Pá pá Německo

Autor
Štítky

Žijeme ve středoevropském prostoru. Celé naše dějiny neděláme prakticky nic jiného, než se bijeme a bratříčkujeme s Němci. Tu a tam máme navrch, většinou mají navrch oni a tak umíme nejen přelejzat, přeskakovat, ale i podlézt. Prostě praotec Čech se nacpal do prostoru, kde tomu měli velet Germáni. V každém století se v Německu najde někdo, kdo si k nám jde vyzkoušet sílu před útokem na ty větší Slovany v Rusku. Málo platné, jsme nárazník. 

Germánská kultura nás formuje patrně více, než ta naše slovanská Němce. Německo je tisíc let náš soused, nepřítel, bratr, ale hlavně učitel. Šilhání do Ruska či Sovětského svazu nebylo nikdy tak silné a dlouhodobé, jako šilhání do Berlína. Německý parademarš je u nás slyšet rozhodně častěji než ruská balalajka.  Že to v historii nebylo jinak, to prozrazuje každý druhý hrad co se jmenuje ...štejn nebo ...burg.  O slavných českých šlechtických rodech s příjmením ... berg ani nemluvím. 

Vždycky jsme ve skrytu duše obdivovali německý smysl pro pořádek, bo ti Germáni fakt umí udělat stát s velkým S. Ordnung musí být, vše korekt, všude čisto, všechno vzorné, policajt je málem bůh a z Dojčlad ýbr ales si každý správný Němec ucvrkává do gatí. Téměř všechny vyspělé technologické obory jsouv  Německu zastoupené. Na světě jsou jen dvě firmy, které umějí vybrousit obří zrcadlo na dalekohled a obě jsou v Německu. Slavný Maglev v Šanghaji stavěli Němci, pokud někde potkáte velkostroj, turbínu, nebo továrnu na klíč, prakticky se nespletete, když řeknete že v tom Němci měli prsty nebo prachy. Zkrátka jsou to kluci šikovní a i když je z tisíciletých důvodů nemáme úplně rádi, vlastně jim závidíme a chtěli bychom být jednou jako oni. Bereme si jejich zákony, jejich technologie, jejich systémy a vlastně i jejich filozofii. Jen povahu máme jinou. 

Nu, zdá se, že je toho pomalu konec. Němcům se jeden ze základních státních atributů jaksi hroutí. Jejich slavný velkolepý a dokonalý STÁT si už neumí vynutit pořádek na ulicích. Stačí jeden sumit v Hamburku a z německé organizace a dokonalosti moc nezbývá. Být tam demonstrantem, to je vlastně na pohodu. Policajt se vlastně bojí,aby mu nepřišili nějaký rasismus nebo brutalitu, vodní dělo nebolí, jen studí. Dav je velký a dostatečně anonymní a na demonstraci vás přivezou precizně vypravené zvláštní vlaky z celé Evropy. Pak začne rodeo. 

Nahoře lítají helikoptéry, dole stojí kordony, jsou to tisíce a tisíce lidí, ale nejde z nich vůbec respekt. Nejsou ničeho schopni, protože stát se rozhodl, že ničeho schopni být nesmějí. Kde jsou ty doby, kdy lidi chodili demonstrovat před kulomety nabité ostrými. To je kus odvahy. V USA by se asi v podobné situaci klidně střílelo. Být bojovník proti globalizaci v New Yorku, to je o hubu a statečné srdce. 

Německo se krok za krokem vzdává všeho, co nás na něm přitahovalo. Pořádku ubývá, zato přibývá keců, které usvědčují ne z lidumilnosti, ale ze slabosti. Hamburk je jen další střípek do skládačky, že stát je shnilý zevnitř. ARD a ZDF to přenesly do všech domácností a každý Bavor, Šváb a nebo Prus vidí, že poslouchat netřeba. Že se nikdo nepostará, stát rezignoval. Neuměl se postarat o holky, když se slavil nový rok a znásilňovalo se, neumí ochránit auta a výlohy, neumí integrovat Turky, kteří sice mají německý pas, ale poslouchají raději Erdogana než Merkelovou, zkrátka stát umí jen bezradně trčet v prostoru nebo monitorovat ze vzduchu. Násilí povoleno. 

To, co se stalo v Hamburku, to je důležitější než to, zda je kancléřkou Merkelová nebo někdo jiný. Tam se láme Němectví, tam taje to, co dělá Německo Německem. Neschopnost tváří v tvář odhodlané brutalitě, neschopnost řešit jakékoliv násilí. Ustrašenost politiků,kdyby náhodou někoho zabili při policejní akci. Podělanost tváří v tvář světu, který dvacet let hnětli právě do této podoby. 

Po tisíci letech si začínáme pomalu říkat, že ti Němci jsou pěkně blbí. Po mnoha a mnoha generacích můžeme mít pocit, že tomu jednou rozumíme líp než oni. 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

To, co popisujete je sice nepříjemné, mít to v sousedství, ale horší je, že to vnucují i k nám.
Je správné, poučovat se z chyb. Ale než z vlastních, je lepší z těch cizích. V tomto případě německých, ale také francouzských, belgických....
Z těch ruských také, ale to je trochu jiná kapitola.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak jako, ta mladší generace Němců je docela v poho. Myslím si, že nějakou šanci na záchranu mají, pokud se naučí brát věci víc s humorem a nehrotit :).

https://www.youtube.com/watch?v=hW28HSSfEg0

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Doporučuji tuhle knížku: "Češi, odkud jsme přišli" i když jí nebudete věřit, je lepší ji znát.

Praotec Čech se nejspíš vůbec nikam nevecpal. Naopak, my jsme tu dost možná byli dávno před germánama a keltama a římanama.

Žili tady zemědělci už před 7000 lety nejmíň. Vesnice každé 3km. Kam by ti lidi zmizeli a proč? Keltové ani germáni zemědělci moc nebyli.

Ve starověku byly neznámé populace po Evropě všude. Na Sparťany pracoval kdo, když pořád válčili ? Jakási místní populace bez práv, kterou občas masakrovali. Když přišli keltové do Irska i tam už byla místní populace.

Celé východní Německo je poněmčené slovanské území, stačí se podívat na místní jména. A to do války Německo sahalo dál na východ. Stejně ale i v Bavorsku a Rakousku jsou vesnice s poněmčenými jmény.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Slavné české rody často byly jen stará germánská počeštěná šlechta. - Stejně jako všude jinde. Frankové byli germánský kmen, co vládli keltům a podle nich se jmenuje země Francie. Anglie se jmenuje podle germánského kmene Anglů, co tamní galy chlapy vyvraždili a vzali si jejich ženy. Romanovci byli germánská královská rodina. Windsorové se původně jmenovali Hannoverové, v Belgii vládne německá královská rodina.

Německý "smysl pro pořádek" datuje teprv od novověku. Konkrétně pruského krále Fridricha, kterej to vyžadoval a žil tak dlouho, aby se to Němcům dostalo do krve. 40 let komunismu dost změnilo východní němce. Angláni jsou uskřípnutí teprve od viktoriánství. Před tím se kurvili a ožírali jako všude v Evropě. Rusové maj tak šílené uctívání moci od dobytí mongoly, jenž místní šlechtě, jenž se připojila, dali nad ostatními moc do té doby nevídanou. Celej balkán je ještě traumatizovanej z turecké okupace. Švédům se změnil charakter poté co jejich králové prohráli dost válek, aby se na to vysrali a radši velebili zem.

Ač se to nezdá, Češi byli od husitskejch válek nejlepší vojáci po několik set let, až to po nich převzali švýcaři, co taky bojovali napřed za sebe.

Češi za první republiky byli úplně jinej druh lidí. Mravní, vlastenečtí a rovní.

Náš charakter zkurvili napřed Němci, pak komunisti a nejhůř Havel. Proti náckům a komunistům lidi většinově byli, ale za Havla se dostala nahoru ta nejhorší spodina. To národ strašně srazilo. Když si vzpomenu na to, jak v roce 89 lidi chtěli obnovovat zemi a ten dobytek dělal podraz za podrazem, tak mi je z toho ještě zpětně zle.

Německej pořádek se týká jen podřízených a středních pozic. Jak nám předvedla Merkelová a její poskoci nahoře je totální bordel. Já si ještě pamatuju, kdy se v Německu respektovaly předpisy. Dneska si diktátorka dělá co chce, jako Gingis Chán.

Hitler se nechal přechcat anglánama a americkejma bankéřema a vmanévrovat se do války, kterou nemohl vyhrát. V Německu byla před druhou světovou docela chudoba. Německý důstojnící po okupaci budili u Čechů pohrdání, jak se ládovali českejma rakvičkama a nakupovali čokoládu a po kufrech ji posílali domu.

Taky ve východním Německu si žili stejně jako u nás a dopadli snad hůř než my, protože ekonomicky žádná sláva a teď to tam maj už dávno samou mešitu, mlátěj je levicový náckové z antify a to to byli ti nejněmečtější němci. - K pláči.

Taky Císař Vilém se nechal přechcat od Anglánů a pustil se do 1 světové války, kterou nemohl zvládnout.

Váš závěrečný optimismus bych radši nezdílel.

Nedochází vám, co se děje? Němci tam maj plno muslimů a jsou poslušnej národ. Až si Merkelová nebo nějakej jinej politik natáhle hadr na hlavu, tak se dá na islám kolik procet němců? 20%, 40%, 60%. A německá výbojnost na východ a muslimská výbojnost proti nevěřícím a naše geografická poloha znamená, že se zaútočí nejdřív na nás. Poturčenci horší turka platilo i na Němce.

My nemáme armádu jen pidi expediční sbor co plánujou poslat někam do Ruska, odkud se jich vrátěj jen trosky, jak už to s armádama, co vyrazej na Rusko bejva.

Čím se budeme bránit armádě přišlých muslimů vyzbrojených německou armádou? Už tu máme US sklady zbraní pro muslimy a nevím jestli jste si toho všimnul, kebabárny se tu množí jak houby po dešti. Co si myslíte, že nadělá jedna vesnice proti i jen dvoum přibližně vycvičenejm chlápkům se samopalama a granátama?

Ti zrádci, ještě připojili naši armádu k německý německá policie už má právo zatýkat na našem území. Bylo to i na ČT.

Nevím jestli jste četl Babičku Boženy Němcové. Je tam věštba že naše země bude na kopytech roznesena.

Kolik let je vašim dětem? Dcery už jsou možná ve věku, kdy kvalifikují na prorokovu manželku a arabské slovo pro eunucha pochází od slova slovan. Tak se podívejte dobře na svoje děti a začněte rychle přemýšlet, jaká budoucnost je vlastně čeká a co s tím.

Čím míň máte iluzí, tím lepší rozhodnutí můžete udělat.

Poislámštění Evropy bude znamenat přesně to samé, co jinde. Vyvraždění inteligentnější části populace (samostatně myslící děti nepřežijí dětství, buď jako samostatně myslící nebo vůbec) a civilizace se zhroutí do toho, co je v Iránu či v Egyptě. Agresivní islámská Evropa bude ohrožovat USA a ti ji nakonec zničí. Protože kde islám není pokrok pokračuje, kde je, skončil.

Osobně lituju, že nemám milión dva dolarů, bych se sbalil a šel někam na Novej Zéland a dětem řekl, že se maj tak za 50 let vrátit, jestli bude kam.

-

Co se Ruska týče, tak balalajka nás neoslovuje ale Skal a stepí jo, Kaťuša jo. Vysocký jo. Ruská hymna, to zní jak hudba k filmu kde se tankové armády valej stepí k hranici.
Postranní ulice Moskvy vypadají jak někde v Plzni, Liberci či Praze a jen díky nápisům je vidět, kde jsme. Všichni Češi nadávaj na Rusy, ale většinou jsou na ně hodný a Rusové jsou hodní sami o sobě. Až na ruské zbohatlíky, kteří jsou jak zbohatlíci všude jinde.

Musím říct, že i Ukrajina mi přijde někdy úžasná. Lvov má teď to zasněné kouzlo komunistické Prahy a jestli je Ukrajina zcháralá, tak bych chtěl upozornit na Detroit, který chátrá ještě šíleněji a vlastně celej Rust belt, kde lidi volili hromadně Trumpa.

Ve skutečnosti máme kdeco společnýho s kdekým. Líbí se nám brazilská a mexická samba a chutná Mexická kuchyně, taky čínská, indická a italská. Pořád se nám líbí švýcarská přesnost. Antické Řecko. Anglická šlechta je jinej pojem než německá. Americká kinematografie je nejprodávanější bez mrknutí oka. Anglosaská pop hudba dělá z německé bakterie. Francouská a Ruská literatura devatenáctého jsou mimořádné a stále se vidíme v italské renesanci.

Německá secese je zlá (aspoň to co přežilo válku), vážná hudba nádherná a tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pam%C3%A1tn%C3%ADk_Bitvy_n%C3%A1rod%C5%AF
vypadá jak výtah do pekel.

Podobně působí i to, co chtěli němci postavit místo zbouraného Obecního domu. Taková kombinace kasáren vzpomínka na starý Řím.

Zatím bez slepic

Četl jsem celý váš komentář a mám pocit že víra v co by mělo být je více než co skutečně bylo...
Od dědečka jsem slyšel nejeden příběh co bylo za první republiky, i v těch humoreskách to ukázali a i ty pražské neukazují morální dělný lid, ale stejně šmejdy jako jsou v našem národě i teď...

Co byl rozdíl mezi první republikou a dneškem, za první republiky si nedělali ilii ó minulosti, budovali sice příběhy na které by byli hrdí, ale nevěřili pohádkám jako vy...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

http://XEvil.net/

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

cialis 10mg cialis savings card https://wmmcialis.com/# - buying cialis cheap cialis cialis coupon walgreens

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.