Korupce?

Autor
Štítky

Loni na podzim jsme měli komunální volby a stalo se již dobrým zvykem tento svátek demokracie zakončit trestním oznámením pro podezření z korupce na všechny, kteří seděli na vidlákovské radnici. Policie to pak prošetří.... a odloží. Tu a tam se něco dostane až ke státnímu zástupci a tu a tam se něco dostane až k soudu. A zatím pokaždé to skončilo osvobozujícím rozsudkem. 

Není to jen naše místní jihomoravská specialita, děje se to všude. Vlastně marně přemýšlím, který z našich vrchních úřednických či politických představitelů zůstal s čistým neobviněným štítem. Premiér je stále vyšetřován, ale pořád není obžalován, na Zemana zkoušejí vlastizradu, Zimola, Rath, Netolický, Púta... tenhle seznam by byl hodně hodně dlouhý. 

A opět není to jen otázka naší zemičky. V jednom kuse někde rozkryli korupční skandál, obvinili ministry, úředníky a kdo ví koho ještě, sestavil se popdle toho žebříček zkorumpovanosti, obvinění jsou lidé z politiky, byznysu, sportu. 

Ale když se pak na to podíváte, v devadesáti procentech jde o to, že spolu dva lidé mluvili, něco domluvili a nějak zlehýnka obešli nějakou tisícistránkovou směrnici. 

Promiňte mi přátelé, ale mně přijde normální, že spolu lidi mluví. Dokonce mi přijde normální, že si dva partneři v byznysu nebo partneři v politice a nebo klidně i soupeři sednou a cosi dohodnou. Vždyť i ten Trump musí mluvit s Putinem a naopak. A samozřejmě to nejzajímavější si řeknou beze svědků sami dva. 

My dneska máme na všechno směrnici na zadávání zakázek ve kterých se stejně nikdo nevyzná, udělá se nějaké zadání, které stejně není dokonalé a nekopíruje dostatečně realitu a pak se lidi diví, že se dálnice staví pomalu a oprava D1 se vleče a prodražuje. A každý den tam někde stojí stavbyvedoucí a státní dozor a nějak se rozhodnou, jak dál. A protože se nesmí nic změnit v rozpočtu a zadání, tak se něco jiného dělá, něco jiného píše a něco jiného fakturuje. 

Pak se na to přijde a tisíc stránek směrnice se rozšíří o další stovky nových předpisů a výberové řízení netrvá rok, ale tři roky a nedojde na jedno trestní oznámení, ale bude jich pět. Velké peníze se stejně ztrácejí pořád dál, stále se různí obskurní lobbysti dokáží zajistit svoje odkloněné fondy, ale udělat se nedá vůbec nic, protože se každý bojí cokoliv rozhodnout. 

komerční sféra v tomto statečně drží krok s tou státní. Zkuste v nějaké větší firmě najít kohokoliv kompetentního se kterým si můžete sednout do zasedačky a odejít s jasnou dohodou. I tam jsou směrnice, ISO 9001 a podobná lejstra. A když se někdo znelíbí vedení, stačí se mu podívat do počítače a můžete si být jisti, že se za chvíli najde dost důvodů ho vyhodit zcela podle zákona i směrnic. 

Zkrátka a dobře, dneska už se nebojuje proti korupci. Udělala se z toho šaškárna, kde jsou všichni postižitelní, bez dlouhé řady podpisů není možné koupit ani kancelářský papír a jakmile utratíte někde pětistovku, už se vás příslušní kontroloři ptají, proč jste to koupili v papírnictví na rohu, jestli tam sedí váš kamarád a kolik jste dostali provize. 

Politik nemůže s nikým jednat, ředitel nemůže s nikým jednat, jakýkoliv byznys je vlastně automaticky korupce a nebo trvá neskutečně dlouho a je neskutečně drahý. A troufám si tvrdit, že všechna ta protikorupční opatření jsou už dávno mnohem dražší než všechna ta skutečná korupce. 

Nikdo není k ničemu kompetentní, jen je za všechno odpovědný, nikdo nemá ničí důvěru  a je to všude na světě stejné. Ať uděláte cokoliv a koupíte cokoliv, vždycky se najde někdo, kdo za tím uvidí nějaké nečisté jednání. A proto nesme schopní opravit páteřní dálnici a nejsme schopní postavit jaderný reaktor. Protože tu není nikdo, kdo by mohl říci, že Temelín dodělají Rusové, protože už tam postavili reaktory dva, tak to nebude kocourkov. Ano, možná je to dražší, ale prostě my jsme ti jaderní inženýři a too řešení je pro nás prostě nejvhodnější. Představte si, to by bylo trestních oznámení a vyšetřování ruského vlivu. 

Udělali jsme si to sami. Místo odborníků a lidí na svém místě máme směrnice. Ty samozřejmě nic nevyřeší, nic nepostaví, nic nevymyslí, ale spolehlivě zajistí, že se v nich vyzná jen konkrétní živočišný druh úředníka a papírožrouta a na jakémkoliv místě v systému pak sedí někdo, kdo miluje papíry. Ti kteří milují jadernou fyziku nebo dopravní logistiku, ti jsou odsunuti někam stranou a musejí dělat podle zadání lidí, kteří o tom vědí lautr kulový. 

Zkrátka a dobře, dnešní doba není promořená korupcí. Alespoň ne víc než jindy. Je promořená předpisy, které z každého jednání korupci udělaly. 

 

PS. Toto je první článek za dva roky se štítkem korupce. 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

"Zkrátka a dobře, dneska už se nebojuje proti korupci." Píše Vidlák.
No já to vidím takto:
Nejen dneska ale NIKDY se u nás opravdu nebojovalo proti korupci, jen se o tom fest žvanilo, neziskovky, fondy, komise i vyšetřovací na to se tvořily, prachy tekly, a sem tam se někdo jen pro výstrahu "sejmul".
Ve "svatém boji proti korupci" se zavedlo kde co, včetně preventivního šmírování a utáhly se šrouby a dokonce agenti provokatéři měli být v boji proti korupci světlem v tunelu.
Všeliké to páchání protikorupčních akcí "čisté ruce" včetně. toliko pro "hovada" (nás voliče) dobré jest.
Nejvíc se "krade a korupčí" v mezích zákona "
Tedy zákony se dopékají pro ty pravé "korupčníky" a lobbisty mocných....
Všechno to normování, papírové války a "svatý" boj , slouží svému záměru.
Slouží tedy zaměstnání nezaměstnatelných sloužících, co slouží a rádi státnímu i nadnárodnímu aparátu, a zajištění kšeftů pro ty správně ocertifikované.
Tedy pro ty, co si mohou dovolit zaplatit ty všechny certifikáty.
A ti co ne, jsou vystrčeni na okraj, mimo kšeftů o skutečně velké peníze.
A nějaké obecní , městské, zastupitelstvo .... holt mají "Vašci na ledu" smůlu.
Však i u nás dřív zavřou kde jakého venkovana, než by "velký" seděl.
Jen někdy nějaký, se zdáním velkého v našem měřítku u nás, stoupne na malíček většímu z jiných krajů....

A plebs se i u nás pere a hádá, a tím nepřekáží velkým u "svícení" a při tvorbě zákonů pro ty správné vyvolené.

PS: Donese babička vejce či maličkou slivovičku k doktorovi, korupce..............., porušení hygienických předpisů........, jistě nedovolené pálení, daňový delikt, a ještě možná urazí, to dle nátury doktora....A tuto korupci je třeba dozajista do kořene vymýtit i s babičkami......!!!

Prostě s korupcí mi Vidláku jděte k šípku! (pokus o žert je to celé, urazit nechci nikoho...)

Zatím bez slepic

Napsal to nejakej Rauschning ci kdo. Ma to bejt kniha rozhvoru s Hitlerem, vydana jeste pred valkou. Taky to pry ma bejt padelek, ale je to zajimave cteni a obvineni z korupce bylo pouzivano k diskreditaci.

Vzdy si na to vzpomenu, kdyz vidim ty podivne protikorupcni spolky, placene s ciziny, s lidmi jako Kraus ci Randak, jak nam tu zrovna oni odhaluji korupci.

Korupce je proste jen dalsipaka proti nam.

Zatím bez slepic

„Vytvářím si sféru vlivu. To je vše, ale také to stačí. Politické úspěchy, o něž usiluji, se dostaví jen plánovitou korupcí vlivných osob,“ ... Hilterův výrok

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidláku, vaše tvrzení:
"Protože tu není nikdo, kdo by mohl říci, že Temelín dodělají Rusové, protože už tam postavili reaktory dva, tak to nebude kocourkov"
je trochu mimo mísu.
Temelínské reaktory jsou sice sovětského vzoru VVER 1000, ale už dost po česku modifikované a hlavně - určitě je nestavěli Rusové. Všechny podstatné části byly naší domácí výroby a také inženýrsky to byla v podstatě česká stavba. Většina vybavení elektrárny byla dodána českými firmami. ŠKODA PRAHA – generální dodavatel elektrárny, ŠKODA Jaderné strojírenství Plzeň, Vítkovice, Sigma Lutín atd. Pokud považujeme za srdce JE tlakovou nádobu se všemi jejími "střevy", turbínu a generátor, pak se toto srdce zrodilo v Plzni. Stavební práce prováděly samozřejmě také československé/české firmy.

V té době (přelom devadesátých let minulého století) bylo na světě jen šest zemí (pokud dobře počítám, tak SSSR/Rusko, Německo, Francie, USA, Korea a JAR), které byly schopny zvládat takovou technologii, ČSSR/ČSFR/ČR byla tedy zemí sedmou - dost exkluzivní klub, ne?
Co jsme neuměli (a neumíme) je výroba jaderného paliva, ale i to by se jistě v případě potřeby dalo zvládnout.

Jinou věcí je, že dílem vlastní vinou a dílem vinou naprosto chaotické energetické politiky EU jsme tuto schopnost ztratili a skutečně už nezbývá, než aby nové jaderné bloky (budou-li nějaké, v což doufám) postavila nějaká zahraniční firma. Nejsem sice jaderný odborník, ale pokud si myslíte, že nejvýhodnější by pro nás byl ruský dodavatel (Rosatom), souhlasím s vámi.
Při rozhodování ovšem vůbec nebudou hrát hlavní roli technické či ekonomické parametry, ale obávám se, že parametry politické. To bychom se ovšem dostali k tématu "politická korupce".

Zatím bez slepic

Budu také torchu hnidopich, protože Temelín už má dávno zabezpečovací systém od Westinghouse, takže vznikl hybrid VVER reaktoru se systémem Westinghouse, u kterého už je skoro jedno, kdo k němu postaví další dva nové bloky, protože nikdo na světě takový hybrid nemá a pokračovat v něm dále by zavánělo průšvihem.
Dále USA už také ztratily schopnost stavět jaderné reaktory a proto tak tlačí, aby nový reaktor stavěla Westinghouse. Temelín má být po hodně hodně dlouhé době její referenční akcí. A protože jsou čeští politici v americké řiti zalezlí tak hluboko, že když americký velvyslanec otevře ústa, najdeme tam většinu českých politiků, tipnul bych si, že reaktory postaví Westinghouse. bylo by to konec konců jedno, kdyby to ovšem neznamenalo, že české domácnosti ze svých podprůměrných platů budou zase dotovat zisky zahraničních firem, protože cena elektřiny bude jen dražší.
Z klíčových komponentů tlakové nádoby, turbíny a generátoru by dnes byla ČR schopná dodat už asi jen tu turbínu. Počkejme ještě 10 let a české firmy už pro novou JE nedodají nic.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

je postavena na korupci. Jak se dělá pořadí uchazečů o koryta na kandidátních listinách? Nedělám si iluze.
Na komunální úrovni musí být člověk silný nebo musí být hovado. Tady v Havířově před 5 lety nebyl jeden pan Balšán hovado a nebyl natolik silný, aby unesl korupční tlaky. Vzal pušku a postřílel to. Dnes stačí na národním výboru říct “už tu dlouho nebyl Balšán” a banda je ve střehu. Ten udělal větší práci, než Palach.
Podle zákona o zad. věř. zak. se nesmí do projektů psát názvy, jen parametry. V reálu na stavbě potom lehce vznikají díla, nemající s projektem nic společného. Město má svůj technický dozor na ičo, ten pustí do realizace věci podle investora a nakonec zmizí. Pro město stejně dělají jen spřátelené firmy, které se točí. Ostatní ani nemají zájem chodit s pány na led. Je to maras a těším se na pořádnou krizi.

Zatím bez slepic

výběrko je jednoduchý
děsný jsou však požadavky
jestli pojištěnej sem jak rothschild
jestli razítka, bumášky a podpisy
že jinak bych nemohl jít do tý party
co soutěže vyhrává a křoví všem dopřává

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Od 1990 dělám pod svým jménem na ičo projekty tepla - od zástřiku páry ve výtopně Jan Šverma po podlahovky za tepelnými čerpadly někde na horách. V dřevních dobách kapitalismusu se dalo dělat pro firmy a koupit barák a auto za rok. Státní firmy, třeba ČD, měly ročnî splatnost faktur a mohl jim dělat jen ten, komu to nevadilo. Postupem doby se pro montážní firmy nedalo dělat, pže projektant byl jednou nohou v kriminále (od kotelny do Kostelce jsem utekl už ve studii); firmy si koupily nebo vychovaly “své” projektanty. Dnes jdu do velkých zakázek jen v dresu projekčních ateliérů (třeba vila 4000m2 pro prince do Ryiadu), ale státní instituce mají takové podmínky, že kritéria plní jen spřátelené ateliéry a firmy. ... dělám proto léta převážně jen pro investora přímo, bez korupce. Kdysi se nestýchal říct si o obálku s penězi třeba kvestor university nebo investičák dopravního podniku, kteří patřičně upravili cenu poptávané zakázky. Já měl dostat míň a oni víc, i když jsem plátce DPH. Nejvíce to zkoušeli před vánoci, na dárky.
Tohle vymýtit nejde, ten hnus je v lidech. Když vidím člověka ze státní správy, už dopředu (po zkušenostech) ho mám za hovado.

Zatím bez slepic

nedělal jsem zakázky velke jako vy, ale standart byl, kdyz se dělali rozvody, tak nastrelit cenu, v pripade, ze se prihlasil nekdo kdo dal mene, tak se to opravilo, pak se udelali viceprace :D ALE co je hlavni, cena se kalkulovala, ze ja dostanu "svych par korun" (a tim myslim tolik ze vydelam a neni to kradeni, ale fakt normal) jenom delam vlastne dve zakazky pro statni organizaci a pak treba pro namestka u neho doma zakazku dve :D
Toto treba vidlak nevidi... Faktury se paltili u statu vzdy v danem roce, protože nemohli přetahovat penize do dalšího roku, takže když nevadí, že zaplatí v roce zakázky...

U soukromych firem, nechci brat vitr, ale kde delas? Neni to sice "to same", ale prakticky mala domu funga i tam... CEZ, EON neni rozdil, němec, čech furt to funga, ze cena zakazky a dodatky jsou pouze o domluve...

Zatím bez slepic

Ne, to neni v lidech. Tak je navrzenej system. Lidi se chovaj podle toho, co jim system dovoli a nedovoli.

Co jinyho jsou dotace z EU, co jinyho jsou oplzle platy uredniku EU, co jinyho je sponzorovani neziskovek, ruzne mezinarodni ceny. To ustanovuje ramec, ve kterym se vse odehrava.

Zatím bez slepic

korupěnka kvete v obálčičce zase
hajej dadej obálčičko sladce
ten vůl co tě dával tvářil se přec krotce
tak to má bejt obálčičky naše

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

tak, jako zmizel Atomový program VŽKG; odchodem Lančmíta z NHKG zmizí další hutní provozy, zmizí Těžká mechanika a lodní hřídele, zmizí um celých generací, zmizí prvovýroba i druhovýroba a s nimi i tahle část korupce. Zůstane jen přerozdělovací a lickprávní průmysl, dovoz ponožek a rajčat. Ropu nemáme, tak tu ani amík nevleze, abychom mohli dožvýkst vyplivnutou žvýkačku. Potom korupce zahyne na úbytě, jen umístění stánku na rynku se bude ještě uplácet. A místo ve frontě na dávky a místa v tiskárnách peněz. Počítačoví experti budou potřebovat lidi pro pohon generátoru nebo budou mít Stirlingův motor na dřevo, nejlépe z vlastní zahrádky.

Zatím bez slepic

Nemohu souhlasit, protože lidé ze státní správy si na velkou korupci a s ní spojenou životní úroveň zvykli. Ta touha nezmizí, a jak jim začne vysychat přísun peněz, budou brát ještě více. Korupci lze zabránit jedině omezením těch tisícovek předpisů a omezením státních úředníků na tak malé počty, že nebudou mít čas kontrolovat všechna lejstra a rozhodovat bude jen výsledek. Do té doby bude pořád korupce, protože je s námi už od Přemyslovců, jen se to tehdy jmenovalo halafance.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Korupce byla i před těma předpisama... Jeslti věříš, že zrušením předpisů, zrušíš korupci... :D

Dám ti příklady:

- uzemní plán je jednoduchý předpis, jak zrušíš korupci, když je založena na "odhlasování" správně zařazené plochy...

- jak zmenis korupci, kdy stavbu dostane ten, kdo bokem neco poskytne?

- jak omezis korupci u soudu, kde skoro vubec nezalezi na poctu predpisu, ale "jak se vylozi zakon"...

Gerde, to neni o predpisech...

Zatím bez slepic

assi,

když budou jen obecně dané a měřitelné limity a vše ostatní na uvážení výrobce, stavebníka nebo uživatele, zmizí i prostor pro korupci. Tím je vždy jen pokřivené prostředí, kdy někdo posuzuje a rozhoduje. Takže zrušit maximum předpisů a nechat jen ty, kde to má smysl. Stejně se v těch předpisech už skoro nikdo nevyzná, tak je zrušme úplně.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

a státu o minimální deklarovanou kvalitu, to bez předpisů nejde.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vychladne kontilití
nebudou plechy
nastane pláč a blití
zas budou blechy
trápit dělný lid.
Bude to však klid?
Nebude jen před bouří?
Komíny už nekouří
netočí se kola
voda jako kokakola
též taková drahá
a co teprv Praha.
Nechodí se tam do práce
strmí se úřední paláce
v zásuvkách tisíce aut
na Čezu mají raut.
Úsměvy, růžové vize
natáčí televize
lid nosí červené trenky
nevidí, že led je tenký.

Zatím bez slepic

strmě do oblak paláce ční
v zásuvkách však nic není
není není elektrika
snad nebude ani úředníka

elektrika sic v zásuvkách není
nemá to vliv na úřednický bytí
oni obětují se hrdinně
počkaj na elektriku v kantýně

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Duj větře, duj
ať odletí ten chuj
není můj ani tvůj,
smrdí už dlouho, fuj.
Odfoukni toho smrada
křiváků kamaráda,
tátu vodňanských kuřat,
chce v praze velký úřad
bude tam prodávat párky
a slibovat škvarky.
Odfoukni ho až na Brusel
ať tam si točí karusel
a s ťokem staví cesty;
už mají žluté vesty.

Zatím bez slepic

staví staví cestičky
a s ťokem se bojí vestičky
kdyby jednu třeba potkali
že na držku by dostali

Zatím bez slepic

Pompeo už se chystá do Polska, Maďarska a na Slovensko. To údajné jednání o Číně bude asi jen zástěrka. "Raketové základny v Evropě potřebujeme rozmístit," to bude asi účel jeho cesty po vazalských státech střední Evropy.
https://cz.sputniknews.com/politika/201902109169746-USA-stredni-Evropa-…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Souhlasím s Majkou.
Ládik!!! toho o korupci ví hodně.
Proto už dlouho tvrdím,korupce je přímo řízena státem,takže o vymýcení korupce můžeme jen snít.
Setkal jsem s tím u stavební činnosti,korupce už začíná v těch nejvyšších patrech.
Třeba zakázka na kanalizaci vyhraje Skanska,ta zakázku přeprodá více domácím firmám,ale za úplně jinou cenu.
Dokonce i ta další firma si najímá další malou firmu a potom ta splatnost faktur může být až rok

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

a dílo je max. za poloviční cenu, než byl rozpočet. Ti ostatní neudělali nic, jen se rozdělili o peníze podle zákona. A o tom jsou volby - kdo bude lízat smetanu a kdo bude neustále pod stolem. Kdo bude ta "obslužná vrstva", která se nakonec bude bát o práci, protože "lidí je jak hoven". Česká pyramida stojí pevně, její špička je zakalená a nitridovaná. Základna je široká - střední část pyramidy se propadá do základny...

Jsme orli jsme orli jsme orli
ano a bureš tak horlí
jsme orli střední Evropy
lejeme řepku do ropy.
Tohle jsou naše ideje:
kolik se oleje naleje
tolik se vylisuje
myšlení - to jsou galeje
u domků rostou tůje.
Tůje jak kolem templů
skrývají hrady lemplů
kývají hlavami ano ano,
oroduj za nás marjá panno
ať máme plné díže
lehká je zemská tíže.
Orlové jako kolibříci
stačí jen ano říci
ano ano ano ano
a máme opět zaděláno
na život jako v ráji
medvěd se zase krájí
zase bude náš
dejme si otčenáš.

Zatím bez slepic

a já zase káně mokrý
v brázdě řepky schlíple sedím
a na orly jak ty píšeš
ímrvére myslím
jak s průmyslem číslo 4
jsou v Evropě první
a já přitom s křídlem žlutým
jak vůl kanár volím

Zatím bez slepic

Ty jsi trol, co si o sobě asi myslí, že má básnický střevo ...
Musím Tě zklamat : Jsi na omylu a doporučuju Ti toho nechat - Tvoje pokusy jsou směšné.
Howgh.

Zatím bez slepic

In reply to by Job (neověřeno)

Trvalý odkaz

u skla doma v pokoji
trollova střeva tlachají
mé tlachání nemá grády
to ví všichni Jobsové
v jabku Mac Book vymysleli
mám ho doma na stole

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

může být klíďo i dva roky.
Takto placené faktury existovaly např. při výstavbě dálnice Praha - Plzeň - Rozvadov. Dělali za ně chudáci z Osoblažska, kterým zbylo kromě očí pro pláč jen pár "nepoužitelných" stavebních strojů z rozkradených státních statků a JZD.
Opravili, vzali si naprosto šílený úvěr na naftu, aby mohli dělat, a stavěli dva roky zadáčo.
Jak dopadli, naštěstí nevím.

Zatím bez slepic

Bytové domy v Osoblaze skupují majitelé ostravských stavebních firem a inkasují nájmy, které nezaměstnaným doplácí stát, např. tento 50.2756861N, 17.7155844E - raději nic nevědět.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ládik!!!
Když jsme tam pracovali po povodních,tak byla řadovka nedodělaná,tak to snad někdo dodělal.
Jinak celé Osoblažsko byly státní statky,tak si to rozdělili ti nejpřednější.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

"subdodavatelům" funguje , musím zvýraznit, "bezchybně" už desetiletí.
A jedou v tom všichni velcí.
Poprvé jsem se s ním setkal když se zakopávávaly kabely.
Hlavní dodavatel dostal zakázku na zakopání kabelů za cca 320/360 kč za metr, ten to přezadal subdodavateli za nějakých 200-250 kč za metr ten subdodavatel zakázku přezadal subsubdodavateli za nějakých 150kč za metr a na konci byl chudák, který kopal a pískoval za 70kč za metr.
To samé prováděl Siemens na tušimické elektrárně, Metrostav na Prunéřovské.
Všichni o tom vědí, nikdo se nemá k nápravě.
Přitom postačí malá podmínka ve smlouvě - 60% prací vykonané kmenovými pracovníky-

Zatím bez slepic

A jak to budes kontrolovat... V dobe "auditu/kontroly" papírově budou a 100x za rok kontrolu dělat nebudeš...

Zatím bez slepic

jo Metrostav to je firma
všechno přece zvládne
na stavbu jak v Praze 1
firmu úklidovou najme

ta uklízí jako divá
„před kontrolním dnem“,
že klenby a nosný zdivo
při tom taky sfoukne

že to spadlo při úklidu
je každýmu jasné
prosťáček z Putimi
radostně si vejská

Zatím bez slepic

Ono to funguje i opačně. Velká firma zařídí, aby vyhrála malá a ta si velkou bere jako subdodavatele 90% zákazky, malá má jen 10%.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Čunek promlouvá:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiri-Cunek-promluvil-u-Ja…
Vyzkoušel si některé věci na vlastní kůži a tak je těžké ho přimět, aby přiložil své polínko na hranici, na které se škvaří jiní.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

k nám Pompejo nemusí
na klíně mu babiš přede
toho cvičit nemusí.

Zatím bez slepic

Uriah heep v Pompejích
tvrdej rok sem slyšel hrát
přitom vzpomněl jsem si na Babiše
jak musí v Čechách magi srát

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No, má malá zkušenost s výběrovými řízeeními v rámci projektů EU je taková, že zatímco si malý zadavatel dělá těžkou hlavu se zadáním, aby nebyl diskriminační a zároveň splnilo výběrko jeho požadavky, mají už páni, co vědí dopředu, jaké projekty se budou ve školství vyhlašovat, už dávno nakoupenou výběhovou techniku do zásoby. A tak si nakonec v rámci šetření vysoutěží škola o generaci starší zařízení dráž, než kdyby totéž kupovala přímo, ale zároveň o chlup levněji, než kdyby kupovala zařízení nové, o které opravdu stojí. Vtipné pak bylo, že ty Alzy a spol se nikdy moc k přihlašování neměli, protože jim administrativa ani nutnost nakoupit větší sklad za ten nejistý kšeft dvaceti notebooků paradoxně nestála.

Zato si vás pohlídají firmy, o nichž jste v životě neslyšeli se staršíma mašinama... Závěr - jsem přesvědčený, že v systému funguje určitá forma korupce též. Tentokrát provázaná s manažery projektů na té úrovni celorepublikové.

Zatím bez slepic

ona existuje opravdu opravdu.
Viz náš soudruh manažér roku.
Tablety (kompy, nikoli prášky) do škol - akce století...
Jeden kus vyšel na 47 litrů (mamma mia), ale bylo to i s osmihodinovým školením, jak správně patlat. Umíte patlat? Beztak, že umíte hovno.
O tom školení moje Stará Jahoda prohlásila, že už nevěděla, jak si sednout nebo lehnout, aby mohla dál pospávat, páč bylo zcela mimo mísu - lektor vůbec nevěděl, jaké programy budou soušky používat, stávající programy z noťasů v tabletech jednoduše nefičely a programová výbava (prý jako bonifikace) nebyla kompatibilní s aktuálními školskými a ministerskými kravinami,což soudruh hlavní patlač vyhodnotil jako triviální problém s tím, že do měsíce to dodavatel rozchodí.
Už vidím, jak si staré kravky pamatují, co bylo před měsícem na školení.
Stručně, jasně, výstižně - Jahoda přihodila tablet k dalším krámům do šuplíku a zamkla.

Zatím bez slepic

takhle jednou navečer
s jahodou jsem poseděl
že bych jako hrozně rád
na tablet se učil hrát
ona jak ho zamklej měla
klíček půjčit však nechtěla
takhle jednou navečer
s jahodou sem nic neměl

Zatím bez slepic

starých, dávno vyvrácených ptákovin.

Zatím bez slepic

Myslíte, že není možné, že by jednali?
Ani z důvodu (uvedeno) tlaku na spojence s otevřením 2.fronty?
Mě to nepřipadá nemožné či ostouzející Stalina.

Zatím bez slepic

Tak jednali, ale napsat, že po výhře u Kurska, kdy obě strany věděli, že Německo vlastně padlo, že by SSSR přistoupilo na hranice z roku 1914 :D
To chce hoooodně velkou fantasiu :D

Zatím bez slepic

Tak nejdůležitější je fakt, že se jednalo, jedná a bude se jednat dál.
Především z důvodu, že válka je natolik nejistý podnik, že nelze spolehlivě předvídat výsledek, jak vyslovil někdo moudrý (bohužel jsem zapomněl kdo).
Za další je potřeba zjistit, jak je protivník pevný v kramflecích, najít argumenty pro jeho silnou stránku a hledat slabá místa.
Ale vystavět rovnítko mezi takovým taktickým jednáním a jednáním myšleným vážně, je schopný jen blbec ženoucí se za lacinou slávou.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.