Začali se jich bát i jejich sponzoři

Autor
Štítky

Dnes se krátce vrátím k Pirátům a jejich snahám o premiérské křeslo, protože je nesmírně zajímavé sledovat, jak se předvolební situace v jejich případě otočila.  Budu dneska popisovat čistě subjektivní vidlácký názor vzniklý ze sledování médií a mé vlastní sociální bubliny zde na Kydech a na mém fejsbůku. Nedělám si žádný nárok na nějakou objektivní pravdu, prostě jen popisuju, co vidím. 

Ještě zjara jsem tvrdil, že průzkumy agentury Kantar věštící Pirátům nárůst preferencí jsou víceméně pravdivé. Piráti podle mě pro dobu koronavirové krize zvolili správnou taktiku. Tvrdili, že by vlastně dělali totéž co dělal Babiš, ale nedělali by to tak chaoticky a měli by to víc promyšlené.  V době domácí výuky, zákazu nočního vycházení a zavřených hospod, kdy člověk nevěděl jak dlouho to potrvá, to bylo podle mě výtečně vymyšlené. Koronavirus dominoval veřejné debatě zcela a absolutně, nic jiného téměř neexistovalo a narozdíl od TOPky nebo ODS, Piráti si dávali záležet, aby neprojevovali chřipečkářská stanoviska. Dodnes marně vyzývám, aby mi někdo poslal screenshot  nějakého pirátského projevu, že koronavirus neexistuje a je to jen mediální výmysl. 

Myslím si, že kdyby se volby konaly na přelomu března a dubna 2021, tak by je Piráti vyhráli. 

Prvním otřesem pirátské mocenské stavby pak podle mě bylo neschválení nouzového stavu vládě. To by asi samo o sobě nemělo takový efekt, ale zapůsobilo to, co přišlo vzápětí - zjištění, jak moc si všichni zavařili a snaha to všechno nějak zamaskovat a odvrátit. Tehdy podle mě poprvé Piráti ukázali bez jakékoliv kamufláže, jací doopravdy jsou - mladí a nebezpečně blbí. Celkem bez problémů spustili proces, který hrozil průserem a nedokázali se k němu ani hrdě přihlásit, ani ho včas zastavit. 

Pak přišly zachycené diskusní příspěvky o zvýšení majetkových daní, především pak daně z nemovitosti. Tenkrát jsem zažil, jak články z alternativních médií tak moc zarezonovaly internetem, že ani majnstrým nemohl zůstat stranou a přidali se jako potrefené husy a kejhali tak moc, že si celá republika byla autenticitou pirátských záměrů naprosto jistá. Opět - nevím jak moc Bartoš opravdu chtěl zvyšovat majetkové daně po americkém vzoru, ale začal to vyvracet tak vehementně, že mu nevěřím ani nos mezi očima. Bylo to druhé potvrzení mé teze - jsou mladí a nebezpečně blbí. Opět se nedokázali ke své myšlence ani hrdě přihlásit, ani ji vyvrátit a ani ji vysvětlit. 

Od té doby Piráti jedou svojí vlastní antikampaň založenou na tom, že večer něco postnou a druhý den to smažou, protože je to stále větší a větší blbost a ještě k tomu nebezpečná. Stálo je to podle jejich transparentního účtu asi 8 milionů a je to v dějinách české propagandy asi poprvé, co si nějaká strana vlastními penězi zaplatila odliv sponzorů. 

Já myslím, že Piráti jako strana teď prožívají docela dusno. Navenek musejí tvrdit, že nechtějí zavést nic z toho, co zavést doopravdy chtěli a zároveň musejí čelit svým vlastním úderníkům, kteří tento odklon od vznešených myšlenek o růžové budoucnosti kritizují.

Vždycky jsem si myslel, že Piráti jako novodobí komsomolci budou mít jako nejlepší zbraň fejsbůk. Který jim zveřejní každou blbost a jakoukoliv kritiku včas smaže. Ale ono je to spíš obráceně. Fejsbůk se hemží pirátskou kritikou a do toho velmi slabě zní pirátské stýskání si na dezinformace. Například včera na Seznamu vyšlo toto:  

Internet se obrátil proti Pirátům. Rozjela se kampaň, kterou nemohou ukočírovat - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Já z toho vyvozuju, že se Pirátů začali bát i ti, kteří je vyrobili. Je to podobné, jako když Amíci podporovali v Afghanistánu náboženské fanatiky proti Sovětům, aby pak zjistili, že fundamentalistický islám považuje své americké sponzory za Velkého satana. Něco podobného je teď vidět u nás. Zákulisní ovlivňovači politické scény nasypali spoustu peněz do původní strany počítačových nerdů a programátorů, poslali jim tam ty správné líbodémo členy, kteří pak stranu v podstatě převzali a nasměrovali jí tím žádoucím směrem. Těch peněz, co to stálo...  Ze strany legálního kopírování se stala mnohem lepší TOP09 než si Kalousek kdy dovedl představit. 

Teď tam opravdu všichni přemýšlejí, jak toho vypuštěného džina dostat zpátky do lahve, respektive jak ho ukočírovat. Chtěli stranu, která jim zajistí jejich nakradené výdobytky z dob privatizace a teď zjistili, že vypiplaní politici se spojili s EU hydrou a jim hrozí, že přijdou o všechno co vybudovali.  A tak si Piráti mohou stěžovat na dezinformace jak chtějí, ale obviňují špatného nepřítele. Pirátům opravdu neubližuje Rusko. Putin si naopak nemůže přát nic lepšího, než aby ta nebezpečná pirátská blbost dostala příležitost. Tentokrát jsou řetezové maily z dílen těch, co Pirátům pomáhali nahoru a teď se bojí toho, že by se to mohlo podařit.  

Pokud mám pravdu, objeví se ještě velmi pikantní skandály našeho dredatého předsedy.  Ať už skutečné nebo vymyšlené. Vzhledem k jeho anarchistické minulosti to nebude problém. Já jsem ve dvaceti také řekl spoustu kravin, ale protože jsem nechodil po mejdanech a pitkách, takže nikde nebudou žádné fotky, kterak poblit koukám do výstřihu nějaké potetované kurvě. U Bartoše bych si tím nebyl tak úplně jistý... 

Stejně tak se ještě něco objeví na máničku Ferjenčíka i jeho sestru a na ostatní pirátské vedení.  

Už jsem tu psal, že Benjamin Roll se vrací zpátky do školy a bude pokračovat ve svém bohosloveckém působení. Zřejmě i jemu už někdo mocný a bohatý řekl, že pomáhat Pirátům ve vzestupu teď není úplně žádoucí, protože pro všechny bude levnější, když si Babiš tu a tam pustí nějakou malou domů v podobě dotace linky na toustový chleba, než aby proběhla pirátská daňová reforma. 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (122 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

dříve či později. Dycky de vo to aby to nebylo eště horší. Obecně vzato, řeči se vedou a voda teče. Hotové

Ivan Mládek Když něco řeknu o Havlovi zcenzurují mě
https://youtu.be/LyDhB_4mQ9U

Průměrný počet slepic: 3.6 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Už jste vyrazil za nějakým tím specialistou přes psychosomatiku?

Nějakej důvod, proč vás vaše vlastní podvědomí trestá, bejt musí.

Koho jste si vybral? Nějakýho takovýho estébáckýho, godotovskýho psychologa, který hlásá, že morálka není, aby si sám před sebou svá svinstva omluvil?

Já vám ho nemůžu doporučit, protože, co kdyby pro něj byl nějakej osobní zájem, třeba nebejt sám před sebou za svini, důležitější než život pacienta? Člověk jako on, zcela bez morálky by vás klidně obětoval. Dělá to přeci celej život. Proto hlásá, že morálka není, že.

Takže byste potřeboval spíš někoho s jakýmisi morálními hodnotami, který vás nebude používat pro své sobecké účely, ale bude k vám přistupovat podle jakýchsi morálních zásad. Ale pak po vás bude nejspíš chtít, abyste se podle těch morálních zásad choval i vy.

Někteří to tak dělají.

Zapeklitá situace, že. Přece nebudete upřímný, alespoň sám před sebou.

Víte, jak to je s psychosomatikou. Něco vyléčíte, ale neodstraníte tu hlubokou příčinu a problém je rychle zpět v jiné formě. Někdy dokonce i v lehčí formě.

Přemýšlejte o tom. Nepište nic. Přemýšlejte. Hodně přemýšlejte.

Jsou to vaše pocity, tajemství a nepřiznané pravdy, co vás zabíjejí.

Čas kvapí.

Průměrný počet slepic: 1.3 (46 hlasů)

Vy něco tvrdíte.
Takže Vy to musíte dokázat.
Ruče do toho, čas kvapí.

Průměrný počet slepic: 4.4 (10 hlasů)

Máte prázdniny, máte dost času si to hledat sám.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

Občan si pamatuje co píše, zato však Vy s tím máte problém. Jako obvykle.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

Oui, toi, tu aurais dit, ça ne va pas plus loin.

Zatím bez slepic

Kurnik, Čmoude, vám se o mně snad musí i zdát :-) .
Jen nevím, zda se potom budíte hrůzou, jaká hrozná individua si dovolují šlapat stejnou zem, jako vy?
Nebo naopak se po probuzení blaženě protahujete s pocitem, jak vy a jen vy jste tím útesem pravdy, který odolá bolševickým nástrahám?
Když už rozdáváte rady (doufám, že teď i já se nějaké dočkám), nechtěl byste si na to pořídit firmu? Máte jich v zásobě tolik.... Podělte se, to je přece vrcholně morální. Poslal bych vám bártrem kousek stejku nebo tak něco.
Radu vám neslibuju, v tom vám nemůžu konkurovat.

Onehdy mě při nicnedělání napadlo, že bych o vás měl napsat nějaké pojednání, tak trochu ve vašem stylu - nic o vás sice nevím, ale co jeden neví, snadno si vymyslí. Ale pak jsem si šel raději zaplavat.....

P.S.: Na tu vaši radu zde se těším a nezapomenu se sem podívat, tak se, prosím, snažte, ať to stojí za to.

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Radu tady píšu Holubovi, je to odpověď na jeho včerejší post. Mohl jste si přečíst včerejší diskuse, než něco napíšete.

Jo, hrůza z vás jde. Jste komunista. Vím dobře, co jste dělali.

Vaše rady mě nezajímají, nakonec to stejně znamená jen "buďte amorální svině". Ale tady najdete dost jiných posluchačů.

Můžete o mě napsat co chcete, ale tyhle píčoviny tu píše už panzer.

Průměrný počet slepic: 1.4 (33 hlasů)

Tak proč mu teda tu odpověď nenapíšete do včerejšího vlákna? Místo toho to tady zasviňujete lidem, které vaše soukromé holubí problémy vůbec, ale vůbec nezajímají.

Průměrný počet slepic: 4.8 (29 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nikdy jsem si nemyslel, že antikomunizmus může přejít do takové paranoi.

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.