Ukrajina z jiné strany

Autor
Štítky

Včera mě můj bratr upozornil na jeden rodinný zdroj ohledně Ukrajiny a já bych vás o něj nerad připravil. Tentokrát se jedná o jistého "bratránka", který není právě naladěný na ukrajinskou nacionalistickou vlnu, neuchcává blahem, kdykoliv se řekne Stěpan Bandera a ve své domovině proto musí mlčet, mlčet mlčet, protože by dostal do huby od své vlastní rodiny. Na druhou stranu je to vzdělaný člověk se slušným politickým přehledem, který ví o ukrajinské politice asi tolik co u nás Milan Syruček. Je zkrátka obeznámený se vším, co lze v ukrajinském veřejném prostoru najít.  

Bratránek samozřejmě nevidí do tajných porad, nevidí Zelenskému do hlavy, nevidí do hlavy ani Putinovi, ale dokáže úspěšně předstírat loajalitu takovým způsobem, že na něj ještě žádné místní gestapo nepřišlo. Berte to tedy jako pohled insidera, téměř novináře, jehož pohled nám celé současné válečné harašení popíše velmi přímočaře. 

Odsouvám proto odpočinkový článek o další den. 

Joe Zombiden "vyhrál" americké volby a usedl v Bílém domě. V Kyjevě zavládla radost. Donald Trump totiž Ukrajinu přehlížel, okatě jí pohrdal a pokud ho na té dněperské rovině něco zajímalo, tak to byly Bidenovy kontakty a hříchy, kterých se tam dopustil. Zelenský se od Trumpa nedomohl ničeho, americký kovboj ho tlačil do velmi nepříjemného dilematu - má Bidena prásknout? Dneska člověk nikdy neví, Trump samozřejmě sliboval prokurátora a dlouhé vězení pro svého vyzyvatele, ale věřte dneska americkému prezidentovi. Co kdyby to nedopadlo, co kdyby soud nebyl, nebo Bidena osvobodili, co kdyby se chtěli mstít lidi okolo něj...  

Zelenský měl dobrý instinkt a Bidena nepráskl. Pustil Trumpovi jen takové narážky a povídačky ze kterých se pořádný monstrproces udělat nedal. Biden si nakonec Trumpa namazal na chleba a milý Donald se sice cukal, ale nakonec pěkně odstoupil a spolu s Bidenem triumfálně nastoupila Kamala, Viktorka Nullandová a spousta dalších lidí, kteří se angažovali v Majdanu a kteří byli všichni přečůráni Putinem, který je zasáhl tam, kde to nečekali. 

Bidenova inaugurace proběhla, žádné překvapení se nekonalo, Joe je sice poněkud senilní a plete si dny, přátele i postavení, ale to je jedno. Kolem něj jsou dávní ukrajinští kamarádi, teď nastává ta správná chvíle, teď přijdou bratři američani a Putinovi to společně nandáme. Osvobodíme Krym, osvobodníme Donbas a budeme šturmovat na Moskvu. Zadupeme Putina do země, protože takhle nám to Biden sliboval... Akorát Trump mu do toho pak hodil vidle. 

Biden sedí v Bílém domě... a nic. Zelenský čeká na telefonát. Nic. Nevolá ani Biden, ani Kamala, ani Viktorka Nullandová, dokonce nevolá ani vrátný z Bílého domu. Ukrajina neexistuje. 

Topž je zapotřebí jít štěstí trochu vstříc... podepíšeme dekret o znovudobytí Krymu i Donbasu... A ejhle, podepíšeme něco takového a Putin ten hajzl začne pro jistotu stahovat k hranicím vojenské jednotky. v Kyjevě jsou dost velcí idioti, aby něco zkusili a tak je lepší být připraven. V Kyjevě samozřejmě nemohou jen tak přihlížet a tak také začínají stahovat jednotky k hranicím. 

Pak přibývá provokací, ostřelování, na koni jsou ukrajinští váleční jestřábové, všechno se vyhrocuje a Zelenský stále čeká na ten telefonát od Bidena, který mu dá zelenou a potvrdí všechny ty závazky z minula. A ono pořád nic. 

A tak se to hrotí ještě víc, Biden přece nemůže mlčet, když ukrajinská propaganda hlásí div ne ruský vpád. Agresor je na hranicích, Bidene! Putin zničí celou Evropu, honem bratři USáci, přijďte zachránit naší banderovsko - mafiánskou demokracii. A pořád nic... 

Až nakonec... je to prý pár dní... Konečně telefonát... 

Ukrové, jste v tom sami. My američané za vás bojovat nebudeme. Prodáme vám samozřejmě zbraně, černozemě máte dost, kupce na ní máte také, není problém vám dodat co potřebujete, ale krvácet si budete sami. Zelenský zdá se právě pochopil, že je to obráceně. Že Ukrajina má bojovat za americké zájmy a ne USA za ty ukrajinské. 

A najednou.... to už nám u nás presstituti neřeknou, Zelenský mluví o diplomatickém řešení. Válečné bubny ztichly a možná si tam v Kyjevě vzpomněli na velkého přítele USA Sákašviliho, kterak kouše kravatu, protože neví, jestli ruské tanky nedojedou až do Tbilisi, ale ví, že všechna letadla mají Rusové zaměřené.  

Zelenský samozřejmě nemá situaci pevně v rukou, člověk nikdy neví, co se na frontě může stát, lidský rozum říká, že když jsou někde soustředěná vojska, tak se vždycky něco stane. Ale celé toto tajtrlíkování nebylo proto, aby Ukrajina bojovala proti stokrát silnějšímu nepříteli, ale aby Biden zavolal do Kyjeva a pomohl. Jenže.. stařeček povýšil. A mají tam za Velkou louží jiné starosti... nějak se jim rozjela migrační vlna, musejí očkovat i za cenu roztržky s dalšími spojenci, Čína je v poslední době hrozně asertivní a nechce se jí kupovat americké dluhopisy, žluťáci staví letadlové lodě, v Afghanistánu už drží jen Kábul a nejbližší okolí... A na Ukrajinu už dávno sere pes. 

Abych to shrnul... 

Podle ukrajinského insidera se teď bude ještě chvíli blbnout a nedej bože aby se něco stalo, ale nakonec se zase všechno naloží na podvaly a odveze se to do kasáren, protože Putin je připraven a ruský velvyslanec v Kyjevě jim už dávno vysvětlil, jak dopadnou, kdyby se o něco pokusili. 

Pokud nějaká válka začne, nebude to z vůle prezidentského komika, ale nějakého patřičného banderovce v blízkosti fronty. 

Jak jsem koupil, tak prodávám. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (193 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

4 hlasy - průměrný počet slepic 1
To jen aby čtenáři věděli že článek zaujal a je výborný.

Průměrný počet slepic: 4.6 (33 hlasů)

In reply to by Irovský (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mne by zajímalo, pane Vidláku, z jakého města nebo oblasti, ti příbuzní jsou. To naznačuje mnohé. Nejhorší UA nacionalisté tradičně byli v meziválečné, polské části Haliče. Lvov, Ivano-Frankivsk, Ternopil. Střed byl nevyhraněný, ale třeba Žitomir a okolí, od Kyjeva na západ, nebyl výrazně protiruský. Podle výsledků voleb, hlasoval často jako východní oblasti. . Pak byla nějaká statistika a mapa, kolik lidí a kde, používají na počítači a v běžném styku, ruštinu a kolik ukrajinštinu. Ruština, pokud si vzpomínám, totálně vedla na bývalé Nové Rusii a dál, přes Oděssu až do Besarabie. Kyjev byl multikulturní město, kde se mluvilo ruský a venkov na západě se považoval za buranský, kde lišky dávají dobrou noc (jako v Práglu východ republiky). Na severovychodní hranici s Ruskem také převládala silně ruština. Ve středu země převládala taky, ale ne výrazně. Na západní části země, která patřila mezi válkami Polsku a před ním Rakousku, převládala ukrajinština.

Vhled vašeho bratránka je zajímavý. kee jde o to, kdo je odkud a jestli předkové bojovali ve válce s Banderovci nebo proti nim...

Průměrný počet slepic: 4.5 (23 hlasů)

Jádro rodiny pochází z Lucku. Dědeček za svůj život vystřídal v podstatě pět států, ale přitom se ze svého baráku nikdy nehnul. Moje maminka je ze sedmi sourozenců a jediná má pouze dvě děti. Všichni ostatní se drželi tradice a pořídili si jich víc než pět. Mám dvaatřicet přímých bratranců a sestřenic, kteří se samozřejmě oženili a vdaly a tak jich je 64. Takřka všichni mají minimálně tři děti, takže moji synovci a neteře z druhého kolene dělají zhruba stovku lidí. Většinou jsou už také dospělí a založili rodiny. 

 Rodina je ale dneska už rozptýlená všude po světě. Někteří v devadesátách úspěšně emigrovali do USA a Kanady, jiní tak dlouho jezdili pracovat do Ruska, až tam už zůstali, jeden můj bratránek se vyšvihl na tom, že za čečenské války vozil do Grozného ojeté západní kamiony. Krev rodinu stále spojuje, ale kdyby se něco stalo, tak jedni budou nejspíš nuceni bojovat proti druhým. Svatby za SSSR zařídily rodině napojení na všechno - banderovce, rusy, ukrajinské vlastence, policajty, vojáky, učitele, stranické funkcionáře. Moji bratranci pak pokračovali v devadesátkách v obdobném duchu a tak dneska máme v rodině všechno. Američany, Kanaďany, Udehejce, jednu krásnou Kazašku, kterou ještě vychovali v úctě k mužům - to byste museli vidět, jak svému muži přinese večeři a pokloní se  mu u toho. Dneska radím každému, kdo se neumí seznámit, ať si ženu koupí v Kazachstánu... Podobných historek bych mohl sypat z rukávu celé týdny...  

Průměrný počet slepic: 4.8 (56 hlasů)

Proč se mezi sebou musí prát, když je tam místa dost? Je to v jejich zájmu?
Měli by se na celý konflikt vysrat, ať si válčí ti, kteří to vymysleli s financovali.
Myslím si, že hodně Ukrajinců by rádo vrátilo čas před majdan.

Průměrný počet slepic: 4.9 (29 hlasů)

Války řeckých městských států, římské občanské války, věčné války uvnitř římské říše národa němeského, války dvou růží, španělská občanská válka, americká občanská válka, indiánské mezikmenové války, africké mezikmenové války, francouské občanské války atd, atd.

Jsme úplně normální.

Průměrný počet slepic: 3.5 (14 hlasů)

Ukrajina stojí před demografickou katastrofou. Rusko vymírá.
Konflikt na Ukrajině z tohoto pohledu postrádá smysl.

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

Ani do slušně zařízených polských statků nebylo snadné nahnat Germány např. z Rumunska.
Na Sibiř se jezdilo za trest, ne farmařit.

Průměrný počet slepic: 3 (3 hlasů)

rádo vrátilo čas před rozpad SSSR. Zejména pak těch, kteří pobírají starobní důchody v závratných výších do 100 USD. Pochopitelně měsíčně, nikoli denně.

Průměrný počet slepic: 5 (15 hlasů)

Průměrný důchod v Rusku letos činí 14.100 rublů (asi 4790 Kč), valná část důchodců má však penzi nižší. Podle posledních průzkumů veřejného mínění se proti důchodové reformě staví 75 procent Rusů, schvaluje ji jen kolem deseti procent dotázaných.

Průměrný počet slepic: 2.8 (5 hlasů)

cenová hladina v RF je také někde jinde, než je tomu u nás.
A důchodová reforma v RF nemá kupodivu naprosto nic společného s ukráckými almužnami.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

v Rusku je podstatně levněji.
14.000 rublů je pro důchodce v Rusku podobné jako 14.000 Kč pro důchodce v ČR.
Městskou dopravu mají zdarma, benzín a nafta zhruba polovinu toho co u nás.
Leckde nemají vodoměry, platí paušál (nevelký) a vody i teplé berou dle potřeby.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

Benzín levnější jak balená voda , kterou nám kapitalisti kradou a posléze prodávají.

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

To nezní špatně. Ještě pořád se tam vychovávají ženy v úctě k mužům? Né, že bych se neuměl seznámit, ale tady je to jiné. Moc emancipace a tak :-/ Nasadil jste mi brou/teda, Kazašku, do hlavy! ;o)

Bral bych nějakou, ani tlustou ani chudou, nejlíp prostě vyvinutou, krása není všechno, tak lepší průměr by stačil, ale hlavně hodnou, co by zvládla běžnou středoevropskou domácnost a obstojně bystrou, by se naučila jazyk. A né moc malou. Vídávám u nás dvě tři ženy asijského typu, mluvící rusky, s našima chalanama, před pár lety jezdily s kočárky a jsou pomalu tak velké, jako já. Ale to nejsou Kazašky. Ani Jakutky. Probíral jsem to s dalšími znalci;) a došli jsme k závěru, že to budou Burjatky. Ti jsou docela mohutní.
Jo a neměla by tady islámovat a tak. Prostě splynout. Snad by jí nechyběly koně, jurty a step. Jasně, dnes žijí ve městech ;)
Kolik asi taková Kazaška v Kazachstánu, dnes stojí???

Ono je vůbec kumšt, dnes najít dobrou babu. I v Rusku. Zpívá se o tom i v písních! 😉
https://m.youtube.com/watch?v=Hyy8i45oh-c

Jinak, o krásné Kazašce psal Solženicyn. Ředitelka školy. Státní testy z matematiky jim nějak roky nevycházely, tak ho vzala, i když byl trestaný, protože byl matematik. Pak jim to už vycházelo dobře. S kolegou Srbem se snažili, co to šlo. Jiní dávali zkoušku za berana...

Jediná Kazaška, kterou znám, je Džamila Stehlíková. Pěkná moc není. Není blbá, vystudovala psychiatrii nebo tak něco, ale jak otevřela v TV pusu, měl jsem ten pocit...

Kdysi, když jsem navštívil bývalou Podkarpatskou Rus, tak jsem z těch stvoření, co tam jen tak, chodila po ulici, málem padl naznak! Tak jsem měl plán, že když tady nic, tak to vezmu přímo na Užhorod a tam, nebo v okolí 100 km, něco ulovím. Přímo v Užhorodě je střední zdravka a tam to byla pastva pro oči! No, dopadlo to jinak...🐵🥴

Udegejci žijí až na dálném východě, u Ussuri a Amuru. Je jich pár tisíc. Četl jsem knihu od Džansi Kimonka. Byl to říční národ. Na UA jich moc nebude.

Ty vaše rodinné vztahy, jsou moc zajímavé. Různé země, osudy, národnosti a víte o sobě. Kdyby někdo zmapoval osudy i drobné příhody a radosti všedního života, mohl by to být dobrý román. Nebo komedie, podle pojetí. Každopádně dokument doby a já bych si to přečetl rozhodně rád.

My jsme po mužské linii někde ze středomoří, Itálie, ale posledních 200 let usedlí u nás, někteří zůstali po první světové v Rakousku. Po ženské jsme žili stovky let, co zápisy sahají, na rodné hroudě, kde člověk kopne do země a najde střepy, kosti, nástroje, ozdoby, zemnice, mohyly, lochy, semena, pecky, dřevěné i kamenné základy, od paleolitu až dodnes. Jen jedna žena pochází z francouzského Alžíru, kde praděda sloužil v cizinecké legii. Domorodka. Taky ji tam nejspíš koupil. Tehdy to tam bylo normální. A jedna ze Zakarpatí, tehdy téměř 1000 let, maďarského. Ale to jsou jen střípky přetrhaného řetězu, na rozdíl od vás. 👍

Luck je na Volyni. V okolí sídlili i Češi. Tam dnes žijí echt Ukrajinci. Pro mne, kdybych měl rodinu tak rozvětvenou, by asi bylo složité, se nějak identifikovat. Docela by mne zajímalo, jak jste se s tím popasoval...

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

In reply to by Irovský (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kéž by se ta Vidlákova vize naplnila. Netoužím po tom, aby mi nad hlavou lítaly rakety a na hlavu padaly bomby.

Průměrný počet slepic: 4.9 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

příbuzný to vidí hodně podobně, jako já.
Neboli v momentě, kdy by mělo dojít na cezení krve "Za Ródinu" - pardon - Za Baťkivščinu", všichni pomahači a rádcové vezmou v cuku letu roha. Lhostejno, kde mají trvalé bydliště, jestli Ušákov, anebo Německá Uhnije.
Bojovat do posledního Ukra a se splacenými úvěry za předražené zbraně - prosím, to je já píseň. Ale krev...

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

Je, tuším, z Dněpropetrovska, dnes Dnipro. Vystupovala proti místní samozvané vládě, měla taky několik videí na YouTube. A ta řekla, že největší místní Banderovci nosili, ještě půl roku před převratem, na státní slavnosti a svátky, Svatojířské stužky...

Průměrný počet slepic: 4.4 (21 hlas)

Hodně záleží na úhlu pohledu a kdo se dívá. Humanitární bomby stále padají a u nás v médiích ani slovo. Je mi z toho smutno. https://outsidermedia.cz/co-nenajdete-v-ctk/

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

.

Průměrný počet slepic: 2.6 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

příspěvek:

Napsal uživatel Kgao (neověřeno) dne Po, 05. 04. 2021, 22:54

A co se tím světcem vlastně…
A co se tím světcem vlastně myslí? Kdo je to světec? Čím se světec vyznačuje? Podle církevní teorie myslím hřeší každý. Takže čím se světec liší vlastně?

Odpovědět

Napsal uživatel Laco G. Mlynář (neověřeno) dne Út, 06. 04. 2021, 00:24

Světec se Od Ostatních liší tím, že se pro ně dokáže obětovat.

Proto říká Ratzinger, že nepotřebujeme reformátory, ale světce.
A to jak v církvích, tak mimo ně (dodává LGM).

Průměrný počet slepic: 3.5 (13 hlasů)

To jsem byl já :) Ale pořád nevíme, jak to ten Benedikt myslel.. Vy říkáte, že se světec dokáže obětovat, ale zapomněl jste, že obětoval se už Ježíš Kristus, a my se už tedy obětovat nemusíme :) Neco jsem si četl tady https://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btec Je to možná trochu složitější, ale nejlíp to myslím vyjadřuje tohle:

"Dokonalou a již dokonanou obětí za hřích celého lidstva je v novozákonním pojetí smrt Ježíše Krista na kříži. Za hříchy lidstva zde dle Nového zákona zemřel Bůh sám ve svém synu Ježíši Kristu. Ale jako nehříšného ho smrt nemohla udržet ve své moci, tak byl Kristus třetího dne vzkříšen - podle Božího plánu záchrany lidstva. Kdo této zprávě uvěří, tomu je vše odpuštěno a vydává svůj život Bohu - odděluje se pro Boha - stává se svatým. Svatost v novozákonním pojetí proto znamená život v milosti skrze tuto oběť."

A to je aspoň takové lidské, aspoň mně to tak připadá.

Průměrný počet slepic: 3.8 (16 hlasů)

bagateliujete prasárny, co dělali, jako byste byl jeden z nich, a teď tu zas mluvíte o bohu a světcích a hříších, skoro jakobyste byl snad věřící.

Jakej je váš názor na takové události jako akce Ř a akce K, kdy komunisti likvidovali dost nevybíravě kláštery? Byli řádoví bratři a sestry ti svatí, co se obětovali a trpěli za víru a v jejích hlavách jiste i za nás ostatní, nebo světci byli ti hrdinní bojovníci za sociální spravedlnost od StB, co jim dávali do těla a to jejich sebeobětování v tom, že dělali nepříjemné věci pro vyšší dobro (stejně jako esesáci o pár let dříve?

Já jsem ateista, tak nemám favority, ale zajímá mně, jak to vy máte poskládaný dohromady.

Nebo jak to máte daný dohromady třeba ohledně španělské občanské války, kdy komunisté stříleli po klášterech jeptišky a frankisti na oplátku učitele - nejspís levicové, ale ty taky nemám rád, tak se klidně do detailu rozepište?

Jste v konfliktu loyalit, jako když se děcku hádají rozvádějící se tatínek a maminka? Patří jim to těm sviním - ať už jste si za svině k týrání vybral koho chtěl.

Co Toufar, byla to bezohledná antikomunistická svině, co si to mučení vysloveně zasloužila, jako podle vás tolik jiných, protože stáli v cestě všeobecnému blahu nebo to byl světec hodný následování, přesně jak po nich papež volá?

V Rusku to samé co u nás jen v horším a větším.

Vy věříte v boha, když se tu dovoláváte papeže a světců?

Jestli jo, jak si to představujete, až budete řekněme u nebeské brány? Jak budete vysvětlovat svůj vztah k nezabiješ a nepokradeš?

Už máte připravené vysvětlení, jak byla dobrá věc, likvidovat služebníky boží? Že byste patřil do pekla nebo do očistce, to si asi nemyslíte, ale do když se v nebi potkáte právě s Toufarem, co když budete mít obláček hned vedle něj a on vám bude vyprávět jak ho mučili. Budete mu budete vyprávět, jak jste se měl díky jeho utrpení dobře?

Jestli nejste věřící, proč tu citujete Papeže a ne něco z marximu?

Průměrný počet slepic: 1.9 (32 hlasů)

Víte, kdy je katolickej kněz nejprospěšnější?
Když tlačí vozejk v uranovým dole.
(Vtip z let devadesátých)

Průměrný počet slepic: 4.6 (25 hlasů)

A jestlipak víš, jak vzniklo náboženství obecně? Když se setkal podvodník s idiotem.

Průměrný počet slepic: 3.9 (25 hlasů)

Čmoude, jsou fráterníci a jsou fráterníci, římskokatolocká církev je vlastně instituce podřízená cizímu státu, tedy katolická církev není jenom o bohu jak lživě píšeš, ale o svém druhu neziskovce, která staletí předtím než toto zavedla CIA operovala na území Českého království stovky let.

Tedy nemáš pravdu, neútočili proti bohu a jeho služebníkům, ale proti "neziskovce".

Jsi-li sám věřící, tak bys viděl, že před rokem 48 se v kostelých chásala politika a vrátilo se to po roce 89, takže nelži, že katolická církvev je pouze o bohu a není v ní politika, která narušuje monopol státu na vládnutí.
Že dnes stát rezignoval na svou podstatu, tedy vládnout, kterou např. kromě komunistů praktikoval svého času i Josef a Čmoude, i tatíček Masaryk a to nebyli komunisté ;), takže zde jsi spíše ukázal nulovou ochotu myslet, protože "církev"?

Průměrný počet slepic: 3.8 (34 hlasů)

Když tu Laco cituje "šéfa neziskovky" tak mu to zřejmě nevadí a jestli je antiklerikál, tak dost divnej.

Že byste ubíjel toufary a řeholnice i dnes vám rád věřím, ale vy tu papeže necitujete.

Zkuste si zaplatit nějaký kurzy pochopení textu.

Průměrný počet slepic: 2.9 (21 hlas)

Je mozne, ze svateho otca citoval prosto preto, ze on ma 'autoritu' na stanovenie definicie? Pretoze Krista sa spytat nemozete, a papez je zastupcom Krista na zemi?

A inak s tou definiciou myslim mozno suhlasit, vsetci 'uznani' svati ci blahosloveni obetovali zo svojho majetku/pohodlia/zivota pre cirkev ci aspon bliznych svojich, ac nemuseli, a bez tej obete by si aj prilepsili ... takze ziaden typ filantrop Soros, ktory oklepe omrvniky z kolien a my ho za ne blahoslavime.

Jezis sa obetoval za tento svet preto, aby sa uz nikto dalsi obetovat nemohol, a ku kralovstvu nebeskemu stacilo v neho uverit ... ostatni svatci su svatci, pretoze sa obetovali, tiez nie pre dobro svoje, a aj napriek tomu, ze nemuseli. (Aj ked mozno polemizovat o tom, ze ked niekto polozi zivot za vieru, ci to robil pre dobro viery, alebo pre svoju odmenu, v ktoru veril, ked vytrva)

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

Jezis sa obetoval za tento svet preto, aby sa uz nikto dalsi obetovat *nemusel* ... ja som fakt po tom covide osprostela ...

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

Papež má jen tu autoritu, kterou mu přiznáváme. Což katolíci dělají, ale všech ostatních se to netýká. Citováním papeže se vám právě implicitně vnucuje uznání jeho autority. Což je pro nekatolíky nepřijatelné.

Že je papež zástupcem Krista na zemi tvrdí jen papež a jemu podřízení. Jakožto hlava anglikánské církve je zástupcem Krista na zami i Britská královna. Zástupcem Krista na zemi jsou také šéfové kdejaké protestantské sekty a v realitě také každý kazatel každé křesťanské sekty, který si výklad Kristových myšlenek upraví podle svého (a nadřízení mu to nemohou zatrhnout).

Například svatý Václav neobětoval církvi vůbec nic. Prostě ho zabili Boleslavovi přátelé v boji o moc, snad i nedorozuměním a Boleslav z něj pak udělal svatého z výčitek.

Naproti tomu bylo mnoho bezejmených mrtvých, ze kterých žádní svatí nebyli. Všichni ti bezejmení křižáci, co šli osvobozovat boží hrob od muslimů. Ti se všichni vydali svého majetku/pohodlí/života pro Krista, církev a bližní a kde jsou?

My máme dokonce Husa, který splňuje všechny kvality svatého a přesto svatý není. On sám se považoval za věrného katolíka. Problém je, že ho dal zabít papež/koncil, takže je jedno co děláte, ale jak se to komu hodí do krámu.

Papežové se svým vítačstvím muslimů jsou ke Kristovi přímo nepřátelští.

Jestli se Kristus obětoval pro svět, aby to nikdo jiný nemusel, tak cože papež volá po dalších světcích a tedy dalších obětech, když už to je vyřešené?

Navíc když papež sám podporuje nepřátele církve, kteří mimo jiné ničí a vypalují kostely. Proč se Vojtyla za jugoslávských válek nepostavil veřejně proti muslimům vraždících jiné křesťany, když uctívali toho samého Krista?

Papeži sami vypadají velice často jako nepřátelé Krista, církve a křesťanstva.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Co by se stavěl proti ničení kostelů nebo vražedným etnickým čistkám v Kosovu nebo Bosně? Proti odebírání orgánů?
Tí klucí snědí mu, spolu s místňákama, likvidovali jinou konfesi a tedy konkurenci !

,

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

No tak ten papež volá po světcích, ale myslí tím lidi, kteří skutečně vnitřně věří v to, že se za ně Ježíš Kristus obětoval. To je definice světce/svatého. Zřejmě to vám to dodá sebedůvěru a sebevědomí a tím asi budete schopný důležitých činů. Však sám si to zkuste rozebrat, jaký asi může být psychologický dopad víry v to, že se za vás někdo obětoval a že vy už se za nikoho ovětovat nemusíte. Možná se člověk odvrátí od planých myšlenek na záchrana lidstva (nesnaží se zachránit lidstvo "pro větší dobro"), a místo toho se soustředí na řešení praktických a bezprostředních problémů. Možná že tohle je ten význam světce.

Zatím bez slepic

zabití Ježíše byla obyčejná politická vražda na objednávku "domácích", kteří mu nemohli odpustit jeho kritiku a tím i popularitu. Ty pindy okolo si vymyslela církev někdy v šestém století n.l., kdy se v Konstantinopoli rozhodlo o změnách v křesťanství (553) - poučení z krizového vývoje

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Dal na vybranou. Kazatele Ježíše nebo zločince Barabáše. Místní vybrali Ježíše.
Pilát chtěl udržet klid. Tak jim ho dal. A umyl si ruce. Neúspěšně.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

a jako spousta neziskovek je velice zisková.

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Středověká neziskovka. Ale patřily jí pozemky s lidmi, takže podnikající!!

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Ale svatá nebyla. Je dost dokladů, že nechala zbytečně trpět nemocné, na které dostávala dary, z kterých mohla zajistit potřebné léky. Z těch darů byl nejméně milión dolarů a nikdo neví kam se poděl.

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

byla na to v jejím čase kritika, všechny posílala do vatikánské pokladnice.... sorry

Průměrný počet slepic: 4.2 (11 hlasů)

byly na dost dlouhý článek.
Ano, jsem katolík, ale ne fanatický.
Proč bych nenapsal, že komunisté osvíceně 40 let řídili československou energetiku, když je to pravda (i když s chybami, jako každý co něco dělá, například zasíření lesů v Krušných horách), ale v obrovském rozdílu proti dnešní demokratuře?
Pokud jde o můj názor na mnichy a mnišky, bydlel jsem jistou dobu v západních Čechách a procestoval je a seznámil se s mnoha pamětníky, je to jako s jinými lidmi. Jsou tací, co se chovají dobře, dělají dobrou práci, jiní zase špatnou.
Příkladem budiž opat tepelského kláštera Gilbert Helmer, který zemřel v roce 1944 a opatem byl od roku 1900. Byl to silný německý nacionalista již za Rakouska-Uherska. A chovala se tak celá komunita tamních premonstrátů. Když před koncem války procházel Teplou pochod smrti ruských žen, nechal je před klášterem pomrznout.
Po válce se situaci snažili zachránit premonstráti z Břevnova, ale neúspěšně. Opat Helmer písemně nazýval slovany die Sklawen (otroci) místo die Slawen.
Teplá má dlouhou a slavnou historii, nádhernou knihovnu, ale bohužel.
Ale znám příklady mnichů, kteří žili a žijí příkladný, obdivuhodný život.
Stejně tak mezi komunisty.
Čmoude, chce to méně fanatismu.

Průměrný počet slepic: 4.5 (30 hlasů)

Laco vyhnul jste se odpovědi.

Myslíte, že to není vidět?

To, že komunisti řídili československou energetiku, to jste napsal před pár dny a pak už jste nereagoval na to, že v tý době se to tak dělalo i na západě. Chválit komunisty za to, že vedli energetiku jako všude jinde, no, není to nepravda, ale je jako jim nadávat, že nebyl internet, když ten nebyl jinde. Stejně jeko komunisti to dělali i skuteční demokraté. Je to jako pořád připomínat, že za nácků jezdily vlaky přesně.

Jenže to je pořád ještě podružnost. Vy komunisty chválíte často i za takový věci, jako bylo rozkulačování a jiné drsné a brutální komunistické praktiky, co už s křesťanstvím moc dohromady nejdou, protože byly namířené proti nevinným. Nebo je omlouváte tím, že "za první republiky se taky střílelo do lidí" - jakoby to snad byla oficiální politika státu a komunisté snad ani neseděli tehdy v parlamentu, přitom měli v parlamentu 30 mandátů.

Ti vaši premostráti. - To já vím taky, že jsou mniši normální a psychopatičtí, ale komunisté vedli cílené útoky na VŠECHNY řeholníky. I ty, kteří nic premonstrátního neudělali a s německejma premonstrátama neměli žásné spojení. - Proto jsem dával za příklad Toufara - i když na zázraky nevěřím, tak přeci jen si nedovedu srovnat, proč ZROVNA ON si zasloužil takový osud a jaktože vám jako katolíkovi to nijak nevadí.

Kristus, ve kterého vy jakoby věříte byl odsouzen někde v 9 hodin ráno a zemřel tak ve 3 odpoledne. To je šest hodin. Toufar měl utrpení 4 týdny to je 672 hodin. To je 112 x více. Jaktože to s váma lidsky vůbec nepohne?

Jaktože jste, jakožto katolík, co bádá o svatosti na straně těhle lidí:

Hlavní viníci smrti mučedníka P. Josefa Toufara:
Karel Čížek (spáchal sebevraždu):
Prokurátor a hlavní vyšetřovatel Číhošťského zázraku a agresivní zuřivec pronásledující kněze a biskupy v mnoha procesech, v procesech jako byli například Anastáz Opasek, Stanislav Zela, Oto Mádr, Jan Zahradníček a další. Osobně se i účastnil výslechů obviněných, vyslýchal například svědky zázraku v Číhošti. Podílel se na natáčení propagandistického filmu StB „Běda tomu, skrze něhož přichází pohoršení“, který měl přinést inscenované odhalení podvodných praktik faráře Toufara
Čížek se stal v poslední fázi svého života alkoholikem a v roce 1991 spáchal sebevraždu.

Osvald Závodský (oběšen):
Vrchní velitel StB v Československu. Člen proticírkevní „šestky“, která řídila kruté represe vůči církvi, kněžím a biskupům. Osobně vydal příkaz k zatčení faráře Toufara a k vynucení doznání jakýmikoli prostředky. Osobně několikrát dohlížel ve Valdicích na výslechy P. Toufara.
V roce 1951 se tento fanatický komunista stal sám obětí svých soudruhů když byl zatčen, obviněn z velezrady a po tříletém věznění v roce 1954 na Pankráci oběšen.

Rudolf Slánský (oběšen):
Generální tajemník KSČ, po Gottwaldovi druhý muž v Československu, agilní nepřítel křesťanů, jenž organisoval proticírkevní „katolickou akci“. Vrchní komunista, který spolurozhodl o připravovaném monstrprocesu v cause Číhošťského zázraku a o uvěznění faráře Josefa Toufara.
Sám Slánský později aktivně nařídil i zatčení a likvidaci svého kolegy z proticírkevního tažení, náčelníka SNB a StB Závodského, aniž by tušil, že vzápětí jiní soudruzi nařídí zatčení jeho vlastní.
Tento zuřivý protikatolický komunista byl po vykonstruovaném procesu v roce 1952 na Pankráci oběšen.

Vladimír Clementis (oběšen):
Ministr zahraničí, člen proticírkevní „šestky“. Spoluorganisoval krutosti vůči kněžím, laikům i biskupům a jako člen „šestky“ se přímo podílel na organisaci represí vůči P. Toufarovi a dalším kněžím v rámci causy Číhošťského zázraku.
V roce 1951 svými soudruhy zatčen, po vynuceném doznání k velezradě odsouzen k smrti a v roce 1952 na Pankráci oběšen.

Ladislav Mácha (dožil se vysokého věku):
Fanatický komunista, sadistický vyšetřovatel, který bestiální brutalitou svých výslechů P. Toufara nakonec po 28 dnech nelidského týrání zavraždil.
V roce 1963 byl potrestán stranickou důtkou za mučení a propuštěn z ministerstva vnitra. V roce 1968 se sice nakrátko ocitá skrze vraždu Josefa Toufara ve vazbě, ale jeho odsouzení zabránily změny po sovětské okupaci.
V roce 1974 byl vyloučen z KSČ a v roce 1998 byl za vraždu Josefa Toufara odsouzen ke dvěma rokům vězení a po ročním pobytu v brněnské věznici propuštěn.
Do smrti svého zločinu ale Mácha nelitoval a dokonce, dle svědectví publicisty Miloše Doležala, prý o svém brutálním počínání u StB doslova prohlásil:
„…má to jednu výhodu, víte, mám krásně vysokej důchod, tak ať mi to ten bulík Havel platí dál!“ (zdroj citace článek Miloše Doležala „Ukřivděný soudruh vrah…“, IHNED, 22. 2. 2019)
Zemřel sešlostí stářím ve věku 95 let v roce 2018.

---

Je hezké, že jste mě obvinil z fanatismu, ale já nepatřím ani ke katolíkům, ani ke komunistům - jen vás upozorňuji na to, že jedni z fanatismu ubližovali druhým, přeci jen mi to přijde blbý vůči lidem, co nic neudělali a divím se, že vám to vůbec nevadí.

Jakožto katolíkovi, který by měl mít nějaké ideály lidskosti, když ne přímo křesťanské lásky, tak alespoň principu žít a nechat žít.

Jestli je fanatismus odmítání nijak nevyprovokovanýho násilí, tak dobře, ale co je pak jásavý potlesk pro násilí.

Já vím, že násilí funguje výborně k dosažení vlastních cílů, ale proč si pak hrát na někoho hodnýho. To mi uniká. - Podle mě je někdy lepší některých cílů nedosáhnout.

Schvalovat týrání, současně volat po světcích a teď ještě obviňovat z fanatismu... to mi přijde jako moc rozporů.

Průměrný počet slepic: 1.6 (23 hlasů)

Čmoude dovolte mi krátký vstup. Už delší dobu přemýšlím o článku, který by prokydal právě tuto část naší minulosti. Víte, nejsem si jistý, jestli se to dá hodnotit tak přímočaře, jak to píšete.  Fanatismus, ale i obyčejná lidská víra v účinnost krátkodobých tvrdých opatření, díky kterým bude nastolena lepší budoucnost, to není vlastní jenom komunistům. To je vlastnost všeobecně lidská. Spíš záleží na tom, jestli se jí otevřou dveře. 

Nejsem si jist, jestli je bestiální mučitel kněze Toufara více vinen, než třeba matka, která válčí s otcem o dítě a je ochotna ho psychicky mrzačit, vymýšlet si, podávat trestní oznámení a podobně. Já bych si vůbec nebyl jistý, jestli by toho svého nenáviděného partnera s chutí nezavraždila, kdyby mohla. 

Psal jsem i o sobě - hladce jsem se postaral o vyhození skladníka Aladara na základě příkazu od šéfa. Nemyslím si, že bych byl nějak zvlášť špatným člověkem, ale prostě mi k tomu otevřeli dveře, neexistovalo nic, co by mě zadrželo, žádná represe, žádný strach... pocit viny se dostavil až později. A situace mohla vypadat i jinak, že by se pocit viny vůbec nedostavil. Dneska nepochybuju o tom, že můj šéf by byl ochoten i k mnohem hnusnějším činům, kdyby mohl. 

Ono je to trochu jako s covidem... i násilí je taková epidemie. Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku a jakou bonanzu tito polostátní úředníci roztočí. A v době, kdy se to dalo stopnout a nestálo by to ani moc úsilí, tehdy to vypadalo velice neškodně. 

Většina soudruhů gottwaldovců si také nedovedla představit, čemu otevřou dveře ve jménu urychlení pokroku. Mysleli si, že půjde o krátkou dragonádu - pá jich pověsí a zbytek zastraší. A tak vypustili příšeru, která si pak žila svým životem. 

Já je tím nechci obhajovat. Chci jen říci, že se to může klidně zase zopakovat. Kolem sebe máme už tolik vypuštěné nenávisti, že stačí jen málo a rozjede se podobný kolotoč jako tenkrát. Jen bude podstatně méně jasné, kdo za to může. 

 

Průměrný počet slepic: 4.8 (28 hlasů)

Nevím proč byl vyhozen Aladar, ale tam je to vztah zaměstnavatel - zaměstnanec. Samozřejmě, že tam jsou hry, jak si jste věrní, ale je to pořád obchodní vztah, který může být ukončen úplně stejně z obou stran. Pořád jste si rovni. Zaměstnanec i zaměstnavatel se navzájem uznávají jako rovnocení lidé, alespoň v principu.

S komunismem, to je jinak. Tam musíte napřed diskvalifikovat toho druhého z jeho lidskosti, degradovat ho mimo lidství a teprve když jste ho ustavil jako ne-člověka, můžete diskvalifikovat cokoliv on sám říká a jak protestuje a udělat mu, co se vám zlíbí. Sebe tím pádem ustavíte jako toho nadřazeného, který nemusí mít žádné ohledy a může si s ostatním dělat, co chce. - To dělá z každého komunisty automaticky zločince, protože přesně takhle to funguje úplně u všech zločinů. Někoho zavraždíte, tak ho neuznáváte jako člověka, který má právo na život. Okradete ho, znamená že vy sám rozhodujete o tom co on bude vlastnit, on do toho nemá co mluvit. To samé s vykrádačkou, protože neuznáte jeho nárok mluvit do toho, kdo vstupuje do jeho domova.

Platí to i pro znásilnění. Jsou znásilnění, které vypadají ve všech aspektech jako normální soulož. Ve všech až na jeden - je tam hrozba násilím či zabitím a ona to nedělá dobrovolně. Jen to vědomí ženský ničí, protože je to degraduje na nečlověka. Ženský ničí i prostituce, protože ji degraduje na zboží, tedy opět na nečlověka. To tak funguje i když se k tomu dotyčná rozhodne sama bez finančního tlaku a dokonce i když to je prostituce maskovaná jako manželství pro peníze.

Komunista nikdy neví, jestli je jeho víra správná a ukázala se nakonec nesprávná. To jen komunista nechápal ekonomiku i když si myslel, že ji chápe. Stejně tak to funguje s islámem, kde si myslí, že zná pravdu přímo od Boha a zatím zná jen výmysly jednoho vyčůránka. Stejně tak sluníčkáři všeho druhu, Antifa, BLM, čínské rudé gardy, náckové, co věděli, že bez židů, slovanů a postižených bude svět lepší atd atd atd.

Vězni, ztrácejí taky své právo do něčeho mluvit, ale alespoň v principu to má být jako reakce. Děti se rodí bez práva do něčeho mluvit, ale rodí se bezbranné, neznalé a závislé, a na druhou stranu rodiče mají alespoň v principu zájem na jejich prospěchu svých děti, protože to jsou ty samé geny, které chrání samy sebe. Nicméně s příchodem dospělosti se potomci domáhají uznání rovnosti a práva dělat si své věci po svém.

Komunisti nikdy nemohli vytvořit rovnostářskou společnost, protože tu nemůžete postavit na znerovnoprávnění. To je kvadratura kruhu, co nemá řešení.

Bestiální mučitel Toufara nakonec zabil. To je nevratné. Špatná matka ho "jen" mentálně zmrzačí. To je do jisté míry vratné. Jsou lidé s naprosto šílenýma matkama, kteří se z toho vyhrabali a dokonce jsou v životě úspěšní. Jiní si to nesou po zbytek života a plácají se v tom. Jenže na rozdíl od Toufara pořád mají nějakou naději.

To, že to poslanci neviděli s exekutory, nebo že za Gottwalda nevěděli kam až to dojde, to je právě paradoxně důkaz, že se do toho neměli nikdy ani pouštět, protože to předvídat měli. Jen na to nebyli dost bystří nebo byli dost bystří, ale byli navíc svině. Ti, co to předvídali to naopak tvrdě zaplatili.

Jestli to takhle bude opakovat, to beru jako hotovou věc. Kdo za to může? Tak trochu všichni. Tím myslím, že rodiče nehlídali, co učitelé/neziskovky cpou dětem do hlav. Samozřejmě ti učitelé a neziskovky. Samozřejmě, že politici, co nastavují zákony. Samozřejmě média. Samozřejmě justice. Potom ty děti, co mezitím dospěli.

Průměrný počet slepic: 3.3 (9 hlasů)

Zde padla doost hustá myšlénka. Ono se to pořád opakuje.

"Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku ....Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku a jakou bonanzu tito polostátní úředníci roztočí. A v době, kdy se to dalo stopnout a nestálo by to ani moc úsilí, tehdy to vypadalo velice neškodně.

Většina soudruhů gottwaldovců si také nedovedla představit, čemu otevřou dveře ve jménu urychlení pokroku. Mysleli si, že půjde o krátkou dragonádu - pá jich pověsí a zbytek zastraší. A tak vypustili příšeru, která si pak žila svým životem. ... tehdy to vypadalo velice neškodně.

-------------------------------------------

Sakra, jakoby jste mi četl myšlenky. Přesně tohle mne napadá, když myslím na - Piráty!

Jak schvalují nejhorší šílenosti v ekonomice a ve společnosti. Jsou jakoby vlevo, ale nadnárodní firmy, které jim a jejich sympatizantům, jako LGBT, BLM, Antifa, gendery, dědičná vina ... dávají peníze, jsou v pořádku. Že chtějí kontrolu informací, v podstatě tvrdou cenzuru. Že chtějí odstavit, ideově prověřovat a trestat "staré struktury", tedy ty, co s nimi nesouhlasí. Že jsou pro odzbrojení západního světa (v rozporu s tím, že války, pokud je vede Velký Bratr, podporují) a zároveň pro masový příliv krimigrantů do republiky. Ideje mají tak pevné, že v případě epidemie nechají polovinu národa pochcípat, než by aplikovali vakcínu od těch špatných. Hájí zájmy největších (odliv financí do zahraničí
... na rozdíl od malých vlastníků v ČR, které chtějí rozkulačovat) finančních hráčů, na úkor vlastní republiky, k níž necítí žádná pouta, mají národnost EU...
Přitom si získali děcka, imagem rebelů. Kterými nejsou, ve skutečnosti ukázněně hájí zájmy nadnárodního velkokapitálu. Rebelství je jen póza. Jak snadno... což svědčí o naprosté hlouposti ostatních.
Oni ty nejhorší věci doma nehlásají. (Jako muslimové v mešitách kážou nenávist a boj k nevěřícím a venku před veřejností se snaží vystupovat jinak, viz. Lhoťan a další...) Ale v Bruseli mluví úplně jinak!
Jestli se dostanou k moci, podepíší v Bruseli každou blbost. Jenže ty změny, které prosazují, budou daleko horší, než za Komančů. Za nich půda zůstala státu. I suroviny. I výrobní prostředky. I služby. I zde byly peníze, zisk. Od kapitalismu se to lišilo jen tím, že kapitalista byl stát. Komančové chtěli silnou republiku, národní společnost ( jimi propagovaný internacionalismus měl pomáhat nižším třídám ve světě, ale neměl znamenat výprodej národního bohatství, nasměrování daní pryč nebo likvidaci národa!), rodina u nich zůstávala rodinou a ostatní mezilidské vztahy taky. Chtěli (aspoň někteří) zlepšovat život domácího obyvatelstva, byť výsledky často neodpovídaly. Pirátům je republika ukradená. Pasáček koz z Burkiny Faso má u nich větší (mediálně zužitkovatelnou!) cenu, než český sirotek v děcáku.

To, co prosazují, se nedá se změnami po roce 48, srovnávat. Vlastnictví prostředků lze změnit. (S nezbytnými doprovodnými krádežemi) Ale pokud je větší majetek ve vlastnictví někoho jiného, silného jako celý stát, mezilidské vztahy rozvrácené a populace rozředěná nepřátelskými příchozími, kteří se chtějí mít dobře, ale necítí ani špetku loajality k hostitelské zemi a populaci, už se nedá nic vrátit. Napravit. Následovat bude jen úpadek...

A tohle si neuvědomuje naprostá většina voličů, volících "rebely". Ať už proto, že to chtějí "natřít" vládě, která něco udělala špatně a neuvědomují si, že dnešní opozice nemohla být lepší. A neuvědomují si, že s tím natřením, vypustí z láhve i Džina, o kterém neměli nejmenší tušení, protože chodili do práce, vychování děti a chvíle volna strávili jinak, než zábýváním se politikou. Nebo kvůli žádným politickým zkušenostem, a tudíž neschopnosti hledět dále a hlouběji, než za líbivá hesla a dredy.
A týká se to i většiny členů Pirátů. Oni vidí úspěch (byť založený na emocích a ne na rozumu), pochyby v sobě potlačí a vytěsní. Nedovedou si představit, protože nic jiného neznají, že známý svět může zmizet.

Pár statisíc nezvladatelných migrantů, peníze na jejich ubytování, potravu, ošacení, lékařskou péči. A na následky jejich řádění. Na jejich rekvalifikaci, která selže jako jinde v západní Evropě... Zrušíme rodinu. Zavedeme pozitivni diskriminaci, takže už nebude záležet na schopnostech ředitele fabriky, konstruktéra, vědce nebo lékaře, ale na barvě pleti. Vyrábět a prodávat u nás budou jen nadnárodní společnosti a lidé budou jejich zaměstnanci. Ty budou co nejvíce peněz, odvádět mimo. Zrušíme jim domácí konkurenci. Zavedeme sledování nesprávných názorů a tresty za podvracení. Svobodná sdělovadla budou hlásat to, co vyhovuje nám. Což je známka svobody ( to je ohledně sdělovadel v kostce, co mi říkal známý Pirát!). Ropu a plyn budeme brát z USA, 3x dražší. Změníme historii, je plná míst, nekorektních ke "spojencům", třeba, že miliony Evropanů brali staletí do otroctví, jinověrci z jihu... Tak zaplatíme, i když jsme nikdy nebyli otrokáři, těm, co nikdy nebyli otroky. Kritérium barva kůže. Peníze na všechny ty šílenosti, budou vybírány od obyčejných lidí..

Dnes je zformována nová internacionála. S obrovskou finanční a mediální podporou. Zatím jen vystrkuje růžky, ale zůstává v chlívku. Co když to vyběhne, plné energie, ven?

Ale pořád to vypadá, že nic, že je to zatím neškodné. Jenže, až to začne žít vlastním životem...
Pokrok nezastavíš

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

Zde padla doost hustá myšlénka. Ono se to pořád opakuje.

"Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku ....Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku a jakou bonanzu tito polostátní úředníci roztočí. A v době, kdy se to dalo stopnout a nestálo by to ani moc úsilí, tehdy to vypadalo velice neškodně.

Většina soudruhů gottwaldovců si také nedovedla představit, čemu otevřou dveře ve jménu urychlení pokroku. Mysleli si, že půjde o krátkou dragonádu - pá jich pověsí a zbytek zastraší. A tak vypustili příšeru, která si pak žila svým životem. ... tehdy to vypadalo velice neškodně.

-------------------------------------------

Sakra, jakoby jste mi četl myšlenky. Přesně tohle mne napadá, když myslím na - Piráty!

Jak schvalují nejhorší šílenosti v ekonomice a ve společnosti. Jsou jakoby vlevo, ale nadnárodní firmy, které jim a jejich sympatizantům, jako LGBT, BLM, Antifa, gendery, dědičná vina ... dávají peníze, jsou v pořádku. Že chtějí kontrolu informací, v podstatě tvrdou cenzuru. Že chtějí odstavit, ideově prověřovat a trestat "staré struktury", tedy ty, co s nimi nesouhlasí. Že jsou pro odzbrojení západního světa (v rozporu s tím, že války, pokud je vede Velký Bratr, podporují) a zároveň pro masový příliv krimigrantů do republiky. Ideje mají tak pevné, že v případě epidemie nechají polovinu národa pochcípat, než by aplikovali vakcínu od těch špatných. Hájí zájmy největších (odliv financí do zahraničí
... na rozdíl od malých vlastníků v ČR, které chtějí rozkulačovat) finančních hráčů, na úkor vlastní republiky, k níž necítí žádná pouta, mají národnost EU...
Přitom si získali děcka, imagem rebelů. Kterými nejsou, ve skutečnosti ukázněně hájí zájmy nadnárodního velkokapitálu. Rebelství je jen póza. Jak snadno... což svědčí o naprosté hlouposti ostatních.
Oni ty nejhorší věci doma nehlásají. (Jako muslimové v mešitách kážou nenávist a boj k nevěřícím a venku před veřejností se snaží vystupovat jinak, viz. Lhoťan a další...) Ale v Bruseli mluví úplně jinak!
Jestli se dostanou k moci, podepíší v Bruseli každou blbost. Jenže ty změny, které prosazují, budou daleko horší, než za Komančů. Za nich půda zůstala státu. I suroviny. I výrobní prostředky. I služby. I zde byly peníze, zisk. Od kapitalismu se to lišilo jen tím, že kapitalista byl stát. Komančové chtěli silnou republiku, národní společnost ( jimi propagovaný internacionalismus měl pomáhat nižším třídám ve světě, ale neměl znamenat výprodej národního bohatství, nasměrování daní pryč nebo likvidaci národa!), rodina u nich zůstávala rodinou a ostatní mezilidské vztahy taky. Chtěli (aspoň někteří) zlepšovat život domácího obyvatelstva, byť výsledky často neodpovídaly. Pirátům je republika ukradená. Pasáček koz z Burkiny Faso má u nich větší (mediálně zužitkovatelnou!) cenu, než český sirotek v děcáku.

To, co prosazují, se nedá se změnami po roce 48, srovnávat. Vlastnictví prostředků lze změnit. (S nezbytnými doprovodnými krádežemi) Ale pokud je větší majetek ve vlastnictví někoho jiného, silného jako celý stát, mezilidské vztahy rozvrácené a populace rozředěná nepřátelskými příchozími, kteří se chtějí mít dobře, ale necítí ani špetku loajality k hostitelské zemi a populaci, už se nedá nic vrátit. Napravit. Následovat bude jen úpadek...

A tohle si neuvědomuje naprostá většina voličů, volících "rebely". Ať už proto, že to chtějí "natřít" vládě, která něco udělala špatně a neuvědomují si, že dnešní opozice nemohla být lepší. A neuvědomují si, že s tím natřením, vypustí z láhve i Džina, o kterém neměli nejmenší tušení, protože chodili do práce, vychování děti a chvíle volna strávili jinak, než zábýváním se politikou. Nebo kvůli žádným politickým zkušenostem, a tudíž neschopnosti hledět dále a hlouběji, než za líbivá hesla a dredy.
A týká se to i většiny členů Pirátů. Oni vidí úspěch (byť založený na emocích a ne na rozumu), pochyby v sobě potlačí a vytěsní. Nedovedou si představit, protože nic jiného neznají, že známý svět může zmizet.

Pár statisíc nezvladatelných migrantů, peníze na jejich ubytování, potravu, ošacení, lékařskou péči. A na následky jejich řádění. Na jejich rekvalifikaci, která selže jako jinde v západní Evropě... Zrušíme rodinu. Zavedeme pozitivni diskriminaci, takže už nebude záležet na schopnostech ředitele fabriky, konstruktéra, vědce nebo lékaře, ale na barvě pleti. Vyrábět a prodávat u nás budou jen nadnárodní společnosti a lidé budou jejich zaměstnanci. Ty budou co nejvíce peněz, odvádět mimo. Zrušíme jim domácí konkurenci. Zavedeme sledování nesprávných názorů a tresty za podvracení. Svobodná sdělovadla budou hlásat to, co vyhovuje nám. Což je známka svobody ( to je ohledně sdělovadel v kostce, co mi říkal známý Pirát!). Ropu a plyn budeme brát z USA, 3x dražší. Změníme historii, je plná míst, nekorektních ke "spojencům", třeba, že miliony Evropanů brali staletí do otroctví, jinověrci z jihu... Tak zaplatíme, i když jsme nikdy nebyli otrokáři, těm, co nikdy nebyli otroky. Kritérium barva kůže. Peníze na všechny ty šílenosti, budou vybírány od obyčejných lidí..

Dnes je zformována nová internacionála. S obrovskou finanční a mediální podporou. Zatím jen vystrkuje růžky, ale zůstává v chlívku. Co když to vyběhne, plné energie, ven?

Ale pořád to vypadá, že nic, že je to zatím neškodné. Jenže, až to začne žít vlastním životem...
Pokrok nezastavíš

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Zde padla doost hustá myšlénka. Ono se to pořád opakuje.

"Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku ....Na začátku se skoro nic neděje, jen se to rozjíždí. A pokud se to nestopne hned v tuto dobu, zpravidla už to stopnout nejde. Poodobné to bylo s exekutory. Málokdo z poslanců tušil, pro jaký zákon zvedli ruku a jakou bonanzu tito polostátní úředníci roztočí. A v době, kdy se to dalo stopnout a nestálo by to ani moc úsilí, tehdy to vypadalo velice neškodně.

Většina soudruhů gottwaldovců si také nedovedla představit, čemu otevřou dveře ve jménu urychlení pokroku. Mysleli si, že půjde o krátkou dragonádu - pá jich pověsí a zbytek zastraší. A tak vypustili příšeru, která si pak žila svým životem. ... tehdy to vypadalo velice neškodně.

-------------------------------------------

Sakra, jakoby jste mi četl myšlenky. Přesně tohle mne napadá, když myslím na - Piráty!

Jak schvalují nejhorší šílenosti v ekonomice a ve společnosti. Jsou jakoby vlevo, ale nadnárodní firmy, které jim a jejich sympatizantům, jako LGBT, BLM, Antifa, gendery, dědičná vina ... dávají peníze, jsou v pořádku. Že chtějí kontrolu informací, v podstatě tvrdou cenzuru. Že chtějí odstavit, ideově prověřovat a trestat "staré struktury", tedy ty, co s nimi nesouhlasí. Že jsou pro odzbrojení západního světa (v rozporu s tím, že války, pokud je vede Velký Bratr, podporují) a zároveň pro masový příliv krimigrantů do republiky. Ideje mají tak pevné, že v případě epidemie nechají polovinu národa pochcípat, než by aplikovali vakcínu od těch špatných. Hájí zájmy největších (odliv financí do zahraničí
... na rozdíl od malých vlastníků v ČR, které chtějí rozkulačovat) finančních hráčů, na úkor vlastní republiky, k níž necítí žádná pouta, mají národnost EU...
Přitom si získali děcka, imagem rebelů. Kterými nejsou, ve skutečnosti ukázněně hájí zájmy nadnárodního velkokapitálu. Rebelství je jen póza. (Jak snadno... což svědčí o naprosté hlouposti ostatních. )
Oni ty nejhorší věci doma nehlásají. (Jako muslimové v mešitách kážou nenávist a boj k nevěřícím a venku před veřejností se snaží vystupovat jinak, viz. Lhoťan a další...) Ale v Bruseli mluví úplně jinak!
Jestli se dostanou k moci, podepíší v Bruseli každou blbost. Jenže ty změny, které prosazují, budou daleko horší, než za Komančů. Za nich půda zůstala státu. I suroviny. I výrobní prostředky. I služby. I zde byly peníze, zisk. Od kapitalismu se to lišilo jen tím, že kapitalista byl stát. Komančové chtěli silnou republiku, národní společnost ( jimi propagovaný internacionalismus měl pomáhat nižším třídám ve světě, ale neměl znamenat výprodej národního bohatství, nasměrování daní pryč nebo likvidaci národa!), rodina u nich zůstávala rodinou a ostatní mezilidské vztahy taky. Chtěli (aspoň někteří) zlepšovat život domácího obyvatelstva, byť výsledky často neodpovídaly. Pirátům je republika ukradená. Pasáček koz z Burkiny Faso má u nich větší (mediálně zužitkovatelnou!) cenu, než český sirotek v děcáku.

To, co prosazují, se nedá se změnami po roce 48, srovnávat. Vlastnictví prostředků lze změnit. (S nezbytnými doprovodnými krádežemi) Ale pokud je větší majetek ve vlastnictví někoho jiného, silného jako celý stát, mezilidské vztahy rozvrácené a populace rozředěná nepřátelskými příchozími, kteří se chtějí mít dobře, ale necítí ani špetku loajality k hostitelské zemi a populaci, už se nedá nic vrátit. Napravit. Následovat bude jen úpadek...

A tohle si neuvědomuje naprostá většina voličů, volících "rebely". Ať už proto, že to chtějí "natřít" vládě, která něco udělala špatně a neuvědomují si, že dnešní opozice nemohla být lepší. A neuvědomují si, že s tím natřením, vypustí z láhve i Džina, o kterém neměli nejmenší tušení, protože chodili do práce, vychování děti a chvíle volna strávili jinak, než zabýváním se politikou. Nebo kvůli žádným politickým zkušenostem, a tudíž neschopnosti hledět dále a hlouběji, než za líbivá hesla a dredy.
A týká se to i většiny členů Pirátů. Oni vidí úspěch (byť založený na emocích a ne na rozumu), pochyby v sobě potlačí a vytěsní. Nedovedou si představit, protože nic jiného neznají, že známý svět může zmizet.

Pár statisíc nezvladatelných migrantů, peníze na jejich ubytování, potravu, ošacení, lékařskou péči. A na následky jejich řádění. Na jejich rekvalifikaci, která selže jako jinde v západní Evropě... Zrušíme rodinu. Zavedeme pozitivní diskriminaci, takže už nebude záležet na schopnostech ředitele fabriky, konstruktéra, vědce nebo lékaře, ale na barvě pleti. Vyrábět a prodávat u nás budou jen nadnárodní společnosti a lidé budou jejich zaměstnanci. Ty budou co nejvíce peněz, odvádět mimo. Zrušíme jim domácí konkurenci. Zavedeme sledování nesprávných názorů a tresty za podvracení. Svobodná sdělovadla budou hlásat to, co vyhovuje nám. Což je známka svobody ( to je ohledně sdělovadel v kostce, co mi říkal známý Pirát!). Ropu a plyn budeme brát z USA, 3x dražší. Změníme historii, je plná míst, nekorektních ke "spojencům", třeba, že miliony Evropanů brali staletí do otroctví, jinověrci z jihu... Tak zaplatíme, i když jsme nikdy nebyli otrokáři, těm, co nikdy nebyli otroky. Kritérium barva kůže. Peníze na všechny ty šílenosti, budou vybírány od obyčejných lidí..

Dnes je zformována nová internacionála. S obrovskou finanční a mediální podporou. Zatím jen vystrkuje růžky, ale zůstává v chlívku. Co když to vyběhne, plné energie, ven?

Ale pořád to vypadá, že nic, že je to zatím neškodné. Jenže, až to začne žít vlastním životem...
Pokrok nezastavíš

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Váš komentář je to, proč sem chodím. Skvěle vyjádřeno ! A hodně z toho mrazí...
Bohužel i ve svém okolí mám hodně lidí, kteří ríkají že cokoliv - tedy i pirátstvo - bude lepší než Babiš. Předpokládám, že tihle budou po Babišovi fňukat jako první.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.