V Paříži hoří Notre Dame

Autor
Štítky

Dovedete si k dnešní Francii představit výstižnější analogii? 

Komentáře

Trvalý odkaz

poznámečku.
Vypalováním kostelů, jakož i ničením jiných církevních památek (někdy ani církevními být nemusely) se vždy velmi dobře bavili naši různorodí, rozmanití a multikulti přátelé...

Ale vůbec si nemyslím, že by to nějaký magor zapálil. To ani trochu, to ani půl trochy, to ani vůbec...
A jestli, tak zcela určitě nějaká nekulturní a celá bílá hyena ve žluté vestě, že ano...

Nějak jste Targusi zapoměl na Putina. Takhle stopu nezastřete. Ta je více než zřejmá.Ale vlastně žluté vesty spolupracují s Kremlem.

Trvalý odkaz

Titulek aktualizovaný před čtvrthodinou:
Hořící katedrálu se hasičům zřejmě nepodaří zachránit....
*****

Když tenkrát ještě uměli katedrály stavět, trvala jim tato stavba dvěstě let. Dnes by to trvalo déle.... ale věřím, že stejně velká mešita na jejím místě by dnes šla mnohem rychleji.

Pro jistotu bych preventivně poslal dva hasiče s minimaxy do chrámu svatého Víta.

bych zakázal vstup. A když už, tak nejdřív vyfotit, jako na Viking Line. Fotku, pas. A pořádnou ostrahu, ať z toho nejsou Guty.

moc. Neboli cufíl, jak říkáme my, latiníci. Totiž vlastně přecvičení Prajzáci a Šlonzáci.
Maximálně tak dva důchodce, a to ještě jednoho o berlích. Ten dopajdá požářišti akorát, když ten méně chromý vyprská první hasičák.
Jestli ovšem nevytáhne klacík a dvě Ostravské klobásky, aby zrychtnul sváču.

Já bych zvolil sofistikovanější prevenci:
Dal bych na vrata velkou ceduli:
Svatovítská mešita.
Po dobu přestavby přechodně uzavřeno.
Tím se nedá nic zkazit.

Trvalý odkaz

Koukám na přímý přenos z požáru, zatím se ho daří uspokojivě udržovat.
Laik by řekl, že hasiči stačej dovážet další dřevo rychleji než další vodu.

Trvalý odkaz

Váš krátký článek je výborný. Taky mne to napadlo, ale tak krátké bych to napsat nedokázal. Gratuluji.
Jsem přesvědčený, že to nepodpálili ani holubi, ani to nezkratovalo elektrické vedení, ani to není od nedopalku věřícího.

In reply to by Zilvar (neověřeno)

Trvalý odkaz

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502632-pozar-parizske-katedral…

Pár věcných slov od odborníka.
******
(Napadlo mi Vidlákovi za stručný a úderný článek navrhnout pět důkladně propečených slepic, ale už takhle jsem tu za cynika....Stydím se, ale před chvílí jsem fakt brečel. Musíme si holt po zbytek životů zvykat, bude hůř. Já to mám za pár, ale těm mladším nezávidím.)

Trvalý odkaz

Také jsem brečela. Už delší čas si říkáme s kamarádkou (už to spolu táhneme přes 40 let), že tohle již není naše doba (např. na pláč miminek v deset večer v hospodě si nějak neumím zvyknout). A tenhle požár beru jako symbolickou tečku
Francouzi se můžou utěšovat, že při ztrátě jejich symbolu aspoň netekla krev, jak tomu bylo např. u Srbů a Kosova. Jinak na Wikip. si pospíšili, už před devátou psali o katedrále v minulém čase a že ni zničil požár. To je také symbolické pro současnost.
Macron ve svém projevu pindal o víře v budoucnost, hrdost a že katedrálu znovu Francouzi obnoví. Pikantní v této souvislosti je článek z loňského roku, kde se píse, že katedrála je velmi špatném stavu, že Francie na její opravu potřebuje zhruba čtyři miliardy korun a bude o peníze žádat hlavně americké donátory. To je také pro dnešek symbolické - kecy, sliby a nic.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pariz-francie-katedrala-notre-da…

Trvalý odkaz

Když jsem si přečetl na internetu, že v Paříži hoří Notre Dame, vzpomněl jsem si na požár
našeho Národního divadla. Ten pak vzbudil silnou vlasteneckou odezvu a ND se podařilo
obnovit mnohem dříve, než se ho zprvu podařilo postavit. Ať už je příčina požáru v Paříži jakákoliv, přeji Francouzům, aby v nich tato pohroma vzbudila také podobnou vlnu vlastenectví jako kdysi u Čechů požár ND. Ještě si ale kladu otázku: co by dnes v Čechách
muselo shořet, aby se to vlastenectví znovu probudilo u Čechů?

Trvalý odkaz

novináři píší, že se katedrálu podařilo zachránit. Zbyly obvodové stěny a čtvrtina střechy. ... takže se vlastně nic moc nestalo, jen taková běžná lapálie, jakých bude v ramadánu přehršel a v podstatě si zvyknem, bude to běžný kolorit života. Novináři už dostali noty.

Trvalý odkaz

hoří Notre Dame,
vzduchem lítaj oharky
Saudi plní pohárky,
křepčí kolem káby
proud vody byl slabý.
Jako bílá dodávka
jak po ropě poptávka
jako střílí puška
ten chrám byla fuška.
Jako pilot v kleci.
Objednám telecí
vepřové je fuj,
to jí jenom chuj.

Trvalý odkaz

Ahmede, Azízi, Abdule!
Tohle bude fakule!
Máte otýpky na místě?
Kladete to nejistě.
Pod krokev na pozednici,
Aláhovi průkopníci!
Na můj povel: pepo zapal!
A teďka to rychle napal
spouštějte se hbitě dolů
objednáme kebab, kolu,
nebo kozí ražničí
než přijedou hasiči.

Trvalý odkaz

"Úřad pařížského prokurátora vyloučil žhářství či souvislost s terorismem a uvedl, že případ považuje za nehodu", psalo se na Novinkách už v pět hodin ráno.
V půlce března hořel pařížský kostel Saint Sulpice,
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/600276/v-parizi-horel-kostel-sv…
V dalším článku se píše o 10 incidentech vandalismu v francouzských kostelech během února,
http://cathnews.com/cathnews/34227-vandals-desecrate-churches-in-france

Zprávy z ČT
Požár se podařilo dostat pod kontrolu kolem čtvrté ráno.
V pět už paříž. prokuratura ví, že to byla neúmyslná nehoda.
Po osmé hodině z Paříže hlásí zpravodaj J. Šmíd, že hasiči ještě hasí pár lokálnich ohnisek.
V českém studiu hledí redaktoři s optimismem do budoucna, Francouzi za pomoci okolního světa jistě katedrálu obnoví.
Před devátou se redaktoři zamýšlejí, zda Žluté vesty ocení skvělé chování prezidenta Macrona včera večer.
V devět podle J. Šmída hasiči mají požár pod kontrolou.

Fito, já jsem nebrečela, jen nevěřícně zírala!

Co vše ta katedrála přežila a v 21 století se najednou vrátíme obloukem "náhodou" do starého Říma...

Ale ještě více jsem zírala na Emanuela jako na UFO, řeč jeho těla byla v tak obrovském rozporu s tragickými frázemi, co deklamoval. Buď je na práškách a nebo - opravdu cítil úlevu....

Pokud prokurátor země předem ví a hlavně PŘEDEM hlásá, co to nebylo, nijak se neliší od lidí, co už předem ví, co to bylo.
Mohl alespoň ON den dva počkat, takto to pro mne zní, že to tak říct MUSEL.....

Opravdu může být vše jinak, ale bylo by to natolik šílené, že se i rozum vzpírá.
Možná bychom pravdu ani znát nechtěli......nešla by unést.

Faktem je, že tato tragedie odpoutá na čas pozornost od nejen Emanuelovy neschopnosti, od vest, Brexitu......... a celý svět se "semkne", křesťanský ve Svatém týdnu o to více, a i peníze najednou budou, šílené................

Tak já jsem plačka, co bulí i u Popelky :-) Jo, Macron působil uvolněně, ale on i jeho madam jsou vůbec jak z jiného světa, umělí jako jejich vzhled. Vládci předhazují k volbám stále větší "hrůzy". Teď mne pobavili propagandisti v ČT24, že prokurátor a ministr řekli ráno "zcela jistě, že nic nenaznačuje, že by to nebyla nehoda". Tohle jejich kouzlení se slovy je jedna z příčin dnešní mizérie. Jsem teď zvědavá na Žluté vesty, jestli to zabalí.

Trvalý odkaz

Hej ty tam! Opate!
Říkám ti to popáté!
Roucho svatého Ludvíka
není žádná tunika!
Sroluj ho do železné trubky
mazej hupky dupky
přes mosty na Séně,
někam do zeleně.
Já beru trnovou korunu
jenom tu skříň odsunu
trochu se to boří
něco tady hoří.
Jedna blbá sirka
ve střeše je dírka
právě spadla věž
tak už nečum a běž!

Trvalý odkaz

Když vidím komentáře v mainstreamu tak mě napadá analogie s Reichstagem. Problémů je moc, tak musíme vymyslet nějaký zástupný, který odvede pozornost.

Trvalý odkaz

Nechci být za cynika, ale přiznám se, že to se mnou zase až tak moc nehnulo. Jakkoli je to škoda nedozírné a nevyčíslitelné hodnoty, je to stále něco, co se dá opravit. Určitým způsobem by to mohlo být jasným symbolem, že i evropská kultura dokáže povstat z popela, jakkoli zle to na začátku vypadá.

Co mě děsí mnohem více, je počet útoků na kostely, které se, v byť menším měřítku, množí napříč celou Francií (a pravděpodobně nejen Francií). O to více mě děsí, že by se z této, vpravdě téměř posvátné, katedrály, mohla stát za několik let mešita jako třeba z chrámu Hagia Sofia.

To, že sračkomety viribus unitis chrlí zprávy, že to byla nehoda, mě zase až tak moc nepřekvapuje, protože kdyby se náhodou profláklo, že to byl čin úmyslný, mohlo by se skutečně nasrat docela dost lidí, kteří doposud jen tiše skřípou zuby.

Media "chrlí" zpravodajství a zprávy, kde pouze citují vyjádření francouzké strany, politiků, tiskové agentury. To je naprosto v pořídku. Tak to má vypadat.

Respektuju, že za 5 let, až se to vyšetří, možná někdo bude konfrontovat tu pětiletou regulérní zpravodajskou činnost veřejnoprávních a "mainstreamových" medií s tím, že se ukáže, že to podpálila nějaká snědá mohamedánská držka a bude media vinit, že o tom nepsala celých 5 let. I tací jsou mezi námi ....

nemá vypadat. Nemají náhodou 'média' potažmo novináři být 'hlídacími psy demokracie' ? Což znamená že když něco smrdí (jako například že ohně ještě nezvládli ani lokalizovat a Již se zná příčina) mají právě na tohle upozornit, rozporovat, pátrat?

In reply to by Ertras (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já nevím, CO SLEDUJETE VY, ale :
1, česká media a novináři PROSTĚ JEN PŘEBÍRAJÍ INFORMACE POLICIE, POLITKŮ A NOVINÁŘŮ z Paříže .Snad jste si, proboha nemyslel, že to tam vyšetřují čeští novináři?
2, Sleduji při práci CELÝ DEN ČT24 a vždy jsme slyšel vyjádření jen typu "nemáme ani jen indicie, že by šlo o teroristický útok". To je v naprostém pořádku.

In reply to by Ertras (neověřeno)

Trvalý odkaz

PS : dejte tomu vždy 3-10 dní, než začnete hysterčit, co všechno je špatně a má být jinak. Ostatně, co o tom vlastně víte a co si vlastěn myslíte, že byste o tom měl vědět (včetně toho o "hlídacím psu demokracie"?

Ale hosiku. vsichni vedi, ze pozar se vysertruje par dni a spis tydnu.

Kdyz novinari neni podivnej chlap, co zna pricinu, kdyz to za nim jeste plapola a ve vsi evidenci tam tedy nikdo nevysetruje, tak je ten novinar bud blbej anebo lze.

Já vím, dědo, to se hledá ohnisko. Ale takové věci, jako jestli to někdo nějak zapálil jako terorismus nebo tolik času zase nepotřebuje.
Každopádně zatím všechny oficiální zprávy jsou, že není potvrzen teroristický útok, že nejsou ani indicie (v tuhle chvíli už možní jo, co já vím). Že vám to Aeronet nebo parlamentní listy přežvejkají jako že už se ví, že to nebyl terútok, to asi bude chybička někde jinde, hlavně pak na příjemci, který je schopen spolikat ošatky koblížků bez namáčení .... a ještě pži tom vysekávat pukrlata

Trvalý odkaz

Upřímně, být já prokurátor a zjistit, že byla zapálená naschvál (a nedej bože kdyby se ukázalo, že musulmanem), tak vydám TAKÉ veřejné prohlášení, že šlo o nehodu (a snažil bych vést vyšetřování neveřejně), protože riskovat lynč nebo občanskou válku... to bych si netroufl...

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.