Koronavirus

Autor
Štítky

Pomalu nám odeznívá klimatická krize, protože "zlý skřítek" Greta se nám začíná opakovat. Dokolečka dokola mluví o tom, jak je dům v plamenech a jak nikdo nic nedělá. A protože o tom mele už dlouho, začínají se i tam na Západě lidi ptát, co by se tak asi mělo dělat... Oni ani ti vědci jaksi nevědí. Ti správní a hojně citovaní samozřejmě vědí, že je zle, ale ani ten největší meteorologický vědec, co je na obrazovce a internetu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu neví, co s tím. Lidi už si na celou tu klimatickou ptákovinu zvykli, přestává jim to zvedat krevní tlak, ale nevadí, máme tu v záloze hned něco nového... 

Takový pěkný čínský koronavirus. Dvacet mrtvých, stovky nakažených... Uzavřená čínská města větší než Česká republika dvakrát... Zrušené veřejné oslavy, hlídkování na letištích... do toho se všichni urychleně přeškolili na epidemiology a každý novinář i bloger (Vidláka nevyjímaje) nám fedruje informace horem dolem a samozřejmě čím víc alarmující, tím lépe. Otevřete si kterýkoliv zpravodajský portál a zjistíte, že nějaké zákony ohledně šíření poplašné zprávy platí jen pro někoho a jen někdy. 

Každopádně ty fotky vypadají velmi působivě - všichni roušky, do toho zakuklení doktoři provádějící prohlídky. Rozhovory s českými studenty, kteří jsou přímo uprostřed toho, nesmějí ven a mají patřičně strach. Velmi pěkné byly záběry na desítky bagrů, které ve Wu-chanu urovnávají plochu pro polní nemocnici, která má být hotová během několika dní. 

Samozřejmě se doslechneme spoustu informací o tom, jak to Čína nezvládá a to proto, že je to komunistická totalita... 

Když si pak přečtete komentáře pod všemi těmi články, zjistíte, že minimálně u nás jsou skoro všichni skeptičtí... Alternativní média už přetřásají to, že v tom Wu-chanu je velké a tajemné zařízení zabývající se biologií (zbraněmi), situace se srovnává s předchozími velkými epidemiemi, kdy se nestalo vůbec nic, jen vlády nakoupily od farmaceutických firem miliony dávek antivirotik, které pak zase likvidovaly, protože to nikdo nepotřeboval. 

Všímáte si, že už se pomalu nedá věřit ani katastrofám? 

Měl bych proto pár vidláckých otázek, které jak doufám nějaký veřejnoprávní hlídací pes demokracie urychleně vypátrá... 

1. Jak moc se liší čínská situace třeba od loňských epidemií? Komunistická diktatura se přece nikdy nestarala o lidi, bo jich mají jako sraček a nemocnice jsou jen pro lepší lidi... Jak vypadají nemocnice tam někde uprostřed Číny, když se ochladí, lidi nastydnou a dostanou normální chřipku? Jak vypadá situace, kdy miliony dělníků dřou čtrnáct hodin denně v nevyhovujících podmínkách a přecházejí nějakou angínu, protože výplatu potřebují a zdravotní pojištění nemají... Kolik lidí umře běžně v lednu na chřipku ve městě, které je dvakrát větší než Česká republika? 

2. Co je to ten koronavirus? Název je moc hezký, zní to děsivě, ale mohl by mi někdo odborný vysvětlit skutečná rizika? Nechcete někdo napsat Kubáčovi? Třeba by nám k tomu pár řádek na blogu věnoval. Zatím je to jen hodně keců a hodně tanečků kolem, ale průměrný volič občan je zoufale neinformovaný a naše-vaše ČT tomu moc nepomáhá. 

3. Jednou za čas skutečně nějaká pořádná chřipajzna přijde. Například na Španělská zabila víc lidí než První světová válka.  Možná je to teď. Možná se to doopravdy někomu hodí, aby lidi dostali nový důvod se bát. Možná se fakt někomu něco vymklo z rukou. Skutečné katastofy totiž zpravidla přijdou odkud je nikdo nečeká. 

Já mám dnes zabijačku... doufám, že diskuse bude plná odkazů, ať se poučíme ze všech ohledů a ze všech stran. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.9 (43 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Číňani i další Asiati žijí v těsnějším kontaktu se zvířaty, takže je snáze napadají zoonózy (nemoci původem ze zvířat). Kdyby nejedli všechno možné živé, ale spokojili se s kuřecími brojlery, tak se jim to nestalo. Vy si Vidláku těmi prasaty také koledujete o nějakou zoonózu s pravděpodobností menší než 1 : 10 000 000 000.

Průměrný počet slepic: 4.4 (18 hlasů)

V Asii jsem několik let žil a pracoval. Někteří z vás si ani nedokáží představit, jaká všemožná zvířena se tam dá koupit ... a případně sníst. Některé kulinární praktiky, které jsou tam úplně běžné by tady byly jen pro opravdu velice otrlé jedince ;)

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

chcípne na prasečí mor, vepřovou vzteklinu, selecí lepru (přídavné jméno "selecí" jsem vymyslel teď - heč!!!), nebo tak něco.

Já čekám, kdy se nakazím nějakou přenosnou nemocí z kořalky a kromě ztvrdlých jater furt nic. A to jsem přesvědčen, že mě chce ze světa sprovodit Stará Jahoda, tudíž mi servíruje každou neděli obrovskou mísu obsahující řízky s ožralou strouhankou (máčenou v rumu).
Tak nevím...

Průměrný počet slepic: 4.5 (12 hlasů)

Jsou v přírodě druhy živočichů, které se periodicky přemnožují. Čím je jich víc, tim víc bude obsazených okrajových území a tím víc bude interakcí mezi jedinci. Čím více jedinců, tím větší pravděpodobnost, že se někde nakazí endemickým virem nebo bakterií a je větší pravděpodobnost, že breberka, proti které normálně mají protilátky, zmutuje. Může být ještě potravy relativně dost. Následuje pád populace, nejlépe na předchozí počet

Člověk tuto dynamiku nemá, ale jeho početnost konstantně stoupá, už od neolitické zemědělské revoluce.
Tehdy se poprvé objevila třeba tuberkulóza. Z dobytka na člověka. V Egyptě měli mor. Asi jako my máme chřipku. Dýmějový mor ze středověku je něco jiného. Tyto nemoci podstatně brzdily růst populace. Např. ve středověku na první a nejničivější vlnu moru vymřela 1/3 populace. Obzvláště silně byly zasaženy Francie a Anglie. Hygiena v Londýně, distribuce pitné vody, staly za to. Vázlo pohřbívání lidí, nebylo dost zdravých. Mor se neustále vracel, vždy, když nastoupila nová populace, co jej nezažila. Ale nebyl už tak ničivý. Taky se vracely černé neštovice, příušnice, zarděnky, chřipky, záškrt, žloutenky a tak dále. Řádily jak černá ruka.
Kapitolou jsou pohlavní nemoci. Ve větší míře se objevily s rozvíjejícím se námořním obchodem v Evropě. Podle některých doměnek např. lues pochází ze Střední Ameriky (rozšířil se zhruba po objevení Ameriky), dle jiných ze subsaharské Afriky. Černoši ze západní Afriky jsou na něj odolní. Šířil se rychle přes přístavy, Italové jej nazývali francouzská nemoc, Francouzi italská. V prvních 100 až 150 letech měl rychlý fatální průběh, později jeho síla zeslábla do chronické formy, která zabíjela později. V českém předbělohorském prostředí můžeme sledovat nápadný počet větví šlechtických rodů, které vymřely, přesto, že měly děti, které zemřely malé. Následovaly majetkové rošády těm větvím, kterým děti kupodivu neumíraly a tak jich měly plno. V Německu má známky lues na kostech polovina vojáků padlých v 30 létě válce. Nějaký rok to trvá než se projeví, takže promořenost u vojáků byla možná více než 3/4.
Přesto populace Evropy a mírného pásu Asie, stoupala. Ale ne tak rychle. Rychleji v Indii a Číně, kde bylo do 17 století rozvinutější lékařství. V Indii staletí věděli, čím a jak se šíří infekce, že za to mohou maličká neviditelná zvířátka a co dělat při jejich šíření, princip a léčení avitaminóz. V Číně znali např. desinfekci. Vnitřní, ran i prostředí. Přesto, dýmějový mor má zřejmě původ v Číně a do Evropy se dostal zámořským obchodem. První vlny moru? z Číny (jestli to byl mor, byla to jiná varianta než středověký) se dostaly s námořním obchodem do Byzance a dále na západ. Skosily populaci kolem Středozemního moře. (Oslabilo to Byzanc v boji proti Peršanům a Arabům. A britské Keltoromány, kteří obchodovali se Středozemím, v boji proti Germánům.)

V Evropě v 18 a 19 století umíraly na infekce hlavně děti a starší lidé. Vzhledem k promořenosti obyvatel tuberkulózou se síla násobila. Např. (zhruba, nemám teď před sebou statistiku) z 8 dětí 2 zemřely na poporodní komplikace, 4 na nemoci (spojené i s výživou), 2 přežily do dospělosti. Ve Skandinávii více s výživou, obrovské procento populace trpělo křivicí a kurdějemi, na jihu Evropy převažovaly nemoci.

Když se Evropané dostali do Ameriky, po prvních kontaktech přeskočily nemoci. Dobývání Mexika se zdařilo i díky tomu, že definitivnímu náporu předcházela ničivá epidemie neštovic. Která navíc jako boží trest podlamovala morálku obyvatelstva.
V severní Americe v jihovýchodní části dnešních USA a v ohijske pánvi byly pyramidy a umělé navršené kultovní mohyly. Obyvatelé chyběli, pole byla zarostlá. Podle letokruhů stromů, zde rostoucích, se o objekty přestali starat pár desetiletí po objevení Ameriky. V Brazílii, kde to nikdo nečekal, se našly obdobné lokality. Nemoci předcházely dobyvatele. Zbytky přeživších se vrátily k jednoduššímu stylu života.
Na Fatuhivě bylo při příjezdu Evropanů 98 000 lidí. Populace se udržovala na této výši válkami a kanibalismem. Když byl hlad, šlo se do zbraně. Za Thora Heyerdahla už necelé 4 tisíce, které periodicky kosily nemoci, jak popsal.

Sluší se připomenout, že někde měly epidemie i pozitivní účinek, na přeživší, samozřejmě. V Anglii po epidemiích moru přestal být chronický hlad, protože půdy bylo na člověka víc. Dramatický se zlepšila životní úroveň venkovanů, protože panstvo se mezi sebou, při nedostatku pracovních sil předhánělo, kolik za obdělání půdy zaplatí. Poddaným v migraci na jiná panství nikdo nebránil. Při drastických úmrtích v rodinách začaly rodovou půdu vlastnit i ženy a jejich postavení se zlepšilo.

Největší rezervoáry virů a bakterií je jihovýchodní Asie a subsaharská Afrika. Odtud pochází epidemie eboly a AIDS. Promořenost populace Hiv je někde až 70%. Přesto její početnost stále stoupá.
Hiv napadá bílé krvinky, tato strategie je geniální. I z hlediska moderní medicíny.

Takže, milé děti, epidemie byly, jsou a budou. A budou přicházet další. Díky matce Přírodě. Ona to s námi myslí dobře.
Jsme moc přemnožení....

PS:
Do dvou týdnů mi přijdou 2 balíčky z Aliexpressu. Třeba virus není odolný mimo tělo a nic se nestane.

Průměrný počet slepic: 4.6 (31 hlas)

Obdobně, jako působily nemoci ze Starého světa v Americe, působily na lidi mírného pásu epidemické nemoci v Africe. Než pokročila medicína, nebylo možno tamní tropické země kolonizovat a i potom tam bylo Evropanů poměrně málo. Pokud se nejednalo o vyšší nadmořskou výšku, např. Vysočinu v Keni, museli být neustále preventivně pod léčivy. Nemoci držely růst domácí populace na uzdě a životní strategie se ubírala jinou cestou než v mírném pásu. Zde a ne v "diskriminaci" je důvod "neúspěšnosti" a destruktivního chování lidí z těchto končin v euroamerické civilizaci.

Západní medicína zvládla nemoci. Před tím byla Afrika prakticky liduprázdná. Obrovské oblasti jen kvůli naganě. Kromě dalších nemocí. Ještě před 200 lety byla jediný kontinent, kde obyvatelstva ubývalo. Hlavně díky islámským otrokářským výpravám, jejichž rozsah je dnes nepředstavitelný. To je zdroj otroků, převážených do Ameriky. Po zrušení otroctví v USA muslimové lovit otroky nepřestali. Pro "vlastní spotřebu". Ještě dnes je otrokářství v Mauretánii, Súdánu a jinde. A zřejmě se o tom už v dějepisu ani neučí...

Když západní medicína podstatně omezila nemoci a jejich epidemie, životní styl obyvatel se nezměnil, strategie co nejvíce potomstva s kýmkoli, aby aspoň někteří přežili, se nezměnila. Znamenalo to prudký nárůst populace.

Ve starověku byla nejlidnatější místa dávných civilizací. Egypt, úrodný půlměsíc, celé středomoří, atd. Po islámské expanzi, která zachvátila úrodný půlměsíc, sever Afriky a později Malou Asii, došlo k po několika desetiletích až staletích k regresi, civilizačnímu pádu. Vědění bylo ztraceno, technologie zapomenuta, pole opuštěna,zavlažovací systémy zanešeny, půda spláchnuta. Počet obyvatel poklesl drasticky. V Africe, vyjma Egypta, kde zůstalo hodně přes milion lidí, pád byl rychlý a trvalo to zřejmě pouhé roky.
Zatímco počet obyvatel v Evropě rostl pomalu, ale setrvale. Zvýšil se díky technické revoluci.

Tak mohlo být např. kolonizováno Středomoří. Dnešní celýAlžír měl, v době kolem milionu obyvatel, spíš méně, Francie několik desítek milionů. Místní populace regulovaly nemoci a hlad. Když nezapršelo... Dnes je to jinak. V Mezopotámii,dnešním Iráku, páslo v době objevení těchto měst Evropany, pár beduínů na pahorcích po starých výstavných městech, kozy. To samé v Sýrii, severní Africe, Malé Asii. Nic netušili o skvělých lidnatých civilizacích, které jejich předkové rozvrátili. Vše bylo ztraceno, zničeno, i kolektivní paměť. "Jak to víš, cizinče, že pod tímto pahorkem je město? Jak jsi to tušil? Já, můj otec, děd a před ním další, paseme zde stáda po celé generace a nevěděli jsme to. Či to to Šejtan napsal do tvých knih? V koránu a to je kniha všech knih, veškeré vedení lidstva, o tom nic není!"

Dnes se situace obrátila. Západ pomáhal a úspěšně. Výsledek je přelidnění v rozvojovém světě. Filipíny dnes mají přes 105 000 000 lidí. Nigérie k 180 000 000. Alžír kolem 40 000 000, Indonésie okolo 200 000 000, Kongo bude atakovat 100 000 000, malá Keňa 50 000 000... A Turecko za pár desetiletí také 100 000 000. A Vietnam, Barma, Pákistán, Bangladesh, Zambie, Niger a tak dále...V Turecku po první světové válce likvidace milionu Arménů znamenala úbytek pětiny obyvatelstva. Za pár let tam bude milion setina. A takových zemi jsou desítky a desítky.
Všichni obyvatelé se tam už dnes neuživí. Dnes ještě migrují za lepším (doktoři a inženýři ani náhodou, tím méně jaderní fyzici), ale zítra to mohou být skuteční klimatičtí uprchlíci. Kteří MAJI UŽ TEĎ A HLAVNĚ V BUDOUCNU BUDOU MÍT POTENCIÁL, Evropu úplně zahltit. A USA a Kanadu latinskoamerické země.

Vítači to nevidí. Nestanoví žádnou hranici. Je jim jedno, že dojde k rozvratu, stejně jako na všech územích, ovládnutých muslimy. Migrace má pokračovat donekonečna.

Jen mne vrtá hlavou, až skončíme, kdo bude dnešnímu rozvojovému světu pomáhat ???????
Nevíte to někdo?

Průměrný počet slepic: 4.8 (36 hlasů)

Až migranti zahltí a přehltí Evropu, nastane nový systém státního otrokářství. Pracující populace bude platit obrovské daně a stát je rozdá jako sociální dávky privilegovaným skupinám obyvatel. Jen se to nebude nazývat otrokářství, ale jiným slovem. Výsledek ale bude stejný, protože i ve starověkých otrokářských systémech otrok mohl vlastnit osobní majetek - klidně i jiného otroka. Stát ponechá pracujícím také část výsledku jejich práce, aby přežili. Efektivita otrokářského systému je vždy nízká a zaměřená na spotřebu lidí, které snadno nahradí. Takový systém je už nyní u pásů v automobilovém průmyslu.

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Přesně.
Proto i ta snaha,znesnadnit soukromou výstavbu bytů,ale nahnat lidi do pronájmů.
Už to někde bylo napsaná,že si naši občané potrpí na své vlastní domovy,co v západních zemích není.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

V islámu dle koránu mají podřízení nemuslimové, zvaní "dhimmi", povinnost platit muslimům dávky. Jsou symbolem podřízení a je to takové právo na život. Že nejsou ihned zabiti. Nazývají se "džizja".

Muslimští migranti neradi pracují v křesťanských podnicích. Nejlépe nepracují vůbec. Práce je pro ně symbol ponížení, tím spíš práce pro nemuslimy. Pracovat mají podlidé. Dhimmi nebo otroci.
Jejich islámskému naturelu nejlépe vyhovuje prodej produktů, vypěstovaných nebo vyrobených otroky nebo dhimmi, na trhu
nebo prodej kebabu a drobná řemesla. Sociální dávky, vyplácené společností, jsou pro ně džizja, na kterou mají jako muslimové právo vybrat ji od podřízených. I poslední pastevec koz ze Senegalu je podle koránu nadřazen evropskému kandidátů věd a má právo i povinnost jej ponížit a vybrat džizju.

Nechci strašit, ale to bude otrokářství starozákonní, otrokářství hard, ne to soft jako v USA, deset let před jeho zrušením. Bude takové, jaké provozoval islámský stát v Iráku a Sýrii, než byl poražen. Bude přesně podle koránu.

Pokud si toto čtenář připustí, je jasné, proč islám zničil skvělé civilizace. Main Kampfu také svět dlouho nevěřil, že je to možné ....

S vděčností u migrantů, že se slitují, nepočítat. Kdyby to udělali, neřídí se koránem a přestávají být muslimové.

Islám nezná vztah mezi příčinou a následkem. Vítači migrantům podávané jídlo, nápoje, ošacení, pak ubytování a dávky, nejsou od nich. To je vůle Alláha, který jim to sesílá.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

Jak je tu správně rozvedeno, potenciál přežití je na straně asiatů, afričanů a arabů daný jejich populační křivkou nebo třeba podmínkami, se kterými se museli potýkat. Prostě nejsou tak zchoulostivělí jako evropská nebo americká populace. Kdysi se mi dostaly do podvědomí dva výrazy a jedna publikace, která se zabývala kořeny zakladateli EU. Ty výrazy jsou NWO a Kalgeriho plán, který je ještě k nalezení ve Wikipedii. Ve zkratce, pan Kalgeri je jedním ze skalních zakladatelů EU a jeho cílem je pomocí mísení ras a kultur snížení mentální úrovně populace a s tím patrně i životní úrovně prostého obyvatelstva za účelem snažšího ovládnutí masy pologramotné globalizované populace. Takže inkluze ve velkém :) A NWO je zkratka New world order. Co se nepovedlo před cca 6(nebo 8?) staletími, může se povést později? Dávám otazník, protože pouze spekuluji....

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Ve WuChanu je analogicky 200 nemocnic na 12M lidí. A nyní potřebují do 6 dnů nemocnici č. 201, bo jinak jsou v prdeli. Na chodbách leží 26 tuhých a kdo je má furt překračovat.

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

Ty počty nakažených a mrtvých vzhledem k panice naprosto nesedí.

Jenže, dnes je nás na jedné straně moc, na druhé je hygiena a medicína jinde.
V Evropě byla panika ze západonilské horečky, na Moravě máme malárii; nosí to sem ptáci z Afriky. A další horečnatá onemocnění. Není to tak dávno, kdy byla panika z Eboly...

Stát se může všechno, ale zatím bych se tím nezalamoval...

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Zamysli se přece trochu:
30 bagrů rovná plochu
lžíce se jim kříží,
výsledek se blíží.
Grejdry skrejpry stojí bokem
v číňanovi šikmookém
kolečko se polámalo,
není tu těch bagrů málo?
Do šesti dnů bude špitál
výtahy prý dodá Mittal
zateplení Dektrade,
jde to, když se nekrade.
Dívejte se, inženýři
jak se konec stavby blíží.
Ve středu je kolaudace
nemocnice na mutace
viru typu korona,
sanitková kolona
mezi koly mocně troubí.
Chytrost se tu s umem snoubí.

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

že nikdo nic neví:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nCoV/summary.html
Odkaz na čínský virologický institut jsem dával včera. Bude-li třeba, dám ho znovu.

PRAVDĚPODOBNĚ se to přenáší kapénkami z člověka na člověka.
PRAVDĚPODOBNĚ se to prvotně nějak dostalo z nějakého živočicha na člověka. Je to PODOBNÉ jiné viróze, přenositelné z netopýra na člověka (tuším SARS), ale není to identické.
Někteří infikovaní na to zemřeli, ale většina se poměrně rychle zotavuje.
ASI to mutuje, protože nemocní zachycení mimo Čínu mají trošičku jiný virový genom, než je ten původní wuchanský.
NEVÍ se zdroj infekce, ani způsob přenosu, ani rychlost mutace. Na kategorická tvrzení je ještě příliš brzy a příliš málo informací o infekci.

Nebezpečím podobných infekcí je přelidnění. V Číně je přelidněný i venkov, o městech ani nemluvě.
Dtto velkoměsta "vyspělého západu".
Méně obydlené venkovy nejspíš vůbec zasaženy nebudou.
Napadá mě v té souvislosti, kolik polních nemocnic by asi tak dala dohromady ČR a za jak dlouhou dobu. Nebo Německo. Nebo Polsko. Nebo USA. Nebo kdokoli jiný.

Již zmíněná španělská chřipka měla tak katastrofální průběh proto, že tehdejší populace byla vyhladovělá světovou válkou a všeobecnou bídou, takže měla oslabený imunitní systém.
A pochopitelně také proto, že nebyla antibiotika na léčení průvodních infekcí (zápal a zánět plic, střev, srdce, ledvin...).
Jen mě tak napadlo - je to pár let, co nějací dovedové našli v permafrostu snad v Grónsku hrob nějakého vojáka, zemřelého právě na ni. A jali se dolovat virus. Kdoví, co z toho vzešlo...

Takže zatím víme kulový. Což ovšem nebrání presstitutům v šíření poplašných zpráv; bohužel. Čest novinářského řemesla je stále víc vepsí.

A jdu do háku...

Průměrný počet slepic: 4.4 (25 hlasů)

K té španělské chřipce - kdysi jsem kdesi četl tvrzní, že paradoxně zabíjela nejvíc mezi skupinou těch nejzdravějších. Vyvozovali z toho, že se umíralo především na přehnanou reakci imunitního systému - vlastně alergii. Ti s oslabenou imunitou podobně silnou reakci neměli, a tak měli větší šanci se z toho vypytlíkovat. Prodávám, jak jsem koupil. Berte to jako doplnění, ne oponenturu. Zdroj už neznám, tak třeba jde o hoax...

Průměrný počet slepic: 3.1 (11 hlasů)

Španělská chřipka napadala především čtyřicátníky, tzn. lidi s nejvyšší odolností.

Průměrný počet slepic: 2.8 (4 hlasů)

In reply to by Sims. (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jenže v době kdy byla tato chřipka bylo obyvatelstvo těsně po válce a odolnost neměl prakticky nikdo. Navíc průměrný věk byl tehdy někde mezi 45 -50, takže to čtyřicátníci byli skoro staříci.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

je ze sa im to vykutalalo z toho ich ustavu na breberky.

Ale to uz nik nezisti a ani neprizna. Ukazu na nejaku zenstinu, povedia odbornym jazykom, ze to ona, bo jedla hady. Odoberu vzorku a daju ju ako vejicku pre ostatnych.

Kto dokaze ze to bolo inak?? Nik :D :D :D

A ak to prezijeme, ostane o tomto polutovania hodnom incidente len nejaky odborny clanok v Science a zopar melko nasranych cinanov, pac nemohli zurovat na ich novy rok. :D :D :D

Průměrný počet slepic: 3.6 (10 hlasů)

Co mne fascinuje je ta schopnost a rychlost diagnostiky viru neznámého původu a to dokonce už napříč světem.
Jak svižně jde vypracovat prý důvěryhodné a nefalešně a nezkříženě pozitivní testování na nový a prý i mutující vir.
Jak se ti čínští vědci ...také hned podělili o "vše" k viru neznámého původu s celým světem.
A ty příznaky podobné chřipce v Evropě v době běžné chřipkové epidemie, taková shoda náhod....
Do toho v Ženevě nečekaně zemřel na infarkt v 51 prý přední virolog Peter Salama..

Prostě fascinující!

Průměrný počet slepic: 4.3 (14 hlasů)

Smrt virologa v souvislosti s epidemií v Číně, to by muselo být spiknutí jako hrom, nevím nevím....

Rychlost diagnostiky je, Majko, snadno vysvětlitelná. Viry ze skupiny virů, ze které je nás čínský virus, jsou známy už dlouho. Není to úplně nový virus z neznámé skupiny.

Pro představu: zmutuje vám žloutenka. Bude nebezpečnější, ale detekovatelná, jako každá jiná žloutenka.

Kurňa!, teď jsem si uvědomil, že tady píšu o žloutence, nahoře o všem možném, epidemiemi a nemocemi promořené Evropě, včetně nástupu té francouzské a africké, u té o její genialitě boje proti moderní medicíně... to normální člověk čte s odporem. Zaujetí časovým vývojem mechanismů, regulujících populaci a zpětným ovlivněním prostředí od nezúčastněného pozorovatele. Všem, které tato fakta pohoršila, se omlouvám 🙊🤦

..

Průměrný počet slepic: 4.7 (9 hlasů)

Jen to má být z Aljašky nějaký zlatokop. Virus našli. Ti dovedové pracovali pro US Army. Ta to financovala z čiré filantropie. "Je zapotřebí virus znát, abychom mohli dnes virům předcházet." Dnes je virus zavřený ve vojenských laboratořích.

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Mrazík minus 20 stupňů.
Tabáku si trochu šňupnu
zapiju to arakem
bo tady za barákem
se prý virus rychle šíří.
V hubě křídlo netopýří
z prdele mi čouhá had
zvířata, ty já mám rád.
Virus se prý vymknul z ruky
když měl jeden v hubě struky
genetické kozy,
jsou to neznabozi.
Zrovna v roku prasete
mrtvou kozu načnete
dyť smrděla na sto honů
už měla být na záhonu.
Po tom mlíka doušku
nasaďte si roušku.

Průměrný počet slepic: 4.4 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Dalo se to čekat, lidí je prostě moc a i u zvířat se v případě příliš velké koncentrace na příliš malé ploše rozšíří virus, který ty počty omezí. Ale těch 25 mrtvých dosud, to je totéž jak jeden autobus zřícený ze srázu v Alpách nebo Andách. Jediné, co nás na té katastrofě děsí, je, že proti ní nemáme obranu. Vzhledem k rychlosti mutace viru ani žádná nebude.
Možná se ten zmutovaný virus stane součástí naší genetické výbavy, jak se už stalo v mnoha případech v minulosti. Ale je hezké, že si novináři všimli, že nám hrozí zrovna takové nebezpečí. Evropskou civilizaci ohrožují 3 nebezpečí:
1. Invaze kulturně odlišných lidí s nepřizpůsobivou a netolerantní náboženskou ideologií - tím ty evropské hodnoty mizí a nahrazují je hodnoty šariátu
2. Epidemie, pandemie nebo jiné velké katastrofy virového nebo bakteriálního původu hrozí zredukovat přemnoženou lidskou populaci - nastupuje vlna izolacionismu a ochrany hranic
3. Ekologické katastrofy spočívající v lokální likvidaci zdrojů a životního prostředí - na to zašlo už mnoho civilizací, ne na globální změny počasí, proti kterým bojuje klimaGréta.

Koronavirus v Číně může udělat tečku za vnímáním lidstva jako jedné globální vesnice. Nebo nějaká další epidemie, pandemie nebo cokoliv jiného, s čím se lékaři ještě nesetkali. Až vypukne panika, nastane zavírání bran a opevňování měst jako ve středověku za morových epidemií. Nakažené izolovali v domech, nechali zemřít a po smrti je odvezli na káře do hromadných hrobů mimo město. Když se blížili nemocní, zavřeli brány a odháněli je od hradeb. První nakažení na gumovém člunu zarazí migrační toky spolehlivěji než Frontex.
Zatím jde o první případ, ale epidemie nás budou ohrožovat v budoucnu častěji, protože je hodně lidí na malé ploše - jako u výroby kuřecího masa. Včetně těch nemocí a mrtvolek.

Průměrný počet slepic: 4.6 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

Je to zkratka nazvu,korunovaný vetřelec.
Už to leze na povrch o čem se psalo píše,že se jen čeká,kdy ta pandemie vypukne.
Vždyť se to opakuje každý rok,co je nám vyhrožováno pandemii,že je to vyvoláno výrobci vakcín.
Také už leze na světlo,že v tom mají prsty manželé Gatesovi.
Proč v Číně,Čínu jinak nejde porazit,jedině biologicky,toto je horší než obchodní válka,takže dávám velký otazník.
Proč asi mají Američané mnoho laboratoří po světě,zkoumají i imunitní systém obyvatel,další si doložte.

Průměrný počet slepic: 4.6 (23 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bill Gates vytvořil první virus už v mládí a pojmenoval jej Windows. Od té doby jej výrazně rozšířil všude po světě.

Průměrný počet slepic: 4.3 (23 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

A to tak, že si s novým koronavirem dovedou daleko lépe poradit, než s podobným virem Sars. Že vývoj léku bude potřebovat podstatně méně času.

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Bylo to v době viru zika,kdy se psalo,že se manželé Gatesovi podílejí na nějakém výzkumu lidského viru.
Ty počítačové viry,to je jiná liga,to už dělá kdekdo.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bill Gates byl ale prvním kdo vytvořil virus počítačový, protože MS Windows se v mnoha případech jako virus chová. A jak zaznělo v seriálu Teorie velkého třesku, kdyby se Bill Gates nerozptyloval dětmi v Africe, mohl lépe zabezpečit Windows.
Lidské viry (některé) už přešly do naší genetické výbavy a lehce ji pozměnily.

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
Gatesovi jdou jen ve stopách velkých filantropických předchůdců.
Např. Rockefeller založil svou nadaci, aby si vylepšil pošramocenou pověst (mafiánské způsoby při vzniku Standard Oil, ochranka jeho dolu zabila při dělnickém nepokoji 66 havířů) a zaměřil se zpočátku právě na vytváření institucí veřejného zdraví, školení lékařů, ošetřovatelství, očkování atd.
Nejprve se věnoval Asii, Indie, čína, Srí Lanka nebo třeba Brazílie, Egypt. Oficiální legenda praví, že po vzniku Čskoslovenska se na RN obrátila jako předsedkyně Československého červeného kříže Alice Masaryková (T. G. Masaryk byl v 1902 hostujícím profesorem na Rockefellerem založené Chicagské univerzitě). Nadace navrhla (vedle školení lékařů v USA atd.) také vybudovat ústav veřejného zdraví, kde by se vyráběla séra, očkovací látky atd. Na výstavbu dala zhruba 60% financí, zbytek náš stát. A tak vznikl u nás Státní zdravotní ústav. Poté stejně RN pokračovala i v jiných evropských státech.
http://www.szu.cz/uploads/LB/HISTORIE_SZU.pdf

Prostě velcí filantropové rádi pečují i o globální zdraví.

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Známý filantrop Soroś taky globálně pečuje. Jen o zdraví tu asi nepůjde...Momentálně vydá (rozuměj, na podporu multikulturalismu)1 miliardu $. Propad světa do autoritářství a diktatury je horší než všechny choroby světa dohromady!

https://blisty.cz/art/98525-george-soros-se-rozhodl-venovat-miliardu-do…

Průměrný počet slepic: 4.8 (9 hlasů)

Paní Fito..
Jistě píšete v dobrém úmyslu.
Jenže pokaždé s těch výzkumů vyleze,ještě nebezpečnější virus.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
moje chyba, že se neumím správně vyjádřit. Vidím to stejně jako vy. Jako lidumil - filantrop mi Rockefeller nepřipadá:-)
Nadace těmhle podnikatelským dravcům slouží k ulití peněz a k prosazení svých zájmů. Ta Rockefellerova nadace propagovala výzkum léků, no a pak vlastnila část farmaceutického průmyslu.

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

Mimo - o Rockefellerově nadaci, hygieně, očkování, léčbě tropických nemocí a nejen o nich, píše zajímavě autor a lékař Viktor Heisser v knize Odyssea amerického lékaře. Exotika v první polovině 20. století nebylo jen dobrodružství. Nebo možná ano, záleží, co si kdo pod tím slovem představuje, nebo co očekává. Ostatně - to platí i dnes.

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

Perličko,
děkuji za informaci, knihu neznám.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Koronavir si patentovali v USA v roce 2003, podrobnosti jsou dnes na AE.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Napadlo by vás pojídat vlaštovčí hnízda ?

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

Pane Puck.
Když je hlad,člověk sní cokoliv a v té Číně vůbec.
Podobných chuťovek najdeme všude a také u nás.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Tato specialita se podává v luxusních Šanghajských restauracích. Výživná hodnota sídlí v ptačích slinách, které hnízdo zpevňují. Podle vědců sliny také posilují imunitní systém.
Myslím si, že to může být pravda u těch, kteří přežijí. :)

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

nápoj z odpadních produktů metabolismu kvasinek. Rorýsí hnízda jsem nikdy nejedl, ale vsadím se, že neředěný nápoj z oněch produktů metabolismu přivodí člověku větší zážitek, ve všech směrech ;-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Jsou civilizace, kde lidé žerou mnohem horší věci!

Například existuje zvíře, někde ceněné pro své lepkavé polotekuté fekálie. Na tyto fekálie se postupně nalepí veškerý sajrajt z okolí.
Tyto kontaminované fekálie pak sežere domácí zvíře, zvláště k tomu účelu chované. Buď žere lejna roztroušená po okolí, čistotnější jedinci přímo dráždí a olizují řitě producentů fekálií.
Po návratu do místa ustájení pak mírně natrávené fekálie vyzvrací.
S těmito vyzvracenými kontminovanými fekáliemi pak domorodé kmeny obchodují a syrové (!) je konzumují!

Je to těžko pochopitelné, já vím, ale tato špinavá, vysraná, znovu sežraná a posléze vyblitá hovna pojídám i já. Říká se jim "lesní med" a včely jej vyrábějí z nasbíraných výkalů mšic.

Průměrný počet slepic: 5 (34 hlasů)

ale je třeba ještě dodat, že po odpaření nadbytečné vody tuto fekální směs ještě kontaminují včelím jedem (konzervace) a pak teprve toto člověk sbírá a pojídá.
Takovýto jedinec je tak pak pomalu tráven.
Někdo se pak z Vašeho příspěvku může cítit i poněkud otráven.

Průměrný počet slepic: 3.8 (13 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

přidal jsem Vám pět slepic! Naším heslem budiž Co nás nezabije, to nás posílí!

Průměrný počet slepic: 4.2 (11 hlasů)

Kdyby jenom mšice. Představte si že v některých zemích lidé běžně požívají výměšky mikroorganismů, konkrétně odpadní produkty metabolismu kvasinek! 😉

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)

A ještě to leckterým moravákům nestačí!

Nahážou poloshnilé šveštičky do sudu, nechají je infikovat zběsilými divokými kvasinkami, které se postupně udusí vlastními chcankami zvanými etanol.

A moravákum to nestačí! Nezalehnou k sudu a nezačnou chlastat tuto odpudivou tekutinu!
Musej ten exkrement ještě několikanásobně koncentrovat destilací a pak to pijí jako moravskou slivovici!
******
(Pokud někdo z moravských kyďařů právě propadl doživotnímu abstinenství a má ve sklepě odpudivou tekutinu zvanou slivovice, ozvěte se mi prostřednictvím Vidláka!
Postarám se o její bezplatnou likvidaci. Musíme si pomáhat!)

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

vzala nám ji Šárka. Rostly tu v zahradách odolné staré stromy, ale už jsou pryč. Poslední jen dožívají. Ani nevím, či to bylo za odrůdu. Možná Šlapanická. Kadlátky mají ve vyšších polohách. Je plno špendlíků, ale ty trhají žaludek. Tak to zachraňuje meruňkovice.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Jj, to je tim, ze nove stromy nejsou s pecek, ja nepodlehl módě, kdy obnova je pouze když je stare strom, ale každý rok z pecek vyrostlé nové stromy sázím, vydrží po přesazení polovina, ale světe div se, já šárku nemám, tedy přesněji mám ji na stromech co otec kupoval, protože přeci někdě v zahrádkářských časákách nějaké odborník tvrdil , že zrovno to či ono je odolné šárce :D

Osobně bych řekl, že můj způsob sice žerer čas jak prase, stromy rodí, až tak po 10-15 letech, že se dá říci "že z teho něco je", ale neřeším šárku jako ostatní ;)

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

Já si každé ráno sladím kafe medem... to mám teď do konce svého života jíst med s tím popisem, co jste nabídl? Dyť je to jak část projevu Pavla Novotného...

Průměrný počet slepic: 4.8 (17 hlasů)

Tohle je furt ještě pohled na svět z jeho LEPŠÍ stránky!
Proto se zde vyjadřuji tak umírněně, klidně bych se mohl přejmenovat na Asfaltového eufemismusa!

Všichni jsme se jakžtakž zabydleli v ohraničených informačních bublinách, které tolerují jen selektované informace či vyprávěnky.
Já se pohybuji nikoli v bublině, nýbrž napříč informační pěny, to jest v metasoububliní.
Jak jste správně jako jedna z prvních pochopila, k něčemu podobnému musí být člověk tak či onak mešuge, jinými slovy, jak řikají chlapí u nás v hospodě, venkovskej protointelektuál :-)
Ale to srovnání s Řeporyjcem máte u mě jako ve špárkase!!! Fuj, to jste dáma???

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Nebohá cibetka je nucena pojídat kávové boby, aby jich hodně vytlačila opačným směrem. A pojídači části jejích fekálií to pak nazývají gurmánským zážitkem.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.