To koukáš Nursultane

Autor
Štítky

No, nechtěl jsem, protože o Kazachstánu toho fakt moc nevím. Ale když už jsou tam takové protesty, že se policie přidává k demonstrantům a desetitisíce lidí ozbrojené holemi zvládnou zapálit leckteré vládní budovy, tak to není žádná sranda a je zapotřebí k tomu něco napsat. Tož jsem si obvolal svojí ukrajinskou část rodinky, protože i v Kazachstánu máme nějaké vzdálenější příbuzné a chci vám dneska zprostředkovat velmi povrchní pohled na tamní dění. Vlastně předpokládám, že dnešní diskuse přinese podstatnější a lepší pohledy než je ten můj.  Dneska mě opravdu neberte za slovo a pokud tento pohled budete zprostředkovávat dál, nezapomeňte uvést, že to není žádná čistočistá pravda, ale jen názor a pohled několika vidláckých příbuzných: 

1. Hele - jsme v Asii. Kazachstán je země, která se myšlením zase tak moc neliší od Afghanistánu. Sice tam jsou sekulárnější a mají svou zkušenost s ruským vlivem, ale metody vládnutí se nijak neliší od všech těch ostatních "stánů" v oblasti. Prostě tam tomu vládne jedna klika, zpravidla rodinná, která si dělá co chce. Předchozí prezident Nursultan Nazarbajev to tak řešil - volby byly, ale jen naoko a dělat tam opozici, to bylo mnohem nebezpečnější než dělat opozici Putinovi. 

2. Zároveň měl Nazarbajev takové "lukašenkovské" období. Také se mu nelíbilo mít nad sebou stín ruského prezidenta, přišlo mu ponižující pořád prosit Rusy tu o železo, tu o plyn, tu o další suroviny nebo výrobky. Takže také různě koketoval s tím naším slavným Západem, pustil si do země různé ziskovky i neziskovky, které se tam usadily s jeho souhlasem a když pak zjistil, že to není to pravé ořechové, už se mu nedařilo je vypudit, protože to hned znamenalo americký řev a hrozbu amerických sankcí. A do toho ten Putinův šachistický obličej, kterak mu škodolibě říká: "jo chlapče, chtěl jsi dělat machra, tak si to teď vyžer". 

3. Takže do dopadlo stejně jako s Lukašenkem. po dlouhých námluvách se Západem je místní diktátorek ještě více závislý na Rusku než kdy dřív, protože bez Ruska by se už dávno sesypal. A to co vidíme dneska v ulicích Almaty, to je asijská verze protestů proti Lukašenkovi. Nursultan před dvěma roky rezignoval a teď to tam vede člověk hovořící několika jazyky, diplomat a stolní tenista Tokajev.  On je prostě měkčí než Nazarbajev, méně nechával lidi mizet, méně nechával zbít novináře a opozičníky a jak povolí brutální tlak režimu, osmělí se opozice a už to tam mají. 

4. Teď tam podobně jako Lukašenko zjišťují skutečnou míru své samostatnosti. Chtěli být Rusku rovnocenější partner, což vždycky znamená, že z Ruska začnou nakupovat za rovnocenější ceny. Mimochodem - asijská klasika tamního regionu - Kazachstán sice těží ropu i plyn, ale nedokáže pro vlastní obyvatelstvo zajistit laciný benzín a plyn. To víte - všechny vrty má tak či tak pod palcem diktátorská rodinka, ta raději vyváží za čínské nebo německé ceny, hospodářství kulhá, chtělo by to investice, ale samozřejmě ne na úkor diktátorových kamarádů. 

5. V této chvíli už všichni ti Tokajevové a Nazarbajevové přemýšlejí, jestli je lepší zdrhnout (ale není moc kam) nebo poprosit Putina o pomoc. Fór je v tom, že v Kazachstánu žije 20% Rusů, takže tu existují i jiné vazby než jen ty oficiální. 

6. Je vidět, že Tokajev ihned pochopil odkud vítr fouká a začal dělat příslušné kroky - odvolal vládu, zastropoval ceny.  Teď se bude muset vypořádat s velkými protesty, kde právě různé neziskovky řádně topí pod kotlem a výsledek je zatraceně nejistý.... asi takhle - není jisté, jestli to ustojí, ale je rozhodně jisté, že to ustojí jedině s ruskou pomocí, kterou pak bude muset politicky řádně zaplatit. Zdá se, že je to nová Putinova taktika -  Přestat ty diktátory podporovat za všech okolností a trpět jejich příliš zvednuté nosy. Je lepší je nechat povařit ve vlastní šťávě. Oni pak změknou a dělají, co se jim řekne. Takhle to bylo s Arménií, Běloruskem a teď i Kazachstánem. 

Tolik přežvýkané informace od příbuzenstva... Teď pár vidláckých myšlenek: 

Že v Kazachstánu hrozí barevná revoluce, o tom si cvrlikají vrabci v CNN už minimálně půl roku. Jednak to tam vedou od desíti k pěti, jednak si tam pustili pár pěkných vší do kožichu a jednak by se soudruhům USákům moc líbilo se tam usadit s nějakou tou základničkou. A i přes ropné bohatsví jsou chudá země, kde jakékoliv citelné zdražení prostě bolí.  Kazachstán má 18 milionů obyvatel  a i když působí bohatě, mají se tam lidi stejně mizerně jako na Ukrajině.  A také ještě nepochopili, že Západ jim to nevyřeší, jen prohloubí.

Ale pro Rusa to komplikace je. Další území, které je třeba pokud možno levně uhlídat a kde se může stát cokoliv. Putin si už přečetl analýzy, kolik peněz z ropy bude muset dát, aby Kazachstán udržel přátelský a nebo rozbitý. 

Považuju proto za docela dobře možné, že Kazachstán je jen klamná operace. Rusův pohled se přesune tam dolů ke Kaspickému moři, jeho bdělost klesne, možná tam dokonce bude muset poslat nějaké jednotky a jak budou všechny moskevské zraky upřeny tam... šup! začne útok Ukrajiny na Donbas. Je to pro mě další krok k válce na Ukrajině a musím se začít zamýšlet nad tím, jestli se Západu nezachtělo ještě něčeho většího než jen raket na Slovensku v Polsku a Rumunsku. 
 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (161 hlas)

Komentáře

a tak se pleteš do věcí dospělých lidí se znalostí žáka pomocné školy. Pokud jde o Maďarsko v roce 1956, to bylo nikoliv ve II. světové osvobozenou zemí, ale zemí okupovanou, která byla v Evropě nejvěrnějším slouhou a spojencem nacistického Německa.
A tak se jen zbytky maďarských nacistů pokusily o revanš. Sovětský svaz jim a podobným jen musel ukázat, kde je jejich bouda poražence.

Průměrný počet slepic: 5 (26 hlasů)

Tak jsem jezisuv strejda karel ja.
Nejvernejsi, no co byste delal vy kdyz by kolem vasi zeme byla mala dohoda. Ja myslim ze kdyby tehdy v nemecku uctivali spagetove monstrum, tak byste byl jeho uctivacem. Nic ve zlem, ale obavam se ze tehdy moc na vyber nemeli.

Průměrný počet slepic: 1.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

je zajímavé, že Ponkrác poslední dobou ožívá k večeru a je aktivní až do východu slunce...

Průměrný počet slepic: 3.1 (25 hlasů)

Tato informace podléhá utajení podle obecného nařízení GDPR.

Průměrný počet slepic: 4.9 (37 hlasů)

Ale uznejte, že kartouzovým mopslíkům pijete krev!
Asi budou muset dostat další finanční transfúzi z EU.

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

Karolina Stonjeková
14 hod ·
🤷‍♀️
Ondřej Profant bude náměstkem Ivana Bartoše....aneb Jak bílej páprda k pěkný trafice přišel.🤷‍♀️

Na ministerstva míří pirátští exposlanci i lidé ze zázemí ODS
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-na-ministerstva-miri…

Průměrný počet slepic: 4.2 (17 hlasů)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

pojetí hesla, že méně je někdy více.
Oni ho otočili naruby a fčilek tvrdí, že více bude už nafurt méně, bo snižování počtu státních zaměstnanců.
A vy jste stará a hnusná a ohavná a navíc ještě Maneca, to vám je, doufám, úplně jasné. Vy vůbec nechcete jít radostně vstříc zářným zítřkům, takže až vstanou noví bojovníci, tak vám i všem podobným zatnou tipec na dvě doby.
OJROŘÍŠI si rozvracet nedáme! Hurá!!!
A tu Ojroříši jsem vymyslel fčilek a moc se mi to líbí, to ještě někam vrazím.

Průměrný počet slepic: 4.7 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

Není to špatně udělané, fakt že ne....vydržte až k 4. epizodě, petrohradská mafie pomáhá Trockého rodině....:-D)

Průměrný počet slepic: 3.4 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

Podobný modus operandi jako v Bělorusku, tam taky Putin přijel na pomoc Lukašenkovi a dnes je z Běloruska ruská gubernije a Lukašenko je rád, že dýchá..tedy dokud ho bude Putin potřebovat...

Průměrný počet slepic: 2.1 (30 hlasů)

chvalit nebo kritizovat ? :D

Průměrný počet slepic: 4.7 (31 hlas)

Jj, modus operandy je stejný Bělorusko (nevyšlo), Ukrajina (vyšlo)...

Ale změnili se výsledky, začíná to nevycházet, a jsou ztráty na kádrech, kdy vám je elfe pochytají a musíte platit a učit nové :D

Ale je super, že přiznáváš, že to děláte všude stejně a že důvodem proč to děláte je rusko, alespon jsi přestal psát něco o demokracii a začal si psát, že vám jde u rusko a putina ;)

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Ztratila šém?

Průměrný počet slepic: 4.8 (38 hlasů)

teď nemůže mluvit, bo má zastrčený do huby prst. Až ho nasliní, vyndá a zavětří, odkud vítr vane, pak teprve promluví.

Průměrný počet slepic: 4.8 (23 hlasů)

... a přitom mluví požád stejně, protože neumí vysokofrekvenční rotaci názorů jako lidem volený.

Průměrný počet slepic: 1 (3 hlasů)

už bojuje na barikádách za demográcii

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)

😀

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Jenže černé uhlí se tam těží povrchově. Z Karagandy je čečenský president Kadyrov, analogicky jako z Ostravy Zaorálek. Dovím se, že z ocelového srdce republiky Kazachů nejdou žádné zprávy o nepokojích. Jakoby majdan měli jenom v metropoli. A to je málo, to vyšumí jak vakcína.

Průměrný počet slepic: 4.9 (17 hlasů)

… tlustý prst a malý mobil.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

mam mitynk.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

zrovna když nosím větve, abych zneutralizoval duševní vypětí ze situace:
http://imgway.cz/s/8S58

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

do počínající kontinentální zimy nebylo šťastné. To musel plánovat snad nějaký blb z brusele. Ani kníža je nejel podpořit, a to je co říct. Zmrzla by mu plína. A ještě uprostřed kovidní vlny.

Průměrný počet slepic: 5 (27 hlasů)

protože v politice se nic neděje náhodou, troufnul bych si zaspekulovat, že pokus o převrat v Kazachstánu je pokusem Astara Šerana (jak píše Ponkrác) získat trochu lepší karty před vyjednáváním 10.1.2022.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

nějaké další otázky? :)

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

Jaký druh tučňáků žije v Kazachstánu u Kaspického moře?

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

náhodou úplně přesně... Je to Tučňák potěmkinův (Sphenisciformes potemkinus), pojmenovaný po slavném ruském tučňákologovi.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

In reply to by MANDALADAN (neověřeno)

Trvalý odkaz

Sphenisciformes cimrmanus?

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

vzpomínám, jeden exemplář tohoto vzácného druhu, se účastnil slavné výpravy Čechů na Severní točnu (pod vedením Němce), než ho střelil Fryštenský do prdele :-)

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by MANDALADAN (neověřeno)

Trvalý odkaz

Do ploutve.

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)

In reply to by J. Hruška (neověřeno)

Trvalý odkaz

Do křídla... a celý zbytek expedice měl po náladě... ani píseň do nepohody už nepomáhala. 

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

V Kazachstanu jsem nikdy nebyl, a ani o nich moc nevim. Takze docela ziram, kdyz ctu, ja nejaka ropna/plynova zeme nema levnou ropu/plyn pro vlastni lidi. My taky nemame levne elektriku pro vlastni, mozna to bude podobne. U nas to zajistila nekolikera vladnouci verchuska, u nich zrejme taky.
Ale souhlasil bych s domenkou, ze je to soucast pripravy na dalsi jednani Biden/Putin a spis nez odvedeni pozornosti, tak asi zvyseni tlaku. Rusko zase bude na Sky news a CNN od rana do vecera, a at udela co udela, vzdycky spatne.
Taky si myslim, ze to meli naplanovane na jindy, ale zima je tuha, Ukrajinci mrznou a plyn z Nemecka prestava stacit. Takze to (zase) uspechali. Zadny lidr, zadna delostrelecka priprava ve sdelovadlech. Pouze "pokojni protestujici" dostali zbytky prirucek pro Belorusko a ti hlavni neprustrelne vesty.

Jinak ta nova Putinovo strategie, nechat stredoasijske diktatory flitrovat se zapadem, az si poradne na namazanych schodech rozbijou hubu a prijdou sami sprosikem, je genialni. Uvidime, jestli mu to vyjde i tentokrat.
Zatim jedini, kdo se nepriplazili jsou Ukrajinci, a ti slouzi jako ostrasujici pripad vsem, kteri by snad uverili slibum Bruselu a Bileho domu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (38 hlasů)

In reply to by Sakura (neověřeno)

Trvalý odkaz

Někdy v roce 2014 (možná se pletu v roce) se pokusilo USA zničit ekonomiky a hospodářství zemí závislých na vývozu ropy. Cena ropy spadla najednou asi na třetinu, a nejníže byla někdy 2016 (plus mínus). USA tehdy pumpovalo hodně ropy na světový trh. A američtí vlezdoprdelkové Saudská Arábie dělala totéž. Cílem bylo srazit ceny ropy na úroveň likvidační pro řadu států.

Prvotní cílení bylo asi na Venezuelu, kterou se pokusili úplně dorazit. Další cílení byla snaha o silný ekonomický kolaps Ruska - v té době naše média včetně našich havlistů denně uváděly radostné zprávy, jak Rusku klesá rubl, a brzy ekonomicky krachne. Odnesl to silně i Kazachstán, a ekonomicky dobře mu nebylo. A mimochodem, Saudská Arábie to ekonomicky dostala také - a mám dojem, že dodnes je v háji, a řeší vzniklé problémy, které si tím vyrobila.

Kazachstán také v roce 2014, aby to nebylo málo, tak dostal jako dárek ukrajinský Majdan 2014. To s ním také dost zamávalo, a mělo to značné ekonomické a obchodní důsledky pro Kazachstán.

Kazachstán se z toho nikdy nevzpamatoval. Ekonomicky sice ano, ale došlo k poklesu ekonomiky, devalvaci měny, a Kazachstán začal rozprodávat státní majetek. Tedy něco jako privatizace. Stát rozprodával pozemky, to, ono, ... Jo, a byly demonstrace, abyste si nemysleli, že letošní protesty jsou nějak něčím zvláštní. Zvláštní jsou jen tím, že je podezřele zdůrazňují naše mainstreamová média a havlisté - což neomylně ukazuje na větší čertovinu v zákulisí.

Průměrný počet slepic: 4.8 (34 hlasů)

Manipulace cen ropy saha daleko do minulosti. Zacal s tim Reagan, vyslo mu to, takze to soudruzi v Americe budou delat porad.

Ja mam na rok 2014 vzpominky z trochu jineho konce sveta, ktere by Vidlaky take mohly zajimat z ruznych duvodu.

Po Fukusime (201) Japonci okamzite odstavili na neurcito vsechny svoje atomky a najeli mistno nich na zalozni plynove a naftove zdroje.(a asi i uhelne, i kdyz o tom jsem nic neslysel)
Priznivce vetrniku a solaru a nikdy jinak v Evrope by mohlo zajimat, jaktoze okamzite meli k dispozici takove obrovske zalohy. Atomky totiz tvorily 30% celkoveho vykonu...
V nasledujicich letech pak obcas vlada vypustila balonek, jakoze restart atomek mozna, ale naprosta vetsina lidi byla pokazde proti, a dokonce jsem tu i videl rozsahlejsi demonstrace. Coz je tu opravdu nevidane. Takze se jelo dal na ropu/plyn. Na slozenkach to bylo neznatelne, na rozdil od nakladu na "uklid" Fukusimy, ten se do cen projevil mnohem vice.
Pak prisel Majdan, Putin se neleknul a vzhledem k prijum z ropy/plynu se sankcim smal.
Takze prijel Obana na navstevu do Japonska, a uz predem rikali, ze bude s mistnimi "diskutovat" restart atomovych elektraren. Behem navstevy uplne ticho o atomkach, az dva dny po Obamove odjezdu (jeho PR oddeleni asi nechtelo mit zabery protestujicich pri odletu) japonsky premier vyhlasil, ze se zeme zacina vracet k atomove energii, a zacne postupne restartovat odstavene elektrarny. Nasledne protesty vubec jako by nebyly, jak je papalasi okate ignorovali. Samozrejme, ze jim to chvili trvalo, ten restart, ale uz to prohlaseni s cenou ropy zamavalo, a od te doby uz to slo jenom dolu.
To je jenom ukazka dekokracie pod kuratelou velkeho bratra. Nejak podobne to mozna probihalo v Rimskych koloniich.

Na cenovy sesup doplatilo Rusko samozrejme, ale Zapad se choval tak vzpupne a verejne zamer Rusko zbankrotovat deklarovali papalasi mockrat, takze Putin proste ukazal na vinika, ktery se sam priznal, a Rusove se semkli, ani je k tomu nikdo nemusel vybizet.
Saudove na tom byli podstatne hur, Ti na vinika moc ukazovat nemohli.
Venezuelu vsichni zname, na tu meli soudruzi spadeno uz predtim. O Kazachstanu jsem se dozvedel az ted.

Průměrný počet slepic: 4.9 (20 hlasů)

Můžete si přihodit ještě Írán, kterého to dost porazilo, a na který se také cílilo.

Průměrný počet slepic: 4.8 (14 hlasů)

Když si zpětně spojíte manipulace s cenou ropy + nepokoje v Kazcahstánu v r.2016(ty dnešní jsou jak přes kopírák) + prezidentské volby v Rusku v. roce 2018, tak si řeknete, že za tím opravdu byla snaha donutit Putina k souhlasu s prodejem Rosněfti soukromníkovi.

Průměrný počet slepic: 4.8 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Pochopit, co se stalo v Kazachstánu, je snadné, když si jejich zdražení paliva, převedete na naše poměry: dnes benzín za 35 Kč/litr, zítra za 70Kč/litr a to už napořád. Asi byste také vyšli do ulic a nějaký váš pokřik by byl slyšet? A z druhé strany, policisté a poté vojáci by asi nějak zvláště nadšeni pro boj s demonstranty by nebyli...
Po staru a dobře česky: drahotní bouře.
To, že se k tomu nabalí další "vrstvy" společnosti, je jasné (když půjdou s vámi v průvodu "(bělo)cigáni" a budete křičet, pryč s vládou a zároveň tam nebudou žádní "utěšitelé" kázájící pravdu a lásku hned na začátku mitingu, můžete so sami domyslet, co se stane, až se setmí...).

Otázka z kazachstánského grýndýlu: jak daleko/blízko jsou jednotlivé státy EU od lidové vzpoury, když také zde, v některých zemích, zdražili plyn 3x???

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

ve Fracii natahli zlute vesty, a sli do ulic. Demokraticke elity se jim odmenily po zasluze. Zlomenin a vystrelenych oci i mrtvych je jeste porad na youtube dost.
Policistum, kteri nebusili do lidi dostatecne nadsene 2x zvednul plat, a je po problemu.
Nasledne prezident upravil zakony tak, aby nemusel neustale vyhlasovat vyjimecny stav, a tak ho tam maji vlastne porad.

V Cechach vlada vyhlasila, ze inflace je jenom 3%, a ze vyda zebracenky na drahe energie pro ty nejpotrebnejsi.
Nedeje se jinak vubec nic. Policii naopak nova vlada pekne nasira, takze si mysli, ze ji nebude potrebovat.
Jeste se nekdo divi, ze u nas socik skoncil jako uplne posleni? Az zase budou nejaci "disidenti" tvrdit, ze oni maji hlavni zasluhu na konci bolsevika, tak budu hrozne smat.

ps. je to jenom konstatovani, zadny despekt za tim neni. Proste v pameti naroda je, co se stane, kdyz se odporuje vrchnosti. J. Hus, 24 popravenych na Staromaku a dalsi...

Průměrný počet slepic: 4.6 (16 hlasů)

Občané České republiky jsou tak pekelně silně soustředěni na záchranu gastrobyznysu v České republice - že jiné zprávy už moc neregistrují.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

Těch popravených pánů bylo 27. Jinak souhlas.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

Aha, to se omlouvam... delam tu vic veci najednou. takova hrubka :-(

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by Sakura (neověřeno)

Trvalý odkaz

vždyť jste třem zachránil život!

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Už dlouho jsem nečetl/neslyšel něco tak krutě-husto-vtipného.
Fakt!

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

"Kdo ovládá minulost - ovládá budoucnost!"
(Jen aby ho nezlanařil Koudelka na tvorbu protektorátních učebnic dějeBisu!)

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

On je možná Sakura převtělením Karla Lichtenštejna, který byl předsedou pobělohorského soudního tribunálu.

Průměrný počet slepic: 1.5 (2 hlasů)

Sakura lže. Během protestů žlutých vest ve Francii nebyl ve skutečnosti nikdo usmrcen. Ani jeden demonstrant, ani jeden policista.
Nepočítám kolaterální ztráty, kdy například umřel někdo při dopravní nehodě v důsledku blokády silnice demonstranty. Taková úmrtí byla.

Průměrný počet slepic: 1.8 (15 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

.

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

Targusi, pokud mátě nějakou KONKRÉTNÍ informaci k demonstrantovi, kterého během protestů žlutých vest usmrtili policisté, či naopak demonstranti policistu, podělte se o zdroj.
Věřte že já už hledal a nenašel. Pokud takovým zdrojem disponujete, rád své tvrzení o tom, že Sakura lže odvolám. Do té doby je u mě Sakura lhář, kterému neradno věřit.
Lidé kteří ve snaze po senzaci překrucují pravdu se mi hnusí.
prosinec 2018 : cit: "Zaznamenali jsme deváté úmrtí, ve čtvrtek ráno v Agenu u kruhového objezdu. Byla to žlutá vesta, která protestovala venku, neřídila se ale pravidly bezpečnosti silničního provozu," uvedl dnes ministr Castaner. Podle místních úřadů je obětí 61letý muž, kterého srazil nákladní vůz.Většina z devíti lidí, jejichž smrt úřady dávají do souvislosti s protesty žlutých hvězd, se stala obětí dopravních nehod." zdroj : https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/v-souvislosti-s-protesty-…
Kdyby došlo k usmrcení demonstranta polcisty, média by uchcávala nadšením nad sólokaprem a psali by o tom všichni. Proto jsem přesvědčen, že pokud vůbec začnete hledat, najdete kulové.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co pocita nebo nepocita Alzbetko je celkem jedno.
Lide tam zemreli, a je jedno na koho se to dohlizejici drabove pak snazili hodit. Samozrejme demokraticti policiste nikomu nezkrivili ani vlasek.

No a tady se podivej na nasledky te umirnene demokraticke policie. Jenom ten uvodni obrazek je na zvraceni. Pak se zeptej sam sebe, kolikrat jsi tohle videl na CT24 nebo ve zpravach... A kolikrat jsi videl "zpravy" o policejni brutalite v Rusku.
https://www.youtube.com/watch?v=UsZmZIvVLLc
je toho porad jeste k dohledani dost, ale lhari, jako je mistni Alzbetko to casem promazou.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)