Cena nezávislosti

Autor

Tak nám zařízli Ládika Větvičku… Náš karel gott mezi blogery, mnohonásobný blogger roku, tahoun celého blogovacího prostoru na I-dnesu, je teď právě vaporizován a jeho blog ukončen… prý kvůli devětadvacátému porušení kodexu blogera. Což jsou stejné kecy, jako porušení pravidel komunity. Kodex blogera totiž nejvíc porušuje pravda, která se nehodí.

Ládika jsem četl dávno předtím, než jsem se sám stal blogerem. Myslím, že nikdo v této zemi nemůže říct, že by Ládik nebyl člověk s obrovským nadhledem, nezávislý ve svém počínání, originální v myšlenkách… a protože jsem ho měl doma na zabijačce, musím dodat, že jsem ho poznal jako velice společenského člověka, formátu W.A.Mozarta. Ten byl také hvězdou každé zábavy a nešel daleko pro sprosté slovo…

Slyšeli jste někdy o tom, že by se Ládik přiklonil k nějaké politické straně? Že by dělal třeba to, co dělám já a kopal tu za Okamuru, tu za Babiše, tu za Rajchla? Slyšeli jste ho, že by (jako já) dával panské rady politikům? Slyšeli jste někdy o tom, že by Ládik někde mluvil na demonstraci? Slyšeli jste někdy, že by velebil Putina a řekl jediné ostré slovo o Ukrajincích? Jediné, v čem se angažoval, byla humanita. Dokázal si udržet nadhled i teď, když se slovanští bratři Ivan s Vasilem bijí a prolévají potoky krve. U prostého člověka rozlišoval, kdo je v nouzi a neřešil, kdo koho volil.

Slyšeli jste někdy, že by Ládik díky své popularitě někde za někoho kandidoval?

Jestli u nás existoval nějaký nezávislý a přitom lidsky smýšlející žurnalista, tak je to právě Ládik Větvička. Uživil se tím, že byl Větva. Nic víc k tomu nepotřeboval. Neměl ani šéfredaktora ani majitele ba ani sponzora. Nikomu nebyl nic dlužen, nikdo na něj nikdy neměl žádné páky. Na své nezávislosti si zakládal, i když měl celou řadu nabídek na kandidaturu i angažování ve veřejném prostoru.

Ládik nikomu nelezl do zelí, nikdo na něj nemusel žárlit pro jeho slávu, protože nikomu nic nebral. Nikoho neohrožoval a nikomu neohrožoval jeho veřejnou funkci. Nikomu neohrožoval místo na kandidátce, nesliboval žádnému premiérovi, že brzy přijde den, kdy spolu zúčtují. Nevykolíkoval si žádný claim v senátu, nesnažil se stát ostravským primátorem ani hejtmanem moravskoslezského kraje.

Jen… velmi dobře psal. Jeho pero bylo ostřejší než meč. Jeho argumentace byla neprůstřelná, jeho sarkasmus byl legendární., jeho humor rázovitý, stejně jako region, který ho zrodil.

Přesto vadil tak, že ho na I-dnesu sestřelili. Je to krásně symbolické. Mladá fronta právě změnila majitele. Jako by s Andrejem Babišem skončily staré časy, kdy se tam hádali, co je pravda, co je lež a co je narativ, ale na Ládika nesáhli… Jako by nový majitel už na takové blbosti nekoukal a prostě rozhodl. Nebo jako by se osmělili lokajové a rychle si zavedli nové pořádky, než se nový šéf rozkouká.

Moc totiž není ekonomická kategorie. Bez Ládika je celý blogerský prostor I-dnesu poloviční, ale to neřešili ani Murdochové ve FOXu a sestřelili Tuckera Carlsona, který jim sice vydělával hodně peněz, ale ne dost na to, aby na nich byl skutečně nezávislý. Když jde o nadvládu nad světem, tak se dá oželet hodně dolarů… Tucker měl to štěstí, že si ho vzal pod křídla Elon Musk… ale jestli bude mít zcela a úplně volnou ruku, to se teprve ukáže. Až jednou Tucker bude chtít něco jiného, než co chce Musk.

Tohle je totiž cena nezávislosti… Pokud jste nezávislým, pokud nikde nekandidujete a za nikoho nekopete, pokud nejste v žádném stádu, pokud máte nadhled a vážíte si své objektivity… tak až vám budou mocní rušit váš blog, budete prostě sami…

Možná to je ten důvod, proč se nesnažím za každou cenu o nezávislost, ale nechávám se uvázat do chomoutu a táhnu s dalšími nějaké to jařmo. Aby se nikdy nestalo, že půjdou jen po mě, ale vždycky, aby šli po nás. Ano, je možné mluvit o politice, je možné glosovat politiku, je možné mít nadhled… ale je lepší, když je vás víc. Je lepší si hodit věci na společný vůz, než táhnout svojí káru sám. Je v tom méně svobody, ale také méně nebezpečí. To neříkám, abych haněl Ládika, ale abych vysvětlil, proč se angažuju u Rajchla na demonstracích a nejen tam.

V normálním demokratickém a svobodném světě, který jsme si přáli a cinkali za něj klíči, by Ládik zůstal originálním blogerem, který by měl co říct, dál by získával blogerské zlaté slavíky, dál by jezdil po světě a přinášel zajímavé postřehy a skvělé recepty. Psal by knihy, které stojí za přečtení a dával rozhovory, které by byly pohlazením po duši. Uživil by se tím, zvali by ho do České televize, premiéři by byli rádi, kdyby o nich právě Ládik ztratil dobré slovo…

Ale… už nežijeme v normálním světě. Přicházíme o svobody, přicházíme o volný vzduch k nadechnutí. Jako obvykle o to přicházíme za potlesku zfanatizovaných davů a jako obvykle u toho hoří pomyslné ohně z pálených knih. Tohle není dobrá doba pro objektivitu, samostatnost a nezávislost. Tohle není doba pro poctivé spisovatele. Můžete být jakkoliv pravdomluvní, ale stejně vaše dílo přiloží na hranici, protože nevyhovuje bloggerskému kodexu a pravidům komunity. Vždycky si na vás něco najdou, protože je to právě pravda, kterou potřebují zadupat do země. Dělalo se to tak vždycky a vždycky se to tak dělat bude.

Je třeba prostě bojovat v šiku. Je třeba se spojovat, je třeba nebýt nezávislý, je třeba se držet v houfu a chránit jeden druhého. Objektivní, nezávislý a samostatný člověk bude samostatně obklíčen a zlikvidován… Šakali vědí, proč se stahují do smečky… když je hyen hodně, udolají i lva. Možná je to jen můj dojem a špatná nálada z Ládikovy vaporizace, ale kojotům je prostě jedno, že nejste na ničí straně. Stejně budou dorážet. Je třeba někam patřit. Je třeba na to nebýt sám. Je třeba také tvořit soudržné skupiny. Mít svůj svobodný statek znamená, že tam brzy člověk skončí v obležení.

Už mnohokrát jsem napsal, že tuto dobu přežijeme buďto víceméně všichni, nebo víceméně nikdo.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (289 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

"...když je hyen hodně, udolají i lva... Už nežijeme v normálním světě..."

------------------------------------------------------------------------------------

Někomu velmi dobře pasuje do hry, že se lidé

nenávidí, že se kalí voda. Mezitím, co se hádáme o

hloupostech, se totiž výborně krade – prodává,

kupuje, kšeftuje a podvodničí neobyčejně

nádherným způsobem.

(Karel Kryl)

Průměrný počet slepic: 4.9 (112 hlasů)
Trvalý odkaz

ŠOK! EU SE ZMĚNÍ NA EE – EVROPSKOU EXEKUTIVU! Češi a Slováci budou zbaveni svého občanství a stanou se občany Bruselské Exekutivy! Ta bude mít výlučné právo vyhlašovat války a mobilizace, a diktovat zákony!👉 @cz24newEU: Evropská Unie se má přejmenovat na Evropskou Exekutivu, jak o víkendu potvrdil významný bruselský diplomat!

Nejde o nic jiného, než rychle předělat EU na stát podobný Ruské federaci, ve kterém parlament EU a bruselští Exekutoři budou mít výsadní právo vnutit všem ostatním zemím EU nové zákony a nařízení!

Exekutiva EU, (bývalá komise EU), má získat právo jednat za jednotlivé země EU a uzavírat za ně právně závazné smlouvy se všemi důsledky! Například o privatizaci a zabavení českých státních lesů, jak jsme informovali v MAP 1590 v únoru. Exekutiva má napříště výhradně rozhodovat o záležitostech životního prostředí a klimatu!

Rozhodovat o zákonech EU se už nebude jednomyslným souhlasem všech vlád zemí EU, ale kvalifikovanou většinou EU! Západu EU nebude východ EU moci vzdorovat, a bude se muset podřídit! Německo a Francii nikdo nepřehlasuje!! Na zablokování nařízení EU bude třeba nejméně 5 států se 157 miliony obyvatel. Země bývalé východní Evropy mají jen necelých 100 milionů obyvatel! Německo a Francie mají společně 152 milionů a stačí jim za sliby miliardových dotací nakoupit tři malé země EU a mají vystaráno! Nikdo proti jejich vůli nic nepořídí! Právo VETA tomuto rozhodování o nás za nás bránilo, proto má být odstraněno!

Touto kvalifikovanou většinou se má rozhodovat kompletně o otázkách obrany, daní a zahraniční politiky! V podstatě by tak Parlament ČR ztratil své výhradní právo vyhlašovat války! Brusel by zavelel a čeští i slovenští vojáci by už mašírovali, a občané by byli podrobeni mobilizaci, bez ohledu na to, co si o tom myslí jimi zvolení politici!

Pravomoci Parlamentu EU se mají drasticky rozšířit, a institucím EU se má udělit výlučná pravomoc rozhodovat o otázkách třeba klimatu nebo životního prostředí, atd! Instituce EU to jsou úředníci EU! Místo politiků, které volíme ve volbách, tak mají o našich životech a daních rozhodovat nikým nevolení úředníci EU!

Celý plán vymysleli tito poslanci EU – hlavní je belgický liberál Guy Verhofstadt, člen vedení fondu Alexeje Navalného. Verhofstadt je zavilým nepřítelem Českého státu i Slovenska. Ve své knize Debout l’Europe! vysvětluje budoucí vývoj Evropy takto – Všechny země EU odejdou z OSN, v EU budou zrušeny státy a zavedeno jednotné evropské občanství! EU opustí Světovou banku, Mezinárodní měnový fond, a všechny evropské vlády i parlamenty budou zrušeny. Všemu bude vládnout bruselská exekutiva a parlament EU! Verhofstadt je mazaný Eurokrat – v roce 2012 si nechal přidělit veřejnou dotaci 327 784 EUR, (8.2 milionu CZK), na renovaci vily, kterou si koupil, a ve které bydlí, aby ji připravil na “budoucí zdražování energií”! Verhofstadt má už 11 let za evropské peníze “zateplenou luxusní vilu”, a od té doby je hlavním bojovníkem za zdražování energií! A nikomu z politiků to samozřejmě nevadí!

Verhofstadt je fanatickým přívržencem války proti Rusku. V červenci nadával v parlamentu EU hlavním evropským politikům, že málo podporují Ukrajinu, a požadoval její okamžité a bezpodmínečné přijetí do EU i NATO – video! Ani Petr Fiala nebyl loni Verhofstadtovi dost dobrý, a v parlamentu EU jej veřejně obviňoval z neschopnosti zajistit dostatečnou válečnou pomoc Ukrajině! Šokovaný Fiala byl dokonale zaskočen! (Video.) Verhofstadt je členem politického uskupení Renew Europe, stejně jako strana ANO velkoagrárníka Babiše! Ačkoli po té, co hlavní podporovatelky Bruselu Charanzová a Dlabajová oznámily, že už nebudou za ANO kandidovat, je možná mírná korekce politiky ANO směrem od bezvýhradné podpory všech bruselských nesmyslů, jako tomu bylo v EU parlamentu doposud! V ANO v letech 2018-23 existovala schizofrenní politika – Europoslankyně bezvýhradně podporovaly Brusel, zatímco poslanci parlamentu ČR byli částečně proti Bruselu!

2.12.2022 konference EU v Bruselu – komisař EU Margaritis Schinas, český ministr Mikuláš Bek (STAN), a Guy Verhofstadt, přednášejí členům neziskovek nové plány, jak změnit EU! Bekovi vůbec nevadí, že sedí vedle mazaného Eurokrata Verhofstadta, který si přihrál dotaci 8.2 milionů EUR na zateplení své luxusní rezidence! Každý čestný politik se přeci musí takovému mazanému Eurokratovi obloukem vyhnout! Ovšem pro politiky hnutí STAN Dozimetr evidentně platí jiná mafiánská pravidla, jak vtipně v pátek připomenul Jiří Paroubek.)

Hlavním spojencem fanatického Verhofstadta v ČR je český ministr Mikuláš Bek, který před rokem plán Verhostadta formuloval na schůzce se dvěma komisaři EU takto: Pokud se Evropská unie nebude schopna dohodnout na reformě svého rozhodování a na omezení práva veta jednotlivých členských států, nemůže se rozšířit o další země. Na stole je také to, že by Evropská unie měla posílit postavení občany voleného Evropského parlamentu. A ve volbách v podobě celounijních lídrů volit přímo předsedu Evropské komise. Pokud chceme posílit demokratičnost Unie, je i to krok správným směrem. Později mu předsedové vládních stran zřejmě umyli hlavu, protože oznámil, že česká strana není z přílišných změn hlasování v EU nadšená, a to především na domácí politické scéně! A že rozhodnout o tom by se mělo později. V kontextu tedy po prezidentských volbách 23 a po euro-volbách 24. Mikuláš Bek je členem hnutí STAN-Dozimetr, jehož rozsáhlé mafiánské kauzy pomalu ale jistě vycházejí na světlo!

Zdá se tak zřejmé, že nejlepší cesta jak zhatit plány Verhofstadta, Beka a podobných, je jít k euro-volbám a nevolit žádnou stranu současné 5 koalice! Současně podporovat všechny demokratické aktivity, které by předčasně ukončily vládu 5 koalice, protože její zástupce bude o návrhu na zrušení práva VETO, a zavedení Evropské Exekutivy hlasovat, a může proti tomuto návrhu vznést VETO, a nebo ho podpořit!

AUTOR: Michael Svatoš

 

 

Průměrný počet slepic: 4.7 (78 hlasů)

ještě že ceny nemovitostí v Rusku jsou  nižší než v ČR 

Průměrný počet slepic: 5 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

Příspěvky Ládi Větvičky jsem si vždy rád přečetl, s Vidlákovými postřehy o Ládikovi souhlasím, ale nemám je čím rozšířit. Ale můžu něco dodat k vlastně již včerejšímu tématu - ruských mezikontinentálním střel Satan a Sarmat (Satan II).
Informace získány z více zdrojů
 

Ruská raketa RS-28 Sarmat (Satan II) se stala novým ruským nástrojem pro jadernou válku