epidemie

Články

Poučné historky z morového roku

Autor
Štítky

Nedávno jsem si při čtení jakéhosi komentáře k současné pandemii vzpomněl na knihu Daniela Defoa (1660-1731) "Deník morového roku" (Odeon, 1982). Knížka popisuje události roku 1665, kdy v Londýně a okolí propukl mor. Defoe, kterému bylo tehdy 5 let, čerpal ze zápisků / svědectví svého strýce Henryho Foea, který zůstal v Londýně a byl očitým svědkem událostí. Odborníci tvrdí, že jde o první knihu, kterou lze označit jako "literaturu faktu". Znám Ivanova, a tak musím souhlasit. Tady je pár ukázek z ní. Takové útěšné čtení.

Počátek epidemie.

Covidioti

Autor

Včera to už zaznělo v diskusi. Babiš s Hamáčkem a Prymulou konají a jejich odpůrci z opozice i z řad angažované veřejnosti jim zvolna okopávají kotníky. Česká televize nezapomíná zdůraznit, že roušky přivezl Ruslan díky NATO, Kalousek mluví o předražených respirátorech a tetelí se radostí, že to nejsou respirátory vyšší třídy, ale té nižší, což je v jeho očích flagrantní selhání. Na fejsbučku občas problesknou různé příspěvky o tom, jak to Babiš nezvládá, jak je to vlastně on, kdo nás uvrhl do katastrofy a jak by nám Čína za koroňáka měla platit reaparace. 

Tak už je to vyřešené...

Autor
Štítky

Tak už je to tady... na čínský koronavirus prý v Thajsku zabrala kombinace existujících léků.  Než jsem to stihl naťukat, už s tím přišly i Novinky a ještě dřív to věděl už Ládik.

Pacientka údajně byla po 48mi hodinách od podání léku bez viru...

Tamiflu  je na skladech farmaceutických společností od předchozí epidemie SARS, ptačí chřipky, prasečí chřipky... já už vlastně ani nevím a v podstatě je to jedno. Ostatní léky se používají k léčbě AIDS. Společné mají to, že jsou příšerně drahé..

Kolik špaget pro reklamu na vakcínu?

Autor
Štítky

V diskusi pod úterním článkem se čtenář Kadlas dotkl stále napjaté situace s Koronavirem a možné neradostné budoucnosti. Tedy... ještě pořád se víc přikláním k názoru že není důvod k panice a stále si ještě držím paranoidní přesvědčení, že se především někomu hodí vyvolávat globální strach, protože z toho bude globální poptávka po vakcícnách a z toho pak bude neskutečné množství prachů v několika málo kapsách.

Koronavirus

Autor
Štítky

Pomalu nám odeznívá klimatická krize, protože "zlý skřítek" Greta se nám začíná opakovat. Dokolečka dokola mluví o tom, jak je dům v plamenech a jak nikdo nic nedělá. A protože o tom mele už dlouho, začínají se i tam na Západě lidi ptát, co by se tak asi mělo dělat... Oni ani ti vědci jaksi nevědí. Ti správní a hojně citovaní samozřejmě vědí, že je zle, ale ani ten největší meteorologický vědec, co je na obrazovce a internetu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu neví, co s tím.