Děláte to pro své děti

Autor
Štítky

Je to už nějaký měsíc, kdy jsem napsal, že naše pětidemoliční vláda drží v rukou dostatečnou většinu ve sněmovně, že si kapři rybník dobrovolně nevypustí, budou si dál dělat, co budou chtít a opozice jim v tom může maximálně překážet, ale reálně nemá takřka žádnou šanci vládní konání zastavit. Může ho jen zdržet. To bylo ještě před tím, než jsme se dozvěděli, jak vypadá sekera státního rozpočtu hned ve druhém měsíci roku 2023… Tehdy jsem řešil „jen“ kriminalizaci svobody slova a choutky generálního štábu zatáhnout nás pořádně do války…

Od té doby nám Řehka své choutky několikrát zopakoval. Druláka vyhodili z práce, na mého bratra přišel udavačský dopis, mě si předvolala policie a mohli jsme vidět několik dalších soudních procesů, které nám nade vší pochybnost ukázaly, že vládní mašinérie to s cenzurou a umlčováním nepohodlných názorů myslí smrtelně vážně. Ani nebudu říkat, že výroky premiéra o tom, že jsme ve válce, byly jen metafora a pytel na mrtvoly Vítka Rakušana také nestál vůbec za řeč.

Pěknou tečkou za celým naším případem bylo zvolení bývalého rozvědčíka na Hrad, čímž celé to absurdní drama vyvrcholilo dokonalou pointou.

Dovedete si představit, jak by to u nás vypadalo, kdyby nás Pánbůh neměl rád a nadělil nám řádně tuhou zimu? Kdyby se henten polární vír pootočil tentokrát nad Evropu místo nad USA? Nebo kdyby naši západní bratři nebyli větší pragmatici než my a skutečně přestali kupovat ruskou ropu a plyn, místo aby ji jen přejmenovali? Představte si, co by se stalo, kdyby Němci byli stejně blbí jako Fiala a místo velmi decentního stropu na ruskou ropu, by ji fakt přestali kupovat. Od nejhoršího nás zachránilo přečerpávání ropy na moři, ruská stínová flotila a americké tankery na LNG, které sice nakupují v Rusku, ale díky finanční přirážce se z teroristického plynu staly molekuly svobody. A pak taky ty pomohly dohody velkých kluků, kdy Saúdi přestali dodávat do Číny a začali dodávat ropu do Evropy a Rusové naopak omezili dodávky do Evropy a začali dodávat do Číny…

Od nejhoršího nás zachránilo prachobyčejné pokrytectví elit, takže energie jsou „jen“ na dvojnásobku, potraviny taktéž, podniky zavírají nebo přesouvají výrobu kamsi na druhý konec světa a my se můžeme těšit na pořádnou daň z nemovitosti, poplatky u doktora, emisní povolenky pro domácnosti, které jsou velkou příležitostí a auta jen pro bohaté. Můžeme se těšit na to, že brzy budeme energetickým dovozcem, protože uhelné elektrárny dosluhují, ale nahradí je svítící stromy, jak navrhuje pirát Peksa (Bože, do čehos to duši dal)… vlastně nám to asi může být jedno, protože nějak neregistruju žádnou výhodu být energetickým exportérem, když stejně máme jedny z nejdražších energií v Evropě…

Před časem jsem napsal, že máme ještě jednu příležitost k demonstraci. Pak budou všechny ty zákony na obranu vlasti před svými vlastními obyvateli přijaty a neuděláme už nic. Napsal jsem, že Jindra Rajchl je poslední, kdo v této zemi má dostatek autority a důvěryhodnosti, aby takovou demonstraci udělal.

Proč právě Jindra Rajchl? Protože v posledním půl roce intenzívně pracoval. Jezdil do regionů, setkával se s lidmi a plnil sály. Byl jsem u toho. Nebyl na to sám, kolem něj se sešla celá řada spolupracovníků, kteří nechodili schůzovat, ale lepit letáky. Kteří neseděli kolem stolu a běhali venku, aby ty sály naplnili. Za poslední půlrok vznikla celá podpůrná struktura, která nasbírala zkušenosti, jak se dělají setkání, jak se komunikuje na fejsbůku, jak se dělá reklama a jak se to celé koordinuje. Já říkám Jindra Rajchl, protože on je ta viditelná osoba, ale za ním stojí celá řada dalších lidí, díky kterým to tak je.

Za sobotní demonstrací není jen hemžení a snění o tom, jak národ povstane. Je za tím kupa práce. Koordinátoři, co vypravují autobusy… Je za tím půl milionu letáků, které se vylepovaly, dávaly do schránek či jinak distribuovaly. Je za tím práce ajťáků, jak zvýšit dosah a čtenost. Je za tím organizovaná činnost mnoha lidí, kteří uvěřili, že to má smysl.

Až přijedete na Václavák, tak uvidíte, že na pódiu není žádná reklama strany PRO. Protože tohle není stranická akce. Tohle je akce Česko proti bídě. Nejedete tam dělat Jindrovi preference. Jedete tam kvůli svým dětem a vnoučatům. Mají tam být české vlajky. Tečka. Jen české vlajky. Jdeme tam za naší vlast, protože to je víc, než stranická příslušnost a osobní postoje. Jedeme tam, abychom se přiznali k naší zemi, k jejím základním fundamentům, abychom se přiznali k českým hodnotám a českým snům. Jedeme se pokusit zvrátit výprodej té nejkrásnější země světa. Jedeme tam, aby našim vnoučatům zbylo víc, než jen to, že sice nebudou nic vlastnit, ale budou šťastní. Kdo tam přijede, tak říká celému světu, že to ještě nevzdal, že se s ním dá v budoucnu počítat, že se nebojí práce a je připraven pomoci při obnově.

Stejně jako jsem psal loni v září – je jedno, kdo nás svolal, nejedeme tam kvůli němu. Jedeme tam kvůli svým dětem a naší budoucnosti.

Jindru jsem podpořil, ne proto, že je předseda politické strany, ale protože to prostě umí zorganizovat tak jak se to organizovat má. Protože má představu, jak se takové věci dělají, jak to má vyznít a kam to má dál směřovat. Protože má vytvořenou podpůrnou strukturu ve které lidí přibývá a neubývá… a má je v celé republice. Podpořil jsem ho, protože jeho tým umí sehnat půl milionu letáků, umí zařídit desetitisíce a statisíce shlédnutí na fejsbůku, umí koordinovat autobusy a dělat tisíce dalších drobných prací, které nikdo nevidí, ale bez kterých to nejde. Tímhle se sobotní demonstrace liší od těch předchozích. Kromě srdíčka je v tom i práce.

Nevím, jestli bude v sobotu navrtán nový pramen energie a vzájemnosti, tak jak to bylo loni na začátku září. Ale pokud ano, je pro něj už připravena infrastruktura, aby se ta síla opravdu využila a nepřišla vniveč. Uvidíte.

Demonstrace nejsou volby… Až na ně dojde, pak se budete rozhodovat, komu to hodíte. Budete mít dost času si rozmyslet, jestli organizátor demonstrací bude umět organizovat poslanecký klub. Budete moci dumat, jestli demonstrace na Václaváku znamená i volební hlas. Ale tam ještě nejsme. Teď je zapotřebí zastavit demolici naší země. Je zapotřebí vládě ukázat, kolik nás je. Rozhoduje počet. Nic víc, nic míň. Rozhoduje fotka zaplněnosti Václaváku.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (283 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Obama u věštkyně:

Můžete mi říct, co bude v roce 2030?

- Zvítězí svoboda a demokracie

A kolik bude v New Yorku stát hamburger?

- Jeden rubl

-----------------------

Dnes jsem potkal na ulici magora
co mluvil se psem…
Když jsem to říkal doma kocourovi,
mohl se po*cat smíchy...

Průměrný počet slepic: 4.7 (55 hlasů)

Rajchl:

Pan předseda vlády Petr Fiala včera v OVM řekl, že demonstrují jen ti slabí, zatímco silní jednají.

Chtěl bych mu připomenout, že jsme jej k jednání vyzvali a dali mu prostor 3 týdny, aby se nám ozval. Jako vždy alibisticky mlčel.

Takže mu ukážeme svoji sílu v sobotu na Václaváku!

Současně jsem přemýšlel, jak se říká tomu, kdo se jednání vyhýbá a kdo chodí do televize na debaty pouze tehdy, když nemá žádného oponenta.
Myslím, že ten správný výraz zní ZBABĚLEC.

Průměrný počet slepic: 4.9 (130 hlasů)

Pro ně je metafora zřejmě všechno, co vypustí z úst. Až když se zjistí, že drtivá většina nesdílí jejich názor, zdůvodní to metaforou.
Ve válce jsme tedy pouze metaforicky, ale cálujeme ji, jako kdybychom v ní byli ve skutečnosti
Kdoví, zda rada Dvousvetrové do budoucna také nebude znamenat metaforu.
Prostě nehodící se škrtněte a nahraďte metaforou.
Není tato vláda vlastně celá taková sranda-metafora?

Průměrný počet slepic: 5 (63 hlasů)

Jsem zvědavá, když byl mistr fialový pozván na demonstraci na Václavské náměstí, jestli se dostaví, aby nám dezolátům "vysvětlil" ty své kroky:-)?

Průměrný počet slepic: 4.8 (42 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tady bych si tipla, že spíše nežli sebe by vyslal raději nějaké to vodní dělo... :-)

Průměrný počet slepic: 4.9 (36 hlasů)

In reply to by včelka Mája (neověřeno)

Trvalý odkaz

:-)
Tipla bych i nějakou virózu:-).
Třeba se unavil při té legislativní nouzi ve Sněmovně:-)!

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

Spíš jestli nedostal "Alzheimera", protože před volbami říkal jiné věci než po volbách.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by včelka Mája (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ten tam nejspíš bude také:-) Alzheim, což by pak vysvětlovalo to popírání:-)
Ale já to myslela tak, že při té minulé demo se radši "hodil marod", aby jako nemohl přijít:-)
On přece nechce dialog, chce monolog, kde se opěvuje:-) (a to by na Václaváku asi neklaplo:-) )

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

"Pan předseda vlády Petr Fiala včera v OVM řekl, že demonstrují jen ti slabí, zatímco silní jednají."

Má pravdu, Den pro Šakala je zajímavá kniha ...

Průměrný počet slepic: 4.8 (15 hlasů)

Na hrad Mírov přibyl nový chovanec:
- Za co sedíš těch dvacet let?
- Díval jsem se na Husáka dalekohledem...

Ten vtip není celý, má pokračování - ale to by bylo jen takové metaforické vyjádření.

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)

Skoro polovina hysterickych clanku o situaci na Slovensku vsude , ktera nas musi zajimat,dle nazoru zdejsich vedoucich akademiku !
/nic jinyho pro nas neni mozny/...
Je ve slovenstine a je mi jasny, ze Husakova vlada , slovensky vladni rovnopravny federalizace /3 miliony slovaku meli v parlamente stejny zastoupeni a pocet hlasu, jako 10 milionu Cechu, tedy malo znama rovnopravnost tanku Warsavsky smlouvy , jako dar vyssi spravedlnosti nam ...
Je mi jasny, rovnopravnosti jeste husakovych komunistickych slovaku na nas a ze se blizi zpet..Protoze..
My jsme je porad a v jednom kuse utlacovali a v dobe svetovy krize si nemohli koupit ani pomerance a v Cechach /dle jejich nazoru a presvedceni/, sme pomerancema dlazdili ulice..
To se muselo napravit ,zacala vlada brat od 69 bohatym Cechum a davat chudym slovakum , jezdil sem casto na Slovensko tak sem neco videl...
Jedno jsem se ozval a prispevkari zacali besnit , ze nechci , takova samozrejmost ,cist ve slovenstine.
Inu jsem Cech a proto nechci..Nechci cist ani v tatarstine atd.

Průměrný počet slepic: 1.3 (3 hlasů)

že se nemá demonstrovat, ale "jednat". Měl by skončit před soudem, neb to jsou nebezpečné výzvy:). Je to totální blb. Akademičtí politologové = spolčení hlupců.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Milá včelko, demonstrace skutečně nic nezmění. To, co by změnilo věci by bylo to, kdyby demonstrace skončila pochodem demonstrujících k sídlu vlády. Jednejte! Třeba by si pan předseda vlády vzpomněl, jak skončili kdysi Slavata a Martinic! A zemědělci by to mohli vylepšit tím, že by pod okna sídla vlády navezli hnůj.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

In reply to by Bavor (neověřeno)

Trvalý odkaz

BINGO!!! S tím hnojem, jste mě dostal, SOUHLAS!! Vidláklu, obětuj svou letošní úrodu, ve prospěch věci. Na hnojiva ,se ti důchodci rádi složí, až tu sebranku vykopeme!!!!

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

To je hezké:-)!!!

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Jsem samozrejme pro demo , zadna diskuse vo tom , ale ponekud mi vadi ty hystericky vykriky vo tom , ze demo je jedina moznost vsenarodni zaruceny spasy , bez ktery nic neni mozny..
Ktera nas zachrani , nase deti jeste vic a nevi se zatim jak..
A jsou k tomu jen potreba bezpodminecne masy lidi ,aby stali pod podiem a poslouchali a nic jinyho , ktery musi poslusne a uaznene /jako zacci ve skole/,naslouchat projevum tech na podiu a vse je vyreseny.
Kdyz se to nestane se prohlasuje , je jasnej konec sveta, nebo co..
Treba ve Francii demonstruje protestuje cela zeme , vsichni najednou , vsichni spolu , ale organizatori u nas se na neco takoveho ani nepokusi pomyslet..
Tak tady mi neco trochu nehraje..Nevim proc mne napada ,ze jde o sverepy recnicky bojuvky nekolika , ziskat nejaky lepsi zidle v lepsich kancelarich..
Protoze na nich ted sedi ty jiny..
Po obsazeni zidli a kancelari vlady ,se stane co, automaticky kazdej problem se vyresi sam a vse se zlepsi. Ale jak?
/Napsanim kritickyho clanecku, s radami , nebo podobnym projevem/.?
Aby tady tak chybelo neco uplne dulezityho , to by nam jeste chybelo..
Kdyz zakladni pravidlo rika ,ze zmeny jsou vzdycky , vzdycky ,vzdycky jenom k horsimu..

Průměrný počet slepic: 3 (3 hlasů)

demonstrace je o tom, aby na to na lístcích nevypadalo hůře než při posledních presidentských a také aby k volebnímu právu nebylo třeba ukrajinského pasu.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

VIDLÁKU, mám pro Vás další tip! na proslov k demonstrantům- NOVĚ ZVOLENÝ PREZIDENT BUDE SKLÁDAT SVŮJ JEDEN Z MNOHA SLIBŮ, CO KDY KDE A KOMU DAL. tAK, SI TO PŘIPOMEŇME, AŤ JSME V OBRAZE. sLOŽIL SVŮJ SLIB"NA ČEST A SVĚDOMÍ " KSČ, POTÉ ARMÁDĚ SOCIALISTICKÉ REPUBLiky, POTÉ VARŠAVSKÉMU PAKTU, POTÉ NĚKOMU V POLYTBYRU???,JEN SE DOMNÍVÁM, POTÉ PAKTU NATO A NYNÍ NÁM, VŠEM OBČANŮM.No, nevěřte mu to, je to fakt chlapák a bradku má, jak Masaryk. Jdu blejt a se mnou asi púlka národa!!!!!

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by aja (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zkrátka se prosliboval životem, ať to stojí co to stojí.
Kam a komu takové sliby míří, už je pro některé lidi vedlejší.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

In reply to by včelka Mája (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nejen prosliboval, ale nadsene slouzil a aktivne zapaloval jine pro komunistickej rezim , celej zivot byl nadsenej slouzit a tak se vrh do NATO ,se stejnym nadsenim aktivne zase budovat zase dalsi rezim..Si ho prave proto vybrali..
Jeden ma trochu obavy ,kdyz vidi jak nadsene a obetave slouzi stale horsim rezimum..Jak se nadsene obetuje pro svoje vyhody a lepsi vejplatu..

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Kdyby jste jako aktivistka dokazsla spolu s panem doktorem a naším čténým Sefvidlakem prosazovat opravdové požadavky Sociálních hodnot to jest

Změnu režimu na takový \,který by nekradl dvě třetiny mezd a penzi umoznoval kontrolunasich tzv ZAS-TUPITELU dnem i nocii,zajištění odstranění 34 let trvajícího embarga na Zákon o referendu,odstranění funkce monopolisty na informace GŘ televize,který si za naše poplatky z ní udělal z televize svoji soukromou pozor pozor a zahájit boj proti ideologii Šwabismu a gangsterskeho Neomarxismu!
No je to jakoby človek hrách na stěnu házel a nakydal přitom vidlakum,že preci demonstrace není řešení,ale pouze prostředím ve formě k cilovemu programu a ten jak je vidět prostě MUSI chybět,bude tam dira a voliči mají čekat dále až zahřmi !
No ni?

Průměrný počet slepic: 3.5 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Jestli již vypátral duvod pros vláda jedná proti svým voličúm a jaký je její skutečný cíl v prostředí rozbíjení hlavně sociálních hodnot celé republiky a mrzí mě,že se lidé bez prosazování sociálních hodnot obejdou a jak to vypadá ani nechtějí dvě třetiny přijmú tj mezd a penzí které jsou léta vykrádány!
To by mělo být hlavní heslo té demonstrace je Asociální,ale Sociální stát,který v USTAVE chybí a nikdo si ještě stále neuvědomil jak hluboce bude dále asociální režim pokračovat v rabování,ale lidi se schomazdi a zase nebudou vědět co vlastně chtějí!
No ni šefe?

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Pro své děti dneska už nedělají nic, nečtou jim pohádky, nesedí společně u oběda, často ani u večeře, páč musej robotovat na socialistickokapitalistické soudruhy. Děti se nenaučí žít s rodiči, sou vychováni pitomými pohádkami z internetu o krkavčích nebo orlích matkách, co vykopnou své ratolesti z hnízda aby se sami jako postavili na korporátní nohy bez podílu na půdě, bez podílu na rozpočtu všech krkavčích rodičů a bez možnosti jakkoli svůj život ovlivnit a tak psychopaticky spadnou do vody a plavou do smrti s proudem zdechlých ryb k prvnímu náhonu. A není času nazbyt, páč harpagondechujci mají technologie na reinkarnaci vašich potomků na zombíí, neživotaschopné mátohy, ploužící se po ulicích jako stíny bez uší, bez očí a furt něco sami sobě melou. Prostě na popisování stavu průseru už skončil čas.
Potomci na byt nigdy nevydělají, to je sen. Jen je sklidí exekutoři jako padlé ovoce. Základní potraviny, jen se podívejte na tu palbu cen a eště se vám řehtají že je lepší si připlatit a jíst zdravě. To je velevážení blboni už na poblití. Už se štítím to tady pozorovat. Na potřeby serete, jen nadáváte u mříží oligarchů a korporátních zaprodanců. To snad není ani možný. Heh

Průměrný počet slepic: 4.5 (31 hlas)

Alespoň ten popis skutečnosti. Tomu závěru moc nerozumím.
Napište,co proti tomu aktivně děláte vy. Byl jste volit potřeby, máte doma chemikálie jako kdysi Hučín, organizujete buňky odporu nebo jen žvaníte na síti? Co zdědí vaši (předpokládám) potomci? Budou mít lepší start do života, než vy?
Dejte nám blboňům návod, jak to děláte vy, ať konečně víme, jak nepromarnil život!

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

"Elpíčko", napsal jste to zcela trefně.

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

In reply to by včelka Mája (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, je to už někdy trochu "únavné":-)
Takové hraběcí rady:-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Nedá se nic dělat, páč oni sou jako oheň a lidi sou jako voda. ONI se spojili na základě propagandy na penězách a lidem zůstalo jen spojit se na základě potřeb, ale marní čas ve snaze se spojit na názorech. To je prostě proti logice myšlení člověka. ONI blafují s miliony volebních hlasů, na jejichž základě jako smějí panovat nad zbytkem populace. Lidi se musejí spojit na potřebách, milionové sečítání potřeb. ONI se opírají o hlasy a lidi se musej opřít o potřeby. To je jediné, co podle mýho "názoru" lidi sjednotí. Takže chybí sečítací mašinka, nejlevnější na internetu, ať lidi palcují a zapisují holou větou potřeby, né názory. Já vím, na tomhle názoru se taky lidi neshodnou a proto to tak je a bude, pokud se to nezmění, až do konce. No a na plnění potřeb potřebujeme jen správce, nějaké hospodáře, keří to zařídí. No a k tomu zbytku, hmm. Řeknu to takhle, myslím si, že člověk se nenarodil proto aby celý život promarnil v "zaměstnání" a na své základní potřeby neměl čas. A až zestárne, že bude poslouchat, že se měl víc snažit. Ale o těchto předivech života, asi nemá smysl se bavit, dokud se v celé posloupnosti událostí nepřepne na jiné paradigma potřeb. Vím, je to únavný....

Průměrný počet slepic: 4.7 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Umíme to pojmenovat, ale moc si s tím neumíme zatím poradit.
Tak i já doufám, že se to toho 11.3. změní a nastanou změny:-)

článek
KRÁTCE KE KONÁNÍ VLÁDY

JINDŘICH KULHAVÝ

Schválením snížení valorizace důchodů ukázala Pětikoalice svou neúctu k seniorům a starším lidem, kteří se k důchodu blíží. Přitom jsou to poslední pamětníci toho, kdy se budoval základ, na kterém byla postavena Česká republika a zároveň ještě přispívali do důchodového fondu, který byl po tzv. Sametové revoluci rozkraden vládami ODS a ČSSD. Můžeme komunistům vytýkat mnohé, ale nikdy by si nedovolili takto zachovat k důchodcům a vždy mysleli na to, aby se lidé po skončení pracovního věku měli nadále v rámci možností dobře.
Chování Pětikoalice považujeme za diletantské, protkané soustavnou lží a neuvěřitelně sobecké. A nejen na úrovni vlády.

Zpět k vládě a důchodcům. Státní výdaje jsou astronomické a nikde neslyšíme ani slovo o potřebě snižovat je, tedy s výjimkou ukájení se nad nepotřebou důchodců považovaných Pětikoalicí za přítěž. Ve stejné době však Fiala umožňuje Ukrajincům neochotným pracovat, ale chtivým u nás zůstat, žádat o sociální příspěvky, přičemž jim jsou oproti domácím poskytovány výhody. Jde o další odtok veřejných peněz směrem k podpoře Ukrajiny.

Jsme svědky degradace posledních zbytků vlastenectví a národní hrdosti. Chtějí nás nechat vyhladovět, zchudnout a vymřít. Už toho je skutečně dost. Opravdu patříte k těm, kterým to nevadí a nevnímají to. O tom, že za to může Putin, může hovořit jen úplný hlupák. Za toto si můžeme sami.

https://pravyprostor.net/?p=157140

Průměrný počet slepic: 5 (33 hlasů)

Zajímavá data od německého Kielského institutu, ale nijak zvlášť pro náš napjatý rozpočet povzbudivá?
Zvláště, když jsme na tom tak špatně, že musíme šetřit na našich důchodcích?

Uprchlíci z Ukrajiny v ČR: Černé na bílém. Bez řečí

Kolik Česko stojí podpora Ukrajiny? A kolik ostatní státy? Právě to mimo jiné srovnává renomovaný německý Kielský institut pro ekonomiku. Česko má druhý největší podíl uprchlíků v populaci hned za Estonskem. Ukrajině v poměru k HDP neposkytlo tolik, jako například pobaltské státy nebo USA. Ale když se započítají i náklady na to, že ČR hostí skoro půl milionu uprchlíků, stává se Česko náhle premiantem. Jde o miliardové částky.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-z-Ukrajiny-v-CR…

Průměrný počet slepic: 4.8 (14 hlasů)

Fialova vláda se k ukrajinským migrantům chová stejně jako se chovala před lety Merlovka.
Ta pozvala do Německa (a vlastně celé Evropy) všechny běžence s tím, že to "zvládneme".
Copak oni, oni to zvládnou snadno, mají to bohatě zaplacené..., ale co my, kteří to všechno
(včetně zdravotní péče) cálujeme ze svého!

Průměrný počet slepic: 4.9 (16 hlasů)

Tento způsob dění zdá se mi poněkud naplánovaným...až rozmarným...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

Potom, co zjistili, že to nezvládli s migranty ani v Evropě, ani u nás, je samozřejmě pozdě.
Jednak se mezi ty lidi přimíchaly a nakvartýrovaly různé živly,
které se při příchodu nekontrolovaly ani v Evropě, ani u nás a už tu prostě zůstanou.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Současné problémy nejsou problémy špatné povahy jedinců či jejich amorálnosti. Základní problém je v ekonomických vazbách neboli kapitalismu, resp v jeho rozporech a s tím se dle mého názoru minimálně 1-2 generace nic nenadělá. Co jsem si vycinkali to máme a teď se divíme jakže to vlastně funguje. Takhle to funguje.

Průměrný počet slepic: 4.7 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Že by hrůzovláda přece jenom na to nezákonné skotačení ve Sněmovně časem "dojela":-)?

OKAMUROVY A BABIŠOVY ČTYŘI MOUCHY JEDNOU RANOU

ŠTĚPÁN CHÁB

Páteční schůze Poslanecké sněmovny zvala k popcornu. Měl jsem to štěstí, že jsem si přímý přenos zapnul tři minuty předtím, než došlo z rukou samotné vlády k puči proti samotné České republice. Neúspěšný puč trval několik dlouhých desítek minut. Nebyl to ovšem puč plánovaný, promyšlený a jakkoliv chtěný.

Kdyby k něčemu takovému, co předvedla v pátek rudá Pekarová Adamová, došlo za Babišovy vlády, máme tu revoluci. Milion chvilek proti demokracii by pořádal orgie po celé republice, opozici loajální novináři by hřímali jako smyslů zbavení, Rychetský z Ústavního soudu by nestranně komentoval situaci, kde by zkonstatoval, že nenávidí Babiše, že by mu nejradši vylomil sanici a naplácal z dotací zakoupenou tenisovou raketou přes zátylek, to vše samozřejmě naprosto nestranně, to je bez debat.

Úděsnou roli tajtrdlíka doby v celé šaškárně sehrál lidovecký poslanec Jan Bartošek, který se řízením směny ocitl ve chvíli popírání parlamentní demokracie na křesle předsedajícího.

Zpočátku jsem to bral jako hloupou kapitulaci opozice. Jenže už v sobotu odpoledne jsem si říkal – hleďme, čtyři mouchy jednou ranou se Okamurovi a Babišovi podaří. První mouchu opozice zaplácla tím, že ukázala na asociálnost vlády Petra Fialy.

Snížení zákonem dané valorizace důchodů prošlo Poslaneckou sněmovnou. Čeká ji urychlené projednání v Senátu. Tam se očekává, že vládě služný Senát vše bez zásadních námitek schválí. Tedy moucha dvě – hleďme, Senát je detašované pracoviště vlády.

Pak prubířský kámen pro nastupujícího generála Pavla. Ten se ve čtvrtek přehoupne z funkce prezidenta v naději, do funkce inaugurovaného prezidenta. A hned ho čeká rozhodnutí, u kterého vláda doslova porušila demokratičnost našeho zřízení. Poslouží generál Pavel vládě Petra Fialy? Však to byl jimi podpořený kandidát.
Půjde generál vládě na ruku? Nebo se šprajcne? Uvidíme. Po senátním souhlasu to bude jen na něm. Tedy třetí moucha v jedné ráně.

A pak tu máme mouchu čtvrtou. Pokud generál Pavel ukáže, že je skutečně vděčný svému Fialovi, a připojí pod zákon podpis, přijde na řadu Ústavní soud. A tady se pak může ukázat ona „nestrannost“ pod vedením Rychetského.
https://pravyprostor.net/?p=157156

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

Dobrý komentář! Díky. Osobně si myslím, že je to takový dezolátní propojenec, že přes vyplácání všech much nakonec zvítězí Praha a láska
nad zákony a chudákem národem.
A jak říká, tak pokud by to bylo za Babišovy vlády, musel by premiér odstoupit i s celou vládou.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by včelka Mája (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, ten řev, být to obráceně, by byl strašný:-).
Mééédia by rozhodně neměla okurkovou sezónu:-). Teď mlčí převážně jako hrob, což je ovšem komické:-)
Ale první vlašťovka:-).
Teď jsem sem dala odkaz, že Senát se vyjadřuje ve výboru k nižší valorizaci záporně:-). To se může hezky vyvinout:-)?
Každopádně naděje, že tu zvůli si pořád ještě soudní uvědomují...
Držme si pěsti, třeba se ledy začaly hýbat:-)!

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

Není to snad krásná zpráva:-)?!!
Není to snad naděje:-)?!!

Vládu zrazují v Senátu vlastní lidé. Výbor odmítl nižší valorizaci důchodů

Senátní ústavně-právní výbor v úterý odmítl nižší valorizaci červnových důchodů. K důvodům patřilo zejména sporné schválení vládní důchodové novely ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze. Výbor doporučil zamítnutí novely nejtěsnější většinou i hlasy senátorů z klubů vládních stran.
Zamítnutí prosadil ve výboru jeho místopředseda Michael Canov (SLK), podpořily ho Hana Kordová Marvanová a Jitka Chalánková z klubu ODS a TOP 09 a Daniela Kovářová (nezávislá). Zbývající dva přítomní členové výboru se hlasování zdrželi.

Podle Canova bylo prosazení novely ve Sněmovně protiústavní, neboť podmínky stavu legislativní nouze nebyly naplněny. Novela navíc nepřípustně mění zpětně míru navýšení penzí, neboť podmínky pro řádnou valorizaci byly splněny už na konci ledna, uvedl.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-senatni-vybor-proti-nizsi-valoriza…

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

Teď ještě půjde o to, zda těm "váhajícím" nebo zamítajícím nenabídnou něco, co by jim zapláclo ústa.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by včelka Mája (neověřeno)

Trvalý odkaz

Samozřejmě, může se stát. A nemusí to dopadnout...
Ale trochu se to rozkližuje, naděje snad je:-)
A to je potěšující:-).
Ti urvaní ze řetězu si mysleli, že můžou všechno, protože tomu nerozumí a ejhle, tak snadné to asi nebude:-)

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zaprvé jde jen o výbory, celý senát je jiná záležitost, uvidíme.
Zadruhé a to hlavně, všimli jste si, že když se vrátili v pátek po obklíčení řečnického pultíku z grémia, ihned otevřeli dvě další schůze ? Podle zpráv v rádiu jedna z nich právě probíhá. Žádný přenos, téměř žádné informace o průběhu. Nejsou ty podrobné zprávy o senátních výborech trochu kouřovou clonou ?

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)

In reply to by Tymákovan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vím, je to "jen" výbor. Ale ukazuje to aspoň na nejednotu, pochyby a snad i ctění zákona:-)?
O tom, že otevřeli nová "témata", schůze, jsem dopo četla, pak to nějak zmizelo:-), ale netroufám si říct, že by to mělo/mohlo něco znamenat?
Ale vrtí se to:-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

to mohou myslet vážně, ale parazité ze Senátu pětikolku nepodrazí - jen tím divadlem si možná chtějí napravit svou pověst zbytečných parazitů ve zbytečné instituci. Mohou před volbami říkat - vidíte, jak nejsme zbyteční, skoro nám to vyšlo :))

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Možná to nevyjde, možná se nepodrazí, ale pro mě je hezké už jen to, že to zpochybnili jako protiústavní aspoň někteří z nich:-)!
Malé radosti:-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Itkica (neověřeno)

Trvalý odkaz

Itkico, doufáte marně!!! Mají vše předjednané, ta běska hnusácká, co je v Senátu, vládu nepotopí, sázím se s Váma ,oč si důchodkyni napíšete.Zanechte marných nadějí, hajzlové, zůstanou hajzlama, NIC, je nepřesvědčí, jen masa lidí před Strakovkou a Senátem, mávající už ne vlajkama, ale holema. Samo, že nemyslím, cha, na násilí, ani ve snu, jen po držce, by potřebovali, jako sůl.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by aja (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ajo, nechte mě doufat, nechte mi ten kousek naděje:-)!
Vsadit se můžeme, že když prohraju, tak tu přiznám, že jsem děsná naivka a když vyhraju, tak vy přiznáte, že jste byla příliš skeptická:-).
Ale vážně. Také moc sice nevěřím, bude to nejspíš jak se 108, ale co když ne...? Kdoví co všechno je ve hře...

Průměrný počet slepic: 2 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Je důležité, neřešit otázku Rusko versus Ukrajina nebo levice vs pravice, ale:

Spojit konzervativní levici i pravici tím, že ekonomicky se shodneme na centrismu a kompromisu. CCA.

V kultuře naopak být jednoznačně konzervativní (po českém spíš sekulárním způsobu, než nějaký přehnaný katolicismus nebo tak) a nacionální. A proti neomarxismu: proti multikulti a gender a klima alarmismu atd.

Získat nejen 42% babišovců z voleb nebo kolik to přesně bylo, ale i cca 30% nevoličů či větší část z nich! To je jediná šance jak porazit neomarxisty a jejich voliče plus zdebilněnou mládež právě těmito lidmi, a ta je z 90% fanaticky zamilovaná do pětikolky či někoho na ten způsob, možná do někoho ještě extrémnějšího a víc neomarxistického (každá generace to zhoršuje, viz. dneska Gréta, no já bych jí doma mít nechtěl :( )

Vyhnat neomarxisty ze školství, víc fyziky a matematiky a méně pseudo-kritického myšlení od Člověka v tísni, což je jen mediální neomarx. vítací propaganda a nic víc. T není kritické myšlení, to by do nich cpali spíš tu fyziku a matiku. A když už něco do občanky, tak vlastenectví a ne 150 pohlaví a dvě maminky a dva tatínky...

A získat i veřejnoprávní média, který dneska vlastní zaměstnanci od televizní krize a Fiala to posichroval novým zákonem. A je to parta neomarx. magorů. A nebát se zasahovat do trhu proti těm, co nám škodí, neomarx. korporacím ze Západu. A musíme být co nejvíc nezávislí na Západu i Východu, ropu od Jižní Ameriky nebo tak. Na čmoudy co se 5X denně modlí k pouštnímu démononovi, od těch raději nic nebrat... Co nejvíc vlastních jaderných elektráren.

A vyrobit si vlastní jadernou zbraň, pak přejde chuť i Západ i Rusko nás zabrat i do budoucna, stejně se islamizuje západní EU i Rusko... Udělejme s Poláky a Maďary silnou střední Evropu, je mi jedno jaký bude mít vztah k Rusku, asi kompromis mezi Maďary a Poláky, ale jednoznačně pryč z EU... udělat nějakou EHS v rámci střední Evropy. A některé státy se možná přidají, když to tam neovládne islám.

Já jsem obezřetný k magorům v Rusku i na Západě, ale jsem v EU a ne v Rusku. A Rusko nemá ani na Ukrajinu pořádně, natož dobýt nás. A plyn a ropa mu k vydírání nestačí, jak vidno. Takže víc mě ohrožuje víc EU v současnosti i blízké budoucnosti, ta mi cpe migranty s většinou odlišnými hodnotami, co nejsou kompatibilní, ta mi cpe 150 pohlaví a kazí mládež těmahle sračkama. Ne Kreml, ale Brusel a jeho agenti... dneska to tak prostě je. Kreml taky dělá sračky, válka na Ukrajině byla hovadina, ale prostě i my máme svůj boj a ten vede převážně jinudy.

Průměrný počet slepic: 3.8 (20 hlasů)
Trvalý odkaz

Hnutí ANO už se rozpadá možná, část ANO se postavilo za zrádce Vondráka... Hejtman má podporu...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-vondrak-vol…

"Vondrák má u zastupitelů ANO plnou podporu, hejtmanem zůstane
včera 16:07 • Aktualizováno včera 16:46
Pavel Karban, Dáša Šamanová

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, který byl zvolen za hnutí ANO, ale z něhož nedávno vystoupil, má i nadále podporu svých bývalých spolustraníků v krajském zastupitelstvu. Pozici hejtmana proto opouštět nebude. Sám věří, že v ní vydrží až do krajských voleb, které se mají uskutečnit příští rok na podzim. "

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vondrak-ma-u-zastupitelu-ano-podpo…

Průměrný počet slepic: 3.2 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

To platilo za komančů, platí to i dnes. Co je platný že Rajchla podporuje venkov, když pražáci stojí za Fijalou?

Průměrný počet slepic: 3.7 (16 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.