V dnešním textu se ještě jednou vrátím k událostem, kvůli kterým se v Brně konal sjezd Landsmanšaftu a kvůli kterým jsme také demonstrovali. Ne, nebudu se už vracet ani k prezidentské předposelltovanosti, ani k „Ich bin ein Henleiner“ Vystrčilovi, ani k ostatním kolaborantům, kteří se tetelí na to, jak budou Češi znovu lokajovat pro Čtvrtou říši a oni dostanou od svých pánečků z Berlína podobnou odměnu, jakou dostal Emanuel Moravec nebo K.H. Frank. Dnes to bude takové malé varování pro současnost.
V uplynulých dnech jsem vedl celou řadu polemik, především na téma hentoho odsunu z Brna, kdy se „zlí Češi mstili na ženách a dětech“ tím, že je zavřeli v Pohořelicích do tábora, který Němci nachystali pro své otroky a vůbec to bylo ¨hrozně necivilizované, protože němečtí muži už přece dávno padli na frontě a mstít se na ženských a dětech je poněkud kách. Vždyť to byli normální obyvatelé Brna.! Zmanipulované oběti Hitlerovy propagandy!
Víte, v uplynulých třech letech jsme se také setkali s podobnými nadlidmi, jakými byli třeba ti brněnští Němci. Ne, ani zdaleka jsme s nimi neudělali tak trpkou zkušenost, jakou s nimi tehdy udělali Češi. Například já jsem ani jednou nebyl zbit, neseděl jsem v žádném lágru, nešlo mi o život, nestál jsem před soudcem, který mě mohl poslat za katr. Neposlouchal jsem z rádia každý večer jména popravených, neviděl jsem nafintěné paničky, jak si kupují lístky do Kounicových kolejí a pak se na celé kolo ofrňují, že dnes popravili JEN tři Čechy.
Stalo se mi jen to, že jistá velmi privilegovaná kasta nadlidí o mě lhala a špinila mě s celorepublikovým dosahem. Ano, novináři to byli. Navymýšleli si toho, různé experty si zvali, aby jim potvrzovali jejich vývody, jistý Krupka o mě napsal hanopis a když jsem mu ho nade vší pochybnost vyvrátil, co myslíte, že udělal? Nic. Zpupně mi oznámil, kde je moje místo. On je přece liberální panská rasa a já jsem jen dezolát.
Stejně tak jsem si užil roční popotahování kvůli řidičáku, spoustu verbální šikany od Oganesjanova gangu, sestříhaná videa, Romana Mácu, jak lže o tom, že mě platí Rusko a nebyla žádná policie, žádná ochrana a žádné dovolání. Ne nebyl jsem jediný a nebyl jsem na tom ani zdaleka nejhůř. Stovky dalších chodí od přestupkového k přestupkovému, platí pokuty, musejí si najímat za drahé peníze právníky a přišli o kamarády i o rodinu, protože té špíny bylo příliš a nedalo se nad tím vyhrát.
Mnohokrát jsem přemýšlel, jak se to stalo, že tak kultivovaný národ jako Němci, dokázal průmyslovým způsobem vraždit své sousedy. Jak se to stalo, že bodří strýčci, kteří četli Kanta a Goetheho se během krátké doby stali takovými bestiemi? Inu, je to jednoduché – stali se nadlidmi. Mohli být bestiemi, protože to bylo beztrestné, ba dokonce se to podporovalo.
Během pár let jim ta nadčlověčí rakovina rozežrala duši. Pochybuji, že kdybyste v roce 1930 přišli za kterýmkoliv sudetským Němcem a řekli mu, že za patnáct let bude udávat Čechy za to, že si vzali z havarovaného vagonu trochu cukru a půjdou se podívat na skvělé divadlo, jak je za to střílejí do týla, nevěřil by vám. Vždyť to byl normální tatík od rodiny, který chodil v neděli do kostela a vedl své děti ke kázni a pořádku. Změnilo se jen to, že mu umožnili pýchu a beztrestnost. Nic víc nebylo zapotřebí. Všechno ostatní se už stalo samo. Z normálních sousedů se krůček po krůčku, sviňárničku po sviňárničce, stali zločinci.
A pak přišel den, kdy jejich beztrestnost skončila. Najednou už nebyli nadlidi. Přišla pomsta.
Ani nespočítám, kolikrát jsem v posledních třech letech na pomstu myslel já. Kolikrát jsem se převaloval na posteli a přemítal jsem, jaké by to bylo, kdybych já měl tu beztrestnost všech těch Krupků, Brodníčkových, Bartoníčků a dalších. Mnohokrát jsem si představoval, co bych udělal s vidlemi, kdyby všichni ti Pšenáci neměli na své straně Rakušana nebo Metnara (nehodící se škrtněte). A to o nic nešlo. Jen pár blbých videí, jen posmívání na ulici od nových nadlidí, kterým ale ještě zdaleka nebyly otevřeny dveře jako tenkrát za Dolfiho. Nešlo o život, jen o důstojnost. Přesto se v mně mnohokrát vařila krev.
Největší zázrak Druhé světové války je, že Němci po tom, co udělali, nebyli všichni bez výjimky vyvražděni do třetího kolene, jak předepisuje Starý zákon. Největší zázrak Druhé světové války je v tom, že pomsta utlačovaných byla tak malá. Nedovedu si představit, že bych v sobě našel tolik sebezapření, jaké v sobě našli naši předci, když šest let, den co den, poslouchali z rozhlasu jména zavražděných, když se museli hrbit před německými pány a poslouchat jejich řeči v hospodách, že dneska těch šajse Čechů popravili tak málo.
Nadčlověčí rakovina funguje stejně dobře za Třetí říše jako v liberální demokracii. Stačí vytvořit privilegovanou kastu. Stačí vytvořit zákony na ochranu novinářů, ale neudělat žádné zákony na ochranu před novináři. Stačí evropské hodnoty postavit na piedestal a dovolit, aby se tyto hodnoty mohly vyvyšovat nad jiné. Všechno ostatní se pak stane samo. Ti, kteří ještě před deseti lety byli naprosto normální a neměli žádný problém s jinými názory, jsou dneska militantní jak Němci v Brně v roce 1944.
Ti, kteří kdysi odhalovali korupci a hledali pravdu, jsou dneska stejnými slouhy režimu jako ti, kteří kdysi udávali lidi za to, že si udělali načerno zabíjačku. Jsou beztrestní. Posledních deset let se postupně osmělovali. Postupně zjišťovali, že jim prochází stále víc a kdyby se jejich Já před deseti lety potkalo s tím dnešním, nejspíš by se nepoznali. Dostali privilegium ničit druhým životy a postupně je to sežralo. Ani Šafr nebyl vždycky takové hovado, jako je dneska. Ani Řezníček nebyl kdysi tak zpupný a Moravec byl kdysi také normální. A dokonce, možná i ten Oganesjan byl kdysi slušný kluk.
Dnes asi ještě nepřemýšlejí o tom, že by jejich beztrestnost mohla jednou skončit. Brněnským Němcům to nedocházelo ještě týden před koncem války. To se ještě udávalo i popravovalo. Nedovedli si představit, že to vezme náhlý konec a ti, které šest let šikanovali, dusili a vraždili, budou mít příležitost jim to vrátit. Dva roky, od Stalingradu, šla fronta zpět. Dva roky se k nim odplata zvolna přibližovala. Měli dva roky na to, aby začali projevovat empatii a soucit k podlidem. Neudělali to.
Pak přišel den, kdy bylo pozdě.
V normálním světě je pomsta zpravidla o řád větší než původní křivda. Oko za oko, to není instinkt, to je už kultura. Většinu lidských dějin to chodilo tak, že se za jeden život platilo stovkami životů… až jistý Ježíš to otočil a za hříchy světa zaplatil jedním životem… Je zázrak, že to Slované přijali a neodplatili Germánům, podle prastarých instinktů.
Vy, co se tam v České televizi nebo u Lukačoviče cítíte beztrestní, jste si jistí, že se to nikdy nezmění? A vy, co na ulicích šikanujete lidi, jste si jisti, že nikdy nedojde na situaci, kdy někdo vezme spravedlnost do svých rukou? Jste si jisti, že nikdy nikdo nebude mít příležitost se vám pomstít? A kdyby ano, jste si jisti, že ti, které šikanujete, vláčíte je bahnem a lžete o nich dnem i nocí, k vám budou jednou shovívaví? Jste si jistí, že s vámi bude naloženo po křesťansku nikoliv po pohansku? Jste si jisti, že se vítr neotočí a vždycky vás ochrání henten Štít demokracie? Jste si jisti, že se Bruseli nezkrátí paže? Jste si jisti, že vždycky budou policajti, kteří vám budou dělat ochranku?
Brněnští Němci si svou beztrestností byli jisti ještě v době, kdy už slyšeli dunět děla Rodiona Malinovského… a pak už neměli žádnou možnost s tím něco dělat. Jen si mohli ještě založit Landsmanšaft a doufat, že za osmdesát let Češi ztratí bdělost. Neudělejte stejnou chybu, liberálové! Lidí, kterým jste zničili život, je už docela hodně a pořád jich přibývá. Jste si jisti, že k vám jednou budou shovívaví? Jste si jisti, že nepřevládnou dávné instinkty?
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
- Log in to post comments
Komentáře
Kdo diktuje ČSR?
cituji: Nevidíme tu opozici s jasnými a tvrdými požadavky, která by byla hlasitá a měla skutečně vliv na dění v zemi. To je však v diktaturách obvyklé...
Jojo, není nad moravský folklór.
Myslím, že se vyslovuje "fčil"
.
To máš fuk, Kimjane,
je to jenom fór. Ale já jsem se pobavil.
Češi porazili Kanadu!
Tedy, zatím jenom v první třetině, ale to vůbec nevadí! Kdo neskáče není Čech, hop, hop...
Přátelé,
možná je to v píče, ale pravdu měl ten Nietzsche. Já si myslím, že představa nadčlověka a podčlověka má hodně pravdivý a reálný základ, či podklad, chcete-li. Ano, existují nadlidé a podlidé. Všichni to můžeme nějakým způsobem vidět, vnímat pozorovat. Jenom se to nesmí říka nahlas, protože je to děsná nekorektnost.
Proženy: Rozvod jí sluší! Daniela Brzobohatá jako
bohyně v roli modelky, teď oslnila celá v bílém...
Zřejmě ji Ondřej zapůjčil něco ze svého bohatého šatníku. Je to přece umělec, nejspíše po mamince.
a snad jí už vrátil
i spodní prádlo
Na Strakovu akademii míří…
Na Strakovu akademii míří řada předních odborníků na lidská práva a problematiku menšin....
Největším problémem Česka je právě jenom tato armáda parazitů s honosným názvem: Odborníci na lidská práva a problematiku menšin.
I ti by tam měli být.
Měli by tam být i odborníci na lidské povinnosti a práva většiny.
Máte silný žaludek?
Zpráva z Reichu:
Studenti osmé třídy musí naplánovat „nevěstinec pro všechny“.
V hodině sexuální výchovy mají studenti střední školy ve městě Kevelaer za úkol navrhnout fiktivní nevěstinec – včetně seznamu všech sexuálních preferencí. Děti nejsou starší 14 let. Ředitelka školy tuto aktivitu obhajuje.
Navrhování „bordelu sexuálního rozkoše“ je úkol pro architekty, interiérové designéry a možná i pasáky. Nebo by si to alespoň někdo mohl myslet.
Špatně.
Přesně tento úkol čelí žáci osmé třídy na gymnáziu kardinála von Galena v Kevelaeru v Severním Porýní-Vestfálsku. Děti ve věku 13 až 14 let mají v rámci hodiny sexuální výchovy naplánovat „nevěstinec pro všechny“.
Podrobná brožura s úkoly:
Konkrétně se jedná o modernizaci stávajícího nevěstince. Děti nesmí měnit stávající půdorys sestávající ze suterénu, přízemí a horního patra.
Studenti jsou na třech stránkách bombardováni spoustou neuvěřitelných otázek o projektu:
• „ Jaké služby musí nový nevěstinec nabízet pro každého?“
No… sex, možná?
• „Jaké požadavky musí které skupiny lidí splňovat, aby mohly vstoupit do nevěstince?“
To se pravděpodobně týká plánování nevěstince tak, aby byl bezbariérový.
• „Jak by měl být nevěstinec navržen zvenku, aby ho mohly navštívit a aby ho navštívily nejrůznější druhy lidí?“
Součástí úkolu je proto i koncept venkovní reklamy.
• Kdo musí pracovat v tomhle novém nevěstinci?
Hmm, nech mě to zamyslet… Možná prostitutky?
• „Jaké dovednosti a schopnosti potřebují lidé, kteří tam pracují, aby bylo možné obsloužit a uspokojit všechny druhy lidí?“
Jak dospělý dojde k závěru, že by to mohli vědět osmáci? A proč by to už měli vědět?
Tato otázka je obzvláště nepříjemná, ba až pobuřující:
„Jaké sexuální preference je třeba v místnostech řešit a zohledňovat a jak?“
Mluvíme o dětech, kterým je maximálně 14 let. Statisticky vzato některé z nich ještě ani nejsou v pubertě. A teď jsou tito mladí lidé na střední škole požádáni, aby poskytli seznam všech možných sexuálních praktik.
Jestli se vám nezvedl žaludek, tak to můžete dočíst zde (přeloží google)
https://www.tichyseinblick.de/meinungen/gymnasium-kevelaer/
Ekonomikou se tito plánovači nezabývají.
Typické pro tento typ uvažování je že neberou v úvahu ekonomickou stránku problému.
Kdysi jsem četl, že sexuolog na dotaz, proč nejsou nevěstince kde by prostituti byli muži a zákazníky ženy. On na to odpověděl, že pokud je mu známo, tu jeden takový pokus byl, ale zkrachoval na nezájmu žen. Jediné ženy, které tento hampejz navštívily, byly prostitutky z místního nevěstince a navštívily jej z recese.
Jinak mne to vůbec nepřekvapilo, za čas budou žáci ve škole řešit problém jak vyloupit banku aby nebyli chyceni.
Pavel už má kompetenční žalobu nachystanou.
U Petra Pavla platí rčení: ,,Komu se nelení, tomu se zelení!" Minimálně dvojnásobně.
Pe-Pa s mozkem zeleným, umí přečíst pár vět. Až zase oblékne mundur zelený, pak zachrání svět.
Jak se to stalo s Němci?
Začalo to tím, že jiní "nadlidé" - Američané, Angličané a Francouzi - se po první válce pokusili Německo vyhladovět prostřednictvím takzvaných "reparací" a dalších omezení. Už se jim to skoro podařilo, když přišel pán s knírkem a patkou. Obyčejným Němcům nabídl práci a pořádek v ulicích. Průmyslníkům nabídl stabilitu a odbyt. Lidé mu uvěřili. A ono to fungovalo: měna se stabilizovala, muži dokázali nakrmit svoje rodiny, prostitutky, pasáci a pouliční bojůvky zmizeli. Obsazení Porýní? Nezapomeňme, že Francie uzavřela spojeneckou smlouvu se Sovětským svazem, takže Německo bylo sevřeno ze západu i z východu. Eugenika? To byl koncept přijatelný i v tehdejších Spojených státech. Norimberské zákony? Od roku 1933 bylo Německo subjektem obchodních sankcí iniciovaných židovskými organizacemi. Málo se mluví o tom, že od roku 1924 Spojené státy drasticky omezily židovskou imigraci. Za účasti mezinárodních sportovců proběhly v roce 1936 v Berlíně olympijské hry. Jednoduše řečeno, Německo ve třicátých letech představovalo režim, který se zásadně nevymykal z dobového kontextu. O poslušnosti vůči autoritám už tu psal Ryzil: víme, že Němci v tomto ohledu vynikají nad jiné národy. A pak se přidal faktor strachu. Kdo včas neutekl, musel se přizpůsobit. Jakmile v roce 1939 začala válka, nesouhlas se trestal jako vlastizrada. Postupné kroky, "salámová metoda" skončily v Kounicových kolejí, Lidicích, Osvětimi... Němci se nestali zločinci, protože se považovali za nadlidi. Němci páchali zločiny, protože se báli vybočit z řady, protože si chtěli zajistit kariéru a lepší podmínky, protože nechtěli ohrozit rodinu. Válečný stav opakovaně vytvářel příležitosti, aby se sadisté a další nositelé patologických rysů uplatnili ve vedoucích funkcích.
Teorie nadčlověka je filozofický koncept, jenž je třeba interpretovat v kontextu evoluční teorie, sociálního darwinismu nebo německé idealistické filozofie (Kant). Otázku vzniku nacismu (německého národního socialismu) spíše zatemňuje.
Bonmot: Němci během války nevraždili, protože se považovali za nadlidi. Němci se považovali za nadlidi, protože vraždili.
Vypadli ti Rottschildovi bankéři...
.
sevřené Německo
Sevřené Německo po 1. sv. válce Francií a Sovětským svazem?
Možná snad Francií, Polskem a Československem.
Sovětský svaz měl svých starostí až nad hlavu. Nejen sám se sebou, ale i se svými republikami na jihu, kde se do nich cpaly západní hodnoty tradičních koloniálních států a Turecka.
Kromě toho "sevření" byly na cestě do Německa také fašistické Polsko a Rumunsko s Maďarskem .
Husí kůže z toho tvého čtení...
Danieli, máš rád čísla, pamatuju si, jak jste s bratrem dělali statistiky za covidu. Dovol mi proto jeden malý odhad. Kolik lidí ti ve skutečnosti ublížilo? Mediální štáb kolem ČT – řekněme 20–35 lidí. Parta kolem toho případu se značkami – maximálně 10 lidí. Zrušené sály na základě udání – reálně asi 2–3 osoby, ale budiž, počítejme 10. Na ulicích a menších akcích jsi potkal další desítky až stovky lidí, kteří byli proti tobě. Když to všechno sečteme i s kampaní a kongregací, dostaneme se maximálně k nějakým 3000–4000 lidem, kteří ti výrazně znepříjemnili život. To samozřejmě není málo a chápu, že to bolí. Zároveň tě ale podpořilo přes 250 000 lidí. Poměr je zhruba 1:60 ve tvůj prospěch. I tady na blogu tvou „ublíženou“ linku většina čtenářů spíš kvituje a proti tobě píše pravidelně tak pět lidí. Proč ti to píšu? Protože celý tvůj text staví na velmi silných obrazech:
„Největší zázrak války je, že jsme Němce po všem, co provedli, nevyvraždili do třetího kolene.“„Jste si opravdu jistí, že se vítr nikdy neotočí a že ti, kterým ničíte životy, k vám budou shovívaví?“„Kolikrát jsem si představoval, co bych s nimi udělal, kdybych měl jejich beztrestnost…“
Obávám se, že tě tvé reálné negativní zkušenosti s poměrně úzkou skupinou lidí vedou k přehnané generalizaci na celou liberálně smýšlející část společnosti a novinářů. To, co jsi prožil osobně a velmi intenzivně, ti teď zabarvuje pohled na statisíce lidí, kteří se chovají úplně jinak a plně respektují tvé právo na politické sebevyjádření (včetně mně). A těch je naprostá většina.
Jako rozený Ústečák jsem si nedávno znovu pročítal „Stalo se v Ústí nad Labem“. Některé pasáže jsou opravdu brutální:
...Před nádražím řádil upocený, nakrátko ostříhaný a proplešatělý padesátník, jenž nejprve srážel německé muže a ženy pěstmi, a když už měl ruce otlučené, vzal si dřevěný obušek, který o své oběti roztřepil...
...Zbití Němci byli házeni do nádrže a zde kamenováni. Ti, kteří zůstali naživu, byli klacky tlačeni pod hladinu. Voda byla zkrvavená...
Takových příběhů je v knížce bohužel mnoho. Co se tomu plešatému padesátníkovi stalo, že mlátil pěstmi ženy, které nikdy předtím neznal? A zároveň.. byli všichni jako tenhle proplešatělý padesátník? Ne, nebyli. Další citace "... Na roh nádrže vyskočil desátník s puškou a vzušeně křičel "Nechte toho, jsme národ Masarykův a nebudeme snižˇovat se k takovým gestapáckým metodám!..."
Nekoukám jen na stranu masakru. Stejně tak nezapomínám, co dělali gestapáci a dozorci v koncentračních táborech. Právě proto si myslím, že by nám všem prospělo, kdybychom dokázali říct nahlas: ano, naši předkové se v některých chvílích chovali strašně. Někdy jako zvířata. Přiznat si to nás neoslabuje – naopak. Umožní nám to konečně přestat žít v neustálém modu ublíženosti a historické křivdy a začít se chovat jako dospělí, kteří přijímají zodpovědnost. Prostě buďme lepší než ty zakomplexovaná hovada.
Zastav to kolo dokud je čas. Nabádej ke smíření. Tohle nedopadne dobře.
Pražáku s vidlema
V podstatě s Tebou souhlasím a dokonce si myslím, že většina toho o čem píšeš už dávno proběhlo. Drtivá většina Čechů, ne-li všichni již byli s minulostí srovnání a bylo by to tak i nadále kdyby... kdyby se "někdo" nerozhodnul tuto otázku nejméně vhodným způsobem znovu otevřít a připomenout. A to co tím (pochybuji, že neúmyslně) rozvířil, nepramení ani tak z toho co se stalo v minulosti a snahy po pomstě, ale spíše ze strachu, že se to může opakovat. A vo to goo! Nic není náhoda...
Zapoměl´s uvést příčinu onoho masakru.
A neumím si představit, že by se obušek roztřepil...
Zajímalo by mě, proč byla tato knížka napsána.
Četl někdo popis masakru, spáchaného Němci, z pera německého autora?!
P.s.: Ano, já vím, že není dokázáno, že výbuch spáchali Němci, za to se ale dnes stoprocentně ví, že to byl ruský opilý vojáček...
Vaši předkové nejsou naši předkové
Opravdu neházejte, spolu s prezidentem Pavlem a jeho týmem voliček a fandů jejich předky a naše předky, do jednoho pytle. netahejte je do té "kolektivní viny", kterou tady od Velké listopadové šaškárny popírají liberální spasitelé a vykladači.
Moji předkové nemlátili po osvobození ani ty Němky a Němce v Praze, kterých se museli obávat ve dne i v noci.
Srovnávejte si váš Ústecký masakr se šesti lety výslechů, mučení a poprav nejen Gestapem v Praze, ale po celém protektorátu.
Na vaše "křesťanské" odpuštění a popírání práva odvety vám opravdu kašlu.
Tohle "Nejsme jako oni" kázané na tribunách v roce 1989 jsme poznávali průběžně po celých 36 let vlády siochartistů.
Vrcholem bylo šíření zla a nenávisti vůči zdravým a sebevědomým lidem v průběhu kowidové diktatury vlády A. Babiše a jeho kápů.
Jako těm nepřátelům Němcům v Ústí se tady vyděšení lidé mstili lidem nevyděšeným. A kdyby mohli, umlátili by je tím obuškem podobně jako v té knize o zločinech zlých Čechů na hodných nevinných občanech německé říše.
Degener
Tohle je trochu mimo dnešního tématu, ale prudce ze života, Jak to máte vy?
https://degener.cz/vysnene-bydleni/
Křesťansko-židovská tradice
Židovsko-křesťanskou tradicí bylo a je vyhladit nepřátele.
Už ve Starém zákoně je to jasně popsáno.
Dobyvatelé pozdějších Spojených států amerických prakticky vyhladili národy Indiánů. Holocaust se tomu ale neříká.
Při teroristickém útoku na WTO zahynuly 3 000 lidí. Při odvetném útoku na Afghánistán při lovu agenta CIA Usámy bin Ládina bylo zabito téměř stokrát tolik lidí.
Po překvapivém útoku na Izrael 7. října bylo zabito 1 195 lidí. Odvetná operace má zatím na účtu přes 72 000 obětí. Kolik bude cíl? Desetinásobek nebo stonásobek?
K věci okupace Československa? Bylo zvražděno 360 000 obyvatel protektorátu. Kolik by mělo být zabito nepřátel podle židovsko-křesťanské tradice a zásad ?
Kolik je adekvátní počet proti 6 milionům židů a 20 milionům Slovanů?
to je
hodně dobrý 👍
Nevím přesně, čí je to vina,
že nás žere rakovina. Nadčlověčí, nebo podčlověčí, vždycky někoho, něčeho a něčí. Mě už to moc nesere, že nás všechny sežere.
Zachráněná lebka svaté Zdislavy bude vystavena při sobotní pouti
No, církev svatá oficiálně na sex nikdy nebyla a tak vystavuje jenom ženské lebky. Ale lidské lebky vystavují i různé kmeny kanibalů.
Nečtou bibli
„Nezhotovíš si modlu ani podobu...“ odkazuje na Druhé přikázání Desatera. V biblickém textu (např. Exodus 20:4) Bůh zakazuje vytváření jakýchkoliv model nebo zpodobnění čehokoliv na nebi, na zemi či ve vodě za účelem jejich uctívání.