Odkope se sám

Autor
Štítky

Čím dál častěji mám dojem, že v posledních deseti - patnácti letech u nás politici končí svou kariéru téměř bez výjimek tím, že si ji sami zničí. Hlídací psi demokracie na to nemají prakticky žádný vliv, žádná kauza ani skandál nejsou dost velké, různí Koudelkové a člověci v tísni s tím také nic nenadělají, takřka nulový vliv mají i odboráři a osobně si myslím, že vliv loutkovodičů v pozadí se také přeceňuje. Letošní jaro nám ukazuje, že ani dvousettisícová demonstrace s profesionálním ozvučením a mediální silou takřka všech velkých médií prostě nestačí. 

Pamatujete ještě Standu Grosse? Rezignoval kvůli podezřelé koupi bytu. Samozřejmě se pak nic neprokázalo a po své politické kariéře ještě vydělal peníze mnohem podezřelejším způsobem, ale v klepetech neskončil. Mnohem víc mu do politického hrobu pomohly jeho vlastní kecy, jak se zamotával do svých vlastních historek, kdo mu na byt půjčil, přičemž všichni ještě měli v živé paměti bilbórdy na kterých vše myslel upřímně a byl sociální demokrat. 

Paroubek také dojel na to, že měl papalášské kecy a poslal těžkooděnce na czechtek. Kdyby neudělal nic, pokud možno nevystupoval v médiích a nepůsobil arogantně, mohl se politický vývoj v naší krajině ubírat jinam. 

Topolánek se poměrně rychle stal Tupolánkem. Stačilo pár výstupů v médiích, pár slibů nocí dlouhých nožů, pár dalších blbých keců pro Lui, znamení pro Kalouska, že je jednička a bylo po žížalkách. Dotvořil to ztopořeným penisem v Toskánsku nahradil ho Nečas. Ten se pak odkopal svojí velkou láskou k Janě Nagyové. Ve chvílích nejdramatičtějších pro celý národ ukázal, že jedna vášnivá hajtra pro něj znamená víc než vláda a šel... 

Sobotka byl premiérem úspěšné vlády, ale stačilo aby párkrát v médiích řekl, že ještě neví, co si má myslet, protože partajní předsednictvo mu nedodalo noty a hladce prohrál volby. Hamáček má nakročeno k tomu samému z podobných důvodů. Prezentuje se jednoduše jako zbabělec.

V všech případech byli tito politici odejíti díky namydleným schodům jejich bývalých kamarádů, kteří se už nemohli koukat na to, jaké střevo si postavili do čela.  

Naopak, když šlo o prachy a korupci, tam ruka ruku myla. Tam se zázračně objevovaly zprávy, nebo mizely, svědci měnili výpověď, pravice nebo levice, všichni byli stejné víry a jedinou výjimkou je Rath, protože ho policajti vyhmátli přímo s prachama v krabici. A stejně je problém ho odsoudit.

Všimněte si také, jak opatrný je Babiš. Nejde o motýle nebo jiné podobné ptákoviny. Ale řekněte mi, kdo víte, jaké má Babiš skutečně úmysly? Je promigrační nebo proti? Nebo někdy tak a jindy jinak? Co říká pro veřejnost, co pro papaláše v EU a co doopravdy chce? Chce malý štíhlý stát nebo ještě zdokonalit ten byrokratický moloch, co už máme? Jak to chce řešit s Evropou? Jaký chce mít hospodářský model státu? Jaké má dlouhodobé cíle? Tu a tam najdete nějakou analýzu u Vlka, ale že byste měli jasno, jaký Babiš doopravdy je, to nevíte a neví to nikdo. Ani ten Kmenta, co o něm napsal knihu Boss Babiš o něm neví nic, protože tam má píše takové bláboly, že se to nedá vydržet. Jestli někdo Babiše znáte a víte, jaký doopravdy je, máte u mě prostoru kolik si řeknete. 

Nebo takový Kalousek. Padáky, Pandury, nejdodrbanější rozpočet v dějinách naší země, alkoholik... a je tam furt. Už pomalu tři volební období mu přepovídají politický konec a ono ne. Dokonce si sežene tu řepu Feriho a zase to nějak uhraje. Troufám si tvrdit, že to uhraje i po příštích volbách. Jednoduše proto, že ani u něj nikdo neví, jaké má vlastně úmysly. Opět nevíme, co říká pro nás, co pro politiky, co pro novináře a o co mu doopravdy jde.  

Zeman je kapitola sama pro sebe, ten si na své nepředvídatelnosti postavil celou kariéru. A přitom má také svoje motanice u klenotů, podporu venezuelského Guaida (existuje ještě vůbec) a další a další. A podle všech statistik je nejdůvěryhodnější politik v zemi.

Tihle hoši prostě ne a ne se odkopat. Takovému Drahošovi stačila dvě televizní vystoupení a všichni (včetně jeho příznivců) o něm věděli všechno. Ani skoro nemusel nic říct. Jen se odkopal. Nebo taková Kateřina Jacques... Jednou v křeslě u Krause, jedna jednoduchá otázka o biomase a byla odvařená na věčné časy.

Všimněte si také, že se většina našich politických mrtvol odkopala nikoliv pod palbou nepřátel, když na ně novináři dotírali jako zuřiví psi, nebo díky skryté kameře, ale při vlastní tiskovce, kterou si sami svolali a tam prohlásili, "pánové, kdo z vás to má?" Nebo seděli u Moravce, Krause a dostávali předem dohodnuté otázky, moderátor kolem nich kroužil jako kolem broušené vázy, nebo měli rozhovor a focení o teploušských věcech na témata zcela mimo politiku. Nebo sami zadali výrobu bilbórdů a ukázali celé republice, jak jsou přiblblí. 

Zvláštní nadání v tomto ukázal Drahoš, který dokázal v přímém přenosu při nejsledovanější debatě říci, že mu na Zemanovi nejvíc vadí, že je prezidentem dolních deseti milionů. Jednou vyřčené slovo ani párem volů nevrátíš...

Příštími adepty na odkopání jsou Mikuláš Minář a Jakub Roll - dokud nemluvili a jen organizovali a svolávali přes fejsbůk, tak byli nejlepší. Pak dali pár rozhovorů před přátelskými moderátory a řekli, jak to vidí dál. (nechceme Babiše, ale nechceme do politiky, nezpochybňujeme ANO, stačí že bude bez Babiše a vlastně vůbec nevíme, co bude zítra a vlastně jsme si ani nepřečetli ústavu, že by Zeman s chutí sebral všechnu moc, to nás ani nenapadlo...)  Aby ještě vůbec nějaká listopadová demonstrace byla... 

Když to shrnu, vlastně nepotřebujeme žádné investigativce, kteří hledají tajemné miliardové korupční kauzy. Stejně nikdy žádnou nevyšetřili pokud ano, tak strčili do báně jen malé ryby.

Bohatě nám postačí Václav Moravec, Jaromír Soukup a Jan Kraus. Ať si do  svých pořadů klidně svolávají svoje kamarády, ať mají pocit, že mají prsty na tepu dějin. Politik se u nás nejsnáze zničí tím, že se mu navodí pocit pohodlí, nadřazenosti, nezničitelnosti a on pak začne mluvit, moderátor ho nechá, protože je kámoš a o půl hodiny později má celý národ jasno. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

zbabělec, nýbrž bezmozek. Neboli dvounožec s absencí jakékoli, i minimální schopnosti uvažovat o chloupek dále, než je horizont času příštího žrádla.

Ad Gross.
Šaškárna s bytem, kterou by klíďo ustál, kdyby všechny otravy poslal do prdele tak, jak to v téže době udělal Tlustý. Když začali hlídací čoklíci ňafat o jeho aktuálním majetku, vyzval je, ať laskavě odkvačí na kriminálku dát trestní oznámení, anebo na berňák a neotravujou ho.
Kdyby totéž udělal Gross, mohl rýžovat dodnes. Šance na další melounky byly.
Standík Koloťuk vydělal balík jednoduchým způsobem. Schválil Třineckým železárnám státní dotaci na odprášení aglomerace za 2 mld. Kč a vzápětí "výhodně" nakoupil majoritní podíl akcií dcery železáren - provozu elektrárny, aby to pak od něj koupil samotný majitel TŽ za jistotu desetinásobku.
Sto míčů čistá ruka. Tou čistou rukou myslím i odpočítané vedlejší výdaje a berně, neboli po novočesku daně. No neber to.
Až budu velkej - taky budu hnědej..., chci říci, vlastně napsat, Grossovej...

No tentýž byznys se měl dělat s Indem - totiž Mittalem - totiž bývalým En Háčkem - totiž někdejším NHKG Ostrava. Akorát to už nějak Koloťuk nedal, páč byl odejit.
A Ind šel to vývrtky, páč v takových byznysech se slovo drží, tedy za ty prachy...
A pokladníci ČSSD šli do vývrtky taky, že ano... ,
... tolik prachů a Matička Strana zase hovno...

Zatím bez slepic

z Kerametalu, kterého tam instaloval Ruda Ovčaří. K Rudovi jezdil Zeman na noc, když byl na Ostravsku. Dělal jsem Rudovi topení, z okna bylo vidět enháčko. Říkal mi: ještě kouří... chtěl ho koupit za babku, nevyšlo... tak koupil Ateliéry Barrandov a potom zbrojovky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Inu, dokud člověk neříká nic a prostě je, je vlastně ideální nádobou, do níž si volič může sypat vlastní projekce, aniž by musel řešit nějaké to potlačování reality...

Zatím bez slepic

to je případ Mináře a spol. z milionu chvilek. Stačí, aby se vymezil proti Babišovi a hned má na úspěch zaděláno. Hlavně neříci nic konkrétního, to by lid dělný nemusel rozdýchat. Největší nepřítel je Babiš a Zeman a ty je třeba zlikvidovat. Kdepak, já nechci do politiky, já to dělám pro blaho lidu (jasně).
No a pak si tam pozve jáchuje (jáchuj je prý skutečná odvozenina od jáhna) ze SUDET, pár tlučhubů z pražské kavárny a vsadím se, že tam na Letné byl nejeden, který začal přemýšlet o tom, kam se vlastně dostal.

Zatím bez slepic

In reply to by L.C. (z Kosy) (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdepak, já nechci do politiky, já to dělám pro blaho lidu (jasně). - To uz tu jeden kdysi rikal. Taky mel rad od malicka nemce, zvlast ty v uniformach a pak tu leta prezidentoval. Ted se tu po nem pojmenovavaji knihovny, ulicky, namesticka, lavicky a brzy i zachodky.

Zatím bez slepic

také jsem si na toho pána vzpomněl. Co se týká těch záchodků, tak leckdo si ve spojitosti s ním na ten záchodek vzpomene. Pravda, vzpomene spíše ten poněkud obhroublejší název onoho zařízení.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V nejdůležitější televizní debatě před prezidentskými volbami se Vladimír Moravec zeptal pana Knížete na Benešovy dekrety. Pan kníže odpověděl, že dnes by za to šel Beneš do Haagu (myšleno před Mezinárodní trestní tribunál). A volby byly rozhodnuty.
Veřejnoprávní média pak obviňovala Zemana, že toto téma vytáhl. Nebyla to pravda, tu otázku položil Vladimír Moravec. Dokonce to i později přiznával. Jenže opoziční politici snad ještě doteď tvrdí, že Zeman vyhrál volby na základě lží. Přitom se Schwarzenberg odkopal naprosto sám, s pomocí kamaráda Vladimíra Moravce.
Tím poklesla důvěra ve veřejnoprávní média a opoziční poslance velkou měrou, neboť tu debatu sledovalo hodně lidí. Ostatně asi stále bude přístupná na serveru České televize.

Zatím bez slepic

Na tom knížecím výroku bylo úžasné sledovat, jak si zprvu vůbec neuvědomoval, co říká. Jak narazil na stěnu vlastní sociální bubliny ve které se pohybuje on i jeho poradci. A co hůř, následně začal naprosto směšně kličkovat, místo aby, když už to jednou řekl, prostě s drzým čelem trval na svém...

https://www.youtube.com/watch?v=L4YyclNaGkc

"...celá vláda, včetně prezidenta Beneše, by se ocitla v den Haagu"..."Já jsem nikdy neřekl toto o prezidentovi Benešovi (...)to jste řekl vy"

Zatím bez slepic

ovladam cestinu slovom i pismom a po tyzdni v Praglu by mi nik nehadal inu lokalitu - tak pekne viem zatahovat :D :D :D
Ale dekodovat, co si tam to kniezacie dielecko mumla... tvl... to som si zosilil zvuk a nieco pustil 2x. Teda ak by toto vyhralo...dovidopo

Zatím bez slepic

Třeba si poslechnout knížecí remix české hymny... https://www.youtube.com/watch?v=-hpl4caJSrA
Jako bojovat o prezidenta a nechytat se ani na hymně... A když sliboval že se postará o slabé a nemocné (s ohledem na vládu, v níž seděl...)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Před časem jsem četl rozhovor s nějakým psychiatrem, ke kterému prý chodé zhroucení politici, protože jsou všichni v podstatě neustále pod tlakem toho, že jsou neustále ve střetu tří zájmů, značně protichůdných. První je zájem sponzora v pozadí, druhý je zájem voličů a třetí je zájem samotného politika. Člověku z toho časem začne hrabat. Ustát to a umět to na všechny strany okecat, v tom vlastně spočívá profese politika. Kudy z toho ven? Zřejmě by to chtělo změnu způsobu financování politických stran tak, aby ti vlivní kmotři v pozadí v podstatě nesměli strany financovat a politiky tak ovlivňovat, aby tito pak dělali kmotrům protislužby. Ovšem lze to vůbec? Funguje to tak někde na světě? A má to nějaká strana v programu?

Zatím bez slepic

In reply to by Kadlas (neověřeno)

Trvalý odkaz

1/ Lze, ale nikdo by tu stranu nevolil
2/ Nefunguje. Fungovalo to jen velmi částečně v době, kdy členství ve stranách bylo masovou záležitostí.
3/ Nemá, ale můžete založit SVKŠ - Stranu Vypatlaných Kadlasovo Šílenců. Pokud překročíte po deseti letech pilné a nezištné práce jedno procento, máte u mě demižón kalvadosu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To je právě tím,že je do popředí postrkována osoba s nulovou znalostí a bez poradců se neobejde,jen aby plnila přání těch poradců.Prezident Zeman ví o co jde,tak se nezakecá,nebo to přebije bonmotem.Schwarzenberg,to je jiná liga,proto už spolupracoval s Havlem před rokem 1989 a dále,jemu jde o šlechtické majetky a právě Benešove dekrety v tom brání.Snad jeho poslední výrok,aby TOP vedl další šlechtic,tak doufám,že mu to voliči dopřejí,aspoň 1% hlasů
Také o tom uvažuji,není charakterní osobnost,aby se brzy neodkopal,že není na něj spolehnutí.
Babišovi zatím vychází kličkovat,ale dlouho to trvat nebude,odkope se také i kvůli tomu,že EU není na tom dobře.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

kamarádovi 8M za zakázku v Kostelci. 2 roky se táhl soud a výskedkem bylo, že zaplatil 4M mimosoudně. Burešovi jde čistě o prachy, nic jiného ho nezajímá. Pro ně udělá všecko.

Zatím bez slepic

Mám to jen z doslechu: Známý kamaráda (větší soukromý zemědělec) měl mít obchodní jednání přímo s Babišem, obával se toho, ale korektnost jednání si pochvaloval. Více nevím.

Zatím bez slepic

In reply to by Hejtman (neověřeno)

Trvalý odkaz

dělal jsem ten rozpočet za 8M osobně.

Zatím bez slepic

á já znovu žasnu, co je ten Váš kamarád za blbce. Pokud byl pevný v kramflecích, byl trouba, že přistoupil na mimosoudní vyrovnání. Jenže on asi pevný v kramflecích nebyl.
Já si tipnu. Něco Agrofertu dodal a jak to už u českých zlatých, vychcaných ručiček bývá, dodávka vykazovala závady. Tak ji Agrofert odmítl proplatit.

Zatím bez slepic

jste nikdy nezkusil podnikat. Ovšem nikoli stylem nákup - prodej, ale něco vytvořit, vykonat nějakou službu a pak čekat na proplacení faktury. Týden, měsíc, rok, dva, tři.

Znám ze svého oboru desítky případů, kdy vyjebanci udělali balík dluhů, pak sami na sebe vyhlásili konkurs a mimosoudně nabízeli odkup pohledávek za 30 procent.
A vy jako namočená strana tahající za beznadějně kratší konec. Buď 30 % na dohodu, anebo si počkat na konkurz, nechat vyplatit ze zbytků firmy mzdy a odvody, pak se nechat napást banky a pak se postavit do fronty na možných, avšak zdaleka nikoli jistých 5 %.
Sám jsem do dvou takových tunelů zahučel, ani jsem nevěděl, jak.
Konečné resumé:
placení daní státu za prachy, které jsem nikdy neviděl, a to ve výši sedmimístné sumičky, za ktrou bych postavil i dnes hezkou chatičku a skrblit bych nemusel. A to jsem byl rád, že mi ti zkurvysyni na finančáku umožnili umořovat dluh podle splátkového kalendáře.

Zatím bez slepic

"Mám docela silný pocit, že jste nikdy nezkusil podnikat. Ovšem nikoli stylem nákup - prodej, ale něco vytvořit, vykonat nějakou službu a pak čekat na proplacení faktury. Týden, měsíc, rok, dva, tři."

Targusi, možná vypadám z písemného projevu jako trouba, ale jste vedle jak ta jedle. Podnikal jsem od roku 1987 (ne 1989) až do odchodu do důchodu. Na začátku devadesátek jsem běžně z obchodních partnerů tahal miliony a to i z takových, kteří jezdili v mercedesech a při vymáhacím jednání posílali sekretářku, aby jim zapnula v autě předem klimatizaci, nebo si místo placení dodavatelům pořizovali závodní koně, či jachty. Výrobky mých spolupracovníků jsou po celé republice, i ve Vašich werkstadtech na severu Moravy. Výrobky Targusi, ne nějaké překupované zboží.

Zatím bez slepic

možná vypadám z písemného projevu jako trouba

Nejste to vy, co tu minule doporucoval Horejsiho?

Zatím bez slepic

znám jej osobně. Myslím, že by byl dobrým prezidentem, až Miloš Zeman půjde definitivně do důchodu. Jsou i věci ve kterých s ním nesouhlasím, ale to tak už na světě chodí.

Zatím bez slepic

Je hezke, ze jste uprimny a solidarni s prateli, ale vite jak to je. Ti co volili Zemana budou zas hledat nekoho, kdo je jako on.

Zatím bez slepic

na Aktualne.cz . Nevýhodu má, že je katolík a eurofederalista. Ale jinak je to člověk z lidu, jako Zeman, žádný elitář.

Zatím bez slepic

Já konbtroluju projektu... A vzdy to bylo o jednání bud zhotovitele nebo technika, kdyz se jeden spricil, tak byli problemy, dokud jeden z teto dvojce nezacal resit ego, tak projekt sel docela rychle, i to jak se nadava na statní správu, tak az na jednotlivce, dokazi docela pomoct, protoze sami nechteji moc problemu stim, ze nekdo se bude odvolavat.

Nechci rici, ze Ladiku lzes nebo lze ten komu oponujes, ale docela verim tomu, ze kdyz si dva nejdou na nervy tak pak jeden o druhem vypravi legendy o korektnosti, ale dokazu si predstavit (zkusenost), ze se na sebe dva jenom podivaji a nemuseli ani promluvit a je pruser jak mraky, protoze neco mezi nima je od prirody co nasyra jeden druhyho a pak se vyklada jak je ten druhej velkej hajzl a ti co se k tomu priipletly nechapou, kde se vzala agresivita a anymozita pri jednáních, kdyz se vscihni "chovaj slusne a korektne"...

TAkze muzete mit pravdu oba...

Zatím bez slepic

že jsem je oba posadil do 1 lodi, od kámoše jsem odešel z nájmu. V tomhle nejedu.

Zatím bez slepic

Ládik.
V pořádku,proto si myslím,že kamarád přistoupil na 4Mjen z důvodu,je lepší mít 4M,než nic a prosoudit majlant.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak takhle přesně vypadá vědomá nebo v pro autora v horším případě nevědomá falešná/nesprávná analýza příčin neúspěchu:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-cssd-v-klestich-088-/p_politi…
Pan Mlejnek bude v každém případě gigant. Pokud s takovými analýzami vážně pracují v ČSSD. tak se není čemu divit.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Problém je zastupitelská demokracie a nemožnost odvolat politiky v průběhu jejich volebního období referendem. přitom to je právě věc, na které by se mohli odpůrci Miloše Zemana a Andreje Babiše shodnout. Nevyhovuje Vám politik? Nechte jej odvolat.
Hlavním problémem je to zastoupení, což už v době internetu není nutné. Voliči by mohli mít možnost na nějakou webovou stránku dávat návrhy úprav zákonů, a pokud by se sešel dostatečný počet hlasů, poslanci by byli povinni navrženou změnu zákona projednat.

V dané chvíli jsou problémem stranické kandidátky. Buď je v čele kontroverzní politik, který budí vášně i negativní (Babiš, Zeman, Kalousek, Schwarzenberg) nebo je v čele šedivá beznázorová úřednická myš (Hamáček, Sobotka, Fiala, Klaus), která nikoho nenadchne ani nepopudí. Ve stranických kandidátkách buď vítězí otec zakladatel nebo se do čela dostane zapomenutelný byrokrat. Strany s otcem zakladatelem sice mají jistý mobilizační potenciál voličů, ale stojí a padají s osobou otce zakladatele. Strany s byrokraty v čele sice nikdy nedají nadprůměrný volební výsledek, ale zato mají své jisté voliče, které nerozhodí nic.
Příznivcům Andreje Babiše nadávají do koblih, ale v čem se liší od příznivců Kalouska nebo Sobotky-Hamáčka? Všichni podporují jednoho politika do morku kostí, protože jinak by si příznivci toho politika (a je jedno kterého) připadali jako blbci, kteří spoustu let hájili ztracenou existenci (nyní procitají příznivci ČSSD).
Takové voliče nadávání do blbců od přízně politika neodradí, ale utvrdí. A proto jsou všechny demonstrace nyní proti Andreji Babišovi předem odsouzeny k neúspěchu. Na tribunu se dostanou jen názoroví odpůrci, kteří svým oponentům jen nadávají. Zvát někam na demonstraci Svěráka, Mádla, Čvančarovou, Polívku, Geislerovou a jiné podobné existence nemá smysl. Ti, kdo na demonstraci přišli, přesvědčovat nepotřebují. Ti, kterým na demonstracích nadávají, jen ztratí možnost změnit názor.

To je také hlavní příčina neúspěchu pražské kavárny a všech stran PAL (pravdy a lásky). Všem okolo jen nadávají, tak zůstávají sami jako kůl v plotě. V takové situaci se pak paradoxně daří šedivému Fialovi, protože sice žádný názor nemá, ale alespoň nikomu nenadává. A tak se v té záplavě stran PAL jeví jako jediná přijatelná alternativa.
Hloupá vedení jen přitvrzují rétorice a diví se, že jim ubývají voliči a noví nepřichází. Soustředí se jen na tvrdé jádro a to je vždy zatraceně malé, jak se přesvědčují v prohraných volbách.
Babiš žádné názory veřejně neprezentuje, tak je prázdným plátnem, kam si volič promítá své představy, Stejně jako Fiala.
Pouze ČSSD si dokázala vybrat nejhorší cestu. Svou účastí ve vládě popudila odpůrce Andreje Babiše mezi nimi, svým působením ve vládě a podrazy na Babiše zase popudila ty, kterým Babiš až tolik nevadil. Vysloužili si jen punc zrádců a ty nemá rád nikdo vyjma opravdu skalních voličů, kterými nepohne vůbec nic. Pod Hamáčkovým vedením je ČSSD odsouzena k úplnému zániku. Měl se postavit na jednu stranu a postoj měnit až po volbách.

Zatím bez slepic

Socani mě jako jejich bývalého voličepopuzují hlavně tím, že skáčou, jak jim pískaj jejich loutkovodiči místní, další z Brusele/Berlína/Washingtonu nebo odkud, možná to nevědí ani oni sami. Jejich starost není blaho dělníka nebo rolníka, jejich starost je blaho buzerantů a 58 pohlaví, černejch ilegálů znásilňujících v našich polích, zbožíhodopuštění novinářů NašíVašíTV a rádia, cikánů a nemakačenků všeho druhu, dále pak velkoprůmyslníků a jejich potřeb dovážet sem sebranku ze všech koutů zeměkoule do jejich velkomontoven, na který maj daňový prázdniny a do kterých neustále proudí nekonečný kolony kamionů řízených naprostejma tatarama ze zemí, co nejsou ani na mapě. A tak můžu pokračovat donekonečna.
Takže taková strana ať jde laskavě do prdele.

Zatím bez slepic

In reply to by SansLogique (neověřeno)

Trvalý odkaz

ČSSD neví, jakou má voličskou skupinu a dělá všechno proto, aby se zavděčila voličům, kteří ji stejně nikdy volit nebudou, místo aby se na své nevoliče vykašlala a podporovala voliče. ČSSD dělá od nástupu Sobotky obrovské chyby, ale rozdíl je, že jich dělá čím dál více a jejím voličům už došla trpělivost.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlák, asi zaměstnanec Agrofertu, se zde ptá, co že je vlastně Andrej Babiš zač? Vidlák, takový bystrý a pracovitý Babišův záhumenkář a on neví. Nejspíš je to provozní slepotou. Ve firmě tolik o Babišovi dumají a mluví, až jim pro les unikají rozhodující stromy. Myslím, že kroky Andreje Babiše lze v podnikání i v politice docela dobře předpovídat.
Předně pan Babiš je super pragmatik. Takže pracuje s čísly a zase s čísly. V podnikání i v politice. Vzhledem k tomu, že má na české poměry téměř neomezený finanční polštář, může si dovolit najímat na klíčové pozice špičkové profesionály. A ti mu produkují správná čísla.
Za druhé je pan Babiš extrémně pracovitý. Žádný lenoch. A tak neváhá si i v politice věci odpracovat. Na rozdíl od 98% svých konkurentů.
Za třetí je extrémní extrovert a tak když mu jeho poradci řeknou, že je potřeba jít tam a tam a mluvit s místními lidmi, na rozdil od introvertů a lenochů, to udělá a to i za své spolupracovníky.
Za čtvrté je náturou obchodník - byznysmen. Obchodníci jsou zvláštní kasta lidí, kteří mají jednak vysoce vyvinutý cit pro sociální empatii a psychologii, jednak jsou schopni zvládat emoce a to i při vysoké míře rizika. Stres je jejich pomalejší brácha, jak psala jedna česká firma.
Kromě toho všeho má ale zůstatky psychologie starých struktur, bývalých členů KSČ a ROH, ochotných udělat něco pro dolních 10 milionů.
Když máte takto nastavené podmínky jeho chování, snadno si sestavíte algoritmus toho, jak bude reagovat v jednotlivých situacích.
Jediné, co nevím je, jak může při tom všem stíhat občas přefiknout tu svoji hezkou babu.

Takže na odpovědi na Vidlákovo otázky, jak to myslí s EU, imigranty, jaký chce stát atd. a tak podobně jsou celkem snadné odpovědi plynoucí z průchodu algoritmem nastaveným na základě jeho osobních vlastností a preferencí.

Zatím bez slepic

Pane Laco G.
To jste napsal dobře,Babiš pracuje jenom s čísly,má dáti,dal,jinak o Agrofertu ví tak z 10%
Jinak na špinavou práci má své lidi.
Můžete mne vysvětlit,při tak velkém objemu výroby,vykazuje jedno procento zisku a po kdejakém malém podnikateli by chtěl,aby vykazoval zisk aspoň 20%

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Roční uzávěrku s auditorovo zprávou nemá ještě vloženu do obchodního rejstříku. Budeme si muset pár měsíců počkat. Alespon mu odpůrci nemohou vytýkat, že co je ve funkci, tak se pakuje. Možná je to i taktika.

Zatím bez slepic

Jistě geniální stratég to bude, takže "možná je to i taktika"…….
Od té doby, co to je "jeho bývalá firma" a na všechno má jen ty své schopné lidi, se kterými nemá ale vůbec už nic společného, nedohlíží na ně už tak přímo, to bude ta taktika, že se "jeho bývalá firma" nepakuje....uffff

Tak jako je Vlk a kde kdo posedlý ANTIBabiš, Laco má taky nakročeno, ale obráceně.

Dám drze nevyžádanou radu:
Uberte, i tady jsou možná jeho voliči, co ta až nadměrná Vaše adorace PANem Babišem může mít opačný výsledek. A to i pokud jste Laco také jen pragmatik a hájíte si třeba nějaké svoje zájmy.
Maneca prostě napíše poctivě a jednoduše, že ho má ráda a je to, stačí!

Můj názor je , že do té politiky lezou lidi logicky hájit si i své zájmy a drbat ego, a lid by měl mít možnost nejen nechat ty politiky se slovy Vidláka "odkopat", ale je i VYKOPAT (bez ohledu na jméno a stranu) a klidně i "na hodinu", nejlépe i s náhradou škod, jako v každém jiném zaměstnání....

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pana Babiše hodnotím podle čísel, která dosáhl. Jako obyčejný důchodce, který ještě občas zavadí za nějaký kšeftík nemám žádnou jinou motivaci k psaní, než fakta.

Zatím bez slepic

proč je Babiš úspěšný, i když jeho verbální projev, když je pod tlakem, připomíná rozzuřenou domovnici. Jinak je totiž "uvěřitelný", chová se přirozeně a racionálně a nejde do zbytečných konfliktů, což je ovšem zase někdy chyba.

Zatím bez slepic

je jeho argumentace a ústní projev trochu slabší. Říkám si, zda je to taktika, nebo je něco pravdy na tom, že bratislavskou ekonomku neudělal jenom ten, co jej přejela električka.

Zatím bez slepic

Laco, když jsem to četl, tak jako bych četl knihu o Batovy (tomásovi, ne o tom Antonínovy, co akorat podpisoval co nesmel...).
Nejak se mi nezda, ze Bata by nekdy byl v ROH nebo KSČ, dokonce zakazal odbory, ne protoze mu vadil boj odboru pro lidi, ale ze delali pravej opak :D

Myslim, ze zamenujes ochotu delat neco pro lidi za to co se deje ve skutecnosti, ze dobrej podnikatel vi, ze hlavni kapital jsou lidi, takze dela neco pro lidi uplne z jineho duvody nez mas predstavu ty ;) (+navíc má dobré svědomí, ale hlavně ti lepší chtěj dělat u něj, ti horší pak dělají u konkurence :D...)

Zatím bez slepic

Hmm, a cetl jste co napsal on a pak ja ve své odpovi nebo jenom vadi co jsem napsal obsahove, ze je to opak toho co si myslíte?

Cituji ho:
Kromě toho všeho má ale zůstatky psychologie starých struktur, bývalých členů KSČ a ROH, ochotných udělat něco pro dolních 10 milionů.

No a doporucuju precit knihu o Batovy co vydala treba nove zlinska universita, kde na zacatku sam sebe popisuje, co je smyslem jeho prace a jak k praci pristupovat, tedy ta "pychologie starých struktur", která je přisouzena KSČ a ROH pracovníkům, je jaksi přesně to co popisuje Bata o sobe uz za CaK :D

Hele, chápu, že vadí co jsem napsal obsahove, protoze to nabourává povest o komunistech, ze delali jenom svinarny, babis nema nic z bate (a prosim dopredu, nepisu ze je stejnej, jak by vas hned napaslo, ze pry pisu, podle stylu vasi odpovedi, kde ukazujete, ze bud nectete, nebo jenom co se vam libi...).

Jsem uz dost star na to, abych videl, ze kazdej system to mysli dobre a skurvi ho jedinci co chcou moc a taky, ze jedinci co neco delaji a jsou za nima vysledky, hodnoty (a tim nemyslim, banky, uzerni system apod. jako mmajitel O2 Keller), ale ti co buduji, maji svym zpusobem socialni mysleni pripisovynym ROH strukturam,m protoze chapou z jine strany nez treb odbvorar, ze hlavni deviza jsou lidi, lůidi, lidi, lidi a zase lidi.... Stroje atd. koupis, ale napady na nove vyrobky, ruce co vyrobí a ruce co obsolouzi to maji lide, a spokojenej clovek ma vzdy vykon xkrat vetsi, nez nzak, co je nasranej, ze za petnik dela podle nej smejda nad sebou...

Ale to chce nestransot, ne číst babiš není taková svině a hned mít pocit, že dostaneš mrtvicu ;)

Zatím bez slepic

Ne, ja jsem tam jen nic o Batovi nevidel. Jinak celkem souhlasim.

Bata byl lepsi nez komunisti, ale oni byli v chovani k lidem lepsi, nez co prislo po nich.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Znám jednoho bývalého politika . Tak ten je jasnej , chce vždy to co je dobré pro něj a rodinu, takže když jde o prachy tak říká dobrý, jen je potřeba moc nemlaskat když žeru, když jde o udržení postu, tak říká dobré je vždy jít s tím, kdo má moc a když jde o klid na duši a všichni říkají že se něco děje, tak dělá, že ví, ale nepoví. takhle mu to vydrželo vlastně od revoluce až do dněška. V současné době není již aktivní, ale práce je pro něj vždy ve službách státu. A takhle jsou na tom všichni, jen někteří hold mluví, když to není třeba, mlaskj, když žerou a občas se spletou v úsudku a přikloní se k těm, kteří už tu politickou moc ztratily. takže shrnuto a podtrženo, politik je hovado s kterým je potřeba namazat si chleba a kamarádit s někým, kdo ty ambice nemá.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.