H-systém

Články

se mi fakt líbí

Autor
Štítky

Jezdím si takhle po rakouských zemědělcích a tu a tam večer, když byl signál nebo wifina, sleduju, jak se vyvíjí kauza H-systém. Povídám si o tom s rakušáky a čím dál víc si začínám říkat, že celé národní obrození byl nesmysl a Franta Pepa Jednička byl vlastně super alternativa republiky i demokracie. 

Celou kauzu beru jako výborný reflektor, který nasvěcuje lidské povahy. 

Dvakrát o komunistech a jednou o Monsportovi

Autor
Štítky

Díky tomu, že jsem se odstěhoval z malebné uhelné Sokolovské pánve doprostřed zemědělské jižní Moravy, mohu porovnávat rozdíly. Je velmi zajímavé zjišťovat, jaké okolnosti měly vliv na dnešní mladou i starší generaci, jaké prožívali životní zvraty, jaké zážitky a zkušenosti měly vliv na jejich směřování a vůbec, čím lidé žili a žijí. O jedné zkušenosti bych se s vámi chtěl dneska podělit. 

Jak být okraden hned třikrát

Autor
Štítky

Po předlouhých osmnácti letech soud konečně rozlousknul případ H-systému. Řekl bych že vy čtenáři jste dostatečně v obraze a tak jen krátce shrnu všechny události. 

Kdysi dávno, v dobách našeho kapitalismu bez přívlastků, velkolepé privatizace a dohánění a předhánění Německa vznikla firma H-systém, která poměrně masivní reklamou nabízela levné bydlení. Stačí vložit milion korun do firmy a během dvou tří let dostane klient dům.  Bude to rychlé, levné, přesně ve stylu tehdejší doby plné očekávání, jak budou brzy lítat ti pečení holubi do úst.