Mašina zázraků

Autor
Štítky

Včera se děly zázraky. Jeden za druhým. Jsem z toho doteď poněkud mimo, bo jsem nic podobného nečekal a tak se z toho musím vypsat. Ale začnu úplně od začátku. 

Příběh začíná loni v listopadu u nás ve vidlákovské škole na třídních schůzkách.  Máme už tři děti školou povinné a tak manželka chodí k tomu nejmladšímu, já chodím k průšviháři a naší nejstarší cérenku necháváme napospas, protože ta je bezproblémová. Sedím tak  v synátorově lavici a připravuju se na klasický proslov učitelky - píše jako prase, je docela chytrej, ale má všechno na háku, okouní po třídě místo aby se soutředil, soustavně zapomíná pomůcky, jestli to takhle půjde dál, dostane důtku... 

Tentokrát to ale bylo jinak. Pane Vidláku, váš syn měl překrásný referát na téma, co jste dělali o prázdninách. Ta vaše okružní cesta po Egyptě, všechny ty památky... a absolvovali jste to i s malým miminkem. Váš syn o tom poutavě vyprávěl, jak jste byli v Karnaku a na pyramidách a jak jste se koupali v Rudém moři. Z češtiny bude mít tentokrát jedničku. 

Já se tvářím poněkud jako idiot, protože jsme samozřejmě v létě byli jen pod stanem a jinak jsem doma hákoval na baráku. Ale jedničku z češtiny beru, takže se pokouším o úsměv a jsem tak vykolejený, že se raději už na nic neptám. 

Doma pak uhodím na kluka, cože to povídal ve škole. Vylezlo z něj, že byl vždycky zklamaný, jak všichni jezdí k móři do ciziny a my místo luxusních rezortů doma dláždíme dvůr  a kydáme prasatům. A tak si nastudoval reálie, pročetl si celou wikipédii o Egyptě (jakékoliv čtení zatvrzele odmítal a stále odmítá), pak se podíval na nabídku cestovek, vybral si termín poznávacího/koupacího zájezdu a nastudoval si všechno, co bylo v nabídce. A nakonec o tom vyprávěl tak poutavě a realisticky, že bych mu to uvěřil i já. Karel May hadr. Vlastně jsem se na něj ani nemohl zlobit... 

Rozumějte, já jsem na děti poměrně přísný a myslím si, že jim trocha skromnosti a pokory neuškodí. Je nás hodně a tak na jednotlivce moc nezbývá. Musejí se naučit žít  s tím, že nebudou mít mobil podle módy, stejně tak ani oblečení a prostě se v naší rodině nejezdí k móři každý rok. Musejí s tím umět žít a vypořádat se i  s posměchem spolužáků. Ale klukova snaha mi prostě nějak utkvěla a přispěla k mému velkohubému rozhodnutí, že v září 2020 k tomu móři teda pojedem. 

Ostatní už víte ze včerejšího článku. Jak jsem o tom všude básnil, jak jsem ladil dětem formu a morálku, jak jsem jim z banální návštěvy v Jugošce udělal dobrodružsví na celý život a kam jsem to se svojí dobře míněnou snahou dopracoval... Jet či nejet? 

A pak se to stalo. 

Jen jsem dopsal včerejší článek, abyste mi poradili, přitočila se ke mně moje žena: Táto děti ti chtějí něco říct. A skutečně. Můj syn, který nedokázal překounoust, že ostatní jezdí do ciziny a my ne, mi povídá, ať tu rezervaci zruším. Táto, my jsme rádi, že jsi nás chtěl vzít k moři, ale když vidíme, jak tě to trápí, klidně to zruš, pojedeme někdy jindy. Ptám se jich, jestli si uvědomují, že další rok děláme střechu a další rok budeme muset koupit nějaké auto. A pak půjde cérenka na střední školu a pak v pravidelných intervalech i ti ostatní, takže je dost pravděpodobné, že se peníze na dovolenou rozkutálí....

Nevadí táto, jsme rádi, že se o nás staráš, ale když si tu dovolenou neužiješ ty, tak my taky ne. Zůstaneme klidně doma.

Zázrak číslo jedna... 

Hřálo mě dneska u srdce, když jsem si četl vaše rady a doporučení, protože jsem věděl, že je to v pohodě a i když jsem hodně kecal a hodně toho nasliboval, všichni doma chápou situaci. Prostě jsem mohl už být nad věcí. Klidně to mohu zrušit a nic se nestane. 

 Ale škála zázraků ani zdaleka nebyla vyčerpaná. 

Přijdu domů z práce a na vidláckém mailu na mě čeká zpráva od jistého slovenského dobrodince. Milý Vidláku, nebudu přispívat k debatě, nakolik je moudré cestovat do Chorvatska, ale chci k ní přispět jinak... Pošli mi číslo účtu, zaplatím ti případné testy na Covid pro celou rodinu... 

Dneska je taková doba, že vás takové dobrodiní vlastně spíš vyleká a pokud jste trochu ošlehaní životem, nemůžete tomu ani uvěřit. Tož panu Dobrodinci píšu, že testy na Covid stojí kolem třech tisíc korun a nás je v rodině sedm. To je ochoten sáhnout tak hluboko do šrajtofle? A je ochoten mi věřit, že kdybych nakonec neodjel, tak mu ty peníze vrátím? 

Vidláku s vrácením si nedělej starosti, pokud nepojedeš, použij peníze na Kydy... Za tvůj blog ti něco dlužím, chci ti to vrátit. 

A ejhle, najednou je všechno jinak... Včera jsem byl už vlastně rozhodnutý vše odpískat a najednou mám vyřešený vmůj největší problém. Nebojím se nákazy, ale spíš všech těch administrativních a byrokratických překážek. Že skončim někdě na hranicích a bude shánět peníze na koronatest. Tož ta největší překážka je vlastně vyřešená. Panu Dobrodinci posílám neohrabaný dík, protože vlastně ani nevím, jak se děkuje za takovou velkorysost. 

A pic ho... další mail, tentokrát z Ústí nad Labem. 

Vidláku, na dovolenou jeď, ale nejezdí do Chorvatska. Pošli číslo účtu připějem ti trochu na jiné místo. Leť na Krétu. Tu prej Babiš zavírat nebude, protože tam koroňák neřádí. Nebudeš přejíždět každou chvíli hranice a letadlo tě tam doveze coby dup. a když tě dovezou tam, poletí to i zpátky. 

Opět můj ještě zmatenější dotaz zpět, že si nejsem jistý, zda i s jejich příspěvkem dosáhnu na letecký zájezd pro sedm osob na Krétu.  A není jisté, jestli to nezavřou i tam. Píšu o předchozím Dobrodinci a mluvím o zázracích, ale nejsem si jistý, jestli mě nepovažují za bohatšího než jsem.   

Vidláku nelam si s tím hlavu, pošleme ti nějakou korunku. Když ti to vyjde, poletíš, když ne, pojedeš do Chorvatska a když nic, nech si to - děláš Kydy zadarmo, máš s tím občas trápení, tak alespoň malá jednorázová odměna. 

Opět děkuji, ještě zmateněji než předtím a vůbec nechápu, co se děje. Manželka mi to skoro ani nevěří a děti mě stále ujišťují, že se bez moře obejdou a do toho neznámá štědrá jména. 

A sotva odepíšu, je tu další mail... 

Vidláku, nejezdi do Chorvatska sám nablind, jeď s cestovkou. Last minute zájezdů je plný internet a pokud pojedeš s cestovkou, je tam průvodce a je jeho problém, aby tě pak dostal domů. Navíc jsou na to pojištění... A vlastně už zcela obligátně... pošli číslo účtu, přispějem ti trochu. 

Opět moje takřka stejná odpověď, že to i tak nemusí vyjít  a i jejich odpověď je stejná... Děláš Kydy zadarmo, narozdíl od Stwory na Zvědavci za to nic nechceš, tak se alespoň trochu budeme revanšovat. 

Prostě zázračný den. 

Rezervaci jsem zrušil, protože skutečně mohu snadno odcestovat last minute. Paní majitelka aparmánu mi rovnou řekla, že stejně už těžko někoho sežene, takže pokud se ozvu pár dni dopředu, mohu za stejnu cenu klidně přijet.

Ale pokud se všechny ty zázraky zhmotní, možná to nebude cesta autem, ale hranice prostě přeletíme.  

A mně nezbývá než konstatovat spolu s Targusem, že jsem se zase mýlil. Že všechno není ztracené. Že dobrodiní eixistuje, jen prostě zpravidla mlčí a nehoní se za mediální slávou. Že přichází nečekaně ve chvíli, kdy se s ním nepočítá a nežádá protislužbu.  Zase jsem dostal lekci.  Lekci ze života, který není v médiích a tak někdy i já podlehnu tomu, že vlastně ani neexistuje. 

Milí Dobrodinci, děkuji. Já i celá naše rodina. 

Váš Vidlák

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (104 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

úseku dálnice Příbor - Rychaltice. Začíná se v sedm ráno, poslední mašiny se odstavovaly včera v jednu v noci.
Tři dny se betonuje, jeden den se naváží matroš do betonárek. Do finišeru naváží beton asi dvacet aut ze dvou míchaček, takže to je docela mazec.
Metrostavu hoří kvůli deštivému počasí za prdelí a firmě, ve které předstírám práci, rovněž, bo se celé léto prakticky nedělalo kvůli dešťům.

Takže dnes - vlastně už včera - válendo na dílně pod auty, dnes ráno v šest odlet od Staré Jahody, přílet jako kdysi z Ruska - já ně znáju...

Průměrný počet slepic: 4.9 (13 hlasů)

já to objíždím po D1.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

jako od Dylena Boba
nebo od Keša Džony.
Daju ti za to bony?

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

Targus si staví vlastní dálnici! :-) U vědomí, jak rychle se opravuje D1, se Targus rozhodl přiložit ruce a stavět dálnici. Za devatero horami, devatero řekami a devatero kopci žil jeden Targus a všude to měl ukrutně daleko. Dál už to měl jen Ládik ze samoty v kopcích. :-) Protože nickname Targus může evokovat Targoszów v Polsku nebo Târgu Mureș v Rumunsku, a to je ještě dál.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

dříč.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Na těch skalnatých polích v Beskydech byli dříči úplně všichni. Je tedy Targus nadprůměrný dříč i na gorolsko-beskydské poměry?

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

targus je ten, kdo umí "zarvat" v každé situaci, nic ho nepoloží a vyčnívá tím nad své okolí, i kdyby ti ostatní byli taky targusy (třeba v praze může být někdo targus, ale v Gorolii bude jenom mačo).

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Děkuji za slovník i objasnění Targusova nicknamu. Přidám odkazy na dva slovníky jiných nářačí https://epigram.webnode.cz/blbinky/chodske-vyrazy/ a https://www.zivaulice.eu/cesko-plzensky-slovnik.html. Brněnský hantec, slovácké, hanácké nebo ostravské nářečí jsou známé, ale málokdo ví, že existují i slovníky jiných nářečí.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

když nám podpálili barák. Nezištně pomohli neznámí dobrodinci. Teď už známí.

Průměrný počet slepic: 5 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

Když jsem četl hodnocení Vidláka juniora, jako bych slyšel tátu, když dorazil ze SRPŠ a jeho proslov.
Jen mi tam chyběl dovětek mé paní třídní učitelky, paní Hasmanové:
- Chování má klidné, je to hodný hoch, jen lumpárna ho utáhne na vařené nudli -
Tak jsem rád, že svět se sice v prdel obrací, ale ještě to není definitivní.

Průměrný počet slepic: 5 (23 hlasů)
Trvalý odkaz

Jsem ateistou, který věří v dobré lidi, a proto si myslím, že se nejedná o zázraky, i když to tak může působit. Ale prostě se Vám Vidláku vrací to, co jste kolem sebe zasel. Jste dobrý hospodář a moc Vám to přeji! Krásnou dovolenou vám všem!

Průměrný počet slepic: 5 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku, je to jednoduchý. Prostě "karma"!

Průměrný počet slepic: 3.5 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

to nezodpovědné si pořizovat tolik dětí,když jim nemůžete dát,co potřebují.

Průměrný počet slepic: 1.5 (32 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

že nemají, co potřebují?

Průměrný počet slepic: 5 (29 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

zeptala se veverka

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

vase deti musi z meho pohledumit problem,kdyz to co potrebuji "je dovolena umore" :(

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Jeho děti nepotřebují dovolenou u moře, jeho děti sní o dovolené u moře. Pochopitelně si to poněkud zidealizují.
Já taky občas sním, že mám vedle sebe ženskou, co má kozy jako Dolly Buster a prdel a nohy jako Silvia Saint (mrkáte, jak se v těch hérečkách orientuji), ale pak si řeknu, že by se z ní mohla vyklubat pěkná kráva a že si nechám tu svojí. Figura bývala lepší, ale už jí mám ozkoušenou.
Potřebovat něco a pouze si něco zasněně představovat, v tom je rozdíl.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

Ja komentuju "gaia"...

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

To snad nemůžete myslet vážně! Tímhle jste se přiřadil(a) k těm nejstupidnějším trollům, co se tady vyskytují. Vidlákovy děti mají zcela evidentně přesně to, co potřebují. Především milující rodiče.

Průměrný počet slepic: 4.8 (31 hlas)

a nepřeklopil ho do osobní roviny. Nikdo nikomu do hlavy nevleze.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

co se to z Vás, jindy rozumné vyklubalo.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

rodičů se nenajíte a jako oni mají očekávání na své děti,tak děti zas očekávání něco od nich,že budou žít jako vetsinová populace a ne jen dřít kušovat a plnit rodičovská očekávání a nic za to nedostávat

Průměrný počet slepic: 1.6 (14 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Africké přísloví dí: "Jedna matka uživí deset dětí, ale deset dětí neuživí jednu matku."

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak nic nedostávat? Mají vše, co potřebují.
A co by jedináček dal za 4 sourozence.
A že se jim spolužáci vysmívají? To jsem také přežila.
A tyto děti to může jen a jen posílit, pokud jim to rodiče vysvětlí,
že jiné děti se holt neumí chovat, nemají ani šajn, jak žijí jiné děti....
Ale - pro život platí: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti".
Lépe otrkat se zavčas, než pozdě, kdy má být člověk samostatným.

Nejste tak náhodou součástí dětské juvenilní justice?
Na Kydech se nechytnete.

Průměrný počet slepic: 4.8 (15 hlasů)

Jo a nemnoho dětí se může těšit na příchod rodiče domů až tak, že ho vyhlíží z okna a když ho zahlédne, zamává mu na přivítanou.
To tyto děti mohou a umí.

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vás bych tedy nechtěla mít ani jako svého potomka, ani jako (pra)rodiče. Čekala bych totiž, že pořád budete zapisovat do účetní knihy MÁ DÁTI / DAL.

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

In reply to by veverka (neověřeno)

Trvalý odkaz

neznáte pozadí.

Průměrný počet slepic: 2 (7 hlasů)

jen jsem vyjádřila svůj pocit ze dvou Gaiiných výroků.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Může být.
Ale každý zde z nás, nebo alespoň někteří z nás, již toho za svůj život prožili tolik, že má hodnoty srovnány tak, jak je srovnány má.
A pokud dítě byť sní, ví, čeho chce v životě dosáhnout a také postupně za cílem jde, je to dostatečný úspěch rodičovské výchovy.
Eh, skutečně je dobré napsat si, čeho člověk chce v životě dosáhnout, jaké má potřeby (jak nás nabádá i Sasin) a pak to uskutečnit.
Jedna z mých dcer to někdy v 17ti letech udělala a značnou část již dosáhla.
Když mi to dala číst po první, v duchu jsem kroutila hlavou a dnes su ráda, že se jí daří.
A když se nedaří, ....inu zdraví není nikdy dost, ale částečně se dá rovněž ovlivnit. Jenže stres....

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Odstartoval(a) jste to hláškou na sakra tenké hranici mezi cynickým rýpnutím a osobním atakem, což jste dorazil(a) tímto, promiňte, echt hloupým dovětkem v tolika rovinách... Až jsem se "otřepal" ... Jestli to myslíte zrovna vůči autorově osobě vážně ( a potažmo vůči všem opravdovým rodičům, co si "dovolili" pořídit více potomků, aniž by sobě i dětem zajistili komfortní existenci položením kampeličky, inv.fondu, banky, privatizací st.podniku, účastí v rumové či lehkých topných olejů se týkajících kšeftů, braním "podílu na zisku" nebo naopak držhubným" ve státní správě, kariérou v politice, exekutorských vodách, etc... Prostě při minulém, stávajícím i budoucím drancování zdrojů a plebsu v Bohemii ) , jste aspirant(ka) na Svatodrábskou či Svatokalouskovskou Orlici ... Howgh ...

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Moji rodiče byli cca bohémové a dětství s nimi bylo občas poněkud adrenalinové. Zejména po materiální stráce.
Jenže po duševní a emoční stránce mi dali něco, co nevyváží žádné hromady peněz, hmoty a placených zážitků - lásku, společné prožitky, hry, knihy, hudebno a výtvarno. U moře jsme sice nebyli, ale Československo a jeho památky jsme projeli křížem krážem a o každém místě, které jsme navštívili, něco zajímavého věděli a skvěle o tom uměli vyprávět. Což je bohatství, které mě provází celým životem, nikdo mi je nikdy nemůže sebrat nebo zničit a jež bohatě vyvažuje jiné těžkosti.
A vo tom to je.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

když bude většinová populace skákat z okna,tak mají skákat taky? šmárjá, čím myslíte

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

když bude většinová populace skákat z okna,tak mají skákat taky? šmárjá, čím myslíte

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Vykrčil letí do Foxkoňu.
Měl ale letět na větroňu.
Na co má sto asistentů
jako poslanec z parlamentu?
Jeden ho vyklání z letadla
ať nemá sedačku od žrádla
které mu stříká ze žaludku -
druhý ho učil do záprdku
obalovat řízek z žáby.
Třetí ho bere na vrchcáby
aby si procvičit závity,
čtvrtý je pivem zalitý
pátá je vdova Kubery
šestý je Erik Tabery
a sedmý konyk houpací.
Osmý nemá nic na práci...
Devátý taky pobuda,
to bude v Asii ostuda.

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

Přehnané ambice Miloše Vystrčila? Jen snaha zachovat se podle svého nejlepšího svědomí.
„Mám na mysli donedávna nepříliš viditelného gymnaziálního učitele, starostu menšího města z Vysočiny, krajského zastupitele tamtéž a senátora, který se zmíněnou shodou náhod stal i předsedou Senátu. Od té chvíle můžeme sledovat vývoj tohoto drobného muže, který se zatím neprojevuje žádnými výsledky, ale rozhodně svými rostoucími ambicemi.“
Forum 24

Průměrný počet slepic: 1.9 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Nemožné ihned,zázrak do tři dnů.
Už jsem to kdysi psal,čiň dobro,dobro tě navštíví.
I takhle jde odměnit Vaší snahu,co také zavazuje.
Když o tom všem uvažuji,více té pomoci by potřebovali občané v těchto oblastech,tam budou velké hospodářské ztráty,snad se o ně stát postará a nejen slibem.

Průměrný počet slepic: 4.8 (8 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hospodářské ztráty budou především v ČR a to už na podzim, protože krize nekončí, ani není na dně (ekonomové tomu říkají křivka tvaru L), ale ještě se na dno podíváme. Bude to stejný průšvih jak v 1993 a 1994 za VKst., kdy nám dodnes ČSÚ lže o tehdejší inflaci, která byla jeden rok přes 50% a další 33%. Nebo 1997 a 1998 za bankovní krize. Překonáme i 2008 - 2009. Zakázky v automobilovém průmyslu nejsou a všude se šetří. Jediné nově rozjížděné výroby jsou ty pro elektromobily, a ty se neprodávají, protože zákazníci o ně nemají zájem a na předražená auta prachy. Do toho se zdražuje ovoce i zelenina, zdražují energie. Takže se připravme na těžký podzim, teď v létě jsme si vzali jen oddech.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Vidíte to ve všech oblastech lépe,takže to bude Klausova chřipka ve dvojím vydání.
V těch státech zaměřených na turistiku,nejde honem předělat na jinou výrobu u nás se čeká také na zázrak,že si občané nějak pomůžou,ale nevidím to růžově.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

Pane zemědělče,
přirovnání krize k chřipce je Kalouskův výrok za Topolánkovy vlády. S tím Václav Klaus nemá nic společného, ten se proslavil výrokem: "Neumím rozeznat špinavé peníze." Protože se ani nesnažil, ani nechtěl. Ale ta krize je taková, že postihne všechny sektory ekonomiky, především ty zbytné služeb. Takže lidé budou méně cestovat, více šetřit, ale i tak půjde životní úroveň dolů. Ty signály jsou zde už od srpna 2019, kdy jsem zde psal, že Babiš by udělal nejlépe, kdyby odstoupil a nechal premiérovat Demoblok, který by se totálně znemožnil. Můžeme si dnes porovnat, zda jsem se mýlil. A krize nekončí. Pokud politici vydávají optimistická prohlášení, chtějí jen roztočit kola spotřeby. Něco jako Aleš Michl vykládal v roce 2009. Z jeho hlediska mu to prospělo (a v únoru 2014 byl externím poradcem MF řízeném A.Babišem), je členem rady ČNB od 1.12.2018. Mezitím dochází ke snižování platů u podniků jako reakce na konec superhrubé mzdy. Tedy ta Kalouskova blbost měla být zrušena už dávno, ale ruší ji teď a má to nějaké dopady na ekonomiku a firmy. ČR je silně závislá na automobilovém průmyslu, který je zrovna v útlumu. Pojišťovny, které pojišťují pohledávky firem dodávajících do automobilového průmyslu, jsou pesimistické. Podle mého odhadu jsou přemrštěně pesimistické, situace není tak dramatická, i když není dobrá. Ovšem krize zasahuje i do jiných odvětví. Vše už zdražuje, především jídlo. Nárůst cen zeleniny a ovoce zaznamenali všichni. Ale narostly i ceny pekařských výrobků, a to v době, kdy ještě nerostou ceny potravin a ceny energií se také drží. Nerostou ceny chleba a rohlíků (zatím), ale rostou ceny jiného pečiva, a to o zhruba 10%. Chtějí si jen hypermarkety nahnat ztracené tržby? No nic, lidé omezí spotřebu, nová auta nekoupí, protože jsou pro ně moc drahá (proto je posílají do Němec vlaky), odnese to kultura. Některá divadla nepřežijí. Herci, kteří předtím demonstrovali na Letné, najednou drží ústa. Klidně se může stát, že jich polovina půjde dělat něco jiného. I přes masivní zadlužení to utrácení státu nezachrání. Krize je tu a bude s námi ještě dlouho, nejméně tento a celý příští rok. Další kompletní zastavení ekonomiky už firmy nezvládnou. Mnoho jich nezvládá ani to jarní zastavení. Proto na podzim sice budeme nosit roušky, ale do práce se bude chodit dál. Teď už nás čeká jako dramatický vstup jen dění kolem amerických prezidentských voleb. Sice je neovlivníme, ale na světovou ekonomiku to má vliv a tím i na nás.
Migrační krize ještě potrvá, ale ochota přijímat ekonomické migranty je menší a menší. Odhaduji, že v roce 2021 dostane Frontex a všechny pobřežní stráže pokyn, aby migranty nepouštěly do EU, protože už na to státy mít nebudou. Jen Německo vydává ročně 21,7 miliard EUR na migranty (2017). https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nemecko-stoji-uprchlici-580-mil… Do toho nezapočítávají, co je stojí kriminalita migrantů ve zvýšených nákladech, takže se reálně pohybují kolem 100 miliard EUR ročně (odhad P. Robejška https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-i-ti-nejhloupejsi-vita…).
Příjmy má německý státní rozpočet 362 miliard EUR. https://www.irozhlas.cz/ekonomika/nemecko-statni-rozpocet-deficit-2020_…
A ještě loni Němci tvrdili, že potřebují ročně 250 tisíc migrantů pro průmysl https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-pracovnici-pracovni-sila…. V době krize budou mít dost vlastních lidí a migranti většinou v průmyslu nepracují a ani nebudou. I kdyby měli snahu, nemají celoživotní vzdělání a potřebné dovednosti.
Automobilový průmysl poklesl na nějakých 50 - 60% objemu před koronavirem, a ve 2019 už klesl o cca. 10%. Firmy lidi propouští, a tak dovoz imigrantů už nemá žádné odůvodnění. A na podzim 2021 budou v Německu další volby. Všechny německé parlamentní strany přitvrdí v postoji k ekonomické imigraci. Ty, které ne, ztratí další voliče. Proto dojde ke konci roku 2021 k omezení proudu imigrantů, protože vyvstane ekonomická nutnost a bude i vůle.

Průměrný počet slepic: 4.9 (24 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

a jasné.

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

Je zde jistá setrvačnost činnosti neziskovek pašujících lidi i redaktorů a novinářů. Ti samozřejmě myšlení ze dne na den nezmění. Oproti nim ale už od 2015 roste početná skupina naštvaných lidí, kteří jsou umlčováni v médiích. Zhruba polovina Němců už je proti imigraci, ale jsou osamoceni. Podobná situace tvořila podhoubí pro vzestup nacismu k moci. Na podzim 2021 bude vidět zhoršující se ekonomická situace Němců. Vliv globální, ale kvůli ekonomice zatím Němci odpouštěli Merkelové zjevné přehmaty. To už nebude. A k tomu hněv umlčených.
Nemyslím si, že bych byl takovým optimistou, ale na začátku listopadu 1989 se také zdálo přehnané tvrzení, že vláda UV KSČ padne. A přitom padla, a jak rychle. Stačily vhodné podmínky a konec byl natolik rychlý, až se všichni divili.
Podzim 2021 bude znamenat jen konec dosavadního přístupu k imigrantům a nastane mnohem tvrdší postup.

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hledáte pravdu ve sračkometech? No toto. Muheeeee

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

ze dne zázraků.
Pokračovat ve způsobu života a výchově dětí.

Průměrný počet slepic: 5 (17 hlasů)

Jsem zvědavý, kdo si ten mikročip do mozku dobrovolně pořídí. Po nějakém čase se stane povinným, a pak už jen bude záležet na tom, kdo bude mít ovládání.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

že o tom vypráví ČT---- když jsem je tak sem/tam sledovala, nevím nevím

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Někteří redaktoři ČT už působí, jako kdyby ten čip testovali. Ale jo, ať se všichni lidé sledující ČT očipují.

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Tak v tomhle vám absolutně rozumím. Mě se stalo něco podobného. Jsem podnikal, měl asi tři úvěry, teď mi něco nevyšlo a do toho mi ukradli dodávku, kterou jsem měl na leasing. Takže složenky, upomínky, prostě paráda. Malý český živnostník bojoval o holé přežití a aby mu banky nezabavili barák. A kámoš pořádal pařbu, tak se ptám ženy, kdy vyrazíme. A ona ať jedu, že se jí nechce. Povídám, co blbneš, pokecáš s holkama, přijdeš na jiné myšlenky. A pak to z ní vypadlo: "Jasně, pokecám s holkama, budu muset poslouchat, která kde v létě byla, co si koupila a já můžu jet tak akorát do prdele a když potřebuju něco na sebe, tak jdu do sekáče".
A mě to teprve v tom okamžiku docvaklo. Do té doby jsem si to neuvědomoval. Ona si nestěžovala a já byl v bojové linii, bojoval jsem o přežití. Ale zjistil jsem, že k té ženské mám velký dluh. Dnes už jsem v pohodě, loni dostala jako dárek nový auťák, na letošek jsem plánoval tu dovču, ale s hadrem na hubě bych se v tom moři utopil, tak to odložíme o rok, ale přísahám, že jí příští rok vyvezu. A ona se tam bude cachtat ve slané vodě, opékat se na slunci, já budu zašitej někde ve stínu, taky nemám rád cizí prostředí, v restauraci se mi bude blbě objednávat, páč anglicky neumím a jestli v exotickém prostředí uspěji se svou chabou němčinou, to asi ne, ale u tohoto všeho se budu tvářit nadšeně, protože ta ženská si to zaslouží.

Průměrný počet slepic: 5 (25 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.