Navzdory všemu

Autor

Původně jsem myslel, že téma sta let výročí republiky se mi vejde do jednoho článku. Ale mám toho na srdci víc a tak začneme už den před oslavami. 

Můžeme se na oněch sto let republiky dívat různě. Bude se mluvit o svobodě, demokracii, totalitě, sudetských němcích, bude se mluvit o propadu HDP a ústupu z výsluní vyspělého světa. Bude se mluvit o tom, jak jsme byli francouzský protektorát, pak německý, pak sovětský a teď jsme kolonií EU a lepší to nebude. Mladá nána z pražské neziskovky bude především nadávat na Zemana a Babiše, ale zřejmě by nedokázala ani vyjmenovat všechny prezidenty, jak jdou za sebou. Sedřený horník před důchodem pamatující zašlou slávu svého stavu, ten bude mluvit zase jinak. Nebo možná nebude vůbec mluvit a jen se ožene hajcmanem. 

Já bych chtel být optimistický a mám k tomu dva důvody. Jeden chci nastínit dnes a druhý zítra. Takže: 

Navzdory všem klikatým cestám dvacátého století jsme tady pořád. Palacký měl pravdu - byli jsme před Rakouskem a jsme tady i po něm. Přes všechny choutky všech mocností kolem, to hlavní se jim nepovedlo. Neudělali si z nás ani poslušné pejsky, ani nás neasimilovali a ani nás nevyhladili. Pořád jsme tu. 

Možná jsme kolonie ve které nám nic nepatří, ale na druhou stranu, kdy jsme měli elity, které ten svůj kapitál používaly pro svůj národ? Čest výjimkám. Možná za totáče zůstávaly peníze doma, ale že bychom díky tomu měli tak suprovou zemi, která hravě předběhla Německo, to tedy zrovna ne. Kdo mi vyjmenuje deset českých velkokapitalistů jakékoliv doby a jejich akciovky či rodinné podniky, kteří by měli v srdci náš národ a tuto českou kotlinu? Většinou, jakmile u nás někdo zbohatl, tak najednou z něj byl euroobčan, evropan a styděl se za to, že vyrostl mezi těmi zaprděnými čecháčky.  Takž národ by na tombyl stejně, jen by si na nás otevírali hubu česky a ne německy. Ostatně naši buržousci se vždycky jako první přidali k jakékoliv okupační moci. 

Díky elitám tady opravdu nejsme. Nemáme žádné elity na kterých by náš národ stál a víte co? Mně nechybí. Jsme tady navzdory tomuto faktu, jsme tady i když nemáváme českými vlajkami na každém rohu a i když si nepřikládáme ruku k srdci při hymně a naši žáčci nepřísahjí vlajce každé ráno, stejně jsme tady i když na nás má chuť osmdesát milionů Němců. 

V historii nám naše pány popravili, zabavili jim majetek nebo je poněmčili. Stejně jim to nepomohlo. Dělali to ekonomicky i vojensky, zkoušeli to demokraticky i diktaturou. Vnucovali nám Quislingy, přijeli na nás s tanky, zavřeli nám vysoké školy, měli tady třímilionovou pátou kolonu, ale nakonec Němci táhli heim ins Reich a my tu jsme pořád. 

Jsme na tom nejblbějším možném místě v Evropě.  Každý blbec, který se dostane k moci, tak táhne přes nás. Každý si sem přijde naloupit, odvážejí nám naše poklady už od třicetileté války. A víte co? Pořád je co krást. Komunisti to tady prý zhuntovali (slova mojí učitelky), ale dvacet let bylo co privatizovat a rozebírat.  A teď? Máme třetinové platy oproti Německu, jsme jen ta montovna, ale pořád se tu montuje a většina keců o přesunu výroby jinam, jsou jen plané výhružky. 

Jsme možná jen kolonie, ale máme nejnižší nezaměstnanost v Evropě. Máme mizerné politiky, naše elity se po povýšení okamžigtě odrodí, vysávají nám kapitál, chčijou nám na hlavy, ale pořád jsme tady. Mohou se tam v Berlíně vzteknout, mohou si v Paříži nadskakovat, dokonce mohou ve Washigtonu rozkazovat, ale jsme tu furt. 

A navíc, naše země je docela pěkná. Nemáme ji rozstřílenou jako Jugoslávie. Nemáme ji ekonomicky zlikvidovanou jako Venezuela, nemáme dluhy jako USA, nemáme mafii jako Itálie a nemáme chalífát jako Francie, Belgie a Holandsko. Nemáme ochlasty jako Rusko, nemáme feiministky jako Švédsko. Nemáme bigotní katolíky jako Polsko. Tedy máme, ale orpoti zmíněným zemím máme různých kreténů jen pár. 

 A pořád máme naší řeč, kterou se málokdo dokáže naučit tak, aby to nebylo poznat po první větě. 

Víte, já vlastně ani nevím, jak je to možné, že navzdory všem těm klikatým dějinám jsme neskončili jako Lužičtí Srbové nebo jako Bosna. Ale vím, že to nezajistil ani kapitál, ani elity a ani politici. A tak si nedělám hlavu z toho, že nic podobného nemáme. Nepotřebujeme to. Naše státnost, náš národ a naše češství roste z jiných zdrojů. 

 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

obecně oblíbených omylů...

V Rusku se v průměru vychlastá o 1 l (slovy jeden litr) kořalky méně, než v ČR (HEJ, SÉGRA, DOUFÁM, ŽE ČTEŠ!) Vyzdrojujte si sami, třeba na wiki.
Poláci jsou bigotní akorát na hubě. Akorát nemají koule do toho kostela jednoduše nejít. Ovšem již tak 40 let pozoruji, jak zástupy řídnou, a to tak, že velmi. A za další, není důležitá návštěva svatosstánku, alebrž hospody k němu přiléhající. Tam se teprv rozjíždí společenský život.
Dluh, který má ČR, je již nyní NESPLATITELNÝ v reálném čase. Tedy je to technicky nemožné, pokud se nepoužije tajných zaříkávadel, jako je např.: abrakadabra, terembotynamazané, simsalakun, škrtánínulnabankovkách a tak všelijak podobně.
Český chalífát bude, jen se nebojte. A ani to nebude trvat tak dlouho, jak si myslíte. I než jak si myslím já.

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pár oprav oprav

"Dluh, který má ČR, je již nyní NESPLATITELNÝ v reálném čase." První otázka je, zdali jej některá ze stran chce splatit.
Pokud bych byl strana půjčující, asi bych za žádnou cenu nechtěl aby mi byl dluh splacen a to hned ze dvou důvodů. První je stabilita výnosů, druhým je garance států. On totiž ten úrok je vcelku obstojný (máme napůjčováno 1600 miliard a z toho je obsluha dluhu jak se onomu úroku vznešeně a jistě i korektně říká, 50 miliard ročně) což je sice jen 3 procenta, ale pěkně v termínu a natvrdo. Přerolování dluhu již ale nebude za ony 3, ale 3,5.
Druhá strana na splacení nemá, ale má na své straně nástroj zbraň velkého kalibru jak jej i tak splácet. Oním nástrojem je inflace. Takové to nepostřehnutelné, zato trvalé okrádání.

O jistinu nejde nikdy, úroček to je to pravý ořechový. Jistina se jednou splatí sama. Za 20 roků je dluh-jistina s inflací poloviční, ale úrok za těch 20 roků je 75 procent jistiny.
Tyto kupecké počty znají židé velice dobře.

Trvalý odkaz

No, ono to svého času celkem nahnuté být začínalo. A zrovna tehdy sehrály některé ty naše - přitom již téměř odrodilé - elity poměrně důležitou roli. Ať už byl jejich motiv jakýkoliv. Nechat to jen na té lidovosti, už tady jako politický národ nejsme.

Trvalý odkaz

Vidláku, zapomněl jste na kulturu, to je to, co je tmelem národa, to co dává smysl používat a pěstovat češtinu.

Česky psali skvělí spisovatelé, velká plejáda básníků, dramatiků, český jazyk nádherně užívaly cele generace vynikajících herců, vytvořilo se u nás nepřeberně výborných filmů, měli jsme světové malíře, fotografy, architekty...

Trvalý odkaz

Ani v době temna,ani Švedové,ani Rakousko,ani SSSR,nás tak nezrujnovaly,jako teď po Klausově privatizaci.
Máme mafii,že i Sicilská mafie bledne závistí.I v době kdy se státu daří,hospodářské výsledky výborná,tak se stejně zadlužujeme.
Pokud na nás lehnou USA přes výdaje na zbrojení,tak dopadneme jako Venezuela.Polsko jako židovský,tak se nedivím jejich bigotnímu katolicismu,když víme,že katolická víra je jen odnož Judaismu.
Bohužel,nemáme České elity,jenom jelita typu Novotný,Putna.

Trvalý odkaz

Trestuhodně zapomínáme na elitní vydavatele elitních internetových deníků!

Dokonce i na sám vrchol této elity - Vidláka a Vidlákovy kydy !

Pokud přijímám s určitými rozpaky Zemanův seznam letošních vyznamenaných, pak je to z jediného důvodu:

CHYBÍ MEZI NIMI VIDLÁK !!!

Trvalý odkaz

Zemědělče, od doby ministra financí Babiše se nezadlužujeme. Nesmíte skákat na špek Kalouskům, kteří kvičí kvůli schváleným rozpočtovým deficitům. Rozhodující je výsledek, ne plán.

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Laco G.
Přiznávám,nejsem odborník na státní rozpočet,nějaké informace čerpám od Vlka,Šichtařové.MF i statistického úřadu.
Někdy z jara,MF prodalo státní dluhopisy za více než 100 mld. a právě Šichtařová se podivovala proč,bylo naznačeno MF,že je teď výhodné prodávat dluhopisy,že máme dobrý rating a výhodné úročení.Právo se i já podivuji,když se republice daří,tak se zbytečně zadlužujeme.
Jinak byste mohl zaznamenat snižování zadlužení,snižováním státních výdajů.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Se státními financemi je to jako s účetnictvím firmy, takže se hodnotí od do, Jestli se v mezičase zvýší nebo sníží zadlužení nehraje to roli, důležitý je rozdíl mezi 1.1. a 31.12.. A ten je jasný, saldo klesá, sice minimálně, ale neroste jako za Kalóska o 200 miliard za rok.

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale zadlužujeme se, a pořádně. Kreativní účetnictví, které provádí Babiš je jen kreativním účetnictvím. To umí každý vidlák: vzít, prodat co se dá, třeba obrovské množství dluhopisů, a vyrobit účetně kreativně aktivum, které dluh posune a silně zvětší do budoucna.

Když on už s tím začal Václav Klaus a nazýval to privatizace. Získané peníze používal na vylepšení státního rozpočtu, takže byly přebytkové, ale za cenu výprodeje majetku. Další vlády v tom už jen pokračovaly.

Pokud Babiš (Šilerová) prodají státní dluhopisy, tak státní dluh zvyšují. Pokud dřívější dluhopisy splácejí, tak dluh naopak snižují. Stát si ještě vloni půjčoval za mínusové úroky, takže nám věřitelé platili za to, že nám půjčovali, Takže dluhová služba se snižovala.
Jak jsem psal zemědělci, důležité je saldo na konci roku, ne rozpočet (plán). Babiš nastoupil do funkce ministra fifnancí 24.1.2014 a
Ta salda byla:
2014 -19,6 miliardy (přebytek = oddlužení)
2015 9,3 (deficit = zadlužení)
2016 -59,6 (přebytek = oddlužení)
2017 11,3 (deficit = zadlužení)
Takže celkem saldo za vlády pana Babiše nad financemi 58,6 miliardy snížení státního dluhu. Zdroj wiki státní dluh a mfcr.cz .

Trvalý odkaz

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-je-neco-skutecne-ska…

To je něco skutečně skandálního. Procházíme jedním z nejpochmurnějších období našich dějin. Když se nebudeme bránit, české etnikum bude zlikvidováno. Sociolog Petr Hampl varuje

citace z rozhovoru - doporucuji k precteni

Pokud dokážeme dost rychle obnovit a posílit vlastenecké cítění, včetně odhodlání bránit vlastní zemi všemi prostředky, potom máme slušnou šanci, že přežijeme. Pokud vlastenecké cítění obnovit nedokážeme, potom budeme rozprášeni, území českých zemí připadne jinému etniku, a budeme tu moci zůstat nanejvýš v roli nějaké trpěné menšiny s omezenými právy. Po pár generacích pak vymizíme úplně. Obnova bojovného vlastenectví je tedy otázka života a smrti,“ říká sociolog Petr Hampl.

Co názory, že nezávislý stát vůbec neměl vzniknout, že si neumíme vládnout a tak dále…

V každé zemi se občas objevují kolaboranti, kteří tvrdí, že by bylo nejlépe zahodit samostatnost a stát se poddanými nějakých cizinců. Nicméně reálná dějinná fakta ukazují úplně opačný trend. Čím samostatněji se v českých zemích rozhodovalo, tím byly úspěšnější ekonomicky i společensky. Čím více rozhodování bylo předáno do ciziny, tím hůře se u nás žilo. Tahle zákonitost je patrná i třeba v rámci komunistického období nebo ve staletích, která tomu předcházela.

Připomenuli jsme si i kulaté výročí Mnichova. Jaké poučení pro nás Mnichov má pro náš dnešní vztah k Německu?

Jednoznačné poučení říká, že spoléhat se na spojence je pošetilost. Až dojde na lámání chleba, spojenci budou hájit svoje zájmy, nikoliv zájmy naše. Kdo nedokáže zajistit bezpečnost vlastními silami, ten je bezbranný.

Tak tomu bylo v Mnichově. Tak tomu bylo po celé dějiny tisíce let předtím. A tak tomu nejspíš bude do konce věků.

Trvalý odkaz

Všichni nám předkládají jako exodus tzv. elit jako něco špatného. Ale zkusme se na něj podívat z jiného úhlu. Co kdyby dnes všechny ty naše pražské kavárenské elity emigrovaly do zemí svých snů? Dotyční lidé by se nemuseli trápit se zaprděnými čecháčky a mohli by si nádherně užívat dobrodiní multikulturní společnosti. A ti, kdo zde zůstanou, by měli pokoj od těch, kdo se za svou národnost, národ, vlast a spoluobčany stydí.
Možná je tedy naopak exodus elit a několik vln emigrací žádoucím jevem. Co kdyby třeba emigroval Jakub Janda nebo Pavel Novotný? Je jedno kam půjdou a jakým směrem, hlavně hodně daleko a nezastavovat dříve než po 3 000 km.
Takže těch několik emigračních vln bylo možná požehnáním pro Čechy, Moravany a Slezany. Jinak jsme dopadli jako Lužičtí Srbové nebo Polabští Slované. Proto v Bruselu správně odhadli, že naopak chtějí rozbít etnickou homogenitu ČR, Polska, Slovenska, Maďarska, atd. a chtějí nás sem nacpat imigranty. Jenže nás chrání naše chudoba, tedy třetinové platy oproti německým.
Další krok EK? Stejná dávka pro všechny imigranty, což v důsledku způsobí, že se nikdy neintegrují, protože budou svým okolím nenáviděni jakožto protekční spratci.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Elitou není pražská kavárenská elita. Stejně jako mudrcem a vzdělancem není ten, kdo má štempl z univerzity. Odborníkem není ten, koho za odborníka prohlásí Česká televize.

Odchod/exodus elit je skutečný problém. Protože odchodem a neustálou likvidací skutečných elit došlo k situaci, kdy mylně za elitu považujeme sluníčkáře, kavárníky a univerzitní skvadru, případně celebrity jejichž jedinou předností je ukázat se s hlubokým výstřihem a průsvitnou podprsenku, a celou řadu lidí lezoucích někomu z vychcanosti do zadele.

Když ta dnešní tzv. elita se elitou prohlásila sama a sami si doložili svá tvrzení. Něco podobného provedly univerzity v Pobaltí, kdy si navzájem citovaly své odborné články. Asi 5 univerzit v tom pokračovalo a totálně tím rozbily žebříček hodnocení vědeckých prací založený na citacích v jiných článcích. Něco podobného provedl i Martin C. Putna, který má jednu citaci svých děl a to svou vlastní, kdy v jedné své práci citoval jinou svou práci. Ale prohlásil se za čelného představitele elity národa.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

i když by to, samozřejmě, mohlo být lepší. Migranti musí pochopit, že nejsme Němci, že je tady nikdo vítat nebude. Že do Česka jedině za trest, že tady nebudou mít žádné zázemí jako v Německu, kde jsou milióny Turků. Že na nás neplatí iluze o přizpůsobení, protože máme 600 let zkušeností s cikány.

Největší zlo páchají lidé. kteří jsou ochotni imigraci z úplně odlišného prostředí tolerovat, či dokonce vítat. Jde jen o hrstku lidí, ale mají dost velký vliv, a je je dost slyšet, takže ovlivňují především to, jaký názor si dělá zahraničí. Nejhorší by bylo, kdyby převážil názor, že Češi budou brblat, ale smíří se s invazí.
Babiše nemohu zatím moc odsuzovat, manévruje docela šikovně, na to, jak je na EU hospodářsky závislý.

Trochu Vás opravím, protože cikáni, kteří na území ČR přicestovali od prvních výskytů ve 13. století, se postupně nakonec asimilovali za staletí. Mají veskrze česká příjmení. Pak přišel Hitler a vyvraždil je. Z asi 6000 se jich po válce vrátilo asi 500. V roce 1945 byl takový chaos, že po 3 měsíce byly otevřené hranice, kterými přicestovali cikáni z Rumunska a Maďarska. Takže jejich integrace probíhá od roku 1945 a po celou dobu se stejnými úspěchy.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gerde, to nenávidíte některý národ vzdálený od nás více než 3000km, že by jsi k nim nasadil naše elity ala Janda?

Přiznám se, já takové nepřátele nemám. A také všichni okolo mají takových vypečených "elit" domácí provenience, jak ke mě jdou informace, dost.

Pánové, děkuji za názor, ale je jedno, kterým směrem se vydají. Pokud na sever, tak po 3 000 km je tam jen sever Norska. Laponců je málo, pustiny jsou liduprázdné. Je to tak akorát, aby vlastním tělem zachraňovali lední medvědy od smrti hladem. Na severovýchod je to akorát na Island. Ten má pusté vnitrozemí. Na západ jsou Azorské ostrovy, součást EU. Na východ je to přesně na východní břeh Kaspického moře. Kazachstán nebo Turkmenistán. Ale nejzajímavější je směr na jih, kde je Mali, Niger, Čad nebo Súdán. Tam by se vítači cítili ve svém živlu.
Přeci bych je nenechal utopit. Zato sežrat medvědy ano, byli by poprvé ve svém životě něčím užiteční. :-)

Bohužel se obávám, že právě ten jih, tedy Afrika, bude u nás a za chvíli. Všimněte si, co je dnes hlavní téma politiků, když hovoří o migraci. Zhruba 30 - 35 let těžil velký kapitál z budování po válce a dosával z kolonializace, pak mu pomohl rozpad Východniho bloku a teď táhnou do Afriky, samozřejmě pomáhat, protože Agenda 20030, tedy 17 cílů udržitelného rozvoje. Prolejzám teď stránky neziskovek a mají to uvedené téměř všechny jako svůj program. "...je to komplexní a tranzitivní vize lepšího světa pro všechny. Plán na vymýcení extrémní chudoby. Cíl 1 zní: Vymýtit chudobu ve všech jejích formách všude na světě."
Naše vláda má Sněmovně do 15.11. předložit své stanovisko ke globálnímu paktu o bezpečné, řízené a legální migraci (má se podepisovat začátkem prosince). Byla bych hooodně překvapená, kdyby bylo nesouhlasné.
Chtěla bych být optimista, co se týče naší budoucnosti, ale jsem v tom škarohlíd. Příchod většího množství Afričanů k nám, plus dlouhodobá manipulace skrze reklamu, rozpad rodiny, úpadek vzdělání atd. Kéž byste měl, Vidláku, pravdu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/americka-agentura-pro-mezinarodni-r…
USAID je Americká agentura pro mezinárodní rozvoj. Jedná se o nezávislou agenturu federální vlády USA. Její oficiální cíle zahrnují poskytování "ekonomické, rozvojové a humanitární pomoci po celém světě na podporu amerických zahraničně-politických cílů."

Trvalý odkaz

Nepotřebujeme žádné skutečné zemědělce. Nepotřebujeme nikoho, kdo by něco uměl. Nepotřebujeme žádné skutečné techniky. Nepotřebujeme žádné lidi, co umí řemesla. Nepotřebujeme žádné šikovné lidi. Nepotřebujeme žádné chytré lidi.

Víte co, i tak je naše země pěkná. A pořád máme naší řeč, kterou se málokdo dokáže naučit tak, aby to nebylo poznat po první větě. (atd...)

V této souvislosti jsem si, Trumpe, vzpomněl na Hrušínského s kocovinou , který říká v Slavnosti sněženek:
"Tady by bylo tak krásně...kdybych tady nebyl já!"

(Bože, jak já jsem depresivní! A to je teprve sedmadvacátýho!)

Trvalý odkaz

Ano, Vidláku, v naší zemi přežíváme díky našemu plebejství. I já, občas si hrající na elitáře, se k němu ve skutečnosti hrdě hlásím. Přežíváme (a mne tak úplně špatně), mj. díky našim haškovsko/cimrmanským plebejským genům.
Měl pravdu, ten elitní gauner, co ho ti naši plebejci právem popravili, jsme smějící se bestie. Díky pánubohu za to.

"Od hostinského Palivce nemůžeme žádati, aby mluvil tak jemně jako pí Laudová, dr.Guth, pí Olga Fastrová a celá řada jiných, kteří by nejraději udělali z celé Československé republiky velký salón s parketami, kde by se chodilo ve fracích, v rukavičkách a mluvilo vybraně a pěstoval se jemný mrav salónů, pod jejichž rouškou bývají právě salónní lvi oddáni nejhorším neřestem a výstřednostem."

Ostatně, dnes jsem s bujarým veselím zjistil v denním tisku, že první zástupce náčelníka generálního štábu naší armády se jmenuje Baloun, takže nic není ztraceno!

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Godote,
toho Balouna jsem nepostřehl!

Ale třeba je Baloun první rorýs (kdyžuž ne genderově vhodnější vlaštovka) kdy zástupci českého plebejstva začínají infiltrovat mezi vládnoucí elitu, aniž by byli syny velkého Izraele, duhově sexuálně genderoví agenti putinovského kapitalizmu
či servisní jelita ospalého mezinárodního šlechtického multimiliardáře z Orlíku.

Jméno Baloun zavazuje.

Doufám, že je zárukou alespoň toho, že česká armáda, která se v poměru počet aktivních bojovníků /ku počtu mrtvých hrdinů úspěšně probojovala na první místo na světě (počítáme pochopitelně pouze bojovníky demokratických cizineckých legií)
alespoň prosadí do armádních kuchyní VŠECH demokracií pokořených zemí světa vepřo-knedlo-zelo !
(Nebo přinejmenším halal mutaci kozo-knedlo-zelo.)

Trvalý odkaz

Tak jsem slyšela záznam projevu prezidenta 27.10.2018 a pro jistotu si našla i tištěný text. A nějak mi logicky podivně stále nesedí věta níže. Já teda nevím, ale jaký tam dle té věty řekl, že máme ten úkol? Zabránit, aby se útoky neopakovali mi zní dost divně, asi fakt blbnu...
Pro mne by tam bylo logičtější: zabránit, aby se tyto útoky opakovaly, než neopakovaly...
Nespletl se prezident, a nebo nechtěně řekl pravdu, že máme od spojenců za úkol udržovat chaos a kšeft s vojenským materiálem .......!?

Toto řekl:
"Od té doby uplynulo sedmnáct let a naším úkolem je zabránit, aby se tyto útoky neopakovaly."..

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-proje…

Majko,
negace negace je těžký oříšek pro rodilého mluvčího, natož pro překladatele do zaoceánské cizozemštiny.

Podle vývoje vojenskopolitické situace můžeme posléze tvrdit, že vrchní velitel našeho vojska neřekl co řekl, nýbrž že řekl, co neřekl (a naopak).

Vámi nadnesený výrok lze ovšem vyložit ještě třetím způsobem:
Soustřeďte se na sloveso OPAKOVAT!
Žádný útok, páchaný jen trochu schopným nepřítelem se NIKDY neopakuje! Můžeme říci, že co útok-to originál!
Náš prezident má plán - chce nepřítele nechat usnout na vavřínech, aby OPAKOVAL útoky na naše chlapce, tj.aby útočil stejným způsobem.
Na tento typ útoku budou již ovšem naši chlapci nejpozději po svátcích plně připraveni, takže takovéto útoky budou odrážet levou zadní.
Naši chlapci svému prezidentovi rozumějí!

Ale schválně zkuste projev (včetně tohoto mého vysvětlení) hodit do gůgltranslátoru a po zpětném překladu uvidíte, že z toho vyleze ještě větší kokotina než to, co jsme my dva s prezidentem ZDÁNLIVĚ napsali.

https://www.lidovky.cz/svet/v-reakci-na-utok-na-ceske-vojaky-omezily-us…

Cz hrdobec dostal doživotně po držce a Amíkům za to zatrhli kontakt s jejich afgo spojenci na vycházkách. Nic většího bych z toho nevyvozoval, po kolikátý asi za ty roky války. Ale jestli je to nějakej univerzální vzorec - co exlej hrdobec, to alespoň míň vycházek pro rambíky - tak by při >2 počtu rakvistů rambíci museli možná bejt furt na ubykacích a určitě by je chytla ponorková nemoc, takže by ze sebe začli dělat reálný zombíky! Kdo má kurva pořád věřit tomu, že plíživý prohrávání s neplíživym omezováním je jasná cesta k vítězství?

Rada sice k hovnu, ale kdybyste jí zrealizovala, určitě byste už nikdy vysvětlení nechtěla. Napsat dva identický dopisy, jeden samýmu prezidentujícímu vrchnímu dědkologovi a druhej jeho udatnýmu bééékánkovi. Kdyby vám štěstí přálo, odepsali by vám oba a po přečtení dvou superpamfletů byste jistě došla k názoru, že se na nějaký chápání povýšených zatvrzelců můžete příště s klidem vysrat, což bývá pro intelekt zřejmě prospěšnější než zácpa debilitami :-).

Měl na mysli útok 11.9.2011 na World Trade Center, který spustil celou tu válku proti terorismu. Bohužel v zabránění hanebně selháváme. Účast Saúdů byla v dokumentech k 11. září cenzurována už v USA, za vraždu novináře neuděláme ani "Ty, ty, ty! Ještě jednou, a bude to podruhé!" tak nevím, jak lze zabránit tomu, aby se útoky neopakovaly, když sem Frontex a neziskovky vozí imigranty a s nimi teroristy, seč jim síly stačí.
Němci teď řeší, co se sirotky po členech Islámského státu. Naučili se zabíjet, mají vymyté mozky. Jediná možnost je poslat je do muslimské země, kde budou šťastni.

Ti mrňaví černoši z Namibijské pouště mají mlaskavky a my holt máme zase "Ř" a dvojitý zápor, který logicky vysvětlit nelze a naopak lze na něj svézt jakékoliv neobratné vyjádření, ála teď pan prezident.
Skutečnému výrazu např. "nikdy bych to neudělal" může porozumět jen rodilý Čech, pro každého jiného je to pitomost.
A jen pro zajímavost - cizinci se potýkají nejen s naším "Ř" a dvojitým záporem, ale třeba i se "zmrzlinou". Vyslovení ZMRZ v jedné řadě se prý vzpírá fyziologickým zákonům - a vidíte - jde to... :-) .

A nebo je tam naopak té logiky až příliš...
Každý z těch dvou záporů v "Nic nevidět" se totiž vztahuje k něčemu jinému.
a) Ono "Nic" vyjadřuje zobecnění (konkrétní by bylo "Nevidím to" -> například hledám v úloze nějakou chybu, nevím jakou ani kolik jich je, tudíž jsem v rovině obecné, ale nedokáži ji nalézt - (nic vs. něco) nebo vyjadřuje zdůraznění záporu (nic vs. vše; oslepnu a v hrůze vykřiknu "NIC nevidím".) Vtip je, že zdánlivě logická věta "Nevidím vše", jež by mohla nahradit onen druhý význam zdůrazněného záporu může v češtině znamenat též, že z vybrané množiny vidím jen část - nevidím ji celou, "vší". "Nic" ve smyslu zdůrazněné negace je tak vlastně jediný možný způsob vyjádření.

b) Ono "Nevidím" se pak nevztahuje k tomu, na co koukám, ale k tomu, kdo se kouká.

Tím zdvojeným záporem v tomto případě popisujeme víc, než pouhé nevidění něčeho/všeho. Vzato důsledně, můžeme si větu rozebrat pomocí otázek: 1) "Co dělám?" - "Nevidím!" (neguji vidění) 2) "Co nevidím?" - "Nic!" (něco zobecněné v záporu či zesílený zápor).

IMHO, zamyslíme-li se, je i "Vidět nic" samo o sobě logický i fyzikální nonsens, byť filologický možná nikoliv). Nic prostě vidět nelze. A ani ta věta nedává logiku (Srovnej s: "Co dělám?" "Vidím!" "Co vidím?" "Nic." -> ale já přece NEvidím! A pokud vidím, tak něco vidět musím, jinak nevidím!)

Kdybych to měl shrnout, problém dvojité negace a dalších podobných jevů našeho jazyka je spíš v jejich složitosti a komplexnosti - možná až přehnané.

K záporům: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=4062

"Jestliže se větným záporem (zápornou větou) popírá obecně, t. j. za neplatné se prohlašují všechny možné případy, jichž se zápor týká, přistupuje k zápornému slovesu ještě zobecňující záporný výraz s ni- (nemám nic, ani jeden se nevrátil) nebo výraz podobné platnosti (tu není žádná pomoc; za mák tomu nerozumí = ani za mák, ani trochu). Výrazů s ni- může být ve větě několik, obecnost záporu se jejich hromaděním jenom zesiluje, na př. nikdo nic neví, nikdo nikde nic neviděl, neměla na světě nikoho a ničeho"

Dvojitá negace jako komprese

Mně ta dvojitá negace připomíná spíš komprimaci - asi každý zde zná třeba soubory ZIP či RAR, kde jde prostě o zmenšeninu do které bylo nacpáno něco většího.

Čech prostě řekne zkomprimovaný základ a chápe, že mnohdy je tam mnohem víc souvislostí a záležitostí, než jakoby ta slova samotná uvádějí. Když však ta samotná slova řekne cizinec, tak očividně myslí jenom to co říká a o žádných hlubších věcech které jsou v tom napasovány prostě nemá většinou šajn. Někteří ho mají, ale pro to, aby vyslovili všechno, musej říct všechny věty z kterých se to skládá, kdežto Čech to prostě může říct i chápat zapakovaný.

Kompresní příkladné NIC NEVIDÍM klidně znamená ANI KOUSEK Z TOHO CO JE PŘEDPOKLÁDÁNO VIDĚT, NEVIDÍM. Co je na tom rozvinutym nelogickýho? Nic :-) čili ani kousek nelogiky to neobsahuje = ryze logické :-).

Čech z NIC NEVIDÍM bude chápat: i jakýsi předpoklady, i obraz jako celek, i to že může vidět jen nějakou část obrazu, i že s tim třeba bude nějak dál naloženo atd.
Cizinec svým VIDÍM NIC většinou akorát sděluje, že něco co tam měl vidět jako celek, tam není. Tečka celý hotovo. Žádný mnohem hlubší další souvislosti. Když po něm budete chtít předpoklady, obraz jako celek, části obrazu, jak s tím dál naložit atd. budete mu muset ke každý týhle souvislosti říct něco samostatně, čímž ho přesytíte a bude k nepotřebě, i když nasranej že je za debila a že toho po něm chcete moc.

Takže když budu chtít mluvit s cizincem, nebudu na něj moci mluvit jako RAR či ZIP, ale jako třeba mnohem větší TXT který z toho rozpakaju. I když jak známo: Skálou nepohneš a blbci nevysvětlíš! [Arabášská logika pro pokročilé, výrok 28].

Trvalý odkaz

Kedze zijem na SK dlhsie ako v CSSR :D nad niektorymi vasimi argumentami mi vazne spadla sanka.
Skuste si dat vo vasich argumentoch miesto CR .. napriklad Afganistan... oficialne ma ten stat o rok menej nez vy/my/vyberte si :D
Elity ziadne, furt ich niekto sulozi :D a zeby boli happy ze maju kulturu afurt ich nik nevyhladil?? :D Mozno ze oni maju tu smolu ze maju strategicke nerastne suroviny a v CR je prd :D

Trvalý odkaz

No, trochu nerozumím, s čím polemizujete. Chcete snad říct, že Afghánci nejsou rádi, že dosud existují jako Afghánci? Že by jako byli fakt raději, kdyby je už ti cizáci konečně postříleli, nebo alespoň odnárodnili (pomineme-li, že národ "afghánců" neexistuje)?

A pokud chcete říct, že jim - na rozdíl od Čechů? - nestačí jen to, že existují a mají své zvyky, jazyky a tradice - tvrdí snad Vidlák, že máme rezignovat na požadavek být státotvorným národem? Ať čtu Vidláka horem dolem, vidím pravý opak.

Mimochodem, aby mohl národ existovat jako politický státotvorný národ... musí především existovat. Naopak to nefunguje.
Pokud vám spadla čelist z jiných důvodů, zkuste to, prosím, upřesnit.

Trvalý odkaz

As being a core point guard, garage and other three split the difference is that they is the team recruit and organizer. In additional words, he can't become novak on the perimeter around looking forward to <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> someone else to supply him the ball. We take novak to some comparison, everything also - reference counted for individuals each a 3-pointer facilitates objects, and to moment, after statistics, novak found shock as to hit 3-pointers, 149, 146 can be a teammate's pass and attack; Three-point shots hit your second more this season Ryan - Anderson is not any exception, he hit <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> in 213, has 206 relies on your friend's passing.

The garage He each of the 3-pointer this season, you'll find 105 of 3 is just not sending (272), to put it differently, is to create options, nasty sto vote. This trick inside team's star, such seeing that flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, Paul, but often because an individual errs, physical strength ingestion, to the number of that time period few, and the hit ratio just isn't high. But obviously can be an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times just isn't assists quantity highest throughout alliance,<a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> even better compared to lebron James thrown in more all 3-pointers, along with the shooting is in a league all five such not assists free-throw shooting players from the fifth (41. 8%), each quality and quantity. Obtained together, the three points in order to thrown into space is not an easy thing, should have the forty percent three-point shots must create his own shots, this how tired! Essentially the most precious is, no make any difference when and where, and how to make moves, garage has a high percentage. It is no wonder that the manager of the warriors when Bob myers lately told the Associated Media said: "as long seeing that it's garage, to receive the ball is reasonable. inch.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock shoes</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Soccer Cleats</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein underwear</a> <a href=http://www.airmax270.us>air max 270</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>ultra boost 4.0</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>nike kyrie shoes</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe bryant shoes</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron Shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno running shoes</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7 Cleats</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>nike lebron shoes</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy outlet</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>curry shoes</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a>

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.