Nějak se nám ztrácejí

Autor
Štítky

Tak nám ten koroňáček stále nechce přejít v neškodnou chřipečku. Dnes se dozvíme, že včera přibylo dalších 2000 diagnostikovaných nakažených a stále častěji nám říkají, jak je to s těmi lůžky v nemocnicích. A vrcholem všeho bylo, že Šafrovo fórum vypustilo velmi ošklivý článek o Pirkovi, že se prý nemá montovat do epidemiologie. 

Když už i Śafr usoudil, že bojovat proti Babišovi pomocí Pirka a jeho řečí je kontraproduktivní, to už musí být jó vážné. 

Omlouvám se všem svým pražským čtenářům, ale jsem vlastně rád, že Praha stále zůstává v čele pokroku (i když Brno se snaží držet krok) a tak my vidláci a vesničani budeme mít tak týden času se připravit na to, čím už Praha bude procházet. Není to žádná velká výhra, ale alespoň něco. 

A nějak se vytrácejí hlasy o neškodnosti koronaviu. O ztrátě svobody a spiknutí mluví den ode dne větší exoti. Každý nový článek o neškodnosti koronaviru má stále větší problémy s pravopisem. 

Pojďme si zcela bez vzájemných výhružek i bez vzájemného přesvědčování o své pravdě říct, jak to vnímáme.  Pojďme si věcně popovídat, co si o koronaviru myslíme. Já to načnu: 

Není to ani neškodná chřipečka, ale není to ani dýmějový mor. Nemít moderní přístroje, zřejmě bychom v roce 2020 zažili nebývalou vlnu chřipky s nebývalým množstvím úmrtí. V dlouhodobé statistice mrtvých by se objevil hrbolek. Virus možná není nebezpečnější než nějaká solidnější chřipka, ale rozhodně je nakažlivější a umí zařídit, že se moc rychle po sobě nakazí tolik lidí, že to dokáže přehltit nemocnice. 

Všude kolem nás, především v té demokratické a vyspělé západní Evropě mají mnohem větší restrikce a omezení, než si u nás troufne pomyslet i Prymula. Konstatuji tedy, že jestli u nás dochází k útoku na svobodu a demokracii, tak je to útok celkem vlažný a poměrně ubohý. Chudáci germáni, ti už musejí proti nám žít v nové nacistické totalitě. V každé restauraci vypisují všechny údaje o sobě... hrůza, dokonalý policejní stát. 

Pokud se bude Babišovi přehazovat, že moc omezil, pak málo rozvolnil, pak moc rozvolnil a pak zase moc omezil a budou mít pocit, že je to správný způsob politického boje proti Veĺkému Bociánovi, tak já mu to naopak budu házet. Už proto, že se snaží něco dělat a možná to dělá i špatně. Ale alespoň  něco dělá. Ti ostatní jen kafrají a doufají, že mu to zlomí vaz. 

Ve švédsku vláda nenařizovala, ale stejně lidi do restaurací přestali chodit. Mají podobný ekonomický propad, jako kdekoliv jinde v ojrópě, ale jako bonus mají pořádně naštvané obyvatelstvo, protože těch šest tisíc mrtvých mělo rodiny.  Až po volbách budou zase všichni přemýšlet, jak je možné, že v mladém krásném a chytrém Švédsku tolik lidí volí "extrémisty", tak já bych věděl.

Mně samozřejmě vůbec nevadí, když mě někdo přesvědčuje o tom, že celý koronavirus je jen uměle vyvolaný strach, který pohánějí média a lidi v pozadí, aby na tom pořádně vydělali.  Ale říká se to i v Bergamu? Troufne si tam někdo podobné závěry vyvěsit na fejsbůk?  

Koronavirus přišel jako na zavolanou. Všechno se na něj teď dá svést. Andrejko si mohl půjčit půl bilionu a nikdo ani nepípl. Stejně tak zaťaly všechny vlády takovou sekeru, že je to zcela mimo naše chápání. A ještě víc mimo naše chápání je, co se s těmi penězi udělalo nebo ještě udělá.  A všechno se najednou narovnalo... začalo víc pršet, přetaly lítat letadla, nikdo neudělal pro omezení emisí všeho druhu tolik, co tahle breberka. A nikdy nebylo tak moc vidět, že král je nahý. Ukázalo se a ještě se ukáže, kolik tu máme doopravdy blbců a protože to nebude tak úplně bezbolestné, lidi si to budou douho pamatovat. 

V posledních dnech spíš přibývají nemocní ve špitálech. Kromě toho už mám kolem sebe dost známých, co to mají a tak vidím, jak je den ode dne komplikovanější i ten blbý test na virus. Trasování už se vzdalo úplně. Můj kolega z práce to nejspíš chytil někdy předminulý týden a fakt trvalo sedm dní, než se mu objevily příznaky. Ale kontakty se řeší až ode dne, kdy měl příznaky. Takže už prostě nestíhají a jen mechanicky plní nějaké nařízení, které už dávno nemá žádný smysl. Stejně tak trvá pořád déle, než vám po testu sdělí diagnózu. Za mě už teď nestíhají ty nově nakažené ani zapisovat do statistik. Už má smysl jen sledovat ty vážné případy v nemocnicích. 

Tolik za Vidláka. 

Teď vy. 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.2 (70 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

a buď lehké nachlazení, nebo chcíp několikadení, stále ale nedosahující pořádné chřipky s mátožnými stavy

Ano, je možné, že to někomu ublíží více. Mnoho lidí je vážně nemocných, ba dokonce umírá, a pro ně to může být poslední kapka. To ovšem není důvod k celospolečenské hysterii.

Průměrný počet slepic: 3 (38 hlasů)

Ona se žádná hysterie nikde nekoná. Zmatek vytváří ti, kteří nerozumí tomu co se děje. Čím méně toho porozumění co se děje tím, více sebevědomých hlášek kravin jak, že smrtnost se limitně blíží nule jako důkaz, že se nic neděje. Ano smrtnost se limitně blíží nule. Ale růst počtu smrtí plyne z něčeho jiného. Stejně jak ta nebezpečnost pro lidskou společnost je úplně někde jinde. Ale čím sebevědomější odborník, tím víckrát bude opakovat tuhle už mantru.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

je teda ta nebezpečnost pro lidskou společnost?

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

..vyplývá, že jedno hlavní kriterium , aby mohl být vyhlášen epidemický stav chřipky u nás, např dle KHS Ostrava je to " ...jedno z kritérií, které vypovídá o počínající epidemii chřipky je počet nemocných na 100 000 obyvatel. Jde o hranici okolo 1600 -1800 ..." (dříve to byl počet 2000 aktualně NEMOCNÝCH , samozřejmě že evidovaných nemocných)...tedy že toto kriterium nebylo zatím překročeno. V žádné zemi, blíží se této hranici Belgie a Kostarika. Takže jim držím palce.

Odbočím.
Stačí mít prý u nás nejmenovanou restauraci provozovanou nebo vlastněnou člověkem původem z Izraele, vyvěsit cedulku že se v ní koná ryze soukromá akce ...a rázem máte po potížích s nějakou policejní , pardon, hygienickou hodinou, tvrdí jeden můj známý. Už třetí den (zcela náhodně jde o dny , které následovaly po vyhlášení restriktivních opatření - co se týče omezení provozní doby do 22.00) se prý tam odehrává taková " soukromá akce", do ranních hodin. Dodává, že když tak se dotyčný začne ohánět antisemitismem - a to pak prý sklapne každý náš orgán.
Jak jsem koupil, tak prodávám, ale nemám důvodu mu nevěřit.

Průměrný počet slepic: 3.3 (19 hlasů)

Dej odkaz!
Nebo nelži.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

I když nejste “Semita” proste po 22 hodině soukromá akce. Jinak mám pocit, ze na rozdíl od jara na to nyní kazdej kálí. Tento týden jsem absolvoval 3 akce: Oslava 50ky cca 60 lidi - všichni bez rousek. Pohřeb v kostele cca 300 lidi ... rousky tak 50%. a včera burcakove slavnosti pod otevřeným nebem cca 200 lidi... ani jedna rouška... toliko zprávy z Moravského venkova.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

A funguje to i v případě, že dotyčný člověk z Izraele je vlastně Palestinec? I Palestinci jsou semitské kmeny.

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

Jeden by řekl, že soukromé neveřejné akce jsou povoleny. Takže s tím původ nemá co dělat. Soukromou uzavřenou akci nikdo nekontroluje. U nikoho a nikde. Ale za všechno mohou Židi, jak známo. Univerzální berlička. Takže u Arabů to zřejmě nefunguje.

Průměrný počet slepic: 4 (8 hlasů)

...fungoval stále a jen jako noční bar ? Čirou náhodou se ty " soukromé akce" začly tam konat ausgerechnet teď, po 22. hodině , den co den ? Buď jste prosťáček, blb, anebo navedený blb.
:-D)))
To, že , cituji : "za všechno mohou Židi"..... to že tvrdíte ve veřejném komunikačním prostoru , to bych , být vámi , nechal smazat. Protože byste mohl klidně si jít za to i sednout do vězení, byť byste stokrát tvrdil, že jste jen pozoroval......
Poprostě pana Vidláka, on vám isto vyhoví.

Průměrný počet slepic: 1.7 (6 hlasů)

I ten vir se objevil za podezřelých okolností. Neomezená migrace, nepokoje, BLM, útoky na západní Evropany, cancel culture, rušení svobody slova, atentáty, války. Pak taky někdy hodně prší nebo je sucho. To nemůže být náhoda. Někdo za to určitě může. To je z toho, když se odvede polovičatá práce. Jako v případě Arménů. Ale na uspokojivém vyřešení problému, co s nimi, už Erdogan s podporou Merckelové, pracuje.
Pravidla musí platit pro všechny a nikdo se nám tu nesmí roztahovat. Je dobré, že to monitorujete. To s těmi soukromými akcemi je pobuřující, to máte pravdu. Máte dobrý postřeh, víte i o něčem dalším?

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Proste mi to sdelil jeden muj znamy, tot vse. Se vsemi temi detaily (rad se vyptavam, to abych vedel, ze jde aspon trochu o popis skutecnosti, ne napr. jen o nejakou predpojatou predstavu).
O cem dalsim ? O vsem o cem jsme se bavili ?
Chcete odkaz ?
:-D)))

Ne, vazne. Je to zase o tom Dickensovi (uz jsem ten citat sem daval vickrat) , proste nekterym lidem i takove chovani imponuje. Libi se jim, jak na to nekteri umeji vyzrat. Chuj s temi, kteri poctive zavreli, chuj s nemocnyma....

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

„Sláva není abstraktem, sláva je konkrétní věc jako zeď a jako zeď se musí stavět. Hezky od základů, kámen po kameni a cihla po cihle — a to dělají bratří. Bratrstvo ovládá celou žurnalistiku: napište román, dejte hrát na divadle kus, vydejte vědeckou práci — jste-li bratrem, máte předem jistý úspěch.
I v politice, jste-li bratrem, budou vaše řeči vždy pochváleny, vaše činnost uznávána, každá vaše akce najde u nás podporu. Vaše chyby budou zmenšeny, omluveny nebo zamlčeny.“
(J.S. Machar)

No, zřejmě i v pohostinství.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Nějak mi uniká, v čem je privilegium, když vás nechaj si uspořádat soukromou akci, kde se všichni pěkně nakazíte a riskujete zdraví.

Já vnímal jako privilegium spíš vězně, co zůstali zavření v karanténě a bachaři byli drakonicky kontrolováni.

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

A neotravuj.

Průměrný počet slepic: 2.7 (12 hlasů)

Chemické zbraně jsou velice účinné při použití proti nechráněné živé síle vojsk nebo při zneužití proti civilnímu obyvatelstvu. Výroba je relativně levná, některé potenciální otravné látky se používají v průmyslu jako suroviny ve velkém (chlor

V této době bylo využíváno především průmyslových škodlivin (později nahrazených cíleně vyvinutými látkami jako tabun, soman, sarin, VX), zejména pak chloru (který se přeléval po bojišti jako hustá mlha, vléval se do zákopů a leptal měkké sliznice, vnikal dýchacím ústrojím do těla a ničil respirační cesty) a v té době nového hořčičného plynu, yperitu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chemick%C3%A1_zbra%C5%88

Převal se do zákopů a leptej sliznice. - Když už neumíš psát k věci.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/prehled-hospitalizaci

Kdo se ztrácí/ztratil jsou leda tak pacoši na inteznivní péči. 168 kousků z 10 milionů je mi pořád málo. Při nemoci kde 90% pozitivních otestovaných a tisícům pozitivních a neotestovaných nic není, tomu zbytku je špatně a mají větší či menší chřipku a ten ještě menší zbytek 809 kusů je teda v nemocnici s problémy. Z nich má 168 velké problémy, ale kolik jich má další nemoci nebo jsou prostě jen staří se moc nedozvíme. Jak moc se falšuje úmrtnost, S KOVIDEM taky nevíme. Případy tu byly a motivace pro tyhle činy jsou peníze od pojištoven státu a podobně jako vždy.

Smrt díky lékařské péči byla odsunuta z domácností a bytu někam daleko (do nemocnic), a díky očkování, práškům a vědě si snad každý myslí že tu bude do 100 let. Ne nebudete když na své tělo budete srát a, přežírat se nesportovat a pak v nemocnici lehnete na postel a řeknete doktorovi spravte to. Prostě staří, nemocní a slabí umírat budou na cokoliv co jde okolo, ale zrovna kovid má teď nejlepší propagandu v novinách.

Kolik lidí letos zatím umřelo na silnicích?

Průměrný počet slepic: 3.7 (31 hlas)

To musí být děsně fajn, když máte nějakou nehodu/příhodu, ze který byste se vylízal a mohl žít dalších dvacet let a vy tam místo toho chcípnete na breberku, protože si nějaký hovada musej jít zahrát volejbal či házenou a pak si museli skočit do nemocnice na návštěvu. protože je nemá co kdo omezovat.

Bouračky na silnici se jaksi nepropagují exponenciálně.

Ač se to mnoha lidem bude zdát překvapivé, tak máme nějaká pravidla silničního provozu, ve skutečnosti ještě starší než auta, z těch pravidel se dělají zkoušky a jsou drakonicky vzmáhána vysokými pokutami, odebíráním bodů a i vězením.

Když budeme půjdeme na covid jako na dopravu, tak bude pokuta dva litry za špatně nasazenou roušku, deset litrů za porušení karantény a jednak se to lidi rychleji naučej a jednak stát vybere jistě několik desítek až stovek miliónů v prvních pár dnech.

Průměrný počet slepic: 3.6 (16 hlasů)

– zatiaľ si z vírusom neporadili iba tí pacienti, ktorí mali rakovinu vo vysokom štádiu, infarkt, ……a obete autonehôd . Podľa zákona MUSELI byť všetci takýto vyhodnotení ako obete vírusu.(MZČR)
Keby mali politici jedinú mŕtvolu zomretú IBA NA KORONAVÍRUS, tak by ju ukazovali po republike.

Průměrný počet slepic: 2.6 (9 hlasů)

Stačí být v nevhodnou dobu, na nevhodném místě, a máte smůlu.
Nemocnice bude plná těch, kteří odmítají roušku.
Zbytečně.
Já, jenom já .......
Sobečci.

Průměrný počet slepic: 3.8 (10 hlasů)

Dávám vám 5 slepic, aby vám to nebylo líto.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

je lidská.

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

Přesto vám za něco lidského lidsky rozbijí hubu v hospodě a za jiné lidské věci vás lidsky pošlou do vězení.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

8.5.20 jsem zde v diskusi napsal, že až lidem otrne, začnou jančit a následovat bude práce domobrany. Například ve Škodovce, kde každá minuta zastavení výrobního pásu znamená milionové škody.
No a začali jančit, například v Práglu zde https://www.novinky.cz/domaci/clanek/na-karlove-moste-povecereli-lide-u… jako rozloučení s epidemií.

"Slavnostní hostinu uspořádal spolek Piána na ulici ve spolupráci s městskou částí Prahy 1. „Chceme vyslat signál, že se zde opět žije a těšíme se na všechny slušné návštěvníky Prahy, kteří přijedou za jejími krásami,“ říká o akci starosta Prahy 1 Petr Hejma."
Na fotografii je vidět rozjařené lidi bez roušek.

Copak říká pan starosta Prahy 1 dnes? No asi proklíná plukovníka Pinocheta a hlavně Babiše za to, že včas juchání nezarazili.

Nejlépe to řekl dnes premiér Slovenska Matovič, když konstatoval, že 30% populace na nařízení kašle a že kvůli mladým zmrdům, co takto ohrožují starší obyvatele, si nebude brát glazé rukavice.
No Babiš ještě 7 dní musí dělat, že je slušňák a prosit o porozumění. Ještě 7 dní!

Ona už i protivládní ČT si uvědomila, že to s tím štvaním přehnala a začíná couvat. No bodejť ne, pražské tažení proti Babišovi bez roušek se změnilo v zaklapnutí nikoliv našich, ale hranic okolních států, kromě Polska. Takže lyžování v Alpách? Zapomeňte milí odpůrci Babiše, s rouškou, nebo bez roušky.
A jak už jsem několikrát napsal. Epidemie breberky skončí cca za rok, t.j. na konci března-dubna 2020, až bude vakcína, a....

Úspěšnost vlád států během epidemie bude posuzována podle:
1.
Počtu zemřelých na cv-19, nebo se cv-19 na 1 milion obyvatel.
2.
Poklesu HDP během epidemie.
3.
Růstu zadlužení veřejných financí k HDP.
4.
Počtu nezaměstnaných.

Hádejte jak je na tom Česko v uvedených ukazatelích pod vládou Babiše k dnešnímu dni, t.j. po 7mi měsících trvání epidemie ve srovnání se státy Evropy?
Hlavní viníci epidemie u nás, protivládní média, tvrdí, že jsme na tom nejhůř v Evropě. Opravdu?
Schválně zapomínají uvést, že za posledních 14 dní, ne v kumulaci od března.

Průměrný počet slepic: 4.3 (26 hlasů)

jediné, co se děje, jsou vládní omezení a jejich důsledky.

Ano, ostatní státy s podobně vystrašenými vládami zavírají hranice. Ovšem, kdybychom nedělali nic, do vávno jsme promoření a v lednu můžem na lyže,

Průměrný počet slepic: 2.2 (31 hlas)

O děkuji ti velký Karlosi že máme toho koroňáčka stále víc, což nás nevýslovně obohacuje. I těch mrtvých máme stále málo.

Průměrný počet slepic: 4 (12 hlasů)

To že jsi, milý Laco, vystrašená ovce, která předposraně reaguje na každou manipulativní lež ohledne koronafašismu, mě docela překvapuje...a rozhodně tě to neopravňuje nazývat moudré a normální lidi "zmrdy". Více než dvě třetiny zdravotníků, včetně vědců a lékařů, ví, že je celá covidhysterie jen nástroj ke zotročení mas a zbraň při genocidě bílých lidí!
Jdi se se svou zbabělou pózou někam zahrabat...zmrde!
Výborně Carlosi!

Průměrný počet slepic: 1.9 (13 hlasů)

"Více než dvě třetiny zdravotníků, včetně vědců a lékařů, ví, že je celá covidhysterie jen nástroj ke zotročení mas a zbraň při genocidě bílých lidí!"

Tak tohle je na cenu. Která příjemce asi nepotěší.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Zdroj by nebyl?
Nebo to jsou jenom pindy mindráka?

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Josef (neověřeno)

Trvalý odkaz

myslíte samozřejmě Borka, kterého cituji? Na zdroj se musíte zeptat jeho :)

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

:-)

Zatím bez slepic

Dej odkaz, kde jsou uvedeny výsledky průzkumu, z nichž vyplývají ty 2/3.... vlastně sorry - ty VÍCE NEŽ 2/3 zdravotníků, kteří ví, že Prymula s Babišem zotročují masy

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Chcete dovést další breberky?

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

Tak v lednu můžeš bejt buď na lyžích, nebo taky tuhej. Případně, pokud vyrazíš na lyže do zahraničí (od tebe bych to očekával, takovejm jsou Krkonoše malý), můžeš se lehce ocitnout v péči orgánů, který si v pokrokových západních zemích nebudou s takovými kokoty jako ty brát podobné servítky jako nemožný a neschopný Babiš v zaprděných Čechách pár dnů před volbami.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Do Polska?

Zatím bez slepic

pak mi ale vy\světlete, proč se cizina tak brání pouštět k sobě čechy? A nemyslím tím jen němce

Průměrný počet slepic: 4 (3 hlasů)

Slovům slovenského premiéra by se dalo možná více věřit, kdyby je podpořil i svými činy. Na začátku září byl totiž na svatbě svého spolustraníka, kde většina přítomných, včetně premiéra neměla roušku. Mezi 150 svatebními hosty byl i slovenský ministr financí, podpředseda parlamentu a někteří poslanci.
V odkazu je krátké video rozhovoru Matoviče s novinářkami o té svatbě, v němž premiér zlehčuje roušky i covid. Matovič je pokrytec na entou.
https://www.infovojna.sk/article/video-servilni-korporatni-redaktori-ko…

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Citoval Napoleona: "Na vojně se mění situace každým okamžikem."

Na začátku září byla jiná situace. Teď je vážnější.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Ano, ale slovenský premiér a ostatní političtí svatební hosté nedodrželi vlastní nařízeni, které pod hrozbou pokuty vyžadují od ostatních.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

opravdu jsou protivládní media hlavní viníci epidemie? LN a MF jsou protivládní?

Průměrný počet slepic: 2.2 (9 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Protože od počátku vedou kampaň zlehčující epidemii, zesměšňující veškerá protiepidemická opatření vč. používání roušek, napadající všechny, kdo se snažili a snaží alespoň zpomalit šíření nákazy.

Ano, LN a MF jsou protivládní.

Průměrný počet slepic: 4.5 (16 hlasů)

nebyl jste to Vy, kdo zde tvrdil, že koronavirus je kampaň aby někdo nekřesťansky vydělal na vakcině.?

Průměrný počet slepic: 3.2 (10 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zvlášť, pokud byl vyroben a vypuštěn člověkem.
Ale i v případě přírodního původu korunáče je beze vší pochyby, že se z toho farmafirmy budou snažit vyrazit maximum. Zejména pak z vakcin.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

je to úkolovka od vlastníka, kampaň

Průměrný počet slepic: 2.3 (6 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.