Jen v dobrém

Autor
Štítky

Čestl jsem si článek Jana Campbella

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doktor-Campbell-o-male-Grete-kapitance-Carole-a-nasich-chvilkarich-Debilizace-spolecnosti-dosahla-zcela-nove-urovne-Toto-je-vysledek-liberalni-demokracie-589167

Ptali se ho tam: Jak je v současné době vnímána osonost Václava Havla?

A on kulišácky odpověděl: Jedno ze starých přísloví praví: O mrtvých se má mluvit jenom dobře.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

A potom tam dodal řadu citátů a odkazů knížek a slavných osbností.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Takže to suma sumárum začínalo vypadat tak trochu jako v bibli, kdy tam dávali Kristovi kulišácké otázky, aby ho nachytali a on jim dával kulišácké odpovědi, aby se z toho zase vyvlíkl.

Pověz Kriste, máme platit Římu daně? (Když řekne jo, bude zrádce, když řekne ne, nabonzujeme ho k nabádání ke vzpouře) Čí je na té minci portrét? Císařův. Dejte Císaři, co je Císařovo a Bohu, co je boží! (tradá)


Pan Campbell se nám tu bojí říct svůj názor na Václava Havla. Čímž nám předvedl jakou máme obrovskou svobodu slova.

Přitom tak, jak zněla otázka, mohl zcela upřímně říct, že jak kým. Máme tu všechno od náboženského uctívání po absolutní zhnusení, kdy se o něm mluví jako o zrůdě. Osobně bych si tipnul, že většina lidí má jiné starosti než Havla.

 

Ale vlastně mě spíš zaujala ta sama věta: O mrtvých jen dobré. 

 

V TV zrovna běžel zas nějakej dokument o Hitlerovi a tak mě napadlo, jaktože o Hitlerovi se nikdy neřekne "O mrtvých jen v dobrém?" Hitler je přeci taky bezpečné mrtvý. Cože nikdy neslyšíme: Pane rabíne, jak je dnes vnímán v Izraeli Adolf Hitler. - Ó, jak řekl Král Šalamoun královně ze Sáby: "O mrtvých jen v dobrém."
Co si myslí světová židovská konference o Himmlerovi? - O mrtvých jen v dobrém, pane redaktore.
 
 Dobrý den, pane předsedo ligy proti komunismu, jaký je váš názor na Soudruha Stalina. - O mrtvých jen dobře, říkáme u nás v lize.

 Jestli náhodou přežiju Zemana, už vidím jak bude u Moravce sedět Pagodová, Geislerová, řeporyjec Novotný, Minář, Dyk, Klus, Mišíci, Kalousek, Žantovský, Fištejn, Pospíšil a další kavárníci a Moravec se zeptá: Jak je teď, týden po smrti bývalého presidenta Zemana, vnímána jeho osobnost. Třeba vy, pane Novotný. - A oni budou říkat: No pane Moravec, nezlobte se, ale o mrtvých jen v dobrém. Na tohle MY vám přeci nemůžeme odpovědět. - To je prostě scifi.


Pan Campbell řekl jinými slovy: Byla to svině, ale naše svině. Naše myšleno těch, co určují co říkat. 

OdpovědětPřeposlat

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Dobře on (Čmoud).

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No, Čmoude, tentokrát hóóódně vedle !
Ale pište dál, bude líp
!
Prostě jen neznáte (a nemůžete znát) autory a díla, na které Campbell odkazuje.
Komentář k Havlovi byl cílen na jeho dosavadní intošské obdivovatele. A ujišťuji vás, že je nepotěší.
************************************************
Ale mohl jste si přečíst i jeho odpověď na další a aktuálnější otázku:

- Postupuje diskuse o tzv. dezinformacích a fake news. Komisařka EU Věra Jourová varovala před tím, aby mladší lidé nechávali seniory samotné u počítačů, protože čtou řetězové maily, které zneužívají jejich samotu a frustraci. Je takováto formulace šťastná? Snaží se někdo zmást starší generaci, která přestala rozumět dnešnímu světu, či jde o urážku našich seniorů? Kam se celkově dostáváme při řešení dezinformací, fake news a předsudečné nenávisti na internetu, hlavně na sociálních sítích?
Jeho odpověď:

"Nehledě na právo každého z nás držet informaci o svém zdraví pro sebe nebo nejbližší, výjimka by mohla pomoci paní komisařce Jourové. Ta by měla urychleně vyhledat lékařskou pomoc, sdělit výsledek veřejnosti, začít studovat Bibli kralickou a odejít na dlouhodobý sabatikl (sabbaticus). Z výchovných důvodů by měl být neplacený a dovolující ji třeba i návrat do funkce po úspěšné přijímací zkoušce, bude-li EK ještě ve známé podobě existovat."

Jistě, dá se to vyjádřit jednodušeji, třeba: Té (Píp!) už opravdu definitivně jeblo!
Takhle je to sice delší, ale jedovatější.

Campbellovo vyjádření o Havlovi je ještě delší a ještě jedovatější než to o Jourové.
Holt je jen vysloveno řečí, kterou nikoli vlastní vinou neovládáte, což není vada, prostě každej sme ňákej.

Já třeba podobné sarkastické či ironické komplikované intelektuální jedovatosti s tajenkou miluju.
Prostě jsem mešuge.

Jsou situace, kdy si s potěšením po půlnoci vyslechnu na vesnickém hasičském bále opus Já ti ho tam holka našroubuju, já ti ho tam dám,
což mi nebrání si druhý den pustit Bachovu fugu, přestože ten druhý opus je větší makačka na bednu a nejednou se v něm ztrácím, páč je na hranici mých schopností.

Prostě dokážu ocenit jak Campbella, tak Čmouda (někdy, třeba včera).

Dík za odkaz - projasnil jste mi den, bude se mi (snad) lépe usínat.
Nic si z toho nedělejte, není každý den posvícení.

Zatím bez slepic

Jo, v jedné věci Čmoud fakt šlápl vedle. Dovolím si ten odstavec převzít:
"Jedno ze starých přísloví praví: O mrtvých se má mluvit jenom dobře. Proto, i když staré dobré časy nikdy neexistovaly, člověk se svojí schopností namluvit a představit si je, potvrzuje existenci lidského ducha. Proto schopnost tvořit mýty i o zemřelém panu Havlovi a 17. listopadu není chybou, která by nemohla žít v minulosti. Ta představuje jinou zemi, ve které se děly a dějí věci jinak."

Campbell ve svém vyjádření v podstatě říká právě to, co se snaží vyjádřit Čmoud svým poukazem na Hitlera. Nerad bych se stal Campbellovým (chybným?) vykladačem, ale uvedený odstavec čtu jako: "Všechno to krasořečnění Havla a 17. listopadu je jenom výsledkem přirozené lidské schopnosti sebeklamu, jde-li o děje, jichž jsme se účastnili. A právě tato schopnost vybájit si a uvěřit v svět, jenž se nikdy nestal, nás odlišuje od hovad a zeměplazů!" Tedy rozhodně neuzavírá tu otázku taktním zjemněním odkazu dotyčného. A už vůbec se nedopouští autocenzury. Ba právě naopak!

Vzpomínám si, jak jsme jako malí kluci, mohlo nám být šest sedm, ve vesničce, kde jsem vyrůstal, vedli spor o to, čí táta má lepší sekeru. Protože jestli má lepší sekeru táta můj... jsem vlastně lepší i já. A Campbell nám říká, že všichni ti odkazovači se k odkazu pana Havla, nejsou než ti malí dětinové, Havel je tím otcem, jehož lepšost na dětiny jako by snad měla stékat. Deklamovaná humanita a velikost ducha je pak tou sekerou.

Takhle to vnímám já. Netvrdím, že správně.

Zatím bez slepic

Hm, zkusím svou reakci pojmout jinak a doplnit o Čmouda:

Vlastně mě překvapuje, jak si Čmoud tu Campbellovu odpověď vykládal. Vždyť už ten začátek lze číst: "Lidi říkají, že se má o mrtvých říkat jen to hezký. No tak si pojďme ukázat, čím takové říkání ve skutečnosti je: je to lež o minulosti, která nám dává šanci vykreslit lepšími i sebe. Čím lepší byl náš vzor, tím lepší jsem byl i já. Ale to není chyba. To je lidská přirozenost."

Sama ta fráze "O mrtvých jen dobré," má vlastně sociální význam. Ten, kdo ji říká, dává okolí najevo formální pokoru a zřeknutí se svých výhrad vůči mrtvému. V podstatě jde o jistou formu odpouští. Mrtvého zbavuje viny tím, že o ní nebude hovořit ani na přímou výzvu. Tomu, kdo ji použije, pak zdvihá sociální kredit - lidé oceňují velkorysost a nehnípání se v minulých křivdách, které už stejně nelze vzít zpět a za něž se mrtvý stejně už nemá jak ospravedlnit.

Což v případě pánů Hitlera, Himmlera, Heydricha a dalších, lze velmi těžko. Je to zjevně otázka míry oněch provinění. Některá jsou tak velká, že je nelze odpustit zamlčením, aniž by na dotyčném stín té viny neulpěl také.

A jelikož Campell o Havlovi ve skutečnosti neříká ani ono obligátní "O mrtvých jen dobré", říká jen, že se to tradičně říká... Poradí mi grémium, co mi z toho plyne? ;)

Zatím bez slepic

Standoe,
Co z toho plyne? Sportovně uznávám, že dokážete formulovat lépe a vyjadřovat se decentněji než já.
A to jsem se po svém vychlazeném půlnočním šláftruňku tak snažil ! :-(

Zatím bez slepic

Když výklady jak kdo to vidí, když to čte. Na mě to působí jako by řekl, o mrtvých jenom dobře, ale mě se to u Havla nelíbí a myslím si, že Havlovy činy nebyli dobré. Ale nejsem hovado jako Pagodová apod. lidský odpad, tak nebudu veřejně říkat, že se Haval někdy hoval jako prase.

Zatím bez slepic

Ale jo, myslím, že celkem správně. Zaujala mě v tom rozhovoru stejná pasáž:
"Proto, i když staré dobré časy nikdy neexistovaly, člověk se svojí schopností namluvit a představit si je, potvrzuje existenci lidského ducha."
Doplňujete zřejmě dobře utkvělou paralelou z dětství. Já mám taky jednu takovou, spíše současnou.
Když řeknu své Labuti: Já už nejsem, co sem bejval… odpoví mi: Nikdy si nebyl, co si bejval. Nevím, jak je to možné, ale jeví se mi, že obojí je objektivní skutečnost a tedy pravdivý výrok.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já to vnímám tak,někdo chválí mrtvé a někdo ne a tohle jde dějinami stále.
Jen bych dodal,někteří mají přímí vliv na dění ve světě,dokonce se některým přisuzuje mil.mrtvých.
Havel,dokud byl v disentu,tak byl dobrý,pak si jako prezident,nevěděl rady s pozicí kterou dostal darem.

Zatím bez slepic

v duchu o mrtvých jen dobré. No to pak jó, jó,jó

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

pochvala

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Další přísloví říká: "Vypil by mrtvému z ucha." Někteří pijí plnými doušky a myslí si, že nejsou debily.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

ano, s debilitou je také nutné počítat. Občas mne tak jmenují. No není to skfffěěělé?

Zatím bez slepic

Debil se stává vzorem. Momentálně v zemi našich zrádců, v GB. Debilka lejnová v zemi našich okupantů už úřadovala a vymyslela uniformy pro těhotné vojandy. V další zemi našich zrádců, ve Frantíkově, vládne debílek Emanuel, který přejmenoval vyjímečný stav na normální stav. U nás vůbec nezůstáváme pozadu - v panoptiku politiků se to novodebily začíná rojit. Tak, jako probíhá radikalizace muslimů, tak funguje i debilizace veřejné správy. Četl jsem článek nějakého debila o deradikalizaci muslima (dlouhodobá a finančně náročná, záslužná činnost); ale dedebilizace probíhat nebude, protože ji nebude mít kdo dělat.

Zatím bez slepic

Ládiku,
bacha, výzva k dedebilizaci by mohla být i trestná - Napomáhání (či výzvy) k sebevraždě !

Zatím bez slepic

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zpívám zpěv debila
čété to vysílá
v přímém přenosu.
Jedu do Davosu.

Z pušiek ukoveme pluhy.
Privítáme nové druhy.
Otupíme hroty.
Určitě nam kvoty.
Hula hula hulajda
alach akbar alkajda
nusrí nebo bokoharam
doparoma čo to táram.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ládíku paráda!! Ty bys snad zveršoval i telefonní seznam ... :-D (Jestli tedy dnes ještě vůbec nějaký vydávají ...)

Zatím bez slepic

No, mě tak zvali z jiných důvodů, nehodila jsem se jim. Mezi Vámi jmenované bych se jen velmi nerada řadila. To už je z jiné kategorie, on snaživý blbec, Vámi řečený debil, udělá víc škody, než užitku. A já doufám, že opravdu ona debilizace tu probíhat nebude, pro nedostatek ochotných debílků, či stáda. Ono se snad i to stádo oněch vedoucích snaživých blbců, přesytí,... jednou za několik málo set let pak probíhají defenestrace...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

nejlíp plnou misku
lepší, než ty minule,
k tomu výcuc z tisku.

Bože já mám v břichu fajně
v hlavě mi to šrume tajně
že může být ještě líp
kurva, piča píp píp píp...

Mám toho teď plné slipy
měl jsem si vzít bobinu
převlíknu se v stínu lípy
k dubisku se přivinu.

Zatím bez slepic

obzvlášť vypečená, k hlasitému chechtání pudící.
Stylem mi dala vzpomenout na velkého barda, bohužel už přes 25 let na druhém břehu dlícího. To už mi musí být takových roků, vždyť jsem přece byl už "velkej", když se tam odebral...

Zatím bez slepic

Mně se nejvíc líbí poslední sloka. A když jsme u těch granulí a u Vidláka - už máme i granulované organické hnojivo! https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dve-vltavske-kaskady-v-krajine-se-su…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

co ty na to, bobre?
"Vidíš tam ten suchý strom?
Ten mi chutnal jako hrom,
pohryz jsem i celou alej
přestože jsem takhle malej
umím dělat velké věci
hlavně když mám v sobě deci;
nebo lépe celý litr
to pak v bouři měním vítr."

Zatím bez slepic

O mrtvých jen dobré
za potravu slouží červíkům,
ba i rostlinkám.
pokud rovem teče voděnka,
tak i rybičkám.
A teče-li voda rychle,
rybičky je vypít nestačí,
rozpuštěné ostatky lidské
voda s sebou odnese,
každému dle jeho touhy
některé přes móře až do USA
a my co netoužíme být vyhnáni
do Bulharska, Ruska, ani Koreje,
zůstaneme hezky poblíž
třeba nás ta lípa, či blízké dubisko
vcucne do svých listů
to Vám ti bude výhled :-)

Zatím bez slepic

Pecka! ;)

Zatím bez slepic

In reply to by standa.e (neověřeno)

Trvalý odkaz

jj, Ládík umí :-)

Zatím bez slepic

je Vaše.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

až vyroste strom z oné pecky,
přežije sucho, povodně,
lidské zásahy,
invazi housenek
jé, hele,
za rohem se bobr schovává :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pepa Řepa souzní s Paroubkem ! :-)

(Pro nepamětníky: Pepa Řepa je nejzasloužilejší a nejzablokovávanější nick v historii Aktuálně.cz, nyní multinick, až do příštího zablokování tuším Bimbala bim. Je mu cca osmdesát a pokud zrovna neleží na kapačkách, hraje tenis za Hřbitovní ligu nebo hulí trávu a komentuje přitom pod blogy Aktuálněho. Jeho styl je nenapodobitelný. )
http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=34472

Zatím bez slepic

Pane AH.
Dobré připomenutí Pepa Řepa.
Propad ČSSD začal už za Grosse,Špidly,Paroubek to trochu pozvedl,ale o pádu ČSSD bylo rozhodnuto a jasně to dosvědčuje dění kolem Paroubka,až snad,že je na holčičky.Pak to dění kolem Sobotky,když se jednalo o jeho nominování na premiéra.
Ještě bych do Sobotkova týmu připsal Onderku

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

píci na zimu.

Zatím bez slepic

No jo. Pepa Řepa, Hajný, Mueler, také kdysi Bavor, než se trhl. Za Stejskala. Taky mě zabanovali. Už navždy.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mě zabanovali chvíli poté, co jsem se kriticky vyjádřil o Bakalovi. Taky navždy. Přeci si nenechají rozvracet ucelený obraz diskuze!

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Godote,
Pepu Řepu zabanovali "navždy" x-krát!
Jenže on nelení a pokaždé se sofistikovaně vrátí jiným oknem. Má své technické poradce.

Za Stejskala jsem za něj u "cenzora" opakovaně mailem orodoval, byla to sranda, hra na kočku a myš. Stejskala jsem si cenil - přestože byl názorově jinde, byl fér. Požadoval doslovné plnění Kodexu, leč respektoval jeho obcházení.

Vystupoval jsem jako přceda (nebo prezident? už nevím) Klubu spanilé mluvy. Měl(i) jsme jednoho člena, totiž mne.
Stejskal mazal každého,kdo použil vulgárního slova, mým cílem bylo vždy být maximálně sprostej bez použití jediného vulgarizmu. Vzpomínám si, že místo "Je to vůl/kráva" jsem prosazoval neologismus "boviformní entita", což Stejskal oceňoval.

Zatím bez slepic

Anonym.
Stejskal zabanoval každého,kdo se jen zmínil o židech.
Pamatuji o zmíňce na židovství Béma,
Tenkrát to mělo ještě úroveň,jak blogeři,tak diskuse.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Rád vzpomínám na Hajného. Už je za řekou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

26.07.2019 10:58

Brno vyhlásí veřejnou sbírku na Lavičku Václava Havla. Peníze na zvláštní bankovní účet bude možné posílat dva roky od 19. srpna letošního roku do 31. srpna 2021, uvedla ČTK.

Zatím bez slepic

Lavičku Václava Havla by z marketingového hlediska mohl trhnout fakt snad jen úspěšný prodejce baleného vzduchu (Jasně, Gréta by řekla, že jednou půjde o normální byznys). Dát 30 000,- bez daně jenom za použití jména...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Osobně to mám nastaveno tak, že internet je dálnice, kde musí mít právo jezdit každý. Ale koho si vezmu do auta, o tom musím mít právo rozhodnout sám a nemusím nikomu nic vysvětlovat. Pokud jde však o autobus, jehož provoz hradí z libovolné části erár, pak musejí být jasně daná a nediskriminační pravidla, která musí dodržovat přepravce i cestující.

Zároveň nejsem moc zastánce vyhodili tě dveřma, vlezu tak odpadem. Nechcete mě tu? OK. Pojedu dalším spojem anebo vlastním. Až budete mít ten autobus poloprázdný, tak si vzpomeňte.

Zatím bez slepic

In reply to by standa.e (neověřeno)

Trvalý odkaz

hmmm, také jsem byla zablokována. Bez upozornění. No co, asi jsem byla troll. A že trolly byli i ostatní? Asi se hodili :-)

Zatím bez slepic

Samozřejmě kdysi dávno a jinde, u jiného autora, snad ještě na novinkách ... :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.