Tak co s tím Babišem?

Autor
Štítky

A máme další autorskou premiéru. Tentokrát mně velice milou. Kdo čtete Kosu, jistě znáte články od Manecy. Já ji mám obzvlášť rád, protože u mě byla loni na zabijačce a pak o mě napsala článek, kde mě vychválila do nebe a udělala z Vidláka málem prezidenta. No nechoďme kolem horké kaše, Maneco, je to tvoje.

Polejeme ho térem a zasypeme peřím?

Musím se přiznat, že ani po letech nechápu některé ustálené závěry politiků a médií jak v naší, tak světové politice. A nedokážu ani rozlišit, jestli jsem správně nechápavá nebo prostě jen nechytrá.

Tak například závěr, že Babiš je politik ve střetu zájmů...

Ale to podle mě není pravda. Zájem občana Babiše, majitele firem Babiše i ministra financí Babiše byl vždy zcela stejný, žádný střet těchto zájmů nikdy nebyl. Chtěl prosperitu současně pro všechny tyto tři subjekty. Pro výkonného a úspěšného občana Babiše a majitele firem Babiše stát začal být brzdícím prostředím a tak se rozhodl vstoupit i do politiky, aby to tam trochu uklidil. Nejen ku prospěchu svému a svých firem, ale také ku prospěchu všech obyvatel této země. Babišovy firmy jsou dnes totiž tak velké, že potřebují k odbytu svých produktů spokojené a prosperující obyvatele. Je to jednoduché.

Anebo další závěr. Spousta politiků a analytiků se dodnes kácí z Babišova výroku, že chce řídit stát jako firmu.

Já jsem ale přesvědčená, že to, co chtěl Babiš přenést z řízení (jak občas říká „rodinné“) firmy do řízení státu byly prvky v řízení státu do té doby neobvyklé, a sice smysluplnost, šetrnost, hospodárnost, důslednost, odpovědnost.

A že Babiš nesmí ve vysoké politické funkci vlastnit média, protože by je ovlivňoval?

Ve středu během pořadu Interview na ČT24, kde probíhal rozhovor redaktorky Witowské s Václavem Bělohradským, jsem se dozvěděla, že MAFRA vlastní cca 9% mediálního trhu. 9% - ježiši! A kvůli tomuhle o tom mnohokrát jednal nejen náš parlament, ale už i jakési komise evropského parlamentu, kvůli tomu byl odhlasován zákon lex Babiš? Já sice nesleduju tištěné noviny, ale denně čtu zprávy na iDnes, které spadá pod Mafru. Kdybych nevěděla, kdo portál iDnes vlastní, tak bych si tipla, že napůl Bára Štěpánová a napůl TOP09. Ty články jsou totiž naprosto zřetelně pod vlivem moderní liberální multikulti levice. Ani stopy po vlivu Babiše.

A co se týká odposlechů rozhovoru Babiše s redaktorem...

Když pominu, že odposlechy byly pořízené nezákonně, tak přece nikdo nemůže brát vážně, že to rozpačité Babišovo kuňkání a uhýbání na záznamu je jeho úkolování redaktora. Fakt máte pocit, že takhle Babiš vědomě úkoluje své podřízené? Působí to celé tak, že Babišovi je daný rozhovor evidentně nepříjemný a neví si s ním rady.

Není pochyb, že všechny ty kauzy jako STB, Čapí hnízdo, korunové dluhopisy, odposlechy, atd., jsou nástroje pro odstranění Babiše z politiky. Babiš je pro většinu politiků a analytiků chyba Matrixu a to se musí opravit. Je to ale boj se zatraceně silným protivníkem, protože je to protivník nezávislý a nezkorumpovatelný. Navíc zaměstnává ve svých firmách cca 35.000 lidí, zatímco mnohým z těch politiků se ve svém životě podařilo zaměstnat tak nanejvýš sama sebe. Vzhledem k tradiční české závisti bych si troufla odhadnout, že u některých je to citlivá záležitost na úrovni porovnávání pindíků.

No a teď už jsem asi v každém čtenáři vzbudila dojem, že jsem oddaný volič Babiše (chlapi tady v jedné hospodě říkají: „náš Babišek“).

Což o to, Babiše bych volila opravdu okamžitě, ale souhlasím s příspěvkem uživatele Admirála v diskusi níže, že když z Hnutí ANO vyjmete Babiše, tak zbyde Zlatuška, Stropnický, Telička, Jourová, Pelikán… a já přidám ještě Vokřála a Krnáčovou. Nikdo z těchto lidí k Babišovi totiž nepatří, nemají v „Babišově“ Hnutí ANO co dělat. Zlatuška se Stropnickým by se se svou pokročilou nenávistí k Rusku a Putinovi a svou oddaností americkým neoconům spíš hodili do LESa Martina Bursíka, Telička je nadčasový univerzální pokrytec, Jourová se chová jako po bruselské lobotomii, Pelikán s Krnáčovou patří k Zeleným, Vokřál do TOP09.

Takže, Babišku, sorryjako, ale Hnutí ANO je pro mě s těmito lidmi nevolitelné.

Co se týká nového ministra financí Ivana Pilného, tak já si ho z pořadu Den D pamatuju jako studeného, pragmatického, nediplomatického a poněkud ne-empatického pravicového manažera. Pokud bude takhle vystupovat i jako nový ministr financí, tak Hnutí ANO kvůli němu přijde o část voličů.

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Maneco, tři poznámky, nevím, zda trefné.
1. "Babišovy firmy jsou dnes totiž tak velké, že potřebují k odbytu svých produktů spokojené a prosperující obyvatele." Já myslím, že to tak není. Babišovy firmy jsou jednak chemičky, které přímé napojení na občany jako spotřebitele nemají.
Jeho potravinářské společnosti vyrábějí a na trh dodávají celkem spíše sračky (pardon) a on potřebuje masu méně vydělávajících, aby je uplatnil na trhu. K tomu potřebuje také nějak zkomplikovat život menším výrobcům obdobného zboží vyšší kvality s poněkud vyšší cenou(daří se).
Mzdy v Babišových firmách opravdu nejsou nijak vysoké a pracovní podmínky jásavé. A ve státě to chce jako ve (své) firmě.
2. Jeví se mi, že jste zcela rezignovala na alespoň náznak nějaké morálky v politice. Já vím, život vás poučil jak to s tímto fenoménem je ve skutečnosti, jsem na tom stejně. Ale estébák ve vedení státu - no děkuju pěkně, ale to nedám. (vím, od agentem nebyl - říká to jeho řídící důstojník a ten to přece musí vědět). Pokud vám trvalé kázání vody a pití vína (o jiný konflikt zájmů tu ani moc nejde) nevadí, pak by možná bylo lepší vrátit se do poměrů před třiceti lety.
3. K těm vámi jmenovaným lidem, kteří "nemají v „Babišově“ Hnutí ANO co dělat", třeba říci, že je to přesně obráceně - právě oni jsou pro Babiše a JEHO ANO naprosto nezbytní. Jsou jako z jednoho vrhu, což platí i pro lidi v ANO u nás ve statutárním městysi. Jistou nadějí je naprosto bezskrupulózní Telička, který už dává ANO sbohem. Třeba ví něco, co my ostatní ještě nikoliv.

A ještě k tomu Ivanovi Pilnému. Myslím, že ho popisujete naprosto přesně a však si také všimněte, jak rychle zmizel z obrazovek i titulních stránek. Prostě najatý manažer na nějakou (Vůdcem zadanou) práci, který nemá rád publicitu a ani se to po něm nechce. Ta nabídka úkolu musela být charakteru "nelze ji odmítnout", protože po prvotním tvrzení "nebudu dělat něco, čemu nerozumím" náhlý obrat. Vůdcovo přání je třeba splnit.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"..teď už nejsme lidi, jsme už jenom partaje,
nikdo z nás nevidí, v čem ta chyba je.
Už nevěříme sobě, teď věříme Oslovi,
jen když nás ten Osel hlučně osloví..."

P.S. S článkem nelze polemizovat, polemika by byla mnohokrát delší, než článek
a stejně by asi byla úplně zbytečná...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ja vidim Babisa ako obcana Babisa a pripadne este Babisa ako majitela firiem. Stat Babisa zaujima len ako prostriedok vyuzitelny pre svoje zaujmy o com svedci jeho vyrok "sak seci kradnu" a kauzy za jeho ministrovania, kedy je vidno jednoznacny stret zaujmov. Ved uz len historia Imoby by mala stacit na to, aby bol Babis diskvalifikovany na akukolvek verejnu funkciu. Historia Imoby jasne prezentuje coho je Babis schopny - od kreativneho uctovnictva cez fiktivne prevody firiem, majetku, tunelovania, proste cokolvek, co prinesie vyhodu, zisk, profit bez ohladu na ostatnych. Nie nie, Babisa stat naozaj nezaujima pretoze ak by ano, bol by empaticky voci zamestnancom firiem, ktore polozil na lopatky. Ak by stat Babisa naozaj zaujimal, neexistovali by Korunove dlhopisy, neodvedene dane, zneuzivanie eurofondov a dokonca ani tie uniknute rozhovory. Co sa tyka tych nahravok, je predsa uplne jedno, ci vznikli zakonne alebo nezakonne. Dolezity je obsah a ten je jednoznacny, vytiahnutie spiny na oponentov v ten spravny cas. Ak by bol Babis slusny obcan, tie nahravky predsa nikdy nevzniknu.
Cez to vsetko, ze je Babis taky krivak ma zaujima, co sledoval tym svojim "autoauditom"? Ved mu muselo byt jasne, ze vyplava na povrch rozdiel medzi prijmami a vydajmi. Mozno chcel zobrat oponentom vietor z plachiet tym ze ked vytiahne audit, nikto sa nebude zaujimat o detaily a nebude ho analyzovat.
Obavam sa, ze cesky volic sa este od Babisa docka neprijemnych prekvapeni.

Zatím bez slepic

Co sledoval auditem? Bylo mu jasné, že druhá strana ví a zveřejní, tak jediná možnost minimalizace škoda, je zvěřejnit to sám se svým vysvětlením a tak druhou stranu dostat do pozice kdy už pouze remcá na chalpa co "se přizná", ne že zveřejňuje něco co "podrazák tají"...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Godot:
ad1) Trochu chyba v logice, paní nekomentovala "kavlitu" výrobků babiše, ale aby si lid obecný mohl ty výrobky koupit musí mít na topeníze a stabilní ekonomiku... A ty chemičky prosím vyrábí základní suroviny pro ty prací prášky atd. takže když si to lid kupovat nebude, nebude mít chemička komu prodat výrtobní materiál, takže zase chyba logiky... Mzdy v podniku co dává Babiš je ubohost, ale to nějak nekoliduje s tím, že potřebuje stabilní trh...
ad2)Morálka v politice? Vždy je to o nějaké "slušné formě" projevu a chování. Politika samotná je podřízena pouze nějakému cílu, kdy svépravný stát(ne kolonie) má cíl udržení a rozvoj státu a to na "úkor" obyvatel (od daní, až po padnutí synů ve válce...). Jestli tam fakt chcete morálku, tak jste nepochopil co je úkolem politiky a chcete po ní spíše něco co má mít na starosti skutečná církev (ne co skutečně Islám či Křesťaství ajiné konají...)
ad3)sopuhlas

adPilný) Jak jsem někde četl, jestli jeho úkolem nebylo, aby si lid obecný řekl, "my chceme zpět babiše, ne toho zmrda co chce otroctví"...

Zatím bez slepic

In reply to by Ass (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pilný, Pilný, ten sice k ANO voliče soc. dem. a komunistů nepřiláká (že by rád viděl důchodce na veřejně prospěšných pracích (parafrázováno)) to tedy NÉÉ, ale může to být mucholapka na některé voliče od Kalouska, od lidovců či od ODS.

Na voliče soc. dem. jsou inštalované v ANO jiné mucholapky. ANO se snaží lovit ve všech vodách a díky provařenosti konkurence a absence nové, neokoukané konkurence se jim zatím k nelibosti ostatních daří.

Pilného jsem poslouchal na Radiožurnálu v nějaký den okolo jeho inštalace do postu. Docela dobrý dojem, redaktorem se nenechal zahnat do kouta, furt ho tlačil (redaktor) do toho, aby souhlasil s tím, že Babiš je ježibabiš a je zloděj a kdo krade, mohl by i zabít, ale to se mu nepovedlo. Pilný byl velmi dobře připravený a máznul si redaktora lehce na chleba.

Může být, že Pilný bude v politice nová figura se schopnostmi Kalouska. Kalousek, ať si o jeho názorech a o tom co prosazuje, je schopný, dobrý rétor, dokáže počítat dopředu, dokáže se spojit v pravou chvíli třeba s čertem, když to potřebuje - nikdo jiný by projekt TOP09 nedokázal úspěšně realizovat - to se nynějším obnovovatelům ODA nemůže ani ve snu podařit. Pokud se Pilný prosadí ať už v ANO nebo jinde, tak může mít konkurence problém.

Při katastrofální absenci osobností na levici a pseudolevici se může stát, že za nějaký rok budou důchodci hezky makat za pseudopeníz na veřejných pracích.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.