Jaký bude rok 2018

Autor

Máme tu konec roku. Rachejtle, petardy, přání... Štěstí a zdraví, úspěch, peníze... Trocha alkoholu, někomu začíná dovolená. Trocha nostalgie po starých časech a snad i nějaká ta naděje a víra v budoucnost. A tak si říkám... jaký asi bude rok 2018? Pojďme si udělat malou předpověď. Jen tak, po Vidlácku bez hlubokých analýz trhu i politiky. Já v článku a vy v diskusi... pojde si říci, jaký by ten příští rok mohl být, měl být a třeba i bude. Tedy: 

1. Předčasné volby nebudou. Andy se ve druhém či třetím kole s někým dohodne jednoduše proto, že proběhne ještě pár průzkumů a ukáže se, že většina současných poslanců se znova do sněmovny už nepodívá. A tak bude zapotřebí výti s vlkem (neplést si s Vlkem) a oddálit téměř nevyhnutelný konec. Andy ale už na konci příštího roku tak populární nebude, bo bude šlapat na kuří oka nejen politikům, ale dojde i na občany...  Někdy na konci roku pak Andy prodá (nebo připraví prodej - taková věc se táhne) Agrofert nějaké nadnárodní korporaci typu Monsanto. A pak budeme nostalgicky vzpomínat na staré časy přátelsky nepřátelského přebírání firem. Ti nadnárodní nám ukáží, jak to dělají profíci. 

2. Zeman bude prezidentovat i v druhém období, ale na konci roku už bude jeho pracovna spíše sanatoriem. Hlava bude pořád sloužit, ale tělo už začne stávkovat... Kam to jezdil Havel na léčení? Do Inssbrucku? Mezitím Drahoš spáchá sebevraždu z ostudy a nesplacených dluhů. 

3. Ekonomové budou pořád varovat před krizí a dokud tak budou činit, žádná krize nepřijde. Ta se dostaví, až budeme denně všemi ujišťováni, že je vše v pořádku a máme se nejlépe v historii. Lidé budou pořád na jedné straně přesvědčováni, že tisknutí peněz je v pořádku a zároveň budou peskováni, aby všechny ty bezcenné papírky, co si půjčili, v plné výši vraceli. Zkrátka morálním kodexem doby bude, že dluhy se mají vracet, ale státní či nestátní penězokazectví je v pořádku. Ovšem lidí, co tomu ještě budou věřit, těch zase ubude. 

4. Rusko bude pořád nepřítel číslo jedna v jedné řadě s Kimem v KLDR, ale stále více vrabců si bude cvrlikat, že je to všechno jinak.  USA zase přijde o kus svého velmi nízkého morálního kreditu a zřejmě se poohlédnou po nové zemi, která by se dala bombardovat nebo rozvracet zevnitř. Ale tipoval bych, že to bude blíže Spojeným státům, bo světové síly docházejí. Stále ještě se tam za atlantikem budou vyzbrojovat stále chytřejšími, dražšími a sofistikovanějšími zbraněmi, ale bude jich stále méně. 

5. Čína bude mezitím stále více roztahovat svoje ekonomické ruce a stále více to budou spíš pařáty než ruce. Nic to nebude měnit na propojování Asie s Evropou a milí  Číňané budou hrát stále důležitější roli. Ovšem žádných velkých investic se u nás stále nedočkáme. 

6. EU se ukáže stále méně akceschopná a žádné migrační kvóty nebudou. Ne že by nechtěli... ale prostě to nezvládnou udělat. Přijdou nové výzvy a nové problémy,které nějakou drobnou migrační krizi zatlačí do pozadí. V Sýrii končí islámský stát a tak začne v Německu a Francii.  Turek se také přiživí na problémech a je dost možné, že Merkelová v té době už bude odejíta.

7.  Bude prakticky plná zaměstnanost a s překvapením si uvědomíme, kolik se tu u nás vyrábí zbraní a jak moc posiluje naše armáda. V Pobaltí přibudou provokace (samozřejmě jen a výhradně od Rusů)  a budeme se moci pomalu opakovat starou písničku: Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa, nevíme proč. Povinná vojna ještě nebude, ale první dobrovolní domobranci by se objevit mohli. 

8. Právo nosit zbraň nebude, protože to by tak hrálo, aby tu byla nějaká velká ozbrojená síla, která není pod kontrolou ministerstva pravdy, které tu zůstane i pod Andrejem a bude hojně využíváno. 

9. Někdy kolem příštího listopadusi tohoto blogu všimne Jakub Janda a splní mi můj sen - zařadí mě na seznam dezinfomačních webů. Budu tam dřív než Vlk s Kosou... Promiň Vlku, to není ve zlém, ale to víš, když ty líp píšeš a analyzuješ, tak bych mohl být lepší alespoň v těch konspiracích a rusofilství.

Přeji vám všem do příštího roku vše dobré. Budeme to potřebovat. 

Váš Vidlák

 

PS. večer budu koštovat, jak se vyvedla letošní várka Portského a na Nový rok budu střízlivět... udělejte to také tak. Vidlákovy kydy budou střízlivět spolu se mnou a nic podstatného se tu neodehraje. 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Vězte ovšem (nic proti Vidlákově PS výzvě, ať se každý rozhodne svobodně sám), že na Silvestra chlastaj amatéři. My, profíci, si právě v tento den dáváme pauzu. Alespoň jednou za rok.....

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Přesně tak. Silvestr je svátek abstinentů.Profíci nechávají odpočívat játra a ledviny před další náročnou zkouškou.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

"I got accustomed to my evaluation, " curry were recalled,<a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> "people said I has been too short, don't play college basketball, then for the same reason that Could not play in the NBA. People don't even think I can play safeguard, then said I am not a pure point guard, until October of this past year, I also found the general manager of funny in my experience as the league 3 rd good shooting guard. I have not yet fully enjoy their full potential, well, i set a higher common to himself, committed to continuously improve to get more outstanding. "

"We've never met you are not <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> him so great shooting in all directions, " warriors coach level Jackson said, "and roll, stop and go empty-handed, catch hand, step back, lower leg, in the face of two double forced to......, any thought of filming mode, you can see he or she is astonishingly. We have never ever seen anyone can achieve this level, his Steve Nash (microblogging) played a higher level, the two-time MVP prize, shooting is incredible, but additionally it is a level. And their other like reggie cooper, Chris mullin, such while dell and I played together - Ellis, dell : Arsenal, they are many fantastic striker, but many people didn't garage so complete, this guy is absolutely no limit. "

Timer along with dance, 6 minutes <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> in addition to 30 seconds, Davis is doing everything we can to nearby the garage, but still past due step. Garage again to accomplish a beautiful jumper - it isn't strictly jumper, his toe will be out from the ground, under the condition with the body is still climbing, use forefinger and middle finger touch to finish the hand. Treasury physique slightly back. This not only makes his moves even more complicated to block, as well as relating to the ball and floor on an additional 10 degrees Position. NBA players to moment takes 0. 6 seconds typically, the garage from preparing action to dial your ball moves, it just takes 0. 4 moments. Fast to make up for that deficiency of the car port height, the ball well steer clear of the opponent blocking fly toward the basket in the process, the look of garage is usually along with them. His arm still moves once the posture, and of his teammates has begun to pose three gestures...

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4 shoes</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno running shoes</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron Shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas football cleats</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.pgshoes.com>pg shoes</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Soccer Cleats</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>air max 270</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.kd11.org>nike kd 11</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>soldier 11</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>Nike Pegasus 35</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>ultra boost 4.0</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers velvet</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a>

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Throw three points just isn't the whole garage daily work, and don't neglect, Stephen curry is this team in assists and also steals, he averaged 6. 7 assists within the regular season, 14 in the league and the playoffs <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> will be averaging 9. 3 assists because league the first! Let's imagine an image, 40 minutes per game from the Treasury, attack launched a large number of times, there are always a few ball he wasn't within the outside, but the ball inside, attracted a twice... What will happen subsequently? There was a man he is able to tell you the reply, <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> he called clay - Thompson, from the gold state warriors, he made in 2010 211 3-pointers, finished third within the league, and that 211 3-pointers, 68 hails from the assists of Stephen curry.

12-13 period to contrast the storage area and ray Allen inside '05 -' 06 - Allen into 269 3-pointers, and he is the Seattle supersonics. Of which year, Allen's 269 connected with 653 three-point shots, photo 41. 2%, as Stephen - 272 of 600 photos in his Arsenal, as tall as 45. 3%; That year, Alan ball attack produce 3 ratio is a lot less than a quarter, compared together with 38. 6% in data bank; That year, Allen's assists the telephone number 3. 7, less compared to Treasury for three allows. So the outline, the image associated with an alternative 3-pointers hand along the garage outline: he not merely completed the sharpshooter backdrop, his teammates for his or her creation of free-throw options into; He will also look for opportunities concurrently, through the ball cutting-edge, stopped for no aids 3-pointer of shots. Also, he also can complete assists, "create" another glass pitcher - clay - Thompson! Not only can catch vote, will even urgent stopped, can create more opportunities to people, this star, unique! Now i am <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> afraid, just use "striker" two words are already unable to define Stephen curry, also need to be in with the "great" rhetoric.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd runner</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram shoes</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.kd11.org>nike kd 11</a> <a href=http://www.lebron-14.us>nike lebron 14</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Nike Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche shoes</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas football cleats</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>adidas ultra boost uncaged</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno shoes</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>Nike Pegasus 35</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving basketball shoes</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a>

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

taking cialis and viagra together <a href="https://xz-pharmacyonline.com/#">canadian online pharmacies</a> use cialis promise coupon orlando fl https://xz-pharmacyonline.com - online canadian pharmacies ’

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Princ Harry se ožení a vzápětí princ William bude mít i s manželkou a dětmi nehodu a tak se po prezidentovi USA stane i anglickou královnou konečně metiska. Murdochovy noviny budou srdceryvně litovat prince Harryho, že po matce (oponentce království) přišel ještě o bratra (jenž mu stál v cestě k trůnu).

Americká asociace psychiatrů objeví 137mé pohlaví, prohlásí zoofilii za zcela záviděníhodné vyjádření sexuality a doporučí lobotomizace všech zoofilohaterů. Putna udělá zoofilní comming out a příští Gay parádu bude názorně předvádět své chlupaté milence.

V Norsku Barnevernet nařídí všem výměnu všech dětí za děti sousedů.

Transsexuálové sloužící na US jaderných ponorkách budou požadovat zvláštní sprchy a tak tam zruší další odpalovací sila, aby jim tam mohli postavit nejen sprchy a záchody, ale i speciální kuchyňku.

Na konci roku se zastřelí Kalousek, v momentě když na schodech budou už Andyho policajti.

Rozpadne se Itálie a Španělsko. Papežova legitimita bude odmínána a objeví se ještě několik Papežů,

Sobotku najdou uškrceného v bruselském hotýlku, v podvazkách a s podprsenkou, s punčochou ještě kolem krku a vlastní zaschlé sperma v chlupech kolem pupku. Na jeho počítači bude best off sestřih videí Jakuba Jandy a Pussy Riots. Nakonec se dozvíme, že Bohouš dostal jméno podle postavy Rychlých Šípů, ale přeci jen měřil úctyhodných 23cm, takže posmrtně získá přeci jen jistý respekt části národa. Zeman prohodí, že Sobotka přeci jen byl větší osobnost, než se zdálo a sám sebe omluví tím, že mýliti se je lidské. Nicméně politika se stále dělá mozkem.

Merkelová vyhlásí, že všichni lemurové dostanou v Německu azyl. Německo bude náhle zaplněno vším od mravenečníků po žirafy, všichni tvrdící, že jsou lemurové.

Karel Schwarzenberg bude korunován císařem pravdolásky a Vopěnková mu dá doživotní slevový kupón na všechny služby a představení.

Putin bude nařčen z ovlivňování voleb v Rusku.

Jemen dobude Saudskou Arábii a přejmenuje ji na Jemeni Arabii.

George Clooney oznámí, že přestoupil na islám.

Porošenko bude lynčován rozvášněným davem.

Jihočeské papírny dodají na trh hajzlpapír Václava Havla s jeho slavným projevem.

Makron se rozvede s tou svojí babičkou a vezme si ještě starší ženu.

V Londýně vybuchne bomba a zabije premiérku, Čulík okamžitě nařkne nácky, že jásají.

ČSA oznámí, že se Lavičky Václava Havla budou montovat do všech letadel.

Clintonová zemře na demenci. Bill nedopatřením řekne do puštěného mikrofonu, že ta lesba neuměla kouřit.

V USA bude odsouzen filmový producent za to, že ponížil kolemjdoucí ženu tím, že ji nesáhl na zadek.

Cemper se naučí mluvit bez vad výslovnosti.

Matěj Stropnický se zamiluje do Jakuba Jandy a převezmou Moravcův pořad.

Kocáb skočí z Karlovva mostu do Vltavy.

Zatím bez slepic

Velice pobavilo! Děkuji za úsměv na líci. Ten Putin mě dostal..:-D

Zatím bez slepic

Podle filmu Anton Špelec Ostrostřelec se mně chce zeptat: "On už není obyčejnej, ale korunovanej? Mně se chce něco říct. A Karel Schwarzenberg je ... !"

Zatím bez slepic

Libuše by situaci v příštím roce lépe nepředpověděla, nemá to chybu, netroufla bych si na lepší předpověď. A tak přeji všem hodně štěstí, zdraví a ať to tady "píše."

Zatím bez slepic

Čmoude,
předpokládám, že přinejmenším některé předpovědi jste převzal, přiznejte se! :-) ....
Bez ohledu na autorství máte u mne velké významné plus! Projasnil jste mi dnešní, pro mne značně chmurný den.

Zatím bez slepic

Děkuji všem za pochvalu. Nikde jsem nic neopsal. Vše nej do roku 2018.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak se zhoršují klimatické podmínky,tak se zhoršuji i politické podmínky,má to určitou souvislost,protože příroda je silnější než člověk.

Zatím bez slepic

Pane zemědělče, máte pravdu. V přírodě i společnosti se dlouho zdá, že se nic neděje, až se bez většího zájmu překoná kritický bod a pak se divíme suchu a poušti, politikům a válce, ekonomické bublině a krizi.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zeman bude President
Babišova vláda dostane napodruhé důvěru, Čapí hnízdo se vysvětlí tak, že za všechno můžou úředníci a Babiš je čistý.
Během olympiády bude nějaká akce pod falešnou vlajkou a rozhoří se boje na Ukrajině. Výsledkem bude pád Majdanutých a Ukrajina dle DNR a LNR.
Čína a Rusko odmítne úplně používat dolar.
Nepokoje ve Španělsku odstartují rozpad EU.
Galaktická federace nařkne Rusko z ovlivnění voleb do Galaktického senátu.
Na hradě Helvajz bude uzavřena dohoda mezi USA, Čínou a Ruskem o úplném odzbrojení.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Rok příští bude zase o něco horší než ten letošní. Bude pokračovat degradace společenských institutů veřejné služby jako je například školství a zdravotnictví a to nejenom u nás ale v celém civilizovaném světě. Zvýší se počet bezdomovců a exekucí. Svět se bude regionalizovat a regionálni lídři budou dojednávat koalice pro možnou budoucí válku. Bitcoin překoná hranici 20 000 USD.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ukáže se, že George Soros, Hillary Clinton a Barack Hussein Obama jsou ve skutečnosti dlouhověcí mimozemšťané. George Soros se znovu ožení s imigrantkou z Afriky.

V Evropě krachne eurozóna. Na počátku budou dva jevy. Nejdříve nová vlna imigrantů hojně lovená u libyjského pobřeží. Příliv bude tak masivní, že si okolní svět spočítá, že EU nedokáže dlouhodobě udržet celý systém a spekulanti vsadí na krizi EU a krach sociálních a zdravotních systémů v EU. Druhým jevem bude krach španělských bank okamžitě následovaný krachem bank italských a řeckých. To spustí řetězovou reakci a až krachne Deutsche bank, zhroutí se celý systém eura.

Čína a Rusko budou dál přijímat platby v USD, ale okamžitě je budou měnit na zlato nebo suroviny a stanoví pro platby v USD přirážku k ceně na výměnu za hodnotnější měnu. Oba státy zavedou na zkoušku u nějakého malého státu platbu v rublu, renminbi nebo zlatě. ČNB se začne pídit po zlatě uloženém v USA, aby zjistila, že trezory jsou dávno prázdné a ČR už žádné zlato nemá.

Pokračující sucho v Africe přiměje Člověka v tísni k nákupu mnoha tisíc oslů a koz. Ti pak sežerou zbytek vegetace v Africe.

Bude vyhlášen pařížský vijálet a vládnout mu bude skupina islámských immánů. Dojde k rozdělení Francie na tři části. Severní Francii okupují muslimové. Jižní Francii bude vládnout vláda z Vichy. Třetí část Francie, kraj kolem Artois zůstane nezávislá, protože kvůli mizernému počasí ani jeden z celků severní nebo jižní Francie o něj nebude stát.

V USA dostane kampaň #MeToo novou podobu. Osahávané hérečky si začnou vzpomínat na doby před 40 lety, kdy je traumatizovalo setkání s jiným hercem, který jim při pozdravu stiskl ruku a tím se teď cítí sexuálně obtěžované. Nikdo si nebude pamatovat, co bylo před 40 lety, a tak herečky začnou soutěžit v přiznání, která měla více milenců. Vítězkou bude ta, která dostane nejvíce lajků na Instagramu a Facebooku.

Noviny definitivně zaniknou, protože jim Facebook, Instagram a Google seberou 90% reklamy.

V Otázkách Václava Moravce dostanou trvalá křesla Jiří Pospíšil a Miroslav Kalousek. Aby se ČT vyhnula diskuzím o vyváženosti pořadů, oba zaměstná v rolích externích poradců Václava Moravce. Proti nim budou sedět dva, a někdy i jeden, ideoví odpůrci, kteří budou hodinu dehonestováni od VM, JP a MK.
Okruh posluchačů ČT se omezí na Prahu.

Pohrobci Václava Havla se porvou na demonstraci za hodnoty Václava Havla, kdo z nich nejlépe reprezentuje hodnoty Václava Havla.

Karel Schwarzenberg se zapíše do Guinessovy knihy rekordů jako člověk s nejdelším nepřerušovaným spánkem v pracovní době (v Poslanecké sněmovně).

K 13. lednu bude z 8 kandidátů vyhlášen vítěz soutěže o největšího Antizemana, aby vzápětí prohrál prezidentské volby se skutečným Zemanem.

Rada bezpečnosti OSN zpřísní sankce vůči KLDR a zakáže dodávky kyslíku do KLDR.
Vrtulníky US Army odvezou vůdce IS z jejich poslední bitvy obdobně jako v Sýrii, viz "Vrtulníky USA evakuovaly vůdce „Islámského státu“ Daesh z provincie Deir az-Zour do provincie Hasakah na severovýchodě Sýrie, oznámila syrská agentura SANA."

Ve Švédsku zakážou ženám pohyb bez mužského doprovodu jako ochranu před znásilněním. Postupně budou ženy donuceny k zahalení celého těla a neprovokování vůči mužům, aby nebyly znásilněny. Znásilněné ženy budou označeny za ženy, které se oddaly cizoložství a budou popraveny jako cizoložnice.

V Norsku Barnevernet začne preventivně odebírat turistům děti už na letišti. Tomio Okamura společně s Jiřím Čunkem uspořádají sbírku na výlet chudých romských dětí z ghet do Norska.
Židé začnou kromě Francie utíkat i z ostatních evropských zemí s početnou muslimskou populací jako Německa, Belgie, Španělska, atd.
Země V4, které budou přijímat Židy utíkající ze západní Evropy, budou nařčeny z nenávisti k muslimům a podpory sionismu.

Budou zpřísněny sankce EU vůči Rusku. Protože v té době EU stejně nebude nic vyrábět a Rusové si vše potřebné dovezou z Číny, ruští občané si sankcí ani nevšimnou.

V Africe se narodí dvoumiliardtý člověk. Papež František vystoupí s poselstvím, že v evropské kultuře bylo dávno zvykem nabídnout příchozím své manželky a dcery (papež bude čerpat z kultury Inuitů v Grónsku) a každý Evropan má za povinnost živit 4 Afričany. EK nadšeně souhlasí. Bude přijat Dublin V, kde bude řečeno, že se už žádné hraniční kontroly imigrantů neprovádí, protože odporují lidským právům.

Strana Zelených navrhne v EP legalizaci squattingu. Jako zdůvodnění uvede, že squatting je legální v afrických zemích. Každý důchodce dostane do bytu přidělenu početnou rodinu imigrantů, kterou bude z důchodu živit.

Evropské hodnoty dokáží, že V.V. Putin zmanipuloval sám sebe v diskuzním pořadu Russia Today.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zeman se stane prezidentem, ale bude napaden, že překročil stanovený limit pro prezidentskou kampaň, neboť se mu do ní zahrne i veškerý ušlý zisk všech televizí, ve kterých se nezúčastnil předvolebních debat.

Ukáže se, že veškerá pochybení v kauze Čapí hnízdo byla pouze administrativní na straně státu, Babiš bude očištěn a 8 stran v parlamentu mimo hnutí ANO začne hledat volnou skulinu do Babišova zadku tak, aby před svými voliči nevypadaly jako úplní pitomci.

Babiš následně začne řídit i EU jako firmu.

V polovině roku nebude odsouhlasen nový azylový systém Dublin IV, tlak na Polsko a bojkot části nové vlády Rakouska bude neúnosný, budou vyhlášeny sankce vůči ČR, Maďarsku a Polsku za neplnění kvót a v EU nastane anarchie a ignorace EU institucí.

Itálie ohlásí vypsání referenda o vystoupení z EU.

USA se postarají o většinu zbylých bojovníků IS, doplní další, zajistí výcvik a pod jiným názvem obnoví Islámký stát na území Sýrie. Ten začne znovu bojovat s Asadem. Nasraní Rusové se do Sýrie vrátí a žádné servítky si už brát nebudou.

NATO vyprovokuje lokální nepokoje na hranicích pobaltských republik a Ruska. Putin bude muset zkoncentrovat svou celoživotní trpělivost a státnickou moudrost, aby se i v této oblasti konečně také nenasral.

Probíhající proces islamizace v západní Evropě lze popsat asi takto:

Když vyprsknete na hladinu rybníka trochu oleje, tak se drobné kapky postupně rozmístí po celé hladině. Podstatné je ale to, že z důvodů základních fyzikálních vlastností se olej ve vodě nikdy nerozpustí. Pokud budete na hladinu rybníka přidávat další a další olej, tak se malé kapky začnou spojovat ve větší a větší kapky, až to budou větší a větší olejové plochy a nakonec olejová vrstva pokryje celou hladinu rybníka. Veškerá původní fauna a flóra rybníka pod touto olejovou vrstvou postupně zahyne.

Ve státech jako Švédsko, Francie, Belgie, Velká Británie a snad už i Německo se v roce 2018 budou rychle tvořit větší a větší olejové plochy.

Zatím bez slepic

Nejlepší přirovnání k muslimskému okupování Evropy,díky
Skutečně ten olej nechce se spojit z vodou,nechce ke dnu,pořád se drží nahoře a brání životu pod ním.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

- Čeho bychom se měli z české, ale i ze zahraniční politické scény v příštím roce nejvíce obávat? A z druhé strany – které pozitivní prvky by se mohly do české politiky nově dostat?

- Co se týče zahraničí, blízkého a vzdáleného, pak především srážky s planetkou, výbuchu yellowstonského supervulkánu, propuknutí neléčitelné epidemie či třetí světové války.

V Česku pak toho, že ve Sněmovně se bude žvanit jako doposud, a toho, že Kalousek se Sobotkou a Chovancem založí Stranu národní záchrany a Zdeněk Troška o tom natočí politický thriller.

A co by mohlo být pozitivní? Opak výše uvedeného.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Doporučuji k přečtení následující článek.
Můžeme s ním nesouhlasit, můžeme proti němu protestovat - ale to je asi tak jediné, co se s ním dá dělat ....
(Mimochodem - ten časopis Argument je velmi zajímavý i tím, že přetiskuje vlivné články i tehdy, když jsou v diametrálním rozporu s míněním redakce. Což pochopitelně není případ článku:

http://casopisargument.cz/2018/01/02/zapad-ma-vsechny-duvody-aby-proziv…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak jo, taky to zkusím...
1) V prezidentských volbách vyhraje Zeman první kolo, ale pokud nedostane 50,1% hlasů (což by bylo zuřivě napadeno a několikrát přepočítáváno), v druhém kole prohraje s Drahošem. Ten naváže na úctyhodnou prvorepublikovou tradici pátečníků a jednou za čas se sejde k moudrým a společnost tmelícím rozhovorům s významnými osobnostmi politického i kulturního života. Nebudou chybět Karel Schwarzenberg, Ivan Gabal, Daniel Herman, Tomáš Matonoha, Eva Holubová, Jiří Mádl, Tomáš Klus, Tomáš Krystlík, Karel Dolejší, Jiřina Šiklová, Tomáš Halík, Michael Kocáb, Jaromír Štětina, Marek Ženíšek, Jakub Janda, Jana Hybášková, Jan Hřebejk, Jiří Dědeček, Martin Fendrych ani další. V říjnu 2018 obdrží vysoce hodnocené jubilejní nejvyšší státní vyznamenání Mašínové a jejich sestra, někteří z novodobých pátečníků, Bernd Posselt, Romancev i s manželkou a Alexej Navalnyj. George Soros pro zaneprázdnění zdvořile odmítne.

2) Babišova vláda nedostane důvěru ani napotřetí. Skupina Šuman zveřejní naprosto spolehlivý telefonický přepis zprávy OLAF a Babiš bude zatčen. Pro jeho vydání bude hlasovat i Matin Komárek, který pro nový tištěný celostátní deník MFD (Média fandí demokracii) sepíše obsáhlý článek, jak trpělivě pomáhal odhalit Babišovy zločiny. Jan Vyčítal nazpívá písně "Nová fuonto, já tě phedpuatím" a "Vítej zpátky, komáuku statečný". Na podzim budou další předčasné volby, které vyhraje KSČM v čele s Vladimírem Remkem. Prezident Drahoš jmenuje vládu mimoparlamentních odborníků pod vedením premiéra Kalouska a vyhlásí, že Ústava a ochrana demokracie má přednost před vyslovením důvěry od nedostatečně demokraticky složené Sněmovny.

3) Prezidentské volby v Rusku vyhraje Putin. EU vyjádří jednomyslnou podporu všem demokratům, kteří se stejně jako před šesti lety budou po celý týden v dvouciferném počtu shromažďovat pod cedulemi s nápisy v angličtině a vyhlašovat (stejně jako před šesti lety), že si vynutí opakování voleb a pak znovu a znovu, dokud nevyhrají. EU má s touto implementací demokracie bohaté zkušenosti. Po týdnu vystřídá demonstranty na titulních stranách světových deníků zpráva o ztrátě kocourka Angeliny Jolie.

4) Merkelová a Májová se odporoučí do zapomnění. Těžkotonážní litevská náckomilka ještě odolá. V Británii se uskuteční předčasné volby, které vyhraje Jeremy Corbyn. Ten vypíše referendum o tom, zda vypsat nové referendum o brexitu.

5) Donald Trump se sejde s Kimem v demilitarizované zóně mezi oběma Korejemi a pod dohledem mezinárodních pozorovatelů z Číny, Japonska a ČR si poměří pindíky.

6) V půlce února překvapí silničáře nečekaný sníh. Po suchém jaru se po dvoudenním dešti koncem června Prahou po 16 letech prožene další stoletá voda.

7) Hokejovou ligu vyhrajou Vítkovice, fotbalovou Plzeň. Slavie bude třetí. Tvrdík tweetne, že Trpišovský je neodvolatelný trenér a v červenci ho odvolá.

8) Během olympiády (tradičně) nebo v průběhu fotbalového MS dojde ke spontánní revoluci v Bělorusku. Barva ještě není určená, výrobci šál pro europoslance navrhují světle modrou.

9) Facebook rozběhne pilotní projekt předschvalování příspěvků. ČR bude do projektu zařazena ze dvou hlavních důvodů: Prvním je kombinace složitosti jazyka a zákeřné vynalézavosti přispěvatelů, čímž je fakticky nemožné odfiltrovat závadné příspěvky roboticky. Druhým důvodem bude perfektní připravenost příslušného schvalovacího útvaru při místním ministerstvu vnitra. Svoboda slova nebude naprosto ohrožena, nepřípustné příspěvky je potřeba potlačit dříve, než způsobí nějakou škodu.

10) V prosinci bude stále ještě více přání k Vánocům než Season Greetings (příslušný komisař EU vyjádří hluboké znepokojení), ale trend bude nezpochybnitelný.

11) Polská diplomacie poprvé použije v oficiálním vyjádření směrem k EU ekvivalent slova "prdel".

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hi! ___123___Jaky bude rok 2018 | Vidlakovy kydy___123___

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hi! ___123___Jaky bude rok 2018 | Vidlakovy kydy___123___

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Thanks extremely useful. Will share website with my buddies.

EXPERTUTLATANDE
Manga mortals lider av otillracklig penisstorlek. Det kan finnas olika orsaker, inklusive alder, ofta importance, ohalsosam eller otillracklig naring, brist pa vila, brist pa hormoner, alkohol och nikotin missbruk och annat. Alla leder manure samma resultat: nedgang i kvaliteten pa sexlivet.
Supervised de senaste 20 aren har toot sett the human race i alla aldrar och livsstilar med detta problem. Vi lyckades hitta det perfekta botemedlet looking for att hjalpa dem. Namligen Titan Gel! At the beck kliniska provningar har det visat sig vara effektivt aven i de svaraste situationerna.
Toot kan verkligen rekommendera Titan Gel site http://sviler3.allformen.se/wat-is-titan-gel/come-rinforzare-il-pene.php come rinforzare il pene till alla mina patienter som den basta losningen. De som redan har provat det uppskattar det mycket!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I enjoy checking your websites. Regards!

EXPERTUTLATANDE
Manga man lider av otillracklig penisstorlek. Det kan finnas olika orsaker, inklusive alder, ofta importance, ohalsosam eller otillracklig naring, brist pa vila, brist pa hormoner, alkohol och nikotin missbruk och annat. Alla leder plow samma resultat: nedgang i kvaliteten pa sexlivet.
Supervised de senaste 20 aren har bout sett the human race i alla aldrar och livsstilar med detta problem. Vi lyckades hitta det perfekta botemedlet for att hjalpa dem. Namligen Titan Gel! Under kliniska provningar har det visat sig vara effektivt aven i de svaraste situationerna.
Bout kan verkligen rekommendera Titan Gel site http://tonigh5.allformen.se/penis-girth-size/guys-showing-their-penis.p… guys showing their penis work alla mina patienter som den basta losningen. De som redan har provat det uppskattar det mycket!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Sustain the excellent work and generating the crowd!

EXPERTUTLATANDE
Manga man lider av otillracklig penisstorlek. Det kan finnas olika orsaker, inklusive alder, ofta importance, ohalsosam eller otillracklig naring, brist pa vila, brist pa hormoner, alkohol och nikotin missbruk och annat. Alla leder till samma resultat: nedgang i kvaliteten pa sexlivet.
Below de senaste 20 aren har jag sett fellow i alla aldrar och livsstilar med detta problem. Vi lyckades hitta det perfekta botemedlet in behalf of att hjalpa dem. Namligen Titan Gel! Under the aegis kliniska provningar har det visat sig vara effektivt aven i de svaraste situationerna.
Jag kan verkligen rekommendera Titan Gel website http://exca4.allformen.se/cream-for-your-penis/most-popular-piercings-f… most popular piercings for females cash-box alla mina patienter som den basta losningen. De som redan har provat det uppskattar det mycket!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"I got used to my evaluation, " curry remembered,<a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> "people said I seemed to be too short, don't play college basketball, then for that same reason that Could not play in the NBA. People do not think I can play safeguard, then said I am not only a pure point guard, until October of a year ago, I also found the general manager of funny in my experience as the league next good shooting guard. We've not yet fully play their full potential, i really set a higher common to himself, committed to continuously improve to become more outstanding. "

"We've never met a person with <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> him so great shooting in all directions, " warriors coach tag Jackson said, "and throw, stop and go empty-handed, capture hand, step back, leg, in the face connected with two double forced in order to......, any thought of shooting mode, you can see he's astonishingly. We have by no means seen anyone can get to this level, his Steve Nash (microblogging) played a top level, the two-time MVP honor, shooting is incredible, but additionally it is a level. And the other like reggie burns, Chris mullin, such while dell and I performed together - Ellis, dell - Arsenal, they are almost all fantastic striker, but that they didn't garage so extensive, this guy is absolutely no limit. "

Timer as well as dance, 6 minutes <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> along with 30 seconds, Davis has been doing everything we can to close to the garage, but still past due step. Garage again to try and do a beautiful jumper - it's not strictly jumper, his toe will be out of the ground, under the condition in the body is still soaring, use forefinger and middle finger touch to perform the hand. Treasury system slightly back. This not only makes his moves even more difficult to block, as well as between the ball and floor on an additional 10 degrees Angle. NBA players to occasion takes 0. 6 seconds typically, the garage from organizing action to dial this ball moves, it simply takes 0. 4 mere seconds. Fast to make up for that deficiency of the storage area height, the ball well pun intended, the opponent blocking fly toward the basket in the process, the look of garage is obviously along with them. His arm still moves if your posture, and of the teammates has begun to help pose three gestures...

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>nike lebron shoes</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.kd11.org>nike kd 11</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.lebron-14.us>nike lebron 14</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Nike CR7 Football Boots</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron Shoes</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4 shoes</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd runner</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>air max 270</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram shoes</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie shoes</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.curryshoes.us>curry shoes</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe bryant shoes</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>porsche design shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno shoes</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving basketball shoes</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike vapormax</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Throw three points just isn't the whole garage daily work, and don't ignore, Stephen curry is your team in assists in addition to steals, he averaged 6. 7 assists in the regular season, 14 from the league and the playoffs <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> will be averaging 9. 3 assists since the league the first! Let's imagine a photo, 40 minutes per game within the Treasury, attack launched a multitude of times, there are always some ball he wasn't within the outside, but the basketball inside, attracted a twice... What will happen after that? There was a man he'll tell you the answer, <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> he called clay -- Thompson, from the gold state warriors, he made in 2010 211 3-pointers, finished third from the league, and that 211 3-pointers, 68 comes from the assists of Stephen curry.

12-13 period to contrast the shed and ray Allen throughout '05 -' 06 - Allen into 269 3-pointers, and they are the Seattle supersonics. Which year, Allen's 269 of 653 three-point shots, picture 41. 2%, as Stephen -- 272 of 600 pictures in his Arsenal, of up to 45. 3%; That 12 months, Alan ball attack build 3 ratio is below a quarter, compared with 38. 6% in database; That year, Allen's assists the phone number 3. 7, less than the Treasury for three facilitates. So the outline, the image of alternative 3-pointers hand lower the garage outline: he not simply completed the sharpshooter history, his teammates for their creation of free-throw prospects into; He will also look for opportunities as well, through the ball cutting-edge, stopped for no facilitates 3-pointer of shots. Also, he also can cross assists, "create" another pitcher - clay - Thompson! Besides can catch vote, will likely urgent stopped, can develop more opportunities to some others, this star, unique! Now i'm <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> afraid, just use "striker" two words happen to be unable to define Stephen curry, also have to be in with a new "great" rhetoric.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock shoes</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.lebron-14.us>nike lebron 14</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>lebron soldier 11</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron james shoes</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd shoes</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie shoes</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>nike lebron shoes</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.curryshoes.us>curry shoes</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.airmax270.us>air max 270</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11 shoes</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>Nike Pegasus 35</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Finals very last season, Arsenal's performance <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> is not very ideal, although your data well, but the efficiency isn't high, and his returning pass error, defensive irvine was built key 3 points are becoming a "black spots" time, apparently, in hope that in this to prove himself.

Absolutely no, after the opening, the three points inside the database and didn't struck two shots, on this contrary, the knight three points would hit several over there. Garage or consentrate on defense, he para as well as lebron, Irwin, JR., continues to be people already, also have got successful prevention.

In passing, did well in the Treasury, the ball to a teammate are fed correctly, but Mr Chu in lots of opportunity attack. 04 seconds left in the first quarter, garage dribble towards frontcourt, rhythm, but he is confident the take a couple of steps away from the three-point line and necessary to make <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> moves, the ball! This is usually the warriors in the first 3-pointer today. Soon, the Treasury and using second chances for the right side of the beds base again in a 3 factors!

It is worth mentioning that the opening, the garage proper arm was wearing some sort of black gear, it can also be because his right elbow in the game before the old injury includes a relapse, however, with the overall game, he has to take off protective devices. Gear, seems like, has affected the manage, before he took off when i feel much better.

Inside against lebron James, the defense has been doing very well in his or her Arsenal, but after he was lebron was a little daughter knocked out, the referee features <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> blown the garage blocking foul, garage on the soil is various, make action for the referee said lebron shoulder.

In breakthrough, garage is additionally a difficult moves, lots of people all the approach up his defense, such as lebron, but Treasury first in many dazzling dribble move Thompson, right after air and rival wreck cases, the hard to score.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Nike Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein underwear</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram</a&gt; <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie 3 shoes</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>air max 270</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Nike CR7 Football Boots</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche design</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.kyrie3.us>nike kyrie 3</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost adidas</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

As a core point guard, garage along with three split the difference is that he is the team attract and organizer. In some other words, he can't end up like novak on the perimeter around looking forward to <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> someone else to offer him the ball. We take novak into a comparison, everything also - reference counted for people like us each a 3-pointer aids objects, and to occasion, after statistics, novak found in 2010 hit 3-pointers, 149, 146 is usually a teammate's pass and struck; Three-point shots hit the next more this season Ryan - Anderson is not any exception, he hit <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> within 213, has 206 relies on your friend's passing.

The garage He each of the 3-pointer this season, you'll find 105 of 3 is not sending (272), put simply, is to create options, nasty sto vote. This trick within the team's star, such while flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, Robert, but often because another person errs, physical strength usage, to the number of that time period few, and the hit ratio isn't high. But obviously is definitely an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times just isn't assists quantity highest with alliance,<a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> even better than lebron James thrown in to more all 3-pointers, along with the shooting is in a league all five this kind of not assists free-throw shooting players from the fifth (41. 8%), both equally quality and quantity. Obtained together, the three points for you to thrown into space seriously isn't an easy thing, must have the forty percent three-point shots should create his own photographs, this how tired! The most precious is, no issue when and where, and how to make simple moves, garage has a high percentage. It is no wonder that the manager of the enthusiast when Bob myers lately told the Associated Press said: "as long while it's garage, to obtain the ball is reasonable. inch.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving basketball shoes</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd shoes</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>curry shoes</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche shoes</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie 3 shoes</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.pgshoes.com>pg shoes</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock sandals</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.curryshoes.us>curry shoes</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kyrie3.us>nike kyrie 3</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.airmax270.us>air max 270</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein underwear</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>nike kyrie 4</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>lebron soldier 11</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

2 steals in his Collection, <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> in the first one fourth, and the two steals to garage earnings of 106 times in the playoffs career steals, which in turn transcends the rick Craig, became the steals in the history of the warriors team within the playoffs.

Garage into seven three-pointers inside game, this also let his or her playoff three-pointers hit number around 261, match the Robert horry, ninth three points in playoff heritage list. Distance comes 9th Chauncey billups, he additionally only six three items.

37 points in only three games, came <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> alive, and this is his shock as to, including playoffs) eighth score 35 + sport with three alone, more than 7 times of Russell westbrook, the top of league.

So many record the first world war, there is no doubt that this game can be considered to be the garage in this series played the best game. The first about three games, garage is averaging 35. 3 points and 4. 7 rebounds, 6 helps, shooting 40. 3% and also 35. 3% from a few, compared with the typical season shooting stage, a certain degree of decline, but the game, garage completely nuts. The blazers in various players to hound him or her, but no one may disturb his rhythm. Storage, as it were, in the game again to uncover "day day" feeling.

11 three-point collection out hand, hit <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> seven goals, including vast ranges of three points. Wearing warriors baseball hat sitting within the stands to watch the old garage, it also appears to obtain son's playing god appear to be some incredible performance. The lens to the old garage, he could not help but shook the head.

Of course, regardless of what other people think, garage three points because of their own performance with complete confidence. In the third quarter the warriors along with 88-58 big lead the actual blazers, garage outside the actual three-point line again, the ball away from the one hand, he turned back field, the ball firmly into your basket, the whole pandemonium. Can put the three points within this state, the other gathering can say what?

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4 shoes</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy outlet</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron james shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry basketball shoes</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno shoes</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>curry shoes</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>james harden vol 2</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.kyrie3.us>nike kyrie 3</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram</a&gt; <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>adidas ultra boost</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hi

Looking for a part-time/online job? Join http://item.pictures/yourvoicenet
Earn over 330$ weekly participating in surveys and referring friends to our platform 
2 KEY POINTS OF EARNING
*Survey Earnings.
These are earnings you earn when you solve our daily surveys by sharing your opinion
on the different questionnaires we post. You earn 1.1 $ per survey daily and you can do
up to 10 surveys daily hence making 11$ daily.
*Referrals.
Every successful referral earns you. Share your referral link and earn between
0.5$ to 1.5$ per successful referral. You can refer by email or copying your link and
share on other platforms.
NB: Any amount from $30 in your wallet can be converted to cash immediately through
Mobile Money, PayPal or Bitcoin.
 
The Best Way to Predict the Future, is to Create It.
Register today for free via  http://item.pictures/signup
Talk to us on the website live chat for further assistance.

Regards,
Your Voice Net
http://item.pictures/yourvoicenet

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.