Debilové v USA

Autor

Představte si, že jste Írán. Země, kde existovala kanalizace i vodovod v době, kdy u nás ještě kyji mlátili medvědy. Země, přes kterou vedly všechny pradávné hedvábné stezky. Země, kde se potkávaly vlivy Západu i Východu. Země, kde se koncentrovalo bohatství, věda, umění i moc. Země, která má tradici starší než křesťanství, starší než judaismus, starší než Řecko a s Egyptem soupeří o čelné příčky souboje o kolébku civilizace. Země, která je sice islámská, ale na araby tam vždycky koukali jako na primitivy z pouště. 

Už jen z geografických a historických důvodů je Írán regionální mocnost, která sice má hodně ropy, ale všechno se tam kolem černého zlata netočí. 

Hned vedle je jeden velký rival - Turecko. Země podobně velká, podobně bohatá a podobně vyzbrojená, jen s lepšími kontakty na Západ. A pak je tam druhý rival - Saúdská arábie. Země pohádkově bohatá, papírově silně vyzbrojená, s těmi nejlepšími kontakty na Západ, jejíž ambice jsou mnohem větší než to nekonečné ropné bohatství. 

Írán má v tomto zápase regionálních mocností jednu velkou výhodu - početné šiítské menšiny všude kolem. A před dvaceti roky mu začala druhá výhoda - debilové v USA. 

Georgi Bushovi mladšímu se podařilo zničit Husajnův Irák, čím Írán zbavil obtížného nepřítele na dlouhé hranici. Zároveň to znamenalo, že z jižního Iráku je dneska takový druhý Írán. Něco jako Kosovo vedle Albánie. Větší půlka Iráku fandí svým kámošům těsně za hranicemi což minimálně znamená, že Iránci vědí o každém americkém šustnutí v Bagdádu. 

Obama se pokoušel o totéž v Sýrii, ale tam to místní šiíté ustáli a Írán tak za ruského souhlasu natáhl své ruce až ke středozemnímu moři. Zřejmě se ajatoláhům podařilo se nějak domluvit s Turky (společný postup ohledně Kurdů) a rozdělit si sféry vlivu. Putinovo Rusko v tomto směru dělá přesně to, čím se upevnil Putin v Rusku - koučuje to. Tak jako Putin ani tak nelikviduje oligarchy, jako jejich hře jen dává pravidla, tak to dělá i v zahraniční politice. 

Teď nově se zdá, že se Íráncům podařila jedna důležitá strategická poučka - dokázali vtáhnout svého rivala z Rijádu do souboje na cizím teriroriu za podmínek, které si diktuje Írán. Ano, jde o válku v Jemenu. 

Především si nedělejme iluze - jak přejedete Jordán, hodnotový žebříček se úplně změní. V arabských válkách nikdy na nějaké tisícovce mrtvol nezáleželo. Dodnes platí, že muslimové si ve svých vzájemných válkách zabili násobně víc lidí, než jim pozabíjeli bilí satanové ze Západu.

Saúdové válčí a stejně jako Amíkům není nic platná jejich technologická převaha v Afghanistánu, stejně tak není Saúdům nic platná jejich převaha v podobně hornatém Jemenu.  Pohybují se na území, které není jejich, bojují proti nepříteli za jeho podmínek a.... světe div se, prohrávají. 

Prohrávají tak moc, že bin Sálmán už ztrácí nervy i před novináři, hovoří o strašném kolapsu a pokud si odškrtáte to arabské krasořečení, tak zjistíte, že ten chlap je v brutálním průseru až po uši. Saúdská arábie má také velkou šiítskou menšinu a jemenští rebelové si celkem v klidu jezdí po saúdských pouštích, ostřelují rafinérie a jen tak mimochodem si zajmou několik saúdských brigád. Viděl jsem video... 

Samozřejmě naše vaše Česká televize  mlčí jak zařezaná po vzoru CNN a BBC,  vědoma si hesla, že propaganda je to, co se neřekne. Ale máme tu Al Jazeeru a hromadu konspiračních webů.  Internetový negramot jako já měl všechny informace i videa k dispozici za pět minut. 

A nejvíc se mi líbilo, jak ti údajní špinaví jemenští rebelové mají pěkný palác, kde dělají tiskovky. Jejich mluvčí má čistou uniformu, pultiček s mikrofonem, svojí národní vlajku. Nemusíte vůbec rozumět tomu, co ten jemenec povídal, ale obrázek o tom, jak pevní jsou v kramflecích si z toho uděláte.  Samozřejmě.... lidí je jak sraček Kefalín - nějaké ty rozstřílené dětičky, to se snese. Koneckonců, jak povídal blahé paměti Kaddáfí, vítezit se dá i dělohami žen. 

A tak vypisuji sázku, jakpak nám ten ambiciózní saúdský princ asi dopadne... 

Zabijí ho vlastní bratři za souhlasu senilního táty? 

Zabijí ho osobní strážci, protože jejich kamarádi byli zmasakrováni v Jemenu, kvůli blbečkovi na trůně? 

Zabijí ho obyvatelé, protože jakmile diktátor projeví slabost, vždycky to končí revolucí... 

Budou mít plnohodnotnou občanskouv válku? Protože když nějací špinaví jemenci dokáží porážet saúdkou armádu, to by se mohla šiítská mešina/většina osmělit také... 

Vjede do toho Trump, aby si také udělal svojí válku, kterou nemůže vyhrát? 

Možnosti jsou otevřené, ale každopádně bych řek, že Sálmánovi dobíhá čas... 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Válku proti chlapíkovi, co má jednu nohu ustřelenou a tak chodí o berli, zabalenej do špinavejch hadrů, na zdravé noze má sandál uřízlej z pneumatiky, ale v druhý ruce pevně drží kalacha, nelze vyhrát.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Neštěstím tak kultivované země (na tehdejší poměry) jako byl Irán/Persii, bylo vítězství islámu. Data se mi nechce hledat, asi tak někdy v 8.století (cca). Oni si tenkrát tehdejší islám poněkud zdomestikovali, takže jim nebránil ani ve vědeckém či filosofickém bádání (viz třeba Avicenna, který byl Peršanem, stejně jako matematik, od jehož jména je odvozeno slovo algoritmus...a mnohé, co s tím souvisí).
Pak, nevím proč, Peršané z toho islámu poněkud zblbli, nejspíš se pro ně stal jakousi protiváhou proti agresivnímu nástupu Západu v souvislosti s ropou.
Ti imámové tam jsou poněkud obtížní, což doložím neuvěřitelným příkladem.
Byl jsem v Teheránu dvakrát v polovině 90.let. S námi tlumočník, Peršan, v Československu etablovaný dlouhodobě. Vzal nás i na návštěvu své tamní rodiny (rodiče, sourozenci), což bylo samozřejmě zajímavé. Kulturní lidé. Na stole se objevila i láhev vodky.... což jsem za pár let letmo (asi jako tady teď) zmínil v knize, jíž jsem byl autorem. Nevýznamné dílko žánru tzv. "aktuálních memoárů". Náklad 2000 výtisků, tedy žádný masový bestseler. Nicméně nějak se to doneslo až do Iránu a nešťastné tlumočníkovy rodiče tam kvůli té zmínce o vodce vyšetřovala náboženská policie.
Koho by něco takového napadlo, že....?
Země plná rozporů. Kultivované město, velmi tmářský venkov. Tenkrát. Dnes nevím.

Zatím bez slepic

To nebyl anonym, ale Godot

Zatím bez slepic

Jestli to je pravda, tak to cinanu udelali rukou mistra,

Jeste jim takhle zalaskujou s HSBC a Britanie to vzda.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Před pár lety jsem viděl v TV Cílka komentoval jakési starověké sídliště na jihu Čech. poznamenal k tomu kolik tam bydlelo lidí a kolik se tam našlo hrotů šípů a že to bylo jako Trója, jen že tam nebyl žádný Homér.
Ve skutečnosti tam i ten Homér mohl být. Jen se psalo na rozpadající se látky, sídliště mohlo být keltské a historie zmizela s jejich odchodem do Bavor nebo se vytratila z paměti s příchodem křesťanství.

A co se týče Saudů, jejich problém je to, že jsou ztučnělí jak vepři a tím demotivovaní k válčení. Je to jak paďouři z bohatých čtvrtí západu.

Zatím bez slepic

Moje rezavějící paměť mi říká, že občané SA nepracují, a to nejen členové vládnoucího rodu. Žijí ze zisků pocházejících z ropy. Veškerou činnost od nejvyšších řídících postů ve výrobní sféře po ty nejnižší tam vykonávají pouze a jenom cizinci. Ti nemají žádnou možnost získat občanství SA, byť by tam žili a pracovali několik desetiletí.
S armádou to bude nejspíš totéž.

Zatím bez slepic

In reply to by babaluba (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ekonomická situace KSA je velmi špatná a nadále se zhoršuje. Žije tam 28 M , ale 10 M z toho je obslužný personál z muslimských zemí na kterých stojí celá ekonomika. Pracují v průměru za 300-400$, s tím, že je jim mzda vyplácená i s 3 měsíčním zpožděním.Žijí v podstatě jako otroci. Pasy a letenky jim zadržuje zaměstnavatel.Nemohou se hnout.Zbylých 18 M domestic obyvatel nepracuje. S vyjímkou státních služeb, armády a podobně. Část obyvatel podniká (obchody,služby,banky apod.)Jsou však všichni závislí na příjmech od státu buď přímými platbami, něco jako naše sociálka, ale většinou stylem, že rodina vymyslí nějaký projekt na 2 stránky, např. recyklace PET lahví, s tím zajde do banky a dostane požadované peníze. Návratnost nebo zajištění nikdo neřeší. Na konci roku nesplácené úvěry král zatáhne ze státní kasy. To byla dřívější praxe. Dnes je to jinak. Stát nemá peníze.Sice mají cca 700MLD v USA bankách, ale reálně si na tyto peníze nemohou ani sáhnout. Jedině pokud si chtějí koupit zbraně , tak mohou utratit libovolnou částku. Na běžný provoz státu si musí peníze půjčovat, cca 150Mld! Je vidět opravdové chudnutí společnosti v přímém přenosu viz např.TV AL Arabia. Když jsem tam byl poprvé, tak supermarkety představovaly americký sen, dnes je to spíš úroveň Lidlu u nás.A to se vše kromě datlí musí dovážet.Společnost se dělí do několika rodin nebo kmenů- my zde známe většinou bin Saudí ale existují další podobné velké rodiny, které ovšem se současným panováním mají velký problém, proto MBS nedopadne určitě dobře. Navíc doutná v šiítských oblastech permanentní neklid, který může vyústit v povstání. Jsou to všechno oblasti kolem zálivu , tam, kde se těží ropa jako je AL Khobar apod. a kolem ománských a jemenských hranic. Je jich kolem 7-8 M. Represivní složky státu pomalu přestávají situaci zvládat.Armáda má velmi nízkou morálku. Jsou v ní většinou lidé z chudých rodin a ti se do bojových akcí a padnout za krále rozhodně nehrnou, ani z prověřených beduínských kmenů. Proto asi konflikt s Iránem (rozuměj USA- Irán) by byl pro současný režim dílčí záchranou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ale prirodzene :D
Nik si nezela turbulencie v zone odkial je 50% ropy. Lietadla i tanky ju potrebuju...Teda okrem ceskych Pandurov :D :D :D - tie su v opravovniach a to jest nepyta :D :D :D
A na SK mame o jednu stihacku menej....... opat setrime na palive :D :D :D

Zatím bez slepic

Budete bratři na palivu šetřit i u těch F 16?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Zapomněl na podstatný stát,který toho využívá,zneužívá,podněcuje ke krveprolití.
USA jsou jen kladivem,když je potřeba bouchnout a jak důvěrně prohlásil jeden rabín,židé ovládají USA.

Zatím bez slepic

logiku má: "Blahoslavení chudí rozumem".
Že by však onen Ježíš byl chudý rozumem?
A tak toto přirovnání je chudé rozumem.
Blahoslavíme ty, kdo samozvaně blahoslaví?

Zatím bez slepic

myslím, že postačí říct si, komu katolická církev přes Bergolia slouží, co provádějí i v tak katolické zemi jako Itálie církevní hodnostáři v otázce migrantů, hrůza. Kdo se postaví proti, je málem exkomunikován. Jsou světlé výjimky - například nedávno ve městě Sora /po videích s Richardem Gerem, jak vezl na čekající lod s černými migranty spolu se svým šéfkuchařem "vyhladovělým" černochům - tekl z nich tuk a chlapci byli ověšeni zlatými řetězy- potraviny, tak místní farář zvedl hlas z kazatelny, že nemůže být pravda, že utíkají před bídou a hladem, když jsou vypasení a ověšení zlatem, že je třeba pomáhat chudým Italům, ve stále větším počtu stojícím na jídlo, které podává nějaká charita - bohužel nedočetla jsem se už, jestli farář tohle svoje kázání "přežil", ale jistě byl kárán. Nemám v lásce Dominika Duku, ale také se staví opatrně proti a už tažení proti němu začíná - včera proběhla zprávička o trestním oznámení, že kryl kněze podezřelého ze zneužívání /samozřejmě netvrdím, že to nemůže být pravda, ale načasování je podezřelé/. Jinak ale církve katolické i jiné mi není vůbec líto, tato sloužila ve špičkách svojí hierarchie vždycky zlu

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dukovi držím palec. Asi ne ve všem by jsme se shodli, ale stojí oproti jiným nohama pevně na zemi a nejde za krysaři.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlákův politologický rozbor situace je velmi dobrý.

Jen dvě připomínky:
"Dodnes platí, že muslimové si ve svých vzájemných válkách zabili násobně víc lidí, než jim pozabíjeli bilí satanové ze Západu" je správná poznámka.
Ale pro ty, kteří by na to zapomněli (Vidlák k nim určitě nepatří) bychom pro jistotu měli závorce připomenout, že my, "křesťanští bílí satanové" jsme ve svých vzájemných válkách a jiných občanských, konkurenčních či náboženských vyvražďovačkách také pomordovali mnohem víc svých křesťanských konkurentů než muslimů.

No a ta druhá připomínka patří diskutabilní debilitě Američanů:

Velmi zjednodušeně bych řekl, že SKUTEČNĚ VLÁDNOUCÍM Američanům je naprosto, ale naprosto jedno, která ze stran vyhraje, jen když jim může dodávat zbraně, kterými si vzájemně rozvracejí své země a tím i celý region. Který je pak nevyužitelný, "zkurvený" pro kohokoli jiného.

Americká zahraniční politika už dávno není politikou světového četníka, a hasiče, který hasí světové požáry v zárodku. Naopak. Heslem současnosti je Co můžeš urvi, co nemůžeš zkurvi.

Pomocí celosvětových vzájemných rvaček či vyvražďovaček, do kterých majitelé a akcionáři slavného vojensko-průmyslového komplexu prodávají oběma stranám zbraně (nebo jim je dodávají za materiální hodnoty, vysáté z vlastního či spojeneckého obyvatelstva prostřednictvím "tisku" papírových či počítačově virtuálních dolarů. )

Z tohoto hlediska je "americká" politika nikoli debilní, nýbrž geniální.
Debilní by byla, kdyby měla a) sloužit převážné většině američanů a nikoli jejich uzoučké horní majetkové (a tudíž) mocenské vrstvě,
b) kdyby skutečně američtí představitelé sledovali ty morální ušlechtilé cíle, o kterých žvaní.
Jenže tomu snad už nevěří ani poslední stařenka, dožívající v ústavu pro postižené alzheimerem.
Dokonce ani česká generalita či jakubojandové ne.

Zatím bez slepic

Konfliktům se musí napomáhat. Všude ve světě !
A možná je to dobrá politika i z celosvětového hlediska. Hodně drobnějších konfliktů, kdy se střetává hodně různorodých zájmů, částečně brání vzniku konečného konfliktu.

Zatím bez slepic

my, "křesťanští bílí satanové" jsme ve svých .... myslim, ze vedle. Odectete nejmin posledni 2 velke valky a co vam zbude?

Co krvava Madlena, taky "krestanska bila satanka"?

USA jsou jen kladivem,když je potřeba bouchnout a jak důvěrně prohlásil jeden rabín,židé ovládají USA
zemedelec (neověřeno) dne St, 02. 10. 2019, 07:13

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Obama se pokoušel o totéž v Sýrii"

To není moc přesné. Za jeho prezidentování se do toho skutečně příslušné americké služby vrtaly (jako do mnoha dalších věcí), ale Obama sám v září 2013 vpředvečer zahájení zastavil už připravenou americkou invazi do Sýrie. Kdyby k ní došlo, jistě chápete, že Asád by skončil. Ovšem jak by to tam teď bylo...

Obama se obecně snažil co nejvíc dostat USA z Blízkého a Středního východu.

Zatím bez slepic

In reply to by Petr (neověřeno)

Trvalý odkaz

Petr.
Ono to bylo trochu jinak,když se chemické zbraně zlikvidovali,tak musel Obama krotit jestřáby.
V tedy už tušil Putin o co jde a musí zasáhnout,tak se pak stalo ke konci roku 2014

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jasně, jenže tenkrát především zasáhl Putin a zmařil plány Obami, ten přistoupil na likvidaci chemických zbraní, ale v duchu si říkal, fajn, teď jsem to Putinovi nandal, už na nás Asad chemii nemůže nasadit a za pár měsíců je po něm. No přepočítal se hoch a to je dobře. Putin to promyslel skvěle.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Prohrávají tak moc, že bin Sálmán už ztrácí nervy i před novináři, hovoří o strašném kolapsu"
No a tím jsou vysvětleny všechny ty prapodivné"útoky" na tankery, na ropná zařízení. Sálmán čtvrtič potřebuje, zatáhnout za každou cenu zatáhnout do války USA, aby zničili Irán. Nedaří se. Trump nechce.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

→ v Singapuru vstoupil v platnost zákon proti fake news,
přičemž o tom, co je a co není fake news rozhoduje vláda,
která může za nepohodlné informace udělit až 10 let vězení a milion dolarů pokuty…
(Dnešní Kávička)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Od počátku americké „války proti teroru“, která odstartovala po 11. září 2001, vzrostl počet islamistických teroristů ve světě takřka čtyřnásobně, konstatuje studie respektovaného amerického think tanku CSIS… je pravděpodobné, že podobné údaje nepovedou k přehodnocení dosavadní taktiky, ale spíš jen k vysílání dalších vojáků do světa a dalšímu roztáčení spirály násilí… fascinující

https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/2-10-2019-svet-…

Zatím bez slepic

Z Vašeho odkazu je zajímavá tato věta:
.."dokumentární film americké PBS o MbS mezitím tvrdí, že je princ ochotný uznat Izrael výměnou za americkou vojenskou pomoc…"

Inu i princ možná pozná smysl věty (snad) Henryho Kissingera.

„Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.“

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Treba chce spachat sebevrazdu.

Zatím bez slepic

Clinton, Clinton......
To jméno je mi povědomé...Nebyl to ten saxofonista, co přijel do Prahy doprovázet známého českého bubeníka Václava Havla Ruzyňského?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Rozsáhlejší komentář terezy Spencerové.
Ano, je nebezpečné být protivníkem Američanů.
Nicméně být jejich oddaným příznivcem, natož slouhou, je mnohem nebezpečnější.

https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-zelensky-s…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

A to ve spojení s politikou USA.
Jenže podle mého takto kvantifikovaná debilita vyžaduje dva konce.
První je ten, kdy vám ji někdo leje do hlavy, druhá je ten kdy ji přijímáte.
Je to ten samý případ jako když se ošklíbáte nad Pavkou Korčaginem a zároveň uctíváte Svatou Gretu Stockholmskou
Shodné s úpěním nad hladomorem na Ukrajině ve třicátých letech spojené s pokřikem komunisti fůůůůj a zapomenout co se ve stejné době dělo na Pláních v USA.
Tedy je to prakticky debilita dvou subjektů.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Umrel Karel Gott. Konci jedna epocha.

Zatím bez slepic

- si ho konečně může přivlastnit, již jim nikdo nebude moci odporovat. A teď to pojede !!

Zatím bez slepic

Mne, ač nejsem z jejich rodiny jen z rodiny lidí, trápí ty dvě malé dívenky, co jim umřel milovaný táta.
Vím jaké to je, ještě stále znám ten pocit.....
Stejně jako ty tři děti předsedy Lidovců Výborného a pánové prominou, máma pryč ve chvilce, je pro děti už úplná katastrofa....
Smrt je krutá pro ty, co zůstávají.
Upřímnou soustrast a soucit celým rodinám, kéž je jim dopřán klid a čas maličko tu bolest zhojí!

PS: "Kavárně" se bohužel nápad se státním pohřbem nebude vůbec líbit, protože překryje jejich ikonu a ani před smrtí se (k mému smutku) tiše neskloní.....

Kája byl ČLOVĚK a měl lidi rád, čest jeho památce!

Zatím bez slepic

Jeho písničky mne provázely celý život. Zůstal tu v republice s námi, i když nemusel. Nic lidského mu nebylo cizí, ale zůstal tu a jak to zpívá v té poslední písničce? ...Srdce nehasnou....

Zatím bez slepic

Vidím to stejně. Poslouchal jsem ho pouze okrajově, ale troufám si říct, že nám všem bude chybět. Je to smutné, Mistři odcházejí a není zjevné kdo zaujme jejich místo ...

Zatím bez slepic

Ano,
- byl to jeden z nejúspěšnějších stalkerů,
- mne chytá stochkolmský syndrom
- nic lidského mu nebylo cizí
- měl možnost zůstat v zahraničí
- ale zůstal i s lidmi zde, s námi, za každých okolností, rozdával radost.
- atd. atd. pořád dokola....
- a vůbec

Kdo zaujme jeho místo?
No, jsou zde Kydy, které mohou stejně jako on spojovat, přinášet radost a nikoliv tvořit blbou náladu a lidi rozdělovat.
Jo a jak mu přál president k 80tinám - vydával se pro lidi ze všech sil. A to nejen díky tomu, že byl profík.

Zatím bez slepic

Nemám moc ráda kondolence lidem se kterými se neznám osobně a vůbec nemám ráda hodnocení lidských životů po…. Mně od první chvíle po té zprávě jen napadá, co asi většina znáte :

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny: spláchne-li moře hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“ (John Donne.)

Dovolím si parafrázovat .. Nám všem zazvonila hrana, protože odchodem Karla Gotta je menší a chudší celý náš národ. Moc smutný den.

Jaromír Jágr nedávno o Gottovi: „On je ten, co dokázal spojit vůli, pracovitost, talent a skromnost. On je ten, který nám dává zapomenout na starosti při poslechu jeho písní. On je ten, který nám svojí přítomností dodává naději, že dobro, laskavost a slušnost může zvítězit, a to nejen v pohádkách“.
(Tím výrokem se Jágr u mne rehabilitoval, jen škoda, že teď už bude platit jenom … on BYL ten,….)

Zatím bez slepic

In reply to by Alice (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bohužel mám dojem, že o KG se ještě dozvíme něco zelené žluči....
Mimochodem - z čeho se u vás JJ rehabilitoval?

Zatím bez slepic

JJ jsem nikdy nemusela, považovala jsem ho za namyšlenou primadonu (a nejen to, jednu dobu přispíval miliony kladenské ODS). Nejsem hokejový fanda, takže jeho hokejové "kvality" mi byly fuk (tím mu nic neupírám a omlouvám se jeho příp. fanouškům). Jeho zmíněný výrok však bez ohledu na to, o kom to řekl, svědčí, že navzdory prostředí, v jakém se pohybuje, umí poznat, co je v životě důležité. A nejen to - bylo odvážné říct to v dnešní době plné nenávisti, zvlášť po tom, co si zažil s návštěvou v Číně. Myslím, že se tak vyjádřil na Gottovu obranu, když na K.G. k osmdesátinám nenávistníci plivali.
Opět se potvrzuje, že to, co říkáme, vypovídá nejvíc o autorovi výroku. Hezký den.

Zatím bez slepic

ano, to je pravda. Koukal jsem na něj kdysi taky jako na dlouhovlasého floutka, který díky vlastní dřině a příspěvku od pánaboha došel až na vrchol, ale už když přijel na MS v 2010 bylo vidět, že je to Osobnost - ne po sportovní stránce, ale po lidské. A v poslední době době už jen němě zírám, jak to má v hlavě srovnaný.

Zatím bez slepic

Odsoudit nebo nesouhlasit s výroky lze i bez toho, aniž by se vytahovaly jejich nemoci.
/Zeman, Bělobrádek/.

Zatím bez slepic

Ano, omlouvám se za to, bylo to hloupě řečeno. Proto dodám:
Ale Karel byl též velmi nemocen a lidmi nepohrdl ani v nejhorších chvílích. Zůstal za každých okolností slušným člověkem.
A další, kdo trpí tou rozkou, se chovají naprosto, ale naprosto jinak než onen politik, též lidsky.
Tak že tak.

Zatím bez slepic

by se zdálo, že člověk s dg RS nebude takto debilně zvěrolékařsky "žertovat".
Z dlouhodobého sledování jeho různých výroků to zase tak velké překvapení není .

Zatím bez slepic

Ano, hloupě jsem to řekla.
Na vině není rozka, ale osobnost toho Pána politika.
Viz můj dodatek a omluvu i výše.

Zatím bez slepic

Asi to nebylo vhodné, ale ta nemoc při hodnocení Bělobrádkovy osobnosti souvisí. Zřejmě jste to myslela tak, že člověk, který nezískal pokornější přístup k životu a k lidem ani při takovém fatálním onemocnění (navíc zapomínáme, že je křesťan), zřejmě musí být naprosto imunní proti empatii … Kdo nějakou nemoc, kdy mu šlo o život zažil, ví o čem mluvím.
Musím se přiznat, že mne překvapil. V tom jeho vyjádření je nejen absence pokory ale i ignorování Božích přikázání. Je to čuně a je dobře vidět, jací jsou ti pánbíčkáři z KDU pokrytci.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.