Laco G. Mlynář

Důchodce, původem ekonom, obchodník a ICT analytik, jehož amatérskými koníčky jsou podle počtu svazků v odděleních vlastní, 55 let sestavované knihovny: dějiny umění, teologie, historie, politologie, dějiny hudby a poezie (důvod slabosti pro Ládíka). Můj rod pochází z obou stran z Vysočiny, jsem Čech rodu moravského, po jistou dobu přinucen okolnostmi trávit roky na Slovensku, které jsem si oblíbil, kvůli dobrým lidem a z úcty k tomu, co Slováci dokázali. Narodil jsem se téměř na den přesně 98 let po TGM a tak jsem od svého věku vždy odečetl tuto cifru a zkoumal co v mém věku už TGM nastudoval, kolik jazyků ovládal a jaké funkce zastával. Dosažením svého 25. roku věku jsem porovnávání s ostudou a  pocitem neschopnosti zanechal.  

Články

Navoněná bída G7

Štítky

Ve dnech 11. až 13. června 2021 se konalo 47. setkání prý sedmi nejbohatších zemí světa v britském Cornwallu. K těm nejrozvinutějším zemím patří v abecedním pořadí Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA. 

Proč jsem zvolil nadpis článku s tak tvrdým hodnocením členů tohoto spolku? Podívejme se na základní ekonomická čísla ke konci roku 2020 v miliardách USD a očekávání pro rok 2021:

ČEŠTÍ PROTIJADERNÍ RUSO A ČÍNOBIJCI ZUŘÍ

Štítky

ÚVOD

Česko podle čtvrtečního (25. 3. 2021) oznámení ministerstva průmyslu neosloví v tendru na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany čínskou společnost CGN. Podle části opozice ale Havlíček obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce by měl být požádán také ruský Rosatom.

Bitva na Bílé hoře, co jí předcházelo a jaké měla důsledky

Štítky

 

 Nejdříve pro stručnost rekapitulace toho, co se na Bílé hoře stalo.  Wiki píše:  

bitva na Bílé hoře, svedená v neděli 8. listopadu 1620 v blízkosti Prahy,  byla bitva třicetileté války. V bitvě se střetly česká stavovská armáda a  dvě armády katolické, armáda císaře Svaté říše římské Ferdinanda II.  Štýrského a armáda německé Katolické ligy. Katolické armády po jedné  až dvou hodinách zdolaly méně početnou stavovskou armádu. Bitva  zpečetila osud českého stavovského povstání a na dalších 300 let  ovlivnila osud českého státu.  

 

Petrkov Bohuslava Reynka nezanikne

Štítky

Přimluvil se za něj jak Veľký Bocian, tak Lubomír Zaorálek, kteří minulý týden Petrkov navštívili (1). Cokoliv udělají politici, zdá se být publiku podezřelé a založené na motivaci získat buď peníze, nebo voliče. Návštěva Petrkova i připomenutí Bohuslava Reynka byla ale spíš ztrátou času, než politickým přínosem pro kohokoliv, natož pro Babiše, který ať udělá, co udělá, vždy je vystaven nenávistné kritice. Bohuslav Reynek (*1892, +1971), jako grafik, básník a překladatel totiž zajímá velmi omezený okruh fanoušků, pokud převezmeme současný terminus technicus Facebooku (2).

BRUTÁLNÍ BURANSKÉ DUPÁNÍ MILOŠE VYSTRČILA A SENÁTU V ZAHRANIČNÍ POLITICE GRADUJE

Vystrčil ve funkci předsedy Senátu a tím i subordinančně druhého nejdůležitějšího ústavního činitele v hierarchii špiček české politiky, zastupuje ODS. Ta byla dlouhodobě vnímána jako strana hájící zájmy podnikatelů. Rozhodnutím navštívit Tchaj-wan, ale Vystrčil jde tvrdě proti zájmům velké části českých byznysmenů, neboť zcela jistě zkomplikuje život nejen našim exportérům do ČLR, ale například i velké části firem podnikajícím v cestovním ruchu.