Koronapředpověď

Autor
Štítky

Ke koronaviru jsem se prozatím nechtěl vracet. Svým způsobem jsme si řekli všechno co se dalo. Probrali jsme všechno, co se ve veřejném prostoru šustlo. Zdrbli jsme doktory, veřejnost, opatření, politiky, koalici i opozici. Master dodal celou řadu grafů, které bychom jinak museli pracně hledat. Prošli jsme si celou epidemií, jejím začátkem, vrcholem i poszvolným ustupováním. Na Kydech zazněly počáteční pochyby i pozdější strachy a dnešní opatrná úleva. 

Žádné téma (kromě zemědělství) nebylo na Kydech tak dlouho a tak frekventované. Ale přece bych se chtěl ještě jednou nakrátko k tématu vrátit. Vlastně to dělám ze svého vrozeného nejapného sebevědomí - po dvou měsících jsem odborníkem na slovo vzatým a když může výsledky svého bádání prezentovat Dušek, mohu i já. Když pak Dušek může radit premiérovi, co a jak dál, tož bych pár knížecích rad chtěl dát také. A hlavně to dělá proto, že se za čas třeba ukáže, že jsem měl pravdu a já pak budu vykřikovat na celé kolo, jak jsem byl chytrý. A kdyby se ukázalo, že jsem blbec, aby o tom zůstal důkaz, kdyby mi někdo chtěl věřit něco jiného.

Pojďme dnes v diskusi nehledat chyby v tom, co jsme každý zjistili a jak se ke Koroňáku stavíme. Už jsme to dávno udělali. Pojďme si to jen prostě říct. Podělme se s ostatními o přístup k naší nejbližší budoucnosti a přinesme si každý svou kůži na trh. Neříkejte nám, co má ten druhý špatně, ale řekněte sami za sebe, jak to vidíte. Já začnu: 

Já věřím grafům mého bratra. Dlouho jsme to spolu probírali, často jsem si hrál na ďáblova advokáta, ale Master mi to nakonec pokaždé vysvětlil a nakonec z toho vyplynula hypotéza, která je tak jednoduchá a vševysvětlující, že se mi zdá pravdivá a budu ji považovat za pravdivou, dokud se nerozejde s realitou. 

Myslím si (myslím si to já, vy nemusíte), že hlavním zdrojem epidemie jsou pacienti s mírným průběhem. Takoví, kteří se probudili s knedlíkem v krku, zvýšenou teplotou a kašlem. Kopli do sebe panáka nebo paralen a šli hákovat do roboty. Pár dní kolem sebe chrlili breberku a pak je virus nechal na pokoji. Zažili další z mnoha chřipeček a reagovali na ni jako mnohokrát předtím. 

Koneckonců všechno na to máme nastavené. Za první tři dny nemocenské nedostanete nic. Leckterá firma odměňuje stoprocentní docházku. Například i já dostanu k platu tisícovku měsíčně, pokud nemarodím. To člověka vysloveně nutí, aby si v případě chřipky či nachlazení vzal dovolenou a nebo aby šel hnípat do kanceláře. 

Takhle to nemáme jen my, ale má to tak celá Evropa. A tohle máme všichni společné. Marodit se nevyplatí, obzvlášť se to nevyplatí v případě lehkých vizróz. V tomto případě stála přechozená chřipečka náš stát půl bilionu korun, možná i víc. 

Tohle je také to, co se v celé Evropě změnilo ze dne na den - v ten stejný den. Někdy kolem půlky března už nikdo chřipečku nepodceňoval a pokud měl někdo kašlíček a teplotku, tak se zašil doma a toužil po otestování. Nikdo neseděl v práci a nekýchal. Zaměstnanec zavolal šéfovi a ten ho ještě rád nechal doma. Každý kdo měl jakékoliv příznaky podobné koroňáku, tak už nelezl mezi lidi. A od té chvíle epidemie slábne. 

Neslábne jen tam, kde se lidi nebojí. V Rusku sice zavedli přísná opatření, ale soudě podle hlášek mých příbuzých, nemají strach a pořád ještě si nepřipouštějí, že by jejich horečky mohly být koronavirus. Podobné zpoždění měli v Británii, USA, ale i Švédsku. Hodně lidí prostě i s příznaky chřipky nadále chodili ven a než opravdu dostali strach, nakazili fůru lidí. 

Pak se opatření začala uvolňovat, ale nic moc se nestalo. Dneska už vidíte roušku na hubě jen v obchodě. Kdekoliv v kancelářích i na pracovištích, pokud to tam nehlídá dráb s bičem, tak už všichni bohorovně roušky odkládají. Obchody jsou natřískané, rozestupy jsou stále formálnější a nechte to ještě týden a všichni už to budou mít na háku úplně. Na začátku lidi chodili do obchodu a stříkali si dezinfekci na ruce i na vozík. Dneska už na takového skoro nenarazíte. 

Zdá se tedy, že pro kontrolu nad situací stačí, aby každý s příznaky okamžitě zůstal doma, nepodceňoval to a nemyslel si, že jde o chřipečku. Všechna ostatní opatření samozřejmě pomáhají, ale podle stále klesajících čísel nejsou nezbytné. Stejně tak se zdá, že těch úplně bezpříznakových případů je samo o sobě příliš málo na rozjezd epidemie. Možná jsou i méně nakažliví. 

Já osobně bych si proto dovolil Andrejovi a velkým zaměstnavatelmům poradit, aby především změnili tu nemocenskou a vedli kampaň za to, taby lidi nepodceňovali chřipečku a nepokoušeli se chodit do práce, protože za stonání nic nedostanou. Pokud budou zaměstnavatelé prémiovat docházku a stát bude trestat odpovědné chování, budeme mít na podzim epidemii zpátky. Možná i dřív, protože lidem za chvíli otrne. 

Podle mě by bohatě stačilo, kdyby lidi dostali za stonání normální procenta ze mzdy od prvního dne a zaměstnavatel by jim děkoval za to, že díky jejich odpovědnému včasnému nechození do práce nemusí zastavovat výrobu. Zbytek by zajistila chytrá karanténa a včasné trasování kontaktů. Přídavným opatřením by mohlo být to co dělají v Číně - měřit lidem teplotu. Ale řekl bych, že to většina normálních lidí zvládne sama. 

Koroňáka se nejspíš úplně nezbavíme. A na nějaké promoření můžeme zapomenout, protože jak jsem psal asi před měsícem, skutečný počet nakažených není zase o tolik vyšší než ti otestovaní. Promoření by trvalo roky, roky a roky. Proto bych si myslel, že by postačilo udělat to, co tu bylo za komunistů - aby lidi mohli normálně stonat aniž by to znamenalo podstatné zkrácení výplaty. 

Já vím, oproti zavírání republiky by to bylo směšně levné. Zároveň by to bylo značně neuspokojivé pro všechny paranoidní Hamáčky a jejich sledovací a trestací choutky. Navíc by si museli papaláši zvyknout na myšlenku, že ti dole jsou také lidi a pokud se s nimi dobře zachází, tak není zapotřebí drába. 

Já osobně se tedy domnívám, že prozatím je nebezpečí zažehnáno. Koroňák se zatím nevrátí, protože lidi ještě stále nepodceňují příznaky. Ale jakmile začnou chodit zase do práce s kašlem a teplotou, máme ho natotata zpátky. 

Teď vy: 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.4 (67 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

jiné planetě, ale já mám nemocenskou placenou od prvního dne.
Sice jen šedesáti procenty, ale mám.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Od 1.7.2019 je to jak píšete Targu(si), karenční doba byla zrušena a zaměstnavatel za ty tři dny placení dostal slevu na pojistném 0,2 p.b.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Ojojoj… to jsem teda prokaučoval. Takže Andreji - zvýšit příspěvek na 80% a zavést koronabonus v případě včasné samokarantény, k tomu podobný koronabonus od zaměstnavatele a epidemie je pod kontrolou...

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

... tak já nemám na tu nemocenskou nárok, ani na příspěvek za koronáč. Za to mě již nikdo "do práce nehoní", je čistě na mě co budu dělat ...

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

vylepšil hlasovací softík. Čtyři hlasy - jedna kura.

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

Ty dvě sboristky, to "křoví", jsou pěkné. Vladimír si umí vybrat :-)

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Korona se znovu rozjede, protože jsme stále imunitně naivní, právě proto, že ten virus nikam nezmizí, až snad po vakcinaci, doufejme. Nevýskyt nebo úbytek koroňáka způsobila opatření. Dlouhodobě koroňáka nejlíp zvládají zarouškované asijské země s častým pobytem venku. Polozmizení korony zapříčinily opatření, karantény, odstup od druhých, nošení roušek. Ale zase se rozjede. Nechť si Vidlák zapíše zlatým písmem, že nejpozděj v zimě tu koronu máme zpátky. Soudím, že přijde mnohem dřív, s pádem opatření vylezou ven ve větších počtech aspoň v exponovaných oblastech bezpříznakoví šiřitelé a nakazí ostatní. A kdybychom je i čistě náhodou neměli, koronu dovezou cestovatelé z dovolené. Nás ty děsivé scénáře zatím minuly jen díky tomu, že vláda udělala opatření velice brzo (některé lékaře, zdá se, to i mrzí, protože budeme na jakýkoli výskyt korony rychle reagovat - nakazíme se, korona je nesmírně potentní darebák) Podívejte se, jak zásadní byly karantény i u španělské chřipky. Není to za náma, to jsou elementární zákonitosti ze života virů, a vůbec se mi to nelíbí, protože patřím do exponovaných skupin. Koroňák stále čeká na svůj velký comeback.

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

Gdyž bude potřeba, tak ji, tu koronu, dovezou. Viz poučení z otázky první.

Průměrný počet slepic: 4.2 (13 hlasů)

In reply to by (Asfaltový holub) (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lidi v Číně jsou nejspíš za to rádi, že je stát těmito opatřeními účinně chrání, považují stát za svůj a za přítele. Tam to může takhle fungovat dlouhodobě. Naši lidé to budou považovat za nepřijatelnou buzeraci, brzy se vzbouří a budou všechna opatření žalovat až jánevím kde, protože stát považují za nepřítele a neuznávají žádnou autoritu. Evoluce ukáže, který princip přežije.

Průměrný počet slepic: 5 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

No tak řeknu to takhle. Gdyby blboni nemuseli chodit do "práce" hákovat na zaměstnavatele, gde by ten skončil. No a teď se můžete ptát sami sebe, proč blboni musej chodit do "práce". No a gdo chodí do zaměstnání bere už dnes základní "nepodmíněný" příjem, igdyž eště musí kvůli temu leštit kliky a svoji hlavu do blba. No a všechny další otázky a odpovědi sou závislé na pochopení odpovědi z otázky první.

Další zmíněný neduh doby je, že člověk, kerý je nemocný, nemá individuálně možnost vyléčit, tedy česky uzdravit, onemocnění, ale nemocní psychouši choděj s onemocněním do ouřadů celé roky.

No a korunavirus v zastoupení české nároní banky pracuje v náš prospěch stejnou silou jako další virus česká spořitelna nebo česká republika. Všechno je to český jenom podle názvu, ale podíl na tem nigdo z našich potomků nemá. Jen cizáci. Takže znova. Dokud nebudou naše podíly v našich rukou a to nepodmíněně, nemá smysl se dále o čemkoli z těchto témat bavit. Doufám, že alespoň pár z vás to pochopí.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)
Trvalý odkaz

cit.: "Myslím si (myslím si to já, vy nemusíte), že hlavním zdrojem epidemie jsou pacienti s mírným průběhem." Samozřejmě, Vidláku. Pomineme-li specifické případy nakažených LDN či nákaz v nemocnici. Je logické, že nejnebezpečnější přenašeči jsou ti s mírným až žádným průběhem - protože ti s těžkým zůstávají doma a nebo končí v tom špitále. Tady není co rozporovat. Proto roušky. Proto omezené vycházení. Kdyby skutečně každý, kdo má nějaký problém popsaný mezi příznaky zůstal doma, bylo by hned veseleji. A je jedno zda má obyčejnou chřipku, nebo alergii.

cit: "Dneska už vidíte roušku na hubě jen v obchodě. Kdekoliv v kancelářích i na pracovištích, pokud to tam nehlídá dráb s bičem, tak už všichni bohorovně roušky odkládají" - tohle je, Vidláku, zase jedno z těch vidláckých bohorovných zjednodušení, které ale mívají občas sklon pokřivovat realitu, nikoliv jen zjednodušit ve zkratce. U vás tomu tak možná je. U nás nikoliv.

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)

V tomhle světě už hospody končí. Matriarchát dohnal chlapy i tam. Hospody se zakládaly jako trucovny a relaxační zóny gde se mohlo řvát, hulit, prdět, chlastat a vypustit pára. Chlapi budou zakládat znova jen klubovny, meditační místnosti nebo konzultační a léčitelské prostory od začátku. Bez obsluhy bez televize s přednostním právem huličů, křiklounů a vrhačů nožů. Jinak budou šichni končit v LDN o deset let dříve. Muheeee

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

Snad nebude tak nejhůř. Určitě vzniknou nějaké ilegální puby, maskované jako sousedská posezení. Jinak souhlas.

Průměrný počet slepic: 1.7 (3 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proces chudnutí eště pořádně nezačal, ale plán to je , zatím ho nigdo nezrušil. chlapi budou vysedávat v polozemnici gde se bude chladit domácí pivo a gořalky z jablek, špendlíků a mírobalánu a ukrajovat k temu kabanos z pilin a masokostní moučky a budou vzpomínat na zlaté časy. Dva druhy tabáku, keré budou schopny dozrát budou značkovým kouřivem bez sprostých poznámek na obalech. A nějak se to přežije, páč žít se pré musí. Smradi a baby tam sedět nebudou, páč by taky mohly dostat po hubě.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Jasně, když Čechům otrne, začnou zase jančit.
Jenže....
Důsledkem bude propuknutí breberky, lokální.
A jakmile začne breberka někde, kde to způsobí škody, začne fungovat samodomobrana.
V hospodě na růžku se vyskytla nákaza? Hospoda zavřená na nejméně 14 dní + drakonická opatření pro majitele (dezinfekce všeho myslitelného atd.)
Jak asi po 14 dnech zareaguje majitel?
Začne tvrdě hlídat, aby dalších 14 dní nebylo. Na vstupu bude termokamera, radši ani nepovolí velké kumpanie, pořád bude dezinfikovat atd..
A takto to bude všude, posilovny, dýzy, obchody, ale také vztahy mezi sousedy v domě.
Roušky samozřejmě už napořád, protože fungují, abstandt také.

No a samozřejmě na krajských hygienách připravené přepadové GAZy z posádkami chytré karantény, které budou mít pravomoc zavřít cokoliv kdekoliv prokáží, že se místo promořilo nákazou.
Příkladem firmy budiž Škoda Auto, tam propuknutí breberky na nějaké části linky by znamenalo obrovské škody. Přečtěte si, co všechno firma udělala a dělá než rozjela linky.
Bezstarostný svět našich mládí dopadl stejně jako v osmdesátkách bezstarostný sex protože HIV. Není ho, resp. jen blázni jej neberou v úvahu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

Ve škodovce už mají zase dva nakažené koroňákem. Dnes ráno potvrzená informace. Asi nám víc neřeknou, ale skoro bych se vsadil, že kluci se cítili lehce blbě, ale do práce šli, bo mají hypotéku a byli dlouho na šedesáti procentech. Také by mě zajímalo, jak je našli... měření teploty?

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Pane Vidlák.
Kdyby se to rozšířilo,tak zase zavřou škodovku.
On bude i jiný problém,co ukazují statistiky u prodeje aut.
Sice se už uvažovalo o ukončení výroby Octavii v MB a přesunu někam jinam,takže koronáč to může jen urychlit.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

etalon postupu do budoucna. Ale řekl bych, že ta budoucnost musí být:

1. Lokální přepadení breberky komandy v bílém jako při ptačí chřipce a lokální karantény, ne celoplošná opatření.

2. Všude roušky a odstupy.

3. Chytrá karanténa, včetně povinnosti zaměstnanců poskytovat souhlas se sledováním pomocí mobilních telefonů, včetně vězeňských náramků těm, kterým byla nařízena domácí karanténa. Drakonické pokuty porušovatelům. K tomu nutně musí dojít.
Jen je potřeba před tím, aby přišla druhá a třetí vlna a většina lidí se nasrala tak, že přehluší hejkání pravdotrusů.

Nebude to hned (sabotéři ze Senátu dočasně zamezili ukládání pokut), ale dříve či později dospějeme postupně ke stavu tak opěvovaného Tchaj-wanu a Jižní Koreje.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

„Výroba byla obnovena po dezinfekčním zásahu za doprovodu dodržování přísných hygienických pravidel, která máme pro toto období standardně nasazena plošně,“ dodal Kotera.

Představa odborů, že by byla Škodovka zase totálně na měsíc v odstávce je nepochopením zákonitostí kapitalismu. Dtto všude jinde.
Jó tak to bude.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Omlouvám se za OT.
Ano pane Občane, ta to je.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Bohužel jsem neměl odvahu prozkoumat ty prohlížeče (seznam úplně dole na stránce). Možná některý z nich umožňuje vrup do knížky (jako na "archives.org").

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já se držím té konspirace,že koronavirus přišel jako na zavolanou.
Když Trump vyrukoval s tím, máme důkazy o tom,že ten virus byl vyvinut v laboratoři Wu,chanu.tak jen potvrdil teorii o umělém viru,proto se i tak chová.
Takže,druhou vlnu čekám před volbami a pak podle potřeby politiků,sice jsem si takovou to totalitu nepředstavoval.

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

tam byl původ koroñáka napsaný pod Korán Tengem od samého počátku nouzáku.

Průměrný počet slepic: 4.1 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

nouzový stav mě naučil chodit do obchodu se žrádlem, bo svojí čtvrtce jsem to zakázal. A na nemocenskou mám nárok za 21 nebo 15 dnů marodění (nezajímá mě to, nepoužívám to), to jde mimo mě. Když přijdu z viroviště, ruce si myju od malička. Frontám jsem se vyhýbal už za socíku, proč bych se měl někam lepit za kapíku. Místo roušky mám šálu Spartan Race, taky už dlouho. Pro mě je koroñák boží požehnání, že můžu odmítat práci.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

chtějí z koroñáka vytřískat majlant. Jak mi strkají ruku do kapsy pro různé náhrady a dávky a kompenzace a jak se chtějí s koroñákem soudit o ušlý zisk. Chrochtá celá republika!

Průměrný počet slepic: 4.5 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

Směšně levné opatření se nabízelo od samého počátku. Kromě toho co popisuješ, Vidláku, v dnešním článku, stačilo důsledně izolovat rizikové skupiny. Ostatní každodenní svět mohl fungovat beze změn. Realita je ale jiná - celý západní svět jako na povel udělal naprosto neslýchaná opatření, která budou mít obrovské důsledky jak ve smyslu ekonomické krize typu 1930, tak ve smyslu změny pravidel, rozuměj příkazů a nařízení pro občany. A to není samo sebou - má to své konkrétní příčiny, rozuměj někdo to tak vymyslel a nařídil. Proč, to ještě úplně nevíme, ale blízká budoucnost ukáže.

Po celou historii lidstva, kterou známe, byly nemoci a smrt brány jako přirozená součást života a na životní styl, zákony, ekonomiku neměly zásadní vliv. V čem je jiný rok 2020? Faraon potřeboval 7 biblických ran, aby změnil paradigma. Nám k tomu stačí jedna sezónní chřipka? Do dneška mrtví nikoho moc nezajímali a byli bráni jako kolaterální ztráty. Ať už to byla španělská chřipka, první a druhá světová, sovětské gulagy, válka v Iráku nebo loňská chřipková epidemie. Naše vlády s ledovým klidem položily na lopatky letecké společnosti, hospody, cestovky, celé výrobní sektory a připravily podstatnou část lidí o práci v blízké budoucnosti. Najednou je všechno jinak a my bychom se měli ptát, proč.

Dovolím si malinkou předpověď jednoho z možných směrů. Blíží se celosvětový restart peněžního systému, který se stal neudržitelným. Samozřejmě naplánovaný restart. To by byl jasný důvod, proč dnes vládám nevadí růst zadlužení nade všechny meze.

Jako živnostník jsem nikdy, a to říkám zodpovědně, nedostal od státu ani korunu. Dnes si zažádám o pětadvacet a do tří dnů je mám na účtu bez mrknutí oka. Říkám vám, to není samo sebou.

Breberka se vybouří a potom přejde tak rychle, jako se objevila. Na to vemte jed. Vždycky to tak bylo, co svět světem stojí.

Doporučuji vidět a slyšet:
https://www.youtube.com/watch?v=wHv9dG67DZM&t=13s
https://www.youtube.com/watch?v=ySoYDFHFQQs
https://www.youtube.com/watch?v=ySoYDFHFQQs
https://www.youtube.com/watch?v=1LOMlQUdbCA

A všem přeji krásný den :)

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

jsme slyšeli v UK (Spoj. Království, nikoli Ukradina) od Boríska.
Nakonec byl rád, že se dostal k fukaru, že jo.
Ano, pandemie chřipeček tu byly, co svět světem stojí. Ale lidi byli poněkud skromnější v nárocích a pokornější v životních postojích. A hlavně jich bylo podstatně méně a seděli na prdeli a nikam nelozili.

Jinak nemohu, než opět zopakovat, že kdyby nepřišel koroňák, museli si jej soudruzi vymyslet, protože ekonomika už dost dávno před jeho érou směřovala k nevyrovnatelné vývrtce.
Nikoli vývrtce na špunt ve flašce s vínem, nýbrž do této.
http://www.flymag.cz/article.php?id=10445

S diagnózou restartu peněžního systému nemám problém. S doplňkem, že stejně jako představa přátel Flintové Ušanky (Flinte Uschi), že autoprůmysl spasí zběsilý nápad zavedení trolejbusů, je neméně zběsilý nápad virtualizace, resp. digitalizace pomalovaných papírků, aby nějakého kokota zase nenapadlo opakovat prastarý a nesmírně otřepaný vtípek zapalovat si s platnou bankovkou svůj odpolední doutníček.

Prostě každá krize má své oběti a lidský plebs marně zmatkuje a zděšeně pobíhá s hrstmi, jakož i kufry plnými naškudlených peněz, bo se jim to stejně všecko ztratí, jak pára nad hrncem. Ti nad lidem opět, jako mnohokráte před tím, účet za předešlý mejdan platit nebudou.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

jako PePo. Když ji nalámete, tak i několikrát.
Ovšem těma znehodnocenejma bankovkama jste alespon mohl zateplit chýši (poslední "kolonky" ještě pamatuju - Vysočany na Praze 9 a Strašnice na Praze 10; lidi tam bydleli ve fakt roztodivnejch stavbičkách) v kolonce.
Kreditkou si leda zapálíte ohýnek pod mostem. Což je kvalitativní propad.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

míru na bejvák v kolonce, dejte vědět. Mám hezké fotočky z Rumunska a ze Slovenska (konkrétně vjezd do města Zvolen směrem o Žiaru nad Hronom).

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

...a východní Slovensko, vjezd do Bardejova, třeba. Taky pěkný, na kopečku nad hlavní příjezdovkou do města, normálně to nebylo vidět, ale když člověk věděl, kdy pozvednout zraky... Nebo "kolonie" usazených kočovných, ještě za totáče, když se jelo z Dukly do Svidníka (už nevím, jak se ta dědina jmenovala)... Kuče na břehu, každoročně je poničila "velká voda" - tož to opravovali jak se dalo. Nakonec soudruzi nařídili strhnout zbytky nejhouževnatějších "obydlí", bo to kazilo vyhlídku oficiálním delegacím, když jeli na/z přehlídky u Dukelského památníku... Dlužno dodat, že tyhlety usazené kočovné se dlouhá léta nedařilo asimilovat a přestěhovat do "bytovek", nakonec to tuším dokázala příliš velká voda, něco odnesla, něco neopravitelného "souzi" odebrali bagrem. Nikdy jsem nepochopila, jak může tak nesourodý stavební materiál držet pokupě...

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

do staré, pitomé a hnusné školy a teď vypadáte přesně, jako ona. Ta škola.
Kdybyste se vzdělávala v ghetu, to byste viděla, co všecko byste věděla.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

A to byly stavbičky!
Taky jsem se při tom výletě naučil cvakat půlkama armovací dráty. I když jsme měli domorodého průvodce a byli hosty jeho rodičů. A poprvé v životě jsem tam viděl na silnici dělící čáru mezi "bílou" a "černou" částí.

Já mám mustry z Brd, když jsme stavěli trampské boudy. I polozemnici umím.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

To nejde, protože izolace rizikových skupin je nesmysl, to jako že byste v každém bytě, v každé rodině, postavil ještě jednu místnost se záchodem a koupelnou a tam ty rizikové tak na 2 roky zavřel, že by vůbec nevycházeli z místnosti, a strkal jim placky pode dveřma? Nebo jak si to představujete? Ti lidé potřebují docházet třeba několikrát za rok k lékaři, k zubaři, tam se musí nějak dopravit. Jakmile se dostanou do kontaktu s mladšími, kteří chodí do práce nebo s dětmi, kteřé chodí do školy, je s nima konec. A nebo nechat ty starší a chronicky nemocné v bytech a mladé vystěhovat přede dveře na chodbu případně pod most? Doporučujete prostě nerealizovatelnou blbost.

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

proboha smiřte.
A zcela zřejmě nemáte rád k jídlu cokoli placatého (placky, amolety, pizzu, atd.) co se dá dobře podšoupnout pode dveřmi.
A nechcete umřít a chcete zbytečně velký důchod.
Kalouska na vás, vy jeden hen ten lumpe!
Rajzovat po dochtorech, na to vás užije. Ale abyste taky něco věnoval ze svého důchodu mladým a nadějným soudruhům, to ne, že?

Průměrný počet slepic: 4 (10 hlasů)

Mohlo by to dobře fungovat na bázi dobrovolnosti. Kdo se cítí ohrožen a patří do rizikové skupiny, mohl by přesídlit do státního zařízení na potřebnou dobu, než pandemie pomine. Jistě by se našlo dostatek hotelů, které by se nechaly pro tento účel pronajmout, testovaný prověřený personál, vyčleněné parky nebo lokality pro potřebný kontakt s přírodou, atd. atd. Kreativitě se meze nekladou a stát by to stálo relativní pakatel. Kdo by se chránit nechtěl a chtěl by žít dál podle svého, s rodinou, chodit mezi lidi, jeho věc a riziko. Nevidím v tom žádný zádrhel.

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

provditelné leda tak z pohledu pálkaře - pardon - PaL-kaře z Práglu.
Kde chcete vzít ubytko pro nyní ohrožené zaměstnance Škodovky i s rodinami?

Průměrný počet slepic: 4.6 (7 hlasů)

Zaměstnanci a jejich rodiny ohrožené nejsou. Bavíme se o vážně nemocných s rakovinou a středně nemocných seniorech 65+.
Pro ostatní populaci je COVID jen běžná viróza, jakou má každý 2x do roka.
Stačí sledovat relevantní informace, které pouštějí odborníci z řad lékařů a příbuzných oborů.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

In reply to by Vlastimil (neověřeno)

Trvalý odkaz

zjistit, kdo všechno spadá do rizikových skupin. Je to doslova nepřehledná fronta. Akorát, že vy posloucháte pitomce, či lépe řečeno fachidioty s nemocí na čtyři písmena a jednu tečku (MUDr.), kteří vědí o ostatních medicínských oborech mimo jejich atestaci úplné hovno.
Pokud si myslíte, že jsem blbec, jen poznámečku pro dokreslení - naprosto všichni doktoři, ke kterým jsem občas nucen zavítat, nemají ani páru o účincích léků, které beru, a čumí na mě, jak telátka na nová vrata od chlíva.
Neboli jinak řečeno - vy máte rýmičku či chřipičku dvakrát do roka a pro obrovskou množinu lidí je i ta klasická rýmička smrtelným ohrožením.

Ostatně ani zdánlivě zdravých, kteří už zaklepali bačkorami, není zrovna málo.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

asi 2 miliony našich obyvatel. Na druhé straně skupina roznašečů byla identifikována v rozsahu desítek tisíc lidí. Z toho vyplynul jednoduchý závěr: co nejrychleji identifikovat tu skupinu rovšiřovatelů koronaviru a nahnat je do přísné karantény, jako to dělají v Asii.
To je odpověď pro Vlastimila a jemu podobné.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

Navíc je tady šance, že za půl roku bude k dispozici vakcína a kdo bude chtít, bude se moct nechat očkovat a opatření už dál nebudou potřeba. Jako riziková populace pak zbydou jenom děti bio-matek a paranoici, kteří se bojí, že budou tajně očipováni a bude jim způsobena neplodnost, změna pohlaví nebo jánevím co ještě a až to nakonec chytnou naplno, tak se to aspoň trochu vytřídí :)

Průměrný počet slepic: 2.4 (5 hlasů)

In reply to by Kadlas (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jó, to taky včera říkal majitel Smart Wings, že jak bude do roka vakcína a stát dá záruky, tak že to přežijou. Zdá se, že na vakcínu spoléhá leckdo...

Pokud jde o ty počty ohrožených, nebude to u nás ani náhodou v řádu milionů. Nehledě na to, že v případě dobrovolnosti, jak jsem již psal, jich bude zase několikrát méně, protože většina do karantény nepůjde. Dobrovolnost je základ. Každý by měl sám zhodnotit, jak si věří, a nutit někomu ochranu je blbost. Já se například před koroňákem schovávat nehodlám, přestože by mě Targus jistojistě šoupnul do rizikové skupiny taky.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

Nevím jestli jsem to už nepsala, ale: Na dia před drahnými léty nováMUDr. "špatný" lék vyměnila za lepší. . No poctivě jsem brala, až se začalo zažívání fest bouřit a dlouho trvalo než se to pak zase usadilo. . Naštěstí tenkrát na obvodě byla mladá děvčica, tak jsem se jí odvážila zeptat proč. hledala v knihách moudrých a vysvětlila. Načež jsem to vysvětlila nové a ta bez řečí změnila na původní. To ale není vše. Docela nedávno mi pan profesor chtěl taky změnit léky. Nenamítala jsem ale poznamenala, ať mi řekne název, že se zeptám obvodního jestli k tomu má odpovídající ranní pilulku na tlak. Hmm odešla jsem beze změny. Tak nevím... oba přece jsou internisti, tedy akorát ten na dia je profesor. Tak kdo ví,.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

Blbost. Nepodařilo se ochránit ani domovy důchodců a LDNky, koncentrace rizikových osob do jednoho zařízení pak funguje spíš jak vyhlazovací koncentrák. A ono především nejde o to, že umře pár stovek staříků, oni jsou s tím vesměs stejně smíření, co tak pozoruju. Jde o to, že to je nová nemoc a poškození organismu v jejím důsledku není ještě pořádně známé a není to jen o kašli. Ona i u mladých způsobuje vážná poškození, která se po čase projeví, takže pokud virus nezastavíte a necháte tomu volný průběh, můžete se taky dočkat toho, že budete mít národ invalidů, kteří budou ve třiceti umírat na mrtvice, embolie a infarkty jako následek prodělaného covidu klidně ještě pár let po vyléčení, mít poškozenou nervovou soustavu a podobně. Předběžná opatrnost je tady naprosto na místě i pro zdravé alespoň do doby než budeme o tom vědět víc. A co se týká rizikových, on je nějak rizikový tak zhruba každý třetí člověk ve věku 40 plus, akorát někteří o tom neví. Ale nebýt covidu, dožili by se i s tou svojí rizikovostí v pohodě osmdesátky.

Průměrný počet slepic: 3.9 (9 hlasů)

In reply to by Kadlas (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nepodařilo, protože se o to nikdo ani náznakem nepokusil. Koncepčně myslím.
Většina nemocí má známá vedlejší rizika a nikdo kvůli tomu neblázní. Lidé přechází angíny, ignorují záněty atd. atd. Takže ani to není argument.
Ostatní viz odpověď předešlá.

Názor proti názoru, každý se s něčím ztotožní více či méně. Já jen píšu, jak to vidím. Díky za diskusi.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

In reply to by Kadlas (neověřeno)

Trvalý odkaz

hodit taky jednu mně?
Já su skromné klóčeék...

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

okolí! Máte možnost ukázat, jak moc je vašemu srdci blízká myšlenka nakopat soudruhům dojčerům, jakož i jejich - a to zejména - přisluhovačům, prdele. Byť s mírným zpožděním. Ale kdo, když ne vy, kdy, když ne teď, jak praví klasik.

Dne 9. 5. nikoli pod koněm, nýbrž pod Koněvem. Zde pozvánka:
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/05/07/ticha-vzpominka-na-vsech…
Máte možnost dokázat činem, že Targus je vůl. A to vám nepůjde o krk, ani o mastnou pokutu.

Jsem zvědav, kolik vás tam přijde. Tipuju, že buď všichni dva, anebo oba tři.

Průměrný počet slepic: 3.9 (13 hlasů)

někde za pepíkárnou u dálnice. U každé sochy by byl obelisk s nápisem, který kokot ji dal odstranit, a datum.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.