Vánoční koronavirová hausumera

Autor
Štítky

Krátký úvodník tentokrát pro Navalného.... 

Ano pro toho vola, který vyhodil nádherný hoax o tom, kterak si zatelefonoval agentovi, který ho měl zabít a který mu prostoduše řekl vše o tom, jak ho chtěl zavraždit, protože to byl typický ruský agent, tedy prostoduchý, který se běžně baví po telefonu o podrobnostech tajných operací. 

A já vlastně přemýšlím o jediné věci. Fakt si Navalný myslí, že jsme tak blbí? Nebo si to myslí i novináři? Nebo si to myslí i Soros? Sakra, ti tam musejí mít notně staženou prdel, že si nejsou schopní vymyslet něco věrohodnějšího. Chudáci elfíci. Poprvé fakt lituju Scallopa a vlastně i Kartouze. Obhajovat tuhle hovadinu, to už musí urážet i jejich škeblí rozum. Navalného s okamžitou platností řadím do mého soukromého panoptika na čestné místo hned vedle Gréty. 

Sakra, jak se mám bát nějakého globálního spiknutí, když ti Rotschildi platí takovéto debily?  Jak se mám bát nějaké globální byrokracie, když jsou schopní příjít s takovým doublethinkem a co hůř - oni tomu musejí povinně věřit. V mé duši se rozhostil hluboký mír. Tihle to nikdy nevyhrají. 

A teď už dnešní článek: 

Vážení přátelé a čtenáři. Zítřkem začíná něco, co jsme tu v celém období pandemie od března doteď neměli. Čtyřdenní období dlouhého svátku následované dalším týdem ve kterém je chození do práce značně omezené. O týden později ve čtvrtek bude Silvestr a v pátek pak Nový rok. Naše republika se vrátí do normálu vlastně až čtvrtého ledna. Vánoce i Nový rok u nás jako svátek uznávají v podstatě všichni a celá republika se na toto období chystá. Lidé tím, že nadělají kapra a chlebíčky a firmy tím, že plánují minimální provoz. Vánoce jsou období, kdy v podstatě funguje jen potravinářství a nemocnice. Letos k tomu nebudou fungovat ani hotely ani hospody. Lidi budou sedět doma. 

Navíc teď probíhalo docela intenzívní testování pomocí rychlotestů, které si lidi dělali především proto, aby zjistii, zda mohou o vánocích navštívit prarodiče. Dneškem toto testování v podstatě skončí a přestane generovat covid pozitivní lidi, kteří to o sobě vůbec nevěděli.  K tomu nebude nikdo na vánoce chtít jezdit na testy a pokud se mu udělá blbě, zkusí to nejspíš přežít až do dalšího týdne, aby nekazil vánoční atmosféru všem lidem okolo sebe. 

Leckde nepůjde ani sehnat obvoďáka, protože ten chce také slavit. Odběrové testovací týmy také nebudou mít plnou kapacitu, o válečném nasazení hygieniků od šesti o dvou mimo svátky a víkendy nijak nepochybuji, takže i v tomto ohledu teď bude všechno jinak. Sůdruzi ministěrové také budou někde obdělávat milenku, místo aby v kanclu brali telefony. V menších nemocnicích nepřijdou úředníci, protože o víkendu leckterá nemocnice nijak nereportuje o nových případech a dopíše se to až ve všední den. Teď to nebude jiné. 

Vláda navíc chce od Božího hodu všechno znovu pozavírat, což bude mít také svůj vliv. 

Dá se proto čekat, že po celé vánoce budeme mít z hlediska koronaviru ve statistice naprostá hausnumera, která budou mít vypovídací hodnotu až zpětně, jestli vůbec. 

Prostým odhadem bych řekl, že zítřkem začnou čísla nových případů klesat, tak jak se to děje každý víkend. V sobotu či v neděli se do statistiky zřejmě dostanou jen ti nakažení, co to nebudou moci vydržet a budou obtěžovat svého doktora i ve vánoční čas. Nedělní pozitivní případy pak budou zřejmě jen ti, kterým je opravdu hodně blbě. Což by mohl být zajímavý údaj. 

Za čtyři dny prudkého poklesu se také změní celý slavný index PES. Čísla budou vypadat dobře, takže nevzdělané a tupé novinářstvo bude jásat a pak budou zase dělat apokalyptické titulky, až se lidi vrátí do práce a úředníci dopíšou chybějící hlášenky. Opět to ukazuje, že epidemie je příliš komplexní systém, než aby se dal vměstnat do jednoho čísla. 

K tomu zde máme situaci, kdy lidé nechodí do práce, ale výrazněji se navštěvují doma. To je něco, pro co neexistuje zatím žádné srovnání a může se stát cokoliv. Může se ukázat, že lidé se víc nakazí v práci, protože domácí nákazy se rychleji vychytají, ale může se ukázat i opak - že lidi jsou nasáčkovaní v obývácích u Popelky  a tak se pěkně navzájem infikují až to hezké nebude. 

Píšu to celé vlastně proto, že se vůbec nedá odhadnout, co se teď vlastně stane a prezentovaná čísla je navíc nutné brát s velkou rezervou a to jak nahoru, tak i dolů. Já si myslím, že čísla výrazně poklesnou z důvodu svátečního režimu, ale vůbec si netroufám odhadnout, co se ve sváteční čas doopravdy bude dít. Jen vím, že vše se doplní, dopíše a zaznamená zřejmě až po čtvrtém lednu, kdy si dovedu představit téměř apokalyptický denní nárůst, kterým ale jen reálně doženeme papírování za dlouhé volno. Ale je to jen odhad. Vliv vánoc na epidemii může být značně neintuitivní. Stejně tak můžeme být svědky toho, že naše grafy budou ukazovat pokles nových hospitalizací, ale ve skutečnosti jen nemocnice nebudou reportovat, protože tam nebude ta ženská, co to má na starosti. 

Dneškem proto končím veškeré koronavirové reporty a to až do čtvrtého ledna. Všechno, co bych mohl o koroňáčku teď říci, bude zatíženo značnou chybou. Dělat jakékoliv odhady teď úplně nemá smysl. Možná nám něco ukáží tři pracovní dny příští týden, ale já tomu moc nevěřím. 

Generál Patton tvrdil, že velitel nemá věřit hlášením, která se udělají po západu slunce. Já po jeho vzoru teď  budu brát vánoční hlášení značně rezervovaně. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (53 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

1.
Všimněte si, že Babišovi se v posledních několika týdnech podařily 3 majsterštyky.
1.1.
Zrušení superhrubé mzdy (v rozporu se socany)
1.2.
Schválení státního rozpočtu jako Žižkovi Proti všem.
1.3.
Prodloužení nouzového stavu do 22.1.21 v rozporu se všemi kromě socanů a komoušů.

Nechci vám nic vnucovat, stejně jsem tu za Bocianova agenta, ale není on to výjimečný manažer, když v pozici menšinové vlády tohle všechno za prosinec dokázal ukňohnat?

2.
Navalnyj
Fakt jsem zvědavý, kdo z českých oficiálů u nás se pod tu báchorku podepíše. Média chápu, ta jsou placena za kliky a čím větší hovadina, tím víc kliků a dtto grošíků z reklamy.

3.
Kovid
Na konci diskuze z včerejšího dne jsem napsal, že v Německu měli za pondělí cca 20.000 nově nakažených a že jim trendově stoupají počty o +5.000 denně. S ohledem na 8 x větší počet obyvatel Germánie, než Čechie, bychom měli my mít 2.500 nově nakažených duší, ale máme skoro 8.000. Takže 3 X víc než Německo a to je v tvrdém lockdownu a ani Merkel si nikdo netroufne požádat, by povolila Silvestr.
To v Česku????
No problem, budeme se ožírat a bouchat rachejtle!

Andreji, vyser se už na tenhle bllbý národ, odvez Moniku na Tenerife a tam se cáchej v moři. Tenhle národ za Tvoji námahu nestojí.

Průměrný počet slepic: 3.8 (49 hlasů)

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nouzovy stav a i rozpocet protlacila ovbykla sestava, ktera rozpocet podporuje pokazde. Komousi vladu podporuji od zacatku, ale najednou je to "majstrstyk". Nu a zrusit superhrubou mzdu tak, ze nasekam dluhy sto miliard rocne, no to je skutecne fantasticky vykon :-))

Průměrný počet slepic: 1.9 (40 hlasů)

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Anďoch slíbí všecko všem a pak to podle momentální situace v klídečku zruší.
Pokud nevíte, na co narážím, je to oněch vyškrtnutých 10 mld. z vojenské kapitoly, které musel slíbit Kačeru Teniskovi za nepoužitelný lítací šrot - pardon - moderní vrtulníky, aby je vzápětí slíbil v lednu vrátit zpět.
U nás se takovým lidem říká "cygun" (piš, jak slyšíš s tvrdým "y"), což je ekvivalentem pro český výraz cikán.

Průměrný počet slepic: 4.4 (19 hlasů)

Už 4 roky vládne Babiš s menšinou v Parlamentě a zatím se mu daří plnit programové prohlášení vlády (které skoro nikdo nečte, podívejte se do něj, je na www.vlada.cz). To je majsterštyk, nemít na to podporu a přece dosáhnout svých cílů. Jó to se vládlo vládám, které měly většinu.
Oněch Vámi zmiňovaných 10 miliard je jen směšná epizodka.

Průměrný počet slepic: 3.7 (18 hlasů)

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Alexej Skripalovič Navalný, bojovník proti korupci, zas ukázal, že nemá šajnu, jak veškerá byrokratická struktura, a tím víc vojenská, v reálu funguje. Asi jako platfusák neabsolvoval ZVS, a tudíž neví, že podřízeného úkoluje a požaduje od něj hlášení *jenom* jeho přímý nadŕízený (maximum ob jednoho), a ne nejakej cápek na telefonu, ať už se představí jako pomocník ředitele KáGéBé či zeměkoule.
A pokud to vše vymyslely západní služby (dopusťme, že Aljoša o tom neměl ani páru), a vycházeli z vlastní reality která u nich vládne, tak to potěš koště! Já myslel, že na západě jen politici jsou imbecilní...

Průměrný počet slepic: 5 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

Je zde stráž, psohlavec, ... "vstup chutě, si li dobrý". Velevážený princi, za hranicemi zvanými nový svět, naklepává kosu nějakej kovid král Kazisvět. Nuže? "Jen klid moji milí. nebojím se, ať klidně přinde na pivo, ale esli by chtěl víc, vytáhnu šabličku a udělám šmik, fuk a von uteče. Jen se bavte dál blboni. "Tákže , co si o něm myslíte, rádče, sem ho pozval že má pré pro mě tutovej kšeft.
"Nu , lidi tam říkaj, že to je vodřifous, falšuje bankocetle, krade a bere našim lidem od huby daně". Fákt joo?? "To sou ale babský tlachy, milý rádče". "Daně jim beru já".

Průměrný počet slepic: 2.6 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

lidi se nakazej při nákupu fuseklí a tužek v malým krámu. Prej. Tak to zakážou. A protože je malejm krámskejm , že se fusekle a tužka daj koupit v krámu velkým, zakážou to i tam. Sice tam už ti lidi jsou a snad nikdo tam nejde kvůli propisce, ale když už zakázat, tak hezky všem.

Všem lidem.

Vládě je líto, že už lidi tolik nenasírá, že na ni kašlou a smějou se jí, tak prostě musí lidi naštvat, přece lepší citovej vztah (byť zápornej) než ignorace a výsměch.

A stejně se jim budem smát, kašparům.

Průměrný počet slepic: 2.8 (28 hlasů)
Trvalý odkaz

-

Průměrný počet slepic: 1.7 (38 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

1) bylo potvrzeno, že roční odměny nebudou, odvíjejí se od výsledků a ty evidentně nejsou:-))
2) večeře byla sice ideologicky v pořádku (co by nemohla být, když může být vakcína), ale na pajšl rozhozený přemírou chlastu a chronickým nadbytkem produkované žluči jaksi nesedla
3) stará se (i vzhledem k bodu 1) vyjádřila jasně odmítavě
4) a v neposlední řadě pan vidlák trefil opět do černého, zejména stran limitů úchopového instrumentária, což bylo nutné ihned rozvitě doložit

Průměrný počet slepic: 4.6 (29 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

PÁN JE VŮL KORUNOVANEJ!
Vosel jen slintá závistí jakého blba dokázala příroda stvořit.

Průměrný počet slepic: 4.8 (26 hlasů)

že zbytečně plýtváte municí. On to nemá šanci pochopit.
Každý máme své meze. 😑

Průměrný počet slepic: 4.8 (22 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nečetl jsem to, ale jsem rád, že se snažíte. Jen tak dál. Jsem váš velký fanda.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

magore :)

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

oslňovat cizími slovy, rač se naučit, jak se píšou.
Anebo si najdi k sobě do party podobného pitomce, který aspoň ovládá pravopis.

PREVO(!!!S!!!)CHODITĚLSTVO

Průměrný počet slepic: 4 (17 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

Přitom taková blbost, co?

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak jste se nám přejmenoval na copsalla?

Průměrný počet slepic: 3.8 (10 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

Scallope, s tím Navaleným to budete mít těžký.
Nehledě na parametry Novičoku, jajichž znalost nabourává veškerá tvrzení o otravách Skřípalů a Navaleného obzvláště, by si měli pohádkáři co to organizují, co to tlačí v médiích nebo ti, co tomu věří (druh na velmi nízkém evolučním stupni), dobře rozmyslet, jak že ho ti Putinovi ďáblové z FSB udělali.
Nemohou nejdřív skálopevně tvrdit, že to udělali přes petflašku (jako důkaz ji získali stateční investigativní novináři z hotelového pokoje, odvezli do Německa a tam to expertíza potvrdila) a pak bez přechodu přejít na otrávené trenky.
Další podrobnosti rozebírat nebudu.

Scallope, obhajoba takového blábolu Vás ani žádného trochu soudného člověka není hodna, Co je moc, to je moc.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

Dost lidí to vidí podobně, třeba tady Holásek na Neviditelném psu.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/glosa-fsb-v-rozkladu.A20122…

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

- ale

Průměrný počet slepic: 3 (8 hlasů)

Napadla mne možnost PETflašky v trenýrkách! Po zpracování médii by se mohlo v budoucnu jednat o nepřehlédnutelný atribut liberálně demokraticky přesvědčeného "pevného kádra".

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

zde j

Průměrný počet slepic: 2.4 (11 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nekruťte se, petflaška nebo trenýrky?

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

tam pořád ještě neklidně leží, co? Schopnost nadšeně věřit každému nesmyslu tady scallopi prokázali u prvního dílu novičokové komedie, kdy do krve hájili pohádky, co se měnily šestkrát za týden a pokaždé na tentokrát už definitivně konečnou verzi :-))) Jste zábavní, referenti, ale taky vám předák bublinky už mohl dneska dát volno na kapra ... a v Lidlu je pár nepostradatelných věcí v akci, ještě vám je ti staří a nevzdělaní vyberou:-)))

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Dokladuje prosím svoje slova o tom, že jsem věřil něčemu nepodloženému. Kde jsem něco takového psal? Nebo jste prostě jenom lhář?

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

In reply to by copsall (neověřeno)

Trvalý odkaz

- tedy pardon, pan vidlák jen chrání konstruktivní diskuzi. Cenzuruje přeci hen fejsbuuk, že? Tohle je fakt jak od soudružky učitelky ve světonázorové m kroužku.

Jinak je to přesně, jak jsem čekal - pan vidlák opět prokázal svou gigantickou naivitu, když bezelstně předpokládal, že navalnyj volal ze svého čísla. Ale nemá cenu psát sem fakta, ta přeci bublinka nenávidí že všeho nejvíc.

Průměrný počet slepic: 1.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Kazma určitě umí sehnat rusáka ;-)

Průměrný počet slepic: 3.9 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

tvrdá čísla: počet těžce nemocných v nemocnicích a počet mrtvých kvůli koronaviru.
O ostatním bude možnost jen spekulovat.
Takže zanechme spekulací a těšme se z času Vánoc, jsou jen jednou do roka.

Průměrný počet slepic: 3.7 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Je to komunitní vir, tak co takhle uvažovat o ploše na které počet obyvatel přináleží a tedy procento zalidněné plochy? Jsme malinkatý prostor v srdci Evropy.
Pořád nechápu, jak lze testováním "vyléčit" obyvatelstvo. Vždyť je to jen sporný ukazatel, na kterém se buduje reprodukční číslo, žádný exaktní vzorec na to neexistuje. Jsou to jen odhady na předpokladech. Tak nám udělali ministrem pediatra a ten nám udělal PSA. A ten vzteky zmodral i přesto, že v Práglu se momentálně nedemonstruje. Všem nám naordinovali roušku i přesto, že zdravotní tzv. rouškové štítky jsou zdravější a povolené např. při výuce!?
Nikdo nedoporučil medikament i přes to, že reálně existuje. Ale vyrábí se ve velkém vakcína. Pfizer údajně obsahuje "mrtvý" materiál narozdíl od SputnikuV, který nakoupila např. Brazílie, což ukazuje na původní obchodní vazby. Jiní čínskou vakcinu. Babiš nakoupil 5mil. "prvotiny". Chápu geopolitické zájmy, ale nemožnost volby se skoro rovná teroru. A navíc ten vakcinální fetiš není vůbec samospasitelný. Doba přezkoušení má být min. půl roku. A podle jistých lékařských perzón taky může mít takovou působnost a nemusí být účinná na event. mutaci.
Myslete si o tomhle webu, co chcete, ale na každým šprochu pravda trochu, první odkaz je i s obrázky, ale asi budou ilustrační:
https://aeronet.cz/news/video-vrchni-sestra-sebou-sekla-na-zem-v-zivem-…
https://aeronet.cz/news/americka-cdc-vypustila-prvni-cisla-o-poctech-li…
https://aeronet.cz/news/sef-francouzske-infekcni-kliniky-promluvil-neco…
Samozřejmě všechno kydy na prokydání anebo vlastně ne i přesto, že odjinud jsem četl přibližné složení té vakcíny, která sem přijde. Odpovědnost za ni nechce výrobce, ale může to být vymahatelný prostředek pro pohyb a činnost ve společnosti, jak se ukázalo na Slovensku.
A abych si to podělal úplně...běžnou chřipečku asi sežrala ta vylepšená coby Covid19, protože o ní letos není ani vidu natož slechu! I když je to taky koronavir, stejně jako běžná rýma, kterou jsme si přinesli z netopýřích jeskyní.
Každopádně je to i duševní jed, lidi si před Vánocemi ani nepotřesou rukou, natož aspoň tvář na tvář, pobrežněvsku :)
Pro mne je smutné když lidi, co se v podstatě covidovými přikázání řídí, jsou pro jiný náhled považovani za kacíře. Zatím jsem se přes odlišný názor totiž nenakazil, ale jestli budu muset do fronty na testování, tak je možné, že si cestou tam a zpátky něco přinesu. A Vánoce "ořežu", abych nemusel do supermarketu. Už reklama z massmédií mě totiž odradila :(

Průměrný počet slepic: 4.9 (23 hlasů)

Krásné Vánoce všem lidem dobré vůle.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

ale při výuce jsou povolené JEN tam, kde učitel nepřichází se žákem do přímého kontaktu.

Asistenti je většinou používat nemohou, protože při výuce jsou s jedním nebo více žáky v mnohem užším kontaktu než učitelé. Naopak by měli být celý den v respirátoru vyšší třídy PRÁVĚ PROTO, že u dětí posedávají, sklánějí se k nim a hovoří s nimi nablízko polohlasem. Jenže to by se postupně udusili, protože na rozdíl od učitelů zůstávají s dětmi i o přestávkách; takže mají, pokud to jen trochu jde, alespoň drahé nanoroušky.
Potíž je, že školy na ochranné (a další) pomůcky pro asistenty NEdostávají ŽÁDNÉ finanční prostředky.
Takže tam, kde mají školy bohatší rozpočet, kupují z rozpočtu pro asistenty alespoň ty roušky. Asistenti v chudších školách si VŠECHNO kupují ze svého.
Maximálním absurdistánem pak byl letošní nákup tabletů a noťasů do škol. Neboť ačkoli jsou asistenti účastni distanční výuky stejně jako učitelé a NAVÍC poskytují žákům při distanci "konzultace" (normální indivindi doučko, ale nesmí se tak nazývat, bo asistenti přece nevyučují; hahaha...) NAD rámec běžné výuky a doučování, byly tablety a noťasy narozpočtovány POUZE na učitele. Na asistenty NEdostaly školy OPĚT ani kachli. Takže asistentům rozpůjčovaly co šlo, pokud bylo co, nebo si asistenti veškeré drahé elektronické pomůcky musejí kupovat ze svého.

Do prdele už s celou "inkluzí".
Když na to, kuwa, nemám, tak to, kuwa, nezavádím...

Průměrný počet slepic: 4.6 (20 hlasů)

nepochopil vznešenost idejí a ušlechtilost úmyslů soudružek inkluzivátorek.
A to je FUJ!!!
Btw. finále je přesně takové, jaké jsem předpovídal. Totál rozvrat ve výuce, laťka není snížena, nýbrž shozena a zlomena na pět kusů, a celý ten zkurvený cirkus je mnohonásobně dražší, než bývaly "zvláštní školy".

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)

Docela rád bych na toto téma hodil někdy řeč se Starou Jahodou.
Když tak občas nahodíte její poznatky, mám dojem, že bychom se měli vzájemně čím obohatit. Ve vší slušnosti, pochopitelně :o))

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)

ale sto miliard si půjčíme na zvýšení platu nejbohatších. To tak holt bývá, když vidláci zvolí toho nejlepšího.

Průměrný počet slepic: 2.8 (16 hlasů)

Ono by stačilo těch zbytečně vyhozených 15 giga Kč za US vrtulníkový šrot.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

že korupční grippeny, musel to zmanagovat někdo šikovnější :-)

Mimochodem, ani grippeny ani vrtulníky nejsou šrot (tady lžete zcela vědomě), ale jen to je špatnej kauf. Ale lidi to přeci chtěj!

Průměrný počet slepic: 1.8 (5 hlasů)

Tohle hravě přeložíte i přes google. Je to aspoň dle ceny luxus. Měl jsem ale stejně svrbění platební karty, nicméně mě odradila cizojazyčnost stránky a konzultace s naším ajťákem, kterému se taky nezdála. Ale stejně mám cukání jednu objednat jako pokus :) https://clearshield-official.com/
V ZUŠce je kantoři nosí od jara (zakoupilo jim je vedení školy) a v kontaktu s dětmi rozhodně jsou. Sice se tam točí množství žáků spíš menší než větší, ale jak jsem už psal, v celé budově díky frekvenci pokud to někdo z kantorů měl, tak od rodinného příslušníka, který si to přinesl z venčí. Za to na průmce s vysokou vyučovací frekvencí to bylo o hodně horší a věkově různé, bez závažného případu. Zaplať Plaga....
Jinak, děti to měly dobrovolné a jen na 1 hod. a jejich docházka byla dost slabá na to, jak si údajně rodiče i děti v TV stěžovali. Tak vám nevím...ale to je u mne normální :)
Roušku měli všichni, ale dezinfekci často míjeli, jakoby tam nebyla. Až se z laskavého školníka stal málem protivný neruda :)

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ze Vedoucí Kolotoče má, na rozdíl od většiny lidí, podrobné znalosti Biblického Projektu. Většina těch kteří si myslí že tragikomedii Covid rozumí a píší rádoby zasvěcené komentáře, jsou úplně vedle.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

I když pominu všechno ostatní (cca 100 000 zaměstnanců, cca 86 000 "klientů" v pobytovkách, 6000 "klientů" v denních a týdenních stacionářích, 117 000 "klientů" terénních socslužeb - údaje za 2016-2018, pracovní podmínky, "platy", společenskou "prestiž" atd.), tak zrovna soclužby jsou docela významným semeništětem nákazy. Skoro nemine týden, aby v některé pobytovce nezaskakovala armáda u nakažených a nemocných "klientů" místo nakažených a nemocných zaměstnanců. Přičemž zdaleka ne všechny pobytovky jsou obydleny seniory; mnoho jich slouží lidem s mentálními, chronickými a kombinovanými postiženími od 6ti do 65ti let věku.
Terénními soclužbami už se nezabývá vůbec nikdo a nijak. Ty prostě jedou dál v neomezeném rozsahu, bo lidé se bez nich neobejdou.

No, a o vánocích udělají provozovatelé vše pro to, aby rodiny mohly alespoň některé z "klientů" navštívit osobně. Čímž dojde k další vlně promořování s příslušným počtem hospitalizovaných a mrtvých. A s příslušým vlivem na statistiky.

Myslím, že první až čtvrtý týden v lednu budou statisticky pěkná divočina a PESovi dojdou barvičky a stupně.
P.S.: Pro jistotu jsme dětem rozdali všechny sešity a doporučili okruhy opakování v e-cvičebnicích. S návratem do škol 4. ledna počítají jen největší optimisté mezi námi. Když jsme se v pátek rozcházeli, tak jsme si navzájem přáli hodně zdraví a návrat do školy.

Průměrný počet slepic: 3.5 (17 hlasů)

soc-služeb, jen tak lehce připomínám, že jste sliboval na toto téma článek. Takže šup do díla. když učíte, Beztak se budete do 4. 1. válet u telky a přežírat se cukrovím a chcíplým kaprem.
Já už své slovo splnil, je to ve Vidlákově zásobníku vánočních frků.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

Jenže je tak negativní, až mě to odrazuje od jeho odeslání.
Už jsem se tam několikrát snažil vecpat alespoň něco pozitivního, ale pokaždé to dopadne stejně.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

odpovím nádhernou větou ze závěru neméně nádherného filmu Signum laudis.
Nevím, jestli to moc nepletu, ale tu větu pronesl Josef Bláha k Vladu Müllerovi, hrajícího poddůstojníka kaprála Hoferika, kterého v zájmu záchrany své kůže nechali vyšší důstojníci popravit kvůli jeho oddanosti císaři a bojovému zápalu.

Ta věta zní:
"Na to se vyser."

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

Obecně tyto "sociální služby" je téma samo pro sebe, a ne jenom v souvislosti s Covidem.
Kam se doba dostala? A tento segment je v totálním růstu. Vážně se neexistuje jiná alternativa, než je odkládání (nemocných) staříků do zařízení všeho druhu?
- z morálního hlediska je to pro společnost devastující, to odkladiště obtěžujících
- z ekonomického hlediska je to pro společnost sebevražda, kdy profesionální zaměstnanci chodí do práce na tři směny
Nešlo by to jinak, třeba jako dříve, tedy hlavně rodina a ve výjimečných případech církev (nebo ta už je taky jen pro sebe?)?

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

pětašedesátky látaly jak hadr na holi bez nároku na cokoli.
Ne aby o deset let dřív zaparkovaly ve starobáku (jako za komunistů!!!) a dochovaly tu rodiče své, tu zase manželovy, ve finále pak manžela, případně některého ze starších synů, protože nalejme si čistého vína, domácí kvit nezachrání úplně ganc fšecko.

Pokud jste naprostý pitomec a nedocvaklo vám to, je nutné plesnivým dědkům a sklerotickým babám, stejně jako jejich dnes již nepočetným ratolestem vydatně luxovat účty a peněženky, protože většina je zprivatizovaná. Viz starobince Pohoda.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

U nás vedou starobinec řádové sestry a jejich ceny jsou z říše snů. A dostanete nejen svou postel, ale dokonce i deku.
No neber to!
A kdyby vás zajímalo, jak ke štěstí přišly, nějak se jim ještě před vracením ukradeného podařilo vyfouknout státu nemocnici.
Kdo umí, ten umí.
Kdo neumí, ten tlačí kočárek.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Sestra v jednom takovém zařízení pracuje, takže info mám. Děla dvanáctky a střídají se 4 směny. K tomu vedoucí a ekonomka. Jídlo dovážejí. Dochází profesionální instruktoři volnočasových aktiv. A mají průměrně 5 klientů (někdy jen 2, jindy, když je plno, tak 7). A to se vyplatí.

Na topnou sezonu již několik let mají jednu babičku, co si nedokáže sama na baráčku zatopit a synové ji prý nemůžou jezdit zatápět. Tak to řeší takto. Platí to město.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Vidím zde prostor pro vynálezce samozapalovací kamna.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

"Nemůžou" nebo se to takto prodává? Znám jeden podobný příklad, dědeček ani za boha nedovolil zavést plyn a kotel, platit měli synové... Když jednou dovezli kotel (že prvně udělají vnitřek, až pak přípojku, na venek neměl čas hned) a druhý den přijeli a kotel s pol, byl už odvezen prodán, dědeček byl rychlí když chtěl ;)

Ono je supe soudit z dálky, tím neříkám, že dost děcek je na facku nebo rovnou koluku do hlavy co je to za hovada, ale jaksi znám i svéhlavost stáří...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Alternativa neexistuje, protože věk odchodu do důchodu je 65 let.
Jak vypadají lidé, kteří v tomto věku hákují a ještě se snaží postarat o své ještě starší příbuzné, vím z praxe. Většinou se o ně starají doma jen proto, že v levnějších veřejnoprávních pobytovkách nejsou volná místa a na ty privátní vč. církevních nemají prachy.
Taky znám rodiny, kde se na pobyt starouška skládá několik generací, bo pobytovka stojí 20K+ měsíčně (PLUS 85% důchodu ubytovaného PLUS celý jeho příspěvek na péči, bez kterého by ho ani tam nevzali).
Taky vím o několika pobytovkách, které stojí od 40K+ měsíčně.

Na morálku Vám Bílej tesák víte co.
Amorální je totiž především to, že systém zničil mezigenerační vazby neustálým prodlužováním odchodu do penze až na současných 65 let.

Na tři směny? Nenechte se vysmát. V socslužbách se zásadně jedou dvanáctky s předáváním služby ve před a po směně (pochopitelně BEZ nároku na úhradu).

Církev vlastní a manáguje. PRACUJÍ civilní zaměstnankyně.
A nedělejte si iluze o "domácí péči" o staroušky před vznikem starobinců. Ty hororové příběhy si spisovatelé opravdu nevycucali z prstu.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

Ne na tři směny, ale na čtyři. Moje sestra tam pracuje. Střídají se čtyři směny po 12 hodinách (plus předání směny, jak správně píšete). Navíc i když má volno, musí přijet do práce se nechat otestovat (co 5 dní, záleží jak jí vyjde směna), musí na porady, na školení, na akce utužování kolektivu, zaskakovat za nemocné. Je to ještě horší, než si myslíte.

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.