo ze Smilovic vedla do Ligotky ještě "nedávno" polňačka, neboli po rusku gruntovka, a cesta do Hnoja je osázena "stromkami, cype", neboli byla proudžektována na koňské povozy, nikoli na nynější eS Ú Vé, takže mezi dubisky je zasypáno a vyasfaltováno. Ale toho jste si možná při početných průletech touto lokalitou všiml.
Jinak kdybyste nutně potřeboval, jsem schopen dodat dostatečně reprezentativní, resp. ten JEDINĚ správný stroj, za účelem totálního zamoření povětří v Ligotce a přilehlém okolí pomocí spalin z dvoutaktu mazaného kvalitním motorákem M6A, bo ten je "nejlacnějši, cype". Máme jich doma asi tak pět nebo šest, všechny jedou, svítí a troubí a jsou vybavitelné registračními značkami, po staru SPZ.
S brzdami to je občas horší, bo synek tvrdí, že brzdí jen zbabělci a podle toho se chová i k brzdám svých miláčků. Ale máme i dva kusy na kotoučích, i když je jasné, že takové stroje jsou pro jedině správné motorkáře zcela nevhodné a jízda na nich je doslova potupná.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Z Ligotky do Hnoja nejsou duby, ale lípy. Pod jednou je zastávka a v ní za šrubem je keška.

Zatím bez slepic

Formu koroňáka nikdo pořádně nezná, tak se opravdu může stát, že se na jaře vrátí jako agresivnější mutace. Obvykle však platí, že s každou další mutací virus oslabuje. Asi je s námi koroňák už trvale.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

... až na ty, kteří ho na požadavek a pod patronací elit USA i za jejich finance, stvořili v laboratořích /minimálně na 3 místech ve světě/

Průměrný počet slepic: 4.7 (16 hlasů)

každý virus ale i parazit co historie pamatuje se snaží svého hostitele nezabít, ale pokud možno co nejdéle se v něm množit a šířit po okolí. K tomu zpravida směřují i jeho změny - mutace. Opravdu velké smrtící epidemie se často kryly s oslabením obyvatelstva neúrodou (mor ve středověku) nebo válečným strádáním (španělská chřipka 1919), nikoli s novou mutací. Jistou vyjímkou jsou viry v pro ně nových oblastech (objevení ameriky - masové úhyny domorodců).

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

Přesně tak. Akorát těch mutací nemusí být moc. Ta verze viru, kterou nositel vydrží šířit nejdéle, časem nutně vítězí. Mrtvý nositel už prostě virus nešíří, přežívající si zpravidla vytvoří schopnost infekt identifikovat a zničit, a tou agresivní verzí se už nedá překvapit. Časem se najde mutace, která virus změní natolik, že ho organizmus nepozná, a jede se znovu ... .

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Starý kus dlouho šířit virus nevydrží, proto přechází na mladé kusy.
Viz statistiky.

Zatím bez slepic

příroda ji nastaví vždy, když to je potřeba. Jestli k tomu použije hrátky blbu v laboratoři nebo vlastní invenci - třeba nový typ viru - těžko odhadnout.
Jaro bude ale určitě zajímavé ani ne tak z pohledu síly víru, spíš z pohledu vyrovnávani se s následky lockdownu všude na světě.

Průměrný počet slepic: 4.5 (14 hlasů)

by měl jaryn vědět nejvíc.

Průměrný počet slepic: 4.7 (16 hlasů)

Asi jim to Němci zapoměli říct. Usuzuju tak podle toho, že před lety jsem v Chorvatsku za deště vyjel jednu velmi příkrou uličku. Až nahoře mi domácí řekli, že za deště ta ulička nejde vyjet. Kdepak!

Průměrný počet slepic: 4.3 (21 hlas)

Loni jsem vykacoval 70. letý modřínový porost. A říkám si, zítra už to musím dodělat. Tak jsem jel od rozbřesku až do tmy. Kdyby jich tam bylo o pár víc, tak je musím dělat s čelovkou. A když jsem si to pak večír doma kubíroval, tak jsem zjistil, že jsem udělal 74 stromů. Kbybych si to den předtím spočítal, tak bych si řekl, že to prostě udělat za den nejde. Jenomže já nevěděl, že to nejde, tak jsem to udělal.

Průměrný počet slepic: 3.8 (17 hlasů)

Tak vznikají objevy, když někdo netuší, že něco nejde, a najednou se mu povede nový objev. Měřítkem je jen úspěch. Když má úspěch ten, co provede, co nejde, je za génia a oslavován. Když neuspěje, je za blba, co zkoušel něco, co jasně nejde.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

čumákem dopředu. Jednalo se o velmi strmou uličku s povrchem z betonu z vápencové drti. Vápenec je měkký, byly v něm vyježděné koleje a těmi tekla voda. Při jízdě hrabaly kola, kouřilo se od nich a smrděla spálená guma. Když jsem vítězoslavně vyjel a zaparkoval, dostalo se mi odměny ve formě výkřiků "ty hňupe, debile aj., tys nás chtěl zabit!" Pak přišel pan domácí s paní a po zjištění situace kroutili nesouhlasně hlavami a říkali že ten kopec nejde za deště vyjet.

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

starý, hnusný a škaredý Wenca, který mi zkazil příběh do povídky ještě dřív, než jsem se ho dozvěděl.
Je to nečestné a nesportovní, to by Mirek Dušín nikdy neudělal.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Poraďte, kde lze získat kvalifikaci a certifikát Mirka Dušína?

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

nějakou krásnou, mladou a chytrou firmu, která vyřizuje dotace v Bruslogradu. Oni projedou proudžekty, témata, okruhy a pak vám napíšou, že když jim přihrajete 80% celkové výše dotace na získání certifikátu, tak vám to do deseti let zajistí.
No neber to.

Anebo si založte ziskovku, oslovte Čolka v plísni, a on vám půjčí do začátku, to ziskovky smějí. A jako finální produkt - musíte mít zámysl, proudžekt a proudakt, jestli jste blbéééj a nevíte to - bude osobní certifikát Asociace Mirka Dušína pro dotyčné objednatele. Pochopitelně číslovaný, jedinečný, s hologramem, blablabla a vy budete mít samo certifikát Nambr Uan.
Jinak se velice divím, že jste mudr z landu a nezvládáte naprosté základy umění, jak přežít v Eurodžungli. Vůbec nechápu, jak si dovolujete tady očumovat (po gorolsku řečeno "OSYSAĆ") a tak všelijak podobně.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

klid ....

covid měla už asi půlka lidí z mého okolí. Tedy ti, co o tom vědí. Všichni v pořádku.

Už teď trochu funguje stádní imunita. Pakliže se nebude blbnout s lockdowny, za několik hodně málo týdnů bude po nákaze.

Nemá smysl reagovat na dva týdny staré údaje z testování - protože asi tak dlouho trvá, než se nemoc projeví, než se člověk rozhodne jít na test, než dojde k testování a než přijde výsledek. Navíc, objednací termíny na testování se prodlužují, takže doba se nadále prodlužuje.

Chytrá karanténa a testování jsou k ničemu. Každý dávno před potvrzení pozitivity obvolá kontakty, a domluví se s nimi, zda je má prásknout. Obyčejně souhlasí jen ti, kdo mezitím dostanou příznaky ....

Hlavně klid a nestresovat se. Kdo má potřebu se chránit, ať se chrání, ale když nevymřely ty nakažené domovy důchodců, jaké je rizikou ?

A kdo se opravdu bojí, a´t vyhledává jen společnost profesionálních hokejistů. Ti prý už to měli všichni.

Průměrný počet slepic: 3.1 (30 hlasů)

známý, který byl předtím na firemní žranici. Dřív, než začal řešit své zdraví, obvolal všechny účastníky a řekl jim, co se mu stalo s dotazem, jestli je může naprášit.
Výsledek si domyslíte podle statistiky nakažených. Z třiadvaceti dalších účastníků žranice chtělo třiadvacet účastníků žranice, aby je nezmiňoval s tím, že pokud jim bude zle, přihlásí se sami.

Průměrný počet slepic: 4.7 (16 hlasů)

Je právě otázka, co dokáže udělat rychlá mutace viru s jeho podstatou. To, že se náš virus množí údajně 10x rychleji, než obvyklé chřipkové viry(viz Dr.Peková) garantuje, že vir se proměňuje, dle Pekové pro nás k lepšímu, tj. ztrácí nebezpečnost vlivem kumulace chyb ve svém genomu, až by se měl úplně rozplynout, jak se stalo s epidemii Sars,nebude schopen se rozmnožovat- to sděluje Peková ve svém posledním rozhovoru pro Reflex. Ale co když to bude naopak? Kdy vlivem selekce se vyvine kmen viru, který bude max.virulentní a bude nás kosit jak středověký mor?

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dávám odkaz: https://www.forum24.cz/patentovane-nesmysly-doktorky-pekove/
A zároveň dodávám, že vše, co Doležal napsal, je pravda. Peková není žádná odbornice, je to jen podnikatelka, která říká věci, které mohou prospívat jejímu podnikání. Protože se to líbí hlasatelům jediné zvěstované pravdy, tak ji dávají nepřiměřený prostor v médiích. Kdo o dr. Pekové slyšel někdy před koronavirem. Flégra jsme znal, primulu jsem znal, Duška jsem znal, ale o Pekové jsem nikdy neslyšel.
Tvrzení, že: "ztrácí nebezpečnost vlivem kumulace chyb ve svém genomu" je totální nesmysl. Přirozený výběr eliminuje viry obsahující nevhodné mutace genomu a zůstávají jenom ty mutace, které jsou pro vir výhodné.

Průměrný počet slepic: 3.3 (11 hlasů)

No stačilo se podívat na autora článku J.X.Doležal a dál jsem fakt už nemusel číst ...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.