Německo

Články

Ve stínu Karviné

Autor

Sociální sítě na Alternativě jsou naplněny diskusí o Rakušanově debatě v Karviné, kam si Vítek dovezl několik policejních antonů, obklopil se gorilami, řádně se nechal nabrífovat, postaral se o dodatečné fandění od Šafrova plátku For Rum 24 a pak se nechal oslavovat, jak vyhrál zápas. FC Dozimetr porazil místní okresní přebor, protože byl zároveň hráčem i rozhodčím, který se postaral, aby domácí mužstvo nikdy nedokončilo jedinou akci.

Na Berlín!

Autor

Pamatujete, jak se před půl rokem mluvilo o henté ukrajinské protiofenzívě, jakou svět neviděl? Analytici se předháněli v prognózách její jednoznačné úspěšnosti, šeptalo se o obrovské armádě, kterou Ukrajinci shromáždili, předem bylo jasné, že ruští okupanti utečou ihned jak uvidí první německý tank, pro bojiště byly prý připraveny desetitisíce dronů, fronta bude rozetnuta vedví, Lipavský se těšil na rekreaci na Krymu. Tehdy naposledy se ještě dělaly konference o poválečné obnově Luhanské oblasti…

Kolonie na druhou...

Autor

Předchozími dvěma články jsem se k německým protestujícím zemědělcům jednoznačně hlásil. Vyjádřil jsem pochopení pro jejich problémy, konstatoval jsem, že se jejich trable neliší od těch našich, protože mají stejné příčiny v podobě neschopných elit odtržených od reality. Symbolem těchto protestů je pro mě text, který jsem zaznamenal na jednom traktoru: Nesejí, nesklízí, ale všechno vědí nejlíp. Němci mají problém s bruselskou hydrou a zdebilizovanou mládeží, která se pokouší o kulturní revoluci. My, Češi, jsme na tom úplně stejně.

Nižší desítky traktorů

Autor

Včera jsem celý den sledoval cvrkot na německém fejsbůku. Stálo to za to. Dozvěděl jsem se o jejich protestech docela zajímavé věci, které bychom měli vědět. Ale než se dostanu k tomu, co jsem viděl, začnu s tím, co jsem neviděl. Neviděl jsem totiž žádné pořádné zpravodajství v českém majnstrýmu. To ticho bylo tak ohlušující, že jsem měl pocity jako při první demonstraci v záři 2022.

PF 2022

Autor
Štítky

Tak se to doopravdy stalo. Němci vypnuli avizované jaderné reaktory a příští rok hodlají vypnout další. Do toho stále certifikují Nordstrým a avizují, že letošní zimu jím opravdu žádný plyn do Dojčlandu nepřijde. Vypnutí německých jaderných elektráren zařídila ještě Merkelová... ono je to s ní vůbec zajímavé, protože byla (tuším) čtyři volební období kancléřkou, takže vlastně může za všechno co se v Německu v příštích několika letech stane. 

Dojče elektriše blekaut a český politiše blekaut

Autor
Štítky

Jak jsem slíbil, dneska si prokydáme německé volby do Bundestágu. Nebudu se pokoušet o žádnou fundovanou analýzu, doporučuju si skočit k Vlkovi na Kosu, ten se těmtotématům věnuje s láskou a péčí, takže se tam dozvíte všechno podstatné i nepodstatné ba dokonce i droboučké maličkosti, které by člověka ani nenapadly. Takže pokud chcete znát přesná číslíčka, volební grafy a podobné věci, pospěšte k Vlkovi. 

Malý jsi člověče

Autor
Štítky

Před tornádem se člověk schová - postačí sklep, most, propustek, někdy třeba stačí silná stěna nebo svah. Ale před vodou se neschováte. 

Dnešní článek bude o záplavách v Německu a Belgii. V té nejvyspělejší a nejbohatší části EU. V té nejpedantštější části EU. V zemi, kde se byrokratické procedury dodržují dobrovolně a radostně. V zemi, kde alespoň na úřadech panuje pořádek, kde jsou fakt všechny domy postavené podle projektu a mají kolaudační souhlas se všemi náležitostmi. 

Ňáko se nám to otočilo ne?

Autor
Štítky

aké máte neodbytný pocit, že nám další neměnná pravda začíná mizet na smětišti dějin? Navíc se to stalo úplně přirozeně, nemělo to sice stejné příčiny, ale podobné průběhy. Zkrátka a dobře, nějak se nám prohodily národní entity a stačily na to necelé čtyři generace. 

Němci už nemají skoro žádnou armádu. Ale v principu jim to vlastně moc nevadí. Jsou přece viníky těch nejhorších zvěrstev včetně mučení, vraždění, zabíjení, leckdo si to o nich myslí a oni sami se tomu přizpůsobují. A tak už nemají ten wéhrmacht, ale jen uniformy pro těhotné vojačky.