Tak už i ISO....

Autor

K narozeninám jsem včera dostal další milý dárek. Poslední dny své existence začíná odpočítávat i největší nepřítel dnešní doby - byrokrati. Včera jsme se dozvěděli, že máme kupu kapacit na testování koroňáčku, ale ty nemají ISO. A ty co mají ISO, ty dělají dlouho, pomalu, liknavě a blbě.  Ó díky Koronavire, konečně si všichni všimli, že nejhorší mor je v  byrokracii, kterou nikdo nepotřebuje a certifikátech o ničem. 

A tak volám... jen houšť a větší kapky. 

Takhle nějak to muselo vypadat v roce 89. Také si v létě ještě nikdo nedovedl představit, že se všechno sesype a když to začalo, hodně lidí si myslelo, že je to jen nějaká anomálie, která se brzy vrátí zase do starých kolejí. A ono se to už nevrátilo. A tak všichni antichartisté zalezli, zhodnotili situaci a přizpůsobili se.  

Ještě před měsícem jsem v koroňáku viděl víc hoax než realitu. Trvalo mi, než jsem změnil názor. Nejprve musela Čína realizovat velmi drastická opatření, musel jsem si toho dost přečíst. Ještě před týdnem byl Koroňáček poměrně daleko - někde v Itálii mezi zazobanými lyžaři. Všechno se zdálo být pod kontrolou. Není to ještě ani čtrnáct dní, co běžně vycházely články rozhovorů s epidemiology, kteří tvrdili, že se s koroňákem nic neděje a všechno je v Itálii pod kontrolou. Ve čtvrtek to bude teprve čtrnáct dní, co ještě vyšel článek na Novinkách, že strach před lyžováním v Itálii je zbytečný. 

Nebudu na Andreje nakládat víc než na sebe... Mně samotnému to všechno opravdu docvaklo až ve chvíli, kdy Andrej nechal zavřít školy. A myslím, že takových byla většina. Až tehdy - když začaly růst čísla nakažených, děcka zůstala doma, až tehdy všem (včetně mě) začalo docházet, co se děje. Andrej dal na Prymulu a další profíky o pár dní dřív a vsadím se, že to nebylo jednoduché rozhodování. 

Před čtrnácti dny se lidi na plesech a koštech chlubili, jak přijeli z Itálie a na nějaou opatrnost se mohou vykašlat. A jejich kamarádi je za to plácali po zádech. O pár dní později jim začali nadávat za nezodpovědnost. Ne, nepřipouštěli jsme si nic. Měli jsme z toho legraci, jak se to Italům vymyká z rukou a teď čekáme, jak moc se to bude vymykat z rukou i u nás. 

Andrejovi odpůrci mu teď vyčítají roušky, ale před čtrnácti dny by mu vyčítali zavřené hranice. Teď mu vyčítají, že nezvládá... ale on celkem zvládá. A co nezvládá on, to zvládá ta normální část veřejnosti - ta která si ušila roušky místo aby nadávala, ta co má zásoby, aby zvládla podobný výpadek jako v Litovli, ta co teď obvolává sousedy a ptá se jich, jestli něco nepotřebují.  A (nemyslel jsem si, že to někdy řeknu) dokonce máme i spoustu normálních zaměstnavatelů - kapitalistů nenasytů, kteří svoje lidi poslali na home office za plný plat. Nechci nic říkat, ale naše Agrofertí firma tohle bez keců udělala. 

Teď si říkám, jestli nám dochází, co se vlastně stalo. Hodně lidí kolem mně má pocit, že za čtrnáct dní to skončí. Prostě budeme chvíli doma, nakaženým se to rozjede, pak se vyléčí a vše se vrátí do starých kolejí, jen budeme hudrat na vyčerpanou dovolenou. Možná jsem zase mimo (není to nic divného stává se mi to často), ale mám pocit, že tohle už se do starých kolejí nevrátí. Když vidím jak lidi v Rakousku obléhají bankomaty a v Itálii z ekonomiky funguje jen zdravotnictví a to z posledních sil, tak bych si myslel, že koroňák nepřijde sám. Bude mít souputníky.  

Máme tu totiž tak trochu válku.... mimochodem, velmi příjemnou válku. Místo aby vás nutili rukovat a nechat se rozstřílet, chtějí po vás, abyste seděli doma a trochu spolupracovali. 

Ale jinak je to válečný stav jak šitý. Úplně si představuju, jak vedení nemocnic začíná tlačit na ty vrchní sestry, které nikdy neutřely ničí podělanej zadek, ale rajtovaly na tom, že teploty nejsou zapsané červenou propiskou, jak je teď nutí navléknout mundůr a jít ošetřovat, protože to bude zapotřebí. Jak si berou roušky a respirátory a po dlouhém pobytu v kanceláři, kde kontrolovaly papíry, najednou zase musejí dělat skutečnou práci.  A vedle sebe mají mladší holky, které to umějí stokrát lépe než ony a dostávají horší plat. 

Úplně vidím, jak najednou umíme v republice testovat třikrát i pětkrát rychleji, stejně kvalitně i bez ISO laboratoří, ba naopak právě ty laboratoře plné ISO předpisů jsou brzdou provozu. 

Když jsme dneska chodil venku, tak už v podstatě všichni mají nějakou roušku i když je stát nemá.  Lidi si poradili, ušili, zavedli výrobu, prodávají a představte si... nezkoušela to žádná akreditovaná laboratoř, nikdo tomu nedal požehnání, žádná obchodní inspekce to nezkoumala a ono to funguje. Tahle zkušenost zůstane. Vpálí se. 

Být majitelem certifikační firmy, tak si hledám jiný obor na zlodějny, protože doba certifikátů skončila. A co si nevezme do hrobu vir, to si vezme do hrobu následná krize, která se ale bude řešit přesně stejným způsobem jako Koroňáček - válečným stavem. 

Babišovi teď vyčítají, že nezařídil roušky, že málo testují, že nezvládají opatření. To není jeho vina. Možná to na začátku podcenil, ale on není epidemiolog, on je premiér a tak má právo nerozumět doktorským pindům. Já mu budu vyčítat, pokud se bude snažit celé ISO udržet. Pokud se bude brát za byrokraty, pokud se bude snažit zachránit papírožrouty. Naopak mu zatleskám, až všechny ty Lloydové a podobní certifikátoři půjdou na smětiště dějin.  

Babiš není u moci třicet let. Na tristním stavu se podílely elity rukou společnou a nerozbornou. Teď jim bude vystaveno vysvědčení a účet.  Ano, možná kus účtu půjde i za Andrejem. Ale teď v době krize si ho tam národ nechá... nikdo jiný není k mání. A po krizi už budou úplně jiní hoši. Ti co se v době krize osvědčili. Co něco odpracovali a uměli. Kecálkové se teď odvařují tak rychle, že je to neuvěřitelné. 

Pokud Babiš dneska zajistí, aby všechny laborky ISO neISO od zítřka testovaly jako o život, tak bude mít moji podporu. Protože to stejné půjde udělat leckde a v lecčem. Půjde to i s výrobou aut, protože když teď VW zavře provozy a pak bude krize, bude muset přijít s úplně jiným modelem než drahé, neefektivní a nepoužitelné elektrohračky. Lidi budou mít jiné starosti než zelenou energii. Bude se řešit, aby vůbec měli nějakou energii. 

Sakra, já se na tu budoucnost snad začínám i těšit. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (107 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

svět je v pořádku.

Průměrný počet slepic: 4.1 (37 hlasů)

Zrovna ti fláknul jednu slepici. Zab ji, hoď ji na hnůj a polej lysolem páč je nakažená dementovirem.

Průměrný počet slepic: 4.1 (21 hlas)

...už ji mám taky. Lysolu nemaje třímám v ruce letlampu a udělám z ní fosílii. Lepší by bylo místo první slepice vůl a místo druhé slepice osel, líp by se sčítala stáda a pro mnohé by to bylo zábavnější. Škrti operují jednou slepicí a ještě je nakažená.

Průměrný počet slepic: 4.3 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Koukám, že se z Kydů stal Dekameron. Při epidemii se to dobře povídá.

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)

In reply to by Narcis (neověřeno)

Trvalý odkaz

deset deka Meronů.
Je to mňamka. Kupujte.

Průměrný počet slepic: 3.7 (12 hlasů)

In reply to by Narcis (neověřeno)

Trvalý odkaz

Giovani Boccacio napsal Dekameron jako vyprávění o lásce 3 mladých mužů a 7 žen, kteří utekli před morem ve Florencii 1348 na venkov. Kdo se hlásí na pozice 3 mužů a 7 žen?

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na tuhle knížku jsem si v současné situaci vzpomněl mnohokrát... Říkáte já, dva kamarádi a sedm mladých žen? Jdu do toho :D

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

In reply to by Hejtman (neověřeno)

Trvalý odkaz

V Kolíně na Rýně běží další kolo, vysílá Sat.1. Prvnich deset "hrdinů" nastoupilo do izolace 6. února, čtyři noví 6. března. Nastalo dilemno: informovat starousedlíky o situaci venku nebo ne?
Po bouřlivých diskusích padlo rozhodnutí pravidla porušit a včera večer se v mimořádném přímém přenosu měli všichni účastníci dozvědět o aktuální situaci.

Mj. i foto idylky:
https://www.sueddeutsche.de/medien/big-brother-coronavirus-1.4841941

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

v postmoderní společnosti starý, škaredý a hloupý.
Proto si radši vezmu hadr na rypák a vyrazím pro těch avízovaných deset deka Meronů. Já su na sladké.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Myslite ty negry, araby a dalsi cizince pichajici devky?

Dneska kdyz se zavrate se 7 tak mate sbirku mikroflory ze vsech kontinentu.

Průměrný počet slepic: 3.2 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Pokud přežije většina poučitelných

Průměrný počet slepic: 4.7 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

sekl komp. Jako každou půlnoc.
Ach jo.
Co s Vidlákovou vidinou slakého života bez ISO norem a kokotů z Brusele.

Ne, kokoti, totiž bruselští kapři si svůj rybník nevypustí. Ani náhodou, ani omylem.
Co by se muselo stát?
Netuším.
Ale jedna krizička to nevyřeší. Na to je ještě moc brzy a hubu jsme si natloukli moc málo.

Je to stejné, jako s těmi chytrými, krásnými a mladými auty, ve kterých si vozíme své sádelnaté prdele.
S chytrými, krásnými a mladými letadly, která ve včerejší diskuzi popsal pragmatik (milion vychytávek Ládi Hrušky, kterým v podstatě nerozumějí ani samotní tvůrci, protože ve své softwearové bublině nerozlišují pračku od letadla.
S chytrými, mladými a krásnými hodinkami, které mají milion funkcí, např. měřič spotřeby sádla (to je krokoměr, to jsem vymyslel fčilek a líbí se mi to), ale kolik je hodin, to se člověk nedozví.
S milionem chytrých, krásných a mladých 3,14-čovin, na které jsme si zvykli, a které nám naše pohodlnost zabrání odkopnout a začít žít normální život, ke kterému je nutná hlava na krku a nohy na zemi.

Průměrný počet slepic: 4.7 (17 hlasů)

...na blackout. Kde a kdy jsem, sakra skleróza slyšel, že živí budou závidět mrtvým? A vzpomněl jsem si na našeho scifistu J. Velinského(Kapitán Kid) "Zápisky z Garthu", mimoděčná asociace.
Techniku vir nenapadá, takže zpohodlněná civilizace přetrvá. Pokud budou u IT lopat tupci ala Jasánek, dají násadou do dršky nejen sobě, ale hlavně nám. Oni ale nevykrvácejí, protože z cizího krev neteče.
Dneska jsem zkoušel udělat roušku, 2x mi vyšel parník a tak to píšu z koupelny. Teď mi vyšla kápě kukluxklanu, lepší než parník, z násady na koště si vyrobím kopí, to zvládnu. Udělal jsem si návrh v Autocadu. Do kapsy si strčím "Rambo nůž" a půjdu předělat hodnotový žebřík než mě chytne dušnost a než se mi mozek změní na skleněnej drdól. Hajhou. Pardón HEH, je to kratší a trendy.

Průměrný počet slepic: 4.2 (15 hlasů)

...tenhle parník bude schopen se udržet na vodě :-)

Zatím bez slepic

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vyrobit to, je otázka chviličky :-) Dobrá látka, po použití vyvařit, vyžehlit a člověk má aspoň nějakou ochranu...

Zatím bez slepic

Techniku vir nenapadá, takže zpohodlněná civilizace přetrvá.

Jo, jeden pruser najednou zvladne, ale jestli prijde jeste nejakej pruser, tak to bude na hrane.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Čtu článek, čtu první komentáře ... ten optimizmus je i na mne hodně ... a já se začínám těšit na světlé zítřky ... pomoc!! ... kde je josefka ... můj vzor a praporečník skepticizmu (či realizmu) ... jsem pouhý u elfů rotmistr a on generálporučík ... vojín scallop s vrháním jednoslepic je pro moji víru zcela bezcenný ...
A najednou stojím pevně nohama na zemi. Brácha Targus (taky mám rád sladké)!! Díky!! A bratranec Robertík (sakra chlapi, co to s vámi je - robertík, josefka ... že by trauma z dětství?)
Ještě jednou díky!!!

Průměrný počet slepic: 2.5 (2 hlasů)

...živí budou závidět mrtvým...
Proroctví (poselství) z Fátimy?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Postelová válka je nejlepčí. Navrhuji pokračovat do konečného vítězství, dokud oligarchové a zlo ději potáhnou s třiceti kilama osobního majetku. Jenže bez podílů na ničem začnou zase blboni kolaborovat. Heh

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

To s těmi vrchními sestrami nepovažuji za moc fér. Co mám zkušenosti (pravda, malé), tak se rekrutovaly z mančaftu a ty zadky tudíž umývaly. No byrokracii si samy od sebe nevymýšlejí.

Průměrný počet slepic: 4.3 (13 hlasů)

největší kravka z oddělení dodělá Magora a vozí se po ostatních jak po sjezdovce.
Pravidlo, že vrchní musí mít věk nad 40 a ještě lépe nad 50, je dávno fuč...

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

...ruský generál už prý taky nemusí jen udržet meč a moč, pokud je tedy nad 70 let výše...vše se mění.

Průměrný počet slepic: 3.3 (8 hlasů)

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

... zapoměl jste ještě na to, že musel rozeznat "rudou" a "hnědou" barvu ... aby rozeznal, zda nepřítel krvácí, či se jen po-ral !!

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

Bohužel musím potvrdit, dneska je hlavní "kvalifikace" š...at se správným člověkem, ať do je kamarád přednosty nebo samotný přednosta. Myslel jsem si, že to je "jednotlivost", že třeba v nemocnici je to 1 z 10 vrchních sester, ale byl jsem trošku překvapen, že to procento je docela vyšší...
Ale možná je omlouvá, že tam je dost sester a prostě některé rozhoďnožky dělají tu hlavní prácu a ostatní slušné můžou pracovat u těch prdelí, má to nevýhodu/výhodu? Ty š...cí mají následně vedoucí pozice...

P.S. Takto to funguje minimálně Sv....y. V ostatních nevím, ale předpokládám, že svět je stejný po celé ČR, že lidi se nějak moc jinak nechovají v Budějicíc, Ostravě nebo ti z Prahéé

Průměrný počet slepic: 3 (3 hlasů)

Mně občas tyhle vidlákovské zkratky připadají laciné. Až nekřesťanské. Člověk si to uvědomí většinou až tehdy, když ten globální kopanec dostane sám.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

In reply to by standa.e (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jenže tento kopanec, co jsem dostala, nemám šanci zvládnout, tak aspoň dělat roušky, aby člověk nepřišel o rozum....

Průměrný počet slepic: 1.5 (2 hlasů)

Čínský poznatek: Rouška z obyčejné látky chrání před viry asi stejně jako drátěný plot, přitlučený na okno, před mouchami. :-(
Jediné, co dokáže, je zachytit určité procento vykašlaných kapiček. (I to prý zaplaťpámbu!) Nic víc.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Václav Semerád (neověřeno)

Trvalý odkaz

...to už je dneska passport ven.

Zatím bez slepic

Možná jsem něco přehlédla, to množství se nedá projíždět stále dokola, ale pokud to není důvěrné, svěřte se zde, sdílená starost...se možná už unést a zvládnout dá...
Jste v karanténě, onemocněla jste...co za kopanec Vás dostihlo....?
Třeba někdo něco poradí.....

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

už jistě krouží supi a piráti.

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

Houby, na letišti vyroste Hřib!

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

z GB nebo D, nechali by lordi nebo nadlidé nakazit celý svět. Číňani se snaží tomu zatnout tipec, mají u mě plus.
Myslím si, že dohledají prvního nakaženého a zdroj nákazy. U nás to byly cizí osoby.

Průměrný počet slepic: 4.4 (13 hlasů)

...aby to mělo děj jako s MH17, kdy Putin sdělil ještě Obamovi: "My víme, kdo to udělal".....

Průměrný počet slepic: 4.3 (16 hlasů)

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pravdu o sestřelení MH-17 se dozví až budoucí historici, kteří se ještě nenarodili. pravda o Pearl Harbouru se také skrývala 50 let a až v 90 letech se ukázalo, že USA o připravovaném útoku Japonců věděly a nechaly jej proběhnout schválně, aby mohly zasáhnout do války. Ještě stále nevíme celou pravdu o vraždě JFK. Možná se ji ještě dozvíme, ale spíše ne. A pravda o sestřelu MH-17 bude ukryta až do vymření všech pamětníků.

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na zvedavci byl peknej popis, kolik obranych opatreni ZRUSILI, aby se to Japoncum mohlo povest.

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak ono se to říkalo už po válce na tehdejších verzích "fakenoews", protože zrovna ve správný den byli všechny letadlovky "na cvičení" a na místě zůstali pouze zastarelé bitevní lodě. A navíc "zmizel" odpor proti zapojení do války a lid najednou sám chtěl krev...

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

"Sakra, já se na tu budoucnost snad začínám i těšit"!

Jo!!

Zdravím vás všechny (jsem tu úplně nový), všechny přítomné, nějakou chvilku sleduji, zejména komentáře, i články, a vzájemná zdvořilost je obdivuhodná. Fakt se na tu budoucnost těším, protože mám pocit, že je šance se posunout. Dobré dny všem.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

vás začnu urážet a používat vyjmenovaná slova.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

Targusi, to je v pořádku, pochopil jsem to jako Vaše komunikační nastavení. Už jsem taky ledacos viděl a zažil, kosmetický povrch není podstatný a navíc - taky Vás s klidem pošlu kamkoli mi to bude připadat příhodné.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Bez Miloše Zemana by pomoc z Číny nebyla!

Průměrný počet slepic: 4.5 (16 hlasů)

Takže někdo Hamáčka upozornil, že zprávy, kde se píše o něm a o sobotkovy, jak vše zařídili u číny co se včera vyrojili nejsou něco co se bude tolerovat a tak vystoupil a "upřesnil" :D

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.