Karabach

Autor

Dnes se vrátíme k Náhornímu Karabachu, kde Turci poštívají další válku a zkoušejí se pomocí granátů dostat z pasti, do které se sami chytili Erdoganovým velikášstvím. Nejprve shrnu události posledních dnů a pak bych rád přidal jedno zamyšlení.  

Velmi rychle se vyplnila moje předpověď o veteránech Islámského státu, kterých má Turecko velké zásoby. Údajně nějaké tisícovky z nich byly promtně odtransportovány do Azerbajdžánu na pomoc bratrům Azerům proti Arménům. 

Stejně rychle se vyplnil i můj druhý odhad, kdy se po prvních hrozivých zprávách ukázalo, že místo velkých pohybů pěchoty a techniky se především pořádně střílí na obou stranách hranice, dochází k leteckým soubojům a bombardování. Karabach je skutečně náhorně hornatý, všechny silnice jsou v údolí a co se nevybojuje rychlou akcí a momentem překvapení, to se nevybojuje. 

Turci už oficiálně prohlásili, že Azerbajdžán dostane veškerou vojenskou pomoc o kterou si řekne - to znamená, že už si řekl a tak se s tureckým vojskem a ropným zlatem Azerbajdžánci pokoušejí dělat hrdiny.  

Stejně tak je vidět, že prozatím nedorazily noty našim vždy pravdomluvným reportérům, protože hoši nějak nevědí, jak mají o celé věci informovat. Už jsme se samozřejmě dozvěděli o "Arménských separatistech" - díky Novinky a Sezname, ale pořád to nějak není ono. 

Arménie je samozřejmě fuj, protože se drží s Ruskem, ale ono se dost blbě informuje o hodných Turcích, kteří chtějí zcela pokojně, mírově a demokraticky dělat v regionu hegemona. Bude muset přijít větší impuls zřejmě až od velkého bílého otce ve Washingtonu, který jim přímo nařídí, koho milovat a koho nenávidět. 

Podívali jste se na mapu toho Karabachu a Azerbajdžánu? Pokud ano, zjistili jste, že Azerbajdžán má na druhé straně Arménského území ještě svojí enklávu Nachičevan. O této enklávě se zarytě mlčí a přitom tohle bude zřejmě rozhodující. Uvedená enkláva je má hranici s Tureckem. Jestli se tam teď hromadí turecké síly, mohou spolu s Ázerbájdžánem sevřít Armény v kleštích a umenšit jim tu jejich minirepubliku víc než u nás za Protektorátu. Takže z fronty máme obrázků dost, ale z enklávy ani ň. Žádný reportér, žádné youtube. Doporučil bych Arménům, aby se přesně na tohle zaměřili, protože to v praxi může být tak, že se počká, až arménská armáda naleze do Karabachu a pak je Turci vezmou do kleští nějakým velkolepým útokem. Určitě se touto variantou Erdogan opájí. 

Samozřejmě všechno je blízko Íránu, který určitě situaci bedlivě sleduje a určitě nemá zájem, aby se mu u hranic soustřeďovala silná turecká armáda a určitě nestojí ani o silný Azerbajdžán. Myslel bych si proto, že celé divize, muniční vlaky i náklaďáky směřují do relativně malého prostoru ze všech stran a postačí malá jiskra v prachárně a průser je na světě 

A ještě jedna zajímavost... Při první válce o Karabach v devadesátých letech měl Azerbajdžán dvojnásobnou armádu, měl i mnohem víc spojenců, měl dost peněz (ať žije ropa), měl zdrcující přesilu v technice a stejně Karabach neobsadil a vlastně si ani neškrtl. Arméni neměli nic. Ani lidi, ani munici ani vojenská letiště, nic. Přesto vyhráli. 

Troufám si vidlácky tvrdit, že vyhráli jednoduše proto, že bojovali o holé životy a to je vždycky ta největší motivace. Bojovali, aby nedopadli jak za genocidy za První světové. Bojovali, protože věděli, co se s nimi stane, pokud prohrají. Že se s nimi nikdo párat nebude a s chutí si je zotročí nebo rozvěsí po stromech. A tak bojovali dobře. 

Troufám si tvrdit, že tentokrát to bude stejné. Azerbajdžánci ani Turci žádnou velkou motivaci nemají. Prostě jsou dobře placení, ale o holé životy jim nejde. Ještě tak střílet z děl, raketometů a bombardovat z letadel. To by jim šlo. Ale riskovat kulku od nějakého arménského snajpra při plazení se útokem vpřed, to je jiná věc. 

Putin určitě také koná a i když velkohubě nevyhlašuje pomoc Arménům, určitě už všemi možnými kanály Arméni dostávají zpravodajské informace, protože i Rusko má špionážní družice a letadla včasné výstrahy. Svým způsobem to možná bude stačit. Rusko nikdy nedělalo vědu z nějakých obětí. Prostě svoboda je posvěcená krví a východní měřítka nejsou nijak útlocitná. Aby byla uhájena svoboda, musí vytéct nějaká krev, která ji posvětí... 

Jinak Rusko jako obvykle vyčkává na to, až všichni ukážou karty a pak se teprve vytasí s trumfy. Ale jsem tedy fakt zvědavý, jak se Putin pokusí tento nový propletenec rozmotat. 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (73 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Vidláku, ještě dodejte, že v Arménii před dvěma lety zvítězil majdan a Arménie zrovna neoplývá proruskou politikou. Občas mají demonstrace proti imperialistické ruské vojenské základně. Chtěli by ji vyhnat. Arménská diaspora je obrovská a ta západní není proruská. Nic není tak jednoduché, jak to vypadá.
Pro Rusko bude nejlepší zdrženlivost, na lidi se musí pomalu než si uvědomí, kde a kým vlastně jsou.
Jo, a podívejte se na plastickou mapu Kavkazu a na Nachičevan a horské hřbety. Tam by se válčilo ještě hůř než v Karabachu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (28 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vidíte Strejdo... to je další bonus pro Putina. Kdopak pomůže Armédii proti Azerbajdžánu a Turecku? Jedině Rusko. Arméni možná nemají Rusko extra v lásce, ale Azerbajdžán a Turecko nenávidí víc. Aneb jak milovat Putina ve dvou krocích. První krok - udělat Majdan. Druhý krok - zjistit, že nám jiný přítel nezbyl. 

A v tom Nachičevanu nepředpokládám boje. Jen mě překvapuje, jak je o této enklávě ticho. Ten arménský koridor k jihu mi přijde úzký a ohrozitelný. Pokud se Erdogan chystá na něco většího, přijde to z Nachičevanu. 

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

Vidláku,
a miluje Putin Armény, když je oficiálně kamarád s Erdoganem? Podle mě je nechá všechny vykrvácet v konfliktu a pak teprve přijde jako zachránce a nadiktuje mírové řešení, které nikoho neuspokojí a pomůže hlavně Rusku.
Zaráží mě, jak po všech těch kšeftech s ropou z Islámského státu, podporou teroristů v Idlíbu, dovozu zbytku vrahů z Islámského státu do Libye a Karabachu, ještě někdo nekritizuje našeho spojence v NATO, proti jehož zastupujícím vrahům z IS naši vojáci bojovali v Sýrii, u Kábulu, ...
Co budeme dělat, až náš náš spojenec v NATO požádá o pomoc? Správná odpověď je nevyhovět, takže jak mohu sledovat české politiky, naši vojáci budou nakonec bojovat bok po boku s vrahy z Islámského státu, kteří na ně možná stříleli v Afgánistánu. A jak chce celá slavná euroatlantická civilizace s tak okatým dvojím metrem pořád trvat na humanitě a lidských právech? Vždyť jsme jen směšní!
Za sebe si myslím, že slavná EU neudělá vůbec nic, protože se Němci bojí naštvat Turky a Němci vládnou IV. euroříši národa proněmeckého.

Průměrný počet slepic: 4.7 (32 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tuto otázku jsem si pokládal už dávno. Poprvé ještě na Kose u Vlka. A došel jsem k tomu, že NATO už dávno neexistuje, jen to ještě neví. Respektive existuje jen někdy a nejvíc existuje v centrále, ale s každým kilometrem od Bruselu se tak nějak vytrácí a u Ankary už prakticky neexistuje. A od doby, co se USA pokusili Erdogana odstranit pučem si Turecko jede svoje. 

Stejně zajímavá otázka je, nakolik je Putin s Erdoganem opravdu kamarád. Ano, mají spolu byznys a plynové trubky. Ano, prodává mu S 400.  Ale také se štengrují v Sýrii, Libyi. Rusko ani nepíplo, když Erdogan provokoval svojí průzkumnou těžní lodí. Ovšem koflikt u svých hranic? To je jiná věc. 

Podle mě se Rusko oficiálně nezapojí. Alespoň prozatím. Ale zpravodajsky to pokryje. A jsem vážně zvědavý, jestli Putin tenhle uzel nějak rozmotá.  

 

Průměrný počet slepic: 4.2 (18 hlasů)

Podle mě Putin nebude dělat vůbec nic a nechá NATO, aby se znemožnilo samo. Ostatně i USA a EU se na konfliktu Arménie- Azerbajdžán morálně zlikvidují. A OSN taky, Všechny nadnárodní organizace jsou v hluboké krizi a jde jen o to, kdo první řekne, že císař je nahý.

Průměrný počet slepic: 4.6 (22 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

M2 by zajímalo, jak by podle tebe měl Putin reagovat/co dělat?

Dneska, mu prodává ropu/plyn a tím dostává peníze, aby měl jak zasahovat v Sýrii, potažmo v Arménii.

Když zasáhne hned a přejde na stranu Arménů, tak ztratí postavení na kavkaze, že je "férovej", kdežto, když tam nechá zasáhnout cizí mocnost a pak "pomůže slabšímu", tak sice turka a azerbajžánce nasere, ALE získá respekt a i když se to nezdá i pohled na Rusko, že chce dodržet co je a tedy férovost.

OSN je nahá už dávno, od doby kdy zasáhlo NATO bez mandátu OSN, tak si z něj každý dělá jenom prdel... Viz i čína a ujgurové, pochopila na příkladu SSSR, kdy v roce 1988 začal konflikt arménie-azerbajžán, že stát exituje, jenom když je síla a žádné smilování.

Konflikt začal s tím, že jedna strana měla kolik 40tisíc a 50000 vagonů a druha 20tisíc a 10000vagonů střeliva a jak psal vidlak, vojenska realita ukazala, ze plati poucka, ze 2:1 neni presila, která umožnuje vyhrávat...

Zde to vypadá, pokud toto začalo, tak někdo dobře ponoukal Erdogana za "zvony války" a ten blb sedl na lep. Osobne bych hadal, ze to byl nekdo, kdo sppiskal vojensky prevrat v turecku co nevysel, tak se pokousi o dalsi kolo, ale pomoci slabosti nepritele, tedy az moc velke ego... A dopalti na to obyvatele armenie a azerbajdžánu...

Průměrný počet slepic: 4.6 (8 hlasů)

tam nastrci Kadyrova.
Byl by to gol, kdyby muslim Kadyrov sel zachranovat armenske krestany :-D

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

vždy je to jak to prodá, on nebude bojovat za křesťany, ale proti špatným vyznavačům islámu ;)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Assi,

Putin udělal klasické francouzské řešení. Svolal komisi s OBSE s Macronem a vyjádřil ostré znepokojení. Netvrdil jsem, že by měl udělat něco jiného. Jen co Putin udělá dál. Nechá všechny strany vykrvácet, a pak se zjeví jako deus ex machine, aby rozřešil zápletku. Stejně na počátku horké hlavy potřebují poněkud zchladit v realitě krvavé války. Teprve pak budou všichni ochotni k jednání.
Putin mohl udělat ještě něco, hodit to do pléna Bezpečnostní rady OSN, co to má v popisu práce.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

:D A to měl vystoupit a říci něco drsného? Proč by to neměl dělat jako v Lybii,kde "rusko není", jako tam není "usa" a místo toho by měl udělat co říkáš ty "veřejně se dát na jednu stranu"?

Z mého pohledu tvoje řešení zavírá drtivou většinu dveří, kdežto "tlachání bez obsahu na veřejnosti" a "reálné činy v pozadí co nikdo nevidí" je daleko lepší, třebas krymjako super ukázka, že lepší hrát "blbýho" snad neexistuje, svět podle mě není jak píšeš, že lidi veřejně něco řeknou a udělají, ale že z 99procent vše běží na pozadí a na popředí se jenom žvaní, což dává nejlepší výsledky ;)

A ada OSN :D No, to je jenom takové to PR žvanění, nic nenamená, každý si už dělá co chce, po roce 1991, kdy rada plnila funkci "střetu dvou bloků", takže se bralo vážně co se tam řekne, už je to jenom přežitek, který nikdo nebere vážně, ti co ju založili už nejsou...

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Souhlasím se vším, co bylo řečeno, dnes i včera .)

Pane Vidláku, jen bych upozornil, že v podstatě vítězství Arménů v konfliktu o Karabach v době rozpadu SSSR, není jen nasazením. Že "vědí, zač bojují".
Arménie měla obrovskou podporu od diaspory, hlavně z Francie a USA. Finanční i materiální. Bez té by to nedala. Ázerbájdžán byl paralyzován chaosem díky slabé vládě, vzájemném boji o moc a neochotou regionů poslouchat. V té době moc peněz z ropy neměl. Byl jí ve světě dostatek a obchod šel přes SSSR. Světový džihád se soustředil na Afghánistán. V zemích SSSR, za železnou oponou, se prosazoval jen velmi obtížně. Všechna plus byla v té době na straně Arménie.

Dnes je situace jiná. Azerbájdžán je relativně bohatý stát, Arménie nemá zdroje. Během 30 let zesílil světový džihád, Turecko za Erdogana je někde jinde. Ázerbájdžán je politicky stabilní, vládnoucí klan silný a za petrodolary vybudoval silnou armádu. Muslimové během posledních 30 let vybudovali na Západě tak silnou diasporu, že místně zavádějí šaríju a prvky islámského práva se již objevují v právním systému západních zemí. Z finanční podpory náboženských obcí státem (velká je třeba v Německu) se financuje světový džihád. Nevěřící tak financují boj proti sobě. A z darů věřících přes náboženské obce. A těch věřících v diaspoře na Západě je dnes daleko víc, než Arménů. No a džihád nemá do čeho píchnout. Sýrie a Irák, například, jsou už out. Erdogan část džihádistů podporuje a využívá.
EU je v rozkladu. NATO také. Mezinárodní právo taky. Lidská práva jsou jen zástěrka pro dvojí metr. Politici nic neřídí, důležité jsou finanční skupiny v pozadí. Krásně to vidíme na Německu, které Turecko omlouvá a dává přednost "hospodářské spolupráci". Evropa, jako celek, praktikuje politiku appeasementu. USA potřebují turecké základny, aby mohlo tlačit na Rusko z jihozápadu a na Írán.
Na obraně Arménů nezískají nic. V Ázerbájdžánu mají těžební koncese a jiná aktiva, rozdělena. Tam také nic nezískají. Získat mohou jedině v Rusku (a Bělorusku). (Jako lakmusový papírek použijme evropský mainstreamový tisk, který je proti Rusku permanentně nažhavený a periodické zpackané akce jako Skripalovi nebo Navalnyj, se starají, aby to snad neusnulo. Někdo chce mít svého nepřítele za každou cenu. Po zpracování tiskem už snadněji zdůvodníte lidem své záměry.)

Rusko má k Arménii blíž. Ale nechce nesmiřitelné nepřátele na druhé straně. Jakmile se přidá k jakékoliv straně, druhá se automaticky stane jeho nepřítelem. Proto jakékoliv angažmá Ruska v oblasti USA a Západ celkově, levně a efektivně, využijí proti němu. Rusku zbývá tanec mezi porcelánem, se snahou, pokud možno, nic nerozbít.
Vzpomeňme na opatrné lavírování SSSR a pak Ruska v období rozpadu svazu a po něm. (Měli řeči, vyhrožovali, ale Armény nezastavili a co důležitějšího, pomoc od diaspory neblokovali, přesto, že mohli a snadno. /Nedá mi to, ale musím vzpomenout na Babiše. Jak se na US emisara naposled usmíval, pokyvoval, ujišťoval o věrnosti, ale nic "kvůli objektivním problémům" a nedostatku peněz, neslíbil a k ničemu se nezavázal. Což vidím jako majstrštyk/)
Pokud bude Rusko podporovat Armény, tak jen v zastoupení. Anebo otevřeně, až pokud jim půjde o holé přežití. Ne o držbu nějakého území, získaného na Azerech (snad mimo vlastní Karabach).

Takže dnes všechny výhody jsou na straně Azerů. A oni také vědí, zač bojují.

--------------------

Nikdy jsem moc nechápal, jak mohla po nástupu Hitlera zvítězit politika appeasementu? Vždyť snad každému spidnemi politikovi muselo být jasné, jak je to zničující! Dnes to k Erdoganovi vidíme v přímém přenosu. Že je to zničující, víme dnes na beton.

Zřejmě to souvisí s výběrem typů lidí v "demokracii". Prosadit se ve stranické hierarchii mohou pouze typy, co jsou na všechny strany ve stranické hierarchii zadobře, nikoho nepohněvají a dovedou skvěle intrikovat a ranařit za zády, proti konkurenci. To je vše. Trpělivá systematická práce na něčem, se necení. Tito lidé nic neřeší. Jen intrikují. Protože pokud budou něco dělat, mohou udělat chybu a té může využít konkurence. Cizí nebo i ve vlastní straně. Všichni čekají na chybu druhého. Je to jistější, než dělat něco sám. Krásně to vidíme na naší opozici. Která je v zásadě proto všemu, co udělá vláda.
Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Pokud je vážný problém, je nejjistější ho zamést pod koberec. Nebo ustoupit. Noviny a TV stejně budou oslavovat "naše" úspěchy. Dokud to nepraskne. Třeba něco jako rozpoutání II. světové války...

Tohle je na národní úrovni i na úrovni EU. Mít v čele EU někoho jako Juncker, Mogheriniová nebo třeba Jourová, je zničující. Na národní úrovni to samé.
(Až na dřeň jde tato charakteristika na národní úrovni třeba na mladého Dienstbiera, mladého Bendu, Fialu, modrou Milku, ve vládě na ministra zahraničních věcí, Petříčka a spoustu dalších.)

----
No, nedá mi to, ještě k Íránu. Který je také regionální hráč. Před 30ti lety zamezil (s Tureckem) Arménům v obsazení dalšího území na Azerech. Azerové jsou šíité jako Íránci. Nejvyšší náboženskou autoritu mají v Íránu. To Azery z Ázerbájdžánu s Íránem spojuje.
Azerové žijí i v Íránu a jsou Turkité. Peršané a další příbuzné národy jako Mazandaránci, Gilánci, Lúrové, Balůčové a další, jsou Árijci. (Írán = země Árjů.) Dále v zemi žijí Kurdové, Arabové, pod 1% mají zastoupení Židé a Arméni.
Vlastních Peršanů je dnes jen něco přes 50%. Ostatní příbuzné národy nejsou příliš početné. Během posledních 70ti let se prudce zvýšila porodnost Turkitů a následně jejich počet. Azerové dnes mají téměř 25% podíl na obyvatelstvu Íránu. Pozor, s ostatními Turkity v zemi to dělá téměř 1/3 ! Stejné náboženství, ale naprosto jiný jazyk a nekompatibilní kultura, navíc těsně svázaná s Tureckem a jím podporovaná, a právě populačně expandují.

Jak to bylo ve Vietnamu? V Jugoslávii? A jinde? USA vždy při zdůvodnění bombardování, invaze a destabilizace země vsadily na "utlačovanou" menšinu. (Ve Vietnamu na národnostní menšiny, na Balkáně i jinde, třeba v Sýrii, na islám). Ta menšina pak vede válku v zastoupení, je podporována ze vzduchu a USA jí, v případě vítězství, přidělí etnicky vyčištěné území. Na co USA vsadí při destabilizaci Íránu, je jasné. Tyto snahy brzdí jen to, že do Íránu není snadné zvenčí proniknout a ajatolláhové apelují na islámské šíitské pojivo.

Stojí to za samostatný rozbor, ale troufnu si říct, že nejen v Rusku mají z angažmá Turecka v oblasti těžkou hlavu...

Tož tak.

Průměrný počet slepic: 4.9 (35 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vynikající rozbor, není co dodat.
Snad jen, že poučené Rusko bude hledět na své vlastní zájmy. A o existenci Arménie a Náhorního Karabachu se musí postarat jejich protektoři, EU a USA. Je to ale jako kvadratura kruhu, bez řešení a tak si nabijí hubu. Budou pro jiné odstrašujícím příkladem i když pro nás ne.
Jediným řešením bylo nechat současný stav a jednat, třeba desetiletí, o oddělení Karabachu od Azerbajdžánu a vrácení obsazených území s výjimkou Lačinského koridoru.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

Čím se lišíte od té druhé strany ? Nu ničím, jen pootočeno o 180 stupňů....
Pokud tedy nejste nějak osobně zainteresováni (např. někým placeni) , to by pak bylo pochopitelné.

A ta inflace různých proroctví, to je velká nákaza...prorokovat, a pokud se proroctví nevyplní - tak žádná sebereflexe...nic...jen další a další proroctví...

Je to ale divné, doma svinčík.... ale poučovat jiné, to by nám šlo. Kdysi jsme se ohledně tohoto smáli Polákům, že oni stále jen žvaní a vymýšlejí " světospasitelné" recepty....a my makáme. A oni třou bídu a my se máme celkem dobře (nu, až na ty banány, že....).
Tak nějak se to ujalo i u nás.
Zajímavé téma k zamyšlení se...zřejmě opětovně rezignace na činy ve směru pořádku ve vlastním domě (šup tam do urny nějaký seznam mafie a mám to vyřešené !!) ...ale zato obrovské salonní expertství ohledně takřka všeho, co se šustne v tom široširém světě...a hnedle upéct ty návrhy JEDINÉHO řešení, tamní lidi tomu asi nerozumí, že...
Jsme divní. S divnými lidmi asi lze mít pouze divnou společnost.

Průměrný počet slepic: 2.7 (12 hlasů)

Taky máte dobrý článek

Co se týče toho Ruska, tak to by v Arménům v Arcachu pomoct chtělo, ale, aby si nenadělali zbytečně nepřátele, nemůže. A z hlediska mezinárodního práva je to území součást Ázerbájdžánu. Což je šílené, protože tam vždy sídlili Arméni a Ázerbájdžánu území s Armény nikdy nepatřilo, darovala jim je až SSSR.
Stejně, jako Gruzie dostala Abcházii a jižní Osetii nebo Ukrajina dnešní východ Ukrajiny, Krym a Podkarpatskou Rus.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

těch našich zepár žoldáků ? Co ti zmůžou. A když se kouknete na program té naší slavné University obrany - vždyť je to némlich to samé jako s jinými VŠ. Bejvávalo - tedy leda by povolali záložníky nebo mobilizace ale tam zase......

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Zazpíváme si na dobrou noc.
Píseň: ,,Hříše ANO pana Hrabiše". PS: dokoukej dokonce.
Tak dobrou noc, pokračujte ve válečných strategiiích,

Průměrný počet slepic: 2 (37 hlasů)

Ještě jsi nedostal z centrály noty, tak píšeš hovadiny, blbe!

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

Neviem si poradiť, pracujem 18 hodín denne , nehrám na husle.

Průměrný počet slepic: 1.9 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

Několik "silných" prohlášení:
Francie má „přesné informace“ o tom, že se syrští bojovníci z Turecka účastní vojenských operací v Náhorním Karabachu. Oznámil to ve čtvrtek francouzský prezident Emmanuel Macron po svém příjezdu na summit EU v Bruselu. "Máme přesné informace, které naznačují, že syrští ozbrojenci opustili bojiště přes Gaziantep (provincie v jižním Turecku - TASS), aby se připojili k bojům v Karabachu. To je velmi vážné. Budeme o nich diskutovat zde na summit, “řekl.
Turecký prezident Erdogan o konfliktu v Náhorním Karabachu: - USA, Rusko a Francie ignorovaly tuto otázku po dobu 30 let; - Okupanti musí odejít, aby bylo možné najít řešení; - Turecko bude stát za Ázerbájdžánem ve snaze osvobodit okupovaná území."

http://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=722&sid=92f3518ca77a05…

V odkaze se dočtete, mimo jiné, že Turecko odstranilo ze služby a také ze země náčelníka generálního štábu ázerbájdžánských ozbrojených sil Nezhmettina Sadikhova.
Podle telegramového kanálu „WarGonzo“, s odkazem na jeho vlastní zdroje, byl Sadikhov nucen uprchnout ze země. Důvodem byl konflikt, který se odehrál před měsícem. Když Turecko delegovalo své poradce do Ázerbájdžánu, Sadikhov kritizoval postoj orgánů své země.
"Pokud předáme armádu Turkům, možná i naše manželky?" Řekl přímo během setkání.
Sadikhovovo místo pobytu není známo. V Rusku nebyl podle WarGonza viděn a ani nejbližší příbuzní s ním nemohou navázat spojení.

Velmi chybí T. Spencerová, RIP.
Marie Divišová píše zřejmě pouze na FB, kam já v životě nevlezu. Najde se mezi přítomnými dobrodinec, který její aktuality zde překopíruje?
Bude to dobrej skutek. Dík!

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

Boje v Azerbajdžánu jsou neúprosné. Podle neoficiálních a nepotvrzených zpráv počet mrtvých za jediný den už překročil 550 obětí. Jsou v tom oběti všech tří armád a mrtví civilisté všech stran. Ruská armáda se zřejmě zatím nezapojila. Ty modré čáry jsou ropovody, kterými se přepravuje ropa z Baku do přístavů v Černém a Středozemním moři(týká se mapky, která sem nejde dát). Arménská armáda bombardovala město Tartar, odkud je k nejbližšímu ropovodu asi 5 km.
Jen tohle, víc se zabývá Běloruskem. Takže děkovačka není třeba :)
Tady toho taky moc není http://casopisargument.cz/?p=31847 a jinde zatím taky žádné podrobnosti.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Už se ví za kolik USD měsíčně se "Syřani" vydali šířit pravdu a lásku do Karabachu:
"Dva bojovníci z povstaleckých skupin podporovaných Tureckem v oblastech severní Sýrie pod tureckou kontrolou uvedli, že byli nasazeni do Ázerbájdžánu v koordinaci s Ankarou.
Kvůli citlivosti problému odmítli být jmenováni.
"Nechtěl jsem jít, ale nemám peníze." Život je velmi tvrdý a chudý, “řekl bojovník, který bojoval v Sýrii za skupinu Ahrar al-Sham, kterou Turecko podporovalo.
Oba muži uvedli, že jim velitelé syrských brigád řekli, že vydělají zhruba 1 500 $ měsíčně.Druhý bojovník z milice Džajš al-Nukhba přidružené k SNA řekl, že mu bylo řečeno, že do Ázerbájdžánu má být nasazeno téměř 1 000 Syřanů. Ostatní povstalci, kteří také odmítli být jmenováni, uváděli čísla mezi 700 a 1 000 USD.

Průměrný počet slepic: 4.8 (24 hlasů)
Trvalý odkaz

Marie Divišová
5 hod ·

Lukašenko opět perlí.

Macron prohlásil, že v Bělorusku nastala krize vládnutí a vyzval Lukašenka, aby opustil prezidentský post a dal možnost demokracii. Lukašenko nezaváhal s odpovědí a připoměl Macronovi, že podle této logiky on sám měl odejít z postu prezidenta už před dvěma roky, když začaly protesty žlutých vest. Také Macron podle Lukašenkova názoru věnuje mnoho pozornosti bývalé kandidátce na běloruského prezidenta a vzhledem k tomu, že se jedná o mladou pohlednou a šaramantní dámu, mohl by si tímto způsobem pořídit k vnitropolitickým problémům ještě problámy domácí.
Navíc jeden francouzský vládce už se před dvěstě roky pokoušel zavádět v Bělorusku vlastní pořádky, nebyl v tom moc úspěšný a dost rychle z Běloruska vypadnul.
Bývalý traktorista sovchozu se s tím diplomatickým světem nepáře.

Průměrný počet slepic: 4.9 (36 hlasů)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Protože Lukašenko vychodil gympl, pak vystudoval učitelství a navrch ještě hnojárnu.
A po vojně se stal nejprve předsedou družstva a pak ředitelem státního statku.
Nelze ovšem vyloučit, že se při občas projel na traktoru :o))

Možná je původem mýtu fakt, že jeho maminka pracovala jako dojička v družstvu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

jako důvod to, že byvše prezidentem, rád jezdil po kolchozech a ukazoval místním, jak se správně dojí a jezdí s traktorem. Pak upořádal schůzi a vyhodil předsedu kvůli nízkým výnosům. Ne vždycky...

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

"odkud se vzal mýtus o "traktoristovi"?"

Větvička?

Plešaty traktorista?

Líbí se mi, budu používat, i kdyby byl Lukašenko agronom. Plešaty je.

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

Lukašenko se za své vlády mnohokrát chlubil svou schopností řídit traktor, je to evidentně jeho koníček.
Během krize na Ukrajině v roce 2014 v nějakém projevu prohlásil, že by Ukrajině přijel na pomoc ne v tanku, ale na traktoru.

Já sama si pamatuju, když někdy v minulosti přijel do Běloruska na návštěvu Putin a Lukašenko ho v rámci návštěvy hned vzal na pole a tam se oba projížděli na traktoru.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Možná Lukašenko používá traktor jako řešení všech problémů. Na kritiku nedostačujících protikoronovirových opatřeních měl prý ( nečetla jsem, jen někde slyšela) odpovědět, že kdo se bojí viru, ať se přihlásí, že ho posadí do traktoru, pošle na pole a tam bude v bezpečí.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Macronovi nehrozí, mladé šarmantní dámy ho nevzrušují, jelikož je gerontofil.

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)

Tak to snad radši ty starý babky...

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

včera 3500 nových koviďáků. To jsou počty jak ve Španělsku v první vlně. Promořování se daří plnit, fialové musí křepčit radostí. Pryč s výjimečným stavem!

Průměrný počet slepic: 3.9 (15 hlasů)

Obětujte pět minut života a podívejte se na video v odkaze.
Chřipečkáři bez cenzury - Kretenismus bez masky.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyhladi-nam-deti-mrtvi-jsou-lez-sama…

Průměrný počet slepic: 2.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Ze Sputniku
https://cz.sputniknews.com/svet/2020100112601841-moskva-chce-resit-prob…

Vypichuji

„Prezident Ruské federace Vladimir Putin, prezident Spojených států amerických Donald Trump a prezident Francouzské republiky Emmanuel Macron jako zástupci spolupředsednických zemí Minské skupiny OBSE odsuzují tím nejsilnějším způsobem eskalaci násilí na styčné linii v oblasti konfliktu v Náhorním Karabachu,“ stojí v prohlášení."

Z toho by se dalo usuzovat, že jediný, kdo na konfliktu má zájem, je Turecko.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

Nebyl tedy pokus odstranit Erdogana (podle vidláků organizovaný USA) správný?

Průměrný počet slepic: 1.9 (9 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proč píšeš polovinu toho co se událo? Takto to vypadá dopcela slušně jako úmyslná demagogie ;)

Co se stalo skutečně "pokus odstranit Erdogana a nahradit ho někým koho chceme" ;)
On je to hodně rozdíl, v tom co jsi napsal a co se skutečně událo....

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

To je podle toho, z čího pohledu to hodnotíte.

- Z pohledu USA by bylo výhodnější nahradit Erdogana někým poslušnějším
- Z pohledu Ruska je jednoznačně výhodnější nevyzpytatelný Erdogan než poslušná loutka USA. V dané chvíli bylo překažení převratu strategické vítězství. Problémy s Erdoganem by v případě "poslušného" byly na 100% také a horší.
- Názor EU nikdo nezajímá, EU bude pouze sčítat ztráty
-
-

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

voni si můžou odsuzovat, co chtěj. To je divadlo pro lidi. Samozřejmě je chucpe schvalovat vraždění Arménů. Ale to ještě neznamená, že proti slimonáckovi Erdoganovi nějak zasáhnou. Důležité jsou skutky, ne mlácení paprikou.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

rk... to je velmi zajímavá otázka. Nechcete na toto téma napsat celý článek? 

Já osobně myslím, že Amíci prostě chtěli zpátky ten vojenský režim - protože celá armáda byla vycvičená v USA a turečtí generálové s USA souzněli. Měli od nich techniku a zcela určitě i příslušná švýcarská konta. Erdogan ale armádu jakožto strážkyni sekulárního turecka postupně odstavil a s tím odstavil i spoustu lidí, kteří měli USA rádi. A protože se jim ten puč nepovedl, udělali si z nevypočitatelného skoropojence nevypočitatelného skoronepřítele, čehož bohatě využil Putin a z nevypočitatelného skoronepřítele si udělal nevypočitatelného skoropřítele.

Erdogan zůstal stejný, jen se mění pořadí telefonátů, když se něco děje. V této chvíli jen konstatuji, že Rus je na delší straně páky než USA. 

 

 

 

 

Průměrný počet slepic: 4.8 (8 hlasů)

rk a článek?
Pokud chcete číst článek, ve kterém bude jenom 100-200 (někdy dost stupidních) otázek, pak mohu jen zvolat:
"rk, směle do toho!"

Zatím bez slepic

děkuji za nabídku ale o turecké puči vím jenom to co si přečtu, a jelikož každy píše podle toho ke komu má sympatie, tak ve skutečnosti nevím nic. Velmi obdivuji vidláky že si jsou tak jisti ve všech zahraničních otázkách (vlastně ve všem) a že se svými názory seznamuji ostatní. Protože sám nemám v mnohých věcech jasno (rozhodně nevím co bych měl radit Arménům i když mají moje sympatie) nemohu psát žádný článek a raději zůstanu jen u otázek.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dám gumové rukavice
půjdu mezi pijavice
Okamůru volit,
bo to bude bolid.
Posvítí si na starosty
a na další temné skvosty
provětrá ten smrádek,
nakope jim zadek.

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

Povídá merdegun povídá
že osman nemá kovida.
Kovida prý bodli
když se pětkrát modlí
k oláhovi na koberci.
Kovide arrivederci.

Průměrný počet slepic: 4.3 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

Málo žen je v politice
nikde žádné vlasatice
nikde žádné komety,
všude plešoun stoletý.
Proč do toho holky nejdou?
Nechtějí se špinit kejdou
radši mají Jadore.
Uhni, starý bachore.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

K čemu je mi politika
stačí prachy od ladika.
Raději mám Jadore
a taky plné bachore.

Průměrný počet slepic: 3.2 (9 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.