Aladár Tavali

Autor
Štítky

Dnes budu osobnější a otevřenější než jindy. Rozhodl jsem se k tomu po přečtení včerejší diskuse se Scallopem a kromě tradičního vidláckého poučení bych se chtěl i k něčemu přiznat. Proto dneska zazní i některá skutečně existující jména ať se děje vůle Boží.... 

Před dvaceti lety jsem začal chodit do práce. Ještě v západních čechách. Můj první plat byl 4.100,- Kč čistého a vzali mě, protože jsem se jim zdál jako vhodný kádr pro právě zaváděný sklad propan-butanových lahví. Prvních šest let života jsem strávil nakládáním plynových bomb a zavážením menších prodejních skladů a benzínek. 

Poměrně brzy jsem se vypracoval v pracovníka, který se nefláká a je možné mu svěřit samostatnou práci. Ukázalo se, že nejsem úplně blbej a jsem schopen si naplánovat trasy, zajistit plynulé zásobování, udržím pod kontrolou skladovou evidenci a světe div se, neukradnu převzatou hotovost a částky ve statisících přivezu spolehlivě zpátky aniž bych něco ztratil nebo zpronevěřil. Plat mi trochu zvedli, na život svobodného mladého kluka žijícího u rodičů to bez problémů stačilo. Narostly mi pořádné svaly, síly jsem měl na rozdávání. 

Můj šéf a zároveň majitel firmy se jmenoval Bohumil Boura a pokud vím, firma existuje dodnes. Jen plynové bomby už neprodává, protože je málokdo potřebuje. Proto nás právě tento šéf sloučil ještě se stavebninami, abychom my i náklaďák byli plně využiti. Tehdy to byla na malou firmu celkem velká fůze. Malé stavebniny se sloučily s malým skladem plynů, zůstal šéf, zůstala jeho manželka, zůstala účetní, zůstal jsem já i kolega řidič náklaďáku, jen postarší skladník na stavebninách byl najednou navíc. Jmenoval se Aladár Tavali.  Byl to starší člověk, neuměl pořádně číst, špatně počítal, ale byl to dobrosrdečný člověk uvyklý těžké práci.

Když se pak ukázalo, že už ho nikdo nepotřebuje, protože sklad zvládnou obstarat mladí, kteří narozdíl od Aladara mohou jít na školení vysokozdvižných vozíků a udělat ho, dovedou si na počítači sjet uzávěrku a udělat inventuru a kromě toho mají dost sil na házení pytlů. I rozhodl se šéf, že se zbytečného skladníka zbaví. 

Samozřejmě nejlépe tak, aby mu nemusel dávat výpověď a tím pádem odstupné, protože jsme byli malá firma a byznys právě nevzkvétal. Použil k tomu mě. Dal mi jednoduše rozkaz, abych milého Aladara vzal na rozvoz plynu, nechal ho udělat chybu  (takovou, kterou pak snadno napravím) a on mu dá na vybranou - buď zaplatí škodu nebo odejde. Dvaadvacetiletý Vidlák to promtně vykonal, ono to nebylo těžké - Aladar sice správně vydal plné lahve s plynem, ale zapomněl vzít zpátky prázdné. Problém jednoho krátkého telefonátu se zákazníkem. 

Tenkrát jsem šel a šéfovi jsem Aladára vydal do rukou. Prostě jsem to udělal. Nijak zvlášť jsem o tom nepřemýšlel. Udělal jsem to proto, že to šéf po mně chtěl a udělal jsem to dřív než jsem se nad tím dokázal zamyslet. Ale dodnes mám před očima Tavaliho obličej, jak mu tečou slzy, protože narozdíl ode mně práci potřeboval, jak se dozvídá od Bohouše Boury, že má na vybranou dvě špatné možnosti. 

O den později se ukázalo, že jsem nebyl první, kdo v životě Aladarovi uškodil a že je to chlap životem ošlehaný a zkušený. Druhý den přišla jeho žena s papírem, že je manžel na neschopence, protože se u plynových bomb přetáhl a nemůže se narovnat. Doktor z toho bez problémů udělal pracovní úraz a když jsem po třech letech odešel z firmy, Aladar tam sice nechodil, ale pořád byl zaměstnaný. 

Ten následující den jsem poslouchal Bohumilovo běsnění, jaká to byla kudla do zad, jaký je ten Aladar hajzl, zmetek a jak chudáka podnikatele všichni jenom obírají a to už jsem měl čas nad věcí přemýšlet a protože jsem si pamatoval, jak vypadal jejich rozhovor o den dřív, tak jsem se ozval. Nebylo to z odvahy, spíš ze vzteku a pocitu viny a pár dní ve mně byla malá dušička, jak se mi šéf odvděčí. 

Proč to všechno píšu... 

Je to už sedmnáct let. Byl jsem mladý a udělal jsem pěknou sviňárnu a udělal jsem jí prostě proto, že to po mně chtěli. Nedostal jsem za to žádnou odměnu, nebyl jsem povýšen ani jsem takto neuvažoval. Šlo to samo a až zpětně jsem si uvědomil co jsem udělal, ale samozřejmě už jsem to nemohl nijak napravit. 

Z této perspektivy se dívám na všechny ty podpisy antichart. Já mám také pořád v sobě jak jsem se zachoval a hodně let mezitím uplynulo. Stejně to ve mně sedí a Tavaliho oči si budu pamatovat do konce života, stejně tak se už nikdy nezbavím představy svého Mefista v podobě Bohumila Boury. 

Chápu, že Hrušínský to má také pořád v sobě, stejně tak Svěrák. Stejně jak já se s tím potřebují nějak vyrovnat. Nevím, jestli měli šanci před podpisem nějak víc o věci přemýšlet, ale dost o tom pochybuju. Fór takto kocipované hnusárny je v tom, aby se udělala bez varování, aby o tom nebyl čas přemýšlet a aby už pak nevedla cesta zpět. 

Šlo o to se přizpůsobit a zároveň to bylo velmi jednoduché. Tak jednoduché, že si to člověk přežvejkal až potom. Dokonce, kdybych neviděl ty Tavaliho slzy a neslyšel druhý den Bohumila láteřit, možná by mi to došlo mnohem později nebo možná také vůbec. Šéf pro mě byl tehdy skoro bůh, měl jsem z něj respekt i trochu strach. Zároveň jsem se musel nějak živit a kolem moc pracovních příležitostí nebylo. Nechtěl jsem přijít o práci, nechtěl jsem, aby mi to polepil u jiných potenciálních zaměstnavatelů. 

Zhruba stejně se omlouvali i Hrušínský se Svěrákem a v bledě modrém bychom to slyšeli v milionech verzí. Člověk se prostě  musí nějak přizpůsobit okolnostem. Stejně tak se dneska přizpůsobujeme po celých oborech a profesích kecům o klimatické změně, chválíme EU, pliveme na Rusko, střílíme na Afghánce v Afghanistánu a na Malijce v Mali. Proč? Protože to po nás chtějí. Protože se jich trochu bojíme, potřebujeme je, nechceme být "bez práce" a nechceme, aby nám to polepili. A nějak se vyrovnáváme s těmi slzavými obličeji. 

Musím říci, že jsem samozřejmě v životě udělal ještě množství dalších hloupostí, ale nikdy už jsem nepotopil kolegu v práci  a navždy jsem si přestal vážit papalášů a velkých zvířat. Začal jsem všechny jejich řeči považovat za kecy, byl jsem už navždy opatrný ke každému motivačnímu pohovoru a začal jsem předpokládat, že mi všichni lžou, protože z toho mají prospěch. Nestal jsem se hrdinou, který bez bázně a hany říká všem do očí co si myslí a pak bude mít dost času o tom přemýšlet pod mostem, ale snažil jsem se nechodit už navždy s pány na led. 

Mám pocit, že přesně takto se s minulostí i svými hříchy vyrovnala většina tohoto národa. Snahou neopakovat staré sviňárny a věčnou opatrností až paranoiou před vším, čím nás chtějí ohromit a nasměrovat vpřed. Ono se to totiž moc napravit nedá. Minulost nevrátíš. Tak alespoň dávat pozor, aby se člověk do ničeho podobného nenechal vmanipulovat znovu.  

Jiní se rozhodli, že musejí být těmi hrdiny.  Odčinit svou minulost velkolepými činy, ze kterých ale začínají být jen nové podpisy nových antichart a páchání nových hříchů prostě proto, že to nás chtějí a musíme nějak žít a přízpůsobit se.  Hlavně to dělat naopak než předtím, dostatečně na očích, ale nevidět, že ze stejných důvodů to dopadlo stejně a nejspíš přijde doba, kdy se bude nutné se znovu konfrontovat se smutnýma očima lidí, kteří na to doplatili.   

I když se mi nelíbí, jak se Hrušínský se Svěrákem a jim podobní vyrovnávají se svými vlastními prohřešky, chápu že je to žere a že se s tím blbě něco dělá. A kdo ví jestli takový Scallop také nemá před očima svojí stranickou knížku nebo pendrek Lidových milicí. O Mádlovi, Minářovi nebo Klusovi nemluvím, ti jsou mladí a dělají to proto, že to po nich chtějí, je to jednoduché a ještě neviděli žádné smutné obličeje. Ale představte si, jak to budou mít v sobě, až se to otočí... 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (124 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Nad gaučem mi visí dva, nad šicím strojem tři, na pracovním stole leží dva, v podstatě celý můj byt je plný klobouků a tak je to pro mne snadné. Jeden si nasadím a opět ho před Vámi upřímně smekám Vidláku! Máte dar!

Průměrný počet slepic: 4.1 (27 hlasů)

In reply to by Hejtman (neověřeno)

Trvalý odkaz

ze zrovna vam to neverim?

Průměrný počet slepic: 2.6 (9 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, máte pravdu. Když jsem své vyznání pod dojmem článku odeslal, došlo mi, že tím někomu do noty nepadnu :) Ale to už nechám na Vás, já si za svým stojím a pokud máte vážný zájem, jsem schopen počty a typy klobouků upřesnit :)

Průměrný počet slepic: 3 (5 hlasů)

B I O P Š T O S ?
To je něco jako ropák nebo tak?
Když už jsem začal kopat do svěračů...
... pardon - do svěráků...

Průměrný počet slepic: 3 (8 hlasů)

BioPŠTos je speciálně vyšlechtěná extrémně mlčenlivá odrůda biopštrosa.
Ale pšt!, nikomu to neříkejte, nemá ještě veterinární atest EU!

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Člověka, který mi ve tři hodiny ráno (!) maže chleba máslem musím mít rád bez ohledu na to, jestli je to kolega básník nebo nikoliv!

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

soudruha Svěráka je prosté jakýchkoli pohledů vzad. Ten pán prostě nemá zpětné zrcátko.
Na rozdíl od Vidláka.
Neboli je to sklerotický dědek, který se řídí zcela primitivním pudem přifaření se k právě vyhrávající skupině.

Průměrný počet slepic: 4.7 (34 hlasů)

naprosto souhlasím, tihle lidé jsou bezskrupulózní hajzlíci, ty žádné svědomí nemají, jedou jen po prospěchu - to jen Vidlák, který je slušný člověk a svědomí má, se snaží vidět je v lepším světle. Docela si vážím těch, kteří si sice s bývalým režimem zadali, ale dnes nepodlézají a jsou zticha - možná takoví svědomí mají. Někteří velmi angažovaní kolegové ve škole /myslím v KSČ/ velmi rychle zjistili, jak jsou vlastně zapálení pro trh, kapitalismus atd., legitimace KSČ byla najednou pracovní knížka - to jsou právě ti bez svědomí, bez výčitek, jdoucí jen po prospěchu a kolikrát jsem se až červenala za ně - jak horlivě bývalý systém odsuzovali, i když sami z něj velmi aktivně profitovali a nevadilo jim, jak kolem jsou mnozí, kteří si to pamatují a kteří byli právě jimi třeba i poškozeni.

Průměrný počet slepic: 4.3 (32 hlasů)

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Docela si vážím těch, kteří si sice s bývalým režimem zadali, ale dnes nepodlézají a jsou zticha -"

Tento postoj je právě co umožňuje zmrdům jako šéf lahví plynu dělat si co chtějí... Podívej se Svěrák (sám člen KSČ) dělají, právě protože ti lid mají svědomí tak se stydí a mlčí a ten Svěrák, když se ozvou "přeci není normální udělat boudu aby se nedávalo odstupné", ozvou se "ale ty jsi"...

Sorry Insegnante, to co jsi napsal je to co umožňuje zmrdům ovládat lidi, vážit si takového chování je přistoupení na hru zmrdů. Nejde o to odsuzovat, že si zadali s ržimem. Podívej se na sebe, tady a teď, fakt si si nezadal s tímto režimem, třeba jenom stylem jako Vidlák, přeci pomohl "vyhodit/nevyhodit" člověka, pomáhá Babišovi atd. Zadal si, přesto nedělá co píšeš ty, že drží pusu a krok, protože se musí stydět...

Za mě, nechápu, že jsi dostal za tento postoj 4 hlasi s hodnocením 5 :( To co jsi popsal je přesně to co Vidlák nedělá, přizná chybu, stydí se, ale NEMLČÍ.

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

asi jsem to špatně napsala nebo jste mne nepochopil - nemyslela jsem že "drží hubu a krok", ale nevykřikujou ve prospěch současného režimu, jako to dělá Svěrák a spol. ve snaze vytlouct z toho opětovně svůj maximální prospěch.

Průměrný počet slepic: 4.9 (21 hlas)

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pak se omlouvám, ale tak jak to bylo napsané, tak to fakt lze číst "spolupracovali, tak mě těší, že teď mlčí" ;)

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

ten kdo odešel v 69 ze strany, jistě nehledal žádné výhody. Nehledá je ani dnes, prostě má jiné názory než vy a nehodlá spadnovt do dalšího hnoje jako byla normalizace. A Cimrman je to nejlepší, co za normalizace existovalo.

Průměrný počet slepic: 2.2 (13 hlasů)

U Jana Hrušínského jsem líná jeho umělecký útisk počítat, ale namátkou si vybavuji, jak jsem ho viděla v divadle asi v 1977/78 v hlavní roli Revizora, scéna byla postavena svisle, bylo to dobré.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Jan_Hru%C5%A1%C3%ADnsk%C3%BD

Průměrný počet slepic: 4 (5 hlasů)

utiskovanej a trpět jak zvíře pod jhem normalizace...

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Targusi,

na to je jednoduché řešení. V jakékoliv době nesmíte mít svědomi jako má Vidlák, nesmíte vědět co je vlastní čest, nesmíte být čestný vůči druhým, vděčný (to už málokdo ví, co to znamená) a musí vám chybět sebereflexe (pěkným příkladem je úmysl absolventky pouze základní školy Geislerové vzdělávat hloupé venkovany) atd. Je toho prostě hodně, co vám musí chybět, ale pozor, konkurence, hlavně mezi umělci je v tomto dost velká.

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

Ona ma ovsem Vysokou Skolu Sexualni Ceskeho Filmoveho Prumyslu. Ja bych to nepodcenoval.

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

Jo jo. Jako treba Pavel Kohout. Kudy se leze do vaseho sveta?

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

...je, že jsou to lidé z oboru umění nebo "umění"! Zíral jsem s otevřenou pusou, když ikona naší "svobody" Marta Kubišová prohlásila v opozici vůči správnému překladu Zemanova názvu skupiny Pussy Riot, že to jsou takové "Hodné holki". Prostě zase jen "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". A co ti presstituti? Když jim plácnou na to zpětné zrcátko pěkně velkou bankovku, tak zašlapou svědomí pěkně hluboko do bahna. Pak je ale umění stejně dál zrcadlo společnosti, ale odráží pěkně hnusné věci.

Průměrný počet slepic: 4.9 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

Klasická poslušnost vůči autoritě, nic víc, nic míň, budiž ke cti Vidlákovi, že tak záhy prozřel. Obávám se, že většina "obětí" této evoluční vychytávky bez rozmyslu plní příkazy, protože zkrátka "jenom jsem plnil rozkaz". I když to naše české švejkování to naštěstí trochu kazí, zřejmě proto jsou z nás Němci tak na prášky, minimálně v pracovním procesu :)

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

In reply to by Majka (neověřeno)

Trvalý odkaz

MAJKA.
Jak vidíme,tohle prosazují ve všech korporacích,mladé nezkušené menežmenti a když se trochu ozve,musí pryč

Průměrný počet slepic: 4.7 (7 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zemědělci a ostatním, v noci tu psaly "majky" dvě a Majka není MAJKA.
Upřímně jsem se sama lekla, co se to stalo, ještě když jsme se sešly takto jen pár minut za sebou.
Po vzoru AH to musím napsal.
Nechci si přisvojovat (u ostatních) slepice za tu druhou "Majku", ačkoliv to co napsala dnes, to bych klidně i já podepsala.
Ale i ostatní zde toto pak očividně plete, KDO je KDO.
Tedy i Majce se tímto omlouvám, že také i moje písmenka budou pak "padat" rovněž na její hlavu, protože malá a velká písmenka nikdo moc v nicku neřeší a možná i já se někdy už spletla a napsala se sama jinak.

Jedině snad navrhuji, že by jedna z nás si dala k té své majce rozpoznávající číslo (třeba 2), klidně i já pokud jsem ta pozdější, to by nám musel pomoci asi Vidlák.
Psát dvě a být ostatními brány jako jedna skutečně není asi nejlepší varianta.....☺

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Uff, že by neměli v armádě přehled o pohybu svých vojáků?
https://refresher.cz/79914-Taliban-tvrdi-ze-sestrelil-letadlo-v-Afghani…
Z odkazu:
"Americká armáda podľa BBC tvrdí, že stále preverujú, komu lietadlo patrilo."

Vidlák je pro mne Člověk, protože něco takového přiznat sobě a nakonec pak ještě veřejně a zde to veřejné je, už chce kus charakteru a odvahy a sebereflexe.......
Na druhé straně je opravdu šílené, jak snadno uděláme my lidé něco špatného z kdejaké motivace a ani o život jít nemusí ....To není výčitka, jen povzdechnutí.

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

Tak už ne. Už se o něj někdo hlásí.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nebylo-obycejne-letadl…
A nebylo prý úplně obyčejné.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku a teď si uvědomte, že kolem vás a Tavaliho byla jakžtakž normální doba. Umíte si vůbec představit Vás a Tavaliho, kdyby byla ta doba napjatá na skřipec bytí & nebytí (třeba válka). A půjdu dál, a teď si představte, že to co byste provedl, nebo byste mohl provést z titulu krajní situace, časového presu, strachu apod., se někdo po 30-75 letech "snaží" posuzovat Vaší tehdejší situaci a činy a kdy mu navíc chybí tolik potřebná objektivita, kterou očekáváme např. od historiků a mnohdy i znalosti a co si budeme vykládat, třeba i IQ! ... tím "zdravím" všechny ty Novotné, Hřiby, Koláře co dneska reprezentují ty jedině spravedlivé a vědící ... za který se nekonečně stydím!

Průměrný počet slepic: 4.6 (25 hlasů)
Trvalý odkaz

a nemusím se kát. A hlavně nechci a nebudu nikoho soudit, ani podle sebe, ani nijak jinak. Každý je svého štěstí strojvůdcem a každému můžu popřát jenom hodně štěstí.

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

... a kde jste se před životem doteď schovával?

Já myslím, že každý má věci, na které minimálně není pyšný. Pokud vy ne, jste lepší, než spousta křesťanských svatých, kteří byli svatí až odněkdy. Dokonce i ta Máří Magdalena, že... Samozřejmě taky mám věci, které se snažím ze vzpomínek vypudit a nejde to. Ne teda s propouštěním, i když propouštět jsem musel, naštěstí ale v režimu ZP, tedy 2+3, ale i tak to pro mě byly jedny z nejhorších pracovních zážitků. Zaplaťpámbu už je nebudu nikdy opakovat.
Myslím tedy, že každý má tam vzadu v hlavě nějaký vroubek - menší, větší, neúmyslný, nedomyšlený, úmyslný...ale pozdě bycha honiti.

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Život není jednoduchý. Někdo sviňárnu neudělá, protože nemá příležitost. Někdo ani s příležitostí. Někdo udělá a v ten okamžik mu to nedojde, až později. Někdo sviňárnu udělá protože může a uspokojuje ho to. Svědomí nemá. Často se stane politikem nebo ředitelem nebo tak. Zažil jsem ženskou která se přes politiku stala vedoucí na vysokém úřadě. Pořád mluvila o morálce. Když už nešlo korupci tutlat, šla na hodinu. Nezaměstnaná nebyla. Rodná lepšostrana ji dala na kandidátku a stala se starostkou rodné malé vesničky. Její protikandidáti nebyli nikdy vedoucí a nejezdili do Prahy. Teď je za lepšotranu senátorka. Platově si polepšila, prestiž má taky. Pořád mluví o morálce, zásadách, cítí se lepší. A její typ chování doznal úspěchu a upevnil se.
Zažil jsem všechno lidské osobně. Něco jsem slyšel. Byl jsem dobrý posluchač, zajímalo mne všechno, tak mi hodně vyprávěli. Ti zblízka i zdaleka.
Jeden můj bývalý kolega a současný kamarád, se bez rozlišování zastává migrantů a chce pomáhat. Na logickou argumentaci reaguje výlevem emocí. Přitom je jeden z nejchytřejších lidí co znám. V mezinárodním měřítku. Jednou z něho vylezlo, že když chodil do základky, byl o hlavu menší než ostatní a přidával se k šíbrům, aby ho nešikanovali. Pomáhal šikanovat ostatní. A teď se za to hrozně stydí. Ano. Vykupuje si své selhání. Nikdo a nic ho nepřesvědčí.
Ti šíbři si pro změnu nekompenzují nic. Pro ně to bylo přirozené.

V každém z nás je dobro i zlo, jako jsou v nás každém muž a žena. Nebo třeba dítě. A Stín, který potlačujeme, vytěsňujeme z vědomí, kterého se bojíme a který nás přesto může fascinovat. Někde znají Jin a jang. Jinde jsou to dva vlci, kteří spolu neustále bojují. Převahu získá ten, kterého krmíme.

U Hrušínského nebo Svěráka a ostatních jejich destruktivní činnost vzhledem ke společnosti může, ale nemusí nebo může jen z části, souviset s jejich minulým proviněním, selháním. Každopádně, dělají to blbě. Ukazují ostatním a hlavně sobě, že jsou lepší. Takže většina národa jsou pro ně ti horší. Včetně nás.

Pan Vidlák dostal školu života. Pochopil, co je to dobro a zlo. A vlastní odpovědnost. A že kompenzace zla zlem, vlastního selhání dalším selháním k ostatním lidem, je nesmyslné. Že dělat dobro a páchat dobro, není totéž. To dokáže málo lidí. Kdo tohle dokáže, maturitu ve škole života složil s vyznamenáním.

Průměrný počet slepic: 4.5 (28 hlasů)

Vykupuje si své selhání. Nikdo a nic ho nepřesvědčí. - Hovno si vykupuje. Je stastnej, ze zas muze sikanovat okoli. Je stastnej, kdyz nejakej migrant nekoho znasilni, poboda, zabije. Kdyz ho budete chvili mlatit, tak to z nej vymlatite.

Ty sibri si taky neco kompenzuji.

Průměrný počet slepic: 3.4 (8 hlasů)

dvorku, troufáte tvrdit, že jste kamarádem člověka, který je ještě chytřejší, ještě krásnější a ještě mladší, než já?
Jsem velice uražen!
...
Odcházím trucovat do houští.

Průměrný počet slepic: 4.3 (10 hlasů)

To z napsaného nevyplývá. Nevím, jestli jste mladší, ale krásnější být klidně můžete.

Do toho houští se teple oblečte, je pod nulou :)

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

informován, co minimálně, přímo zoufale neinformován, nechci-li vás ještě před sváčou řádně nasrat prohlášením, že jste starý, škaredý a hloupý. Že, pane Horymíre.
Každé malé dítě ví, že já se teple oblékat nemusím, protože mne hřeje láska k Sovětskému svazu. Byť přiznávám, je již poněkud (velmi) vypelichaná. Ale furt hřeje jak sfiňa!!!
A navíc mne hřeje pocit, že jsem zasel semínko, plamének, který ponese štafetu mé lásky dál a dál, neb synek se zhlédl v mé sbírce socprc známek a odznáčků a pořídil si sám, bez mého doporučení, tu jedině pravou sovětskou ušanku s pěticípou hvězdou barvy rudé a zkříženými nástroji, totiž kladivem a srpem, vyvedenými v barvě zlata.
No neber to.
Prostě mě nemůže nasrat ani Svěrač, páč mé priority jsou, abych tak řekl, totiž napsal, jasně dány.

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

synek je poněkud extravagantní (tu přechujovou vlastnost zdědil po mně, bohužel, žena je zcela normální) a ušanku nosí nikoli pro své přesvědčení, alebrž proto, že se na něj všichni dívaj. Aji v šalině, aji jak jde pěšo po Ostráávě. A navíc má ve Vitkovicach - cype - klid od soudruhů romů, čemuž moc nerozumím. Že by ještě pořád působily výchovné lekce soudruhů z okresních a krajských výborů...? To se mi fakt nechce věřit..., ale ta ušanka na ně fakt funguje...

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

Vzpomínám na mrazy, kdy ve dne bylo k -20. V noci ještě o patnáct méně. Vítr šel z Východu. Počítače nebyly, tak jsme jako šesťáci lítali venku. V polích a lesích, kopcích i stržích. Sáňky se omrzí... Uhelné prázdniny trvaly 3 týdny, protože školu nešlo vytopit. Nebo to bylo drahé. V každé třídě byla kamna na uhlí.
Tak jsem dostal přidělenou ušanku. Se znakem ČSSR, co čepici dodal šmrnc. Považoval jsem ji za dobrý vynález. Chránila krk a uši. A kšiltík trochu oči před sněhem. Když mrzl nos, pomohl kapesník přes tvář. Jenže postupem doby mi začala být malá. Buď mi vyrostla hlava nebo se po praní ušanka srazila. To spíš. Od té doby jsem na zimní pokrývky hlavy zanevřel. Vojenská tatova ušanka byla prostě jenom jedna...

Tak jsem nejmíň 25 let neměl v zimě čepici. Když je echt zima, jistí to stuha přes uši značky Klimatex, co jsem kdysi koupil v těžké slevě, jen tak, že to zkusím. Osvědčila se. Měli tehdy také nesmeky, tak jsem je taky vzal, ale od té doby jsem náledí nepotkal. Zákon schválnosti. Ale zase jsem koupí nesmeků eliminoval místní náledí, což se počítá, mají z toho užitek všichni! ;)

Přes léto, když zoncna moc rumpluje, nosím látkový klobouk se šňůrkou pod bradu. Když nerumpluje, mám ho v kapse. Vyzkoušel jsem to kdysi na vodě a rozdíl v barvě obličeje po dni, stráveném na lodi, mezi mnou a háčkem, ukázal, že to má smysl.
Na hlavě mám klobúk nejčastěji, když jedu na kole. Roky se cyklohujeři v cyklooblečcích a helmách podle poslední módy, jakož i široká veřejnost, divně dívali. Jasně, vypadá to nezvykle, ale lepší než brnící červený raťafák. Roky jsem v tom byl sám.
Předloni se něco zlomilo. Tu jsem potkal jednoho kolaře, tu dva, s klobúkem. Loni jsem si v srpnu na pár hoděk vyjel, nejteplejší rok, pálilo to všichni vědí jak... a potkal jsem porůznu 9! (slovy devět) kolařů s klobouky, obojího pohlaví. A za 14 dní zas. Dvě slečny, jedoucí spolu, měly dokonce kloboučky extravagantní, s barevnou stužkou a tvarem jako z módního žurnálu ze 30 tých let.
Hřeje mne, že jsem svou letitou neústupností formoval nový styl! :))

Až uvidíte někde na Gorolech boříka, jak si to na horalu rozvážným, pomalým tempem někam hasí, může to být moje maličkost.
Poznávací znamení je letitá, s láskou majitele opravovaná, látková čínská hučka na hlavě, se šňůrkou pod bradu a s maskovacím vzorem, dodnes patrným, navzdory věku a častému praní.

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)

Nemělo to být: Odcházím zdechnout do houští... ? (viz J.Grossmann) :-)

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Václav Semerád (neověřeno)

Trvalý odkaz

zdechl a přestal šířit svá moudra.
Žádný Grossmann, ani Šimek Slávek šoumen mi nesmí přes práh, sic by bledly mé zásluhy na poli vědy i kultury.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

třeba deprivant nebo psychopat. Přitom není blbý a rozhoduje o osudech lidí, např. psychiatr, politruk nebo dokonce politik. Některý třeba dokáže strhnou masy k potlesku nebo k provolávání slávy. Kleptoman třeba krade věci bez pokání a jiný krade třeba duše v chrámu Páně a může se z toho vyzpovídat nadřízenému. Někdo může pokání předstírat i před smrtí, a co s tím kdo udělá. Každý má svoji morálku a s ní zachází podle potřeb ve svém kulturním okruhu.

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Ládik !!!
Tohle jde nejlíp vidět u poslanců,slibuje na své svědomí,že bude vykonávat svou funkci ve prospěch občanů a pak jen zvedá ruku na pokyn vedoucího.

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
poslanecký slib nemůže ani jeden poslanec splnit vzhledem k EU a nutnosti členství poslance v politické straně.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

Paní Fito.
Proč potom takto zní slib poslance,že už hned po slibu ho porušuje.
Pak se nemůžeme divit,chování občanům,že také pak nedodržují sliby,příklady táhnou.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,

přesně tak. Poslanci tím poslaneckým slibem lžou ještě před vstupem do sněmovny.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Sám to dovolil.
Vyvalila se hromada
ve vlasech skví se pomáda
kolem se line smrad.
Má to rád.
Podívejte na tu krásu
vyjímá se v kanafasu
dávám ji na oltář vlasti
užívejte všichni slasti.

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Tyhle sviňárny sou u podnikatelů běžné, ale i gdyž se šplhá po funkcích je to podobné. Něgdo temu říká, že roste na úkolech a druhej temu říká, že dává někomu prácu. A všichni tak nějak čekaj, až ten druhej někam vypadne, zmizne, nebo eufemisticky uvolní místo, že dostane větší mzdu. Je to prostě boj o chleba a způsoby si příliš vybírat nelze a proto sou způsoby stále méně vybíravé, ale v té době, před dvaceti lety se lidem dařilo víc. Mnozí eště měli klíče od domů, aut a berňák sem tam vracel daně. Otázka je, jak se budou blboňi chovat až na ně donde. Až přez všecky svý předsevzetí, že by to a ono nigdy neudělali, že by se jim to a ono nigdy nemohlo stát, páč sou gramotný, vzdělaný a já nevím co, a nestačilo to.
Aladárů musí přibívat, páč se blboni chtějí mít stále lépěji. Je to takový nesmysl o svobodě a prosperitě ve zlodějstánu. A všude se o tem mluví. Že jak je to parádní, že to jen lidi kazí. Že jak se říká, špatně zapneš první knoflík a nedopneš se. No a tak se přidávaj knoflíkový dírky, že pak to pude i bez Kaládarů.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.