Ani jeho loutkovodiči tomu nevěří

Autor
Štítky

Sotva se Joe Zombiden ujal svého úřadu, jeden z jeho prvních kroků byl vymezit se vůči jeho předchůdci. Zrušil trumpovy protimigrační dekrety, protože bránit migraci je autoritářské, nedemokratické, jsou to chudinky lidi z utlačovaných zemí a pro civilizovaného američana je povinností se o ně postarat. 

Všimněte si, že všichni ti líbodémo vítači zastávají v zásadě krásné zásady. Pomáhat lidem. Bránit chudáky před brutálními režimy. Nastolit v celém světě svobodu a demokracii. Lidská práva, sociální práva, menšinová práva... každý má právo na všechno, nikdo nemá žádné povinnosti, budoucnost je rozmanitá, sluníčková, krásná. Všichni mají všechno. 

V praxi už to samozřejmě tak pěkně nefunguje. Jednoduše proto, že průměrný sluníčkář neumí přemýšlet dva tahy dopředu. Stejně jako ten Biden. Když sakra zruší všechna ta migrační omezení, tak prostě k hranici přijdou mraky lidí a přejdou. Proč by také nešli že? Ve svých zemích nemají žádnou perspektivu, žít v drogovém Mexiku musí být fakt super, velký bílý otec ve Washingtonu řekl, že američané mají povinnost se postarat, tož jdou. 

A najednou Biden vydává prohlášení, ať jsou ti migranti tak hodní a nechodí. Nebo ať jich nechodí tolik. Ať žádají o azyl na veslvyslanectvích v jejich domovských zemích.  

Když jsem se na to teď díval, hned mě napadlo, že vlastně ani Biden ani jeho poradci a loutkovodiči ve skutečnosti v žádná migrační pozitiva nevěří. Jen to musejí říkat, protože je to v jejich kruzích módně povinné. Musejí mluvit o všech těch lidských právech, ale ve skutečnosti se ani na vteřinu nepokusili je naplnit. 

Když komunisté přišli k moci, hned začali pracovat na výchově nového komunistického člověka. Jedna z prvních věcí co udělali, že sebrali bohatým jejich velké vily a luxusní bydlení a rozparcelovali to mezi chudinu. V secesních domech tak vznikly příčky v příjímací hale a z bydlení pro pana továrníka najednou byly čtyři byty.... pro olažské romy ze Slovenska. 

Stejně tak se hned začalo s tou správnou výukou, jak je komunismus ze všeho nejlepší. Udělaly se mládežnické organizace, prostě začalo se okamžitě pracovat na komunistické budoucnosti. Oni věřili tomu, co hlásali, byli ochotní kvůli tomu i vraždit a byli ochotní změnit zaběhaná pravidla. 

Co dělají dnešní noví komsomolci? Nic. Umějí tak maximálně otevřít hranice. 

Kdyby Biden opravdu věřil v přinosy migrace, mohl bez problémů zmobilizovat tu obrovskou americkou armádu. Mohl postavit stanová městečka kde by migranti dostali najíst, kde by měli střechu nad hlavou, kde by se okamžitě začali učit anglicky. Mohl podnítit bytovou výstavbu, snažit se o tvorbu pracovních míst pro tyto chudáky, mohl vyhlásit nový americký úděl s tím, že za dvacet let budou USA tak daleko vpředu, že nikdo už nebude o migračních přínosech pochybovat. 

Přesně tohle jsem psal v roce 2015 při migrační vlně do Německa. Že v tom všem vítání postrádám stavbu bytů pro milion lidí, stavbu škol pro milion lidí, tvorbu pracovních míst pro milion lidí , že vidím jen postel v tělocvičně a sociální dávky. 

Ani ti Piráti u nás nevěří tomu co hlásají. Jen to musejí dělat. Ve skutečnosti jen dělají gesta. Gesta milosrdenství otevíráním hranic, gesta odvahy křikem proti Rusku a Číně, ale ve skutečnosti nedělají ani nejmenší kroky k tomu, aby se něco změnilo. Aby skutečně vznikl nový člověk podle vzoru, který hlásají. 

Jestliže jsou Rusko a Čína špatní, tak nevidím žádnou snahu se zbavit závislosti na ruské ropě, ruském plynu a čínských výrobcích. Nevidím žádnou snahu se postavit na vlastní nohy a začít vyrábět levněji, rychleji, racionálněji a nechat ty autoritáře daleko za sebou. Nevidím žádnou snahu o budování státu pro čtyřicet milionů lidí, kteří budou tím přínosem, protože jaderní fyzici ze Sýrie by se nám hodili a hodily by se nám i lopaty, co by makaly na stavbě a bydlely v malém bytečku na periferii. 

Ve skutečnosti se o nic podobného nikdo ani nepokouší. Ani ten Biden a jeho melody boys. I když mají k dispozici obrovské zdroje obrovské armády. Umějí jen udělat hezké gesto, které nic nestojí. Otevřít hranice. A pokud v celém tom mumraji vzniká něco pozitivního, tak to dělají obyčejní lidi o kterých nikdy nebude jediná reportáž. Protože na ně se přehodila ta skutečná práce. 

Nejlepší stát světa s nejlepšími lidmi světa, s nejlepší demokracií světa, s nejsilnější armádou světa, s nejlepším kosmickým výzkumem světa, s největšími firmami světa, prostě stát se všemi nej, je schopen jen gesta. Je schopen otevřít hranice a pak ústy svého šéfa blekotat, že takhle to nemělo vypadat. Že to přece mělo být sluníčkové a krásné a místo toho je to horor.  

Inu je to jednoduché - oni tomu ve skutečnosti nevěří. Oni to musejí povinně hlásat, ale nikdy to nepřijali za své. Přijetí migrantů ve skutečnosti nebyla jejich touha a nikdy nepřemýšleli o tom, jak nějakých přínosů migrace doopravdy dosáhnout.  Je to jen móda. A až se móda změní, budou hlásat zase  jiné pakárny.

Porovnejte to třeba s tou Čínou. Během posledních deseti let přemístila 300 milionů lidí a většina si polepšila. Když před pár lety zjistili, že jsou závislí na západní poptávce, přijali na to příslušný program a rok od roku pracují na tom, aby se závislosti na nás zbavili. Dělají to metodicky, jejich plány obashují alternativy, přizpůsobují se realitě a za pár let toho dosáhnou.

Ve stejnou dobu my závislost na čínském zboží prohlubujeme.  Je úplně jedno, co kecají všichni ti rusobijci a čínofobové. Zboží chodí od nich sem a ne naopak. A ani u nás všichni tihle borci neumějí nic jiného než kecat. O zlém Sitting Pingovi jsem slyšel už hodně, ale nikdo k tomu nedodal i zcela zřejmý fakt - že ty továrny musejí stát u nás. Pak budeme mít klacek i na Velkého Číňana. 

Sledujeme v přímém přenosu, jak se o něco pokoušejí lidé, kteří sami nevěří tomu, co hlásají. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (134 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Obávám se, že u mnoha jedinců vážně nejde o zakrývanou ne-víru, ale prostě o ne-schopnost. Směřuji spíš k našim Pirátům. Když se narodíte a žijete ve světě, kde je "to důležité" (voda, teplo, odpad, elektřina, jídlo) tak nějak samozřejmé, nedokážete reálně uvažovat v mantinelech budovatele. Vyrůstáte-li ve světě, kde se problém řeší vydáním zákona, nařízení, pokynu a excelové tabulky... pak budete problém řešit právě takto.
Když nejste svědkem či dokonce součástí budování toho, co pak tak nějak samozřejmě běží kolem vás, těžko chtít od vás smysluplné plány na údržbu. Vědomí, že to, co je pro vás samozřejmost, vůbec samozřejmé není.

Když to dotáhnu ad absurdum - člověk, který žije ve světě, kde se stejky zjevují v chladicím boxu supermarketu, nikdy nepochopí, co to znamená starat se o krávu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (71 hlas)

Koukam, ze antipiratska kampan se zde rozjizdi naplno. Je zabavne, jak jim boj "vsichni proti piratum" naopak pomaha.

Antibabise strida antibartos. Jestli vam to vydrzi, opravdu tim Bartose dostrakate na premierskou sesli :-)

Průměrný počet slepic: 1.2 (57 hlasů)

Člověče, buďte té lásky, když už trolujete, zkuste to chytřeji, ano? Ať je to tak nějak... důstojnější? Takhle jen smrdíte.

Průměrný počet slepic: 4.9 (37 hlasů)

Oni ti referenti, co si střídají služby, si neuvědomili, že se prozradí jak stylem, tak kvalitou psaní (včetně používání diakritiky - to bude elf ze zahraničí...)

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

to je zase ta domovní důvěrnice, co se také prozradí kvalitou psaní a nezapomenutelným štěkavým stylem. Diakritiku používá, takže to vlastně bude nějaká naše místní referentka z Perlovky.

Průměrný počet slepic: 1.4 (38 hlasů)

In reply to by Sherlok Holmes (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dosud se referenti ovládali, čímpak tě tak naštvala, že jsi nevydržel pocity na uzdě :D Asi něčím ťala do živýho...

Díky, že jsi mi ukázal příspěvek co si člověk musí přečíst několikrát, podle reakce obsahuje pravdu ;) Fakt děkuji ;)

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

In reply to by Sherlok Holmes (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lehni !

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)

No, mě se spíš dotýká, že mi ve své omezenosti přisuzuje snahu vést na tomto fóru nějakou protipirátskou kampaň. Asi jako by mi přisuzoval záměr vést na fóru sparťanských ultras protislávistickou kampaň... Jako jestli se nebojím, že někde mé výhrady k pirátům povedou k jejich "na just" volení, tak je to na vidlákově dvorku. A jestli jim to hodit bude někdo ze ctěných kydačů hodit - ok, je to jeho volba.

Průměrný počet slepic: 4.7 (23 hlasů)

teprve uvidíme, a povedou ji pirátští ambasadoři. To už tak na světě chodí: čím víc něco někomu tlačíte, tím větší averzi nakonec navodíte.
Takže jo, když kampáň, tak kampáň, sem s ní!
Jak to, že k nám ještě nikdo nepřišel ambasadorovat?

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)

Nestrašte. Bartoš má vítězství jisté, vsadil jsem na něj budoucnost rodiny. Beru si dvacetimilionovou půjčku s fixovaným úrokem (hyperinflace bude), rozšiřuji solární elektrárnu (elektřina bude jen občas a dotace to jistí) a investuji do zelených německých fondů (tam se přesouvají majetky). Opravené byty prodávám a skupuji ty vybydlené na periferii (vysoké daně budou za polohu a velikost, migrantů a těch co nebudou mít na kvalitní bydlení bude dost).
Krysí závody již běží a kdo se nezúčastní, nezbohatne. Potřebuji taky vydělat pro děcka na soukromou školu (ve státní bude inkluze inkluze).
Bartoš musí vyhrát.

Průměrný počet slepic: 4.3 (22 hlasů)

Je pekne, jak dlouhou diskuzi jste vyprodukovali - proste antibartos jede naplno.

Vsichni vite, kam vedla kampan antibabis a jako ovce opakujete totez. Za Bartose vam vsem dekuji!

Průměrný počet slepic: 1.2 (18 hlasů)

Chlapi, já se Vám divím. Já jsem přece na Vaší straně. Bartoš musí vyhrát. Je to můj kůň.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

V minulem blogu autor lhal o tom, ze Pfizer krati dodavky (ten vypadek dorovnal a dnes dodava Evrope nad plan), ze EU s nami neni solidarni (dostali jsme vice relativne vice vakcin nez jsme si objednali) - naopak cesko odmitlo solidaritu s Reckem a Italii, kdyz byli v migracnim pruseru (hodni vidlaci s cesnekem a prasatky jim tehdy poslali akorat radu: migranty si sami utopte) a pak Babis znova odmital solidaritu s Italii, kdyz ji EU loni chtela poslat vice penez na postcovidovou obnovu ekonomiky (preci si za to mohli sami, tak proc by melo byt cesko solidarni).

A ted pan broucek zasvecene mluvi o loutkovododicich Bidena, ale nema ani paru o tom, jak vlastne chce Biden menit pristup USA k migraci. Vidlak to nevi a ani to nechce vedte, je linej si to zjistit, protoze vidlakovi staci jeden vyrok a hned ma jeho linej mozek jasno, jak to vsechno je. A nema ani paru o tom, kolik lidi utikajicich z valky v Syrii si v Nemecku praci naslo a nezajima ho to ... nevi nic o tom, jak starne nemecka populace, coz pracovni mista vytvari zcela prirozene, nevi a nezajima ho, kolik je tam volnych bytu ci jestli je tam tam pomala bytova vystavba jako u nas ... vzdyt staci jedna veta a nazor hodneho pana vidlaka je hotovy.

Uvedomely komunisticky svazak se zakladnim vzdelanim mohl vyridit zkuseneho mistra tim, ze ho odhalil jak zradce lidu neplniciho plan za cenu vyroby zmetku. Dnes vidlak se svazackou lehkosti odhali scallopa jako elfa placeneho sorosem jen kvuli tomu, ze pouziva dve IP. Pomery se rozhodne zlepsily!

Průměrný počet slepic: 1.4 (46 hlasů)

Scallope, to už jste tam zvládli sami. Práce na směny, změna stylu psaní, změna rétorický obratů... IP adresy jsou jen třešnička na dortíčku. A nepoužíváte dvě IP adresy, ale zhruba sto. Já za to nemůžu, že vás na to musí být víc, ani nemůžu za to, že tu agitaci neumíte. Ale víte co, já vás to naučím. Příště mi napište na mail a já vám připravím kvalitní filipiku sám na sebe, abyste tam u Kartouze viděli jak se to dělá. Akorát nikdo neuvěří, že to napsal škebloň... 

Průměrný počet slepic: 4.8 (43 hlasů)

Myslim, ze k udajum o IP adresach ma pristup Master, ne? Nebo jen Vy? Prosim kazdopadne kazdeho s pristup o IP adresach, aby si udaje overil.

Pan vidlak naproste vedome lže.

Průměrný počet slepic: 1.2 (15 hlasů)

Scallop má naprostou pravdu. Známá známé zná hromadu čerstvých migrantů co měli v Německu práci hned od začátku. A to dokonce nemanuální, ale odbornou. Pomáhají jiným migrantům, dělají překladatele migrantům, asistenty migrantů, pomáhají v migračních zařízeních, školí migranty, ...
Tam je teď nových míst.

Průměrný počet slepic: 4.1 (15 hlasů)

Eta.
Vidlák má naprostou pravdu.
Poč si máme zaneřádit území migranti.
Pak jistě,tito migranti potřebují všechny potřebné služby,ale napište,dělají to zadarmo?nebo je platí jejich domovský stát.
Najednou tady máme Piráta

Průměrný počet slepic: 3.4 (9 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já teda vnímal příspěvek pod nickem Eta jako ironii, na níž vtipně ukazuje realitu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

znama zname zname ... vzdyt Vas tvrda a overitelna data nezajimaji, fakta jsou vidlakum odporna

Průměrný počet slepic: 1.2 (10 hlasů)

To byla moje známá a její známá. Nebo Vy ji znáte taky? Tak potom i já, i Vy jsme všichni známí. Nebo gogo.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Scallop má pravdu, máme pomoci Řecku a Itálii. Vždyť máme transportní letadla Cassa. A po koních Převalských, by mohli převážet migranty. Ať si Řecko a Itálie řeknou koho a kam mají přesunout.

Průměrný počet slepic: 3.6 (11 hlasů)

Ty koně šli myslím do Mongolska; že by měli zájem i o ty migranty ?! Nebo že by měli nějaké "skryté výhodné vlastnosti" ?!

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

A hele - zdejší hloupej troll (spíš by se ovšem hodilo to první písmeno "l" zaměnit za "t") má noční šichtu...
Táhni chrápat, tvůj šéfik Kartouz bude zítra možná od tebe potřebovat podržet! :-)

Průměrný počet slepic: 3.8 (21 hlas)
Trvalý odkaz

Tož komouši ale přijali mnoho řeckých dětí, mám mezi nimi pár známych (majitele Kofoly ale osobně neznám, však ona už je také tato firma veřejně obchodovatelnou společností, tedy má více majitelů ). To byla lidsky i jinak docela zdařilá akce, kupodivu pod vedením gottwaldovským.
Když tady onehdá začly z tkzv. západu proudit různé výzvy , ba snad i příkazy, že máme také přijímat (v podstatě bychom ale v tomto případě fungovali jen jako nějaký sběrný přestupní tábor, vůle většiny potenciálních příchozích byla napřena směrem k Německu, coby konečné stanici) uprchlíky novodobé , nejlépe podle kvot, radil jsem zkopírovat gottwaldovskou humanitární akci - tedy přijmout nějaký počet dětí (mezi náck...eh, mezi skutečně moc dobrými praktikujícími křesťany a veskrze hodnými praktikujícími křesťankami se samozřejmě objevily hlasy, že za těmi dětmi uprchlíků přijdou tátové a mámy a ségry a neteře a bůhvíkdo ještě až do osmého kolena...což pravda by problém mohl být, nějaká omezení by zde musela být, včetně časových).
Neprovedlo se nic takového...až daleko později se tady objevila nějaká iniciativa Šojdrové, ovšem to už bylo jasné, že jsme to prokaučovali - respektive ti a ty z nás, kteří o sobě někdy i veřejně tvrdí, že jsou křesťany (křesťankami) - ovšem nejraději by třeba i na Velký pátek potápěli čluny s nepatrnými na cestách (o dva dny později by si to Nejvyšším vyříkali u ušní zpovědi, evangelíci sami se sebou, ti to mají horší, asi je mezi nimi více neuroz ) , čímž samozřejmě riskovali by, že místo spásy naděli jim Pán náš Ježíš Kristus věčná muka (tedy něco daleko horšího než byly výslechy u inkvizice či likvidace v táborech v okupovaném Polsku a jinde - tato utrpení vždy nakonec skončila, netrvala VĚČNĚ....věčně trpět, to je něco tak strašného, že toto bych nepřál snad ani těm největším hrdlořezům !!! ).

Tož nejenom že jsme si nechali rozkrást či vyprodat výrobní a exportní podniky (jeden velevýznamný je nyní hlavně v rukou potomstva Oberführera SS, tento má u nás dokonce muzeum !!!) - a hlavně nechali obsadit TRHY , chystá se i útok na dovozní portfolia , kdy vůbec nejde jen o dodávky jaderných technologií, chystá se energetická závislost takového kalibru, že pak s klidným svědomím bude možno stát zrušit - a požádat o zřízení župy (Gau).
No ale zase můžeme si svobodně zvát davájlámu a nechat se jím školit z fotografování nebo z toho jak správně poslouchat rozhlas. To není malá věc !!! Tibet je vlastně prameništěm Evropy, třeba jednou budeme mít vliv na celoasisjké vodní hospodářství, prostřednictvím nabuze...eh, probuzeného ! To nemusí být špatná investice, todlencto !! Představte si, Bartoš s Bartůškem a Bartošíkem brnknou do Tibetu ...a rázem je Peking bez vody!!! Kam by se pak hrabal Wall Street, se všemi svými saudy a podobnou pakáží !! Nic, naprosté nuly, bezmocná chátra !!!

No a do Číny stejně i tak budeme vozit, přes Berlín. Ten to orazítkuje, vybaví nálepkou Made in Germany...a je to.
Furt lepčí než vozit sem plyn přes Aljašku s razítkem z Kajmanských ostrovů.
:-D))))

Průměrný počet slepic: 3.7 (16 hlasů)

byly i Martha a Tena Elefteriadu. Vyšla jim vzpomínková knížka Martha a Tena dvojhlasně.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

Anebo "komunista" - zámecký pán. Už je také tam, kam musí nakonec každý každá.
Skorem " co Řek, to muzikant". :-D)

Pojem " komunista" (ale i " komunismus" ) neměl by však být zaměňován s pouhým členstvím v nějaké straně, ale to samozřejmě i pojem " demokrat" nebo " křesťan". Na ja, politická korektnost však byla tak hypertrofována, že je posléze ostouzena a zesměšňována, však proti modě žádný dišputát nic nesvede, moda císařovnou projevu.
------------------------------------------------------------------------------
V letáku " Mírová výzva k dvanácti článkům švábských sedláků " obrací se Luther ("....veleučený arciuličník, který si v tomto zbloudilém světě vyšmajchloval své teplé místečko...")nejprve k vrchnosti :
"....Ve věci světské vlády sice nesvedete než dříti a šacovati a nádheře a pýše své sloužiti, takže prostý chudý člověk nikterak to nemůže déle snášeti. ....Musíte se změniti a státi se poslušnými slova Božího. Neučiníte-li to na přívětivý a dobrotivý způsob, musíte to učiniti na násilný a zkázonosný způsob. Nebudou-li to sedláci, kteří to udělají , budou to jiní. Bůh chce , abyste zbiti byli, a musí vás zbít....".
Následně se obrací k sedlákům :
"...Pravíte : Vrchnost zlá jest a nesnesitelná. Nechtějí nám ponechat evangelium. Utiskují nás tuze tvrdě.....hubí nás na těle i na duchu. Jáť však odpovídám : Aťsi je vrchnost zlá a nespravedlivá, jenže to neomlouvá nikoho, kdo se srocuje a bouří. Neboť nikoli každý je oprávněn trestat zlo, nýbrž pouze světská vrchnost, která třímá meč.....Vrchnost páchá bezpráví , toť pravda, bere-li vám evangelium a stěžuje-li vám život, odnímajíc vám časný statek vezdejší. Ale vy pácháte daleko větší bezpráví. Berete vrchnosti moc a právo. A toť všechno, co má. Neboť co jí zbylo, když pozbyla moci ?...poddáni buďte pánům netoliko dobrým a mírným, ale i zlým. Budete-li tak činiti, dobře bude..."

Průměrný počet slepic: 2.4 (8 hlasů)

Celý život pracoval ve Válcovnách plechů jeho sestra byla v Polsku, kde dělala střední školu chemickou. Bratranec v Polsku byl zubař. Další bratranec pracoval pro Metrostav.
A další a další. Žádný nedělal nějakého asistenta a když už pomáhali tak bez nějakých odměn.
Tož tak.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Proč ne. Sirotky, které nemají žádné příbuzné, do dvou let věku.

U nás zaopatřit jako nalezence. Dát jméno, určit datum narození, vydat rodný list z rodištěm v ČR a dát k adopci.

Průměrný počet slepic: 3.4 (18 hlasů)

Takže do dobrých českých rodin, tam nadělat z nich dobré Čechy a ještě lepší Češky.
Und das ist alles.

Ešče jak zjistit že skutečně nemají žádné příbuzné.
Helvajz by asi věděl. Ten toho o " skutečných uprchlících " ví strašně moc !! S pomocí nově zřízeného úřadu by věděl dozajista za pár roků ještě daleko více.

Průměrný počet slepic: 1.8 (10 hlasů)

Milé Trolidlo,
když mi Trolidlo nabízí nově zřízený úřad, který jak předpokládám bych vedl, mám dotaz:
V jaké funkci Trolidlo sedí, jestli má vůbec pravomoc nějaký úřad mi nabízet.
Pokud bych takový úřad skutečně vedl, slibuji, že bych domělé problémy s uprchlíky vyřešil ke spokojenosti lidu, který bych zastupoval.
Nyní očekávám nabídku, od kdy mohu do úřadu nastoupit, jaké bych měl pravomoci a další podrobnosti.

Jako malou představu jak bych úřad vedl uvádím následující:
Jak zjistit, že dvouletí sirotci nikoho nemají?
Nechal bych zjistit, zda po nich nebylo vyhlášeno mezinárodní pátrání, tedy zda nebyli uneseni.
Pokud ne, rozeslal bych jejich popis, včetně fota a otisků prstů přes Interpol a snažil se zjistit zda je někde nepostrádají.
Pokud by se o ně nikdo do 3 měsíců nepřihlásil, šli by k adopci do rodin. (rodina= otec a matka)
Doklady by dostaly takové, aby zpětně nešlo dohledat, že se jednalo o imigranta. (chránil bych je tak před traumatem, že mají ... původ)
Pokud by se třeba za několik let ukázalo, že sirotci mají rodinu, sdělil bych údajné rodině, že o ,,jejich" dítě je dobře postaráno,
že mohou být šťastni, že je vychováváno v rámci Evropských hodnot, tedy v křesťansko - židovské tradici.
Pokud by se údajní příbuzní nacházeli v České Republice, nechal bych je zavřít za opuštění dítěte, zanedbání jeho výchovy atd.
Po propuštění z vězení bych je vyhostil.

Na závěr ještě zdarma dobrou radu pro Trolidlo:
vybrat si jméno Lidický Exulant a kousek pod to napsat Und das ist alles, to by si zasloužilo trest za historický revizionismus a za popírání holokaustu.
Jděte se sám udat.
Jestli to nevíte, tak Němci Lidice vypálili, muže nad 15 let bez soudu na místě postříleli a ženy a děti museli ,,emigrovat" do vyhlazovacích táborů.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

Kolik lidických dětí se vrátilo? Minimum!!! Většina byla udušená výfukovými plyny.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

proč vznikla fotovoltaika a elektromobilita, kterou zde jako technický pokrok obhajuji.
Fotovoltaika vznikla pouze kvůli ropné krizi v sedmdesátých letech.
Jako náhrada arabské ropy energií ze slunce , kterého má každý stát dost svého.
Elektromobilita vznikla pak z tlaku obyvatel velkoměst v USA a Číně na vzduch který by se mohl dýchat.
To jsou objektivní fakta která vyvolala tuto reakci, kterou už umíme vědecky a technicky řešit.
V elektromobilitě i fotovoltaice jsou USA i Čína zajedno. Jen Rusko to moc nezajímá protože má svě ropy dost a velkoměsta jen dvě.
Ale to jen na okraj dnešního Vidlákova pojednání,
už Vás netoužím přesvědčovat, nemá to význam.
Jen chci ukázat že není potřeba konspirace ani loutkovodičů, některé věci zkrátka nastanou díky možnostem technického pokroku a "tlaku událostí" a ten ideologický nátěr k nim je až druhotný.

Průměrný počet slepic: 2.6 (36 hlasů)

Přiznám se, že moc nechápu, proč mě v této věci oslovujete.

Fotovoltanika je skvělej nápad a určitě je v ní budoucnost. Vlastně mám teorii, že až ji někdo vyřeší tak, aby byla vážně smysluplná, bude to terč číslo jedna (hlavně těch zemí ze zálivu, nebude-li dotyčný pracovat pro zemi ze Zálivu).

Ale parní stroj se také neprosadil nařízením církevního kolokvia či dohodou pomazaných hlav za uvalení daně na sprostý lid. A benzíňák/nafťák jej také nevytlačil v důsledku státních dotací, protože pomáhá řešit problém s koňským trusem v přeplněném městě. Sláva vzducholodí také pohasla s plameny Hindenburgu... aby se po letech, s novými technologiemi, opět nepřihlásily o slovo.

Já jsem vlastně ochoten i určité pobídky solární technologii, aby se vyplatilo ji řešit, akceptovat. Ale to, co zažíváme my, je jenom penězovod, kd se jedna banda snaží jen krásnými a vzletnými slovy přesměrovat tok peněz do vlastní kapsy na úkor bandy druhé. A u těch, kteří nejsou dost cyničtí, se děsím možná ještě víc, protože tam zjevně převládá ideologie nad racionalitou.

A vidíte, právě jsem ten spojující článek řetězu našel. To jsou ti lidé, kteří věří, že když se vydá dost přísné ekologické nařízení, skloní se před nimi samotná Fyzika...

Průměrný počet slepic: 4.8 (36 hlasů)

ale je tu jedna věc, kterou nevidíte/nechcete vidět (nehodící se škrtněte) a proto argumentujete jako naivní mičurinec/padouch Lysenko (nehodící se škrtněte).
---
Píšete:
"To jsou objektivní fakta která vyvolala tuto reakci, kterou už umíme vědecky a technicky řešit." To skutečně umíme, ale ZATÍM to neumíme dostatečně levně a šetrně k přírodě. ZATÍM jsme na tom, pokud jde o vývoj, podobně, jako Faraday (myslím, že to byl on), který vědecky a technicky uměl vyrobit elektrický proud tím, že rozhoupal vodič v magnetickém poli. V té chvíli ovšem byl od univerzálního využití, jaké známe dnes, na míle daleko.

Ve věci fotovoltaiky je třeba další výzkum, minimálně směrem k účinnosti a trvanlivosti FV panelů. Zatím je tak nízká, že si FV panel na sebe nevydělá a ekologická zátěž, vzniklá jeho výrobou a likvidací, je větší než přínos.
Ve věci elektromobility je třeba další výzkum, minimálně směrem k větší energetické hustotě a bezpečnosti (což jde proti sobě!!!) baterií.

Dokud toto nebude vyřešeno, FV a EM jsou ZATÍM pěkné, ale drahé hračky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (29 hlasů)

V devadesátkách se takové hračce říkalo tunel. Hráli si s tím v každé bance.

Další velké tunely jsou třeba úsporné žárovky, televize 16:9, freony, grepfruitová dieta, nějakej sračka systém na výrobu fotek, který si fotolaboratoře draho koupili a za pár let mohli vyhazovat, skutečnej tunel po La Manche, co se nikdy nezaplatil atd.

Průměrný počet slepic: 4.4 (20 hlasů)

Jinak - samozřejmě že záleží na definici pojmu "Velkoměsto", ale... Víte, že nad milion má Rusklo měst dvanáct a Perm s Krasnojarskem jen těsně pod? Já že USA jich má devět a San José těsně pod. Nad čtyři mega má Rusko města dvě a USA jen .jedno..

(Jasně, chápu, ať jsem fér, když rozsekáme příslušné metropolitní oblasti třeba LA či NY na více měst, zákonitě dostanu města menší.)

Průměrný počet slepic: 5 (18 hlasů)

Předběhl jste mě o, koukám, 7 minut. Zatím, co jsem to psal.

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

je město nad 100 tis. obyvatel, town pod 100 tis. To je v anglosaském světě hranice mezi velkoměstem a městem.

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)

Napsal jste:
"Elektromobilita vznikla pak z tlaku obyvatel velkoměst v USA a Číně na vzduch který by se mohl dýchat."
Elektromobilita ve velkých městech? Jsem všemi deseti pro.
Vynucená elektromobilita na Šumavském podlesí? Tu si račte vetknout za klobouk.

P.S.:
Je to už skoro čtvrt století, co jsem byl na jazykovém kurzu v kanadském Torontu. Bylo nás pět. Ali byl z Istanbulu, Gabi z Mexico City, Satomi z Tokia a Hien ze Saigonu. Jednou jsme měli konverzační lekci na téma "Jsem (nebo nejsem) zvyklý žít ve velkém městě".
Musel jsem konstatovat, že nejsem zvyklý žít ve velkém městě, protože v ČR žádné velké město nemáme.

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

je zbytečná. A za velkoměsto považuji cca 10 milionů obyvatel a více. Praha je maloměsto, narodil jsem se zde a vím to.

Průměrný počet slepic: 4.2 (17 hlasů)

Myslím, že v podobných městech je otázka mobility výrazně komplexnější (minimálně i ve směru individuální vs hromadná). Nakonec, byl by asi zajímavý ukazatel "odbaveného člověka/jízdu" v Praze a v LA ve smyslu elektřina vs. benzín. Protože, bychom v tom jásání nad elektroauty neměli zapomínat na metro a tramvaje (a kde jsou i trolejbusy). To metro a tramvane (trolejbusy) mi ve světle dnešního poznání přijdou pro město stále smysluplnější, než dvě elektroauta do každé rodiny...

Průměrný počet slepic: 4.9 (21 hlas)

Má řeč.

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

In reply to by Brtník z brlohu (neověřeno)

Trvalý odkaz

má elmobil smysl při jízdě z Modřan do Troje

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.