Máme pro vás něco důležitého

Autor

Dnes v poledne nám Fiala s celou svojí skvadrou hodlá představit svoje „reformy,“ které konečně začnou plnit henty předvolební sliby o nižších daních a skoncování s babišovou drahotou. Reformy, které (podle Fialy) vznikaly podle předem určeného harmonogramu… Já si vlastně ani netroufám odhadovat, co nám hodlají představit, ale dovedu si představit, že to bude poslední rána pro tuhle zemi. Že by nejhorší a nejneschopnější vláda v dějinách z ničeho nic představila něco rozumného, to se vymyká mé fantazii.

Pak jsem si ale řekl, že nás přece čeká to samé… až jednou tahle vláda národní katastrofy odejde na smetiště dějin (případně tam bude vynesena v zubech) tak bude situace nejspíš ještě o dost horší, než je teď. Nová vláda pak také bude muset předstoupit před národ a říct mu něco důležitého. Bude stát před snědeným krámem, ze všech skříní budou vypadávat kostlivci v podobě ještě většího nedostatku léků, ještě větší dluhové sekery, ještě delších lhůt na vyřízení důchodů…

A najednou mi Fialenka bylo vlastně líto. On vlastně nemá šanci. Novináři ho možná budou za zítřejší projev adorovat, ale jinak zřejmě nikdo. Dopadne jak Lipánek v Broumově… tam na debatu s kinderministrem zahraničí přišlo asi deset lidí a ještě mu dali za jeho přednášku příšernou držkovou. Zkusil jsem se do našeho premiéra vcítit…. co bych já dělal na Fialově místě? Co bych já řekl národu v takové situaci? Nebudeme chodit kolem horké kaše, napsal jsem Fialovi takový malý projev a tímto mu ho dávám k dispozici:

Vážení občané

Stojím tu před vámi, protože chci napravit, co jsem svojí bezmyšlenkovitou politikou způsobil. Jsem si vědom, že jsme ta nejhorší vláda, kterou tato země kdy nosila, ale naštěstí jsem objevil dezinformační média a ta mi otevřela oči. Už si nemyslím, že by Evropská unie a její grýdnýl byly bez jakékoliv alternativy a zjistil jsem, že v lidové tvořivosti se skrývá i hluboká moudrost. Chci nyní napravit, co jsme v uplynulém čase zkazili a vyhlašuji dneškem úplně novou politiku.

Bohužel nemáme prachy. Něco jsme utratili za ukrajinské uprchlíky na našem území, ale to byla jen troška. Mnohem víc jsme utratili za vojenskou podporu Ukrajiny a úplně nejvíc peněz padlo, abychom zaplatili ČEZu za zastropovanou cenu elektřiny a plynu. Zároveň naši ministři pilně odkláněli veřejné peníze do soukromých kapes…. ne, to nebyla korupce, dneska se to dělá legálně přes různé digitalizace a záchrany České pošty, které k ničemu nejsou, ale někdo na tom ohromně vydělá. Díky tomu jsme zadlužení jako nikdy.

A tak jsme museli ořezat rozpočet. Bude to bolet a dopadne to na všechny. Rozhodli jsme se, že stát přestane platit všem neziskovkám, co se nestarají o nemohoucí. Tak jako to udělal Josef II, když zrušil všechny mnišské řády, co nepomáhaly nemocným. Dnešního dne stát přestává platit Manipulátory, Demagogy, přestává platit gender i všechny výzkumy míru a politiky. Všechny ostatní neziskové projekty na zmírnění chudoby budou podrobeny přezkoumání a pokud nepřinesly prokazatelné zlepšení, budou rovněž zrušeny. Automaticky bude zrušeno financování všech projektů, které nemají definované měřitelné cíle. Nevidím důvod platit někomu za boj proti ghetům, když gheta rostou. Aktivisti se holt budou muset živit něčím jiným než udáváním spoluobčanů.

Nemáme na sociální dávky. Budeme rádi, když udržíme výplatu důchodů a invalidních důchodů. Proto se teď všichni nefachčenkové budou muset živit sami. Nedá se nic dělat. Ale aby se každý sám živit mohl, s okamžitou platností uvolňujeme předpisy pro to nejmenší podnikání. Na stránkách každého ministerstva se teď právě zveřejňují podmínky. Zjednodušeně řečeno… pečte, šijte, zavařujte, lepte, svařujte, kompletujte a inzerujte to k prodeji na fejsbůku. Pokud to budete dělat ve vaší domácnosti, státní orgány vás nechají na pokoji. Všichni, kdo ztratili pracovní místo, jsou do konce roku osvobozeni od všech daní a poplatků (ale taky jim stát nic nedá), než usměrníme všechny ty veteriny, hygieny a celníky, aby podnikání podporovali a ne dusili.

Víme, že je Česká republika nejlevicovější stát na světě. Na třicetikorunovém poplatku vyhrála ČSSD krajské volby i v tom nejpravicovějším středočeském kraji. Proto bude zdravotní systém nadále pro chudé i bohaté. Všichni budou platit zdravotní pojištění a všichni budou mít nárok na péči. Dosavadní chyba byla v tom, že jste se měli tržně chovat vy, pojišťovny byly v mínusu a vydělávaly na tom farmaceutické firmy a různí vykukové. My to otočíme. Tržně se teď budou chovat oni. I tady totiž uvolníme předpisy a když to Fajzrové a Zentivy nepochopí, pustíme sem indické léky. A pokud to nepochopí pojišťovny, zavedeme jednu státní.

Mimochodem… Leopardík Válek právě spadl na schodech a poslali jsme ho na velmi dlouhodobé léčení zlomeniny pomocí sluníčka. Do úřadu už se nevrátí.

Stejně tak bude vzdělání nadále pro všechny. I to vysokoškolské. Ale protože není možné, aby každý druhý byl filozof a sociolog, seškrtáme (především humanitní) vysoké školy. Omezíme množství studentů, kterým stát studium zaplatí a bude ho platit těm nejlepším a ne každému lemplovi, který myslí, že se čtyřkami na maturitním vysvědčení bude mít titul gender inženýra. To skončilo. Přijímací zkoušky na vysokou školu budou náročné, dostanou se tam ti nejlepší a těm to stát zaplatí. Ostatní ať si gender studují na soukromé škole, ale za svoje. Na světové žebříčky o počtu vysokošláků ode dneška kašleme a budeme kvalitu škol měřit podle vědomostních soutěží a ne podle toho, kolik lidí u nás udělalo diplomku na téma toxické maskulinity v kreslených filmech. Jo… a pokud někdo vystuduje za státní peníze, bude pracovat a platit daně tady u nás. Pokud se rozhodne kývnout na lukrativní místo v cizině, náklady na vzdělání bude pěkně splácet, protože vystudoval za peníze nás všech.

Ministerstvo školství ode dneška šetří náklady tím, že přestává platit všechny EDUINy a hledá cestu, jak z Kartouze všechny peníze dostat zpátky. Langšádlovou jsme i s celým jejím minsterstvem pro vědu a výzkum přesunuli do suterénu na Křivoklátě.

Naše armáda si nekoupí nadzvukové stíhačky, ale koupí si ty hračky, které na Ukrajině docela účinně brání ruským letadlům lítat nad ukrajinským územím. Funguje to i na vrtulníky a větší drony. Stejně tak nebude kupovat tanky, ale koupí ty blbinky, kterými pěšák zničí i moderní tank. Chceme, aby nám sem nikdo nelezl a ode dneška také sami nebudeme nikam lézt. Právě dáváme do ústavy, že bota českého vojáka nepřekročí české hranice. Strnad u nás umí pořád vyrábět dělostřeleckou munici, takže si pořídíme děla podle této munice. Mělo by to být o sto miliard levnější, než co vymyslela Černochová. Ta mimochodem spadla ze schodů spolu s Vlastíkem a jedou na trvalé léčení spolu. Dali jsme jim do batohu hentu počítačovou hru…

Doba je fakt blbá, ale abyste chtěli bránit tuto zemi, musíte mít co bránit. Takže daň z nemovitosti se zvedat nebude. Vlastní bydlení je český sen a tak to zůstane.

Nabízíme každému mladému muži (i ženě), který má ukončenou střední školu, letní armádní kemp. Zcela dobrovolně. Dostane tam trochu do těla, naučí se pár užitečných věcí a pokud projde testy, dostane zbrojní průkaz na flintu. Pokud se zapíše do domobrany, vyfasuje flintu od státu, aby mohl bránit svou rodinu nejen před cizími vojsky, ale i před zvůlí vrchnosti. Řehku jsme poslali do Švýcarska, aby mu tam vysvětlili, jak mají zorganizovanou armádu.

Právě jsme vykoupili minoritní akcionáře ČEZu a nastavujeme cenu elektřiny na korunu za kWh. To dost srazí inflaci i bez drastických úrokových sazeb ČNB. Tím pádem nemusíme valorizovat důchody a nemusíme valorizovat vyrovnání církvím. Odcházíme ze systému emisních povolenek. To také zlevní nejen proud, ale i pohřby v krematoriích. Přestaneme vás buzerovat za to, čím topíte, víme že teď je to těžké, ale začneme dělat na tom, abyste topení plynem či elektřinou bylo levnější než topit uhlím. Nejvyšší prioritou jsou nové jaderné elektrárny a ať si Němci trhnou nohou. Kdo chce obnovitelné zdroje, ať s nimi konkuruje jádru na zcela tržní bázi. Jsou místa, kde to smysl má.

Je to pár let, co automobilky dělaly velmi úsporné, ale zároveň výkonné motory. Emise z dopravy nebudeme řešit počítáním CO2, ale prostě spotřebou paliva. Čím menší spotřeba, tím víc ekologie. Obejdeme se bez emisních norem, které mají 7000 stránek.

Zavádíme nový zákon na ochranu venkova, kterým zachraňujeme kulturní dědictví, které je všude především o jídle a chlastu. Vesnické zabíjačky, vesnické košty a domácí potraviny prostě budou povolené a veterináři to nebudou zakazovat, ale starat se, aby vše bylo očkované a zdravé. Už to tak kdysi bylo, takže se k tomu vrátíme.

Nemůžeme se tak rychle vyvázat z mezinárodních obchodních smluv. Většinou bychom to víc schytali, než na tom vydělali. Ale začneme dělat to samé, co nám dělají sousedi. Jestli kladou našim podnikatelům do cesty netarifní překážky, budeme my dělat to samé jejich podnikatelům. A jestli nám obchodní řetězce budou vyhrožovat odchodem, tak jim zamáváme na cestu. Naši producenti si uvolněná místa rádi převezmou… Tohle teď výborně zafungovalo v Rusku…

Naše zahraniční politika se odteď zaměřuje na dobré vztahy se všemi. Pošramocená pověst naší země se bude také napravovat velmi dlouho, tak nám prosím dejte čas. Ale mělo by to jít, Lipavský není k nalezení a Lufthonzu Farského jsme poslali do USA na doživotní stáž. Zároveň jsme zrušili ministerstvo pro evropské záležitosti, protože jsme nepřišli na to, k čemu bylo.

Když už jsme u těch ministerstev… slučujeme ministerstvo dopravy s ministerstvem průmyslu. Havlíček ukázal, že to jde. Dále slučujeme ministerstvo obrany s ministerstvem vnitra. Vítek Rakušan jel na obhlídku nového vězeňského křídla na Mírově a nějak se tam zasekly dveře. Když už ta ministerstva slučujeme, tak je taky rozhodíme víc po republice a to ve znevýhodněných regionech. Jednak aby si páni náměstkové začali přát lepší silnice na cestu z Prahy do práce a jednak aby si lobbysti při svém uplácení úředníků ujezdili prdel.

Bohužel jsme neukecali zrušení senátu, ale zkusíme během příštích let alespoň snížit počet senátorů na čtrnáct, to by mohlo stačit a mohla by stačit polovina poslanců… Ústavní soud je sice zabetonovaný na dlouho, ale třeba se to podaří.

Přeju vám všem hodně štěstí, čeká nás tvrdá doba plná dřiny a odříkání, ale s tímhle programem by se to mohlo dát zvládnout, ne?

Váš Blyštivý Péťa

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

 

 

 

 
Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (342 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Vznikl a byl jeden vládní paskvil. Pětiblbci úporní tvrdí, že jsou úsporní. Když před léty  vládly modré straky, tak nakradly si toho mraky. Ovšem, dnešní modří ptáci jsou už jenom pětitrapáci.  Ale i tak v malém mžiku, rekordně zadlužili republiku. Zpívají již ohranou písničku o jakémsi úsporném balíčku. Nabarvený Stanjura není pro nás už jen nula. Tenhle hnusák je mínusák. Další vládní bambula se jmenuje Nekula. Vyjednal nám prý už v Lídlu, ať nám slevní něco k jídlu. Nevím z jakých přišel dálek, slavný "expert" na zdravotnictví - Válek. Ke komu česká, vyspělá zdravotní péče nemůže, tak tomu prý sluníčko pomůže. Jezte, pijte všechno z bylin, netřeba vám penicilin. Jen tahle vláda je prý fér, sám se chválí premiér. Čelo se mu přitom blýská, národu se však po Babišovi už stýská.  Vždyť, tenhle spasitel Barmy a Ukrajiny dělá samé chujoviny.

Průměrný počet slepic: 4.9 (82 hlasů)
Trvalý odkaz

Dnes v poledne se ta písmenka dost významně přeskupí,... tedy hlavně významově.

Průměrný počet slepic: 4.9 (28 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku, pošlete to Babišovi jako námět k volebnímu programu :-).  To mu dá hodně přes 50%, nebude se muset ohlížet na koaliční parazity.

Průměrný počet slepic: 4.8 (42 hlasů)
Trvalý odkaz

Jsme ve velkém srabu. To že vláda sníží deficit státního rozpočtu tím, že nám občanům bude hůř, mi ani tolik nevadí, ono to jinak ani nejde. Co mi vadí je, že vláda nesnižuje výdaje hlavně tam kde jsou, podle mého názoru zbytečné.

 

Zákon o navýšení výdajů na „obranu“ na 2 % HDP bych zrušil a velmi drahou hračku ministryně Černochové americké F35 obranyschopnost republiky sníží, protože na drahý výcvik pilotů a mechaniků, provoz a výzbroj už nebudou peníze. Gripeny a L 159 pro obranu republiky bohatě stačí a bojové akce mimo území ČR ve většině případů nejsou v zájmu našich občanů a je třeba je zatrhnout.

 

Stanovit v této situaci pevnou částku platů učitelů je taky pěkná hloupost. Napřed je třeba reformovat školství, aby produkovalo občany použitelné v ekonomice a potom teprve zvednout platy ale ne obráceně.

 

EET by mělo být znovu zavedeno, superhrubá mzda by mohla být zrušena ale s finančně neutrálním dopadem na státní rozpočet.

 

Některé daňové výjimky bych taky zrušil, podporu stavebního spoření taky, místo toho bych obnovil státní dluhopisy pro občany s garantovaným úrokem.

 

Důkladně bych protřídil všechny možné dotace.

 

Potom bych snesl i to že na nějaký čas budou nižší důchody, než původně měly být a že na čas bude hůř.

Průměrný počet slepic: 4 (29 hlasů)

Podle počtu slepic vidím že nad tím že musí být hůř, přílišné nadšení nepanuje. Přesto tvrdím že buď bude hůř aby mohlo být líp, nebo bude hůř aby bylo v budoucnu ještě hůř. Bohužel tato vláda volí tu druhou variantu.

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Znáte lidi toho sráče, co se barví jako ptáče? Ano, je to jasné, je to on, ten náš super ekonom!

Průměrný počet slepic: 4.4 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

dnes udělá škrt.  A v naprostém klidu škrtne jen prostému lidu.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

je ve skutečnosti jen tou největší a nejdražší neziskovkou!

Průměrný počet slepic: 4.1 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

nás čeká westernové drama, vláda vymyslela svojí záchranu úplně sama. Chudá země, ale bohatá vláda, vše jistí potřebná armáda.

Průměrný počet slepic: 3.7 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klaus-Vlado-skrtej-statni-dotace-Vzpoura-normalnich-lidi-proti-mysleni-lepsolidi-to-by-bylo-bezvadne-735955

 

Průměrný počet slepic: 4.1 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Strana s tímhle programem by měla můj hlas ...

Průměrný počet slepic: 4.6 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

omylem posláno 2x

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

blýskne čelem. My však na něj i na jeho balíček serem!

Průměrný počet slepic: 3.7 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

I kdyby se splnilo třeba jen 10 % z výše uvedeného. Jen možná to regionální stěhování vládních úřadů mi připadá zbytečné. Nicméně fialový mor  se tím neřídil a pojede dál ve svém evropském a ukrajinském tažení, na které bude brát chybějící zdroje nadále výlučně z peněz ovčanů. Myslíte, že teď se probudí alespoň ti méně majetní libtardi, neboť tento fialový balíček se jich dotkne stejně jako dezolátů?  

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Díval jsem se na tiskovku, za pět minut dvanáct. Po hodině mě to přestalo bavit. Fráze, fráze a zase fráze dohromady nic konkrétního, snad je Jurečka uváděl konkrétní, ale pouze základní směr, detaily  v nichž je většinou zakopaný čert také nebyly k mání.

Jednu z mála konkrétních věcí byla nulová sazba na knihy.

V roce 2021 bylo vydáno 14 200 knižních titulů. Opravdu je třeba knižní trh podporovat? Já si knihy půjčuji. V chodbě knihovny je několik stolů, dohromady asi tak 5 m délky a na nich ve třech řadách  jsou hřbetem vzhůru poskládány jedna vedle druhé knihy které knihovna vyřadila a jsou k mání za symbolickou cenu. Jen tak jsem do jedné nahlédl, Hovory s TGM jako nová.

Průměrný počet slepic: 4.1 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Ale předražené vstupné na toto představení retardované komedie platím já, ty, my všichni.

A platit za něj budou i naše děti ....... tedy pokud je nevyselektují na východní frontě.

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

„….Černochová. Ta mimochodem spadla ze schodů spolu s Vlastíkem a jedou na trvalé léčení spolu...“

--------------------------

A nemohli by z těch schodů spadnout všichni hned po vyhlášení toho konsolidačního deformačního balíčku? Když už, tak už...

 

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Ještě jednu úsporu bych doporučil vládě. Přiškrtit mohutný a stále bující „reklamně, umělecko, sportovní“ byznys. Částky, které tu figurují jsou podle všeho ještě větší, než výdaje na vojensko průmyslový komplex. Ty peníze jsou z mnoha zdrojů, kdy každý z nich se zdá zanedbatelný, ale v součtu jsou to sumy obrovské. Jen tak namátkou:

 

Odečet peněz na reklamu z daňového základu. A následně nás bude tato reklama otravovat v TV a prodražovat zboží a služby. Tady bych reklamu neřadil mezi odečitatelné položky, ale naopak ji zatížil vysokou daní.

 

Dotace divadel, kin, sportu, z mnoha veřejných rozpočtů, (obec, kraj, stát) a to jak vybudováním divadel, kin, sportovních stadionů a jejich provozem včetně platů umělců a následně zatěžovat vzdělávací školský systém provozem mnoha uměleckých a sportovních škol.

 

Poplatky na rozhlasové a TV vysílání by měly podléhat lepší kontrole a být více průhledné a měly by se zabývat vysíláním toho co natočili jiní (s výjimkou zpravodajství) a ne věnovat vybrané peníze svým kamarádíčkům kteří natočí nějaký paskvil který dostanou bohatě zaplacený.

 

Přebujelé autorské poplatky, vyplácené ještě potomkům autorů, které v konečném výsledku prodražují zboží i služby.

 

Nejsem proto, aby se zastavily všechny možné dotace, jak veřejné, tak i ty skryté, jen si myslím že by se výstavba i provoz kulturních a sportovních zařízení měl promítnout více do ceny vstupenek. Než do veřejných rozpočtů. Také TV přenosy by měly být na sportovních, placených kanálech. Kdo je chce ať si je zaplatí.

Respektuji to, že lid chce chléb a hry ale připadá mi to tak, že začíná být neúměrně moc her a málo chleba. Také jsou neúměrně ceněny profese provozující hry, a málo ty které přinášejí chléb.

Průměrný počet slepic: 4 (7 hlasů)