Drolí se to

Autor
Štítky

Můj tatínek pracoval před plyšákem na sokolovském uhelném revíru. Deset tisíc zaměstnanců (možná i víc), povrchové doly a podobná situace jako na Ostravě. Jen jsme tam mívali podstatně méně smrťáků a důlních neštěstí. V jámě dlouhé deset kilometrů a široké pět kilometrů zpravidla nevybuchují plyny, nebortí se výdřeva a nedochází kyslík. 

Nicméně horníci mají všude stejně nevymáchanou hubu. Na režim se nadávalo zcela běžně, na šichtě se probírala teologie, západní státy, výjezdní doložky, idioti ve vedení, komunistické podržtašky, politruci na pracovišti, truhláři i nástěnkáři. Pro ostřejší slovo se nešlo daleko, Husák byl běžným terčem nadávek a s ním i Jakeš a spol. 

Nikdy z toho nic nebylo. Havíři se bijí i z malicherných příčin, ale pokud do nich někdo reje, jsou jak cizinecká legie. Díky tomu jsme zažívali velmi svobodomyslné prostředí, kde nic nebylo tabu. 

Přesto táta po revoluci s oblibou říkal, že se všechno sesypalo tak nečekaně, že když v roce 88 někdo prohlásil, že se změní režim, div nedostal po hubě. Byly to tak nepředstavitelné kecy, že je nikdo nebral vážně a spíš to lidi štvalo. Přesto pak stačilo pár dní po listopadu a všichni už byli na nové vlně. Mlčící většina stále mlčela, ale všechno už bylo jinak. Ze dne na den se úplně změnily náměty k diskusi a ti stejní, kteří nešli daleko pro ránu na obranu starých pořádků, ti najednou byli ochotní se mlátit za Havla o kterém ještě před měsícem nikdo ani neslyšel. 

Přitom ty kamínky padaly už dlouho předtím. Charta vznikla dlouhá léta před plyšákem. Perestrojka také začala několik let předtím. Režimy padly všude kolem, v Praze dederóni hromadně přelézali zeď velvyslanectví Západního Německa. Režimu už teklo do bot dávno... nikde nic nefungovalo, všichni na všechno kašlali, zásobování haprovalo, ale stejně se vlastně až do poslední chvíle nic nedělo. 

Začínám mít dosti podobný pocit, který popisoval táta před lety. Podívejte se všude kolem. Britové nevědí zda ani jak vystoupit z EU. Ve Francii vládne mladý a pohledný Jakeš, motor Evropy Německo hodlá dobrovolně a s radostí zničt svůj emisní průmysl, aniž by uměli vyrobit jakýkoliv bezemisní. 

I když nás všichni varují před Ruskem a Čínou, tak se ve velkém dělají plynovody a Hedvábné stezky, ke kterým se připojují především ti z tvrdého jádra, kteří mají nejvíc plnou hubu Evropských hodnot. Takhle nějak to dělali představitelé režimu. Na rtech slova o budování komunismu, ale jinak přivlasňování prostředků, dovoz zahraničních hi-fi souprav a kdo si nestavěl luxusní daču za městem za státní peníze, ten nebyl normální. 

I když mají všichni plnou hubu keců o demokracii, nikdy se tolik neporušovaly všechny mezinárodní principy. I když mají všichni plnou hubu volného trhu a kapitalismu, jedou celní války a protekcionalismus ve velkém. Předtím varovali před imperialisty, teď varují před Putinem a Čínou, ale stejně spolu dělají obrovské kšefty za našimi zády. 

Drolí se to. Kamínky už padají. Nic bych za to nedal, že změna pak bude super rychlá... 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Za socialismu se zdálo jasné, kam to půjde, když se to sesype. Budeme se mít líp. Ale kam by to šlo dnes? Budeme se mít líp?

Zatím bez slepic

In reply to by Narcis (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Budeme se mít líp?"
Nebudeme.
Je to jako ta odpověď v Rádiu Jerevan na dotaz posluchače:
(pardon, neumím tu psát azbukou, tak foneticky)
Daragíje tavárišči, skažítě pažalsta, kagdá už budět luče?
Naš atvět:
Daragij tavárišč, luče už bylo.

Líbí se mi v tomto směru lakonická odpověď Jiřího Suchého na otázku, zda to bylo lepší před 89 nebo po něm:
"Je to lepší než to bylo, ale je to horší než jsem čekal".
Já teď doufám, že po dalším převratu (pokud se ho dožiju) se sice budeme mít hůř, ale ne tak špatně, jak se obávám.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

A to soudruh Suchy dostava stale dotace, jako za sociku. Co maj rikat ti, co mu je platej.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdy bude lépe? Na to už odpověděl Viktor Černomyrdin: "Budeme tak žít, že nám naše děti a vnuci budou závidět." a "Učitelé a lékaři chtějí jíst prakticky každý den!"

Zatím bez slepic

In reply to by Narcis (neověřeno)

Trvalý odkaz

No jo, když oni nám tím "Zvykejte si, že bude už jen hůř..." vyhrožujou právě i ti, kteří argumentují tím, jak nejlépe se máme.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Drolí se to. Z větších částí na menší. Nepůjdeme jako ovce z východu na západ nebo z jihu na sever. Zůstaneme sedět na řiti a budeme jenom uskakovat, aby na nás něco nespadlo. Na každého jednotlivce. Z globalizace bude decentralizace se všemi výhodami a nevýhodami. Tupí budou ovládáni chytrými a měkoši budou ovládáni gangy. Gangy budou i demokratické strany. Každá organizovaná skupina pojede na své triko. Bude si chránit krk, bo o nic jiného nepůjde. Zranitelní budou zraněni a dobiti, silní budou silnější. Budou mít v ruce vodu, energii a léky. Hladové bouře budou potlačeny násilím a násilí se stane společenskou normou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Urvi et orvi
taky se porvi
drolí se skála
vlajka už vzplála.
Kolem je mlha
hlásí se Plha
že blbě vidí
každý ho šidí
trhá mu kapsy
na pultě flaxy
zelené a smrdí
v Řípu je strdí.
Rozděl a panuj
cenzore banuj
nedopusť smečku
vlků ni křečků.

Zatím bez slepic

Když to nedopadlo s celou Sýrii,tak aspoň Golanské výšiny.
Vždyť už to nejde přehlédnout,že celá rozvrtaná oblast BV ,je jen k vůli velkému Izraeli.
Proto tolik utečenců z těch oblastí,vypudit co nejvíce lidí,kam by se usadili židé,zase z těch zemí,kde to převezmou muslimové.
Jenže,takto provedené nařízení Trumpem,zakládá nebezpečný precedent.do budoucna,na co upozornil už včera pan Gerd.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proto tolik utečenců z těch oblastí,vypudit co nejvíce lidí,kam by se usadili židé. - To urcite ne. Golanske vysiny jsou obsazene od roku 67, anektovane od roku 81, jestli to ted Trump dodatecne schvali, tak jen pravne potvrdi, co uz je davno realita. Odtud uz nikdo neutece. bejvali syrani, co tam zustali uz maj vetsinou zidovsky obcanstvi - ti zijou v civilizaci, nemaj proc utikat.

Syrani co odtud utekli prozili vetsinu zivota jinde a jsou neco jako sudetaci, co tesknej po necem, co nikdy nepoznali.

Zatím bez slepic

Na základě Golan se omluví Kosovo i Krym, Katalánsko a Jižní Osetie. Ideologové z evropských hodnot budou mít těžký úděl něco tak nevysvětlitelného nacpat do hlav obyvatelstvu. To lze jediným způsobem, že obyvatelé budou nemyslící blbci vychovaní ve školách. Zatím se to daří.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

V kontextu toho, co se v minulých dnech událo (Golany, Venezuela, konec vyšetřování Trumpa) sázím na to, že se budou dělat kšefty. Ty mě to, já tobě tohle.

Zatím bez slepic

o ktorej u Lavrov povedal.. ale trochu vznesenejsie...ze vacsi pes jebe a maly pes moze byt rad ak sa diva 😀😀😀
Takze my by sme si mali pripravit okuliare... bo my sa budeme divat 😀😀😀 ... a miestami aj divit 😀😀😀
Sme mali, prehliadnutelni, aktualne tolerovani, sluziaci na pracu a sem tam na otestovanie nejakej tej novinky ekologickej, sociologickej ci politologickej.
Aby nam ta vysnivana samostatnost nezhorkla .......

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

bohuzial - mne to pride ako absencia koncepcie rozvoja. Myslim realnej.
Minule davali, ze rusi za 4 roky postavili novu elektraren na Kryme (cize uz ziadne blackouty kvoli Ukrajine), zeleznicna cast krymskeho mosta je uz komplet postavena, zacinaju davat kolaje.
Chapem, ze rusi maju co dobiehat a je tam priestor. U nas sa stare fabriky z cias nenavideneho komunizmu zacinaju rozpadat. Nove sa nebuduju. Snad len logisticke centra, a montovny. Podla moznosti na najurodnejsej pode.
Nie je tu plan. Nie je tu vizia. Su tu len absolventi genderoych, politologickych a divadelnych studii co maju tah v politike. A tak to aj vyzera.
Ako moze byt ministrom obrany clovek co sa vojenskej problematike nerozumie?? ... napriklad
Vsade chceme top kvalitu - ale na najvysich miestach je neskutocna nekvalita. Ryba smrdi od hlavy.

Zatím bez slepic

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nie je tu vizia. Su tu len absolventi genderoych, politologickych a divadelnych studii co maju tah v politike. A tak to aj vyzera.

Zapomel jste na kavarnu rizenou z ambasady. - Tam maji vizi co se jim hodi. Kavarnici jen chtej neco trhnout na kolaboraci.

Zatím bez slepic

tak sem si to prečetl a je to samé teoretizování, kdy jednou nejsou jednotní=spolupracující a podruhé se semknou, když potřebují atd. samé kecy co si dotyčný myslí, proložení nadhozením "že nezasahují do voleb", ale oppisem napíše že vlastně ano :D

Ale, alespon to není plné keců ala Fisher, ktery by chtěl pomalu vešet na kandelábr, protože nechápe, že když se začne, tak nikdy na nich nekončí pouze jedna strana...

Zatím bez slepic

http://blog.aktualne.cz/blogy/jonas-syrovatka.php

Projektový koordinátor v Prague Security Studies Institute,

A kdo jsou vsechno partneri
http://www.pssi.cz/partners/foundations-and-institutions

◾Association for International Affairs
◾Atlantic Council of the United States
◾Atlas Economic Research Foundation
◾Bawd Foundation
◾Canadian Defence & Foreign Affairs Institute
◾Carthage Foundation
◾Center for EU Enlargement Studies
◾Central European Foundation
◾Charles University in Prague
◾Claremont Institute
◾Czech-Israeli Chamber of Commerce
◾Diana Davis Spencer Foundation
◾Donner Canadian Foundation
◾Donner Foundation
◾Embassy of Afghanistan in Prague
◾Embassy of Denmark in Prague
◾Embassy of France in Prague
◾Embassy of Israel in Prague
◾Embassy of the United States of America in Prague
◾European Social Fund
◾European Space Agency
◾European Space Policy Institute
◾Europeum-Institute for European Policy
◾Foundation for Social Studies and Analysis
◾Friends of Israel
◾Geneva Centre for Democratic Control of Armed Forces
◾German Marshall Fund of the United States
◾Heinrich Böll Stiftung
◾Institute for Democracy and International Security
◾Institute for Public Policy
◾Intercollegiate Studies Institute
◾Interdisciplinary Center Herzliya
◾International Relations and Security Network
◾International Visegrad Fund
◾Jagello 2000
◾John Templeton Foundation
◾Kathryn W. Davis Foundation
◾Konrad-Adenauer-Stiftung
◾Kosciuzsko Institute
◾Masaryk University in Brno
◾Ministry of Defense of the Czech Republic
◾Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic
◾Ministry of Interior of the Czech Republic
◾Ministry of Transport of the Czech Republic
◾NATO
◾Natoaktual
◾New York University in Prague
◾Office of the Government of the Czech Republic
◾Office on Naval Research Global
◾Open Society Fund
◾Radio Free Europe/Radio Liberty
◾Ronald Reagan Presidential Foundation
◾Senate of the Czech Republic
◾Shalem Center
◾Slovak Foreign Policy Association
◾Smith Richardson Foundation
◾Taipei Economic and Cultural Office

Zatím bez slepic

Tolik partnerů...
A s těma všema on to?...

Zatím bez slepic

Jen pasivne. Aktivne jen na jejich aktivni pozadani.

Zatím bez slepic

V Praze vzniká Centrum pro občanskou společnost v postsovětských zemích, hlásal titulek v únoru 2015. Neziskovka měla tři zakladatele - polský tingltangl Institut of Publc Affaire, norský Human Rigths House Foudation, český Člvtísni. Ve správní radě zasedl i oblíbenec "kvalitních médií a lidí" historik Timothy Snyder.
https://www.clovekvtisni.cz/v-praze-vznika-centrum-pro-obcanskou-spolec…
Stejně se jim musí přiznat, že tyhle neziskovky, pracující v jejich prospěch, vymysleli skvěle. Role užitečného idiota, který to rozvrtá, kde si vrchnost přeje, byla přidělena zemím střední a východní Evropy. Je to i prima džob často pro celé rodiny. Např. Pavla Holcová, nejdříve pracovala v Člvtísni, jezdila na Kubu za opozicí, než jí zakázali vstup do země, pak sorošovská neziskovka převážně východních novinářů v akci Panama Papers, zde s ní začal pracovat Kuciak. A její bratr Petr Holec pracuje pro změnu v Evropských hodnotách.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

niekto ma stale dojem, ze to co nas stretlo v 68om bola katastrofa nuz odporucam nasledujuci clanok. Toto chysta minister v demisii pan Lajcak demokraticky prijat. Tych 30 striebornych je v podobe 100mil$ z ktorych ale 80 bude venovanych priamo na vystavbu objektov USarmy. Za zvyznych 20 sa popodplaca zopar bajkarov ktori nam budu nadalej vykladat ako sme na tom opat dobre a vlastne sme na tom tak dobre, ze ani lepsie byt nemoze a kazda zmena moze byt iba ku horsiemu. Tak kto chce zmeny je vlastne nepriatelom nas vsetkych...
Ked takto vypada spojenecka krajina ako potom vypada okupacia? Ja som si okupaciu predstavoval vzdy tak ako to popisuje nasa buduca spojenecka zmluva.
https://www.hlavnespravy.sk/detaily-vojenskej-zmluvy-s-usa-prenikli-na-…

Zatím bez slepic

In reply to by alien (neověřeno)

Trvalý odkaz

okupace. V ČR se v otrokárnách zase pracuje za 30% mzdy EU při 90% produktivitě. To snad je možné v porobené zemi, ale ne mezi přáteli nebo dokonce partnery. A nikdy nebylo lépe a bezpečněji. Babiš musí změnit heslo - nemůže být líp. Jsme v cíli, máme zemský ráj.

Zatím bez slepic

věříš, že nu nás je produktivita 90 procent? Zatim co jsem dělal, byla produktivita spíše 70 procent naší v rakousku a nemecku...

Zatím bez slepic

moje produktivita překračuje zápaďáckou určitě, co jsem viděl projekty jak vypadají a jak dlouho na nich sedí.

Zatím bez slepic

Pozor, produktivita západních firem je uměle nadhodnocena o tu část, o kterou je naopak ponížena produktivita českých firem. A dále je zde ještě rozdíl ve strojním vybavení, kdy se vše dohání nízkými platy. Sekerou lze také porazit strom, ale motorovou pilou to jde lépe a rychleji. Ale hlavním důvodem je, že např. německý i český závod vyrobí součástku za 2 Kč. Český závod ji prodá do Německa zahraničnímu vlastníkovi za 2,20 Kč. Německá centrála ji pak prodá ve stroji za 5 Kč a vykáže úžasný zisk a růst HDP.
Není to o pracovitosti ve výrobě. je to čistě o obchodu a kdo prodává finální výrobek, za který inkasuje prachy. Samozřejmě to znamená taky vrazit prachy do vývoje a výzkumu, a ne málo - vybavení, lidi, čas a nápady. Je to začarovaný kruh, který srovná jen nějaká katastrofa - hyperinflace, pád měny, válka, přírodní katastrofa, razantní technologická změna, apod. Dopady koloniální politiky jsou dlouhodobé a náprava pomalá a obtížná. Zatím se děje, kdy státy V4 ekonomicky rostou a ten západní svět stagnuje. Zkrátka na nás Němci a Rakušané počkají, co se týká životní úrovně. Dříve než ve 2050 se ale nevyrovná, protože ke konci ten rozdíl v růstu HDP mezi Německem a ČR už bude nepatrný. a státy v kritickém období musí zvládnout přechod z manufaktury na ekonomiku s vysokou přidanou hodnotou. Zatím to zvládly jen Jižní Korea a Čína, šanci mají Brazílie, Indie a pár dalších. V Evropě k tomu zatím nedochází a společná evropská měna euro konzervuje slabší ekonomiky ve fázi kolonie (Řecko, Itálie, Španělsko, atd.) ve prospěch těch vyspělejších (Německo, Rakousko, Nizozemí, Belgie, Dánsko, ... ).
Za našich životů bude ČR vždy slabším partnerem Německa, až další generace možná prokážou svůj um. Díky stavu školství k tomu ale nedojde tak snadno.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

S rokem 2050 si nedelejte starosti.

Zatím bez slepic

In reply to by alien (neověřeno)

Trvalý odkaz

na to dam krk 😀😀😀

Zatím bez slepic

In reply to by alien (neověřeno)

Trvalý odkaz

To není žádná smlouva - přesně takové podmínky si kladou (a mají) amíci v okupovaném Německu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Už jsem toho zažil bohužel dost. V roce 1956 nám v Bratislavě udělali ze školní tělocvičny lazaret pro ruské vojáky, aspoň jsme měli prázdniny. I když v nedaleké Budapešti byli věšeni lidé na kandelábrech, případně stříleni z tanků. Za 6 let na to byla Karibská krize, to zase byla armáda v pohotovosti a pěkné dusno. Za dalších 6 let okupace, taky nic moc. No a v 89 přísahal Veškrna na socialistické Československo. Takže 4 převraty, nebo minimálně dusna. Tak snad nám Vidlák na stará kolena nepřivolává 5. jobovku.

Zatím bez slepic

a ak sa Trump neposierie skor ako ma - tak sa na ten druhy koniec vysetrovatel tiez pozrie. Mozno bude veselo.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Clanek o umrti Nekonecneho na seznamu uz ma 5000 FB lajku.

Tolik lidi se raduje, tolik lidi je rado ze se to dozvedelo, tolik lidi ocenuje jak je to napsano?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

https://www.novinky.cz/krimi/500884-pri-cviceni-zasahovek-na-rokycansku…

Tak to zírám, kde všude se bojuje a jak "za Prahu". To jsou věci, co ten náš maličký státeček všechno nezvládne.

Nejdříve se vyrábí se spojenci sirotci, pak se sem zase sirotci tahají, aby měly neziskovky pro co a z čeho žít, politici a další příživníci oblbují voliče .........
A naši chrabří policisté cvičí v zasahování chrabré Libanonce, prý policisty u Rokycan.
No snad pro policejní zasahování teda v Libanonu a ne u nás a snad to není zase nějaká ta forma pomoci kde komu po světě......za prachy nás všech.
Už jen čekám, kdy prezident či AB vypustí další "Qídovský šrapnel" a předběhnou i TRUMPA!
Co třeba přestěhování Izraelské "naší ambasády" se Stropnickým rovnou až na ty GOLANY......

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pjakinova téze, že Nový Zéland je plánován jako rekreační zóna globálních elit z 18.3., docela sedí s vyhlášením zákazu zbraní 21.3.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jen mě tak u toho jeho výnosu ohledně Golanských výšin napadlo,co když v dohledné době vydá další výnos,že Krym patří Ukrajině.Nečekám,že by uznal Krym Ruský.Takže,co může ještě přijít na pořad jeho výnosů?

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zajímalo by mne ofigo stanoviska našeho zamini k věci.

Zatím bez slepic

Si je prectete na webu ambasady USA.

Zatím bez slepic

Musíte trpělivě počkat, až Petříček dostane befehl od Pocheho.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.