Jedině za velké peníze

Autor

Na úvod se ještě jednou omlouvám za problémy s komentáři. Snažím se tlačit na bratra Mastera, aby s tím něco udělal. Doufám, že si udělá čas, protože komentáře jsou vlastně jediná zpětná vazba a odměna, kterou za svoje psaní mám. Mastere, prosím zbav mě toho robota. 

A teď už dnešní článek: 

Chvíli jsem včera sledoval ten smuteční ceremoniál za ty padlé vojáky. Pak jsem si přečetl rozhovor o tom, jak se to vlastně stalo. Hoši vylezli z auta, vlezli do úzké uličky, ze stínu vyšel sebevražedný atentátník a bum.  Seběhlo se to tak rychle, že byly všechny drony, vysílačky, plány a vojenské předpisy k ničemu. Nejspíš léčka. Negramoti v turbanech uměli předpokládat, že tam ti vojáci půjdou. Případně měli nějakého útočníka v každé uličce v okolí. Kousek od základny... 

Zkuste si představit tenhle příběh v případě odvedence. Kluk vlastně na vojnu nechtěl. Ale musel, protože zákon mu nařizoval splnit vlasteneckou povinnost. A tam daleko v cizině ho poslal do věčných lovišť jakýsi domorodec. Dovedete si představit ten ryk? Jen jednou by stačilo, aby tam padl někdo, kdo to dostal rozkazem a vlastně tam nechtěl být. 

Stačilo by, aby tam umřel jediný voják, co by tam opravdu plnil vlastenecké povinnosti boje proti terorismu, protože v Kábulu se přece bojuje za Prahu. Tedy plnil by vlastenecké povinnosti zadarmo. Voják dostane hodně moc peněz a nemusí nic vynaleznout, nic vymyslet, nemusí se ani moc nadřít, jen stačí běhat se samopalem a přijmout riziko. Jeden dva turnusy a má tady v ČR barák.  

Představte si, že Zeman (Babiš, Metnar, Šlechtová, Kalousek, Stropnický) vystoupí před kamery a řeknou, že jsme opravdu skutečně ve válce s terorismem, mladí muži se od zítřka mají hlásit u odvodu a budou sloužit jeden turnus tam někde v Hindukůši.  Ne za dolary... ale za vlast. Žádný politik by tento projev nepřežil. Myslím politicky nepřežil, ale možná by to nepřežil vůbec. 

A nebo nechoďme tak daleko... kolik našich vojáků by odjelo do Afghánu za normální výplatu? Za těch dvacet, třicet táců, co dostávají i tady... To by bylo najednou stížností na výstroj, podmínky, velitele, vrchní velitele... 

Celá tahle šaškárna funguje jen a jen za velké peníze. Stačilo by snížit ten kšeft na polovic a hned by nám hromada vojáků řeklo, jaké to tam je doopravdy. To by bylo najednou chlapů, co by si vzpomněli, že tam k ničemu nejsou a jen riskují nadarmo, aniž by to mělo jakýkoliv vojenský nebo vlastenecký cíl. 

Vyzývám Metnara, Babiše i Zemana, aby nám předvedli, že jde skutečně o Prahu a o naší bezpečnost. Ať tam pošlou vojáky za normální služné. Hned budeme vědět, jak moc jsou naši zelení kluci motivovaní a přesvědčení o nezbytnosti boje proti terorismu.