Elity a lumpenelity

Autor
Štítky

Slovo elita má v sobě jakousi vnitřní informaci o kvalitách.

Normálně se slovo elita používalo jen o těch, co jsou v něčem neoddiskutovatelně kvalitní.

V podstatě jen policisté, vojáci, co prošli všemožnými, šíleně náročnými testy.

Jinak nebudete říkat, že je to elitní učitel, lékař, kuchař, hokejista, pojišťovák, spisovatel, fotograf, účetní nebo filmař. Zní to debilně i když jsou dobří ve svém oboru. Řeknete vrcholový sportovec, špičkový lékař, nadaný filmař.

Říkat si elita, to zavání vnitřní nejistotou. Trochu jako ty namachrované královny školního dvora střední školy, které s nosem nahoru napochodují do nějaké talentové soutěže, jsou vyřazeny v prvním kole, protože nic neumí, a na odchodu stále s nosem nahoru prohlásí, že jsou stejně superhvězdy.

To, co se nám předvádí v TV jako elity, to je na stejné úrovni. Jen místo školního dvora se proklovaly do nějaké funkce, na nějakou pozici ve svém oboru, na televizní obrazovky. - Proklovaly se tam, neprošly náročnými testy a ty neukázaly že byly prostě nejlepší.

To proklování mělo formu nejrůznějších protekcí a tlačenek, politické angažovanosti, chlastaček, prostituce, krádeží, vlezdoprdelkování i kolaborace s cizinou. (jejíž tajné služby si takhle nejpíš pojmenovaly ty u koryta).

Režisérky, co říkají, jak souložily, aby mohly točit film a takhle, že se dělá kariéra. (Co by asi natočily ty, co bez kurvení nedostaly šanci) Lidi co měli tatínky vysoké komouše, co zatlačili, aby synáček vyhrál soutěž ve zpěvu či se dceruška dostala na hereckou fakultu. Různé angažované duše, co si prošli vývojem pionýr-svazák-komunista-(disident)-polistopadový papaláš. Zlodeji a tuneláři. Kamarádi kamarádů a podobně.

U skutečných elit byste čekal takové ty běžné lidské hodnoty z Rychlých Šípů a čítanek, jako smysl pro spravedlnost, čest, mravnost, věrnost, pracovitost atd, plus vysoké odborné kvality. (A ještě byste jim neříkal elity, ale nešokovalo by vás to).

Lidem se ale nějak všeobecně příčí považovat je za nějak lepší. Dává se to do uvozovek, přidává se tam J, protože pak je to shazovací "jelito" ve smyslu tupec/nešika. Díky mému socialistickému vzdělání mi tam zas nejvíce sedí to lumpen, jako v lumpen-proletariát, kde pro odlišení od normálních chudých pracujících, tam komunisti házeli sice chudé, ale morálně pochybné bytosti, prostitutky, podvodníčky, zlodějíčky, aby zase nedělali dobrého proletáře úplně z každého. Naše elity jsou všechny jaksi morálně vadné a pochybné.

Lumpen-elity jsou v pozici elit, aniž by měly kvality elit.

Nemáme justici, máme lumpen-justici (a manifestace na Letné byla za to, aby taková zůstala). Nemáme novináře, ale lumpen-novináře (a ti lžou, až se jim práší od huby). Nemáme podnikatele, ale lumpen-podnikatele, kteří začali podnikání velko i malokrádežema v devadesátkách. Nemáme neziskovky, ale lumpen-neziskovky, co nepomáhají, ale programově škodí doma i v cizině. Máme lumpen-učitele, co dětem vymejvají hlavičky a lžou jako když tiskne. Máme lumpen-doktory, co vám předepisují léky za úplatky farmaceutických firem. Lumpen-církve, co okradly národ za církevních restitucí a podporují islám. V TV je co chvíli nějakej lumpen-sociolog, lumpen-historik a lumpen-politolog, co tam odmele oficiální nesmysly. Seznam TV a DVTV, tam už chodí jenom to. Máme lumpen-sociálky, co okrádají pracující a rozdávají nepřizpůsobivejm. Lumpen-čučkaře, co odhalí každou chybu ve školních osnovách, ale ne jak nám tu pletichaří Německo. Tři měsíce tu lumpen-elity šaškovaly kvůli lumpen-řediteli národní galerie, co si kradl jak v devadesátkách z galerijní kasy a ministr si ho troufl vyhodit. Máme lumpen-ředitele Národního divadla, co si na oponě přečetl Národ Norům. Máme lumpen-šlechtu bez platných titulů, co hledá jen jak sloužit cizině. Máme lumpen-herce, co monotónem odříkávají jalové texty v seriálech, nekoukatelných filmech a hlavně  chodí na manifestace. Máme lumpen-loutkogenerála, co se chystal táhnout na Rusko a teď pošilhává po prezidentsví. Lumpen-disidenty jsme měli od sedmdesátek, protože s normálníma disidentama systém uměl zatočit. Máme tu lumpen-ústav, kde se nám západní "historici" přehrabují ve vydíracích materiálech a tak dále a tak dále.

Všechno to je pokřivené a prohnilé, nefunkční a neužitečné, prolhané a falešné, drahé a zbytečné.

Něco je prohnilé skrz naskrz, jak kýbl dočerna a dočvachtava shnilých jablek, jako třeba naši lumpen-exekutoři, něco je shnilého jen napůl a něco zatím jen lehce chyceného.

Když člověk hledá kořeny, tak jdou až do padesátých let, kde vidíme, jak se na studia a ke korytům dostává to bezcharakterní a amorální, avšak ochotné podřídit se a přidat se. Tehdy ještě hlídané partají, které slouží, aby to pak všechno naplno vyhřezlo po sametové revoluci, protože bez všech kontrol a utržené ze řetězu.

Teď se lumpen-elity po třiceti letech u koryt už dostávají do stádia, kdy jsou všechny lži prokouknuté a debata je na úrovni "pustím mixér, zacpu si uši a řvu své názory, abych neslyšel cizí".

Vnitřní duševní rozpory mezi uvědomováním si vlastních omezených schopností a nezaslouženě vysokým postavením, řeší nákupem lavičky Václava Havla, tričkem s Václavem Havlem, vyvěšením obrazu Václava Havla, účastí na oslavách Václava Havla, neustálým přihlašováním se k odkazu Václava Havla atd, aby se jim dostalo vnějšího uznání kvalit tam, kde o nich chybí niterné přesvědčení. Váslav Havel pro ně funguje v podstatě jako odpustek za svinstva a vše kolem něj už má pro lumpen-elity už dávno formu náboženského rituálu, včetně ochraňující nenávisti k nevěřícím a koupitelných odpustků.

Argumentačně to už lumpen-elity prohrály. Jejich pseudo-morálním kecům se věří už jen za peníze nebo mladické hlouposti. Samy hlásají ústy alkoholičky Holubové, že nedokáží přesvědčit (tak nevěřící musí vychcípat a nahradit je musí nová generace s minimalním vzdělání, zato s profesionálně vymytými mozečky).

Někteří se ještě snaží argumentovat, ale debata je přesahuje a místo argumentace jen chrlí oficiální žvásty. Žvásty, sice nepřesvědčí, ale aspoň jim se nedá nic vyvrátit. Jiní zcela vědomě trollují, ne aby přesvědčili, ale aby rozbili diskusi. Další nevyvratitelné argumenty prostě ignorují a melou si ve svým koutku svoje.

Teď je v TV reklama na CZC.CZ, kde Hezucký "humorně" bojuje s fake news. Fake news je jaksi moc fake, protože obhajovat 47mou verzi Skřípalovejch nejde a Hezucký spíš ví s kým a kde chlastat, než kdo jsou Skřípalovi. Stejně tak E-ON, kde zas Issová trapně žertuje o globálním oteplování. Ani zadavatelé, ani v reklamce nevěděj pořádně o co jde, ale musej recyklovat o čem se mluví. Recyklovali tak budování komunismu, recyklují fake news, budou recyklovat islám, když se to stane oficiální náboženství a anti-islám, jestli se dostane k moci. Jsou prázdní, nic v nich není a kde je prázdno, tam se dá dosadit cokoliv.

Tím nám lumpen-elity nechtěně ukazují, že jsou samou antitezí elity, protože ani nevědí, co melou, kdežto elity své téma znají.

Elitní střelci nedělají srandu o tom, že drží flintu obráceně. Elitní střelci se soustředí na všechny proměnné a každá rána najde cíl. Proto jsou elitní. Ne proto, že jim tam tatíkkala koupil diplom na elitní střelecké škole v Plzni či USA.

Naše skutečné elity, elity s vnitřní kvalitou, jsou spíš ta vrstva pod nimi. Veřejně jsou vidět jen občas, uvědomíte si jak rozumně mluví, jaký maj znalosti a jaký maj jisté hodnoty, které je drží od lumpen-elit, které plavou nahoře, jak špinavá pěna.

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

nepoznal, že jediná elita, která zde na Kydech šíří osvětu, jsem já. A přitom to je nad Slunce jasné, protože jsem nejmladší, nejchytřejší a nejkrásnější, a tak všelijak podobně. Prostě, kdo mne někdy jednou viděl, má jasno, že ano...
A teď fčilek zas nebudu kvůlivá němu klidně spát...
... to je úroveň, tohleto...

Zatím bez slepic

Po přečtení Čmoudova článku a Targusova komentáře cítím úzkost horší klimatické úzkosti Grety Thurnberg, protože jsem starý, hloupý a ošklivý. :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Milý Čmoude, další velmi depresivní článek, buď hulíš nějaký špatný matroš, nebo a to se mi zdá pravděpodobnější, nemáš co hulit…
Svět možná není hezčí, než jej popisuješ, ale jiný nemáme. Zapomeň na svět Rychlých šípů, té sračce by neuvěřilo ani mimino, já jsem to nedokázal číst ani ve svých 10ti letech a zapomeň na revoluci, jak zde již kdosi psal, na tu nejsme dost hladoví…a ani zdatní fyzicky, či psychicky…většinově umíme jen žvanit a dožadovat se všelikých práv…
Začátkem 60. let mi můj učitel literatury kladl na srdce tezi, že inteligence je uměním přizpůsobit se. (Stejný učitel, který mi za „trest“ dal vypracovat referát na téma knihy Alexandra Solženicina – Jeden den Ivana Denisoviče. Kdo ta léta pamatuje, ví, že tím riskoval svoje zaměstnání, možná i víc.) Zamysli se nad tím…pokud ses dosud neoběsil, spolupracuješ se všemi těmi, o nichž jsi psal. Míru kolaborace a z toho vycházející benefity na krytí životních nákladů si určuješ sám,…tak o čem nám tu vyprávíš???

Zatím bez slepic

In reply to by Plesnivec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Po vyjití v edici Máj - v docela velkým nákladu, toho moc neriskoval, ba i nějakýho blbce by zmáknul - po 70tým by to bylo horší. Tehdy se o tom dost diskutovalo i ve sdělovadlech.

Zatím bez slepic

V roce 1962 jsem Jeden den Ivana Denisoviče četl na pokračování v časopise Svet socialismu (slovensky). Vystřihoval jsem si jednotlivé díly a sestavoval svoji první knížku.

Zatím bez slepic

Asi máte pravdu, možná to nebyl risk, jen si tu osobu trochu idealizuji, ale o tom nebyl můj příspěvek.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

naprosto souhlasím s panem Čmoudem, že to, co se vydává a je představováno jako výkvět národa /jak italština říká "fior fiore"/, jinak v moderním jazyce jen "elita", co má být to vynikající, nejlepší, bývá koupeno nebo dosaženo "jinými způsoby" a není to svými vlastnostmi a výsledky to skutečně excelentní. V dnešní době se dají elity "vyrábět" /díky informačním technologiím / velmi snadno - dáma se mihne v pochybném seriálu a už je "celebrita a řazená mezi "elitu". Chce se z toho zvracet, když je například představován - už dlouhá léta . velmi průměrný houslista Svěcený jako virtuos, tedy hudební elita, přitom je to šmíra a takových příkladů jsou tisíce. Je ale nutné říci, že to bylo vždycky a je to všude, nicméně u nás se mi to zdá "zhuštěné", možná proto, že my staří jsme dlouho nebyli na to "elitaření" zvyklí. Bulvárně televizní kecy můžeme pomíjet, i když rozčilujou, ale je obrovská škoda, že národ svoje opravdové elity - svůj "výkvět"v mnoha oborech téměř nezná a neoceňuje.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

jen ještě poznámka - v souvislosti s "elitami" to příšerný adjektivum "prestižní" - řada snobů musí dát dítě na "prestižní školu", bydlet na "prestižní adrese", být zaměstnán
v "prestižních institucích" - jako by to indikovalo už ty vlastnosti, které dotyčného řadí mezi "elity". Rozhovor s takto postiženými lidmi člověku dělá nejen psychické, ale i fyzické potíže.

Zatím bez slepic

Sdílím Vaše pocity.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

:D - Mr.Cmoud je nasrany na cely svet...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Čmoud.
Naprosto doslovně souhlasím.
Ono to začalo hodně dřív,než v padesátých letech,ale teď sklízíme plody toho všeho

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak se zdá Mr. Čmoud zde dost tvrdě došlápl některým zdejším čtenářům na kuří oko.
Proč ne, když sekyru, tak řádně nabroušenou. Namísto kritizování osoby autora bych uvítal rozbor textu, který by vyvracel jeho tvrzení a jmenovitě uváděl, v čem nemá pravdu.
Že je vám z toho blivno? To je váš boj, ne Čmoudův. Přestaňte lhát sami sobě.

Zatím bez slepic

Ale jděte Targusi.
Citace z dnešního vlkova článku o plzeňské Šodovce:
„Jak jsem psal v jiném článku nedávno- když v soukromí dojde na Zemana, pak jeho příznivci jsou jako náboženská sekta. Mají ho doslova za svého svatého, který čeho se dotkne, tam způsobí zázrak a když náhodou ne, tak to alespoň okamžitě pozlatí. Problém ovšem nastane, jak už bylo minule popsáno, když si dovolím položit otázku – co KONKRÉTNÍHO dobrého Zeman za svou politickou dráhu učinil pro dotyčného zemanistu a jeho rodinu. Jak jim některý jeho čin pomohl. V tu ránu se člověku dostane jen naprostých a obecných keců nebo mlčení.“

U vlka už za vše může Zeman stejně jako pro jiné za vše může Putin a kdo uvažuje jinak než vlk je pro něho Zeman podle vlka náboženská ikona.
Je to přece jen totéž, co vyjadřuje Čmoudův článek, jen trochu jinak. Ale ve své podstatě naprosto totéž, jen v jiné poloze. Pojítko? Nejspíše přílišný idealismus.

I tzv elity (a ještě by bylo nutno dohodnout se na tom, co to slovo vlastně představuje) jsou jen lidé. Elitou je přece i ten Zeman.

Jinými slovy, pokud by Čmoud napsal – za vše mohou lidé – tací jací skutečně jsou a tedy že za vše může lidstvo i jako celek – jaké skutečně je, působilo by to zcela jinak.

Na mne působí vlkův článek stejně tak Čmoudův vlastně velice podobně jako Grétin projev v OSN. Ani jeden neodsuzuji, jen jsou dle mého soudu projevem – stručně řečeno hledání někoho dokonalého a všeznalého nebo hledání něčeho dokonalého ve fungování lidstav. V osobě prezidenta, ve světových lídrech či v těch elitách. Jistý psychiatr kvalifikoval projev autistky Gréty jako projev stavu úzkosti. A tu depresi či úzkost nějak vidím i u vlka či Čmouda a v podobných projevech.

Stran těch elit. Je fakt, že mně osobně totálně schází někdo, kdo se nevyjadřuje ve smyslu, myslíš jinak než já, uvažuješ špatně. Werich se nikdy a nikde nevyjadřoval ani jako vlk, ani jako kdokoli, kdo dnes vystupuje ve veřejném prostoru a má co říci. Takového glosátora dění dnes nevidím a postrádám. Holt jiná doba, jiný mrav.

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

pokud sem chcete plantat Wericha, připomněl bych starší slovíčko, které dnes není "in", a přesto jeho význam vystihuje mnohé.
Maloměšťáctví.
Aneb jak jevy založené na stejném principu nazývat jinými slovy.
Kdyby se mi chtělo ztrácet čas u kompu, najdu vám klíďo deset patnáct takových synonym.

Zatím bez slepic

Možná si Targusi nerozumíme. Ale nemohu souznět až s takovými chmurami, které zaznívají z Čmoudova článku. Mohu chápat, ale opravdu souznět nemohu. Svět, a ani ten náš domácí absolutně není tak černý. Mimochodem i to maloměšťáctví je součástí lidské podstaty a nemá jen negativní konotace stejně jako třeba červená knihovna či bulvár. Za mne to napsal třeba stran Zemana dexx, jakkoli bych to formuloval třeba trochu jinak. Ono to pozitivní není moc vidět. Je to takříkajíc na pozadí. Jakkoli už moc do diskusí nevstupuji, čtu. Včera jsem četl článek české Řekyně, jejíž matka k nám emigrovala a po roce 89 se vrátila do Řecka. Kterak ona zde zůstala a mámu sem pro české zdravotnictví zpátky převezla, aby ji tu měla o trochu déle. A to české zdravotnictví ve smyslu dexxe zachránil ten "Zeman" (personifikovaná levice). A takových příkladů je dost. Stáří by mělo znamenat spíše tu moudrost, a ta zcela jistě netkví v takovém pesimismu, jenž nejen z článku vychází. Jde jen a jen o zcela normální průběh lidské existence se vším co k lidem patří. Za mne - zaplať pámbůh za chybujícího Zemana či Babiše. A myslím, že se v budoucnu vynoří další podobných kvalit - i se svými lidskými chybami a lidskou nedokonalostí.

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Málokdo si to uvědomuje, ale naše zdravotnictví je jedno z nejlepších na světě.
Můžeme děkovat Bohu, že ho Kalouskovic parta nestihla privatizovat US pojišťovnám, jak zamýšleli. S tučnými vejvary pro sebe, jak jinak...

Zatím bez slepic

Přesně tak dexxi. To pozadí, které není v mainstreamu vidět a který překrývají podprůměrní novináři svými pseudotématy a pseudonázory, tvoří Pavkové, Benešové, Pirkové a jejich následovníci mladší stejně jako nějaký dlouhotrvající systém. Totéž i v jiných sférách.

Předevčírem jsem se v noci probudil a nechtělo se mi spát, tak jsem si pustil Trikolóru na Slobodném vysielači s Intibem, vlkem a Romanem Michelkem. Nemohu si pomoci – mainstream jako když vyšije. Myslím tím ty podprůměrné novináře. Naprostá neinformovanost, naprosté bláboly – z mého pohledu. Vlk netuší, oč jde u Zemana stran ústavy (a tvrdí něco, co netvrdí ani Kysela, ani Antoš a už vůbec ne Rychecký), oba naprosto netuší, oč jde v Čapím hnízdě (výhradně o prokázání podvodu) a z pohledu práva, ne z pohledu jejich naprosto amatérského pojetí práva. Nemluvě o jejich pohledu na morálku – to byly opravdu tlachy hodné Deníku N. Společné z Grétou (a ona je zřejmě autistkou) mají to, co o ní řekl onen psychiatr, že vidí svět černobíle, že svět funguje naprosto jinak než prezentuje ona, vlk i Michalko. Že bude vlk vinit Zemana kdezčeho alá osobní odpovědnost za souhlas s přelety letadel NATO při někdejším bombardování Jugoslávie, to bych si kdysi nedovedl představit. Že bude porovnávat výroky mnoho let staré a dnešní, a prokazovat jimi nekonzistentnost a lhaní, jakkoli je evidentní, že pro ty změny názorů jsou setsakramentsky pádné důvody (podstatná změna okolností) také ne. U Babiše vlk zjevně netuší, oč skutečně jde stran jeho střetu zájmů – stejně jako u Čapího hnízda – v té právní rovině.

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Taky to tak vidím.
A Vlka je škoda, ale čo už...

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Po modré pravici zdědil ekonomiku státu, blížící se krachu. Krachující banky, podniky, zadluzeni, recese. Kdo to pamatuje, ví, jak to bylo zoufalé...

Chtěl jsem emigrovat z hroutícího se státu. Sama pravice říkala, že se to už nedá zachránit, že se levice znemožní a pak zase bude vládnout a krást ODS.

1. Stabilizoval ekonomiku. Se ztrátami, ale jinak to nešlo. Modří zloději, co to dopustili, to nedokázali.

2. Modří zloději se v TV a tisku vysmívali lidem, kteří nesouhlasili s jejich vedením státu jako těm "neúspěšným". Tím byla smetena jakákoliv kritika. A že lidé si za vše mohou sami, každý má přece šanci si nakrást... Redaktoři to podporovali.
Tak to se zmírnilo. Zeman v TV mluvil o lidské důstojnosti a úctě k důchodcům, starým lidem, podpoře dětem z chudých rodin... Klima ve společnosti začalo být mírnější...

3. Za ODS bylo normální krást. Privatizační podvody jely naplno a s nimi vyvádění peněz z rozpočtu. Bralo se to jako samozřejmost.
Zeman hlásal, že normální je nekrást, slíbil v programu tohle řešit. Že v menšinové vládě toho moc neprosadil, je věc druhá. Modří zloději se chránili navzájem a v parlamentu nic neprošlo. Ale řešit to začal a hlavní bylo, že - krást není normální. Zloději kradli dál, ale aspoň ne tak ostentativně a museli dávat lepší pozor.

4. Zeman prolomil ideovou hradbu hejvlistů a ODS v národní frontě sdělovadel.
Tehdy ještě více méně oba proudy bojovaly společně proti komunismu, kterým strašily, aby ideově zdůvodnily svoje zlodějiny. Palba že sdělovadel, která byla vše jiné než nezávislá, zahlušila jakoukoliv opoziční alternativu v zárodku. Jeden ODSák na vrcholu vlády ODS v TV dojatě vzpomínal na ty dřevní doby, kdy financovali tisk a TV výnosy z privatizace a chodil do redakcí s plnými igelitkami peněz a že "dnes se to už dělá jinak"... (Dohledat to dnes by byla bomba, ale tehdy se fakt korumpovalo veřejně. Že sdělovadla mají útočit na levici a chválit pravici byl tehdy opravdu společensky přijatelný důvod(!!!) to v TV prezentovat veřejně. Že novináři pak tutlali a omlouvali modré rozkrádání státu, je nabíledni...
Tak Zeman a jeho tým prolomili ideovou palbu TV, tisku a rozhlasu. Jezdili k lidem do měst, vesnic, byli všude. Všude s lidmi Zeman diskutoval, zastával se jich, dával naději. Jeho volební program pronikl všude, bez ideového filtru sdělovadel. Ideové blbky a blbce v TV, když tam nááhodou byl a spustili svoji palbu, utáhl na vařené nudli a dokázal jim, jak jsou hloupí. Zato jejich sračky po něm stekly beze škod.
Od té doby Zeman pohrdá novináři, kteří o něm mnohokrát lhali a útočili na něho. A mainstream ho začal fanaticky nenávidět, protože redaktorské rychlokvašky ( a hejvlisté i modří zloději) zjistily, že na něj nemají. Rétorikou, odborně ani intelektově. Jen veřejně předvedou svou blbost. (Vzpomínáte?😀)

Takže prolomil ideovou bariéru sdělovadel. Propaganda neskončila, ale už nikdy se nedala dělat tak intenzivně, tak tupě a tak lehce. Už to nešlo, když po letech úpadku nepřišla katastrofa, jak hrozil mainstream, ale hospodářský růst a ve společnosti už nebylo tolik ideové nenávisti.

5. Po letech nastal hospodářský růst.
Od tunelování minulosti se přešlo ke snahám o hospodaření v přítomnosti. Objevila se otázka českých zájmů a jejich hájení. Místo předchozího Klondajku.

6. Oceňuji, že se Zemanem byla a je sranda, že má smysl byť pro svůj, humor.
S modrými ptáky nebyla ani náhodou. Představa, že by např. něco vedla taková nenávistná hysterka hloupoučká Němcová...

Takže TOHLE PRO MNE ZEMAN UDĚLAL.

Jako premiér. A nevím, kdo by to zvládnul lépe nebo vůbec zvládnul. Jak by to pokračovalo, kdyby Zeman nebyl...

Toho, co pro mne udělal, (i pro druhé, včetně Vlka) není sakra vůbec málo !!!!!!!!!!!!!!!!👍

Zatím bez slepic

a podepisuju.

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

A pzeňskou Škodovku přece zlikvidoval Zeman, to je přece jasný, ne?

Zatím bez slepic

Tak, tak a argumentem je ta pasáž, že volič Zemana jej vidí jako náboženskou ikonu a to, že on osobně zná cosi blíže nespecifikovaného protože u toho nějak byl - v Trikolóře rodina nejvyššího státního zástupce, z čehož vyvozuje, že pokud Pavel Zeman bude věren morálním tradicím své rodiny, bude konat podle "odborných" názorů vlka - neb vše je "právně" zřejmé a Šaroch a jeho nadřízený jsou holt blbečkové a nohsledi Zemana. Nedivím se, že Zemanově výroku stran abolice ale vůbec neporozuměl.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To by asi byla správná definice.
Opravdu kvalitní člověk se nikdy mezi elitu hlásit nebude. Veškeré pocty jsou mu proti srsti.

Zatím bez slepic

Jestliže definujete význam slova "elita" jko jednoslovný výraz pro "namyšlenou pakáž", pak máte nesporně pravdu.

Pak se kvalitní člověk (stejně ostatně jako nekvalitní člověk( za elitu fakt označovt nebude.
Přece neprohlásí: "Jsem namyšlená pakáž a proto žádám, aby mi byly prokazovány veškeré pocty!"
****
Pokud ovšem použijeme slova "elita" pro špicu v nějakém oboru, třeby pro mistra světa v šachu, skoku či čůrání do dálky, tedy v oborech, kde jsou výkony měřitelné a nesporné, nesouvisí nikterak subjektivní hodnocení elitních jedinců samých s tím, zda jsou nebo nejsou elitou.

Pokud bych označil za elitu svého oboru mistra světa v jakékoli disciplině, pak by mi přišlo pokrytecké, kdyby se pýřil a bránil, že on přece žádný elitní /šachista/ není.

(Něco jiného je, pokud mistr světa vleze do politiky domnívá se, že je i elitním politikem... Nebo když kvůli své schopnosti čůrat do dálky a přečůrat zbytek lidstva sám vyžaduje nepřiměřené pocty)

Zatím bez slepic

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kasaři jsou elitní zloději. Elitní průserář je ten, který neměl z chování nikdy lepší známku než trojku.

Posun ve vnímání slova elita obecně mají na svědomí média, která výraz používají neodpovědně.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Značná část slov v každém jazyce má více významů.
Záleží na kontxtu, v jakém je použita.
Navíc se význam slov v běhu času rycheleji či pomaleji posouvá:

Elita (z latinského eligere = vybírat, vyvolit) je společenskovědní termín, označující kategorie osob, které v určitém systému či subsystému zaujímají vedoucí nebo jinou významnou úlohu, a to díky svým individuálním vlastnostem, profesionálním kvalitám či sociálnímu postavení.

Původně bylo tohoto termínu užíváno v souvislosti s předměty a výrobky vysoké kvality, až na přelomu 18. a 19. století jím začaly být označovány vysoce postavené společenské skupiny. "

Tak praví teta Wiky.
***
LOLITA DĚLÁ JELITA:
Vím co je elita,
vím, co je kvalita
je-li to jelito jelito Lolity!

Tak praví Jan Vodňanský.
***

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ono je to složitější - do 70tých byl ještě docela schopnej mix komunistů a ukomunistů - komunisti to celkem ještě stačili do určité míry kočírovat, spousta ukomunistů vznikla kolem 48 - chytali vítr, pak jim dost pomohla tzv Gottwaldova výzva, ale ještě to nebyl dominantní prvek, malér byly prověrky po 69 - na uvolněný posty se nacpaly většinou ukomunisti, právě proto že řada poctivců byla odejita.
Problémem byli také ti ortodoxní - bránili potřebným změnám.
89 pak ukázal v plný nahotě stav věci, příčiny jdou hodně do minulosti - až do 19tého století - v podobě odmítání některých poznatků spolvěd - důsledkem byla neschopnost tento problém řešit.
To je ale na tlustou knihu - "úloha deprivantů v politice a společnosti" - soudruzi se oháněli vědeckým řízením společnosti, ale v tomhle ohledu se chovali jako naprostí diletanti.
Tragedií je že informace byly, ale nedokázalo se je použít.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jelita tvoří především Vidlák. Ta poživatelná.
Ale co se týká toho odpadu, co je dnes vydáván za elitu, za to mohou média. Všechna média, televize především, rozhlas, noviny, časopisy. A hnusná doba. Lidé chtějí ve špatných dobách žít příběh někoho úspěšnějšího a žít v iluzi, že dobro, čest, pravda a morálka vítězí.
Nelze napsat, že Václav Havel chlastal první ligu, Vikárka na Hradě byla jeho oblíbeným domovem, prohulil si plíce, nikdy neodpověděl, co provedl s příspěvky pro disidenty, které ti disidenti nedostali (tedy disidentská šlechta své měla). Potom cestoval po světě, kázal morální pravdy, dostal metály a čestné doktoráty, pojmenovali po něm letiště a děti se dnes povinně učí o jeho dílech.
Nelze napsat, že Bakala se domluvil se Sobotkou, slíbil mu, předat byty za stejnou kupní cenu, za kterou je od státu získal, horníkům, a pak slib nesplnil. A nyní se všem směje za Švýcarska.
Nelze napsat, že Kalousek připravil ČR o několik miliard z těch asi 12, ke kterým vyzývala švýcarská prokuratura vládu ČR, aby se k nim přihlásila. Prohlásil coby ministr financí, že mu žádné peníze nikde nechybí a neudělal nic.
Politici, kteří na úrovni obcí z naivity nebo za prachy rozprodali lukrativní části vodáren a obyvatelé teď platí za vodu nehorázné částky, aby se akcionáři Veolie měli dobře.
Tak bychom mohli pokračovat podobně všemi těmi, co při zhasnutí kradli, když ti, které chytili a soudili, dostali milost. Z polistopadových zlodějů nechytli vůbec nikoho.
Denně vidíme, že se poctivost, čest a morálka nevyplácí. Úspěch je dán přesně opačnými vlastnostmi.
A protože média potřebují přivábit diváky a předložit jim příběhy úspěchu, ukazují nám pochybné existence jako náhražku elity. Už se jim i příčí prohlašovat je za elity, tak vznikly celebrity. Někteří zloději jsou natolik zjevně špatnými lidmi, že je ani televize nemůže ukazovat jako elitu.
Je ale třeba zaplnit vysílací čas a stránky novin a časopisů rozhovory s těmi, kdo by mohli čtenáře zajímat. Kdo se objevuje ve zpravodajství, ten je zván k rozhovorům, po ostatních pes neštěkne nebo mají svou chvilku jen někdy v okrajových médiích.
Nikdy se nestane elitou člověk, který prostě jen normálně pracoval, po nikom nic nechtěl, nemlátil rodinu, nic neukradl, nikoho nezabil, a neměl žádné drahé věci. A za tím vším bylo první Klausovo heslo: "Neumím rozlišit špinavé peníze." Tehdy po 1989 byla šance národy ČR pozvednout a umožnit jim zapomenout na roky hanby 1938 a 1968. Místo toho se moci chopili recyklovaní politici, co napřed budovali nadšeně socialismus, pak v 1968 zázračně procitli, potom přišla hubená léta v disentu, pokud nekamarádili s disidenty prominentními, a teprve po 1989 se zahojili.
Tehdy v 1990 se mohlo vše změnit, nebýt úprku ekonomů před právníky. Tak jsme promarnili šanci na to, aby ti poctiví lidé mezi podnikateli nebyli házeni do stejného pytle se zjevnými zloději.
Média a zábavní průmysl mají svou potřebu určitého počtu ksichtů a mord, které budou předvádět. Obyčejný člověk je nijak nezajímá. Tak vybírají mezi těmi pseudoúspěšnými a vybírají ty, kteří mají prachy. Nebo o kterých si myslí, že prachy mít budou. Do toho pár politiků a pár umělců, na které chodí diváci, k nim pár umělců, na které diváci sice chodí sporadicky, ale o to více řvou mimo scénu. Vhodnými terči jsou Babiš a Zeman. Kdyby je neměli, vyberou si někoho jiného, protože ničím jiným, než vymezením se vůči někomu jinému, nezaujmou.
Pokud už nemají jako terč Babiše se Zemanem, prohlásí se za elitu sami. A za ty nejchytřejší v ČR, kteří mají právo pohrdat vidláky z vesnic, jejichž prachy si štítivě a odporem berou v dotacích, grantech, platech z předražené ČT.
Středověk měl své mnohoobročníky, kteří shromažďovali církevní funkce a z každé brali platy. Dnes máme místo toho politiky zastávající mnoho placených funkcí.
My dnes sklízíme plody plytké zábavy. Kolik lidí si dnes připomene, že Sudetoněmecká strana byla tím impulsem k okradení ČSR o území v Mnichově 29. září 1938? Tedy samotná dohoda byla podepsána těsně po půlnoci 30. září, takže obě data jsou správně. Kolik z těch nedostudovaných si připomene, že to byla Sudetoněmecká strana, která odmítla program národnostní politiky, kterým se vláda Milana Hodži 18. února 1937 zavázala k hospodářské pomoci německým oblastem, přidělování veřejných zakázek a obsazování pozic ve státní správě podle národnostního klíče? Sudetoněmecká stran jej hned 20. února odmítla a místo toho dnešní sudetoněmecká interpretace historie prohlašuje, že k Mnichovské dohodě přispěla politická a diplomatická selhání československé vlády a československá politika sama nese odpovědnost za zničení státu.
To je pohodlné stanovisko, za veškeré události v Mnichově nese odpovědnost nesplnění spojeneckých závazků především ze strany Francie a návazně Velké Británie, které předhodily ČSR Hitlerovi. Sudetoněmecká strana a její Sudetoněmecké Freikorpsy byly teroristické organizace, které bychom mohli přirovnat k dnešnímu Islámskému státu. Sudetoněmecká strana byla fašistickou organizací sloužící k naplnění záměrů Adolfa Hitlera.
28. března 1938 navštívil Konrad Henlein Adolfa Hitlera v Berlíně, přičemž Hitler Henleinovi deklaroval, že SdP musí předkládat takové požadavky, které budou pro československou vládu nepřijatelné. 21. dubna Hitler a německé vojenské velení rozpracovali podrobnější zásady plánu Fall Grün. Tedy dávno před Mnichovem 1938 bylo rozhodnuto o odtržení pohraničních oblastí ČSR dohodou Hitlera a Franka.

Vinu za rozpoutání druhé světové války vlastně nesou všichni ti signatáři Mnichovské dohody, tedy Adolf Hitler, Benito Mussolini, Neville Chamberlain a Edouard Daladier. Válku přežil jen Daladier a podle mého názoru se mu mělo dostat spravedlivého soudu v Norimberku hned vedle nacistů, protože měl stejný díl viny za rozpoutání WWII. Nebyl souzen, byl na straně vítězů. Soud by totiž ukázal na obrovský podíl Francie a Velké Británie za počátek WWII, především díky jejich konání 29. září 1938, 15. března 1939 a následně po napadení Polska 1. září 1939.
Kolik lidí si dnes připomene výročí Mnichova?

Jsme dennodenně manipulováni v cizím zájmu a nikdy k našemu prospěchu. Žijeme ve světě pozlátka a virtuální reality, kdy prvotní vnější dojem je důležitější než skutečná pravda. Špatné věci a jevy bagatelizujeme, chyby místo přiznání zakrýváme mediálními prohlášeními, omluvami, oháněním se nutností raději se mýlit se spojencem než mít pravdu s protivníkem. Je to pohodlnější, problémy neřešíme, jen se z nich vymlouváme.
A právě díky tomu, že je nám předkládána upravená historie, upravené životy rádoby celebrit, tam vznikají všechny ty jevy, kdy se z nedostatku skutečných elit za elity vydávají jelita. Skutečných elit prostě není dost na poražení hord jelit, a ti, které bychom mohli za elity prohlásit, se mezi jelity neprosadí. Mezi novináři a reportéry je poptávka po těch lidech, kteří vyhovují těm, kdo určují úspěch médií. Tedy politiků ovládajících média a bohatých inzerentů. Těm jdou média na ruku a proto se mohou jelita tvářit jako elita a požadovat její výhody a autoritu.
Cesta mezi jelita je dnes snadná. Stačí natočit pár videí na You Tube, prohlásit se za influencera, marketingového analytika, politologa, nezávislého novináře, politického nebo klimatického aktivistu, a dostatečně řvát proti těm, které média nenávidí. V našich zemích je to Babiš se Zemanem, v USA je to Trump, v EU je to Putin nebo nedostatečně ideologicky uvědomělí obyvatelé EU, co nežerou kdejakou směrnici z Bruselu. Proti těm všem je možné hlasitě křičet a vyšvihnout se mezi jelita. Ale jen do voleb. Jakmile projdou neúspěšnými volbami, rychlokvašené celebrity mohou také stejně rychle zapadnout.
Když si dovolí nevzdělaní, staří a špatně vydělávající vidláci z venkova volit a mít jiný názor než jelita, tehdy nastávají výkřiky na Letné a demonstrace chvilek pro demokracii, kterých se účastní jelita. Mají právo na vyjádření jejich názoru a demonstraci. Ale ostatní se jejich názorem nemusí řídit bez ohledu na to, jak moc jelita řvou.
Jelita si vystačí sama. Když se jim nedostane nadšeného obdivu vidláků nad jejich genialitou, která neexistuje, prohlásí vidláky za hloupé a nechápající. Raději budu patřit k těm hloupým a nechápajícím vidlákům než k těm mladým, krásným a chytrým jelitům. Pravda a realita je jednou dostihne. Smutné je, že to tak dlouho trvá.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Perfektní doplnění pana Čmouda.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děkuji, pane zemědělče, za chválu.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

posral.
Jak já mám teď VEDLE VÁS vypadat jako hnojařský elitník, elitista, jelitář, a tak všelijak podobně? Normálně mám zase zkaženou neděli...

Zatím bez slepic

Targusi,
jednoduchá rada. Stačí prohlásit, že jste mladší, krásnější a chytřejší než ti nejlepší z těch, kdo se prohlašují za elitu, a tudíž s nimi nemáte naprosto nic společného, protože patříte o úroveň výše. :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je dobré připomenout veřejně, že ona zmíněná dohoda byla "upečena" už vlastně v lednu 1937, při návštěvě lorda Halifaxe u Hitlera.
Lord tehdy sdělil Hitlerovi názor vlády Velké Británie na řešení problému Rakouska, Československa a Gdaňska. - Pokud bude využito "mírové evoluce" vláda nemá námitek.
Podstatný je použitý termín - mírová evoluce -. Tedy vše je možné využít kromě válečného stavu.
Tedy děj byl dán už rok a půl dopředu s jasným výsledkem. Což také tak trošku objasňuje do jaké pasti Beneše britové chytili.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

podle používání sousloví “nějakým způsobem”. Nejlépe v každé druhé větě. Vypadá to odborně a zasvěceně a dají se tím natahovat věty, aby byl elitář dlouho na obrazovce. Obyčejný člověk ví, jakým způsobem, a nemluví o tom.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hra lumpů na elity nezačala v 50 tých letech, ani náhodou. Kdo si dohledá, jak se ranařilo v parlamentu první republiky a jak se kradlo ze státního. Jak za feudalismu a i předtím. Souvisí s podstatou člověka a je stará jako lidstvo samo.

Zároveň toto téma souvisí s úspěšností daného státu.
Ve vojenství - byla lidská společenství, která bojovala od svého vzniku nebo někdy v ranné historii o přežití. Neměla víc zdrojů, lidí, lepší zbraně, než sousedé. Některá udělala v určitémm čase reformu armády. Že se na velitele, aspoň na nižších a středních stupních ( často i na nejvyšších nebo i když tam byl synek z privilegovaných, musel předem prokázat schopnosti na nižší šarži) dostali lidé, co měli prověřené schopnosti, ne automaticky díky dědičnému postavení rodičů. A rázem zde byla komparativní výhoda. Aztékové, Řím, Čína, později Mongolové, Chetité, Rusko, které se ubránilo muslimským útokům a pak zatlačilo Turky daleko zpět, osvobodilo Balkán a pouze díky pomoci křesťanského Západu Turecku není Konstantinopol hlavním městem evropského a maloasijského Řecka a na východě Turecka není Arménie a Kurdistán. Prusko, které málem zaniklo a pak sjednotilo Německo. Holandsko, kde měšťanský odpor vyhnal elitní španělské pluky. A kde následoval prudký hospodářský vzestup. Sice v nastupujícím kapitalismu neměli zdaleka šance všichni, ale rodové zvýhodnění padlo a šanci měl každý, kdo nashromáždil aspoň nějaký kapitál do začátku, uměl obchodovat a snadno navazoval sociální kontakty. A měl štěstí.
Podobný vývoj následoval v okolních zemích.
Opačný vývoj byl v elitářském Polsku, které rozložily silné nezávislé šlechtické a katolické elity, které se bránily změnám.
Anglie, sestup Španělska (je zajímavé, že v Evropě bylo silně elitářské katolictví) prudký sešup, hospodářský, na to vázaný vojenský, politický a kulturní, muslimských zemí. Přitom to není tak dávno, kdy vedli náboženský džihád až ve střední Evropě a ta bojovala o přežití. (Dá se říct, že Evropu zachránila reformace.)
Vzestup USA. A dnes sestup. Anebo v pozdější době úpadek Říma. Místo občanské společnosti elitářství. A sestup.

Vzestup Švédska. S nemocemi jako křivice apod. z chudé stravy a hladu promořenou populací. Na venkově zoufalá chudoba, negramotnost. Dožití jedno z nejkratších v Evropě. Sociální inženýrství, první na světě. Stát zavedl školní docházku, povinný tělocvik, školní svačiny pro potřebné.
Děti povinně ve škole dostávaly lžičku rybího tuku, sklenici plnotučného mléka a zeleninu. Lékařské prohlídky, očkování. Během pouhých 20ti let vzestup. I ekonomický. Tam byl paradoxně z velké části seshora. Elity se vzdaly svého výsadního postavení.

Vzestup po válce rozbitého Německa. Reformy Konráda Adenauera.

Prostě rovnost šancí, to je to. Nikdy toho nebylo dosaženo, ale každý pokrok, každé uvolnění, vzedmulo energii a počítalo se. Komparativní výhoda.
A vždy byl potřeba étos. Třeba národní. Nebo zemský. Kdo dnes ví, že hodně českých obrozenců byli Němci. Kteří díky étosu cítili sounáležitost a její smysl. Dobromila Rettigová by v německém prostředí neprorazila, v českém ano. Stálo jí za to si změnit jméno, přidat si s hrdostí "ová" a v 50ti se naučit těžký slovanský jazyk.

Tehdy soupeřila buržoasie národních států mezi sebou. Museli něco pustit mezi lidi, bez gramotného, zdravého, vzdělaného národa by v soupeření prohráli. Dnes, v době globalizace a globální oligarchie je národ a jeho lidé nepřítel.

Po roce 89 jsme chtěli vládu odborníků. Dnes je situace daleko horší. Všechna místa do státních úřadů, státních firem, jsou cinknutá. Přes politiky nebo přes známé lidí, co tam pracují. Od ministerstev po obecní úřady. ( Pouze na některá místa ve státní správě na hůře placených pozicich, co vyžadují určitou kvalifikaci, jsou konkurzy skutečné. Na obcích aktuálně právníci a stavaři.) Co to znamená pro stát, čtenář, pokud dočetl až sem, snadno pochopí... I to, proč po válce proběhl vzestup hospodářství v Německu a ne ve Francii, věčném rivalu. Kdo ví, jak to bylo ve Francii se zbrojními dodávkami před II. světovou, má taky jasno, proč to dopadlo, jak dopadlo.

Jsou určité společenské zákonitosti a jedna z nich je, že ti, co se dostanou na vrchol, at už dědičně nebo ve volné soutěži, se snaží stát elitami. Tz. jakoukoliv volnou soutěž zrušit a stát se dědičnými elitami. Oproti tomu existuje tlak a odpor zezdola. Proto vznikají reformace, revoluce, převzetí vlády jiným rodem a pod. Pokud se elitám podaří převzít kontrolu a zakonzervovat stav, svou hostitelskou společnost dříve nebo později zničí. Podle toho, jak jsou ve své "zakonzervovanosti" úspěšné.

Tož tak. A s Čmoudem samozřejmě souhlas.

Zatím bez slepic

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

na Stavebních úřadech ... kapitola sama pro sebe. Vymýšlení předražených zakázek, dotační průmysl, okruhy spřátelených firem. Svět sám pro sebe za "moje" peníze. Přitom odborně jsou obyčejně mimo realitu, převažuje neznalost až hloupost. Normální člověk se vyhne, pokud to jde.

Zatím bez slepic

Pro informaci. Na stavebním úřad, se neřeší žádné zakázky, dotace ani spřátelené firmy, to už je naprostý nesmysl. Na stavebním úřadě se řeší povolení staveb či případné odstraňování staveb. Jestli se na stavebním úřadě něco řeší, tak maximálně projektanti, kteří prohlásí, že umí projektovat a ono to tak není. Projektant kolikrát neumí ani vyplnit jakoukoliv žádost.

Zatím bez slepic

stavební povolení, dokud neuzavře smlouvu s tou "jedině správnou" stavební nebo dodavatelskou firmou?
Jestli ne, tak si natáhněte budíka a čekejte, až zazvoní. Možná se probudíte do roku 2019.
V našem městysu (nikoli ve vlkově městysu - Plzni) to takhle funguje už asi 30 let.

Zatím bez slepic

A to se nikdo neodvolá??? a dál to neřeší ??? - jinak by se hejtmanství vzrušovalo že řeší podobné ptákoviny a byl by šrumec - hlavně za prohrané soudní spory. Pokud vím tak stavební zákon je jasný a pokud prováděcí firma splňuje zákonné náležitosti tak do jejího výběru stavúřadu nic není.

Zatím bez slepic

Aha.

Zatím bez slepic

Opakuje se to v cyklech? Nebo jsou ty epizody prosperity a úpadku čistě náhodné a státy, kde neproběhl v době úpadku vývoj omezující moc lumpenelit, prostě zanikly? I se svými národy?

Zatím bez slepic

In reply to by Samuel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, jedná se o cykly. To je dokázané. Vzestup, úpadek. Spousta států a národů historicky zanikla díky tomu, co je popsáno výše.

Úpadek je zákonitý, vzestup bohužel ne.

Vzestup následuje po přírodních nebo politických otřesech, kdy se vymění garnitury. Na Západě jako celku to bylo několik století po pádu římské říše, po reformaci, vzniku národních států nebo po poslední válce.

Při dlouhodobém chronickém ohrožení je to složitější. Někteří jedinci a společenství jsou nositeli změny, jiní a to většina dosavadní elity, změnám brání. Jde o to, kdo nakonec získá převahu. Z historie je známo, že nepočetní nájezdníci zlikvidovali starobylé říše a zanikly početné národy. Změna nepřišla vůbec nebo příliš pozdě. Dosavadní elity se nevzdaly moci do konce všech. Takže v tomto případě se to povést může a nemusí. Velké většině společenstev se to nepovedlo, zanikla a zavál je prach. Dnes známe hlavně ty, kterým se to povedlo.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

(Spencerová dnes ráno)

→ Rusko tvrdí, že za uplynulé dva roky zlikvidovalo přes stovku náletů bezpilotníků, které útočily na jeho (aktuálně rozšiřovanou) leteckou základnu v syrském Hmejmímu, přičemž jen za letošek to bylo už šest desítek útoků… i to bude nejspíš důvod, proč izraelští experti Saúdům doporučují, aby si na obranu svých ropných polí před útoky jemenských rebelů namísto amerických Patriotů pořídili ruské systémy Pancir…

→ jemenští rebelové mezitím podnikli vojenskou operaci v jihosaúdském Nadžránu, během níž „padly tři nepřátelské brigády“ a byly zajaty tisíce saúdských vojáků a důstojníků a ukořistěny stovky bojových vozidel… zatímco Saúdové k těmto zprávám mlčí „jako rozřezaní“, rebelové hodlají už dnes veřejně předložit důkazy svého dalšího vojenského úspěchu…

→ španělská bezpečnostní agentura Undercover Global Ltd, která zajišťovala bezpečnost ekvádorské ambasády v Londýně, je vyšetřována kvůli tomu, že americké CIA prý předávala odposlechy a nahrávky Juliana Assangeho…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Konečně někdo dal jasně najevo, že mu vadí alkoholismus - u héreček. Takový člověk by jistě alkoholika prezidentem nevolil, že? Raději volte Okamuru, Vaší frustraci se uleví. A současné vládnoucí lumpenantielity budou dojít stát spokojeně dál.

Zatím bez slepic

Pane Targus.
Právě jsem to chtěl napsat,známe tento nick z blogů akt.cz a nezměnil se.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ono je to scallop živé?
Já myslel, že je to počítačový trolingový program, vypracovaný za fondy EU na hybridní bryndání.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.