V dnešním textu se ještě jednou vrátím k událostem, kvůli kterým se v Brně konal sjezd Landsmanšaftu a kvůli kterým jsme také demonstrovali. Ne, nebudu se už vracet ani k prezidentské předposelltovanosti, ani k „Ich bin ein Henleiner“ Vystrčilovi, ani k ostatním kolaborantům, kteří se tetelí na to, jak budou Češi znovu lokajovat pro Čtvrtou říši a oni dostanou od svých pánečků z Berlína podobnou odměnu, jakou dostal Emanuel Moravec nebo K.H. Frank. Dnes to bude takové malé varování pro současnost.
V uplynulých dnech jsem vedl celou řadu polemik, především na téma hentoho odsunu z Brna, kdy se „zlí Češi mstili na ženách a dětech“ tím, že je zavřeli v Pohořelicích do tábora, který Němci nachystali pro své otroky a vůbec to bylo ¨hrozně necivilizované, protože němečtí muži už přece dávno padli na frontě a mstít se na ženských a dětech je poněkud kách. Vždyť to byli normální obyvatelé Brna.! Zmanipulované oběti Hitlerovy propagandy!
Víte, v uplynulých třech letech jsme se také setkali s podobnými nadlidmi, jakými byli třeba ti brněnští Němci. Ne, ani zdaleka jsme s nimi neudělali tak trpkou zkušenost, jakou s nimi tehdy udělali Češi. Například já jsem ani jednou nebyl zbit, neseděl jsem v žádném lágru, nešlo mi o život, nestál jsem před soudcem, který mě mohl poslat za katr. Neposlouchal jsem z rádia každý večer jména popravených, neviděl jsem nafintěné paničky, jak si kupují lístky do Kounicových kolejí a pak se na celé kolo ofrňují, že dnes popravili JEN tři Čechy.
Stalo se mi jen to, že jistá velmi privilegovaná kasta nadlidí o mě lhala a špinila mě s celorepublikovým dosahem. Ano, novináři to byli. Navymýšleli si toho, různé experty si zvali, aby jim potvrzovali jejich vývody, jistý Krupka o mě napsal hanopis a když jsem mu ho nade vší pochybnost vyvrátil, co myslíte, že udělal? Nic. Zpupně mi oznámil, kde je moje místo. On je přece liberální panská rasa a já jsem jen dezolát.
Stejně tak jsem si užil roční popotahování kvůli řidičáku, spoustu verbální šikany od Oganesjanova gangu, sestříhaná videa, Romana Mácu, jak lže o tom, že mě platí Rusko a nebyla žádná policie, žádná ochrana a žádné dovolání. Ne nebyl jsem jediný a nebyl jsem na tom ani zdaleka nejhůř. Stovky dalších chodí od přestupkového k přestupkovému, platí pokuty, musejí si najímat za drahé peníze právníky a přišli o kamarády i o rodinu, protože té špíny bylo příliš a nedalo se nad tím vyhrát.
Mnohokrát jsem přemýšlel, jak se to stalo, že tak kultivovaný národ jako Němci, dokázal průmyslovým způsobem vraždit své sousedy. Jak se to stalo, že bodří strýčci, kteří četli Kanta a Goetheho se během krátké doby stali takovými bestiemi? Inu, je to jednoduché – stali se nadlidmi. Mohli být bestiemi, protože to bylo beztrestné, ba dokonce se to podporovalo.
Během pár let jim ta nadčlověčí rakovina rozežrala duši. Pochybuji, že kdybyste v roce 1930 přišli za kterýmkoliv sudetským Němcem a řekli mu, že za patnáct let bude udávat Čechy za to, že si vzali z havarovaného vagonu trochu cukru a půjdou se podívat na skvělé divadlo, jak je za to střílejí do týla, nevěřil by vám. Vždyť to byl normální tatík od rodiny, který chodil v neděli do kostela a vedl své děti ke kázni a pořádku. Změnilo se jen to, že mu umožnili pýchu a beztrestnost. Nic víc nebylo zapotřebí. Všechno ostatní se už stalo samo. Z normálních sousedů se krůček po krůčku, sviňárničku po sviňárničce, stali zločinci.
A pak přišel den, kdy jejich beztrestnost skončila. Najednou už nebyli nadlidi. Přišla pomsta.
Ani nespočítám, kolikrát jsem v posledních třech letech na pomstu myslel já. Kolikrát jsem se převaloval na posteli a přemítal jsem, jaké by to bylo, kdybych já měl tu beztrestnost všech těch Krupků, Brodníčkových, Bartoníčků a dalších. Mnohokrát jsem si představoval, co bych udělal s vidlemi, kdyby všichni ti Pšenáci neměli na své straně Rakušana nebo Metnara (nehodící se škrtněte). A to o nic nešlo. Jen pár blbých videí, jen posmívání na ulici od nových nadlidí, kterým ale ještě zdaleka nebyly otevřeny dveře jako tenkrát za Dolfiho. Nešlo o život, jen o důstojnost. Přesto se v mně mnohokrát vařila krev.
Největší zázrak Druhé světové války je, že Němci po tom, co udělali, nebyli všichni bez výjimky vyvražděni do třetího kolene, jak předepisuje Starý zákon. Největší zázrak Druhé světové války je v tom, že pomsta utlačovaných byla tak malá. Nedovedu si představit, že bych v sobě našel tolik sebezapření, jaké v sobě našli naši předci, když šest let, den co den, poslouchali z rozhlasu jména zavražděných, když se museli hrbit před německými pány a poslouchat jejich řeči v hospodách, že dneska těch šajse Čechů popravili tak málo.
Nadčlověčí rakovina funguje stejně dobře za Třetí říše jako v liberální demokracii. Stačí vytvořit privilegovanou kastu. Stačí vytvořit zákony na ochranu novinářů, ale neudělat žádné zákony na ochranu před novináři. Stačí evropské hodnoty postavit na piedestal a dovolit, aby se tyto hodnoty mohly vyvyšovat nad jiné. Všechno ostatní se pak stane samo. Ti, kteří ještě před deseti lety byli naprosto normální a neměli žádný problém s jinými názory, jsou dneska militantní jak Němci v Brně v roce 1944.
Ti, kteří kdysi odhalovali korupci a hledali pravdu, jsou dneska stejnými slouhy režimu jako ti, kteří kdysi udávali lidi za to, že si udělali načerno zabíjačku. Jsou beztrestní. Posledních deset let se postupně osmělovali. Postupně zjišťovali, že jim prochází stále víc a kdyby se jejich Já před deseti lety potkalo s tím dnešním, nejspíš by se nepoznali. Dostali privilegium ničit druhým životy a postupně je to sežralo. Ani Šafr nebyl vždycky takové hovado, jako je dneska. Ani Řezníček nebyl kdysi tak zpupný a Moravec byl kdysi také normální. A dokonce, možná i ten Oganesjan byl kdysi slušný kluk.
Dnes asi ještě nepřemýšlejí o tom, že by jejich beztrestnost mohla jednou skončit. Brněnským Němcům to nedocházelo ještě týden před koncem války. To se ještě udávalo i popravovalo. Nedovedli si představit, že to vezme náhlý konec a ti, které šest let šikanovali, dusili a vraždili, budou mít příležitost jim to vrátit. Dva roky, od Stalingradu, šla fronta zpět. Dva roky se k nim odplata zvolna přibližovala. Měli dva roky na to, aby začali projevovat empatii a soucit k podlidem. Neudělali to.
Pak přišel den, kdy bylo pozdě.
V normálním světě je pomsta zpravidla o řád větší než původní křivda. Oko za oko, to není instinkt, to je už kultura. Většinu lidských dějin to chodilo tak, že se za jeden život platilo stovkami životů… až jistý Ježíš to otočil a za hříchy světa zaplatil jedním životem… Je zázrak, že to Slované přijali a neodplatili Germánům, podle prastarých instinktů.
Vy, co se tam v České televizi nebo u Lukačoviče cítíte beztrestní, jste si jistí, že se to nikdy nezmění? A vy, co na ulicích šikanujete lidi, jste si jisti, že nikdy nedojde na situaci, kdy někdo vezme spravedlnost do svých rukou? Jste si jisti, že nikdy nikdo nebude mít příležitost se vám pomstít? A kdyby ano, jste si jisti, že ti, které šikanujete, vláčíte je bahnem a lžete o nich dnem i nocí, k vám budou jednou shovívaví? Jste si jistí, že s vámi bude naloženo po křesťansku nikoliv po pohansku? Jste si jisti, že se vítr neotočí a vždycky vás ochrání henten Štít demokracie? Jste si jisti, že se Bruseli nezkrátí paže? Jste si jisti, že vždycky budou policajti, kteří vám budou dělat ochranku?
Brněnští Němci si svou beztrestností byli jisti ještě v době, kdy už slyšeli dunět děla Rodiona Malinovského… a pak už neměli žádnou možnost s tím něco dělat. Jen si mohli ještě založit Landsmanšaft a doufat, že za osmdesát let Češi ztratí bdělost. Neudělejte stejnou chybu, liberálové! Lidí, kterým jste zničili život, je už docela hodně a pořád jich přibývá. Jste si jisti, že k vám jednou budou shovívaví? Jste si jisti, že nepřevládnou dávné instinkty?
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
- Log in to post comments
Komentáře
Ne.
Určitě si nejsou jistí. A mnozí mají špatné spaní. Ale vědí, že když si nasypou popel na hlavu a řeknou, že byli pomýlení, tak jim to projde. To je totiž tady takový národní folklór.
*Ne.
U nás stačí omluva za všechny sviňárny a můžeš být i prezidentem.
*vćelka…
Včera jsem v tv zaregistrovala vážné míněný dotaz , zda se Feri může vrátit do politiky😂😂😂😂
*Sif
Oni si zřejmě říkají, že špatná reklama je taky reklama. Ti voliči (to malé množství), kterým nevadí jeho strana, stejně jako holky, které s ním chtěly "kamarádit" a nevadila jim jeho osobnost, musí být nějak narušeni. Vůbec bych se nedivila, kdyby TOP OO ze smetiště dějin vzala zpátky i Feriho, lidi jsou nepoučitelní a u nás je možné všechno (viz prezident).
i Husák se vrátil,
i Havel. A přímé důkazy ani nebyly.
Skutečný problém
Feriho byl, že vojel čtrnáctiletou dceru nějakýho jihomoravskýho papaláše ODS. Sice za to tehdy dostal na budku, ale papínkovi to bylo zjevně málo...
K článku
Dnes je to hřebíček na hlavičku. Shlédla jsem záznam demonstrace na tv Bureš, kde Petr Hampl uvedl, že je mezi Čechy dost vzývačů německé rasy, lepšolidí. Jsou mezi námi.
Ja patřím mezi lidi 👁️za 👁️, 🦷za 🦷. Ja bych urćite nic neodpustila 👎
...my budeme ti poslední pitomci
------------------------------------------------------------------
Z české muniční iniciativy se stáhla polovina zemí
❗️🇨🇿Počet zemí účastnících se českého programu na nákup munice pro ukrajinské ozbrojené síly se snížil na polovinu.
Devět z 18 zemí odstoupilo od projektu, který Kyjevu dodává polovinu všech velkorážních dělostřeleckých granátů.
🤫Kancelář českého prezidenta Petra Pavla odmítla upřesnit, o které země se jedná. Mezi účastníky zůstávají Německo a „některé skandinávské země“, uvádí zpráva.
Snížení počtu účastníků programu vyvolává obavy ohledně rozdělení jeho financování. Dodávají, že Praha od roku 2024 zajistila Kyjevu dodávku přes 4 milionů velkorážních dělostřeleckých granátů.
-------------------------------------------------------------------------------------
❗️🇸🇰Fico uvedl, že se k žalobě Slovenska proti zákazu dovozu ruského plynu mohou připojit i další země EU. „Mnoho premiérů mi naznačuje, že by se mohli připojit,“ uvedl Fico.
Podle Fica měla EK v této věci získat souhlas všech členských států EU, a ne rozhodovat většinovým hlasováním. @neCT24 2x
Na začátku
devadesátek Němci nabídli důchod v mařenách každýmu, kdo prokáže německej původ. Seděl jsem tehdy jako obsluha v archivní badatelně a musel lifrovat matriky spoustě sráčů, kteří najednou chtěli být Němci. A někteří měli dost problém s tím, že jsou prokazatelně Češi už od Třicetiletý války. Bylo mi z nich tak na blití, že jsem na to vyfasoval tři neděle zimního spánku na lékařskej předpis...
Za socialismu
vyšla u nás kniha z NDR, v překladu Lékaři hanby, o německých lékařích kteří v koncentrácích dělali pokusy na lidech. Zapamatoval jsem si jen jeden případ: Jeden německý gynekolog byl tak dobrý, že po něm byl -( stále je ??) - pojmenovaný jeden lékařský zákrok. Ale náhle dostal možnost dělat pokusy i na (pod)lidech, tedy, (pod)ženách. A využil toho dobře. Leckteré způsobil i smrt. Měl svým způsobem smůlu, zadrželi ho Sověti. Byl odsouzen na 25 let, po 7 letech ho propustili do NDR. Po několika letech pak spáchal sebevraždu. Tlačilo ho svědomí, nebo žal, že jej nezadrželi Američané? Ti, jak známo, přebírali od Němců i Japonců výsledky bestiálních pokusů na lidech a "výzkumníkům" pak umožnili emigrovat do USA.
Dostala se mně do ruky kniha o výslechu polního maršála Pauluse, kterou sepsal tlumočník u těch výslechů. Přečetl jsem několik stránek a bylo mně špatně z podmínek, které Sověti pro Pauluse připravili. Naprosto luksusní, když vezmu do úvahy, že to byl člověk přímo odpovědný za smrt min. 0,5 milionu lidí. Nakonec ani před soud postavený nebyl a dožil v NDR jako antifašista. Podobně ovšem jednali s nacistickými generály a maršály i Američané. Uvědomil jsem si, že oni i oni patří k té vládnoucí třídě a mezi sebou si zle dělat nebudou.
Viděli jste seriál Marie Terezie? Ta dala milost baronu Trenckovi, vlastně lupiči, a on pro ni postavil vojenský oddíl. A šlechtici si na něj stěžovali, že v boji zabíjí nejen prosté vojáky, ale, ó ta hrůzo, i šlechtice!
Takže takový selektivní výběr není vůbec nic nového. Ostatně i Jahve nařizoval svým Izraelitům vyvražďovat nejen muže, ale i ženy, starce i děti. Když jsem o tom jednou diskutoval s kazatelem adventistů, tak řekl: "No a kdo by se o ty děti pak staral?" Logické, že?
Takových fašistů antifašistů jsou mraky
Jednou jsem někde slyšel takovou tezi o tom co se po válce stalo s ideovými vůdci fašismu. I když jich spojenci zlikvidovali tisíce, tak všechny fašistické ideology samozřejmě vymítit nemohli. Kam se teda poděli? No schovali se tam, kde to měli ideově nejblíž, totiž mezi komunisty. A aby se na to nepřišlo tak obviňovali všechny ostatní z fašismu. Stará finta co vždycky zabere.
když v Německu vyhrál Hitler,
tak k němu přešla spousta komunistů. V roce 1933 byla polovina členů SA bývalí komunisté
Proč se z vydlákových kydů
stala hlásná trouba globalismu?
Jak jsi k tomu přišel?!
.
Protože vidlák produkuje úplně stejné řeči
jaké smolili pánové v Norimberku když dláždili cestu současnému globalismu.
Nebo si skutečně myslíte že to co se po válce vyvinulo do dnešní podoby multikulturalismu, světoobčanství a globalismu byla jen náhoda?
Mimochodem, nevím jestli si je toho Vidlák vědom
ale ta anti-německá propaganda kterou zde hlásá, bohužel implikuje jednu zajímavou věc, a sice že Češi se měli za války asi příliš dobře. Není to můj názor ale vyplívá to z toho.
Říká se tomu kouzlo nechtěného.
*RDG
Chtělo by to opravit slovo "vyplívá" na vyplývá.... (normálně to nedělám, jen když se mi krutě nelíbí obsah, což se stalo).
Vždy 26. května
a pokud rok končí sudou číslicí, píši ve slově vyplývat měkké i. Je to taková malá libůstka kterou si dopřávám. Myslím že trocha rozmařilosti někdy neuškodí.
*RDG
Jestli do té “libůstky” spadà i “vymítit” a “vydlákových” - oboje psáno výše - tak už je té rozmařilosti víc než trochu🤭 …asi pomsta komunistů😂
Sif
Zásah! Potopená:-)!
No, to já zase držím jiný svátek - zvyklost.
25. května je takzvaný ručníkový den. Původ, a obsah doporučuji nastudovat ve Stopařově průvodci po galaxii. Mno, tentokrát bych ale použil ten ručník i dva dny poté. Hezky namočený. Ne za to "i" a "y", ale za tvrzení, že se Češi měli za války příliš dobře. Možná někteří - např. Čurda a spol. I když vlastně o Češích nic nevím. Já su z Hané a tam to podle vyprávění předka i předpředka stálo v době okupace za vyliž...cosi.
Však já to také netvrdím.
Jen píšu že to vyplývá z toho, jak o té době vidlák píše.
příliš dobře
se mají za války akorát zbrojaři
když se Češi mají dobře
Když se Češi mají dobře, tak stavějí luxusní vily, jako si je stavěli po té hrozivé Velké válce, kdy lidi umírali hlady, ale někteří Češi? vesele bohatli a budovali kapitalismus.
Některým se i staví pomníky a vzývají jako místní svatí. Jejich vily se už desítky roků rekonstruují za desítky milionů, aby se v nich současné elity oddávaly kouzlu doby, kdy devadesát procent obyvatel žila z ruky do huby.
Ani dneska nejsou chudí doktoři, soudci, poslanci, stavitelé, herky a herci, ředitelé bank a státních podniků, radové dozorčích rad....
Za okupace německými fašisty se neměli špatně ani ti, kteří pracovali pro válku Říše. Ne každý ale měl práci ve zbrojovce a podnicích pracujících pro armádu německé Říše.
Lístkový přídělový systém byl od roku 1939 zrušen v roce 1953 po měnové reformě.
Češi v protektorátu sice měli lístky, ale za zboží se muselo také platit. Že nebylo co kupovat, bylo samozřejmostí. Ale jinak miliony lidí, včetně těch bývalých českých Němců žily nepřetržitě ve strachu o život! A o život šlo ve dne i v noci!
Za kowidové pandemie vyhlášené WHO a vládami států byla většina obyvatel podělaná strachy, ačkoliv umírali zejména lidé ponechaní zdravotnictvím na pospas bez lékařské péče a záhadnou likvidací běžných antivirotik! Nepadaly nikde bomby. Nikdo nehrozil kriminálem za porušení Stanných Opatření a popravou. Žilo se těm Čechům dobře? Báli se udavačů sousedů. Báli se udavačů v rodině. Báli se udavačů v zaměstnání, zatímco vedoucí a manažeři seděli podělaní strachy doma na "home office".
Kteří ti Češi se měli za války dobře?
A. Crooke: strach je základem stability: odstrašení funguje.
Profesor Sergej Karaganov
- Na první pohled to může působit jako oxymóron — jaderný úder provedený právě proto, aby světové válce zabránil. Řada západních komentátorů reagovala s nefalšovanou nepřátelskostí a profesor Karaganov byl prezentován jako politický outsider...
- Tento ukrajinský konflikt je pouze viditelnou částí ledovce — jeho ponořenou masou je širší válka, zahrnující evropskou posedlost rozdrceným a poraženým Ruskem, úsilí o omezení Číny a americko-izraelský pokus o přeskupení Blízkého východu...
- profesor Karaganov tvrdí, že vyjednané urovnání se Západem prostě není na stole — jakkoliv lákavě může vypadat — dokud zůstane neporušená západní pýcha a arogance. Odstrašení vyžaduje prvek skutečného strachu. Je proto třeba vštípit přesvědčení, že Rusko by jaderné zbraně skutečně mohlo použít — byť v nějaké omezené formě — má-li být prolomena psychologie ospalé samolibosti vyjádřené slovy „Rusko by se nikdy neodvážilo…“
- Nakonec profesor Karaganov navrhuje:
„Měli bychom využít zkušeností Íránu při obraně proti agresi. Teherán zasáhl slabá místa nepřátel; pocítili bolest a ustoupili… Evropané by měli vědět, že nemohou vše přečkat v bunkrech nebo na nějakých ostrovech. Naše ministerstvo obrany nedávno zveřejnilo seznam evropských podniků vyrábějících zbraně pro kyjevský režim — je to jen velmi malý krok, ale správným směrem.“
„Posílení ruské jaderné důvěryhodnosti je rovněž nezbytné k probuzení evropských společností z jejich ‚strategického parazitismu‘ — přesvědčení, že válka nepřijde a že vše dopadne dobře. Musíme vrátit instinkt sebezáchovy těm, kteří zapomněli na své minulé války a zločiny.“
CZ24.news / Alastair Crooke, Strategic Culture foundation
https://cz24.news/a-crooke-paradoxne-je-strach-zakladem-stability-odstraseni-funguje/
Bod zlomu (k článku)
To že lidi měli odjakživa různé názory je naprosto normální. Vždycky jsme věděli v čem s ostatníma nesouhlasíme a bylo to tak nějak jedno. Vždycky jsme spolu dokázali jít na pivo a když jsme se v rodině pohádali, tak to bylo o běžných věcech. Pak ale přišel kovid 19 a média přesvědčila většinu občanů že my "antiwaxeři" jsme nebezpeční a že kvůli nám umřou. Přestože nic nenasvědčovalo tomu, že je kovid virus horší než chřipka, tak to zafungovalo. Pronásledování, udávání, vyhrožování nebralo konce a tehdy se zřejmě zrodil ten současný nadčlověk - člověk který si může na spoluobčana beztrestně vyšlápnout, a stát ho v tom ještě podpoří. Najednou se stvořila kasta "zodpovědných", které je možné zneužívat v boji proti vlastním spoluobčanům. Sice už epidemie dávno skončila a lepšolidi se přeorientovali na podporu Ukrajiny, ale médii uměle vytvořený narativ, že jsme nebezpeční a že je velké dobro každého jednotlivého dezoláta zničit, tady zůstal. Máme tady zákony proti podněcování k nenávisti, tak proč se neuplatňují na novináře? Aha, protože jsou napsány pouze na šikanování dezolátů, kdyby je náhodou napadlo se organizovaně bránit. Když jsme v 89tém cinkali klíčema, tak takovou skvělou a hlavně funkční demokracii jako máme teď jsem si nedokázal ani ve snu představit.............Howgh
*iw23
Hm, něco na tom bude🤔 Možná bychom mohli začít tím, že druhé straně přestaneme říkat 🐑🐑🐑🐑
Oni si toho (možná) nevšimnou. A nepřestanou nám říkat dezolati. Ale pro dobro věci bychom s tím začít mohli🤔
Nietzsche by se v hrobě obracel
kdyby viděl jak se dá dnes znetvořit jeho myšlenka sebe-překonání.
Když tak
"debe viděl", pokud "be" se v hrobě obracel. Omlóvám se, ale so z té Hané.
Kovid 19 - vyšetřování Infakta.cz
Ještě aby nezapadlo, jak hloupí jsme tehdy byli:
Podle údajů poskytnutých Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy bylo v Metropolitním očkovacím centru v Kongresovém centru Praha, zřízeném magistrátem a provozovaném společností Clinicum a.s., během roku 2021 provedeno celkem 444 výkonů zdravotnické záchranné služby u osob bezprostředně po mRNA očkování proti covidu-19. Ve 28 případech skončil incident transportem pacienta do nemocnice.
Jen během června a července roku 2021 poskytli záchranáři v jediném očkovacím centru celkem 320 ošetření bezprostředně po očkování. Samotný 26. červen 2021 však z dostupných dat výrazně vyčnívá.
Podle údajů ÚZIS bylo toho dne v centru aplikováno 1 884 dávek vakcíny Comirnaty. Zdravotnická záchranná služba v tento den eviduje 22 ošetření, tedy v průměru jeden zásah každých 31 minut. V průměru tak záchranáři zasahovali u každé 85. očkované osoby. Dva pacienti byli navíc během jediného dne transportováni z očkovacího centra přímo do nemocnice.
Zdroj zde:
https://infakta.cz/444-zasahu-po-mrna-vakcinaci-v-jedinem-ockovacim-centru-anafylaxe-chybejici-pitvy-a-ctyri-roky-patrani-v-dokumentech-statu.html
P.S.- vakcíny jsou bezpečný - rozejděte se, tady není nic k vidění :-) !!
Degener
Milgramův experiment je slavný psychologický pokus z 60. let, který zkoumal, jak daleko jsou lidé ochotni zajít při poslouchání autority. Americký psycholog Stanley Milgram v něm ukázal, že až 65 % lidí poslechne příkaz, i když je v rozporu s jejich svědomím.
A co teprve, když není v rozporu.
https://degener.cz/milgramuv-experiment-poslusnost-autorit/
COVID.
Asi se vám nebude můj názor na COVID líbit. Já se přiznám že doposud si nejsem jistý tím, byla li proticovidová opatření správná nebo ne.
Myslím si, že určitou roli sehrála vzpomínka na Španělskou chřipku, na kterou tehdy zemřelo mnoho lidí, odhady se velmi liší většinou mezi 50 – 100 miliony. Tehdy byla tato nemoc v začátku podceněna a proto bylo tolik obětí.
Už to že tvrdá opatření byla jak v USA, tak v Evropě stejně jako v Rusku i v Číně o něčem svědčí. Možná byla tato opatření správná a možná že ne, já se přiznám že to doposud nevím a už po tom ani nepátrám.
Je mnoho statistik podpořených lékařskými kapacitami, které dávají za pravdu tomu, že tvrdá opatření byla zbytečná a také je mnoho statistik podpořených neméně významnými lékařskými kapacitami, že tato opatření byla nezbytná a zachránila mnoho lidských životů.
Jiný problém je, že si na covidu mnoho lidí namastilo kapsu, ale to s nebezpečím této nemoci souvisí jen nepřímo a o nebezpečnosti tohoto onemocnění nevypovídá vůbec nic.
Všeobecný odpor k očkování, proti jiným nemocem než je Covid, je něco docela jiného. Všem odpíračům očkování doporučuji podívat se na statistiky v dobách kdy očkování ještě nebylo a uvědomit si jaké důsledky by absence očkování měla v dnešní době kdy spousta lidí cestuje po celém světě. A i jinak jsou podmínky pro šíření nemocí daleko větší.
Souhlas, ale s dodatkem
Souhlas, ale s dodatkem ze blblo se pritom opravdu hodne a to i na nejvyssich mistech. Rousky pri chuzi venku v prirode nebo policejni patroly na hranici okresu byly jen jednim z extremnich priznaku
Není očkování, jako očkování.
A nic není černobílé. Očkování má smysl hlavně při cestách do dalekých krajin a to na " bacily", které naše imunita nezná, ale místní už mají imunitu vycvičenou a ta ty jejich bacily zvládá v pohodě. Entita, která vytvořila tuto "mašinu" zvanou život, nebyli žádní blbci a jejich dílo je naprosto dokonalé. Jen do jeho provozu nesmí homodebilus házet vidle. A k těm statistikám. Spousta nemoci ubývala vlivem vnějších okolností (hygiena, strava...) už před očkováním. Jenže medikum se ukazují grafy až od okamžiku zavedení očkování. Typickým příkladem je tetanus, který se převážně šířil koňským trusem a jak ubývali na vesnicí koníčci, ubýval i tetanus. Dnes je očkování (m.j.) především byznys!
Tetanus se šíří nejen…
Tetanus se šíří nejen koňským trusem, ale je běžně ve střevech zvířat i člověka a i v půdě.
O tom, jaká byla úmrtnost na infekční choroby si můžeme udělat obrázek například z toho, jak dopadlo 16 dětí Marie Terezie a u nich to určitě nebylo podvýživou a i hygienické podmínky byly nadstandardní.
https://www.timetravel-vienna.at/cs/deti-marie-terezie-16-potomku-panovnice/
Freude, Freude
Takhle by jsme se mohli přít donekonečna a na to nemám čas ani zájem! Píšu, že tetanus se šířil PŘEVÁŽNĚ koňským trusem a samozřejmě je původce této nemoci přítomen i jinde. Problém nastává když se tato bakterie dostane do rány, kde není přístup kyslíku (např.pichnuti vidlemi při práci s trusem). A 16 děti Mar.Terezie není taky příliš přesvědčivý důkaz pro očkování. Říká Ti něco genetika? A těhotenství ve 12 letech též není to pravé ořechové pro zdraví budoucích potomků! Hezký den přeju.
Škoda že nemáte čas ani…
Škoda že nemáte čas ani zájem. Rád bych se od Vás dověděl která z povinných očkování byste vynechal.
Jurášek
Tetanus v půdě přebývá mnoho mnoho let. A mám příklad v rodině jak závažný dopad setkání s tetanem může být, bratr mé babičky na něj zemřel. A to proto, že se na naší chajdičce rýpal v záhoncích a poranil se. Takže očkování určitě ano. Nevylévat dítě s vaničkou. Ale zlaté sovětské prověřené vakcíny! Těm dnešním už se obávám věřit vzhledem ke snaze o depopulaci...
ovšem rozvoj vakcimace
byl ve stejnou dobu, jako velký skok v hygieně a používání mýdla většinou lidí. A Koch i Pasteur byli pěkní podvodníci, výsledky testování si podle svých lékařských deníků hezky upravovali 😡
Odpírači očkování
Odpírači očkování vás očkované přece nemohou naprosto ohrozit!
Tohle téma se médii i politikou prohánělo už před mnoha lety. A výsledek průzkumů byl, že nevzdělaná společnost je ochotna přijímat teze vědců, odborníků, politiků herek a herců, že očkování je spasí na cestě do ráje a k blahobytu.
Blboňa bude bojovat proti přijetí neočkovaného dítěte do školky, protože ohrozí její očkované dítě. Nevysvětlím, nevysvětlíš, nevysvětlí...
Argument: až vám to dítě umře, budete vy vinni!
Úplně stejný argument, že neočkované dítě zabije vlastní babičku, vaší babičku, cizí babičku... Stejně jako neočkovaná babička zabije svojí vnučku.
Stejné jako Lži o tom, že jedna Tečka vás spasí a zachrání! Vlastně dvě Tečky. A ještě posilovací Tečka. Nejlépe Tečky každé tři měsíce.
Kolik dětských lékařek přizná, že zázračná Hexavakcína je koktejl, by samy nikdy nedaly? Já bych jim je dával povinně každý rok. Vždyť jim nemůže naprosto ublížit. Ale ony přece mohou nakazit každé miminko před očkováním!
Nadčlověčí rakovina
Trefeno na hlavičku, Vidláku.
Vyskytuje se dokonce velmi často i ve Švýcarsku - v místní terminologii jako
psychoAIDS = tragická kombinace 4 psychických poruch:
A = Arroganz - arogance
I = Ignoranz - ignorace
D = Dummheit - hloupost
S = falsche Suverenität - falešná suverenita ve smyslu "tady rozhoduji já a tudíž žádné cizí zlepšováky nejsou vítány"
---
Problém je to hodně obecný:
ten kdo (zbytečně) mí maso nebo (zbytečně) trhá květiny, se také považuje za nad/po/tvora ...
Buddhisté doporučují jako lék meditaci na téma "stávám se postupně menším, menším až nejmenším", bohužel jen málokdy to trvaleji funguje.
Nejúčinnější protilátkou je změna systému rozhodování: O důležitém společně - v mantinelech smysluplného: k lepším výsledkům, pocitům a perspektivě
Mám to chápat tak že všichni…
Mám to chápat tak že všichni masožravci nebo všežravci se považují za nadtvory a bylo by jim potřeba zatnout tipec?
Například odnaučit psy a kočky žrát maso ale převychovat je na rostlinnou stravu. A co dělat s masožravci v přírodě?
Já si spíš myslím že to, že někteří tvorové buď žerou nebo nežerou maso je dané přírodou.
Vegetariánství stejně není dotažené do konce, ale je to stav na půl cesty. Dál to dotáhli frutariáni kteří jedí pouze plody, které lze sklidit, aniž by se tím poškodila samotná rostlina (např. spadané ovoce, ořechy nebo semena). Jistě se najde další ještě dokonalejší směr vývoje. Přeji hodně štěstí v jeho hledání. 😊
*Freud
Ráda Vás čtu, mnohdy souhlasím, ale tady je to trochu demagogie, ne?🤔
Já zase s Freudem často nesouhlasím,
nepříjde mně nijak originální. Na rozdíl od někdejšího Freuda.
Věcnou kritiku vítám.
Já jsem toho názoru, že je lepší říci něco zcela neoriginálního, ale rozumného, než originální blbost. 😊
Pan Freud nebyl moc originální a nestyděl se za to, naopak sám se hrdě hlásil k tomu, kde čerpal své názory. On byl geniální v tom že dokázal originální názory jiných lidí dát dohromady tak aby to celé dávalo smysl.
Pro Sif.
Demagogie? V čem? Člověk je prozatím nejdokonalejší zvíře, nepočítáme li mravence. Nejsme něco extra. Jsme výtvor přírody a v přírodě masožravci požírají jiné tvory, býložravci požírají rostliny a všežravci mezi něž člověk patří požírají vše co se jim namane. 😊
Nedávno jsem v jednom rozhovoru slyšel názor, že člověk krade včelám med. V podstatě je to pravda a taky by citlivý člověk mohl mít morální zábrany v konzumaci mléka a všech výrobků které z něj pocházejí, o vajíčkách ani nemluvě.
Vy jste vegetariánka?
P.S.
Ochránci přírody jsou často vegetariáni. Ochraňují vlky, kteří když se jim naskytne příležitost tak zahubí mnoho ovcí i když už nemají hlad. Pokud někde najdou zastřeleného vlka, tak pláčou ale chovateli, který přiišel o desítky ovcí roztrhaných vlky řeknou, že měl stádo líp zabezpečit a nakonec stejně dostane finanční odškodnění tak co, koupí si nové ovce.
Vegetariáni?
každý organismus je vlastně živý tvor.
Takže by tu rostlinou stravu měli požívat pouze v případě, kdy se živý tvor rostlina zbaví své nepotřebné součásti.
Veškerá semena jsou zárodky dalších tvorů . Stejně jako plod, jádro, obilka. Ale také listí, stvoly, květy....
I to spadané listí nebo uschlá tráva jsou přirozenou potravou pro řady organismů.
Snad by pro jejich potravu mohly složit vyklepané šišky jehličnanů a šlupky z jádrovin.
taky by mohli
pít jen ranní rosu 😁
Hehe,
buddhisté zřejmě četli Jirku Wolkera: ...Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě. Po ránu, na louce, v létě, po kvítku vztáhnu se nejmenším...
Tak nějak to bylo.
Zajimavy rozhovor
Zajimavy rozhovor s ruskym celnym "opozicnikem", s pomerne vecnymi a strizlivymi formulacemi. (Ten dopocet procent si ale provedte sami.) novinky.cz/clanek/ocekavame-ze-valka-na-ukrajine-skonci-pristi-rok-rekl-novinkam-chodorkovskij Opozice v Rusku existuje, je součástí společnosti. Reprezentuje jak liberálně demokratický pohled, který má v ruské společnosti asi patnáctiprocentní zastoupení, což zachycují různé sociologické průzkumy. Pak je tam nacionálně vlastenecká opozice, které říkáme komunita Z, což jsou lidé podporující válku. Ti mají taky asi patnáctiprocentní podporu. I oni jsou podchyceni v průzkumech. Samozřejmě tu je komunistická opozice, která je však dneska integrovaná do té vlastenecké opozice nebo do většiny podporující Putina. Nevidíme tu opozici s jasnými a tvrdými požadavky, která by byla hlasitá a měla skutečně vliv na dění v zemi. To je však v diktaturách obvyklé... Michail Chodorkovskij (62) je ruský podnikatel, významný představitel ruské exilové opozice žijící v Londýně. Patřil k nejbohatším oligarchům, vlastnil ropnou firmu Jukos. V roce 2003 byl zadržen a následně odsouzen za krácení daní, podvody a praní špinavých peněz. Procesy s ním se označují za částečně politicky motivované, protože Chodorkovskij se nechtěl podřídit Vladimiru Putinovi a usiloval o...