Protože to jinak nešlo...

Autor

Motto:

Pravím vám, že Bůh může Abrahamovi stvořit děti z tohoto kamení!

Dnešní text bude čistočisté kázání plné Boha, příčin a následků. Mám v posledních dnech pocit, že je ho zapotřebí, protože se mílovými kroky blížíme do bodu, kde už naše země jednou byla a který liberálům přináší hluboká traumata, protože museli přešívat prapory s hákenkrojcem na prapory se srpem a kladivem a ne každý to stihl včas. Teď, když Zelenský oficiálně pohřbil na Ukrajině Andrije Melnyka a tím se zcela oficiálně a plnohodnotně přihlásil ke Stěpanu Banderovi, máme možná poslední chvíli, kdy má cenu o tom mluvit. Zanedlouho už bude prostě pozdě.

Víte, v roce 1925 byl Hitler jenom směšný. Měl za sebou nepovedený „pivní puč,“ za který si odseděl neuvěřitelně mírný trest (srovnejte to s tím, kolik dostali Tušl s Čermákem za blbé kecy), chodil po hospodách a prodával Mein Kampf. Nikdo to tehdy neřešil, nikomu nepřipadal nebezpečný a nikdo se proti němu nijak výrazně neohrazoval. Ani dobově nejsilnější organizace, které se přímo z podstaty specializovaly na dohled nad morálkou – církve, mlčely.

Po ta dlouhá léta, kdy NSDAP sílila, se ozývali jen jednotlivci, kteří pak dílem z Německa uprchli a dílem byli povražděni, ale nešlo o žádný organizovaný odpor. Remarque by mohl vyprávět. Žádný německý průmyslník nezaložil bohatě dotovanou neziskovku nebo médium, aby se stavěl proti nacistům. Jediný, kdo se stavěl na odpor, byli němečtí komunisté. Jinak víceméně nikdo. Od roku 1933, kdy nacisté převzali moc, uběhlo do Křišťálové noci ještě dalších pět let, kdy se opět ještě nedělo skoro nic. Do Německa jezdili britští i američtí finančníci a investovali do budoucích závodů na granáty, tanky a cyklón B. Zahraniční diplomaté posílali zprávy o tom, jak je pan Hitler protikomunisticky založen a že by on mohl být ten pravý, aby se postavil Stalinovi, jehož Sovětského svazu se hospodářská krize třicátých let skoro nedotkla a který plánuje u Čeljabinsku obrovské průmyslové zóny…

Nelidskost režimu nikomu nevadila. Jasně, i v Německu existovali romantičtí hrdinové, kteří na to také řádně doplatili, protože za nimi nestály ani peníze, ani kredibilita tehdy ještě stále silných církví. Heslem dne bylo zavírání očí a bagatelizace.

A tak si Pánbůh místo církve Kristovy vytvořil jiný nástroj na zničení této nelidskosti. Stalinův Sovětský svaz. Od jisté chvíle už totiž neexistovala jiná síla, která by se dokázala nacistickému režimu postavit. Církev pravá, jediná a apoštolská se do toho totiž nepustila. Asi měla příliš mnoho majetku a sice hodně mluvila o hodnotách, ale jen jednotlivci byli ochotni pro tyto hodnoty něco obětovat. Organizace, která měla statisíce, ba miliony členů, byla internacionální, měla teoreticky prsty všude a tvrdila o sobě, že má klíče od Božího království, udělala žalostně málo. Mnohem víc udělala na konci války. Pomohla mnohem více nacistům uprchnout do Argentiny než ve třicátých letech pomohla uprchnout lidem před nacismem… Však, antismitismus byl přijatelnou cenou za nacistický odpor vůči nějakému přerozdělování majetku, jak požadovali komunisté a před nimi husité…

Mimochodem… ve třicátých letech měli komunisté ohledně přerozdělování majetku mnohem uměřenější požadavky, než na jaké potom došlo.

Když dnes pravda a láska lomí rukama, že přišla Rudá armáda a zavedla tady svoje pořádky, tak já k tomu suše dodávám, že to jinak nešlo. Jednoduše proto, že se nikdo včas nepostavil nacistickému zlu na odpor. Jednotlivci, kteří se na odpor postavili, ti byli ukřičeni a uvláčeni lepšími lidmi podle stejných metod, jako se to dělalo v uplynulých čtyřech letech. Foltýnové všech dob jsou naprosto stejní. Nacisté byli po mnoho let slabí, neměli moc a neměli zbraně. Měli jen křik. Ale nikdo z těch, kdo měli podíl na moci a měli ve společnosti autoritu, se jim nepostavili. Až přišel den, kdy na to měl sílu už jen Stalin…

Dnes se díváme na to stejné. Prezident podává ruku prvotřídním hrdlořezům a vyznamenává pohrobky Stěpana Bandery. Ti, kteří mají moc a mohli by se tomu postavit, ti zase jednou nedělají nic. Heslem dne je dívat se jinam a bagatelizovat to. Stejně jako kdysi sypal Západ nacistům prachy horem dolem, aby se postavili Rusku, cpe dnes Západ prachy Banderovcům, aby se postavili Rusku. A církev Kristova, která se cítí být strážkyní nejvyšších hodnot a má prý klíče od Božího království, nedělá nic. Neslyší, nevidí, nemluví. Miliardáři, kteří mají moc nad médii a dokážou nasadit psí hlavu, komu si zamanou, to nechávají být a naopak se ještě předhánějí, aby Banderovcům nacpali další prachy.

Všichni vidí, co se na Ukrajině děje. Všichni dobře vědí, jak to tam celé vzniklo, vědí, že Minské dohody byly jen západní vychytralost, ale prostě to bagatelizují. Smlouva s ďáblem je v pohodě, protože ďábel je teď na naší straně.

Když došlo na Mnichovskou dohodu a Sudety se připojily k Reichu, tamním židovským obchodníkům to ve většině vlastně vůbec nevadilo. Cítili se být Němci. Židé byli přece už sto let tak spíš „papírově.“ Ještě měli radost, že se zbavili české konkurence i českého dohledu a pak pěkně spořádaně nastoupili do transportů…

Tož se prosím vy, lepší lidé, kteří jste do Boha dostali klíče nejen k Božímu království, ale i klíče k českému a evropskému průmyslu, dostali jste klíče od trezorů plných peněz, dostali jste moc nad tvorbou zákonů, byla vám dána autorita, kredibilita i vysoká postavení, nedivte, že si Pánbůh zase vytvoří nástroj k potření tohoto nacismu někde jinde. Dostali jste od Boha všechny nástroje, abyste to nedopustili, ale vy jste je využili obráceně. Dostali jste všechny ty nástroje včas, měli jste nad ukrajinským nacionalismem přesilu sto ku jedné, ale místo, abyste ho vrátili do hrobu, vyzbrojili jste ho, vycvičili jste ho a bláhově doufáte, že se neobrátí proti vám.

Nedivte se, až přijdete úplně o všechno, protože jste selhali přesně v tom, co po vás Bůh křesťanů chtěl. Selhali jste jako strážci morálky, selhali jste jako strážci rodiny, selhali jste i jako strážci dětí, selhali jste i jako strážci hodnot. Každý den se podílíte na pronásledování těch pár bláznů, kteří bez jakéhokoliv zázemí a krytí upozorňují na vaše selhání. Tak jako v dobách biblických, už zase umlčujete své proroky. Nedivte se, že si Bůh stvoří nové nástroje, pomocí kterých nastolí mír a nedivte se, že se vám ten mír nebude vůbec líbit, protože Bůh nenechává majetky těm, kteří s nimi zacházejí nehodně. Moc pyšných je velice vratká.

Ještě zbývá trochu času. Ještě se můžete obrátit, ještě to může být ten křesťanský Západ, který bude činit pokání a vrátí se na správnou cestu. Ještě to může být vaše autorita, vaše moc a vaše síla, která dá všechno dopořádku. V určitou chvíli ale už na to nebudete mít sílu. Tak, jako ztrácíte pozice ve svých vlastních městech a přenecháváte je tak radikálnímu islámu, ze kterého by se v Saúdské Arábii pozvraceli hnusem, stejně tak je ztrácíte i všude jinde. Situace už je zralá, jen ještě nenastala Kristallnacht. Zanedlouho už ale bude pozdě a nebudete mít už sílu bojovat s džinem, kterého vypouštíte z lahve.

Pak přijde někdo jiný. Zase budete přešívat prapory a budete proklínat dějiny, že jste chtěli být páni, ale místo toho jste poslední kmáni, protože jste včas nejednali a zavírali jste oči před zlem.

Přestaňte ihned s pronásledováním těch, kteří vás přátelsky varují. Přestaňte s rozdělováním společnosti a přestaňte podporovat nacismus. Přestaňte podporovat hrdlořezy, protože s nimi zrovna máte společné zájmy. Přestaňte přehlížet Banderismus na Ukrajině. Nepřestanete-li, přijde Babylonský král, aby tu zavedl svoje pořádky, protože Bohu se už hnusí vaše přetvářka a licoměrnost.

Nevím, jak to bude vypadat a ani nevím, kdo to bude. Ale vím, že pokud se nevrátíte na pravou stezku, Bůh vám nenechá nic z vaší moci, vlivu ani peněz. Bůh nepotřebuje ani církve ani neziskovky ani média, ba ani prezidenty, pokud nebudou konat v souladu s jeho učením. Povolá si učedníky z těch, kterými pohrdáte a dá moc těm, které nenávidíte. V dějinách se to stalo už mnohokrát.

A přijde to dřív, než si myslíte!

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (18 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

   

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

Myslím si, že pan Vidlák dneska uhodil hřebíček na hlavičku když tvrdí, že strážcem morálky by měla být hlavně církev. Poslední dobou postupuje morální úpadek na Západě mílovými kroky a existují indicie, že to není úplně  samovolné. Epsteinovo spisy mimo jiné odhalily, že na vrcholku globální mocenské pyramidy, mezi velkými kluky co spolu mluví, se pěstuje čistý satanismus včetně dětských obětí.  Sexuální revoluce v šedesátkách, rozmach pornografie v osmdesátkách a gendermánie v současnosti není ničím jiným, než rozpínáním tohoto satanského kultu stále více do společnosti. Osobně soudím, že proti tomuto rozpínavému satanismu se lze postavit nejlépe pomocí hnutí s křesťanským nábojem, protože proti zlu, egoismu a úpadku morálky je dobro a láska  jediný logicky odůvodnitelný koncept. Prostě proti satanismu postavit přesně opačné hodnoty křesťanství.

Bohužel se s církví po Druhém vatikánském koncilu něco stalo a vypadá to, že už je teď samotná církev pod kontrolou tohoto satanismu. Situace je už tak absurdní, že Rada pro inkluzivní kapitalismus založená Lynn Forester de Rothschildovou, spolupracuje na svých vizích s Vatikánem. Nekecám- celé se to přesně jmenuje Rada pro inkluzivní kapitalismus s Vatikánem. Je tedy evidentní, že církev už je kooptovaná globalistama a bude se podílet na Globální světové vládě. Proto teď celkem logicky prosazuje vehementně liberální hodnoty (satanismus) a bylo by naivní očekávat od ní jakoukoli pomoc. Přesto ale postavit proti konceptu satanismu koncept skutečného křesťanství, to mi teda smysl dává..........Howgh

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

Ale křesťané přece nejsou pouze římští katolíci! Křesťané jsou i ti, kteří sice mají doma bibli, ale nemají honosné ozdobné ozlacené kostely, chrámy, katedrály. Mají kostel prostý nebo modlitebnu. Víru může vykládat kdokoliv, kdo ví víc než ostatní věřící. Nestaví sochy stovkám svatých a neposílají svůj desátek pedofilům a satanistům do hlavního centra.

Zatím to vypadá, že ten řád a systém společnosti umí dát náboženství mladší než stokrát přepisované křesťanství. Je to ten islám, kterému křesťané přepouští nejen věřící, ale i jejich území a modlitebny. Přepustil jim i školy, úřady, vládu.... 

Možná nejsou takoví satanisti jako ta západní elita. A co včíl ?

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Křesťani za to můžou, protože neprotestovali víc, nenechali se všichni pochytat a sežrat lvama už v prvních stoletích p.K., a taky se za fašistů schovávali a nenechali se všichni zabít - fuj! - takže teď místo toho, že zde postupně hyne křesťanská morálka, jsme tady všichni už dávno mohli být šťastní muslimi. Proč se ptáte, co včil? Dyť je to úplně jasný - kdo má rozum, utíká se informovat do nejbližší kebabárny, kde je nejbližší mešita a kdy začíná rychlokurz recitace súter. Kdo má rozumu víc, už taky umí správně odpovědět na "Salaj alajkum", aby při nesprávné odpovědi neskončil mezi otroky nebo bez nějaké části těla.

Zdejší nenávist ke křesťanství je logická - za prvé o křesťanství víte naprosté nic, kromě pokřivených podání, a také je v česku křesťanů nevýznamná menšina maximálně 3 % a velká část z nich je těžce zblbnutá tzv. modernismem a protestantismem, i na těchto stránkách se pořád dokola oslavuje Hus, který organizoval rebelii (a za to byl odsouzený, ne za to, že kecal pitomosti nebo pravdu), Komenský (který švédům nakreslil mapy, aby to tu mohli pěkně vydrancovat, což taky udělali), husité (ti to tu zplundrovali ještě před švédy). Na Moravě se oslavuje slavná porážka u Slavkova, v čechách se pláče nad útěkem Fridricha Falckého, tak proč vám připadne hloupé až protistátní, když jedna zelená guma brečí nad těmi chudáky vyhnanými fašisty? Dyť ten gumák je naprosto konzistentní s většinou domorodců - ti co nejvíc ničili české země jsou pro české domorodce včetně značné části zde diskutujících největší kámoši, a ti co nám pomohli jsou hnusný vyvrhelové. 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Ja vírám a náboženství nerozumím, proto se k nim nebudu vyjadřovat. Vyjádřím se k tomu, čemu rozumím.

Kdyz přerozdělovali komunisti - tak to bylo špatně a když přerozděluje uhnije - tak to už je dobře, jo? 🤔

Aha, tak to potom jo😈

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Úryvek z eseje Partha Unnava: "Ďábel je liberál".
 

Síla byla po staletí hodnotou, kterou všichni sdíleli. V každé době ji uctívali – válečníci, dělníci, matky, které v bolestech rodily, otcové, kteří vydrželi nevyslovitelné utrpení, děti, které se naučily snášet bolest ještě dříve, než se naučily mluvit. Dokonce i své mučedníky ctili za jejich schopnost vzdorovat utrpení. Po staletí jsem se toho tématu nemohl vůbec dotknout. Síla – ta skutečná i ta vnitřní síla – byla jejich oporou.
Ale podařilo se mi ji jim vzít.
Manipulací. Nemusel jsem sílu úplně odstranit. Stačilo jen, aby se začala jevit jako nebezpečná. Vštípil jsem jim myšlenku, že moc je ze své podstaty utlačující, že vedení je skryté násilí, že sebevědomí je nátlak. Udělal jsem z asertivity dominanci a z odolnosti zatvrzelost. Řekl jsem jim, že to nejjemnější, co cítí, je ta nejušlechtilejší verze jich samých. A oni se podvolili.
Brzy se změkčilost stala ctností. Čím méně jste toho zvládli, tím zasvěcenější jste se stali. Citlivost byla povýšena nad odolnost. Emocionální reakce byla přetvořena v moudrost. Slzy se staly vaší věrohodností. A ti, kdo neplakali – kdo se drželi, kdo se odmítli zhroutit – byli označováni za chladné, bezcitné, nemocné. Jako by samotná odolnost byla duševní nemocí.
Kdysi, aby vám někdo ublížil musel použít násilí, nyní na to stačil jen váš nepříjemný pocit. Jediná věta. Tón hlasu. Pauza na nesprávném místě. Bezpečí již nebylo něčím, o co se usilovalo – bylo přímo vyžadováno. Chtěli se cítit bezpečně za všech okolností. Chtěli, aby jim ten pocit zajistili všichni ostatní. Nazývali to soucitem. Já tomu říkal závislost.
Instituce se začaly přizpůsobovat. Pravidla byla přepisována tak, aby chránila ty nejsnáze zranitelné. Uraženost se stala důvodem k postihu. Už ne činy, začaly stačit pocity.

Univerzity vytvořily seznamy zakázaných frází. Personální oddělení se proměnila v emocionální duchovenstvo. Nesouhlas se stal násilím. Logika byla manipulací. Čím silnější byl argument, tím agresivněji působil. Přestali hodnotit myšlenky podle jejich síly a začali je posuzovat podle toho, jaké pocity v lidech vyvolávaly.
Sledoval jsem, jak se do vedení dostávali ti nejkřehčí . Ne na základě své vize, ale díky právu veta. Nedokázali tvořit – ale dokázali zakazovat. A nikdo už nechtěl být tím, kdo způsobuje nepříjemnosti. Strach z obvinění se stal silnějším než touha být upřímný. Začali se předvádět. Předváděli spojenectví. Předváděli vinu. Předváděli soucit. Upravovali své věty hned jak je vyslovili, vyděšení, že jakýkoli přešlap by je označil za nebezpečné.
I léčitelé otočili. Terapeuti přestali své klienty vyzývat k růstu. Koučové přestali lidi vést k odpovědnosti. Místo toho brali v úvahu každou obavu: „To muselo být tak těžké.“ „Chápu tvoji pravdu.“ „Nikomu nic nedlužíš.“ Ale cílem už nebyl růst – cílem bylo potvrzení.
Síla slábla. Suverenita
brala za své. Sledoval jsem, jak se kultura odvrátila od schopnosti překonávat překážky, protože tu nebylo možné přenést na jiné. Museli by sami jít s kůží na trh. A oni si už odvykli.
Jako první přišla na řadu mužnost. Její samotná přítomnost – rozhodnost, řád, schopnost nést tíhu věcí – začala být považována za hrozbu. Síla bez omluvy byla přejmenována na násilí. Dokonce i mužské prvky v ženách byly změkčeny.
Zaměňovali viditelnost za čitelnost. Pocit, že je člověk viděn, se stal důležitějším než schopnost obstát. Říkali: „Jsem přemožen,“ a sklidili potlesk. Říkali: „Mám strach,“ a získávali uznání. A komukoli, kdo se odvážil říct: „Tak se proti tomu postav,“ bylo řečeno, že ubližuje. Nikdo se nestavěl na odpor. Nikdo nebojoval.
Rozebrali si vlastní obranu a nazvali to uzdravením. Jenže uzdravení bez získané odolnosti je jen dočasná úleva. A sebejistota, která nikdy nebyla prověřena zkouškou, je jen iluze. Už nedokázali trpět s důstojností. Tak trpěli nahlas a neustále. Z bolesti si udělali část své identity. Nepohodlí prezentovali jako důkaz síly. A ze svých ran udělali oltáře – každý den se před nimi klaněli a vyžadovali, aby ostatní dělali totéž.
Teď je jejich bůh měkký. Nezkouší je. Neposiluje je. Jen naslouchá. Přikyvuje. Potvrzuje. Souhlasí.

Modlí se k němu v příspěvcích na sociálních sítích. Na konferencích. V omluvných prohlášeních. V prezentacích plných správných hesel. Bůh už nemá meč ani plamen. Jen ruku, která je hladí po hlavě a šeptá: „Jsi v pořádku přesně takový, jaký jsi.“ A oni mu věří. Protože stát se něčím víc by vyžadovalo úsilí. A úsilí je dnes týrání.
A tak se slabost stala bohem. Ne tím, který vede, ale tím, který vás chrání před vámi samými – tím, že vás udržuje malými.
A já? Já jsem je nikdy nemusel dobývat.
Vzdali se bohu, kterého jsem jim
vytvořil z jejich vlastního strachu před bolestí.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)


Nevidíš, že newspeak nemá jiný cíl,  než  zkrátit dosah myšlení? ...Je to prostě otázka ovládání reality. Revoluce je dokončena, až bude  vytvořen nový jazyk... Už nebude žádné myšlení..
 

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

"Cokoliv postavíš přede mě, zničím".  

Vidlák má pravdu.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Éterem rezonuje poselství předsedy Senátu Vystrčila momentálně pobývajícího na Taiwanu směrem k Číně, ve kterém s drzostí sobě a ODS vlastní vzkazuje za Čechy, že ti si vybírají přátele dle svého, čímž opět neoprávněně vstupuje do tvorby naší zahraniční politiky a škodí. Také se znovu ozval rozvědčík Pavel s prosazováním eura na úkor naší koruny, čímž ne poprvé jen dokázal, že jeho pobyt na Hradu je omylem a zároveň už nyní dosahuje přílišné délky. Oba tito ústavní činitelé nejen překračují pravomoc danou jim Ústavou ČR, ale navíc jsou naprosto neužiteční a drazí. Nicméně o nich se dnes už vyjadřovat nebudeme.

Chceme se zabývat jinými pošuky. V Holandsku chtějí již brzy zavést zákon, dle kterého mohou být firemní vozidla buď plně elektrická, nebo pokud budou vybavena spalovacím motorem, jejich majitelé odvedou státu ročně jakousi daň spočítanou z pořizovací ceny...

Jindřich Kulhavý      úvod k článku  https://www.inadhled.live/…ou/

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

❗️🇨🇿Petr Pavel chce Česko skutečně dostat na kolena. Znovu by chtěl přijímat euro.

Prezident Petr Pavel se opět vyjádřil pro přijetí eura. Na pražské konferenci reVize Česka dnes řekl, že by se měl sentiment k ní opustit. Díky euru by podle něj ČR byla blíže rozhodování v EU.

🤫Naštěstí Petr Pavel může rozdávat pouze svá „moudra“, jelikož v této otázce rozhoduje jen a pouze Vláda ČR.

...je jednoznačně lepší být v takovém případě u stolu, kde se přijímají rozhodnutí, než sedět za dveřmi," řekl prezident...

Vláda ANO, SPD a Motoristů nechce euro v Česku zavádět. Premiér Andrej Babiš na začátku května uvedl, že vláda už nebude každoročně zpracovávat zprávu o připravenosti k přijetí společné evropské měny.

neČT24

-----------------------------------------------------------------------------------

Leyenová říká: Přijetí eura neznamená ztrátu národní identity

Enrico Letta promluvil na konci května v pražském Senátu. Před začátkem debaty, kterou zaštiťoval institut CERGE-EI, poskytl rozhovor.... V něm například říká, že Češi nesmějí být v otázce přijetí eura hysteričtí...

neČT24

Pozn.: Jestli někdo je nebo není hysterický, nechť nevykládají pomatenci, kteří ať už vědomě nebo nevědomě vedou Evropu a její národy do katastrofy.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz


Evropu vedou "byrokrati" bez odpovědnosti, netrpělivě čekající na důchod. Znova: současným západním politickým  elitám je vlastní národ u prdele. Jsou loutkami USA a vládců USA.
Všechno, co se děje, je součástí velkého amerického plánu, jak si udržet a posílit hegemonii.
Dobře, USA ovládají svět – a kdo ovládá  USA?!  Nebude nakonec Velkým Izraelem celý svět?!
USA nemohou z Íránu odejít –nemohou si to dovolit, byl by to začátek jejich konce. Ale zatím jsou silní.
Anglicky, české titulky možné.
Jiang Xueqin: USA uvězněné v Íránu, válka Evropy proti Rusku a velkolepá dohoda s Čínou
https://www.youtube.com/watch?v=Pk15Ov0v98U


…ve videu zazní názor, že by to tak skončit nemuselo.

P.s.: Írán právě  vydal prohlášení, že končí s jednáním s USA, dokud Izrael neukončí vraždění Palestinců a Libanonců. Hormuzský průliv je uzavřen a zrovna tak vjezd do Rudého moře. Budou se dít věci, ráno koupím pár konserv. Z vepřové jde dobré rizoto.
 

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

a nákup konserv se zatím odkládá.

Fakt jsem -nejen já -čekal, že to opět začne. To musí být USA fakt v prdeli, že s tím útokem na Írán tak váhají.

Rusům by mohla nějaká raketa "uletět" na západ - jak by asi velkohubí "vůdcové" reagovali?!

Jako Rumunsko, které ruský dron bagatelizuje...

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

„Nechtějí tě zničit, protože jsi ‚nácek ‘. Nazývají tě ‚nacistou‘, aby tě mohli zničit.“ - zjištění diskutujícího na něm. blogu.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

A zde odpověď

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

nechybí !!!! KIMJAN tam má jasně napsaný rok 2026 nikoliv rok 1945 !

Amici stále podporují UA proti Rusku.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by Chuck

Trvalý odkaz

Tak proč je tam ta rudá hvězda?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

tak ten obrázek je docela výmluvný. Reprezentuje totiž to, že ten nacionální socialismus na Ukrajině je asi tak reálný jako komunismus v Rusku.

Všechno je to jenom divadlo pro lidi jako je Chuck... (nebo vidlák)

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)
Trvalý odkaz

V srpnu 1930 napsal významný polský konzervativec Roman Dmowski (1864-1939) dlouhou esej o ukrajinské otázce. Text byl napsán na téma dne a byl způsoben dalším vyostřením geopolitické situace kolem SSSR a ve východní Evropě. V tehdejším meziválečném Polsku byli Ukrajinci nejen nejpočetnější národnostní menšinou, ale i menšinou nejproblematičtější. Dovolím si citovat nejaktuálnější postřeh z roku 1930:

“Konečně, jak jsme řekli výše, velká Ukrajina, vybudovaná dnes (t.j. v roce 1930-pozn. Kimjan), by nebyla tak ukrajinská ve svých řídících prvcích a nenavázala by zdravé vztahy s vnějším světem. Byl by to skutečně vřed na těle Evropy, jejíž sousedství by pro nás bylo osudné.
Pro národ, zvláště pro mladý národ, jako je ten náš, který se ještě musí vzdělávat pro svůj osud, je lepší mít za souseda mocný stát, i když velmi cizí a velmi nepřátelský, než mezinárodní nevěstinec.“

Zdroj: Archiwum MSWiA. Podepsat. K-458. Viz též: Dmowski R. wiat powojenny i Polska. Warszawa, 1931, s. 227-263.
 

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

Je to tady pořád. Většina Němců se neuvěřitelně zfanatizovala do nacismu, mocni zeměkoule ( zřejmě i židé ) je financovali a dospěli k velké tragédii II světové války.  Dnes lepšolidé bez kousku svědomí využijí proti otci nemocného syna ( viz minulý článek) a media  chrlí jednostrannou propagandu jako za socialismu , ale co hůře .  nabádají k přípravě na válku.

Co to má společného ?  

Pýcha,  neúcta k Bohu  a neochota přijímat napomenutí. Obrovská touha po moci, To je to pravé, vše ostatní jsou kecy. Jak se může obyčejný pes člověk tomu bránit? 

V mládí jsem byl ateista, který uznával vesmírnou inteligenci. Boha jsem nechtěl přijmout , protože někteří návštěvníci kostela se vyzpovídali, aby lépe snášeli  křivarny, které za týden provedli,  ale stejně je dál prováděli. Tak jsem dospěl k názoru, že člověk se má  o sebe postarat sám.

Později jsem si uvědomil, že bez kontaktu s vesmírnou inteligenci se některé věci překonávají těžce. Pak jsem uznal  nutnost existence Boha a začal  budovat vztah k němu   a praktikovat  návštěvy bohoslužeb. Přináší to větší vztah k víře a jejím hodnotám.Domnívám  se, že čím více lidi najde cestu k Bohu, tím lépe se jim bude společně bránit nebezpečným vlivům mocných. Když jsem na to byl sám, také jsem to zlo viděl, ale přezíral   i to své. Církev posilování božích hodnot muže hodně pomoci, ale také to mize pěkně zvorat  Jsou tam jen lidé jako všude. Nicméně kde slouží kněz s láskou k bohu se pozná.

Na nic lepšího jsem nepřišel. Nejsou za námi peníze a moc, ale  může za námi být Bůh.To záleží jen na nás, zda nás bude dost,

 

 

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

Trump, Putin i  všichni Ajatoláhové se odvolávají na víru v Boha..

Omezit egoismus může jen silná vůle národa rozhodovat společně o důležitém.

- ale ani ve Švýcarsku s tím nejsou všichni spokojeni ...

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Opět vstanou boží bojovníci

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by iw23

Trvalý odkaz

Křesťané to určitě nebudou. 

Jestli to budou ti židi jako dneska v Palestině a v Libanonu, tak Perun s námi. 

Jestli to budou muslimové jako v Sýrii, v Africe, tak Alláh s námi.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Pivař si dá svých 5 až deset a svět je O.K.

Věřící může všechno svést na Boha -především vlastní neúspěch.

Já mám k tomu ponejvíce pouze sám sebe, jelikož nemám ve zvyku svalovat své chyby na jiné. Žel Bohu...

Položím Vám otázku, na kterou mi doposud nikdo neodpověděl: jako dítěti mi bylo sdělováno, že bez Boží vůle se ani lístek na stromě nepohne a tak se ptám: je Bohem vše předurčeno anebo Bůh vše registruje, aby nám to na konci spočítal?! A k tomu dal člověkovi svobodu rozhodování -třeba i páchat zlo?!  Na rozdíl od dnešních lepšolidí...

Skutečně věřící se vlivu mocných nebrání - "Dej Bohu, což Boží jest a císaři, což císařovo"

I pravil kníže biskupovi: "Ty je udržuj v nevědomosti a já je udržím v bídě".

Ale - nikomu jeho víru neberu, jen se z toho důvodu nesmí povyšovat nade mě. I tak zůstává hodně společného.

 

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Svádět svůj neúspěch nebo úspěch na Boha - tak to chodí v Islámu. Děj se vůle Alláhova.

Křesťan je kárán aby začal především sám u sebe. On to ten Feldkurát Katz říkal možná správně, i když byl vožralej: Všichni jste hříšníci, a zasloužíte si peklo! To je skutečně "Křesťanská doktrína". 

Pokud mohu zodpovědět vaši otázku... Podle toho co jsem vyčet, v Bibli Bůh vše registruje aby to nakonec - u posledního soudu, všem napočítal a sečetl. Hřích je v Bibli popisován jako nádoba která se pomalu plní, až jednoho dne přeteče. Proto je Křesťan nabádán, aby se svou hříšností něco dělal, aby se snažil - ehm - "nehřešit", přestože je mu to přirozené. 

Zde pak Feldkurát Katz selhal, protože to byl ožrala a chlípník a dlužil všem okolo. 

Jak je psáno, "podle soudů kterými soudíte, budete souzeni", proto jako ožrala a dlužník Feldkurát Katz, podle mě, neměl právo spílat ostatním do hříšníků tak jak to dělal. Ale měl někam zalézt, a snažit se především nehřešit. Pokud by nehřešil, pak by mohl právem soudit druhé. 

A co se týče toho "Dejte císaři co je císařovo" - to se bavili o penězích. Císař, jako reprezentant světské moci, razil peníze se svým portrétem. Proto ty peníze patřily císařovi. 

Bůh je oproti tomu "Duch". Bohu se nedávají peníze, ale duchovní věci, jako je láska nebo nenávist, závist nebo dobropřání, pravda nebo lež - to jsou ty věci které náleží Bohu. 

Jsou zde zkrátka dva světy: Ten světský, z hmoty a energie, a potom ten duchovní. Bůh je duchovní, Caesar je světský.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

"Děj se vůle Boží" je křesťanské zaklínání. Konec-konců je Allah jiné jméno Boha.

Průměrný počet slepic: 4 (3 hlasů)

Nevím v jakém kontextu je to myšleno. V Islámu to říkaj na každou blbost, když se někdo vybourá nebo vyhraje v loterii - vše je vůle Aláhova. 

Oproti tomu Křesťan je kárán že tu "Boží Vůli" má osobně vykonávat. Například tak, že bude dodržovat desatero.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Souhlas. Když ten světský spěje k válce, tak překročil  hranice duchovního světa, které mu  byly dány. Nebo ne ? 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

prastará východní náboženství (záměrně neříkám církve) celá tisíciletí a je to cesta nejen na celý život. Pro začátek je dobré si uvědomit, že víra v Boha nerovná se církev.  A neméně důležité je vědět kde hledat princip oné entity (klidně ji můžeme říkat např. Bůh, Manitou, nebo taky Vesmírný zákon...), která dala vzniknout všemu ve vesmíru a proč. V současných kostelích ho ještě nikdo nenašel! ("I v šípovém keři je možno nalézti Boha"). A s pohybem toho lístečku to vidím tak, že ten "lísteček" se může "třepotat" jak chce až do aleluja, pokud je to třepotání v souladu s Božím plánem. Pokud jeho aktivity jdou proti tomuto plánu, tak "narazí" na "Boží hněv" a brzy dotřepotá. Dříve či později pak pochopí a sám a dobrovolně se vrátí na tu správnou cestu. Čím dříve, tím míň to bolí! A my jako lidstvo právě narážíme, ale spousta obyčejných, ale i "mocných" lidí už to pochopila... P.S. Nejsme první civilizací na Zemi, ale tentokrát už by jsme to (prý) měli ustát, ale záleží to na každém z nás. "Chceš-li změnit svět, začni u sebe"! 

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

..." Pro začátek je dobré si uvědomit, že víra v Boha nerovná se církev."... z tohoto vycházím celý život, protože jak bylo poznamenáno v diskusi dříve, jestliže se někdo vyzpovídá ze svých hříchů u kněze a hned druhý den pokračuje s lehkou hlavou v hřešení... :-) je to pro mě nevěrohodné, pokrytecké..., nechci s tímto způsobem života mít nic společného.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Ryzil

Trvalý odkaz

Bóóže, to je ostuda, šílenýýý! Chtěla jsem zopakovat, že tu máme dvě vlády - jednu vede Babiš s koalicí a druhou Stosedmička s opozicí. Ale fotka a Vystrčil s batohem poníženě se klanící, s tou paní se soucitným pohledem, to je česká karikatura... Doufám, že se to dostane k Číňanům, protože jim dojde, že Zastrčil Přestrčil a Dostrčil se před celým světem do tchajwanské řiti. Ponížený česko-sudeto-německý služebníček.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Šéf senátu je skutečným představitelem nikoliv ČSR, ale jejího školství. 

Stejně jako celá řada odpudivých bytostí konče Fialou rektorem, Peslarovou Neruda rektotálkyní, Baxa, Semelová, Zajíčková, Vildumetzová... 

(Městský batoh

Je menší batoh s objemem 15–30 l. Konstrukce má středně tuhé výztuhy z pěnových materiálů (školní batohy) nebo většinou konstrukci nemá. V obou případech se nepoužívá pro větší náklad. Batoh je určen pro městské nošení nebo na krátké jednodenní výlety. Obsahuje jednotlivé kapsy na dokumenty, psací potřeby aj. drobnosti. Oblíbený je mezi teenagery jako alternativa školní aktovky.)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ve Švýcarsku stačí souhlas jednoho oprávněného voliče - žádné quorum při referendu o zákonech ani hlasování o lidové iniciativě neexistuje.

A právě proto Okamura nemá na svých stránkách ANI JEDINÉ SLOVO O ŠVÝCARSKÉM SYSTÉMU DEMOKRACIE.

Nutný bude souhlas 35 procent všech voličů

Navíc společně hlasovat lze ve Švýcarsku prakticky o všem. Při návrhu lidové iniciativy je nutné respektovat jediný požadavek: "Einheit der Form und Materie" - Jednotu obsahu a formy (nesměšovat několik témat a minimalizovat rozporuplnost návrhu). Společným hlasováním potvrzovat mezinárodní smlouvy je navíc obligatorní povinnost, kterou daňovým nevolníkům nikdo neupírá.

Co preferujete:

Pro přijetí ústavního zákona je nutná 3/5-většina vševědoucích v obou komorách.

Pro změnu ústavy je nutná dvojí většina: většina hlasujících občanů a většina kantonů.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

Líbí se mi jak jste vytrvalý při propagaci přímé demokracie a i já bych byl rád, kdybychom jí v ČR měli. Mám ale obavu že není ten správný čas - v době neomezené propagandy v médiích jsou lidi tak zblblí, že neví která bije. Na základě falešných informací by se rozhodovali stále blbě. A potom -  pokud by se povedlo rozbít monopol jednoho narativu, pak by nám zřejmě postačovala i "pouhá" zastupitelská demokracie. Takže za mě přímá demokracie klidně, ale až se vyřeší otázka manipulace médií. Prostě všechno popořadě :-) 

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Že to takhle s církví dopadne bylo předpovězeno již v knize Apokalypsy, podle které existuje ne jedna ale 7 církví. 6 jich je tak nějak v pohodě, ale na konci, ta poslední, ta si nezaslouží žádné spasení. Právě protože si žije zpupně, má majetky, ale co se duchovna týče, je tahle poslední církev totální nahý slepý mizerný chudák. Ani do nebe se nedostane.

Zj 3,13 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím.
Zj 3,14 Andělu pak církve Laodicenské piš: Toto praví Amen, svědek ten věrný a pravý, počátek stvoření Božího:
Zj 3,15 Vímť skutky tvé, že ani jsi studený, ani horký. Ó bys studený byl aneb horký.
Zj 3,16 A tak že jsi vlažný, a ani studený, ani horký, vyvrhu tě z úst svých.
Zj 3,17 Nebo pravíš: Bohatý jsem, a zbohatl jsem, a žádného nepotřebuji, a nevíš, že jsi bídný, a mizerný, i chudý, i slepý, i nahý.
Zj 3,18 Radímť, abys sobě koupil ode mne zlata ohněm zprubovaného, abys byl bohatý, a roucho bílé, abys oblečen byl, a neokazovala se hanba nahoty tvé. A očí svých pomaž kollyrium, abys viděl.
Zj 3,19 Já kteréžkoli miluji, kárám a tresci; rozhorliž se tedy, a čiň pokání.

* * *

Jinak ještě je tu jeden církevní oříšek, pro který možná vyletí nejeden orešnik. Bylo předpovězeno že Řím je ta světská síla která ovládne celý svět, tak jako Řím ovládal celý svět když po zemi chodil Ježíš. A tady je to už pouze pro opravdové fajnšmekry - zodpovědět otázku - Kde je dneska Řím?

Zatímco Papež má jasno, věc se má tak že se Řím se historicky přesunul do Konstantinopole. A poté co byla Konstantinopol dobyta, Řím se přesunul... Do Ruska. Jen někde mezi zůstali Rumuni (Římani). Takže ta Pravá Apoštolská Církev - Kde asi dneska je? Pravoslavní v tom mají také jasno. 

Pokud má pravdu Papež, bude to Řím v Itálii kdo ovládne svět. Pokud mají pravdu Pravoslavní, svět ovládne Rusko. 

To jen tak naokraj.

Jinak Vidlákovo kázání se mi líbí. :-) Pouze jedno z desatera přikázání varuje, že pokud ho člověk poruší, Bůh ho aktivně potrestá. 

"Nevezmeš jména Hospodina Boha svého nadarmo; neboť nenechá bez pomsty Hospodin toho, kdož by bral jméno jeho nadarmo."

Vlažní křesťané bohaté církve Laodicenské se mají na co těšit. Blbý je, že oni jsou tak vlažní, že vůbec nechápou s kým nebo s čím si zahrávají.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz


Macgregor: Rusko právě odstranilo veškerá omezení – nejhorší noční můra NATO je tady
https://www.youtube.com/watch?v=lEOeBONkWo4

Žena se bojí o vnuky -já ji chlácholím, že k pozemní válce nedojde, Rusko to nepřipustí.  A západní lidé (a halda našich) jsou dost blbí, aby nenáviděli Rusko, ale zas ne natolik, aby se hrnuli do zákopů.
 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Dva kámoši s kůží hroší jsou pro Česko ti správní hoši. Putin je jen Rus, tak musí být  pro Česko hnus. Zatímco, kdejaký ukrajinský šmejd, pro nás musí skvělý bejt.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Miloval jí až do její smrti. To se málokteré manželce povede...

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Vztah, který završily dvě svatby v létě 2025, se začal hroutit po veselce...

Asi by se zdálo, že dvě svatby jsou pro buzny trochu málo. Přijde mně to nemilý, ale zřejmě budou svatby už jenom pro úchyly.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Zatím je to jenom sen, profláknutého Deníku N.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Zápis z roku 1501 popisuje pikantní večírek v sídle církve.

Inu, církvi svaté nebylo nikdy nic svaté. Když může mladé ženy i chlapce prznit, jen prachy a majetek hrabat, pak nedodržuje ani ten jejich sabat.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Minimálně, co se týká nafty: z usácké ropy nelze rafinovat naftu, je na to příliš lehká a tak musí USA naftu dovážet! Nebo těžkou ropu -ale nejsem si jist, že maj k tomu dostatečnou kapacitu. Jo, když se odstřihly před časem od venezuelské ropy, došel jim asfalt na silnice a izolace

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

https://medium.seznam.cz/clanek/d-lakomy-andrej-babis-hodil-petra-macinku-pres-palubu-petr-pavel-muze-slavit-282078

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Církev nedisponuje reálným vojskem, armádou a zbraně má a měla především ty duchovní.
Odpor mnoha statečných duchovních ústil do věznění, koncentráků, pronásledování a poprav.
Zatím bez slepic